Przegląd SmugMug

Przegląd SmugMug


SmugMug – jest wielofunkcyjny kreator stron internetowych fotografii. Grupą docelową serwisu są fotografowie, którzy chcą sprzedawać swoje prace online. System umożliwia tworzenie galerii internetowych ze wspólnym dostępem, aby umożliwić entuzjastom fotografii z całego świata opowiedzieć historie, które zamierzają podzielić się z publicznością w najbardziej niezwykły sposób.

Kreator stron internetowych nie jest podobny do standardowych portfeli, takich jak te na stronach promocyjnych. Głównym celem SmugMug jest nie tylko zaprezentowanie swoich prac na korzyść lub przyciągnięcie klientów do sesji zdjęciowych (chociaż może być również wykorzystywany do tych celów). Osoby korzystające z takich systemów nie doceniają wyłącznie profesjonalizmu fotografa, ale często wybierają zdjęcia stockowe, aby osiągnąć swoje osobiste cele.

Usługa nie jest oczywiście wyjątkowa, ale wciąż jest dość rzadka. Będzie to bardzo interesujące dla profesjonalnych fotografów, chociaż każdy entuzjasta będzie mógł stworzyć galerię składającą się również z ładnych zdjęć ze smartfona. Dlaczego nie? Nawiasem mówiąc, ta recenzja została napisana z myślą o uczestnictwie w programie partnerskim SmugMug, w którym otrzymam prowizję za zakup konta SmugMug. Opinia jest w 100% bezstronna. Komisja jest swego rodzaju wskazówką do przeprowadzenia badań, aby zaoszczędzić czas i pomóc w podjęciu decyzji. Spójrzmy więc na opcje oferowane przez SmugMug.

Plusy i minusy

Kreator stron internetowych SmugMug to profesjonalna platforma do fotografii. Grupa docelowa obejmuje określone kategorie użytkowników niszowych, a mianowicie entuzjastów fotografii, profesjonalistów i freelancerów. Dlatego usługa oferuje szeroki zakres funkcji i narzędzi potrzebnych do tego założyć i zarządzać stronami portfolio i fotografii. Wraz z listą zalet oferuje zestaw wad, które mogą mieć wpływ na wybór użytkowników. Najwyższy czas wspomnieć o nich teraz, aby poinformować użytkowników, czego mogą oczekiwać od platformy.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Profesjonalne responsywne szablony portfolio, które można w pełni dostosować;
&# x2714; Łatwo zacząć dla wszystkich;
&# x2714; System bez kodu;
&# x2714; Szeroka gama opcji eCommerce;
&# x2714; Wygodny menedżer plików, możliwość przesłania nieograniczonej liczby zdjęć;
&# x2714; Wszechstronność opcji dostosowywania projektu, w tym edycja kodu HTML / CSS;
&# x2714; Integracja wtyczki Lightroom;
&# x2714; Ulepszona ochrona hasłem do stron internetowych, folderów, galerii oraz specjalnych znaków wodnych do zdjęć;
&# x2714; Potężne narzędzia do gromadzenia statystyk, analizy ruchu i sprzedaży;
&# x2714; platforma eCommerce;
&# x2714; Kwalifikowane i informacyjne centrum wsparcia;
&# x2714; Potężne funkcje sprzedaży zdjęć / filmów.
✘ Niewystarczająca ergonomia i niespójność ustawień;
✘ Mniej szablonów w porównaniu do głównych konkurentów niszowych;
✘ Prostota wizualna, która nie odpowiada faktycznej zintegrowanej funkcjonalności systemu;
✘ Brak wolnego planu;
✘ Brak funkcji połączenia domeny w planie podstawowym;
✘ Niektóre narzędzia do dostosowywania projektu są skomplikowane dla początkujących.

Jak widać z tabeli, liczba zalet SmugMug przeważa nad listą jego wad. Po zapoznaniu się z systemem można stwierdzić, że nie ma on żadnych poważnych negatywnych aspektów, które mogłyby stanowić problem dla użytkowników, bez względu na to, jak dobrze potrafią być niszowi. To właśnie docenia większość subskrybentów.

Do czego to jest dobre?

SmugMug to wyspecjalizowany kreator stron internetowych. Jego główna sfera aplikacji skupia się wyłącznie na opracowywaniu, przechowywaniu, promocji, marketingu i sprzedaży projektów fotograficznych. Platforma pozycjonuje się jako profesjonalne narzędzie dla fotografów, entuzjastów, artystów, projektantów i twórców pamięci. Podejście to tłumaczy się przede wszystkim zintegrowaną funkcjonalnością systemu i jego szczególnym ukierunkowaniem.

