Przegląd Tictail

Tictail – to system znany jako darmowy kreator stron internetowych eCommerce z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji. Wprowadzony na rynek w 2012 roku szybko zyskał popularność wśród użytkowników chętnych do tworzenia atrakcyjnych wizualnie i funkcjonalnych sklepów internetowych. Głównym celem serwisu internetowego było pomóc każdemu, kto ma świetny produkt, w łatwej sprzedaży online.


Ostatnio firma stała się częścią znanego na całym świecie oprogramowania eCommerce – Shopify i dlatego nie można go już uznać za niezależny produkt. Nadal jednak warto przedstawić główne funkcje Tictail, które posiadał pod koniec 2018 r. Informacje te mogą być przydatne dla użytkowników zaangażowanych w tworzenie stron internetowych eCommerce, a także dla tych, którzy są zainteresowani twórcami stron internetowych i ogólnie projektowaniem stron internetowych . Zacznijmy teraz.

1. Łatwość użycia

Interfejs Tictail jest jednym z najprostszych, jakie można tam znaleźć. Po prostu coś tu pomieszać – jest to tak intuicyjne i zrozumiałe. Od ciebie oczekuje się:

 • podaj nazwę i opis sklepu internetowego;
 • wybierz kraj, w którym chcesz sprzedawać swoje produkty;
 • połączyć konta sieci społecznościowej (jeśli istnieją);
 • zacznij dodawać swoje produkty.

Po zarejestrowaniu się w usłudze pojawi się propozycja skonfigurowania sklepu internetowego w bezpłatnej subdomenie, takiej jak mystore.tictail-dot-com, ale masz również możliwość wyboru domeny lub skorzystania z tej oferowanej przez zewnętrznego dostawcę domeny. Można to zrobić na desce rozdzielczej systemu.

Front Tictail Marketplace

Jeśli chodzi o przesyłanie treści i konfigurowanie ustawień, wszystko jest intuicyjne. Jednak jeśli chodzi o wprowadzanie zmian w projekcie, sprawy się komplikują. Aby edytować motyw, musisz ubrudzić sobie ręce przy użyciu HTML i CSS.

W przeciwieństwie do Wix lub Weebly, Tictail nie zapewnia wizualnego sposobu zmiany wyglądu witryny. Nie obsługuje przeciągania i upuszczania. Jeśli nie znasz żadnego HTML / CSS, ale chcesz dostosować swój sklep, Tictail sugeruje, abyś: poprosić o pomoc innych użytkowników Tictail; zapytaj kogoś w Twojej sieci osobistej; zatrudnić programistę lub nawet dowiedzieć się, jak to zrobić samodzielnie. Musisz być elastyczny, aby korzystać z Tictail.

2. Funkcje & Elastyczność

Tictail jest nastawiony na tworzenie stron internetowych eCommerce, więc jego zestaw funkcji oferuje przyzwoity wybór aplikacji i ustawień specyficznych dla handlu. Ogólnie rzecz biorąc, zrobi wszystko, czego można oczekiwać od twórcy witryny eCommerce: przesyłaj produkty i twórz galerie produktów, konfiguruj różne metody płatności, w tym Stripe i PayPal, zarządzaj zapasami, dostosuj opcje wysyłki i więcej.

Nie potrzebujesz nawet konta PayPal, aby zacząć sprzedawać. Po pierwszej sprzedaży za pośrednictwem witryny Tictail PayPal prześle Ci wiadomość e-mail na adres e-mail podany podczas aktywacji wraz z instrukcjami dotyczącymi założenia konta i odebrania pieniędzy.

Edytor sklepu niestandardowego Tictail

Ogólnie zestaw funkcji można podzielić na dwie części: część bezpłatną, podstawową i aplikacje. Podstawowy zestaw funkcji jest dostępny za darmo i wystarczy założyć fajny sklep internetowy i nim zarządzać. Jeśli jednak chcesz zapewnić swojej platformie dodatkową wydajność i funkcjonalność, powinieneś rozważyć zintegrowanie niektórych aplikacji dostępnych na rynku aplikacji Tictail. Tutaj możesz znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje, aby doładować swój sklep internetowy.

 • Wśród bezpłatnych aplikacji możesz skorzystać z Klarna, recenzje produktów Yotpo, referencje społecznościowe Kudobuzz, Omnisend, druk, łatwy sklep społecznościowy, łatwe reklamy społecznościowe, Fortnox od Sharespine.
 • Mówiąc o płatnych aplikacjach, możesz wybierać między Sendicate (12 USD miesięcznie), Upsell produktu (7,50 USD / mies), Wyróżnione produkty (2 USD / mies), Sklep na Facebooku (8,99 USD / mies), Sprzedaj na Facebooku (9 USD / mies), Pasek promocji (4 USD / mies), Eksporter feedów produktowych (7,50 USD / mies), Prosta wiadomość (5 USD / mies) i więcej. Poza tym Tictail daje moc kodowania, ale w łatwym w obsłudze wizualnym interfejsie użytkownika.

