Przegląd witryn Zoho

Zoho Sites – to narzędzie do tworzenia stron internetowych, które zapewnia przyjemne tworzenie stron internetowych i umożliwia tworzenie różnych typów projektów. Należą do nich portfele, strony internetowe firm, blogi i inne projekty komercyjne / niekomercyjne.


Rozwiązanie do publikowania w Internecie zostało opracowane przez Zoho Corporation w 2012 roku i jest zawarte w pakiecie usług świadczonych przez firmę. Na dzień dzisiejszy produkt bezproblemowo integruje się z innymi narzędziami biznesowymi w pakiecie produktywności Zoho. Na przykład Zoho przechowuje całą zawartość w bazie danych Zoho Creator i oferuje CRM Form Builder, który pozwala użytkownikom obsługiwać takie rzeczy, jak żądania pomocy technicznej.

Kreator stron internetowych zapewnia intuicyjną nawigację, responsywne projekty, zestaw narzędzi dostosowywania, potężne opcje integracji, dostęp HTML / CSS i inne funkcje, które pomagają początkującym i ekspertom od projektowania stron internetowych z powodzeniem rozpocząć pracę. Jednocześnie usługa nie ma odpowiedniej funkcjonalności eCommerce, co uniemożliwia stworzenie z nią godnego sklepu internetowego.

Tak więc, jak faktycznie ocenia konstruktor witryny? Jakie funkcje wpływają na jego wydajność i czy system jest wart inwestycji? Dołącz do nas, oceniając konstruktora witryn Zoho Sites.

1. Łatwość użycia

Witryny Zoho są naprawdę przyjemne w użyciu. Jest czysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze. Aby rozpocząć tworzenie projektu, musisz najpierw zarejestrować się w systemie. Nie zajmuje to dużo czasu i wysiłku – wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, podać swój adres e-mail i hasło oraz potwierdzić konto, aktywując wiadomość e-mail. Innym sposobem rejestracji w systemie jest korzystanie z kont sieci społecznościowej. Jest to również szybkie i proste.

Zoho Editor

Po zarejestrowaniu zostaniesz poproszony o podanie nazwy swojej witryny. Po wykonaniu tej czynności nastąpi przekierowanie do biblioteki szablonów i samego konstruktora. Witryny Zoho są wyposażone w wygodny edytor, który umożliwia uruchomienie w pełni funkcjonalnej witryny za pomocą kilku kliknięć. Kolejną rzeczą, która wyróżnia system z tłumu, jest jego profesjonalny i solidny interfejs użytkownika, który przyczynia się do łatwej personalizacji strony internetowej i pozwala na uruchamianie projektów z rozbudowanym zestawem funkcji potrzebnych, aby Twoja marka rozwijała się i cieszyła popularnością.

Aby dodać element strony do strony, po prostu wybierz go na górnym pasku narzędzi i dostosuj ustawienia dostępne w menu podręcznym. Każdy element zawiera dodatkowe opcje dostosowywania. Jeśli chcesz wyjść poza to, co jest domyślnie dostępne, możesz skorzystać z edytora HTML / CSS. Podsumowując, kreator stron wygląda na bardzo dobrze zorganizowany. System pozwala na wysoki stopień personalizacji i zapewnia jakość wyników.

2. Funkcje & Elastyczność

Zoho Sites oferuje szerokie możliwości dostosowywania projektu i imponujący zestaw funkcji, dzięki czemu system jest idealny do budowania małych i średnich firmowych stron internetowych. Najwyższy czas, aby zapisać te funkcje, aby wiedzieć, czego się spodziewać po kreatorze stron internetowych przed użyciem go do opracowania projektu.