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem od fotografii, czy po prostu entuzjastą dbania o porządek w swoich zdjęciach, podczas pracy ze SmugMug znajdziesz mnóstwo narzędzi i opcji. Oprócz wysokiej klasy szablonów portfolio, które są dostarczane z różnymi ustawieniami, aby zapewnić szybkie i wysokiej jakości ładowanie i prezentację obrazu, system zapewnia również bezpieczne i niezawodne opcje przechowywania zdjęć. W rzeczywistości jest to najlepszy dom na Twoje specjalne zdjęcia i filmy. System oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową, która pozwala przechowywać tyle zdjęć / filmów, ile potrzebujesz do użytku osobistego lub służbowego.

SmugMug dba również o wyjątkowe bezpieczeństwo każdego zdjęcia, obrazu, strony internetowej i galerii, oferując ulepszone opcje ochrony hasłem i znakiem wodnym. Zintegrowany koszyk systemu pozwala sprzedawać zdjęcia, a profesjonalne narzędzia do zbierania statystyk pozwalają śledzić popularność Twojej witryny, ruch i wielkość sprzedaży. To sprawia, że ​​system jest zaufanym narzędziem dla entuzjastów fotografii i profesjonalistów.

Łatwość użycia

SmugMug jest zorientowany zarówno na potrzeby początkujących, jak i profesjonalistów. W związku z tym nie jest to wcale skomplikowane, nawet jeśli niedoświadczeni użytkownicy mogą uznać, że jego interfejs jest nieco przeciążony elementami i narzędziami do dostosowywania projektu. Jest to jednak głównie problem percepcji wzrokowej. Gdy zaczniesz odkrywać system i tworzyć z nim własny projekt, szybko upewnisz się, że jest on naprawdę łatwy w użyciu i całkiem wygodny, niezależnie od umiejętności projektowania stron internetowych.

Jeśli masz już doświadczenie w pracy z twórcami stron internetowych oferującymi opcje edycji zdjęć metodą przeciągania i przybliżania, możesz rozważyć podejście do projektowania stron internetowych SmugMug nieco zastraszające, a czasem nawet trudne ze względu na jego stałą strukturę bloków. Jednocześnie proces publikacji pierwszej galerii zdjęć zajmie tylko kilka minut, jeśli zdecydujesz się użyć szablonu, system domyślnie przyznaje.

Aby pomóc Ci przyzwyczaić się do platformy, jej programiści oferują pouczające wskazówki i zalecenia na każdym etapie procesu projektowania stron internetowych. Możliwe jest samodzielne badanie systemu, ale ryzyko popełnienia błędu jest również wysokie w tym przypadku. Aby zaoszczędzić czas i wysiłek, warto stosować się do zaleceń platformy. W ten sposób będziesz mógł łatwiej odkrywać system i szybciej przyzwyczajać się do pulpitu nawigacyjnego. Będziesz czuł się tu komfortowo w ciągu 2-3 godzin pracy w systemie.

Zasadniczo SmugMug trudno nazwać intuicyjnym narzędziem do tworzenia witryn. Jednocześnie wygląda wizualnie prosto. Przygotuj się na znalezienie niektórych opcji w nietypowych miejscach i poczuj się zagubiony z powodu interfejsu. Jest na to tylko jedno rozwiązanie – przyzwyczaj się do tego.

Pierwsze kroki

Szybkość i wygoda procesu rejestracji zapewni Ci pewność co do wyboru platformy od samego początku. Aby zarejestrować się w kreatorze stron internetowych, musisz wypełnić formularz online. Tutaj musisz podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. System zaoferuje również odpowiedź, czy zamierzasz sprzedawać swoje zdjęcia online. Odpowiedź wpłynie na domyślnie ustawiony zestaw funkcji.

SmugMug rozpoczyna próbę

Zaraz po procedurze rejestracji należy wybrać szablon. Nie obawiaj się dokonać złego wyboru, ponieważ system umożliwia przejście do innego motywu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Po zakończeniu wyboru szablonu możesz rozpocząć przesyłanie zdjęć i przejść do dostosowywania witryny.

Podsumowując, rejestracja na platformie zajmuje około kilku minut. Proces ten jest nie tylko szybki, ale także intuicyjny i całkiem zrozumiały dla każdego użytkownika. Nie musisz być projektantem stron internetowych, aby rozpocząć tworzenie strony z fotografiami tutaj.

