Przegląd Web.com

Przegląd Web.com


Web.com – jest platformą pełnego cyklu, która ma pomóc małym firmom w przejściu do sieci. Jest to kompleksowe rozwiązanie wraz z niestandardowym narzędziem do tworzenia witryn, hostingiem, rejestracją domen i usługami marketingowymi. Założona w 1999 roku firma z Florydy ma obecnie ponad 3 miliony aktywnych subskrybentów. Oprogramowanie jest dobre dla przedsiębiorców szukam prostego sposobu rozwijać swój biznes od podstaw i uruchomić go bez technicznego zaplecza.

Chociaż skupiamy się głównie na funkcjach tworzenia stron internetowych, przyjrzymy się bliżej edytorowi stron internetowych, szablonom, narzędziom do edycji i projektowania stron internetowych oferowanym przez Web.com. Platforma obiecuje fajny design i intuicyjny panel sterowania ze wszystkimi niezbędnymi instrumentami utwórz responsywną stronę w minutach. Najwyższy czas sprawdzić, czy to prawda, czy fałsz.

1. Łatwość użycia

Web.com wprowadziło narzędzie do tworzenia witryn WYSIWYG, aby pomóc początkującym w tworzeniu witryn brak umiejętności kodowania lub projektowania stron internetowych. Chociaż edytowanie stron może nie być tak łatwe od samego początku, ogólne wrażenie jest całkiem dobre.

Jedyną wadą jest to, że nie będzie można przetestować systemu za darmo, ponieważ nie ma opcji bezpłatnej wersji próbnej. Oznacza to, że musisz kupić plan bez jasnej wizji działania edytora. Tutaj przyda się nasza recenzja.

Pierwsze kroki

Procedura logowania może być nieco bardziej czasochłonna niż niektórzy się spodziewają. w odróżnieniu wiele innych platform SaaS, nie będziesz mieć możliwości przetestowania go za darmo, a także nie ma opcji bezproblemowej rejestracji za pośrednictwem mediów społecznościowych lub kont Google. Aby rozpocząć korzystanie z witryny Web.com, musisz przejść kilka stanów przed wejściem do pulpitu nawigacyjnego.

Krok 1 – Wybierz domenę

Dobra wiadomość jest taka, że ​​każdy plan ma bezpłatną domenę. Oznacza to, że nie będziesz musiał za to płacić osobno. Jednocześnie użytkownicy mogą łączyć istniejące już nazwy domen. Po prostu wybierz odpowiednią opcję w podanej specyfikacji.

wybierz nazwę domeny

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, Web.com to nie tylko narzędzie do tworzenia stron internetowych, ale także usługa rejestracji domen. Ten fakt dodaje użytkownikom pewnej elastyczności. Na przykład, jeśli Twoja domena jest już zajęta, system zaoferuje szereg alternatyw bez konieczności samodzielnego szukania innego wariantu. Możesz wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie i przejść do następnego etapu.

zarejestrowana nazwa domeny

Krok 2 – Utwórz konto Web.com

Po udanej rejestracji nazwy domeny zostaniesz poproszony o utworzenie nowego konta. Procedura jest dość typowa. Jednak oprócz imienia, nazwiska i adresu e-mail należy podać dodatkowe dane osobowe, takie jak prawidłowy numer telefonu. Zalecamy podanie prawdziwych danych, ponieważ możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

Krok 2 - Utwórz konto Web.com

Krok 3 – Dokonaj zakupu

Ostatnim etapem jest podanie informacji rozliczeniowych. Po raz kolejny użytkownicy zostaną poproszeni o podanie adresu rozliczeniowego, kodu pocztowego i innych informacji w celu sfinalizowania zakupu. Po przetworzeniu transakcji otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem i listem potwierdzającym. Teraz możesz zacząć budować swoją pierwszą stronę internetową.

Dokonaj zakupu

Edytor wizualny

System nie pozwala na utworzenie nowej strony pustej, co jest złe. Jedynym sposobem na rozpoczęcie jest wybranie dowolnego z gotowych szablonów. Z jednej strony oszczędza czas, choć kreatywne umysły nadal docenią szansę zbudowania własnej struktury witryny od podstaw. Dobrą wiadomością jest to, że wstępnie zaprojektowane układy można bardzo łatwo modyfikować i dostosowywać do potrzeb użytkowników.

Tak więc pierwszy etap procesu budowy obejmuje wybranie szablonu. Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych kategorii, które dotyczą ich nisz. Nawiasem mówiąc, będziesz mógł wybrać jedno lub wielostronicowy układ witryny, co jest fajną funkcją kilku platform.

