Przegląd Volusion

Volusion – to wiodąca w branży platforma, która pomaga tworzyć profesjonalne strony internetowe eCommerce. System zyskał sobie uznanie dzięki dynamicznemu backendowi, bogatemu zestawowi funkcji i łatwości użytkowania, dzięki czemu oprogramowanie jest odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają działalność w swoich pierwszych sklepach cyfrowych. Volusion oferuje bezproblemowy proces zakładania sklepu internetowego i przechodzenia online za pomocą kilku kliknięć.


Użytkownicy docenią profesjonalny zespół wsparcia, niedrogie plany początkowe w porównaniu do innych twórców stron internetowych zorientowanych na eCommerce, ponad 30 różnych bram płatniczych dostępnych do integracji, zaawansowany Konstruktor sklepów internetowych, funkcje edycji CSS i wiele innych. Zero opłat transakcyjnych w każdym z dostępnych pakietów będzie również ogromnym plusem na korzyść platformy.

Ale czy to naprawdę działa świetnie Potrzeby eCommerce? Czy są jakieś ukryte przeszkody lub wyzwania? Dołącz do nas w naszym cyfrowym dochodzeniu.

1. Łatwość użycia

Volusion okazał się stosunkowo łatwą w użyciu platformą. Spełnia wymagania dedykowanych profesjonalistów, którzy wiedzą, jak edytować HTML lub CSS, a także początkujących bez umiejętności technicznych do samodzielnego zarządzania projektowaniem stron internetowych. Non-technicy docenią intuicyjny edytor WYSIWYG, który zamienia proces budowania w szybką i bezproblemową procedurę.

Pierwsze kroki

Przede wszystkim musisz się zalogować, aby uzyskać dostęp do podstawowych funkcji Volusion. Proces jest dość szybki. Użytkownicy muszą jedynie podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail i numer telefonu. Otóż ​​to. Teraz możesz rozpocząć bezpłatną 14-dniową wersję próbną. Sprawdź, jak działa system i czy odpowiada Twoim potrzebom.

Po pomyślnym ukończeniu pierwszego kroku system zaoferuje wybór motywów do wyboru. Różnią się w zależności od niszy biznesowej lub liczby zatrudnionych pracowników. Jeśli szablon spełnia Twoje wymagania, możesz przejść do następnego etapu i użyć Edytora stylów. Tutaj możesz dostosować swój motyw, dodając wyjątkowe pary czcionek, a także aktualizując kolory witryn sklepowych itp.

Edytor strony Volusion

Następnym krokiem jest dodanie logo firmy. Istnieje możliwość wpisania motta lub tekstu, a także przesłania zdjęć logo. Jeśli nadal nie masz podpisu firmy, Volusion ma grupę oddanych projektantów, którzy stworzą unikalne logo. Teraz najwyższy czas, aby wreszcie dodać kilka produktów i przejść do trybu online ze swoim nowym cyfrowym sklepem.

Dodawanie nowych produktów

Proces jest bardzo prosty i intuicyjny. Wystarczy podać nazwę produktu, napisać kilka słów, aby go opisać, wstawić cenę i nacisnąć przycisk „Ten sam produkt”. Pojawi się automatycznie w Twoim sklepie cyfrowym. Możesz docenić dodatkowe narzędzia dostosowywania, które obejmują:

 • Edytor strony. Tak jak łatwo jest wprowadzać zmiany w stylu witryny, tak samo można edytować katalog produktów i strony sklepu internetowego tutaj. Nie musisz być projektantem stron internetowych, aby zrobić to sam. Wystarczy przejść do pulpitu nawigacyjnego i zarządzać stroną internetową według własnych upodobań.
 • Konstruktor sklepu internetowego. Dzięki narzędziu do budowania sklepów internetowych przedsiębiorcy mogą zarządzać swoimi witrynami eCommerce pod kątem ich wymagań i preferencji, maksymalnie wykorzystując ich funkcjonalność. Narzędzie pozwala dodawać kategorie produktów, podkategorie i nowe produkty, radzić sobie z funkcjami zarządzania SEO, przesyłać i edytować obrazy oraz wykonywać inne działania, które przyczyniają się do lepszej wydajności strony.
 • Konstruktor sklepu Volusion

