Przegląd TemplateToaster

TemplateToaster (aktualna wersja 7.0.0.18319) – to platforma do pobrania do tworzenia potężnych, a jednocześnie prostych szablonów, bez angażowania się w kodowanie lub programowanie. The oprogramowanie komputerowe jest przydatnym narzędziem zarówno dla początkujących, jak i dedykowanych profesjonalistów, którzy chcą zaprojektować własny motyw. Generowanie nowego szablonu dla WordPress, Joomla, Magento, Drupal lub jakikolwiek inny system zarządzania treścią będzie przechadzką po parku dzięki. Nie jest wymagane połączenie z Internetem ani umiejętności programowania.


Od Ciebie zależy, czy chcesz użyć gotowych, responsywnych szablonów i dostosować je zgodnie z własnymi preferencjami, czy zaprojektować własny motyw od podstaw.. Główną zaletą programu jest to, że oferuje on odpowiednie responsywne układy wraz z potężnym edytorem wizualnym. Innymi słowy, możesz użyć TemplateToaster zamiast Photoshopa i Sublime Text, tworząc własne technicznie poprawne i atrakcyjne wizualnie szablony. Jak ten model przejawia się w praktyce? Przekonajmy się teraz.

1. Łatwość użycia

TemplateToaster różni się od typowych konstruktorów stron SaaS. Jest to aplikacja komputerowa, co oznacza, że ​​będziesz musiał pobrać edytor, aby zainstalować go na swoim urządzeniu. Niektórzy mogą uznać to za nieaktualne. Z drugiej strony możesz uzyskać dostęp do programu w dowolnym momencie, gdy nie jest wymagane połączenie z Internetem.

Pierwsze kroki

Aby rozpocząć korzystanie z TemplateToaster, musisz odwiedzić oficjalną stronę internetową i zainstaluj aplikację. Proces instalacji zajmie Ci od 3 do 5 minut. Podczas instalacji możesz wybrać preferowany język interfejsu, a także wybrać wersję Standard lub Professional.

Różnica zostanie opisana nieco dalej w sekcji Polityka cenowa. Wszystko, co musisz wiedzieć o edycjach, to fakt, że pakiet Standard zawiera mniej funkcji, podczas gdy plan Pro oferuje rozszerzoną funkcjonalność do tworzenia w pełni dostosowanych układów strony dla wybranego CMS. Ostatnim etapem jest ukończenie instalacji i uruchomienie aplikacji.

Konfigurowanie szablonu

Po zainstalowaniu TemplateToaster musisz wykonać kilka prostych kroków:

 1. Wybierz CMS, którego będziesz używać z szablonem. Tutaj możesz wybrać jeden z najpopularniejszych typów, takich jak WordPress, Drupal lub Joomla, a także platformy do uruchamiania projektów eCommerce opartych na OpenCart lub WooCommerce. Użytkownicy mogą wybierać popularne platformy blogowe; tworzyć witryny oparte na treści lub małe firmy w zależności od ich celów.
 2. Wybierz przykładowy szablon z listy gotowych układów lub zacznij tworzyć nową makietę od zera. Druga opcja jest dostępna tylko w wersji Professional.
 3. Idź do deski rozdzielczej i użyj dostępnych narzędzi, aby dostosować swój układ.

Po wejściu do interfejsu znajdziesz się w ekosystemie zarządzania treścią bardzo blisko tego, co widzieliśmy w edytorze treści WordPress, a nawet w dokumencie Word.

Mamy panel na górze układu, czyli dokument ze wszystkimi niezbędnymi instrumentami, starannie przemyślanymi blisko siebie. Wszystkie sekcje i elementy szablonu są umieszczone na lewym pasku bocznym, aby ułatwić dostęp w asie, który chcesz zmodyfikować osobno.

Proces edycji

Proces edycji opiera się głównie na narzędziach dostępnych na desce rozdzielczej. Tutaj możesz wprowadzić Ustawienia ogólne, aby zmienić układ, a także pozycje elementów na stronie. Użytkownicy mogą dowolnie zmieniać pozycję paska bocznego, a także sam CMS. Tutaj mamy przycisk Dodaj / Edytuj stronę, aby utworzyć nowe sekcje lub kategorie. Ponadto możesz wybrać inny szablon w dowolnym momencie podczas edycji.