Wybierz szablon

Wreszcie, tutaj w edytorze wizualnym. Wygląda dość wyraźnie i intuicyjnie ze wszystkimi podstawowymi ustawieniami i narzędziami umieszczonymi na lewym pasku bocznym. Tutaj mamy pewne elementy budynku i bloki oprócz ustawień ogólnych, opcji zarządzania stroną, ustawień motywu i przycisków integracji sklepu cyfrowego.

edytor wizualny

Jeśli chcesz dodać nowy element, po prostu kliknij przycisk „Buduj” za pomocą krzyża i wybierz z listy wstępnie zaprojektowanych bloków. Użytkownicy znajdą wszystko, co niezbędne, aby stworzyć bardziej angażującą i interaktywną stronę internetową. Bloki obejmują formularze kontaktowe i subskrypcyjne, galerie, pokazy slajdów, bloki CTA, nagłówki, stopki, przyciski mediów społecznościowych i wiele innych.

edytor wizualny

Aby dodać blok do strony, po prostu przeciągnij go i upuść w odpowiednim miejscu. Każdy element można dodatkowo edytować. Kliknij go, aby otworzyć nowe okno z ustawieniami ogólnymi i zaawansowanymi. Tutaj możemy zmieniać układ, niektóre cechy projektu elementu, pracować z czcionkami zmieniającymi typografię, tła itp.

edytor wizualny

Pomimo tego, że gotowe szablony mają stałą strukturę, możesz umieszczać dodatkowe bloki w dowolnym miejscu. Jednocześnie użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi blokami, które mają na stronie, i mimo to zmieniać ich kolejność. Funkcje są również oparte na technologii „przeciągnij i upuść”. Po prostu umieść potrzebny element na wymaganej przestrzeni w prostym interfejsie.

edytor wizualny

Osoby szukające zaawansowanych możliwości edycji docenią osobny blok z osadzonym kodem. Wystarczy umieścić kontener w miejscu w witrynie, nacisnąć ikonę „edytuj”, aby skopiować i wkleić fragment kodu.

Menedżer stron

Ci, którzy zdecydują się na układ wielostronicowy, będą mogli zarządzać każdą stroną osobno w taki sam sposób, jak opisaliśmy wcześniej. Po prostu przejdź do sekcji Strona, gdzie znajdziesz je wszystkie w jednym miejscu. Kliknij stronę, którą chcesz edytować, i dodaj dodatkowe bloki, zmodyfikuj istniejące elementy lub zmień kolejność sekcji za pomocą tych samych narzędzi do edycji wizualnej.

Menedżer stron

Przejrzyj i uruchom na żywo

Po utworzeniu witryny możesz wyświetlić jej podgląd na różnych urządzeniach mobilnych, w tym smartfonach, tabletach i laptopach. Nie zapomnij odwiedzić ustawień ogólnych, aby dodać favicon, tytuł i opis strony oraz inne kluczowe konfiguracje. System pozwala dodać sklep internetowy lub blog za pomocą jednego kliknięcia, aby sprzedawać produkty online i kontaktować się z potencjalnymi klientami. Omówimy obie opcje nieco dalej w funkcjach & Sekcja elastyczności. Teraz możesz wyświetlić podgląd swojej witryny i nacisnąć przycisk „Opublikuj”, aby uruchomić.

Głównym minusem jest to, że Web.com nie ma rynku aplikacji. Brak niestandardowych widżetów do dodania. Użytkownicy mogą liczyć tylko na usługi stron trzecich, w tym Google Analytics i niektóre popularne bramki płatnicze, które nadal są łatwe do zintegrowania. Użytkownicy będą polegać głównie na wbudowanych blokach i elementach oferowanych przez platformę.

2. Funkcje & Elastyczność

Ponieważ Web.com został zaprojektowany głównie dla właścicieli małych firm i przedsiębiorców, system jest wyposażony w dodatkowe funkcje umożliwiające użytkownikom sprzedaż towarów online lub promowanie ich projektów. Firma oferuje szereg usług, w tym rozwiązania marketingowe i optymalizacyjne oprócz niestandardowego tworzenia stron internetowych. Jeśli nadal chcesz samodzielnie zarządzać procesem budowania, oto kilka kluczowych funkcji, które mogą być potrzebne na dłuższą metę.

Handel elektroniczny i zarządzanie produktem

Integracja w pełni funkcjonalnego sklepu cyfrowego jest bardzo łatwa w Web.com. Można go zaimplementować jednym kliknięciem bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. System automatycznie doda stronę „Sklep” do struktury witryny wraz z gotowym do użycia koszykiem. Przejdź do strony sklepu i ustawień użytkownika, aby zarządzać swoimi produktami.

eCommerce

Zarządzanie produktem

Platforma pozwala przedstawić Twoje produkty w najbardziej korzystny sposób. Użytkownicy mogą dodawać obrazy przedmiotów, tytuły i opisy. Możesz tworzyć kategorie produktów i łączyć je w grupy. Aby zawęzić wyszukiwanie, wystarczy wskazać wymiary elementu.

