Przegląd Simbla

Simbla – jest przeciągnij i upuść kreatora stron internetowych, który obejmuje łatwość użytkowania i zapewnia wyjątkowe doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych i aplikacji internetowych.


Założona w 2013 roku platforma wyróżniła się jako przydatne narzędzie dla początkujących i projektantów stron internetowych, którzy zamierzają uruchamiać i zarządzać różnymi typami stron internetowych. Jednak niszowa specjalizacja systemu sprowadza się głównie do tworzenia stron promocyjnych i jedno-stronicujących.

Użytkownicy, którzy nie są biegli w tworzeniu stron internetowych, mogą pozostawić wątpliwości, ponieważ Simbla eliminuje potrzebę uczenia się, rozumienia i edytowania kodów stron internetowych. Zamiast tego wykorzystuje technologię „przeciągnij i upuść”, aby uprościć proces projektowania stron internetowych dla wszystkich. Kiedy nie powinieneś mieć żadnych problemów projektowanie projektu od podstaw – proces jest tak intuicyjny i łatwy.

Jeśli obecnie poszukujesz narzędzia do tworzenia witryn, które będzie cechować się dobrym połączeniem prostoty, funkcjonalności i elastyczności, możesz rozważyć użycie Simbla do projektowania stron internetowych. Chociaż nie jest to najpopularniejsze rozwiązanie na rynku, nadal zawiera zestaw funkcji, które sprawiają, że jest atrakcyjny dla niektórych kategorii użytkowników. Najwyższy czas więc przyjrzeć się systemowi jako jednemu z najciekawszych i najbardziej funkcjonalnych egzemplarzy tego rodzaju, aby dowiedzieć się, czy spełnia on twoje potrzeby i oczekiwania.

1. Łatwość użycia

Rozpoczęcie Simbla nie zajmuje dużo czasu. Musisz wypełnić krótki formularz online, w którym zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail i hasła. Zaraz potem otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, której aktywacja przekieruje Cię do pulpitu systemu. Tutaj będziesz musiał wybrać między trzema głównymi rozwiązaniami, które oferuje Simbla – program do tworzenia witryn, program do tworzenia aplikacji internetowych i program do tworzenia baz danych.

Kreator Simbla

Pierwsza opcja pozwala wybrać jeden z dostępnych szablonów, aby dostosować go do własnych potrzeb. Druga opcja przekieruje Cię do kreatora aplikacji internetowych, gdzie będziesz mógł tworzyć strony internetowe, aplikacje za pomocą narzędzi do tworzenia stron internetowych, które twórcy stron internetowych mają na stanie. Z kolei trzecia opcja zapewnia dostęp do konstruktora bazy danych, który jest doskonałym wyborem do uruchamiania aplikacji internetowych i łączenia projektu z wymaganą zawartością. Wybór powinien być odpowiednio oparty na twoich bieżących potrzebach, wymaganiach i celach związanych z projektowaniem stron internetowych.

O ile jesteśmy głównie zainteresowani używaniem Simbla jako narzędzia do tworzenia stron internetowych, warto przyjrzeć się bliżej funkcjom i wygodzie usługi z tego punktu widzenia. Po wybraniu narzędzia do tworzenia witryn zostanie ponownie zaoferowana jedna z dwóch opcji. Pierwszy zakłada wybór jednego z dostępnych wstępnie zaprojektowanych szablonów, które można edytować i dostosowywać do własnych potrzeb. Inną alternatywą jest wybranie funkcji Kreatora witryny, która pozwoli Ci rozpocząć projekt od zera za pomocą zintegrowanego kreatora systemu. W rzeczywistości jest to dość proste: zamiast wybierać motyw, wystarczy podać nazwę witryny i wybrać jej typ (sinlge- lub wielostronicowy), zdefiniuj preferowaną strukturę i wybierz schemat kolorów. Struktura witryny jest teraz gotowa i możesz kontynuować wypełnianie jej treścią.

Edytor Simbla

Interfejs Simbla typu przeciągnij i upuść jest przejrzysty, intuicyjny, przyjazny dla użytkownika, zrozumiały i łatwy w nawigacji: z górnego paska można zarządzać stronami, konfigurować ustawienia witryny i dodawać elementy. Chociaż konstruktor jest dość intuicyjny, zdecydowanie zalecamy krótką prezentację wprowadzającą przed kliknięciem – wykonanie go zajmie Ci mniej niż minutę. Ta trasa pokaże Ci podstawy pracy w Simbla i pomoże Ci zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku w przyszłości. Podsumowując, praca z Simbla jest dość interesująca, wygodna i łatwa – już od potrzeb początkujących!

