Recenzja BigCommerce

BigCommerce – to rozwiązanie SaaS do tworzenia sklepów internetowych i sprzedaży zarówno towarów cyfrowych, jak i fizycznych w Internecie. Platforma zyskała sobie uznanie, a jednocześnie jest bardzo łatwa w użyciu dzięki wyborowi dostosowanych funkcji eCommerce i dobrze zaprojektowanych szablonów. Jednocześnie oferuje narzędzia do promowania i promowania Twojego sklepu internetowego, a także zaawansowane możliwości tworzenia stron internetowych dla bardziej doświadczonych użytkowników z dobrym zapleczem technicznym.


Pomimo tego, że platforma twierdzi, że jest zaprojektowana dla użytkowników bez wszechstronnych umiejętności projektowania i tworzenia stron internetowych, niektórzy użytkownicy mają różne skargi dotyczące ograniczeń motywu, polityki cenowej i braku ulepszonych funkcji do zarządzania swoimi sklepami cyfrowymi.

W tej konkretnej recenzji nie tylko sprawdzimy niektóre funkcje platformy, ale również ustalimy, czy te negatywne roszczenia są prawdziwe. Dowiesz się, czego się spodziewać pod względem złożoności i innych możliwych przeszkód na drodze do rozpoczęcia sprzedaży produktów online za pomocą BigCommerce.

1. Łatwość użycia

BigCommerce to oparta na chmurze platforma z zestawem instrumentów do dbania o swoje towary, zarządzania produktami i zamówieniami, korzystania z narzędzi analitycznych itp. Z tego punktu widzenia usługa jest dość przejrzysta i prosta. Proces ten nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Do Zaczynaj we własnym sklepie internetowym od podstaw musisz wykonać kilka prostych kroków:

Krok 1 – Zarejestruj się

Zapisz się. Na tym etapie musisz jedynie podać nazwę swojego sklepu, a także niektóre dane osobowe. Nie trzeba zajmować się ustawieniami od samego początku.

Krok 2 – Wejdź do pulpitu nawigacyjnego

Naciśnięcie przycisku „Utwórz mój sklep teraz” spowoduje natychmiastowe przeniesienie na stronę z pulpitem nawigacyjnym z wszystkimi funkcjami wyświetlanymi w jednym miejscu. Jeśli chodzi o panel sterowania, wygląda dość intuicyjnie, a przyjazny dla użytkownika projekt umożliwia dostęp do dowolnej niezbędnej sekcji do zarządzania zamówieniami, przeglądania ruchu na stronie, statystyk itp..

Pulpit nawigacyjny Bigcommerce

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że domyślnie będziesz mieć listę przykładowych produktów. Każdy produkt ma szereg różnych parametrów. Możesz dodać dosłownie wszystko, od zdjęć, filmów i zapasów po reguły inteligentnych produktów. Na przykład, jeśli klient wyda ponad 150 USD, otrzymuje bezpłatną wysyłkę.

Krok 3 – Użyj panelu sterowania

Po przyzwyczajeniu się do funkcjonalności platformy możesz rozpocząć pracę z panelem sterowania. Tutaj możesz przeglądać produkty i klientów, a także przeglądać ogólne statystyki sklepu, dotykając ikony głównego sklepu. System powiadomi Cię o wszystkich aktualizacjach i najnowszych modyfikacjach od Twojej ostatniej wizyty.

Klienci Bigcommerce Dashboard

System ułatwia pracę z zawartością. Po prostu kliknij sekcję „treść”, aby dodać nowe obrazy i zdjęcia produktów, zaktualizować opisy, zmodyfikować lub dodać nowe teksty, opublikować posty na blogu itp. Ustawienia pozwolą Ci skonfigurować proces fakturowania, skonfigurować systemy płatności, pracować z zainstalowanymi aplikacjami i dodać – itp. Dział marketingowy jest dobry do tworzenia nowych programów lojalnościowych, niestandardowych promocji, kuponów i innych rzeczy, które zwiększą ruch w Twoim sklepie.

Krok 4 – „Uruchom” swój sklep

Po zakończeniu wstępnych ustawień możesz nacisnąć przycisk „uruchom” i przejść do trybu online z gotowym sklepem cyfrowym.

Jak widać, rozpoczęcie pracy jest dość łatwe. Jednak w tym momencie łatwość użytkowania BigCommerce kończy się. Założenie sklepu cyfrowego może być kłopotliwe, nawet pomimo dostępności nowej platformy platformy, znanej również jako Szablon. Dla nie-techników bardzo trudno będzie ulepszyć projekt. W tym miejscu możesz potrzebować pomocy profesjonalnych projektantów stron internetowych.

