Przegląd Weblium

Przegląd Weblium


Weblium – jest bardzo łatwym w użyciu narzędziem do budowania stron internetowych, zaprojektowanym, aby pomóc ludziom w tworzeniu wysokiej jakości witryn dla małych firm składających się głównie z jednej strony. Platforma będzie dobra dla tych, którzy szukają gotowych szablonów, które będą działać równie dobrze na wszystkich urządzeniach, niezależnie od typu systemu operacyjnego, nośnika lub rozdzielczości ekranu. Jednocześnie Weblium może być dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy chcą budować i publikować swoje witryny od podstaw w żadnym momencie.

System ma AI Design Supervisor, który pomaga ci nadążyć za dopasowaniem stylu internetowego na wszystkich blokach, oprócz bezpłatnego planu. Będzie to dobre tylko dla małych i lekkich projektów. Weblium oferuje kilka dodatkowych płatnych planów dla tych, którzy chcą uruchomić małe sklepy cyfrowe, aby sprzedawać produkty online.

Jeśli chodzi o profesjonalne portfolio, blogi, wizytówki lub strony małych firm, Weblium prawdopodobnie się uda. Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom i instrumentom, które oferuje.

Plusy i minusy

Weblium warto zwrócić uwagę na użytkowników, którzy nie wymagają mnóstwa funkcji ani rozszerzonej funkcjonalności. Chociaż wygląda na nieco ograniczony pod względem elastyczności i dalszego rozszerzenia, może nadal mieć pewne zalety.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Stylowy wygląd.
&# x2714; Prosty i szybki proces edycji.
&# x2714; Bezpłatny abonament i bezpłatne opcje, takie jak SSL, hosting w chmurze i domena.
&# x2714; Profesjonalne szablony o adaptacyjnym wyglądzie.
&# x2714; Kierownik projektu AI.
Good Dobre tylko dla małych i jednostronicowych stron internetowych.
✘ Ograniczone możliwości integracji.
Plans Plany Pricy Web Studio.

Do czego to jest dobre?

Platforma spełnia potrzeby zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Z jednej strony działa świetnie użytek osobisty kiedykolwiek potrzebujesz stworzyć stylowe portfolio lub reprezentować swoją małą firmę w Internecie. Ponadto oprogramowanie jest dobre do tworzenia chwytliwych stron docelowych. System ostatnio dodał pewne możliwości eCommerce do budowy i uruchamiania małych sklepów internetowych.

W rezultacie Weblium jest elastycznym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które może być doskonałym wyborem dla właścicieli firm, osób fizycznych, marketerów i freelancerów, którzy chcą tworzyć dobrze wyglądające strony internetowe dla swoich klientów. Kreator stron internetowych nie wymaga specjalnej wiedzy technicznej. Na przykład przygotowanie strony docelowej przez specjalistę zajmie około godziny.

Możemy więc z całą pewnością stwierdzić, że Weblium można wykorzystywać do różnych projektów i typów witryn, podczas gdy opinie techniczne nie są konieczne.

Łatwość użycia

Wiesz już, że Weblium nie wymaga umiejętności technicznych ani kodowania. Ponadto wykorzystano Funkcje oparte na sztucznej inteligencji tworzyć gotowe strony internetowe w podróży. Proces budowania od podstaw nie zajmie Ci więcej niż 3 godziny, albo wybierzesz wstępnie zaprojektowany szablon, albo zaczniesz budować nową witrynę od zera.

Edytor Weblium

Ale zanim przejdziesz do edytora stron, musisz dokonać prostej rejestracji i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących przyszłego projektu.

Pierwsze kroki

Przede wszystkim użytkownik musi się zarejestrować. Proces można zakończyć, logując się na konto Google lub Facebook. Innym sposobem jest podanie adresu e-mail i hasła. Pierwszy wariant jest szybszy, ponieważ możesz od razu przejść do procesu tworzenia strony internetowej.