Integracja Zoho Suite

Kiedy tworzysz konto w Witrynach Zoho, jako niewielki bonus uzyskujesz dostęp do pozostałej części Zoho Suite bezpośrednio za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Witryn. Zoho Corp. rozwija oprogramowanie biznesowe od 1996 roku, więc nie jest przypadkiem, że ich twórca stron internetowych ma mnóstwo przydatnych funkcji dostosowanych do potrzeb małych firm. Należą do nich niestandardowe formularze CRM, Zoho SalesIQ i Zoho Campaigns, dynamiczna treść, wielu autorów i silnik blogów.

eCommerce

Kreator stron internetowych pozwala tworzyć sklepy internetowe do sprzedaży produktów fizycznych i cyfrowych. Jednak silnik eCommerce Zoho Sites jest wyposażony w podstawowy koszyk i brakuje w nim takich niezbędnych elementów, jak dostosowanie e-maila, system płatności, kategoryzacja produktów i wiele innych. Aby stworzyć w pełni funkcjonalny sklep, powinieneś zacząć od osobnego Zoho Commerce Builder, wprowadzony na rynek w kwietniu 2019 r.

Zoho Commerce

Osadzanie kodu

Kreator stron internetowych umożliwia osadzanie kodów w projekcie, aby pomóc użytkownikom przekazywać wiadomości w sposób płynny i zrozumiały. W ten sposób można osadzać pliki wideo i audio, fragmenty kodu i inne niezbędne elementy, które przyczynią się do zwiększenia wydajności witryny.

Edytor HTML i CSS

Jeśli Twoja wiedza na temat kodowania jest na dobrym poziomie, możesz użyć jej do edycji kodów stron HTML / CSS, aby osiągnąć najlepszy efekt dostosowania strony. To najlepszy sposób, aby przejąć pełną kontrolę nad rozwojem witryny.

Zoho Code Editor

Praca drużynowa

Podczas pracy nad tworzeniem witryny możesz zaprosić i dodać wielu współpracowników, aby wspólnie osiągnąć godny wynik. To do Ciebie należy przypisanie współdzielonych praw dostępu do witryny tym członkom zespołu, z którym planujesz współpracować. Dodatkowo można utworzyć portal członkowski na pulpicie nawigacyjnym, w którym będzie można zezwolić odwiedzającym witrynę na dostęp do niektórych stron internetowych. Podobnie można tutaj tworzyć strony chronione hasłem.

Ograniczone prawa dostępu

Jeśli zachodzi potrzeba nieujawniania niektórych informacji lub treści, możesz ustawić swoją witrynę jako prywatną i przypisać prawo dostępu tylko tym użytkownikom, którzy mogą przeglądać strony internetowe. Ograniczony dostęp do witryny umożliwia ograniczenie widoczności witryny, ukrycie stron przed innymi użytkownikami lub niektórymi członkami zespołu.

Blogowanie

Kreator stron internetowych umożliwia tworzenie blogów i zarządzanie nimi w celu zwiększenia wskaźnika zaangażowania klientów. Do Ciebie należy pisanie i dodawanie nowych postów na blogu, planowanie ich, dodawanie treści i plików multimedialnych, pól komentarzy, przycisków mediów społecznościowych i innych elementów blogu wymaganych do konwersji pierwszych użytkowników w regularnych odwiedzających. Ustawiając wymagane elementy, łatwo utworzysz układ swojego bloga. Kreator stron internetowych umożliwia również importowanie blogów z innych popularnych platform, takich jak WordPress i Blogger.

Zoho Blog Editor

Udostępnianie społecznościowe

Twoja obecność w Internecie nie powinna ograniczać się tylko do tworzenia stron internetowych. Aby go rozszerzyć i zbudować bogatą bazę klientów, możesz przyznać użytkownikom dostęp do sieci społecznościowych. Można tego dokonać za pomocą opcji udostępniania społecznościowego i automatycznego publikowania, które pozwalają dotrzeć do grupy docelowej niemal bez żadnego wysiłku.

Wbudowane narzędzia SEO

Zoho Sites pozwala tworzyć projekty, które są dobrze zoptymalizowane dla wyszukiwarek. Aby zwiększyć pozycję swojej witryny w wyszukiwarkach, możesz wypełnić metatagi dla wszystkich stron internetowych (tytuły, opisy, słowa kluczowe), przesłać i ustawić favicon, tworzyć niestandardowe strony 404 i korzystać ze zintegrowanych analiz w celu kontrolowania charakterystyki ruchu i zachowania.

