Recenzja 8B

8b – to nowo uruchomiony program do tworzenia witryn, który jest całkowicie darmowym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników, którzy chcą uruchomić stronę internetową. Platforma może działać świetnie dla tych, którzy chcą założyć małą firmę online bez żadnych kosztów bez lub z minimalnymi umiejętnościami kodowania. Jest to łatwe w obsłudze oprogramowanie oparte na przeglądarce z dobrym wyborem szablonów dla różnych kategorii i nisz biznesowych.


Kreator stron internetowych ma świetne narzędzia do edycji Twojej przyszłej witryny za pomocą urządzeń mobilnych. Ścieżka od zalogowania się do opublikowania gotowego projektu nie zajmie Ci więcej niż kilka godzin. 8b zapewnia jeszcze więcej, niż można się spodziewać przy zerowym koszcie, choć nadal wydaje się nieco ograniczony pod względem elastyczności i ekspansji biznesowej. Tym razem przyjrzymy się wszystkim funkcjom i dodatkom oferowanym przez tę nową platformę „przeciągnij i upuść”.

1. Łatwość użycia

Narzędzie do tworzenia witryn 8b, zaprojektowane początkowo z myślą o początkujących i niewykwalifikowanych technikach, oferuje proste narzędzia do tworzenia od podstaw profesjonalnych i mobilnych witryn. System ma intuicyjny interfejs, który nie wymaga dużego kodowania. Utworzenie strony internetowej wymaga kilku prostych kroków:

 1. Zaloguj się szybko za pomocą konta Google lub społecznościowego i naciśnij przycisk „Rozpocznij”.
 2. Zostaniesz natychmiast przeniesiony na stronę z szablonami podzielonymi na kategorie. Są to zarówno podróże, doradztwo i gry, jak i portfolio fotografów, nieruchomości i restauracje.
 3. Po wybraniu szablonu możesz go edytować i dostosowywać za pomocą prostego edytora motywów.
 4. Po zakończeniu edycji naciśnij przycisk „opublikuj” w menu i przejdź do trybu online ze swoją witryną.

Jeśli chodzi o edytor, 8b ma typową funkcję przeciągania i upuszczania. Z jednej strony może to wyglądać dość przyziemnie, szczególnie dla doświadczonych projektantów stron internetowych. Z drugiej strony początkującym przekona się taka prostota, że ​​nie są wymagane żadne umiejętności kodowania ani programowania. Wystarczy kliknąć sekcję lub element, który chcesz zmienić.

Edytor 8b

Deska rozdzielcza oferuje proste instrumenty do zmiany każdej sekcji lub tekstu. Na przykład możesz zaznaczyć nagłówek i zmienić czcionkę lub tytuł. System zaoferuje wybór niestandardowych obrazów lub możesz pobrać własne.

Jeśli chcesz dodać nowy element, po prostu kliknij krzyżyk po prawej stronie i wybierz potrzebny blok. Obejmują one funkcje, referencje i galerie, terminy, formularze kontaktowe, artykuły itp. Innymi słowy, dostosowanie strony nie będzie trudne. Z drugiej strony wszystkie sekcje wyglądają typowo i podobnie. Użytkownicy nie powinni oczekiwać wyjątkowej ekskluzywności, chociaż pulpit nawigacyjny zawiera wszystkie podstawowe elementy, które mogą być potrzebne do rozpoczęcia pracy.

Ustawienia po lewej obejmują niektóre ogólne instrumenty. Tutaj możesz zmieniać style stron internetowych, a także tworzyć nowe strony i projekty lub wdrażać projekt, naciskając przycisk „opublikuj”. Wspaniałą wiadomością jest to, że edytor 8b może być dostępny również przez urządzenia mobilne, aby tworzyć witryny w podróży. Nie będziesz jednak mógł edytować stron bez połączenia z Internetem, ponieważ 8b to platforma oparta na przeglądarce.

2. Funkcje & Elastyczność

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, użytkownicy nie powinni oczekiwać dużej elastyczności od całkowicie darmowego narzędzia do tworzenia witryn. Z drugiej strony niektóre płatne platformy nie zapewniają przynajmniej podstawowych funkcji, które z pewnością ma 8b.