2. Funkcje & Elastyczność

Trudno nazwać Simbla rozbudowanym narzędziem do tworzenia witryn, ale na pewno ma kilka atrakcyjnych funkcji w magazynie. Jeśli masz rację, korzystając z systemu, aby rozpocząć projekt osobisty lub biznesowy, znajomość tych funkcji pomoże Ci jak najlepiej je wykorzystać. Przejrzyjmy od razu niektóre z najbardziej niezwykłych cech systemu.

Bloki Simbla

App Market

Simbla pozwala wybrać i zintegrować wiele oryginalnych aplikacji w projekcie, aby skutecznie zarządzać firmą. Te aplikacje są w większości bezpłatne, ale umożliwiają zarządzanie witryną i kontrolowanie jej z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego, co jest wygodne i skuteczne. Oto lista najpopularniejszych aplikacji, które możesz w razie potrzeby wybrać i zintegrować z projektem:

Aplikacje Simbla

 • Blog – Rozszerzenie umożliwia tworzenie strony internetowej blogu, dodawanie i edytowanie postów, dostosowywanie jej wyglądu (zarówno w trybie teoretycznym, jak i poprzez edycję kodu źródłowego) i wykonać inne liczne zadania. Możliwe jest również wypełnienie ustawień SEO w celu zwiększenia pozycji bloga w wyszukiwarkach;
 • Posty na blogu Simbla

 • Katalog produktów – Istnieje możliwość zintegrowania katalogu produktów z witryną, aby zaprezentować swoje produkty / usługi w najbardziej korzystnym świetle. Katalog produktów pozwala tworzyć i edytować opisy produktów dostępnych na stronie internetowej. Może to być na przykład katalog ręcznie robionych produktów wytwarzanych przez właściciela witryny lub coś podobnego. Byłoby miło widzieć dalszą integrację tej aplikacji z funkcją eCommerce;
 • Aktualności – System pozwala dodawać i kontrolować funkcję tekstową, która pozwoli Ci publikować wiadomości na dowolnej stronie i dowolnej sekcji witryny;
 • Simbla News Ticker

 • Główny kierownik – Dzięki menadżerowi potencjalnych klientów oferowanemu przez Simbla będziesz mógł zarządzać i śledzić potencjalnych klientów zarejestrowanych za pośrednictwem strony internetowej opartej na Simbla. W tym miejscu będziesz mógł śledzić informacje o swoich potencjalnych klientach, a także związane z nimi postępy i status;
 • eCommerce – App Market oferuje obecnie funkcję eCommerce dostępną w wersji Beta podczas testowania. Gdy tylko funkcja zostanie aktywowana, będziesz mógł tworzyć sklepy internetowe, generować ruch, budować bazy klientów, sprzedawać oferowane produkty / usługi, śledzić listy zapasów i korzystać z wielu innych narzędzi eCommerce, które oferuje system;
 • Katalog produktów Simbla

 • CRM – Podobnie jak eCommerce, funkcja CRM jest dostępna również w wersji Beta. Wkrótce zostanie wydany, aby umożliwić zarządzanie relacjami z klientami i sprzedażą za pośrednictwem stylowego i nowoczesnego interfejsu użytkownika;
 • Analiza witryny i baza wiedzy – Te dwie funkcje są również dostępne w App Market, ale nie zostały jeszcze przedstawione odbiorcom. System ogłosi ich wydanie w najbliższej przyszłości.

Są to podstawowe funkcje dostępne w App Market. Wiele innych narzędzi i aplikacji jest wciąż w fazie rozwoju i wkrótce zostanie wydanych (marketing e-mailowy, planowanie online itp.).

Konstruktor aplikacji

Simbla to nie tylko tworzenie stron internetowych. System umożliwia uruchamianie i zarządzanie wysokiej jakości aplikacjami, które można dodatkowo zintegrować z witryną. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z dostępnego wyboru App Market, system pozwala tworzyć i dodawać własne aplikacje za pomocą zintegrowanego konstruktora aplikacji. Tworzone aplikacje będą automatycznie synchronizowane z bazą danych systemu, aby były dostępne na wybranej stronie internetowej.

Konstruktor baz danych

Ta opcja umożliwia tworzenie baz danych klientów i zarządzanie nimi dla Twojej witryny lub aplikacji internetowej. Jest to unikalna funkcjonalność dla twórcy stron internetowych. Ponieważ baza danych zintegrowanego systemu jest oparta na chmurze, nie trzeba znać podstaw kodowania, aby ją skonfigurować. Konstruktor bazy danych doskonale nadaje się do tworzenia aplikacji internetowych. Użytkownicy mogą zastosować dostępne tam informacje, aby połączyć swoje witryny z wymaganymi treściami. Tworzenie skrzynek, a następnie korzystanie z własnej bazy danych jest bardzo wygodne i pomaga oszczędzić wysiłek i czas na dłuższą metę. Co więcej, cały proces wymaga tylko jednego kliknięcia, co samo w sobie jest zaletą.