Kreator formularzy

Witryna może pochwalić się jednym z najbardziej imponujących konstruktorów dostępnych form. Oprócz opcji samodzielnego budowania formularzy, usługa zapewnia również duży wybór gotowych formularzy do wyboru. Istnieje również wiele opcji dostosowywania projektu w celu spersonalizowania wybranych formularzy.

Zoho Form Builder

System utrzymuje bazę danych edytowanych stron, aby w każdej chwili móc wrócić i opublikować poprzednie wersje stron. Również każda witryna jest automatycznie optymalizowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Możesz edytować wygląd swojej witryny mobilnej za pomocą edytora HTML / CSS nawet w podróży, aby upewnić się, że świetnie wygląda na urządzeniach mobilnych, stacjonarnych i tabletach.

3. Wzory

Liczba tematów:7
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Kolekcja szablonów Zoho Sites wcale nie robi wrażenia. Obecnie dostępnych jest mniej niż 10 motywów do dostosowania. Funkcja podglądu również nie jest dostępna, co może nieco utrudnić wybór użytkownika. Z drugiej strony możesz wyświetlić podgląd gotowej wersji swojej witryny w różnych trybach przed jej opublikowaniem.

Dobrą wiadomością jest to, że szablony można przełączać w trakcie procesu projektowania stron internetowych, jeśli jest coś, czego nie lubisz w początkowo wybranym motywie. Co więcej, motywy są domyślnie bezpłatne i responsywne, więc nie musisz się martwić, jak będą wyświetlane na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Po raz pierwszy użytkownicy mogą korzystać z edytora wizualnego usługi, a zaawansowani projektanci stron internetowych mogą nawet uzyskać dostęp do zintegrowanego edytora HTML / CSS.

Kreator stron internetowych oferuje również imponujące opcje dostosowywania projektu. Jest tutaj świetne narzędzie o nazwie Wersje strony, które umożliwia tworzenie i personalizowanie treści. Możesz tutaj wiele edytować – czcionki, tła, układ, styl strony, obrazy, paletę kolorów, tekst, pliki multimedialne i wiele innych. Oprócz tego możesz przesłać ulubioną stronę i logo, aby Twoja marka była rozpoznawalna i wyjątkowa.

4. Obsługa klienta

Witryny Zoho oferują dobrze zorganizowaną i łatwą do przeglądania Baza wiedzy. Zaraz po zarejestrowaniu się w systemie i wybraniu szablonu oferowany jest przewodnik wideo z łatwym początkiem. Bez względu na pytania i problemy, które napotkasz podczas tworzenia strony internetowej, znajdziesz potrzebne informacje w Bazie wiedzy. W tym miejscu znajdziesz przydatne informacje dotyczące głównych tematów, którymi najbardziej interesują się użytkownicy. Wygodna opcja filtra wyszukiwania pozwala znaleźć wymagane odpowiedzi w najkrótszym możliwym czasie, aby pomóc Ci rozwiązać problemy na czas.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wszechstronnych aspektów pracy z systemem, warto skontaktować się z Centrum pomocy usługi. Twórcy stron internetowych zadbali o główne potrzeby użytkowników, dzieląc dostępną treść na wiele kategorii tematycznych. Niezależnie od tego, jakie masz pytanie lub problem, po prostu przejdź do wymaganej sekcji i znajdź tam odpowiedź.

W przypadku pilnego problemu możesz skontaktować się z jednym z ekspertów systemowych pocztą elektroniczną bezpośrednio z panelu sterowania. Niestety, Witryny Zoho obecnie nie obsługują czatu na żywo, co jest godną uwagi wadą.

5. Polityka cenowa

Jeśli chodzi o politykę cenową, Zoho Sites oferuje trzy płatne plany. Należą do nich Essential, Professional i Advanced. Nie ma tu jednak całkowicie bezpłatnego planu, system pozwala przetestować dowolną płatną subskrypcję bez żadnych kosztów, oferując 15-dniowy bezpłatny okres próbny. Dane karty kredytowej nie są potrzebne do rozpoczęcia okresu próbnego. Jeśli uważasz, że jesteś gotowy na uaktualnienie do planu płatnego, możesz zacząć odkrywać warunki oferowane przez te subskrypcje.

