Recenzja Ecwid.com

Ecwid – jest wtyczką eCommerce, która pozwala tworzyć małe sklepy internetowe dla tych użytkowników, którzy już posiadają własne strony internetowe i chcą im zapewnić funkcjonalność eCommerce. W przeciwieństwie do standardowych platform eCommerce, takich jak Shopify lub BigCommerce, na przykład, które służą do tworzenia w pełni funkcjonalnych małych i dużych sklepów internetowych od zera, Ecwid jest używany głównie jako widget do zintegrowania z istniejącą stroną internetową.


Utworzony w 2000 r. Ecwid jest obecnie używany przez ponad 1,5 miliona przedsiębiorców ze 175 krajów świata i wciąż się rozwija. Wtyczka umożliwia tworzenie katalogów produktów, przesyłanie zdjęć produktów i ich szczegółowych opisów, śledzenie statystyk sklepu internetowego, zarządzanie zamówieniami, a także opcje wysyłki i płatności.

Wygląda na to, że Ecwid ma wszystkie funkcje wymagane do stworzenia przyzwoitej witryny eCommerce, ale czy naprawdę jest tak wygodne i łatwe w użyciu? Czy można go używać jako godnego substytutu dla standardowych twórców stron internetowych eCommerce, czy też lepiej jest wybrać wyspecjalizowaną usługę do uruchomienia niezależnego sklepu internetowego i zarządzania nim? Przejrzyjmy wtyczkę, aby znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, które mogą być zainteresowani użytkownikami przy wyborze rozwiązania handlu elektronicznego?

1. Łatwość użycia

Użyteczność i łatwość użytkowania są często głównymi kryteriami wyboru dla tych użytkowników, którzy nie mają doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, ale zamierzają połączyć sklepy internetowe z istniejącymi stronami internetowymi. Na szczęście Ecwid oferuje imponującą prostotę, intuicyjną nawigację i łatwą implementację funkcji eCommerce.

Pulpit nawigacyjny Ecwid

Procedura rejestracji jest szybka, prosta i zajmuje tylko kilka minut. Zaraz potem uzyskasz dostęp do panelu sterowania systemu, który zawiera szczegółowe menu z kilkoma sekcjami i kategoriami. Nawet jeśli nie wiesz, od czego zacząć, kreator konfiguracji dostępny na pulpicie nawigacyjnym przeprowadzi Cię przez główne etapy procesu łączenia i zarządzania sklepem internetowym. Pasek postępu pozwala zrozumieć, jak skuteczna jest procedura tworzenia sklepu internetowego i kiedy projekt będzie gotowy do publikacji.

Aby rozpocząć, musisz wykonać sześć niezbędnych kroków, w tym rejestracja konta, tworzenie sklepu internetowego, przesyłanie produktów, weryfikacja ustawień geograficznych, dostosowanie opcji wysyłki i odbioru, a także konfiguracja płatności. Każdy z tych kroków zajmuje do 5 minut.

Ecwid Dodaj produkt

Gdy tylko skończysz tworzenie sklepu internetowego, możesz przejść do zarządzania nim. Aby uzyskać szczegółowe informacje, przejrzyj wszystkie sekcje dostępne w menu. Możesz także przeglądać dostępne kanały sprzedaży online i mobilne, a także konfiguracje. Podsumowując, opanowanie panelu sterowania systemu nie jest trudne, ponieważ jest on usprawniony i łatwy w użyciu, jeśli nie jest to oczywiste.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

Ecwid jest wyposażony w gotowe do użycia funkcje, które są warte uwagi początkujących, którzy nigdy nie pracowali z wtyczką, ale chcieliby dowiedzieć się więcej na jej temat przed integracją. Sklepy internetowe utworzone za pomocą systemu są responsywne, co oznacza, że ​​będą dobrze wyświetlać się na ekranach komputerów, telefonów komórkowych i tabletów. Widżet jest również znany z funkcji punktu sprzedaży (POS), która pozwala sprzedawać twoje produkty zarówno w trybie online, jak i offline, a mianowicie w lokalnych sklepach i sklepach detalicznych.

Produkty Eksport / Import

Podobnie jak większość standardowych systemów eCommerce, Ecwid umożliwia eksport / import produktów w formacie CSV w celu przeniesienia informacji o produkcie, zamówień i danych klientów podczas migracji na / z innej platformy eCommerce.

Import produktów Ecwid

Wtyczka jest również wyposażona w funkcję obsługi wielu języków, która umożliwia przetłumaczenie witryny sklepowej na jeden z 50 języków. Oznacza to, że Twoi klienci będą mogli oglądać Twój sklep internetowy w preferowanych przez siebie językach na podstawie preferencji lokalizacji.

Opcje integracji

Jeśli chodzi o opcje integracji, Ecwid nie ma wiele do zaoferowania. Istnieje dość ograniczony wybór aplikacji, które można zintegrować z witryną eCommerce – na dzień dzisiejszy można korzystać z następujących rozszerzeń i dodatków innych firm: Xero, Mailchimp, Zapier, 71 funtów, Printful, AfterShip, Lucky Orange, LiveChat, ShippingEasy, ShipStation, Freshbooks i kilka innych dodatków, ale to zdecydowanie nie wystarczy, aby sklep internetowy był w pełni funkcjonalny. Należy również wspomnieć, że do korzystania z tych integracji potrzebna jest płatna subskrypcja.