Edycja strony internetowej

Po zakończeniu tworzenia konta SmugMug pojawi się propozycja rozpoczęcia pierwszej galerii. Pamiętaj, że po zakończeniu tego zadania miniatura galerii zostanie wyświetlona na stronie głównej. Dlatego od samego początku wybierz odpowiednie zdjęcie na stronę tytułową.

Podczas tworzenia galerii należy podać jej nazwę i przesłać tyle zdjęć / filmów, ile wymaga projekt. System podkreśla znaczenie korzystania z obrazów w wysokiej rozdzielczości, aby nadać galerii chwytliwy wygląd. Im lepsza jakość obrazu, tym bardziej profesjonalna będzie Twoja witryna.

Jak tylko zdjęcia zostaną przesłane, będziesz mógł dodać dodatkową treść witryny, logo projektu naley, nazwę wyświetlaną i ewentualne linki do mediów społecznościowych. Zaraz po tym należy kliknąć przycisk „Pokaż moją stronę internetową”, aby zobaczyć wynik. Jeśli jesteś zadowolony z obecnego stanu projektu, możesz przejść do następnego kroku – organizacji zdjęć. Nie będzie to stanowić problemu dzięki zintegrowanemu Photo Organizer. Pozwala zarządzać zdjęciami, galeriami, folderami i ustawieniami za pomocą technologia przeciągnij i upuść.

Strona początkowa SmugMug

Dlatego proces dostosowywania witryny SmugMug nie zajmuje dużo czasu. Potrzebujesz tylko czasu, aby poznać cały zestaw funkcji systemu, narzędzia, które obejmuje, parametry, które możesz ustawić tutaj. Nie jest to jednak wcale takie trudne i czasochłonne.

Na żywo

Po zakończeniu dostosowywania strony z fotografiami / portfolio należy ją zapisać i dostosować ustawienia udostępniania – zarówno Galeria, jak i Społeczności. Ustawienia galerii umożliwiają tworzenie i edytowanie linku do galerii / aplikacji mobilnej, a także skopiowanie tego linku, aby udostępnić stronę internetową jako pokaz slajdów na pełnym ekranie. Podobnie można osadzić ten link w dowolnym zewnętrznym zasobie, aby udzielić dostępu do projektu. Innym sposobem na udostępnienie swojego portfolio jest zrobienie tego na kontach sieci społecznościowych lub poprzez wysłanie go do kogokolwiek innego.

funkcje & Elastyczność

Funkcjonalność SmugMug należy analizować pod kątem wygodnej organizacji galerii, zarządzania interfejsem i dostępności określonych ustawień, takich jak ograniczenia dostępu i pobierania, akceptacja płatności itp. Przyznajmy – twórca strony radzi sobie z tymi zadaniami całkiem dobrze. Tak, interfejs deski rozdzielczej jest nieco skomplikowany, ale nadal można znaleźć tutaj wiele przydatnych opcji.

Edytor wizualny SmugMug obsługuje funkcję przeciągania i upuszczania. Możesz dodawać nowe bloki i inne elementy (menu, przyciski, zdjęcia, strony) na strony, przeciągając je. Po kilku godzinach pracy w systemie będziesz mógł znaleźć wymagane ustawienia i edytować stronę internetową w razie potrzeby. Proces jest tutaj dość prosty. Dostępne są 4 kategorie opcji, a mianowicie:

 1. “Przekazać plik”, co umożliwia przesyłanie zdjęć do nowej lub istniejącej galerii;
  Przegląd SmugMug
 2. “Zorganizować”, który jest menedżerem plików w swojej strukturze przypominającym Eksploratora Windows lub Mac Findera. Możesz tutaj tworzyć nowe foldery ze zdjęciami i galerie oraz dodawać strony do swojej witryny. Możesz także edytować zdjęcia (kadrowanie, efekty kolorystyczne), dodaj znaki wodne, dane lokalizacji oraz parametry SEO (tytuł, opis, słowa kluczowe). Możliwe jest ustawienie widoczności stron internetowych dla wyszukiwarek i dostęp do nich (dla wszystkich, za pomocą hasła lub ręcznie wybranych zarejestrowanych użytkowników) w tej sekcji.
  Przegląd SmugMug
 3. „Dostosuj” który zapewnia dostęp do ustawień stron internetowych, szablonów (w razie potrzeby możesz je zmienić), schematy kolorów i bogaty wybór opcji dostępnych w sekcji «Treść i projekt», która zawiera największą liczbę ustawień, podzieloną na 4 kategorie:
  Przegląd SmugMug
  • “Zadowolony”, dzięki czemu można dodawać logo, menu, przyciski sieci społecznościowej, bułkę tartą, galerie, osobne zdjęcia, przyciski, polecane wydarzenia, filmy (Obsługiwane są tutaj YouTube i Vimeo), tekst, mapy, kalendarz, tłumacz Google itp. Zasadniczo jest to sekcja z widżetami;
  • “Motyw” który zawiera ustawienia schematu kolorów witryny. Możesz użyć dowolnego schematu kolorów dostępnego w sekcji lub stworzyć własny projekt, ustawiając kolory, czcionki, przezroczystość, tło itp. Możesz także dodać swój kod CSS;
  • “Tło” który pozwala wybrać tło strony (dziedzicz po całej stronie, brak, zdjęcie, wideo, pokaz slajdów);
  • “Układ”, co umożliwia ustawienie szerokości i wysokości witryny (projekt jest domyślnie responsywny), spacje i aktywuj paski boczne.
 4. “Sprzedać” która zawiera informacje o historii sprzedaży, dodanie cenników, biletów ze zniżkami, pakietów produktów (na przykład kilka galerii za stałą cenę), wydarzenia (takich jak sprzedaż według dużej liczby wstępnie ustawionych parametrów). Dostępny jest również punkt „Branding”, który obejmuje ustawienia konta, politykę bezpieczeństwa, akceptację płatności, statystyki i wiele innych rzeczy, które nie odpowiadają nazwie tego punktu menu.

Przegląd SmugMug

Oprócz opcji omówionych powyżej, możesz aktywować / dezaktywować bloki nagłówka i stopki, uniezależnić swoją stronę główną (inne ustawienia witryny nie wpłyną na to) i dodaj ikonę ulubionych w menu „Ustawienia”, które będzie dostępne po wejściu do pulpitu nawigacyjnego „Dostosuj” znajdującego się obok przycisku „Gotowe”. Gdy „Niezależna strona główna” jest włączona, element „Strona główna” ignoruje dostosowania i bloki treści dodane do całej witryny.

Pozwala to na stworzenie unikalnej i specjalnej strony głównej / docelowej, ale z zachowaniem spójności nagłówka i nawigacji w pozostałej części witryny. Bardzo nam się podobało, że sekcja „Pomoc” jest zawsze pod ręką – wystarczy aktywować «?» zaloguj się w prawym górnym rogu dowolnej strony. Nawiasem mówiąc, jest fajny film edukacyjny tutaj. Zalecamy to obejrzeć.

Przegląd SmugMug

Opcje SmugMug na pierwszy rzut oka mają niespójną i nielogiczną strukturę. Ważna sekcja może składać się tylko z jednej karty z kilkoma polami wyboru. Jednak powiązane sekcje mogą zawierać wiele linków, które zapewniają dostęp do bogatej gamy innych ustawień. Niektóre punkty dodatkowe są wyszczególnione w osobnych menu i wyglądają bardzo szczegółowo (na przykład schematy kolorów szablonów), co jest dość dziwne.

Jeśli masz pragnienie i kreatywny gust, możesz spędzać długie godziny na dostosowywaniu kolorów, czcionek i rozmiarów każdej litery, przycisku lub linii na stronie internetowej. Większość ludzi tego nie potrzebuje z naszego punktu widzenia. Zignoruj ​​to nadmierne dostosowanie. Wybierz dowolny gotowy szablon i schemat kolorów, dodaj galerie, skonfiguruj dostęp do nich i parametry SEO, połącz metody płatności i to wszystko. Tak wygląda najbardziej efektywny scenariusz użytkowania SmugMug. W każdym razie tak naprawdę liczy się ilość i jakość zdjęć. Skoncentruj się na tym aspekcie.

Aplikacje mobilne

SmugMug ma oficjalne aplikacje na iOS / Android, które umożliwiają zarządzanie witryną ze smartfona. Ma również dedykowane aplikacje „Windows” i Mac, które umożliwiają przesyłanie bezpośrednio z systemu operacyjnego. Dzięki temu użytkownik może rozpocząć przesyłanie w dowolnym momencie na swoim komputerze. W przypadku utraty połączenia przesyłanie zostanie wstrzymane i wznowione po ponownym nawiązaniu połączenia.

Przegląd SmugMug

Aby to zrobić, potrzebujesz jednak identyfikatora Adobe ID. Wtyczka jest pobierana i instalowana osobno. Możesz go pobrać w sekcji „Aplikacje” swojego prywatnego profilu, gdzie znajdziesz również szczegółowe instrukcje wideo, jak prawidłowo go zainstalować. Zalecamy to obejrzeć. W przeciwnym razie nie zgadniesz, jak poprawnie zainstalować wtyczkę. To skomplikowany proces.