Funkcje SEO

Simbla SEO

Z punktu widzenia optymalizacji strony funkcjonalność Simbla zasługuje na najwyższą ocenę. Oferuje automatyczne generowanie map witryn, możliwość dodania liczby Google Analytics i innych notatek do nagłówka strony. Wszystkie witryny uruchomione z systemem są oparte na HTML5, co oznacza, że ​​każda przesłana treść jest automatycznie optymalizowana pod kątem wyszukiwarek. Oprócz tego możesz ustawić przekierowania 301 na wewnętrzne strony witryny nawet w ramach bezpłatnego abonamentu. Możesz także wypełnić metadane dotyczące projektu, utworzyć przyjazne adresy URL, zsynchronizować witrynę z Google Analytics, aby śledzić jego wydajność itp..

Zintegrowany hosting

Wszystkie plany Simbla są dostarczane ze zintegrowanym hostingiem, który umożliwia tworzenie i przechowywanie stron internetowych bezpośrednio na serwerach systemu, które znajdują się w USA. Eliminuje to potrzebę szukania zewnętrznego dostawcy hostingu, który ostatecznie oszczędza Twój czas i wysiłek.

3. Wzory

Liczba tematów:81
Profesjonalne szablony:&# x2714; TAK
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Z Simbla możesz zacząć od gotowego szablonu lub od zera. Szablony Simbla mają świeży, nowoczesny wygląd, więc nawet jeśli jesteś pro projektantem, możesz je sprawdzić w poszukiwaniu inspiracji.

Kreator stron internetowych oferuje około 100 szablonów, w tym pusty. Nie robi to imponującego wrażenia, zwłaszcza na przykład w porównaniu do Wix. Jest to jednak więcej niż wystarczające dla początkujących, a profesjonalni projektanci stron internetowych mogą w ogóle nie potrzebować niestandardowych szablonów stron internetowych.

Nie ma podziału szablonów na kategorie, ale dostępność opcji podglądu na żywo pozwala zrozumieć, czy jest to szablon jedno- lub wielostronicowy, i wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Mówiąc o łatwości dostosowywania szablonów, Simbla umożliwia dodawanie nowych stron i menu, dostosowywanie ustawień witryny, korzystanie z narzędzi WebMaster, dostęp do menedżera plików w celu przesyłania i zarządzania plikami multimedialnymi oraz udostępniania gotowego projektu, jeśli to konieczne. Opcje te są dostępne w sekcji „Witryna internetowa” panelu sterowania. Podobnie możesz dostosować ustawienia dla wszystkich stron witryny i wyświetlić podgląd każdej nowo zaprojektowanej strony w nowej karcie. Opcje te są dostępne w osobnej sekcji „Strona” kreatora witryny.

Szablony Simbla

Podsumowując, możesz edytować nagłówek strony, stopkę, sekcję kontaktową, stronę wprowadzającą, zawartość, a nawet sekcję multimedialną. Tutaj znajdziesz elementy, które możesz zintegrować z projektem, a mianowicie suwaki, główne elementy tekstowe, pliki flash, galerie, filmy, linki kotwiczne, mapy i wiele innych modułów. Są to przeciągalne elementy, które można znaleźć w sekcji „Multimedia”, a następnie dodać do dowolnej strony witryny.

Zapytania o media to kolejna interesująca opcja (dla twórcy strony internetowej), które zasługuje na uwagę. Możesz ustawić Tablet / Mobile i niestandardowy punkt zwinięcia, a także określić wartość punktu zwinięcia menu. Jest to wygodne, jeśli chodzi o wprowadzanie zmian w responsywnym układzie dla niepopularnych rozmiarów ekranu.

Wszystkie szablony są responsywne, a za pomocą panelu sterowania można wyświetlić podgląd wyglądu witryny mobilnej i tabletu. Nie ma jednak sposobu, aby zmienić wygląd Twojej witryny mobilnej generowanej automatycznie.

Simbla ma dwa tryby pracy: Easy i Pro. Oba tryby zapewniają całkowitą edycję WYSIWYG, ale tryb Pro jest wyposażony w zaawansowane opcje edycji, takie jak Siatka, Tekst, Multimedia, Formularze i inne.

Jeśli wiesz coś o kodowaniu, możesz skorzystać z zaawansowanych edytorów JavaScript i CSS firmy Simbla.

Należy wspomnieć, że opcja dodawania osobistych skryptów Java do strony internetowej nie jest powszechna dla twórców stron internetowych. To kolejny bonus dla Simbla.