Integracja z Ecwid

Mimo że Ecwid jest uważany za wtyczkę, która pozwala połączyć sklep internetowy z istniejącą witryną, umożliwia także utworzenie samodzielnego sklepu internetowego. Jednak taki projekt prawdopodobnie nie spełni twoich oczekiwań, ponieważ będzie to tylko podstawowa strona z jedną stroną. Możesz go użyć jako okna pokazu do wyświetlania i reklamowania swoich produktów. Nie więcej.

Kanały sprzedaży

Wtyczka zapewnia możliwość korzystania z wielu opcji kanałów sprzedaży. W ten sposób możesz sprzedawać swoje produkty na różnych stronach internetowych, zarządzając procesem z jednego panelu administracyjnego usługi. Istnieje również przyzwoity wybór integracji mediów społecznościowych, umożliwiający sprzedaż za pośrednictwem Facebooka, Instagrama, a także na popularnych platformach handlowych, takich jak Amazon, Google Shopping, eBay, Nextag, Shopzilla itp..

Kanały sprzedaży Ecwid

Usługa korzysta również z wielu bram płatniczych. Możesz połączyć korzystanie z Ecwid z Square, PayPal, Vend, Clover, Stripe, WorldPay, NCR Silver i innymi systemami płatności.

Kierownictwo sklepu

Jeśli chodzi o zarządzanie sklepem internetowym, Ecwid oferuje również szeroki zakres opcji. Obejmują one możliwość sprzedaży zarówno fizycznych, jak i cyfrowych produktów, tworzenia kilku list produktów i przypisywania im atrybutów (kolorów, rozmiarów, kształtów i innych parametrów), korzystania z wielu narzędzi do zarządzania zapasami, opcji odzyskiwania porzuconej kasy, a także tworzenia, edycji i statusy kolejności śledzenia.

Możesz także wprowadzać promocje i rabaty dla klientów, przeglądać raporty i analizy sklepu internetowego oraz korzystać z narzędzi SEO oferowanych przez system. Aby uprościć zarządzanie sklepem internetowym, możesz pobrać aplikację mobilną, aby zarządzać nią z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz.

Aby zwiększyć zadowolenie klientów i współczynnik zaangażowania, Ecwid zapewnia szerokie możliwości językowe, automatyczne obliczanie podatków i opcje płatności, stawki wysyłki w czasie rzeczywistym, szczegółowe recenzje produktów oraz możliwość użycia przycisku „Ulubione”, aby później śledzić ulubione produkty.

Ecwid SEO

Mówiąc o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, Ecwid umożliwia edycję tytułów stron internetowych i opisów meta. Jednocześnie nie można ręcznie zmieniać adresów URL produktów, ponieważ są one automatycznie generowane przez system. Może to mieć negatywny wpływ na dalszą promocję witryny.

Pamiętaj, że nie wszystkie funkcje są dostępne w ramach bezpłatnego abonamentu. Wiele z nich jest dostępnych tylko w płatnych planach.

3. Wzory

Liczba tematów:Brak tematów
Elastyczny projekt&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

O ile Ecwid został początkowo zbudowany jako wtyczka do zintegrowania z gotową stroną internetową, jego podejście projektowe nieco różni się od praktyk stosowanych przez standardowych twórców stron internetowych eCommerce. Te ostatnie usługi zazwyczaj oferują bogatą kolekcję wstępnie zaprojektowanych szablonów, które mogą być bezpłatne lub płatne.

Jeśli chodzi o Ecwid, ma jeden wspólny motyw dla tych użytkowników, którzy zamierzają zbudować samodzielną, jednostronicową stronę internetową. Ten projekt, znany jako Witryna początkowa, jest dość prosty i nie zapewnia głębokich opcji dostosowywania. Może zaspokoić różne potrzeby biznesowe, typy i style, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem. Edytor wizualny szablonu umożliwia dodawanie tekstu i zarządzanie tylko obrazami. Edycja kodu CSS jest również dostępna tutaj, co nieco rozszerza opcje projektowania stron internetowych.

Wygląd strony internetowej Ecwid

Na szczęście Ecwid pozwala dodawać przyciągające wzrok ulepszenia do szablonu sklepu internetowego lub zmieniać jego wygląd. Takie opcje, jak recenzje produktów, rekomendacje klientów itp. Z pewnością nadadzą Twojemu sklepowi imponujący wygląd i zwiększoną funkcjonalność. Jeśli nadal potrzebujesz unikalnego projektu sklepu internetowego, możesz zamówić gotowe motywy Ecwid opracowane przez zewnętrznych projektantów, którzy mają partnerskie stosunki z systemem.

Układ karty produktu Ecwid

Możliwe jest również zamówienie projektu niestandardowego u partnerów za dodatkową opłatą. Dlatego Ecwid zdecydowanie pozostaje w tyle za renomowanymi liderami nisz e-commerce pod względem wzornictwa.