Wygodna organizacja zdjęć

Przegląd SmugMug

System pozwala wygodnie uporządkować wszystkie przesłane zdjęcia w kolekcje tematyczne. Oprócz tworzenia galerii zdjęć i folderów oraz zarządzania nimi możesz także wypróbować zarządzanie zdjęciami zbiorczymi za pomocą funkcji przeciągania i upuszczania. Aby spersonalizować zdjęcia i ich kolekcje, należy dodatkowo przypisać tytuły, słowa kluczowe i podpisy do każdego zdjęcia. Dodatkowo możesz uporządkować przesłane zdjęcia według ich dat, czasów i innych parametrów, a także obracać je, konfigurować efekty kolorystyczne, dostosowywać miniatury i wykonywać inne czynności.

eCommerce

Dzięki SmugMug możesz załóż swój sklep internetowy aby dalej sprzedawać tam swoje zdjęcia. To miejsce, w którym możesz dostosowywać cenniki dla potencjalnych klientów, organizować zdjęcia w kolekcje tematyczne, dostosowywać opcje wyboru zdjęć dla klientów (w ten sposób mogą albo ręcznie wybrać swoje ulubione ujęcia, albo pobrać całe kolekcje).

Ponadto możesz sprzedawać wydruki i bony upominkowe, dostosowując ustawienia zabezpieczeń i przechowując je na serwerze systemu. SmugMug ma w pełni obsługiwany koszyk na zakupy i opcje płatności. Pamiętaj, że bez względu na to, jaką cenę wyznaczysz, skorzystasz z 85% ostatecznego zysku. Funkcja eCommerce pozwala zbudować markę firmy fotograficznej, tworząc (przesyłanie) unikalne logo, dodawanie znaków wodnych i cyfrowego brandingu do projektów, integrowanie koszyków na zakupy i wykonywanie wielu innych działań eCommerce w celu promowania Twojej marki.

System umożliwia akceptowanie globalnych walut dla wszystkich zrealizowanych zamówień, w tym CAD, USD, GBP, EUR, JPY, AUD, CHF, SEK, NZD, HKD i innych. To Ty wybierasz preferowany typ waluty, określając ceny prezentów i wydruków, a także koszt pobierania. Dokonując transakcji, możesz zbierać zyski za pośrednictwem kanałów elektronicznych, włączać opóźnienie próbne i dokonywać ostatecznych zmian przed wysyłką, a także tworzyć niestandardowe cenniki dla poszczególnych galerii, aby spełnić potrzeby każdego klienta.

SEO

Portfele SmugMug są przyjazne dla SEO, ponieważ system umożliwia dostosowanie ustawień i wypełnienie specjalnych parametrów w celu poprawy rankingu projektu w wyszukiwarkach. Kreator stron internetowych zawiera wiele zaawansowanych narzędzi SEO, szczegółowe analizy i funkcje zbierania statystyk, które pozwalają monitorować ruch na Twojej stronie, a także inne kluczowe parametry.

Integracja wtyczki Lightroom

SmugMug umożliwia przesyłanie, organizowanie i zarządzanie zdjęciami w kilku prostych krokach. Aby to zrobić, należy użyć wtyczki Lightroom, która automatycznie synchronizuje się z narzędziem do tworzenia witryn. Integracja z Lightroom pomaga utrzymać strukturę witryny i metadane SEO (w tym tytuły, podpisy i słowa kluczowe) absolutnie nienaruszone.

Przechowywanie i kontrola zdjęć

Od Ciebie zależy kontrolowanie dostępności i bezpieczeństwa swoich zdjęć w Internecie poprzez dostosowanie opcji udostępniania. Możesz określić użytkowników, którym możesz przypisać prawa dostępu, a także zarezerwować unikalne przepustki dla użytkowników VIP. SmugMug oferuje ulepszone opcje przechowywania zdjęć w chmurze, aby zabezpieczyć Twoje zdjęcia w najlepszy możliwy sposób. Niezależnie od tego, jakie zdjęcie prześlesz, zostanie ono zapisane w usłudze Amazon Web Services.