Rejestracja w Weblium

W następnym etapie użytkownik jest proszony o podanie podstawowych informacji o projekcie. System oferuje kilka typowych opcji umożliwiających identyfikację użytkownika. Te opcje obejmują:

 • Marketingowiec.
 • Właściciel firmy.
 • Projektant stron internetowych.
 • Inny.

Informacje Weblium o etapie projektu 1

Następnym krokiem jest ustalenie, czy posiadasz przynajmniej podstawowe umiejętności techniczne, czy jesteś początkującym. Na przykład, jeśli jesteś dobry w projektowaniu i kodowaniu stron internetowych, musisz wybrać „Profesjonalne budowanie stron internetowych”. Ci, którzy mają niewielką wiedzę na temat programowania, docenią „Używany WordPress kilka razy”. Użytkownicy, którzy nie mają umiejętności technicznych, powinni wybrać opcję „Nigdy wcześniej nie budowano witryny”.

Informacje Weblium o etapie projektu 2

Na koniec musisz wskazać, kto zamierza zbudować witrynę internetową. Albo planujesz budować witryny dla klientów jako freelancer lub za pośrednictwem agencji, albo zbudować witrynę do użytku osobistego lub reprezentować firmę online.

Informacje o weblium dotyczące etapu projektu 3

Szczerze mówiąc, tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie opcje wybierzesz podczas procesu rejestracji. Otrzymasz dostęp do tych samych narzędzi do edycji i listy szablonów od samego początku. Funkcje zmienią się zgodnie z planem, który kupisz później. Bezpłatna wersja próbna działa tak samo dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich celów.

Edycja strony internetowej

Teraz możesz zobaczyć listę szablonów. Użytkownicy mogą zacząć budować witrynę od pustego miejsca. Ale jeśli potrzebujesz witryny do osobistego użytku, nie ma sensu marnować czasu, ponieważ Weblium oferuje różnorodny wybór układów. Znajdziesz tutaj responsywne szablony podzielone na wiele kategorii, od sklepów i portfeli po wydarzenia i makiety nieruchomości.

Weblium tworzy pustą stronę internetową

Każdy układ można wyświetlić podgląd i dostosować później podczas procesu edycji. Wybierz kłamstwo i naciśnij przycisk „edytuj”, aby wejść do kreatora stron internetowych. Weblium to w pełni funkcjonalne oprogramowanie typu „przeciągnij i upuść”. Użytkownik może wybierać spośród niestandardowych bloków, dodawać je do strony, edytować i zmieniać kolejność. System ma osobną funkcję do zarządzania wszystkimi blokami strony na jednym ekranie. Możesz je przenosić gdziekolwiek potrzebujesz, a także zmieniać rozmiar. Wygląda bardzo łatwo.

Podgląd Weblium

Jeśli potrzebujesz nowego bloku, kliknij krzyżyk. Platforma przekieruje Cię do biblioteki modułów z różnymi elementami na stronie. Tutaj mamy kilka fajnych nagłówków, sekcji funkcji, bloków wezwania do działania, formularzy kontaktowych, modułów „Informacje” itp. Istnieje osobna kolekcja dodatkowych elementów z nagrodami, odliczaniem lub kanałami na potrzeby marketingowe (na przykład dla strony docelowej produktu lub specjalnej spersonalizowanej oferty).

Blok dodawania Weblium

Po złożeniu wszystkich niezbędnych bloków możesz je edytować i dostosowywać, dodając tekst, zmieniając obrazy, zmieniając rozmiar i zmieniając styl zawartości. Weblium zawiera proste narzędzie do zarządzania menu witryny. Możesz łatwo dodawać elementy menu, dodawać linki kotwiczące, zmieniać akcje kliknięcia i wiele więcej. Użytkownicy mogą wybrać element, który chcą ukryć lub wyświetlić.