Chociaż dostęp do API jest łatwiejszy w porównaniu do innych Platformy wyspecjalizowane w eCommerce. Z drugiej strony fakt ten rezerwuje więcej miejsca na dostosowanie, ponieważ niektóre szablony niestandardowe mogą być nieco ograniczone. Więcej na ten temat poniżej.

2. Funkcje & Elastyczność

BigCommerce to jedna z najszybszych platform eCommerce dostępnych w Internecie. Zapewnia szybkie działanie strony internetowej, co z pewnością ma znaczenie dla konkurencji. Oprócz podstawowych opcji dla sklepów cyfrowych, system oferuje zaawansowane możliwości integracji, rozwiązania marketingowe i promocyjne, dostępność dodatków i więcej.

Podstawowe funkcje e-commerce:

 • Biblioteka produktów – BigCommerce ułatwia przeglądanie i ustawianie listy produktów za pomocą kilku kliknięć. Inwentaryzacja ułatwia śledzenie liczby towarów, szybkie pobieranie nowych, aktualizowanie istotnych parametrów i ustawianie elastycznych reguł produktu w zależności od strategii marketingowych.
  Produkty Bigcommerce Dashboard
 • Wysyłka  – platforma wdrożyła nowe technologie w celu zapewnienia szybkiej i bezpiecznej wysyłki. Odtąd użytkownicy mogą skonfigurować FedEx do wysyłania ofert oprócz UPS, DHL i niektórych innych usług dostawy. Panel sterowania ma osobną sekcję, w której można ustawić szczegóły wysyłki i zapasy. Jednak system jest stosunkowo nowy. Może być trudno zmienić szczegóły przesyłki w przypadku, w którym chcesz zmienić metodę dostawy lub firmę. Jednocześnie musisz upewnić się, że prawidłowe informacje są wyświetlane na stronie produktu.
 • SEO i marketing – użytkownicy nie powinni oczekiwać wiele pod względem ustawień SEO, wyglądają dość prosto. Możesz edytować stronę tytułową i opis, a także modyfikować adres URL wieku produktu. Jest też miejsce na wskazanie meta słów kluczowych.
  Bigcommerce Dashboard MarketingZ drugiej strony masz wszystkie niezbędne środki, od wielokanałowych strategii marketingowych po reklamy w mediach społecznościowych. Pozwolą ci poprawić lojalność klientów. Narzędzia promocyjne ułatwiają tworzenie nowych kampanii reklamowych ze specjalnymi rabatami, spersonalizowanymi ofertami.
 • Dane do faktury – BigCommerce oferuje różne możliwości integracji z głównymi systemami płatności do przetwarzania płatności. Obejmują one PayPal, Stripe, Square lub Amazon Pay. Wyżej wymienione metody płatności mogą być zintegrowane bez dodatkowych kosztów lub opłat. Jeśli chcesz zaoferować bardziej elastyczną obsługę, powinieneś być gotowy do zapłaty. Na przykład integracja Braintree dla kart kredytowych kosztuje dodatkowo 2,9% przy każdej transakcji plus 0,30 USD bez uwzględnienia kosztów wysyłki lub podatku VAT. Z drugiej strony BigCommerce pozwala zmieniać waluty, opłaty za wysyłkę itp.

Dodatkowe funkcje i dodatki:

 • Sprawdzić – oprócz integracji metod płatności platforma ma pewne przyzwoite funkcje kasy. Obejmują one udostępnianie w mediach społecznościowych, umożliwiając klientom publikowanie produktu lub kupowanie za pośrednictwem kont na Facebooku. Jednocześnie możesz dodać do strony zaawansowany pasek boczny z ulepszonymi opcjami wyszukiwania według filtra, rozmiaru, kategorii itp. Powoduje to większe zaangażowanie użytkowników, chociaż ustawienie paska bocznego będzie wymagało profesjonalnej pomocy w projektowaniu stron internetowych. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że właściciele sklepów mogą ręcznie konfigurować stawki podatkowe i opłaty. Z drugiej strony musisz aktualizować informacje za każdym razem, gdy dodajesz nowy produkt lub aktualizujesz istniejący.
 • Sprzedaż za pośrednictwem wielu kanałów – platformę można zintegrować z różnymi platformami handlowymi, a także z punktami sprzedaży do sprzedaży towarów fizycznych. BigCommerce promuje kwadratowe rozwiązanie POS. Ma wiele niezbędnych funkcji. Jeśli jednak zdecydujesz się na korzystanie z platformy POS, będzie ona przetwarzać wszystkie rodzaje płatności zarówno fizycznych, jak i internetowych. Musisz pomyśleć dwa razy, czy naprawdę tego potrzebujesz. BigCommerce ułatwia sprzedaż za pośrednictwem mediów społecznościowych, dzięki czemu możesz założyć własny sklep na Facebooku, a także oznaczać produkty zamieszczane na Instagramie.
  Recenzja BigCommerce
 • Integracje – użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 600 dodatków dostępnych do integracji ze swoimi sklepami cyfrowymi. Znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do Google Analytics lub Glew do szczegółowego raportowania na czacie na żywo i ZenDesk, aby natychmiast skontaktować się z klientami. Sklep można zintegrować z CRM lub hurtowymi rozwiązaniami B2B.