Co więcej, wszystkie obrazy mogą być chronione przez twoje własne prawa autorskie. Jako właściciel zdjęcia możesz zdecydować, kiedy skonfigurować hasła do oddzielnych zdjęć lub galerii. Możesz całkowicie ograniczyć widoczność wszystkich elementów, a nawet stron internetowych tylko do tych użytkowników, którzy mają udostępnione linki dostępu do galerii lub możesz uczynić te kolekcje całkowicie prywatnymi.

Opcje udostępniania obrazu

Korzystając ze SmugMug, możesz udostępniać swoje zdjęcia, portfele, galerie i strony internetowe za pośrednictwem sieci społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+ itp.). Możesz także użyć zintegrowanej bezpłatnej aplikacji mobilnej do przesyłania, edycji, archiwizacji i udostępniania zdjęć w podróży. Wreszcie możesz zapraszać znajomych i znajomych do dodawania nowych zdjęć, edytowania i zarządzania swoimi portfelami w trybie na żywo za pośrednictwem linku do udostępniania. Aby zwiększyć współczynnik zaangażowania użytkowników, możesz także włączać, moderować i wyłączać komentarze, a także wyświetlać geotagowane obrazy na interaktywnych mapach.

Funkcje zaangażowania klienta

SmugMug to jeden z twórców stron internetowych, który ma jeden z najbardziej satysfakcjonujących systemów. Platforma zapewnia 100% gwarancję satysfakcji z drukowania (wysoka jakość druku jest tutaj koniecznością), umożliwia zamawianie produktów i zdjęć oferowanych przez doświadczone laboratoria drukarskie bezpośrednio z Twojej witryny, włączanie / wyłączanie sprzedaży produktów galerii. Możesz także tworzyć specjalne oferty i karty upominkowe dla swoich klientów, a także pozwolić im na kupowanie fotoksiążek, ramek i innych powiązanych akcesoriów dostarczanych przez renomowanych dostawców.

Funkcja importowania zdjęć

Jeśli masz już galerie zdjęć opublikowane i przechowywane na Flickr, Amazon Drive lub DropBox, możesz je zaimportować na swoje konto SmugMug. Opcja importu online pozwala to zrobić przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku. Do wykonania zadania nie są wymagane umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych – możesz skopiować preferowane zdjęcia bezpośrednio z określonych usług hostingowych. Rzeczywiście jest to łatwe, szybkie i bezproblemowe.

SmugMug + Flickr

Firma SmugMug nabyła niedawno firmę Flickr, która znacznie zwiększyła popularność marki i funkcjonalność platformy. Dzięki tej integracji firma stała się najbardziej wpływową społecznością skupiającą się na fotografach na świecie, zapewniając potężny zestaw funkcji do uruchamiania, zarządzania i promowania stron z fotografiami / portfolio.

Zasadniczo SmugMug to potężny kreator stron internetowych dla fotografów. Tak, to trochę dziwne, spójność deski rozdzielczej jest okropna. Niektóre części interfejsu wyglądają, jakby zostały pobrane z innego systemu (jak wiemy, pochodzą ze starej wersji SmugMug), choć projekt kreatora stron internetowych jest dość atrakcyjny. Można przyzwyczaić się do tych niuansów. To kompensuje niedostatki ergonomiczne. Początkujący mogą uznać SmugMug za skomplikowany. Jednak funkcjonalność usługi jest niesamowita i zdecydowanie warto ją przetestować.

Projekt & Szablony

Przesłane zdjęcia i ustawienia galerii mają duże znaczenie, jeśli chodzi o pracę ze SmugMug. Numer i projekt szablonu mają tutaj drugorzędne znaczenie. Dlatego twórca stron internetowych nie może się pochwalić wieloma z nich, szczególnie kiedy w porównaniu z konkurentami usługi lubić Zenfolio. System oferuje 8 gotowych szablonów wysokiej jakości (aby uzyskać wszystkie 26 projektów, musisz uaktualnić do planu „Moc”). W projektach SmugMug nie ma nic imponującego, ale wyglądają dość nowocześnie, co spodoba się większości użytkowników.

Te szablony są wymagane, aby Twoje zdjęcia wyglądały atrakcyjnie. 90% treści Twojej witryny będzie się składać ze zdjęć. Początkowo muszą przyciągać uwagę użytkowników. Projektowanie jednorożca nie ma tutaj większego znaczenia, ale będziesz mógł elastycznie dostosowywać wymagane szablony.