 • Edytor CSS. Mimo że Volusion nie wymaga żadnych umiejętności ani wiedzy w zakresie kodowania, nadal można korzystać z funkcji edycji stron CSS dla wszystkich użytkowników, którzy są świadomi podstaw programowania. Dzięki temu narzędziu możesz dostosowywać treść witryny, ręcznie edytując jej kod. W rezultacie otrzymujesz witrynę o najwyższej funkcjonalności i atrakcyjności wizualnej.
 • Edytor CSS Volusion

 • Edytor nawigacji. Jeśli chodzi o wybór i modyfikację stylu nawigacji w witrynie, niezbędne jest użycie edytora nawigacji. Umożliwia zmianę stylów nawigacji w celu uproszczenia procesu przeglądania stron internetowych.
 • Edytor nawigacji Volusion

Podsumowując, Volusion z pewnością może spełnić oczekiwania początkujących, którzy marzą, aby zacząć od pierwszego sklepu internetowego. Dedykowani profesjonaliści docenią także wystarczającą swobodę dostosowywania zapewnianą przez dostęp HTML / CSS.

2. Funkcje & Elastyczność

Chociaż witryny eCommerce są głównymi kompetencjami Volusion, jej główne funkcje zostały wdrożone, aby umożliwić użytkownikom łatwą sprzedaż online. Jednocześnie oferuje świetne środki bezpieczeństwa, rozwiązania hostingowe i domenę niestandardową, dzięki czemu Twój projekt będzie zauważalny przez odbiorców docelowych. Powinniśmy również wspomnieć o instrumentach marketingowych i promocyjnych, aby przenieść Twój biznes na nowy poziom:

 • Logo Favicon + – Volusion pomaga wyróżnić się z tłumu, po prostu przesyłając własne logo i favicon. Sprawi, że Twoja witryna będzie bardziej rozpoznawalna wśród innych konkurentów w niszy.
 • SEO i statystyki – użytkownicy odpowiadają za ustawienia SEO swojej witryny dzięki intuicyjnemu pulpitowi, w którym możesz zmieniać niestandardowe adresy URL, czyniąc je bardziej przyjaznymi dla SEO. Tutaj możesz również ustawić unikalne tytuły lub opisy metatagów, dodać atrybuty alt do zdjęć i zdjęć, edytować pliki robots.txt i wiele więcej. Pulpit nawigacyjny zawiera szczegółowe statystyki dotyczące najpopularniejszych produktów, źródeł ruchu i kanałów, które przyciągają najwięcej odbiorców.
 • Konstruktor sklepu internetowego. Dzięki narzędziu do budowania sklepów internetowych przedsiębiorcy mogą zarządzać swoimi witrynami eCommerce pod kątem ich wymagań i preferencji, maksymalnie wykorzystując ich funkcjonalność. Narzędzie pozwala dodawać kategorie produktów, podkategorie i nowe produkty, radzić sobie z funkcjami zarządzania SEO, przesyłać i edytować obrazy oraz wykonywać inne działania, które przyczyniają się do lepszej wydajności strony.
 • Konstruktor sklepu Volusion

 • Proste zarządzanie produktem – Volusion oferuje prosty system zarządzania produktem na osobnej stronie. Został zaprojektowany do tworzenia nowych kategorii lub podkategorii, zarządzania różnymi ustawieniami, w tym SEO produktu, dostosowywania elementów oraz dodawania zdjęć i treści tekstowych. Oprogramowanie obsługuje format .csv, umożliwiając jednoczesne przesyłanie partii produktów. Innymi słowy, wystarczy utworzyć jeden rekord tylko raz i skorzystać z prostych możliwości eksportu bazy danych w dowolnym momencie. Kopiowanie i wklejanie produktów to kolejna świetna funkcja. Na przykład masz tę samą koszulkę dostępną w różnych rozmiarach. Nie musisz dodawać osobnego skrótu do rozmiaru S, M lub L, wypełniając wszystkie pola raz za razem. Wystarczy dodać jeden produkt i wdrożyć różne opcje.
 • Integracja – świetna wiadomość dla tych, którzy chcą współpracować z największymi rynkami internetowymi. Twoja strona internetowa może być bezproblemowo zintegrowana z takimi liderami branży jak eBay lub Amazon. Z pewnością pozwoli Ci to zwiększyć ekspozycję i zwiększyć sprzedaż. Ponadto do integracji dostępnych jest ponad 30 bramek płatności, w tym PayPal lub Stripe.
 • Pulpit rozszerzony Volusion – pulpit nawigacyjny jest niezbędnym narzędziem do śledzenia sprzedaży i zarządzania sklepem internetowym. Generuje szczegółowe informacje o Twoich klientach, a także zapewnia porównania i raporty wyróżniające najpopularniejsze produkty z Twojej kolekcji. Historia zamówień, dane kontaktowe i inne ważne informacje – w jednym miejscu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Oprogramowanie zawiera dosłownie wszystko, co może być potrzebne do stworzenia profesjonalnego sklepu cyfrowego i pozyskania klientów z dodatkami, takimi jak kody promocyjne, bony upominkowe, e-maile remarketingowe, linki do udostępniania społecznościowego i inne narzędzia, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników.