Edytor menu Weblium

Cały proces edycji wygląda bardzo prosto. Jedyną wadą jest to, że niektóre funkcje są dostępne na osobnych ekranach. Oznacza to, że musisz przełączać się między różnymi oknami za każdym razem, gdy chcesz dodać nowy moduł lub odpowiednio ustawić go w układzie. Z drugiej strony, edycja bezpośrednia pozwala automatycznie zapisywać wszystkie zmiany bez konieczności ponownego publikowania wszystkich stron.

Na żywo

Twoja strona jest gotowa do pracy. Jest tylko jedna rzecz, którą musisz zrobić. Przejdź do ustawień strony i wpisz ogólne informacje. Użytkownicy mogą wskazać tytuł i opis strony, przesłać favicon i połączyć domenę. Nawiasem mówiąc, platforma ma Roczna funkcja bezpłatnej domeny. Jest on jednak dostępny tylko w planie Pro. Opiszemy nieco ceny Weblium. Bądźcie na bieżąco.

Weblium zostanie uruchomione

Po zakończeniu wszystkich czynności wyświetl podgląd swojej witryny i naciśnij przycisk „opublikuj”.

funkcje & Elastyczność

Użytkownicy Weblium będą mogli wypróbować narzędzie do tworzenia witryn w trybie testowym. Rozpoczęcie jest bezpłatny plan. Niestety, nie zapewnia wystarczającej liczby funkcji, więc nieuchronnie będziesz musiał przejść na plan Pro z pełnym pakietem funkcji platformy. Co otrzymasz dzięki ulepszonemu planowi?

Funkcja blogowania

Tworzenie bloga za pomocą Weblium jest bardzo łatwe. Wystarczy ustawić nazwisko autora, wybrać wersję roboczą postu lub rozpocząć tworzenie nowego artykułu od podstaw. Pulpit wyświetla liczbę już opublikowanych postów, a także liczbę gotowych wersji roboczych.

Blogowanie w Weblium

Zaawansowane ustawienia wpisów umożliwiają edycję tytułu SEO lub ustawienie niestandardowego nagłówka. Poza tym możesz zmienić adres URL wpisu, ustawić obraz podglądu, wpisać opis wpisu itp. Jeśli nie chcesz, aby wyszukiwarki go oceniały, możesz ukryć artykuł przed wynikami wyszukiwania jednym kliknięciem.

Edytuj post w Weblium

eCommerce

Chociaż Weblium nie oferuje własnego rozwiązania eCommerce, użytkownicy nadal będą mieli szansę na budowę sklepów cyfrowych i zacznij sprzedawać produkty online. To tutaj integracja z firmami trzecimi może załatwić sprawę. Pamiętaj, że kreator stron internetowych ma opcję wprowadzania kodu. Innymi słowy, możesz wkleić dowolny fragment kodu w dowolnym miejscu na stronie.

Jednym z najprostszych sposobów integracji gotowego sklepu internetowego jest wybór Ecwid. Wtyczka eCommerce jest nie tylko łatwa do wdrożenia, ale pozwala także dodać do 10 produktów, co wystarczy, aby zacząć od małego sklepu internetowego. Wysoce polecany!

Obserwowanie społecznościowe

Każdy szablon lub witryna Weblium jest wyposażona w zintegrowane pole „Obserwuj nas”, w którym możesz wskazać linki do połączonych kont społecznościowych. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybrać typ platformy z listy rozwijanej i wstawić link do niej. Pole z linkiem do mediów społecznościowych zostanie automatycznie wyświetlone w Twojej witrynie. Oprócz głównych sieci społecznościowych mamy tu również usługi przesyłania strumieniowego muzyki i wideo, komunikatory i inne narzędzia. Pomogą ci utrzymać zaangażowanie użytkowników przez cały czas.

Linki społecznościowe Weblium

Aplikacje analityczne

Użytkownicy mogą monitorować ruch w witrynie i inne kluczowe parametry za pomocą zintegrowanych aplikacji analitycznych. Możesz wybierać spośród wszystkich głównych platform śledzenia utworzonych przez Google i Yandex oprócz pikseli na Facebooku (do śledzenia zaangażowania mediów społecznościowych) i inni. Aby aktywować usługę, wystarczy wprowadzić identyfikator aplikacji.