Aby dostosować projekt, musisz wybrać sekcję «Treść i projekt» w górnym menu pulpitu nawigacyjnego. W tym miejscu będziesz mógł dodawać nowe bloki „Content Blocks”, takie jak logo, pracować z tłem (ustawić wideo, pokaz slajdów, prędkość odtwarzania itp.). Możesz także zmienić schemat kolorów witryny i układu (rozciągliwa lub stała szerokość), ustaw wartość przestrzeni w pikselach i szerokość sekcji w podstawowych blokach. Możliwe jest również aktywowanie lewego i prawego paska bocznego oraz dodanie niestandardowego kodu HTML lub CSS do dowolnego bloku. Oprócz tego możesz zmienić wygląd deski rozdzielczej, wybierając schemat kolorów.

Przegląd SmugMug

Niezależnie od ograniczonej liczby szablonów, pojawiają się w różnych typach portfeli. Niektóre szablony zapewniają na przykład wyświetlanie pełnoekranowych zdjęć, co dobrze sprawdza się w przypadku małych portfeli z odbitkami w wysokiej rozdzielczości, które zamierzasz zaoferować do sprzedaży. Inne szablony są jednak zaprojektowane i skonstruowane w najlepszy sposób, aby zaprezentować kolekcje bogate w zdjęcia, aby stworzyć wrażenie twojej pracy.

Najważniejsze jest jednak to, że większość szablonów obejmuje funkcje obu typów szablonów, działając jako medium między nimi. System umożliwia przełączanie szablonów na dowolnym etapie procesu projektowania stron internetowych. Po przesłaniu zdjęć możesz wyświetlić podgląd swojego projektu, aby zrozumieć, jak będzie wyglądał po publikacji.
Szablony SmugMug są automatycznie optymalizowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych – domyślnie reagują. Bez względu na to, jakie urządzenie wybierzesz do wyświetlenia motywu, system dostosuje szablon do rozmiaru i rozdzielczości.

Przegląd SmugMug

Możesz wyróżnić każdy dodany blok i ustawić jego strukturę, wyrównanie, zestaw elementów, rozmiar i kształt ikon, kolor itp. Liczba i charakter ustawień projektu bloku zależy od jego typu.

Za pomocą SmugMug łatwo jest stworzyć galerię internetową lub sklep ze zdjęciami. Projekt i strukturę każdej galerii można regulować osobno w sekcji „Wygląd”. Możesz wybrać styl galerii (krajobraz kolażu, SmugMug, czasopismo, portret kolażu, miniatury, pokaz slajdów), okładka, zasady sortowania zdjęć, informacje o danych aparatu, nazwy plików i włączanie funkcji mapy. Możliwe jest również ustawienie maksymalnej ilości prezentacji zdjęć (do 5000), zastosuj znak wodny i aktywuj przyciski, aby pobrać zdjęcia.

Ogólnie SmugMug wygląda całkiem ładnie pod względem jakości szablonu i ustawień konfiguracji. Są tutaj wszystkie wymagane narzędzia, chociaż proces dostosowywania nie jest tak przyjemny – jest tutaj wiele dziwnych niuansów. Łatwo się tutaj zdziwić, jeśli zdecydujesz się na eksperyment. Ale nie martw się, jeśli zrobisz coś złego – możesz łatwo odrzucić wszystkie zmiany i wrócić do ostatnio zapisanego punktu.

Obsługa klienta

Opcje obsługi klienta SmugMug nie są zbyt wszechstronne i obszerne, ale dostępna baza wiedzy jest zdecydowanie warta uwagi. Aby znaleźć odpowiedzi na pytania i zobaczyć, co dokładnie platforma ma do zaoferowania w zakresie pomocy, zapoznaj się z rozwiązaniami i funkcjami pomocy technicznej wymienionymi poniżej:

 • Centrum Wsparcia – SmugMug jest wyposażony w potężne i bogate w informacje centrum wsparcia, które oferuje bogaty zestaw najlepszych materiałów referencyjnych. Wszystkie instrukcje są podzielone na kategorie, które są dość łatwe do wyszukiwania. Dostępna jest również wygodna opcja filtru wyszukiwania, która pozwala znaleźć wymagane materiały, podając zapytanie w odpowiedniej sekcji.
 • Kanał Youtube – platforma ma własny kanał YouTube, który obejmuje wiele samouczków wideo. Pomagają nowicjuszom opanować podstawy pracy z narzędziem do tworzenia stron internetowych. Kanał jest regularnie aktualizowany.
 • Wsparcie emailowe – bohaterowie wsparcia systemu są dostępni przez e-mail 24/7/365, dzięki czemu są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiązać wszystkie problemy, którymi interesują się subskrybenci.
 • Czat na żywo – Abonenci kont „Portfolio” i „Biznes” mają możliwość skorzystania z opcji czatu na żywo, oferowanych przez ekspertów systemowych w standardowych godzinach biznesowych w USA. Usługa nie zleca outsourcingu pomocy, a jej czas reakcji wynosi zwykle poniżej 30 lub mniej, w zależności od liczby biletów.
 • Społeczność użytkowników – SmugMug może poszczycić się potężną społecznością użytkowników, która zapewnia wiele zasobów, samouczki, artykuły i inne źródła informacji dostępne w następujących sekcjach: Blog, Wydarzenia, Filmy SmugMug i Forum. Dlatego obsługa klienta usługi jest na całkiem niezłym poziomie. Istnieje również osobna sekcja opinii o produkcie. To jest oficjalna strona Żądania funkcji, na której użytkownicy mogą wypełnić specjalny formularz online, aby podać swoje sugestie lub prośby o funkcje produktu.