3. Projekt

Liczba tematów:40
Profesjonalne szablony:&# x2714; TAK
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Koszt szablonu:50– 180 USD
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Przeglądając szablony, wydaje się, że Volusion zwraca uwagę na jakość motywu. Układy wyglądają dość stylowo i nowocześnie. Jednak wszystkie tematy są podzielone na bezpłatne i płatne. Jeśli przyjrzymy się bliżej darmowym motywom, zauważymy niektóre typowe funkcje. Innymi słowy, faktycznie wyglądają tak samo ze standardowym suwakiem o pełnej szerokości z poziomo umieszczonymi przyciskami menu. Podczas gdy lista produktów znajduje się poniżej.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych. Mamy tutaj opcję podglądu urządzeń mobilnych bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym. Chociaż darmowe motywy mogą nie spełniać twoich wymagań kreatywnych, możesz wybierać spośród płatnych układów. Jeśli to zrobisz, przygotuj się na zapłacenie dodatkowych 180 USD za szablon zaprojektowany przez pulę Volusion doświadczonych projektantów stron internetowych eCommerce. Ci, którzy pragną ekskluzywności, mogą wybrać lokalne studio projektowania stron internetowych i stworzyć własny projekt. Cena będzie zależeć od różnych funkcji, takich jak złożoność witryny, struktura itp.

Jeśli użytkownik zna HTML / CSS, nie będzie musiał przepłacać za motywy premium, ponieważ Volusion ułatwia edytowanie kodu i tworzenie wyróżniającej się koncepcji witryny. Ta funkcja nie będzie działać dla początkujących bez specjalnych umiejętności. Mogą liczyć tylko na edytor stylów z ustawieniami kolorów czcionek i niektórymi podstawowymi narzędziami do dostosowywania stron. Ogólnie szablony Volusion robią dobre wrażenie.

4. Obsługa klienta

Według licznych recenzji online Volusion ma solidną obsługę klienta. To wydaje się być prawdą. Platforma oferuje kilka szybkich i łatwych sposobów utrzymywania kontaktu. Zawierają:

 • Czat na żywo (odpowiedź zajmuje zwykle od 30 do 60 minut).
 • Międzynarodowy numer telefonu natychmiastowy kontakt z pomocą techniczną w przypadku awarii (niedostępne w planie osobistym).
 • Centrum pomocy Volusion to ogromna baza wiedzy z przewodnikami i opisami każdego procesu, od rozpoczęcia do uruchomienia i rozwoju firmy. Centrum pomocy ma prosty system nawigacji do wyszukiwania wątków według słów kluczowych.
 • Przewodniki – sekcja zawiera szczegółowe przewodniki obejmujące różne tematy eCommerce. Tutaj możesz dowiedzieć się, jak zwiększyć skuteczność strategii SMM, jak zwiększyć liczbę konwersji lub zmniejszyć liczbę porzuceń koszyka.

Platforma ma własnego bloga z mnóstwem artykułów związanych z marketingiem, sprzedażą online i innymi istotnymi zagadnieniami, których możesz chcieć się nauczyć. Innymi słowy, obsługa Volusion jest naprawdę świetna i wszechstronna.