Opcja wycenyKosztfunkcje
Kluczowy:8 USD / mies✓ Domena niestandardowa;
✓ 1 GB przestrzeni dyskowej;
✓ Przepustowość 10 GB.
Profesjonalny:18 USD / miesOprócz poprzednich:
✓ Hosting SSL;
✓ Wersje strony;
✓ Ochrona hasłem.
Zaawansowane:28 USD / miesOprócz poprzednich:
✓ Portal 1000 członków;
✓ ograniczenie dostępu;
✓ Pole komentarza.

Koszt Planu Podstawowego wynosi 8 USD miesięcznie i oznacza możliwość zbudowania jednej witryny internetowej z maksymalnie 10 stronami. Plan oferuje 1 GB przestrzeni dyskowej, 10 GB przepustowości miesięcznie, 5 formularzy, 5 galerii zdjęć i 100 MB maksymalnego rozmiaru pliku.

Plan Essential kosztuje 18 USD miesięcznie i oferuje możliwość tworzenia stron internetowych o pojemności do 200 stron, 10 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczonej przepustowości, 10 formularzy, 15 galerii zdjęć, 1 współautora i 3 menu.

Aby przejść do planu zaawansowanego, musisz zapłacić 28 USD miesięcznie. Plan pozwala na tworzenie stron internetowych z maksymalnie 2000 stron, a ponadto zapewnia 100 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną przepustowość, 50 formularzy, 100 MB maksymalnego rozmiaru pliku, 200 galerii zdjęć, 5 menu i 5 autorów.

Są to główne warunki wynikające z planów Zoho Sites. Aby dowiedzieć się więcej o interesującej Cię subskrypcji, nie spiesz się i rozpocznij okres próbny. Jego czas trwania wystarczy, aby zrozumieć istotę każdego planu, a także ogólne funkcje konstruktora witryny.

6. Plusy i minusy

Witryny Zoho pozwalają tworzyć różne typy stron internetowych w oparciu o bieżące potrzeby. Kreator stron internetowych jest bogaty w funkcje i opcje dostosowywania projektu, ale zawiera także listę wad, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Zobaczmy je teraz.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Zaawansowany konstruktor formularzy i integracja Zoho Suites.
&# x2714; Elastyczne projekty.
&# x2714; Edytor HTML / CSS.
&# x2714; Praca drużynowa.
✘ Zła kolekcja szablonów (zamiast tego powinieneś stworzyć własną).
✘ Brak obsługi czatu na żywo.
✘ Ograniczone opcje eCommerce.

Wniosek

Zoho Sites to dobry i pozbawiony ryzyka kreator stron internetowych, który pozwala tworzyć witryny dla małych i średnich firm, blogi, strony docelowe i portfele. Platforma wchodzi w skład pakietu Zoho Corporation Suite, który umożliwia integrację z innymi produktami firmy. Jest to znacząca zaleta dla użytkowników. Kolejną atrakcją usługi jest zestaw funkcji, który ujawnia wiele opcji dostosowywania projektu i pozwala uruchamiać i zarządzać niezliczonymi projektami.

Naszym zdaniem, strony Zoho to dobre miejsce do wypróbowania swoich umiejętności, niezależnie od poziomu webmastera, ponieważ oferuje zarówno edytory WYSIWYG, jak i HTML / CSS. Jednocześnie w kreatorze stron internetowych brakuje niektórych niezbędnych funkcji współczesnych narzędzi do tworzenia stron internetowych – eCommerce, wielojęzyczne wsparcie i czat na żywo, aby wymienić tylko kilka. Witryny Zoho nie są najlepszą opcją dla tych, którzy chcą stworzyć w pełni funkcjonalny sklep internetowy lub naprawdę złożoną stronę internetową z niestandardowymi funkcjami. W każdym razie, aby zbadać zalety i wady systemu, warto najpierw przetestować jego zestaw funkcji. Tak więc, jeśli jesteś w drodze do biegłości w projektowaniu stron internetowych, Zoho Sites może być narzędziem do wypróbowania.

Wypróbuj witryny Zoho teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map