 • Bezstratny kreator stron internetowych – z systemu można obecnie korzystać zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. Odnosi się do firm i organizacji non-profit. Każdy użytkownik może uzyskać dostęp do platformy i opublikować projekt bez żadnych kosztów. Jest to oczywiście jedna z największych zalet 8b.
 • Prosty edytor motywów – można go używać w trybie stacjonarnym, a także w mobilnym narzędziu do tworzenia witryn, aby dostosowywać strony i wprowadzać zmiany w drodze za pomocą tabletów i smartfonów.
 • Google AMP – ta funkcja ma zapewnić szybką wydajność i lepszą obsługę. Oprogramowanie współpracuje z Google AMP, aby zapewnić dobrą prędkość ładowania i łatwość obsługi mobilnej.
 • Nieograniczone projekty – możesz używać oprogramowania 8b do tworzenia dowolnej liczby witryn bez ograniczeń.
 • Dobra kolekcja szablonów – chociaż platforma nie oferuje szerokiego wyboru układów, znajdziesz szablon, którego potrzebujesz. Są one podzielone na różne kategorie dla małych firm, hobbystów, osób prywatnych, organizacji non-profit i sklepów cyfrowych.

Tutaj kończą się funkcje beneficjenta. Platforma wygląda na dość ograniczoną pod względem ustawień SEO. Możesz edytować tylko tytuł strony, opis i adres URL. Nie są dostępne żadne tryby przeglądania ani oznaczenia słów kluczowych. Jednocześnie te ustawienia są dostępne tylko dla całej strony, ale nie dla bloków i elementów spate. Na przykład nie będzie można ustawić nagłówków H1, H2 i H3 dla strony głównej.

Funkcje 8b

Nie ma niestandardowych widżetów ani dodatków. Użytkownicy nie będą mogli zintegrować swoich stron internetowych z usługami pocztowymi. Platforma automatycznie łączy formularze kontaktowe z adresem e-mail podanym podczas logowania. Może to stanowić wyzwanie pod względem pozyskiwania użytkowników. Brak przynajmniej podstawowych funkcji eCommerce również wydaje się frustrujący, biorąc pod uwagę dostępność szablonów sklepów internetowych. Nie ma koszyka do dodania. Wszystko, co możesz zrobić, to umieścić link pod przyciskiem „Kup”, kierując klientów do oddzielnej witryny lub strony docelowej.

Podsumowując tę ​​sekcję, 8b jest dobry tylko dla małych stron internetowych bez planów przyszłego rozszerzenia. Z drugiej strony system pozwala zbudować tyle stron, ile potrzebujesz. Zawsze możesz rozpocząć nowy projekt za darmo.

3. Wzory

8b oferuje obecnie szablony i motywy z 18 różnych kategorii. Wszystkie są bezpłatne. Wyglądają dość stylowo i modnie. Jednocześnie mogą pasować do dowolnego rozmiaru i wymiarów ekranu, niezależnie od rodzaju urządzenia mobilnego. Szablony działają świetnie na tabletach i smartfonach.

Użytkownicy nie muszą wdrażać dużej ilości stron internetowych. Praca z czcionkami, stylami i kolorami jest bardzo prosta dzięki intuicyjnemu interfejsowi i pulpitowi nawigacyjnemu ze wszystkimi potrzebnymi narzędziami w pakiecie. Po prostu zaznacz potrzebną sekcję i zmień typografię i style. Możesz pobierać własne zdjęcia lub wybierać z galerii klientów, które odnoszą się do określonej kategorii szablonów.

Szablony 8b

Wspominaliśmy o narzędziu do tworzenia witryn mobilnych 8b, które pozwala edytować projekt w podróży. Ta funkcja może działać dobrze, biorąc pod uwagę łatwość użycia. To właściwie to samo, co praca w trybie pulpitu. Wszystko, czego potrzebujesz, to dotknięcie sekcji do edycji zamiast używania myszy na komputerze.