Pomimo takiej wszechstronności i elastyczności system otrzymuje regularne reklamacje od użytkowników. Niektórzy klienci uważają listę funkcji za nieco ograniczoną. Mówią, że jest to dobre głównie dla małych i średnich sklepów z niewystarczającą funkcjonalnością dla większych i bardziej złożonych rynków. Cóż, system ciągle się zmienia i zawiera aktualizacje lub ulepszenia. Oznacza to, że możemy spodziewać się innych innowacji, które spełnią potrzeby użytkowników.

3. Wzory

Liczba tematów:125
Darmowe szablony:&# x2714; TAK (7)
Płatne motywy:140–250 USD
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

BigCommerce oferuje szablony szablonów dla swoich nowych handlowców. Różnią się od motywów Blueprint, ponieważ mają interfejs point-at-click. Podstawową korzyścią jest możliwość modyfikowania lub zmiany szablonów bez ręcznego kodowania. Użytkownicy mogą modyfikować rozmiary obrazów, czcionki, kolory itp.

Jedno spojrzenie na dostępne motywy pokazuje, jak będzie wyglądał Twój przyszły sklep cyfrowy. Platforma nie może się pochwalić ogromną różnorodnością gotowych do użycia układów. Ogólnie dostępnych jest około 125 motywów. Każdy motyw ma różne style, co oznacza nieco więcej odmian.

Wszystkie szablony są podzielone między jeden darmowy i płatny. Jednak tylko 7 z 125 szablonów jest dostępnych bezpłatnie. Reszta waha się od 140 do 250 USD, co nie jest tak opłacalne, jak niektórzy mogą się spodziewać. Z drugiej strony wszystkie szablony są responsywne i zapewniają dostęp do CSS / HTML za każdym razem, gdy trzeba dostosować stronę. W takim przypadku potrzebne będą dobre umiejętności kodowania i projektowania stron internetowych.

Dostosowywanie motywów Bigcommerce

Szablony szablonów wyglądają raczej stylowo. Ponadto wszystkie motywy można łatwo dostosować. Na przykład natrafisz na szablon sklepu z odzieżą sportową, którą bardzo lubisz. Przekształcenie go w księgarnię nie będzie trudne. Zła wiadomość jest taka, że ​​wszystkie szablony są dostarczane bez edytora „przeciągnij i upuść”, co jest ogromnym brakiem. Jeśli chcesz przenosić obiekty, zamieniać sekcje lub usuwać elementy, potrzebujesz osobnej integracji.

Edytor motywów pozwala pracować tylko ze stylami i kolorami. Aby zrekompensować brak intuicyjnego edytora motywów, platforma oferuje różne tryby podglądu, aby sprawdzić, jak wygląda Twoja witryna na smartfonach, tabletach lub laptopach o różnych wymiarach ekranu.

4. Obsługa klienta

BigCommerce ma świetną robotę pod względem obsługi klienta. Oferuje wiele kanałów, aby pozostać w kontakcie oprócz ogromnego systemu baza wiedzy i społeczność internetowa zawsze gotowa do pomocy.

Użytkownicy mogą skorzystać z niektórych typowych sposobów natychmiastowego skontaktowania się ze specjalistami wsparcia. Zawierają:

 • Czat na żywo.
 • Telefon.

Jednak niektórzy użytkownicy twierdzą, że te metody nie mają sensu, gdy problem jest dość skomplikowany. Niektórzy klienci nie doceniają zawieszania się na telefonie przez długi czas podczas oczekiwania na odpowiedź. Z tego powodu wybranie bazy wiedzy BigCommerce może być lepszym rozwiązaniem. Oprócz forów internetowych wprowadza szczegółowe samouczki, filmy, przewodniki dydaktyczne i inne.

