Przegląd SiteGround

SiteGround – jest niezależną firmą hostingową oferującą globalne rozwiązania serwerowe. Twierdzą, że oprócz dobrze wysokiej jakości usług, przystępnych cen i zestawu funkcji sprawiają, że ten dostawca hostingu jest wart uwagi.


Platforma obsługuje ponad 2 000 000 nazw domen na całym świecie. Oferuje centra danych w różnych lokalizacjach w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych. Dowodzi to, że hosting robi wszystko poprawnie, jednocześnie zajmując się wieloma problemami. Uruchomiona w 2004 r. Witryna SiteGround zatrudniała tylko jednego pracownika, ale udało jej się stać popularnym dostawcą usług hostingowych z wieloma funkcjami. Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom, które oferuje, aby zdecydować, czy naprawdę warto na to zdecydować.

1. Plusy i minusy

Kluczem do sukcesu jest wybór usługa hostingowa w zależności od celów twojego projektu. Musisz zapewnić 100% bezbłędne działanie i płynne działanie witryny. Tym razem dowiemy się, czy SiteGround jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Centra danych Siteground

SiteGround Plusy:

 • Elastyczność – SiteGround oferuje szereg różnych rozwiązań współdzielony hosting oparty na systemie Linux do usługi chmurowe oprócz rozwiązań serwerowych WordPress. Jeśli planujesz zbudować ogromną, rosnącą internetową platformę handlu elektronicznego, usługa oferuje również opcję serwera sprzedawcy. Dodatkowe możliwości umożliwiają zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa dzięki integracji z CloudFare.
 • Dobry czas pracy – SiteGround nigdy nie korzysta z gotowych rozwiązań hostingowych. Usługa całkowicie opiera się na samodzielnie opracowanych przez siebie rozwiązaniach, aby zapewnić swoim klientom wysokiej jakości hosting. Średni czas pracy wynosi 99,99%, czyli nawet o 0,05% więcej w porównaniu ze standardami branży hostingowej.
 • Bogaty zestaw funkcji – usługa hostingu oferuje szereg funkcji oprócz możliwości integracji. Od nieograniczonej liczby kont e-mail i bazy danych do BEZPŁATNEJ certyfikacji SSL i transferu stron internetowych. Platforma zapewnia wiele rozwiązań serwerowych.
 • Rozszerzona obsługa klienta – wygląda na to, że SiteGround jest naprawdę skoncentrowana na swoich klientach. Wsparcie jest dostępne za pośrednictwem kilku kanałów, w tym przez całą dobę przez telefon, opcję czatu na żywo lub system oparty na biletach. Ponadto użytkownicy mogą znaleźć mnóstwo przydatnych informacji w artykułach wiedzy, samouczkach itp.

Wygląda jak idealny dostawca hostingu. Czy to naprawdę takie dobre? Przyjrzyjmy się bliżej niektórym możliwym wadom.

Wady SiteGround:

 • Ograniczone plany – Pierwsze wyzwanie może wybuchnąć po sprawdzeniu dostępnych planów. Wyglądają na nieco ograniczone, ponieważ SiteGround nie oferuje dużo miejsca. Na przykład plan początkowy obejmuje tylko 10 GB przestrzeni dyskowej. Innymi słowy, nie jest to najlepszy pomysł, jeśli planujesz odwiedzać więcej niż 10 000 użytkowników miesięcznie.
 • Brak bezpłatnej wersji próbnej – W przeciwieństwie do innych dostawców hostingu, SiteGround nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego. ale ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.
 • Brak rozwiązań Windows Server – SiteGround reprezentuje platformę zbudowaną na kontenerach Linux. Z tego powodu nie powinieneś liczyć na opcje serwera Windows.

Nie będziemy się spieszyć i zdecydować, czy warto zwrócić uwagę na SiteGround, czy nie. Z pewnością ma kilka świetnych funkcji, chociaż wady mogą być również kluczowe dla niektórych stron internetowych. Najwyższy czas zanurkować głębiej, by dokładniej zbadać możliwości platformy.