Zarządzanie produktem

System ułatwia ustalenie ceny początkowej oraz ceny sprzedaży. Użytkownicy mogą również wskazać dostępność produktu, a także zachować kontrolę nad zapasami.

Opcje płatności

Web.com obsługuje różne popularne bramy płatności, w tym PayPal, Square i Stripe. Każdy z nich można włączyć i połączyć jednym kliknięciem. Poza tym właściciele firm mogą korzystać z płatności ręcznych za pośrednictwem systemu zamówień telefonicznych, który jest domyślnie włączony.

Opcje płatności

Marketing

Aby zwiększyć lojalność klientów, małe firmy mogą uruchamiać specjalne promocje i kampanie marketingowe. To ustawienie pozwala tworzyć różne kupony rabatowe, specjalne wyprzedaże i linki do oddzielnych produktów lub kategorii z listy zakupów.

Czytaj także: Najlepsze kreatory witryn internetowych eCommerce.

Funkcja blogowania

Podłączenie bloga do swojej witryny jest tak samo łatwe jak podłączenie sklepu cyfrowego. Wystarczy przejść do ustawień ogólnych i kliknąć przycisk Blog. Następnie musisz włączyć tę funkcję, podczas gdy system automatycznie doda ją do listy stron internetowych, które możesz edytować. Tutaj użytkownicy mogą wybrać format postu, włączyć lub wyłączyć komentarze, wskazać liczbę komentarzy na post, dodać i edytować przyciski mediów społecznościowych itp..

Funkcja blogowania

Czytaj także: Najlepsi twórcy stron internetowych do stworzenia bloga.

Marketing i promocja

Jako firma działająca w pełnym cyklu, Web.com pomaga zdobyć uznanie i poprawić pozycję w wyszukiwarkach. Ma grupę ekspertów w zakresie SEO i marketingu. Usługi obejmują:

 • Optymalizacja SEO – funkcja obejmuje wstępną konsultację, strategię planowania słów kluczowych, stronę internetową wymienioną w katalogach Google i innych bazach danych, tworzenie linków, formatowanie treści, analizy itp..
 • Reklamy PPC – lokalni specjaliści skonfigurują i dostosują kampanie reklamowe PPC, aby przyciągnąć odbiorców docelowych do Twojej witryny.

Tworzenie i projektowanie stron internetowych

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Web.com nie ma własnego rynku. Może to stanowić wyzwanie przy dostosowywaniu strony internetowej. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wybór niestandardowego zespołu programistów i projektantów stron internetowych. Tworzą w pełni funkcjonalne sklepy cyfrowe, projektują witryny w WordPress, dostosowują już istniejące projekty itp.

Podsumowując, zestaw funkcji nie jest tak bogaty. System oferuje tylko podstawowe elementy do tworzenia, uruchamiania i utrzymywania witryn małych firm z funkcją eCommerce.

3. Projekt & Szablony

Web.com oferuje szeroki wybór stylowych szablonów. Istnieje kilkaset fajnych układów, które odnoszą się do różnych nisz. Użytkownicy mogą wybierać spośród szablonów biznesowych, motywów portfolio, grafiki & projektowanie, jedzenie & restauracja, zdrowie & piękno itp. Ogólnie system oferuje 13 różnych kategorii. Szablony wyglądają całkiem nieźle. Nie wymagają dodatkowych dostosowań, ponieważ zawierają wszystkie niezbędne bloki i elementy. Wystarczy wkleić tekst, dodać treść multimedialną i rozpocząć transmisję.

Szablony

Inline edycja mobilna to świetna funkcja dla tych, którzy chcą mieć strony w 100% responsywne. Użytkownicy mogą przełączać się między różnymi trybami mobilnymi i modyfikować strony i sekcje w tym trybie. Innymi słowy, jeśli edytujesz wersję smartfona, wszystkie zmiany zostaną automatycznie zapisane dla tej konkretnej wersji. Z pewnością świetna funkcja.

Szablony adaptacyjne

Jeśli nadal potrzebujesz dodatkowych dostosowań, możesz skorzystać z ustawień motywu. Umożliwiają wdrażanie różnych kolorów i stylów, zmianę wyglądu przycisków, edycję czcionek, zarządzanie ustawieniami typografii dla nagłówków i zwykłych tekstów itp. Ponadto wspominaliśmy już o możliwości dodawania osadzonego kodu.

osadzony kod

4. Obsługa klienta

Web.com ma kilka sposobów na skontaktowanie się z użytkownikami. Poza tym platforma zawiera całkiem przydatną paczkę przewodników i samouczków, które są automatycznie włączane po wejściu do narzędzia do tworzenia witryn po raz pierwszy. Ponadto użytkownicy mogą generować niezbędne informacje podczas procesu edycji i wyszukiwać odpowiedzi w bazie wiedzy obejmującej różne aspekty zarządzania witryną w celu blokowania konfiguracji i łączenia domen.