Edytor szablonów szablonów

Aby dostosować szablon, wystarczy wybrać strefę, którą chcesz edytować. Na przykład kliknij nagłówek, aby edytować obszar tekstowy, pobierz inny obraz, zmień kolor tła lub ustaw niezbędne wymiary dla wysokości i szerokości bloku. Użytkownicy mogą również dostosowywać marginesy, a także teksturę, efekty, cienie itp.

Menu TemplateToster

TemplateToaster oprócz funkcji edytora treści posiada funkcję przeciągania i upuszczania. Oznacza to, że możesz po prostu przenieść sekcję w dół lub zmienić lokalizację określonych sekcji. Szablony stron mają wstępnie zaprojektowaną strukturę, a także nagłówki H1-H6, zintegrowane akapity, typy przycisków, paginację, łącza, komentarze i inne bloki, które możesz zostawić lub usunąć.

System pozwala edytować każdą sekcję osobno. Wybierz obszar szablonu z listy na górze (pasek boczny, stopka, nagłówek, elementy, treść itp.) I edytuj je kilkoma kliknięciami. Te same opcje dotyczą każdej strony. Po prostu wybierz stronę, którą chcesz dostosować, z lewego paska bocznego i użyj tych samych narzędzi do ich edycji. Możesz także dodać tyle nowych szablonów stron, ile potrzebujesz.

Proces tworzenia nowej strony od zera jest prawie taki sam. Jedyną różnicą jest to, że faktycznie projektujesz układ strony samodzielnie, bez konieczności trzymania się gotowych makiet. Ponadto w wersji Professional uzyskasz pełny dostęp do CSS, HTML lub JavaScript w celu edycji kodu źródłowego szablonu i tworzenia ekskluzywnego projektu internetowego, elementów, bloków i sekcji.

Przejdź na żywo

Po zakończeniu edycji układu wystarczy wyeksportować szablon i przesłać go do hostingu. Upewnij się, że wybrałeś już wiarygodnego dostawcę hostingu i zarejestrowałeś nazwę domeny.

TemplateToaster robi dobre pierwsze wrażenie pod względem łatwości użytkowania. Początkujący mogą wciąż potrzebować trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak wszystko działa. Z drugiej strony krzywa uczenia się nie jest konieczna. Ponadto na stronie znajduje się mnóstwo filmów edukacyjnych i samouczków dla początkujących. Zła wiadomość jest taka, że ​​aplikacja działa tylko z systemem operacyjnym Windows. Brak wersji dla MAC.

2. Funkcje & Elastyczność

TemplateToaster to nie tylko konstruktor szablonów. Jest to pełnozakresowy instrument internetowy, który zapewnia płynne dalsze działanie strony internetowej. Użytkownicy skorzystają z elastyczności platformy, a także dodatkowych opcji tworzenia różnych typów witryn, od prostych blogów po rozwijające się projekty eCommerce.

Kompatybilny z dowolnym CMS

Platforma pozwala tworzyć różne szablony i układy dla dosłownie każdego CMS. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybrać ten podczas procesu instalacji lub zmienić go podczas edycji strony internetowej, klikając Ustawienia ogólne. Bez względu na to, czy chcesz założyć blog lub witrynę dla małych firm na WordPress, utwórz sklep cyfrowy w WooCommerce, OpenCart lub Magento, TemplateToaster będzie w 100% zgodny.

ekran powitalny oprogramowania templatetoaster

Przeciągnij i upuść interfejs użytkownika

Wspominaliśmy już o funkcji przeciągania i upuszczania zaimplementowanej w TemplateToaster. Stworzenie aktualnego projektu interfejsu użytkownika nie wymaga już specjalnych umiejętności ani technik. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybrać potrzebny obszar, upuścić blok do wymaganej pozycji i edytować zawartość za pomocą kilku kliknięć dzięki procesowi edycji bezpośredniej. Oznacza to, że wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie.