Szablony są typowe bez wyłącznych funkcji lub wbudowanych widżetów. Wyglądają jednak bardzo profesjonalnie i elegancko. Dobre rozwiązanie dla małych stron internetowych bez żadnych kosztów.

4. Obsługa klienta

Biorąc pod uwagę fakt, że 8b to stosunkowo nowa platforma, trudno jest ocenić poziom jej zespołu wsparcia. Firma nie ma jednak oczywistych sposobów na skontaktowanie się z klientem. Na przykład nie będzie można skontaktować się ze specjalistami 8b za pośrednictwem czatu na żywo lub telefonu w celu natychmiastowego rozwiązania problemu.

Z drugiej strony możesz napisać je e-mailem. Platforma uruchomiła swój kanał YouTube z kilkoma samouczkami wideo na temat tworzenia witryn różnych typów. Ponadto możesz dołączyć do społeczności 8b na Facebooku. Chociaż obecnie ma około 450 subskrybentów, nadal może być dobrym sposobem zadawania pytań lub szukania rozwiązania.

5. Polityka cenowa

Platforma jest obecnie darmowa w użyciu. Oznacza to, że każdy może się zalogować i rozpocząć tworzenie nowej strony internetowej od zera pomimo lokalizacji. Nie wiadomo, czy firma planuje wprowadzić płatne plany w najbliższej przyszłości. Bądź na bieżąco z naszym blogiem, a my będziemy Cię na bieżąco informować.

6. Plusy i minusy

8b to dobra opcja dla małych witryn i ograniczonych budżetów. Możesz przejść tylko ze swoim małym projektem biznesowym bez żadnych kosztów. Platforma ma pewne oczywiste hity, takie jak szybka wydajność, prosta edycja, dobre szablony, dostęp za pośrednictwem urządzeń mobilnych itp. Jednak nie będzie działać w przypadku rosnących i bardziej skomplikowanych projektów z powodu niektórych wad.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Możesz rozpocząć tworzenie strony internetowej nawet bez rejestracji w systemie.
&# x2714; Łatwy w użyciu kreator stron typu „przeciągnij i upuść”.
&# x2714; Całkowicie za darmo, bez ukrytych opłat i opłat za przedłużenie.
&# x2714; Dobry dla małych firm, portfeli, organizacji non-profit lub hobbystów.
&# x2714; Dobra wydajność witryny dzięki Google AMP.
&# x2714; Nieograniczone strony internetowe do tworzenia za darmo.
✘ Brak funkcji SEO, aby uzyskać wyższe stopnie.
✘ Brak niestandardowego sklepu App Store lub wbudowanych widżetów i dodatków.

Ponadto powinieneś wiedzieć, że w tej chwili nie ma żadnych usług stron trzecich do zintegrowania.

Wniosek

8b stawia pierwsze kroki w dziedzinie narzędzia do budowania stron internetowych. Jednak z pewnością ma duży potencjał w odniesieniu do użytkowników, którzy potrzebują szybkiego i bezpłatnego narzędzia do tworzenia witryn dla małych firm bez umiejętności kodowania. Platforma ma solidny zestaw podstawowych funkcji. Jest łatwy w użyciu i edycji, a wybór szablonów obejmuje różne niszowe firmy i inne.

Chociaż może działać dobrze w przypadku małych witryn, bardziej złożone projekty z pewnością wymagają bogatszego zestawu funkcji w zakresie ustawień SEO, handlu elektronicznego, marketingu lub promocji. W tym miejscu może być konieczne poszukiwanie bardziej ulepszonych płatnych platform do tworzenia witryn internetowych.

Spróbuj teraz 8b

Howard Mój profil na Twitterze Mój profil na Facebooku e-mail Mój profil LinkedIn

o autorze

Jestem Howard Steele, założyciel i redaktor naczelny tej witryny. Dzięki ponad 10-letniemu tworzeniu stron internetowych wiem, jak skomplikowane i męczące może być to zadanie dla osoby niebędącej informatykiem. Nie możesz zdecydować, którą usługę wybrać? Poproś mnie o radę. Po prostu opisz potrzeby swojej witryny, a chętnie Ci pomogę.

Strona główna »Recenzje» Recenzja 8B

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map