Tictail ma aplikacje na Androida i iOS, które pozwalają nie tylko przeglądać i przeszukiwać ponad 75 000 sklepów Tictail, ale także zarządzać własną stroną internetową z kieszeni. Po zainstalowaniu jednej z aplikacji zaczniesz otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o nowych zamówieniach i będziesz mieć możliwość przesyłania nowych produktów, przeglądania statystyk i zmiany wyglądu witryny, w szczególności ustawienia strony tytułowej, aktualizacji rabatów i kopiowania.

Co więcej, kreator stron internetowych pozwala budować wiele sklepów na jednym i tym samym koncie. Istnieje nawet możliwość założenia jednego i tego samego sklepu internetowego dla różnych lokalizacji, co zwiększy Twoją popularność, wielkość sprzedaży i powiększy bazę klientów.

Jeśli chodzi o pozostałe funkcje, nie znajdziesz ich tutaj wiele. Jednak te, które są dostępne, wystarczą, aby zbudować porządny sklep internetowy. W ten sposób możesz podłączyć własną nazwę domeny tutaj (za dodatkową opłatą), dodaj nieograniczoną liczbę produktów, ustaw szczegóły wysyłki, walutę i podatki, połącz konta w sieciach społecznościowych, uzyskaj nieograniczoną przepustowość, twórz rabaty, zarządzaj produktami i zamówieniami itp..

3. Wzory

Tictail ma ładną kolekcję nowoczesnych szablonów eCommerce, ale wybór wciąż pozostawia wiele do życzenia. System nie może się pochwalić szerokim asortymentem tematów, w przeciwieństwie do znanych platform do budowania stron internetowych eCommerce. Jednak konstrukcja dostępnych szablonów jest czysta, piękna i łatwa do dostosowania w razie potrzeby. Wszystkie motywy zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach handlowych. Dzięki inteligentnej architekturze usługi szablony można zmieniać w dowolnym momencie.

Szablony Tictail

Jeśli chodzi o dostosowywanie szablonów, będziesz zaskoczony prostotą tego procesu. Tutaj jest dużo miejsca na dodawanie produktów i zarządzanie nimi, które są logicznie zorganizowane i zorganizowane w standardowy wygodny format siatki. Możliwe jest utworzenie sklepu internetowego z responsywnym interfejsem, ale ta funkcja jest opcjonalna i od Ciebie zależy, czy chcesz ją włączyć, czy nie.

Zaawansowani technicznie użytkownicy mogą tworzyć własne, niestandardowe motywy za pomocą dokumentacji Tictail. Znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć prawdziwie spersonalizowany sklep: szczegółowe wytyczne dotyczące tworzenia motywów, przewodnik po typowej strukturze szablonów Tictail oraz pełny indeks wszystkich dostępnych zmiennych szablonów.

4. Obsługa klienta

Kreator stron internetowych oferuje całkiem miłą i pouczającą obsługę klienta. Znajduje się tutaj Centrum pomocy i blog, na którym można znaleźć przydatne artykuły dotyczące eCommerce. Zespół obsługi klienta usługi pomoże Ci rozpocząć pracę ze sklepem internetowym i później skutecznie go uruchomić.

Centrum pomocy zawiera popularne FAQ. Dla wygody wyszukiwania użytkowników jest on podzielony na Sekcja pomocy dla właścicieli sklepów (wytyczne, ustawienia, rynek, produkty, zamówienia, wysyłka, płatności, aplikacje i fakturowanie, dostosowywanie, aplikacja Tictail Mobile i marketing) i Pomoc dla kupujących (za pomocą Tictail, profilu kupującego, sklepów w Tictail, pytań dotyczących zamówień i problemów technicznych). Przeglądając te tematy, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, które Cię interesują.

Jeśli nadal jest coś, czego nie udało się znaleźć w Centrum pomocy, możesz skorzystać z opcji wyszukiwania. Po prostu wpisz swoją odpowiedź i poczekaj, aż zespół wsparcia odpowie na nią. Dostępna jest również pomoc przez e-mail i czat na żywo, ale uzyskanie odpowiedzi od zespołu obsługi klienta może zająć trochę czasu.