Weblium analitics

Zarządzanie formularzami i integracja

Rozwój listy mailingowej może być niezbędny dla Twojej firmy. Możesz potrzebować specjalnych narzędzi e-mail marketingowych, takich jak MailChimp, Zapier itp. Działają one nie tylko podczas wysyłania biuletynów lub spersonalizowanych ofert, ale także podczas zbierania opinii klientów. Weblium ma je wszystkie oprócz funkcji, która przesyła otrzymane dane do komunikatora Telegram.

Integracja z Weblium

Rozwiązanie White Label

Platforma wprowadza agencję White Label. Dobry pomysł dla tych, którzy chcą korzystać z zasobów i funkcjonalności Weblium podczas świadczenia usług klientom. Rozwiązanie będzie pasować:

 • Freelancerzy którzy chcą tworzyć responsywne i aktualne strony internetowe dla swoich klientów. Opracowanie gotowego projektu z usuniętymi reklamami Weblium zajmuje kilka godzin.
 • Web Studios który składa się z 7-10 osób, które zdecydowały się połączyć w zespole i uruchomić działalność w zakresie projektowania stron internetowych. Rozwiązanie White Label umożliwia jednoczesne wykonanie do 10 różnych projektów.
 • Duże agencje oferuje ulepszone narzędzia do współpracy i zarządzania przepływem pracy do pracy w grupach przy kilku złożonych projektach jednocześnie.

Rozwiązanie zapewnia dostęp do ponad 150 szablonów platform z możliwością tworzenia markowych witryn w ciągu kilku godzin.

Projekt & Szablony

Weblium ma kilka ładnych i stylowych szablonów. Są responsywne i można wyświetlać podgląd z różnych rodzajów urządzeń mobilnych, w tym tabletów i smartfonów. Dostępne układy robią dobre pierwsze wrażenie. Wszystkie motywy są dostępne w edytorze. Są one podzielone na kategorie i zawierają gotowe moduły, elementy strony i bloki. Tak więc nie będziesz musiał wiele dostosowywać.

Projektowanie stron internetowych

Ponadto system wykorzystuje zaawansowane technologie, aby zapewnić dobrze wyglądające witryny zgodne z najnowszymi trendami projektowymi. Oprócz animacji i efektów wizualnych użytkownicy docenią pomoc w projektowaniu opartą na sztucznej inteligencji, a także inne wspaniałe funkcje. Zawierają:

 • Kierownik projektu AI&# x2122; – główną ideą tego instrumentu AI jest ustalenie stylu pasującego do Twojej witryny na podstawie dodanych bloków i treści. Dostosuje wszystkie sekcje witryny zgodnie z wybranym stylem. Nie ma znaczenia, jakie zmiany wprowadzisz, ogólny obraz wygląda harmonijnie i modnie.
 • Regulowane bloki – Nie jesteś ograniczony do jednego układu, nawet jeśli zdecydujesz się wybrać gotowy szablon. Nadal możesz go dostosować za pomocą dowolnego regulowanego bloku z listy. Każdy nowy element automatycznie otrzyma pasujący styl zgodny z koncepcją witryny.
 • Zestaw Smart UI – Dostarczony przez twórcę strony, Smart UI Kit ułatwia zmianę przycisków, formularzy, schematów kolorów i tła na jednym pasku narzędzi. System wykryje i podświetli możliwe błędy i pomyłki, aby zapewnić 100% bezbłędną treść, łatwą do odczytania i zrozumienia.
 • Funkcja Do-It-for-Me – Wemblium ma własne studio projektowe dla tych, którzy nie chcą zlecać całego procesu tworzenia strony internetowej. Po prostu wyślij prośbę, aby otrzymać prototyp strony z niestandardowym projektem, unikalnym logo firmy z osobistym menedżerem i kodowaniem. Ta funkcja występuje w kilku planach w zależności od typu projektu.
 • Kod niestandardowy – Użytkownik może dodać niestandardowy kod do witryny. Ta funkcja działa tylko w trybie Pro.