Plany & Ceny: Ile kosztuje SmugMug?

Po zarejestrowaniu się w systemie masz 14 dni na przetestowanie. SmugMug nie ma bezpłatnego planu. Wszystkie konta mają nieograniczone miejsce na zdjęcia i filmy. Naprawdę fajną funkcją dla profesjonalnych fotografów jest to, że mogą przesłać do 210 megapikseli lub 150 MB obrazu. Płatne plany wyglądają następująco:

 • Podstawowy (48 USD rocznie) – nieograniczone przesyłanie zdjęć, pełna personalizacja strony głównej, galerie, strony i foldery chronione hasłem;
 • Moc (72 USD rocznie) – 21 dodatkowych szablonów, dodawanie kodu HTML / CSS, ochrona obrazów prawym przyciskiem myszy, możliwość podłączenia własnej domeny;
 • Teczka (180 USD rocznie) – galerie zoptymalizowane do handlu elektronicznego, realizacja zamówień z WHCC, Bay Photo, Loxley i EZPrints, sprzedaż zdjęć i filmów, stosowanie znaków wodnych, ustalanie cen w całej witrynie (zachowaj 85% znaczników);
 • Zawodowiec (360 USD rocznie) – twórz niestandardowe kupony, pakiety i zdarzenia. wyceniaj poszczególne galerie lub obrazy z różnymi cennikami, grupuj galerie podczas wydarzeń, oferuj opakowania z prezentami i klient wysyłany marką.

Przegląd SmugMug

Naszym zdaniem SmugMug jest wart pieniędzy, które zapłacisz za wybrany plan. Niestety najtańszy plan nie pozwala na połączenie własnej domeny. To poważna wada.

Dobre oferty zaczynają się od planu „Power”. Funkcje funkcjonalne oferowane w płatnych planach są inteligentnie rozdzielone: ​​nie ma tu żadnych bezsensownych ograniczeń, a liczba oferowanych opcji wiąże się ze wzrostem cen. Spójrzmy prawdzie w oczy: 72 USD rocznie to dość przystępna cena dla profesjonalnych fotografów, którzy chcą uzyskać najwyższej klasy portfolio w wybranej domenie. Jeśli chcą osiągnąć imponujący zysk ze sprzedaży zdjęć, powinni wybrać plan „Portfolio” lub „Pro”. Oczywiste jest, że zainwestowane pieniądze wkrótce się zwrócą.

Podsumowanie przeglądu SmugMug

SmugMug to imponujący kreator stron internetowych dla fotografów. Tak, akcentowaliśmy konkretną deskę rozdzielczą systemu podczas jej przeglądu, ale nadal można badać i rozumieć wszystkie jego niuanse bez pośpiechu w ciągu jednego dnia. Mówiąc o złożoności systemu, sugerujemy jego porównanie z inni twórcy stron internetowych. Ta usługa bardzo się od nich różni. Jednak nowicjusze mogą nawet nie zauważyć wszystkich niuansów opisanych powyżej tylko dlatego, że nie znają innych systemów, które można porównać z SmugMug. Dlatego kwestia złożoności jest tutaj dość względna.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, usługa całkowicie spełnia wszystkie wymagania zadań, do których jest przeznaczona, a nawet więcej. Witryny galerii SmugMug wyglądają oszałamiająco. To jest naprawdę ważne. Koszt planów jest również wykonalny. Czy więc SmugMug jest wart inwestycji? Z pewnością tak jest, zwłaszcza jeśli chcesz stworzyć bogate w funkcje portfolio dla swoich osobistych lub biznesowych potrzeb i chcesz, aby odniosło sukces.

Utwórz stronę internetową ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map