2. Funkcje hostingowe

SiteGround zapewnia dość silną funkcję od razu po wyjęciu z pudełka. Zawierają różne narzędzia do rozwijania Twojej witryny. Użytkownicy techniczni będą mogli w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez platformę. Pamiętaj, że dostępność pakietu funkcji zależy od wybranego planu:

Panel administracyjny Siteground

 • Darmowy transfer strony internetowej w ciągu 24 godzin – SiteGround przeniesie twoje konto z poprzedniej usługi hostingowej do własnego w ciągu 24 godzin.
 • Darmowy kreator stron internetowych – platforma ma własnego kreatora stron internetowych, dzięki czemu jest to kompleksowe rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą mieć wszystko w jednym miejscu.
 • Integracja z CDN – niektórzy użytkownicy z pewnością docenią integrację z CDN CloudFare. Ponadto otrzymasz bezpłatną zgodność z PCI.
 • Zarządzany hosting WordPress – Platforma zajmie się wszystkimi wtyczkami i aktualizacjami WordPress pod względem szybkości witryny, wydajności, bezpieczeństwa itp. SiteGround oferuje szereg wewnętrznych narzędzi buforowania, takich jak SuperCacher. Odpowiada za szybkość ładowania strony.
 • Proste instalacje eCommerce – Dzięki SiteGround nie musisz instalować wielu aplikacji eCommerce, aby zasilać witrynę. Platforma oferuje 18 podstawowych aplikacji. Wystarczy wybrać taki, który odpowiada Twoim potrzebom i zainstalować go jednym kliknięciem.
 • Darmowe dodatki bezpieczeństwa – Oprócz podstawowych środków bezpieczeństwa, SiteGround oferuje pewne rozszerzone funkcje, które chronią witrynę przed niebezpieczeństwem. Środki te obejmują listy blokujące adresy IP, ochronę hotlinków, SpamAssassin i SpamExperts itp.

Większość użytkowników doceni także fakt, że SiteGround koncentruje się na tak popularnych systemach CMS, jak WordPress i Joomla.

Czytaj także: Jak stworzyć stronę WordPress dla początkujących.

3. Wydajność

Usługi hostingowe wyglądają całkiem dobrze, jeśli chodzi o szybkość witryny. Platforma SDD oferuje szybką wydajność serwera, zapewniając szybki TTFB. Firma posiada centra danych zlokalizowane w różnych częściach świata. Nigdy nie należy lekceważyć tego konkretnego faktu, ponieważ prędkość może być niższa, jeśli pliki witryny muszą przebyć większą odległość fizyczną.

Siteground Site Scanner

SiteGround jest dobry dla projektów skierowanych do różnych grup docelowych z różnych krajów. Powinniśmy również wspomnieć o hojnych przydziałach platformy dokonywanych przez najnowsze technologie i oprogramowanie sieciowe. Wszystko to powoduje 714 ms czasu ładowania strony, co jest szybsze w porównaniu ze średnią szybkością 890 ms wykonaną przez większość dostawców hostingu.

Czytaj także: Jak znaleźć hosting strony – szczegółowa instrukcja znajdowania usługodawcy hostingowego domeny.

4. Bezpieczeństwo

Jak powiedziano wcześniej, SiteGround preferuje wdrażanie własnego oprogramowania zamiast gotowych rozwiązań. Z tego powodu właściciele witryn mogą skorzystać z następujących funkcji:

 • Stabilna obsługa witryny podczas nieoczekiwanych skoków ruchu i skoków.
 • Technologia izolacji konta w celu ochrony klientów. Nawiasem mówiąc, platforma była pierwszą spośród innych usług hostingowych, która wprowadziła tę technologię.
 • Monitorowanie strony co 0,5 sekundy. SiteGround oferuje proaktywną technologię śledzenia, która pilnuje serwerów i sprawdza je co pół sekundy. Z tego powodu szybki czas pracy jest jedną z kluczowych zalet platformy.

Możesz wyszukać dodatkowe środki bezpieczeństwa na liście bezpłatnych dodatków bezpieczeństwa.