5. Polityka cenowa

Jak stwierdziliśmy na początku tego artykułu, system oferuje 14-dniowy okres próbny. Następnie będziesz musiał wybrać jeden z 4 dostępnych pakietów w zależności od wielkości firmy i oczekiwań. Wszystkie oferty zawierają 0% opłat transakcyjnych i nieograniczoną przepustowość. Cztery główne plany są następujące:

 • Kalkulacja osobista 29 USD miesięcznie jest dobre dla małych sklepów o rocznych przychodach nieprzekraczających 50 000 USD. Plan pozwala dodać nie więcej niż 100 produktów i tylko 1 konto personelu.
 • Profesjonalne wyceny 79 USD / miesiąc dla średnich sklepów, które sprzedają do 5000 produktów.
 • Kalkulacja kosztów biznesowych 299 USD na rozwijającą się firmę, której roczne przychody wynoszą około 500 000 USD. Plan oferuje nieograniczoną liczbę produktów i wsparcie priorytetowe.
 • główny jest dobre dla dużych międzynarodowych firm, które pragną VIP wsparcie i funkcje w pakiecie. Cena do negocjacji.

6. Plusy i minusy

Volusion z pewnością zasługuje na uwagę przy tworzeniu nowego sklepu cyfrowego od podstaw. Jest bardzo łatwy w użyciu dzięki wystarczającej liczbie narzędzi do skonfigurowania sklepu i zarządzania nim. Oprogramowanie będzie odpowiednie zarówno dla techników, jak i profesjonalistów. Jednocześnie jego darmowe szablony mogą być nieco bardziej wszechstronne. Z drugiej strony dostęp do HTML i CSS będzie dobrym rozwiązaniem.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Idealne dla firm dowolnej wielkości.
&# x2714; Niedrogi plan startowy w porównaniu do konkurentów.
&# x2714; Łatwy w użyciu interfejs.
&# x2714; Zaawansowany pulpit do zarządzania witryną.
&# x2714; Zaawansowane funkcje eCommerce do uruchamiania i rozwijania działalności.
&# x2714; Kompleksowy zespół wsparcia.
✘ Wsparcie telefoniczne nie jest dostępne w planie początkowym.
✘ Bezpłatne szablony mogą wyglądać bardziej interesująco.
✘ Drogie motywy premium

7. Zawodnicy

Jednym z głównych konkurentów Volusion jest Shopify. Kilka lat temu Volusion i Shopify znajdowały się na tych samych pozycjach, ale przegląd danych dotyczących sprzedaży w 2016 i 2017 r. Wykazał, że sklepy Volusion przyniosły 5,2 razy więcej przychodów niż sklepy Shopify. Wszystkie te systemy mają bardzo podobną funkcjonalność. Szczegółowe porównanie tych konstruktorów witryn eCommerce można przeczytać w odpowiednim poście.

Volusion vs ShopifyVolusion vs. Squarespace

Jeśli masz zamiar stworzyć potężną witrynę eCommerce, możesz również rozważyć użycie Squarespace w tym celu. Do pewnego stopnia system można porównać do Volusion, ponieważ pozwala on również na tworzenie sklepów internetowych. Jednak kreator stron internetowych jest najczęściej używany do uniwersalnych celów tworzenia stron internetowych, co jest dobrym wyborem dla początkujących. Aby dowiedzieć się więcej o systemie i jego różnicach, przeczytaj szczegółowe porównanie Volusion vs Squarespace w powiązanym poście.

Wniosek

Volusion jest zdecydowanym liderem w niszy producentów stron internetowych zaprojektowanych dla eCommerce. Jest wyposażony w szereg funkcji, które ułatwiają tworzenie sklepu cyfrowego i zarządzanie nim. Proces projektowania jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, a szablony dostosowane do urządzeń mobilnych można łatwo dostosować.

System jest dostępny w różnych planach, aby spełnić oczekiwania małych, średnich i dużych firm. Cena wygląda całkiem przystępnie w porównaniu do innych konkurentów. Motywy premium mogą jednak wyglądać nieco drogo, podczas gdy Pro i Business plan nie będą pasować do każdego budżetu. Jeśli planujesz jedynie uruchomić mały sklep z tuzinem produktów, możesz poszukać tańszej alternatywy.

Wypróbuj Volusion teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map