Platforma używa szybko reagujące technologie aby zapewnić dobrą wydajność witryny za pośrednictwem komputera stacjonarnego lub laptopa, a także urządzeń mobilnych. Powoduje to dość płynny proces ładowania.

Obsługa klienta

Podczas korzystania z Weblium prawie nie potrzebujesz pomocy. Jeśli jednak nadal występuje problem, który należy rozwiązać, platforma oferuje kilka sposobów rozwiązania problemu:

 • Wsparcie na żywo – skontaktuj się z przedstawicielami firmy za pośrednictwem czatu na żywo. Odpowiedź zajmuje zwykle 10–15 minut.
 • Samouczki wideo – gdy znajdziesz się na stronie głównej, zobaczysz filmy z instrukcją krok po kroku, jak zacząć. Użytkownicy nie muszą szukać tego w osobnej sekcji.
 • Blogi i przewodniki – oba stanowią dodatkowe źródło przydatnych informacji.

Złą rzeczą jest to, że tak naprawdę nie znaleźliśmy sekcji Kontakt, a także e-maila lub telefonu, aby skontaktować się w inny sposób.

Plany & Ceny: ile kosztuje Weblium?

Z początku Weblium wygląda jak niedrogi kreator stron internetowych z zerowym planem kosztów i niskimi cenami. Ale to tylko dopóki nie zagłębisz się głębiej w świadczone usługi. Przede wszystkim istnieją trzy pakiety podstawowe, które obejmują:

 • Bezpłatny plan bez dodatkowych kosztów dzięki niestandardowej domenie i reklamom Weblium.
 • Pro plan zaczyna się od 8,25 USD miesięcznie, gdy jest wypłacana rocznie. Obejmuje wszystkie Webliu, oprócz dodatkowej 1-letniej domeny.
 • Landing Pro jest planem na całe życie, który kosztuje 196 dolarów życia. Nie ma bezpłatnej domeny, podczas gdy pojemność jest ograniczona 120 MB.

Ceny Weblium

Uwaga: Bezpłatny i profesjonalny plan mają nieograniczone miejsce na dane.

Ale jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w tworzeniu profesjonalnych stron docelowych, ceny natychmiast rosną. Pojedyncza strona docelowa stworzona przez specjalistów Weblium kosztuje od 124 USD. Jeśli potrzebujesz do 10 stron, przygotuj się na zapłacenie 224,20 USD stron docelowych kosztuje 399 USD.

Ceny Weblium

Rozwiązanie White Label jest również dostępne w trzech głównych planach:

 • Podstawowy jest dla freelancerów kosztujących 24 USD miesięcznie.
 • Wzrost jest zaprojektowany lub studia internetowe kosztują 49 USD miesięcznie.
 • Przedsiębiorstwo jest dla większych agencji, które kosztują 89 USD miesięcznie.

Przykłady witryn Weblium

Strona internetowa małej firmy

Strona internetowa małej firmy

Przykład strony internetowej firmy

Przykład strony internetowej firmy

Przykład strony eCommerce

Przykład strony eCommerce

Podsumowanie przeglądu Weblium

Weblium jest szybki i niedrogie rozwiązanie w przypadku małych projektów. Mogą to być blogi, portfele, strony z przedstawicielami biznesu, karty wydarzeń itp. System jest dobry do uruchamiania jednostronicowych produktów w dowolnym momencie. Jest bardzo łatwy w użyciu z wieloma funkcjami projektowymi, aby stworzyć niepowtarzalny styl dla Twojej witryny.

Jednak to się nie powiedzie, jeśli potrzebujesz bardziej złożonej witryny lub projektu, który będzie wymagał dalszego rozszerzenia w przyszłości. Nie ma zaawansowanych ustawień SEO ani Funkcje eCommerce. W takim przypadku należy skorzystać z rozwiązań innych firm, aby połączyć sklep internetowy z witryną.

Wypróbuj Weblium teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map