5. Polityka cenowa

Polityka cenowa Tictail jest jedną z kwestii, która przemawia do większości użytkowników. Technicznie platforma jest bezpłatna. Zapewnia bezpłatny hosting, nieograniczoną liczbę produktów do dodania za darmo, nieograniczoną przepustowość i brak opłat za kasę. Podsumowując, Tictail oferuje dwa plany cenowe. To są:

 • Rynek (wolny) – obejmuje takie funkcje, jak nieograniczona liczba produktów, odzyskiwanie porzuconych koszyków, wbudowany marketing e-mailowy, automatyczne reklamy, kody rabatowe, zaawansowane analizy.
 • Twój sklep niestandardowy (9 USD / mies) – zawiera wszystkie wyżej wymienione funkcje oraz możliwość stworzenia własnego sklepu niestandardowego, zaawansowane opcje dostosowywania, opcję indywidualnego połączenia domeny, śledzenie Facebooka i Google, bezpłatny certyfikat HTTPS.

Korzystając z bezpłatnego abonamentu, może być konieczne opłacenie integracji niektórych aplikacji w celu zwiększenia wydajności witryny. Są one dodawane co miesiąc, a jeśli zdecydujesz, że nie będziesz ich potrzebować w dowolnym momencie, możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie. Oprócz tego może być konieczne uiszczenie niektórych opłat transakcyjnych podczas korzystania z Klarna, PayPal lub Stripe. Pamiętaj o tym, dokonując wyboru.

6. Plusy i minusy

Podobnie jak każdy inny twórca stron internetowych eCommerce, Tictail ma swoje zalety i wady, o których powinieneś wiedzieć przed uruchomieniem sklepu internetowego z systemem. Wśród zalet usługi warto wspomnieć o następujących kwestiach:

 • Łatwa i szybka konfiguracja;
 • Brak opłat za notowanie (pamiętaj jednak o opłatach prowizyjnych przy sprzedaży za pośrednictwem rynku, a także transakcji płatniczych);
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs, który jest intuicyjny, prosty i wygodny dla początkujących i profesjonalistów w zakresie projektowania stron internetowych;
 • Wiele opcji tworzenia sklepu internetowego;
 • Dostępność aplikacji które mogą zwiększyć funkcjonalność Twojej witryny.

Jeśli chodzi o wady systemu, nie ma ich wiele, ale nadal istnieją. To są:

 • Brak zintegrowanych opcji wysyłki, co często spowalnia proces dostawy (szczególnie w przypadku sprzedaży hurtowej);
 • Brak możliwości stworzenia porządnego sklepu internetowego za darmo (jeśli skupisz się na funkcjonalności, nie przejdziesz bez uaktualnienia do płatnego planu lub dodania płatnych aplikacji);
 • Brak narzędzi do dostosowywania sklepu internetowego (nie można tu wiele zmienić, nawet z abonamentem płatnym);
 • Brak bloga, które jest przydatnym narzędziem dla każdego sklepu internetowego (chociaż możliwe jest zintegrowanie bloga z innymi usługami zewnętrznymi, co często wymaga dużo wysiłku i czasu).

Jeśli szukasz narzędzia do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, Tictail nie jest najlepszą opcją. Nie możesz zmienić nagłówka stopki witryny tak, jak to robisz Weebly lub Wix. Aby to zrobić, musisz znaleźć się pod maską. Tictail ma przyzwoity zestaw funkcji, które pomogą Ci założyć prosty sklep. Ale nie może konkurować Shopify i Wola które są bardziej rozbudowane.

Wniosek

Fakt, że Tictail nie jest już niezależnym twórcą stron internetowych, ale częścią Shopify, nie zmniejsza wszystkich tych wielu korzyści, które kiedyś miał. System zyskał zaufanie użytkowników ze względu na swoją prostotę, prostotę i przystępność cenową, których po prostu nie można pozostawić niezauważonym. Podobało nam się również.

Tictail przede wszystkim był skierowany do kreatywnych profesjonalistów szukających prostego sposobu na zbudowanie i utrzymanie strony internetowej, która zmaksymalizuje tożsamość marki. Oferuje wystarczająco dużo narzędzi, aby stworzyć przyzwoity sklep internetowy dla małego biza lub hobby.

Dzięki darmowemu hostingowi, przepustowości i ładnej galerii szablonów zapewnił niezły start każdemu niedoświadczonemu użytkownikowi, który chciał ustanowić wiarygodną obecność w sprzedaży detalicznej online i dowiedzieć się, jak to zrobić. Jednocześnie system miał ograniczenia, które nie pozwalały na używanie go do uruchamiania dużych międzynarodowych sklepów internetowych ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami, jakie może zaoferować nowoczesny eCommerce. Mamy nadzieję, że funkcjonalność Tictail stanie się godnym wkładem do witryn Shopify.

Uruchom sklep internetowy za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map