Edytor treści TemplateToaster

Elastyczność i SEO

System wykorzystuje zaawansowane technologie internetowe, aby umożliwić użytkownikom tworzenie szablonów, które będą działały równie dobrze na każdym hostingu. Jednocześnie TemplateToaster jest dostarczany ze strukturą Bootstrap dla programistów, którzy chcą projektować ekskluzywne funkcje za pomocą HTML / CSS bez przełączania między dwiema platformami. Szablony stron mają nagłówki H1-H6 i przejrzystą strukturę z akapitami, co może działać dobrze pod względem przyjazności dla SEO.

Bezpieczeństwo

Platforma zapewnia płynne działanie edytora i automatyczne aktualizacje, które użytkownicy otrzymują bezpłatnie przez okres 1 roku. Co więcej, subskrybenci mogą poprosić o funkcję, którą chcieliby zobaczyć w aplikacji. Ta funkcja jest dostępna w centrum pomocy. Opisz funkcję, którą chcesz zostawić komentarz w odpowiedniej sekcji.

3. Projekt

TemplateToaster oferuje szeroki wybór motywów. Platforma oferuje obecnie 10 bezpłatnych pakietów szablonów, które odnoszą się do różnych nisz. Tutaj mamy układ blogów, motyw dla małych firm, szablony eCommerce itp. Wszystkie mają tryb podglądu. Co więcej, wszystkie układy są responsywne i kompatybilne z różnymi urządzeniami mobilnymi pomimo ich wymiarów ekranu.

Wzory TemplateToaster

Jeśli nie chcesz wybierać gotowych makiet, istnieje szansa zaprojektowania cię na stronie od zera. Ta opcja jest dostępna tylko w wersji Professional. Co więcej, nie będzie to skuteczne w przypadku osób nie będących technikami, ponieważ niezbędna będzie pewna wiedza na temat kodowania. Kluczową zaletą jest tutaj dostęp do szablonu CSS / HTML / JavaScript. Możesz dowolnie zaprojektować dowolny element i umieścić go na stronie. Wybierz preferowany język programowania w ustawieniach ogólnych na pulpicie nawigacyjnym na górze strony i przejdź dalej.

Początkujący będą mieli także dodatkowe opcje, aby dostosować projekt strony internetowej. Na przykład mogą uzyskać dostęp do niestandardowej kolekcji obrazów, aby dodać favicon, a także dodać niestandardowe logo z hiperłączem. Funkcja edycji obrazu ułatwia dostosowanie obrazów lub ikon nagłówków.

Możesz dodawać tekstury, wdrażać różne efekty, edytować wymiary obrazu itp. Ustawienia logo ułatwiają wybranie tego z niestandardowej kolekcji logo, a także przeglądanie i pobieranie własnego logo. Ponadto istnieje przycisk do przesyłania filmów, a także niestandardowy edytor wideo.

Aby sprawdzić wygląd witryny przed uruchomieniem, możesz użyć opcji Podgląd RTL dostępnej w sekcji „Plik”. Ta funkcja automatycznie wygeneruje podgląd strony internetowej w przeglądarce ze wszystkimi wprowadzonymi zmianami.

4. Obsługa klienta

W sekcji „Plik” znajduje się zakładka „Pomoc”, w której uzyskasz dostęp do wsparcia technicznego programu oraz linki do samouczków na darmowym CMS. W prawym górnym rogu interfejsu aplikacji znajduje się znak zapytania w niebieskim kółku. Po kliknięciu uzyskasz dostęp do wyczerpującego podręcznika systemu jakości. Każdy punkt menu i jego oznaczenie są tam opisane, a także przewodnik po pracy z oprogramowaniem od momentu jego instalacji.

Oprócz tego możesz uzyskać dostęp do forum społeczności, dokumentów i pomocy technicznej bezpośrednio z sekcji „Pomoc” TemplateToaster. Istnieje również blog zawierający wiadomości, rekomendacje, przewodniki i inne przydatne rzeczy. Dostępne są tam również samouczki wideo, łącza do grup w popularnych sieciach społecznościowych. Zasadniczo aplikacja zapewnia użytkownikom wysokiej jakości wsparcie informacyjne i techniczne.