5. Polityka cenowa

Jeśli nadal nie możesz się zdecydować, czy BigCommerce pasuje do ciebie, czy nie, możesz skorzystać z 15-dniowego bezpłatnego okresu próbnego i sprawdzić jego funkcje w czasie rzeczywistym. W takim przypadku nie musisz podawać żadnych danych osobowych ani danych karty kredytowej. Wystarczy nacisnąć przycisk „rozpocznij okres próbny” i zbuduj swój pierwszy sklep cyfrowy.

Jeśli wszystko Ci odpowiada, będziesz mógł wybrać jeden z czterech różnych planów. Każdy pakiet wymaga opłat miesięcznych zgodnie z polityką cenową. Jednocześnie masz szansę zaoszczędzić do 10%, jeśli zapłacisz za rok wcześniej. Brzmi jak dobra oferta. Nie zalecamy jednak płacenia przez cały rok, chyba że masz 100% pewności, że platforma spełnia Twoje wymagania.

Plany są następujące:

 • Standardowy plan kosztuje 29,95 USD miesięcznie z nieograniczoną przepustowością, produktami do dodania i pamięcią. Jest dobry dla małych sklepów o przychodach nieprzekraczających 50 000 USD rocznie.
 • Plan Plus kosztujący 79,95 USD miesięcznie z funkcjami segmentacji klientów i porzuceniem oszczędzania koszyków. Jest dobry dla średnich sklepów, których przychód nie przekracza 150 000 USD rocznie.
 • Pro Plan kosztuje 249,95 $ / miesiąc. Pakiet jest dostarczany z niestandardowym SSL, recenzjami Google i nie tylko. Dobry dla sklepów o przychodach nieprzekraczających 400 000 USD rocznie.
 • Przedsiębiorstwo – indywidualnie dopasowane rozwiązanie dla dużych firm o dużych wolumenach sprzedaży i przychodach. Ceny zależą od rodzaju działalności i złożoności.

6. Plusy i minusy

BigCommerce zajmuje raczej wysoką pozycję w porównaniu do innych popularnych platform eCommerce. Zapewnia wiele podstawowych funkcji uruchomić solidny sklep internetowy. System ewoluował przez lata, oferując prostsze sposoby dbania o zapasy w sklepie, a także promowanie i promowanie witryny. Nadal jednak pojawiają się drobne recenzje i skargi. Najwyższy czas, abyśmy wyróżnili wszystkie główne trafienia i chybstwa dostarczone przez BigCommerce.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwy w użyciu od samego początku.
&# x2714; Gotowe responsywne szablony.
&# x2714; Ponad 600 dodatków i integracji.
&# x2714; Rozszerzone funkcje kasy, fakturowania i wysyłki.
&# x2714; Kompleksowa baza wiedzy.
✘ Ograniczone darmowe szablony.
✘ Konfiguracja skomplikowanej strony internetowej.
✘ Trochę zbyt drogo.

7. Zawodnicy

BigCommerce zdołał przejąć inicjatywę w swojej niszy dzięki oczywistym zaletom i elastyczności. Jednocześnie powstają inne świetne platformy eCommerce ze świetnymi opcjami, które je tworzą lepsze alternatywy dla BigCommerce.

BigCommerce vs ShopifyBigCommerce vs Ecwid

Porównaj i skontrastuj wszystkie dostępne opcje, aby wybrać instrument, który ma wszystko, co jest potrzebne do spełnienia wymagań twojego projektu.

Wniosek

BigCommerce to oczywiście wiodący system koszyków, pozwalający użytkownikom na tworzenie cyfrowych sklepów od podstaw bez profesjonalnej pomocy. Ma proste funkcje administracyjne, ponieważ brak zaawansowanego edytora motywów może być wyzwaniem dla nie-techników. Platforma łodzi rozszerzyła ekosystem aplikacji o ponad 600 aplikacji gotowych do integracji.

Z drugiej strony system może wyglądać nieco zbyt drogo dla mniejszych sklepów, podczas gdy przedsiębiorstwa mogą wypełnić nieco ograniczone ilością zaawansowanych funkcji eCommerce. Pomimo wszystkich możliwych wad BigCommerce jest nadal jednym z najlepszych rozwiązań typu open source.

Wypróbuj BigCommerce teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map