5. Obsługa klienta

Posiadanie dedykowanego zespołu wsparcia jest niezbędne dla dostawców hostingu. SiteGround oferuje kilka sposobów utrzymywania kontaktu na wypadek, gdybyś musiał rozwiązać różne problemy. Mogą być one związane z technicznymi aspektami procesu, a także z problemami cenowymi, konsultacjami itp. Użytkownicy mogą skontaktować się z zespołem pomocy technicznej poprzez:

 • Telefon dostępny 24/7.
 • System oparty na biletach.
 • Funkcja czatu na żywo.

Wsparcie dla Siteground

Użytkownicy mogą dodatkowo skorzystać z samouczków, aby rozpocząć, a także ogromnego wyboru artykułów, które tworzą bazę wiedzy platformy. Wygląda na to, że z trudem znajdziesz rozwiązanie problemów.

6. Polityka cenowa

SiteGround oferuje trzy główne plany. Platforma nie ma bezpłatnego okresu próbnego. Oferuje jednak 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli zdecydujesz się na zmianę hostingu. Jednak nadal musisz najpierw zapłacić. W przeciwnym razie nie uzyskasz dostępu do dostępnych funkcji.

Plany są następujące:

Ceny Siteground

 • Plan StartUp analiza cen 3,95 USD miesięcznie z 10 GB przestrzeni dyskowej + najważniejsze funkcje.
 • Plan GrowBig analiza cen 5,95 USD miesięcznie z 20 GB przestrzeni dyskowej + najważniejsze i najlepsze funkcje.
 • Plan GoGeek analiza cen 11,95 USD miesięcznie + niezbędne, zaawansowane i zaawansowane funkcje.

SiteGround oferuje nagradzane rozwiązanie hostingowe oparte na chmurze dla użytkowników poszukujących ulepszonych usług hostingowych. Cloud Hosting jest dobry zarówno dla małych i średnich projektów, jak i dużych stron internetowych o skomplikowanej strukturze. Jest to ultraszybka platforma z obsługą VIP, zarządzaniem serwerami i możliwością dostosowywania planu, możliwością hostowania do 8 rdzeni procesora z przestrzenią SDD 120 GB. Plany są następujące:

Ceny w chmurze Siteground

 • Abonament wstępu kosztuje 64,00 $ miesięcznie dla 2 rdzeni procesora z 40 GB miejsca na SDD.
 • Biznesplan kosztuje 96,00 $ miesięcznie dla 3 rdzeni procesora z 60 GB miejsca na SDD.
 • Plan Business Plus kosztuje 128,00 USD miesięcznie dla 4 rdzeni procesora z 80 GB miejsca na SDD.
 • Super Power kosztuje 192,00 $ miesięcznie dla 8 rdzeni procesora z przestrzenią SDD 120 GB

Użytkownicy mogą się zarejestrować nazwy domen także. Cena zaczyna się od 9,95 USD za domenę. Nie należy jednak pamiętać, że SiteGround nie zapewnia comiesięcznych rozwiązań hostingowych. Musisz zapłacić za jeden rok z góry. W przeciwnym razie cena pójdzie wyżej.

Przeczytaj także nasze porównania SiteGround:
SiteGround vs Hostinger.
SiteGround vs Bluehost.

Dolna linia

SiteGround może być dobrą opcją dla tych, którzy zaczynają swoją stronę internetową lub szukają możliwości zwiększenia reprezentacji sieci. Platforma oferuje szeroki zakres funkcji. Niektóre z nich nie są nowe, chociaż skupienie się na głównym CMS może być dobrym plusem na korzyść usługi.

Zasadniczo zawiera wszystko, czego możesz potrzebować, od dobrych środków bezpieczeństwa po rozbudowany zespół wsparcia i nowoczesne technologie, które zapewniają dobry czas bezawaryjnej pracy i dużą szybkość witryny. Z drugiej strony możesz chcieć więcej swobody, jeśli chodzi o przestrzeń dyskową, a także bardziej przystępnych cenowo możliwości serwera.

Zacznij od SiteGround

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map