5. Polityka cenowa

Możesz pobrać TemplateToaster z oficjalna strona internetowa za darmo. Program ma nieograniczoną wersję próbną, która umożliwi szczegółowe zapoznanie się z nim przed zakupem. Możesz utworzyć tyle szablonów, ile potrzebujesz, ale nie będzie można ich zainstalować w CMS obsługiwanym przez program. Istnieją tutaj dwie wersje płatnej licencji:

 • Edycja standardowa (49 USD) oferuje wsparcie dla wszystkich dostępnych CMS, bezpłatne aktualizacje na jeden rok, wsparcie techniczne, Bootstrap Framework, zestaw gotowych szablonów.
 • Profesjonalna edycja (149 USD) daje możliwość utworzenia strony od zera, usunięcia przedrostka _ttr CSS, opcji FTP, użycia niestandardowych obrazów w szablonie, zakładek na poziomie elementu, niestandardowego modułu Pozycje / Obszary widżetów / Projektowanie regionów i innych opcji.
 • Cennik TemplateToaster

Aby włączyć wszystkie funkcje z dwóch płatnych planów, musisz kupić klucz aktywacyjny i wstawić go do pulpitu nawigacyjnego TemplateToaster. Standardowy plan wygląda na bardzo ograniczony pod względem funkcji. Dostajesz funkcjonalność platformy bazowej, która może się sprawdzać tylko w przypadku niewielkiej, prostej witryny z ciasnym finansowaniem, która nie wymaga dużej funkcjonalności.

Co więcej, za 49 USD faktycznie dostajesz tylko narzędzie do tworzenia szablonu, podczas gdy zaawansowani twórcy stron internetowych oferują hosting, domenę, bezpłatne dodatki, szerszy wybór motywów w niższej cenie. Wersja Professional pozwala maksymalnie wykorzystać platformę, w tym pełny zestaw narzędzi do dostosowywania, optymalizacji i projektowania. Z drugiej strony istnieją nieco lepsze profesjonalne narzędzia dla projektantów stron internetowych i programistów, które zapewniają więcej funkcji dostosowywania.

6. Plusy i minusy

TemplateToaster wygląda nieco bezużytecznie, biorąc pod uwagę dostępne kompleksowe rozwiązania SaaS, a także zoptymalizowane platformy hostingowe ze wszystkimi funkcjami w planie i nie trzeba tworzyć szablonu osobno. Z drugiej strony może to być dobra alternatywa dla bardziej skomplikowanych narzędzi do projektowania stron internetowych, ponieważ wciąż ma kilka świetnych funkcji w pakiecie.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwy w użyciu. Przeciągnij i upuść interfejs użytkownika.
&# x2714; Nieograniczony bezpłatny okres próbny.
&# x2714; Dostępne bez połączenia z Internetem.
&# x2714; Dobry dla początkujących i profesjonalistów.
&# x2714; Szeroki wybór narzędzi do edycji.
&# x2714; Kompatybilny ze wszystkimi głównymi systemami CMS i każdym hostingiem.
✘ Dostępne tylko dla systemu Windows.
✘ Zawyżone plany.
✘ Skomplikowane dla użytkowników od samego początku.
✘ Wymagane jest pobranie i instalacja.

Dolna linia

TemplateToaster może nie być najlepszym pomysłem w przypadku tak wielu gotowych rozwiązań w niższej cenie. Czy trzeba zapłacić 149 USD za platformę, która nawet nie zawiera hostingu ani domeny? Prawdopodobnie nie. Z drugiej strony aplikacja może być dobrą alternatywą dla bardziej skomplikowanych narzędzi do projektowania stron internetowych i programowania. Może być używany do testowania umiejętności kodowania w ramach bezpłatnego okresu próbnego lub wypróbowania niektórych technik tworzenia stron internetowych.

Dla początkujących wybierających Konstruktorzy stron SaaS lub Rozwiązania hostingowe zoptymalizowane pod kątem WP wszystkie funkcje w pakiecie mogą być lepszym i bardziej opłacalnym pomysłem. Przynajmniej będziesz miał szersze opcje w zakresie wyboru szablonu, a także zarządzania witryną i wsparcia.

Pobierz teraz TemplateToaster

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map