4. Obsługa klienta

Opcje obsługi klienta Ecwid nie są dość obszerne, a także różnią się w zależności od planu, który wybierzesz. Użytkownicy darmowego abonamentu mogą liczyć na komunikację e-mail tylko z twórcami wtyczek. Mają jednak bezpłatny, nieograniczony dostęp do bloga zawierającego zbiór przewodników, wskazówek i rekomendacji dotyczących eCommerce. Znajduje się tu również forum społeczności i obszerna baza wiedzy, która zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania, które mogą mieć użytkownicy podczas pracy nad rozwojem sklepu internetowego. Samouczki wideo na YouTube są również dostępne przez całą dobę.

Droższe plany oferują inne środki komunikacji z zespołem obsługi klienta. Obejmują one czat na żywo, priorytetowe wsparcie telefoniczne (możesz odrzucić żądanie oddzwonienia), a nawet 12 godzin niestandardowego rozwoju sklepu internetowego dostępnego w abonamencie rocznym. Ta ostatnia usługa jest jednak świadczona odpłatnie wszystkim użytkownikom, którzy nie subskrybują wyższych planów. Koszt korzystania z niego zaczyna się od 100 USD.

5. Polityka cenowa

Ecwid ma bezpłatny, nigdy nie wygasający plan, który umożliwia dodanie do 10 produktów i korzystanie z takich funkcji, jak mobilny koszyk na zakupy, zerowe opłaty transakcyjne, nieograniczona przepustowość, bezpłatne tworzenie witryny, możliwość dodania sklepu internetowego do dowolnej witryny i sprzedaży jednocześnie na wielu stronach internetowych. Te opcje nie wystarczą do uruchomienia porządnego sklepu internetowego i zarządzania nim, co oznacza, że ​​wcześniej czy później staniesz przed koniecznością uaktualnienia do jednego z płatnych planów oferowanych przez Ecwid. Obejmują one:

 • Plan przedsięwzięcia (15 USD miesięcznie lub 12,50 USD miesięcznie z roczną subskrypcją), co umożliwia sprzedaż 100 produktów i korzystanie z profesjonalnych funkcji, takich jak automatyczne obliczanie podatków, kupony rabatowe, eksport / import plików CSV itp..
 • Plan biznesowy (35 USD miesięcznie lub 29,17 USD miesięcznie z abonamentem rocznym), który umożliwia sprzedaż 2500 produktów i korzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak ceny hurtowe, niestandardowe faktury, integracja z rynkiem itp..
 • Nieograniczony abonament (99 USD miesięcznie lub 82,50 USD miesięcznie z roczną płatnością), co pozwala sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów i korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak integracja Square POS, niestandardowa aplikacja do sklepu mobilnego, priorytetowe wsparcie itp..

6. Plusy i minusy

Będąc wtyczką eCommerce, Ecwid ma swoje pozytywne i negatywne funkcje, z których niektóre mogą być decydującymi czynnikami przy wyborze rozwiązania do tworzenia sklepu internetowego.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwość użycia;
&# x2714; Intuicyjny pulpit nawigacyjny, inteligentny kreator startowy;
&# x2714; Niedrogi koszt;
&# x2714; Wiele bram płatniczych;
&# x2714; Obsługa kanału sprzedaży.
✘ Brak opcji integracji;
✘ Ograniczona obsługa klienta;
✘ Złe opcje projektowania;
✘ Niewystarczające parametry promocji SEO.

Dolna linia

Łatwość użycia:8/10
Funkcje:6/10
Projekt:5/10
Wsparcie techniczne:8/10
Cennik:8/10
Ogólny wynik:7,0 / 10

Ecwid to przyzwoita i opłacalna wtyczka do dodawania funkcjonalności eCommerce do istniejącej strony internetowej. Obejmuje funkcje, które są bardzo ważne dla początkujących, którzy nigdy wcześniej nie byli zaangażowani w tworzenie stron internetowych, ale potrzebują sklepu internetowego do sprzedaży swoich produktów cyfrowych lub fizycznych. Obejmują one łatwość obsługi, intuicyjny kreator projektowania stron internetowych, zaangażowanie wielu klientów, funkcje marketingowe i eCommerce.

Bezpłatny plan, który oferuje system, to więcej niż wystarczający do zapoznania się z wtyczką i zaprojektowania lub podłączenia małego sklepu internetowego do swojej witryny, podczas gdy płatne plany ujawniają rozszerzoną funkcjonalność.

Jednocześnie nie możemy uznać Ecwid za w pełni funkcjonalne rozwiązanie do tworzenia stron internetowych eCommerce. Jego funkcjonalność wystarczy, aby zintegrować mały sklep internetowy z gotową stroną internetową, ale nie będzie działać w przypadku rozwoju dużych samodzielnych witryn eCommerce. Jeśli masz poważne aspiracje w zakresie projektowania stron internetowych i potrzebujesz sklepu internetowego, który zaspokoi szeroki zakres potrzeb eCommerce, warto skorzystać wyspecjalizowani twórcy stron internetowych.

Wypróbuj Ecwid teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map