4. Wsparcie klienta

Simbla ma własne wsparcie & Centrum pomocy, które zawiera szczegółowe przewodniki na temat korzystania z systemu. Baza wiedzy obejmuje wszystkie etapy procesu tworzenia witryny. Istnieje również opcja filtru wyszukiwania dla tych użytkowników, którzy chcą skrócić czas wyszukiwania podczas przeglądania Centrum pomocy.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, pracując nad rozwojem witryny, możesz skontaktować się z zespołem obsługi klienta za pośrednictwem wyskakującego okna Pomoc Zendesk. Tutaj możesz wpisać zapytanie lub pytanie i poczekać na odpowiedź. Podsumowując, obsługa klienta w kreatorze stron jest dość przeciętna i zdecydowanie brakuje wsparcia na czacie na żywo, a także pomocy przez e-mail i telefon.

5. Polityka cenowa

Możesz wybrać bezpłatny abonament i nigdy nie płacić ani grosza (możesz zapłacić za pomocą Facebooka lub ponownie). Będziesz jednak mieć do 300 MB miejsca i przepustowości, a także adres URL Simbla.

Jeśli chcesz podłączyć domenę niestandardową, a także zyskać więcej miejsca, musisz wybrać płatny abonament. Istnieją cztery płatne plany zróżnicowane w zależności od miejsca i przepustowości. Wszystkie plany Simbla są wyposażone w te same funkcje.

Ceny Simbla

Podsumowując, Simbla oferuje 5 planów:

 • Wolny300 MB przestrzeni dyskowej i przepustowości, domena Simbla i 60-dniowa wersja próbna rekordów bazy danych, zapytań do bazy danych, opcji blogów, niestandardowych aplikacji użytkownika, wiadomości i funkcji katalogu produktów.
 • Rozrusznik (72 USD rocznie) – 1 GB przestrzeni dyskowej i przepustowości, 1000 rekordów bazy danych i 1000 żądań bazy danych.
 • Podstawowy (144 USD rocznie) – 3 GB przestrzeni dyskowej i przepustowość, możliwość podłączenia własnej domeny, 5000 rekordów bazy danych i 10000 żądań bazy danych.
 • zaawansowane (288 USD rocznie) – 10 GB pamięci i przepustowość, 20000 rekordów bazy danych i 40000 żądań bazy danych.
 • Zawodowiec (576 USD rocznie) – 20 GB pamięci i przepustowość, 50000 rekordów bazy danych i 100000 żądań bazy danych.

Pamiętaj, że aby usunąć link Simbla (znajdujący się w stopce wszystkich stron Simbla), musisz przejść z planem podstawowym lub wyższym.

6. Plusy i minusy

Simbla to całkiem niezły kreator stron internetowych, który zawiera zestaw zalet i wad, o których każdy użytkownik powinien wiedzieć przed użyciem systemu. Zarejestrujmy je od razu, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwość użycia;
&# x2714; Przeciągnij i upuść edytor;
&# x2714; Konstruktor aplikacji;
&# x2714; Konstruktor bazy danych;
&# x2714; Dostępność pustego szablonu do dostosowania od zera itp.
✘ Brak obsługi czatu na żywo, poczty elektronicznej i telefonu;
✘ Wiele funkcji, które są wciąż w fazie rozwoju;
✘ Brak funkcji eCommerce itp.

Dolna linia

Simbla to narzędzie do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, które jest dość łatwe w użyciu ze względu na opcję edycji przeciągnij i upuść, intuicyjny interfejs i wszechstronne parametry dostosowywania projektu. System działa dobrze przy tworzeniu wszelkiego rodzaju stron internetowych i jest dobrym wyborem zarówno dla początkujących, jak i ekspertów od projektowania stron internetowych.

Platforma oferuje wystarczającą liczbę narzędzi, aby szybko i przy minimalnym wysiłku połączyć się z Internetem, ale brakuje mu wielu niezbędnych funkcji, takich jak na przykład eCommerce i dostęp do analityki internetowej. Jednak twórcy narzędzia do tworzenia witryn obiecują wprowadzić szereg funkcji w najbliższej przyszłości, ponieważ są one obecnie w fazie rozwoju.

Atutem Simbla jest łatwość obsługi i zaawansowane opcje edycji (Edytory CSS i JavaScript, tryb Pro itp.). System oferuje również około stu responsywnych projektów i pusty motyw, który można dostosować od zera.

Podsumowując, mam mieszane uczucia co do tego konstruktora strony. Z jednej strony ma kilka unikalnych możliwości, których nie widać w przeciętnym kreatorze witryn, ale z drugiej strony ma sporo miejsca na dalszy rozwój.

Wypróbuj Simbla teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map