Obsługa klienta

Jeśli chodzi o bezpośrednie sposoby kontaktu z zespołem wsparcia, obejmują one:

 • Międzynarodowe wsparcie telefoniczne.
 • System biletowy do wysyłania wniosków za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Istnieje również blog z typowymi artykułami zawierającymi pomysły biznesowe, wskazówki dotyczące przywództwa itp.

5. Plany & cennik

System ma obecnie trzy główne plany dotyczące różnych typów witryn i oczekiwań użytkowników. Zawierają:

 • Koszty początkowe 13 USD na miesiąc. To jest dobre dla małych projektów dla osób, które chcą uruchomić.
 • Strona kosztuje 20 USD na miesiąc. Jest dobry dla większych i w pełni wyposażonych projektów.
 • Koszty marketingu 27 USD na miesiąc z wszystkimi funkcjami eCommerce i marketingu zawartymi w pakiecie.

Powyższe ceny są wskazane przy rozliczaniu miesięcznym. Użytkownicy mogą jednak zaoszczędzić do 45%, kupując roczną subskrypcję. W takim przypadku plany kosztują odpowiednio 10 USD, 15 USD i 20 USD.

cennik

Obowiązuje 30-dniowa polityka zwrotów. Spotkaliśmy się z kilkoma negatywnymi recenzjami, jeśli chodzi o zasady refundacji. Aby to zobaczyć na własne oczy, poprosiliśmy o pełny zwrot pieniędzy za pośrednictwem systemu biletowego. Odpowiedź zajęła menedżerom trochę czasu. Nie należy oczekiwać, że anulowanie konta będzie spacerkiem po parku.

Przede wszystkim, aby odzyskać pieniądze, będziesz musiał zalogować się do oddzielnego centrum pomocy Network Solution podążając za linkiem. Jest to właściwie jedyny sposób ubiegania się o zwrot kosztów dla użytkowników spoza USA i Kanady, chyba że jesteś gotowy zapłacić za drogie połączenie międzynarodowe.

zwrot pieniędzy

Próbowaliśmy wysłać zapytanie kilka razy, ale nie powiodło się, ponieważ nie byli w stanie przetworzyć żądania z nieznanych przyczyn. Wszystko pozostaje, aby spróbować z całością, oni wrócą z odpowiedzią. Wydaje się, że uzyskanie zwrotu będzie trudnym wyzwaniem.

zwrot pieniędzy

Minął miesiąc i nie ma śladu zwrotu z witryny Web.com. Co więcej, nadal pobierają miesięczne opłaty, mimo że twierdziliśmy, że dzwonimy do abonamentu za pośrednictwem poczty elektronicznej. System biletowy nie działa, a telefon dla użytkowników spoza Kanady wydaje się kosztować fortunę.

Podjęliśmy ostatni wysiłek, aby usunąć konto, które również wydawało się wyzwaniem. Nie będziesz mógł się wylogować, dopóki nie wygaśnie bieżąca subskrypcja. Jeśli nie chcesz wpaść w finansową pułapkę Web.com, spróbuj jak najszybciej odrzucić informacje rozliczeniowe.

6. Plusy i minusy

Web.com może być dobrą opcją tylko wtedy, gdy nie przeszkadza ci brak niektórych funkcji dostosowywania i cennych planów. Ogólnie rzecz biorąc, system jest dość łatwy w użyciu z podstawową funkcjonalnością do tworzenia gotowych do użycia małych firm i witryn eCommerce.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwość użycia;
&# x2714; Stylowe szablony;
&# x2714; Platforma „wszystko w jednym”;
&# x2714; Edycja mobilna;
&# x2714; Responsywne strony internetowe;
&# x2714; Handel elektroniczny i marketing.
✘ Brak bezpłatnego okresu próbnego;
✘ Brak rynku widżetów;
✘ Drogi plan początkowy.

Wniosek

Podsumowując, platforma może być dobrym rozwiązaniem na pokrycie potrzeb małych firm dzięki łatwości użytkowania i niektórym wbudowanym podstawowym technologiom. Użytkownicy docenią fajne i elastyczne układy, proste zarządzanie produktem i integrację usług innych firm. Praca z edytorem wizualnym nie będzie trudna nawet dla nie-techników.

Z drugiej strony Web.com z pewnością nie ma kilku kluczowych opcji. Co więcej, plany wejścia wyglądają na zawyżone. Biorąc to pod uwagę, użytkownicy mogą szukać bardziej elastycznego i niedrogiego rozwiązania do tworzenia witryn dla małych firm, takich jak Wix.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map