Recenzja Enjin

Recenzja Enjin


Enjin – to jedyna w swoim rodzaju usługa, która ma bardzo specyficzny i wąski zakres. Kreator stron internetowych umożliwia rozwój strony internetowe dla graczy, gildie, klany, wentylator społeczności a także serwery Minecraft. Ze względu na tak wyjątkową specjalizację, system działa doskonale na potrzeby entuzjastów gier i fanów na całym świecie. Platforma oferuje wysoką jakość tworzonych przy jej pomocy projektów, ponieważ pozwala uruchamiać strony internetowe i zarządzać nimi wyłącznie w celach związanych z grami.

Kreator witryn ma strukturę opartą na modelach, która umożliwia wybieranie, łączenie i rozmieszczanie tylko tych modułów, które faktycznie chcesz zintegrować z witryną z grami (aktualności, najnowsze wątki, użytkownicy online, lista członków, forum, niedawni goście itp.). System jest wyposażony w zintegrowany serwer głosu, który zapewnia komunikację głosową między graczami i przyczynia się do interakcji w grach. Dostępność narzędzia API Enjin umożliwia tworzenie nawet tych modułów, które nie są zarejestrowane w katalogu. To tylko kilka funkcji, które przyczyniają się do skuteczności i popularności narzędzia do tworzenia witryn.

Podsumowując, projekt wygląda obiecująco, biorąc pod uwagę grupę docelową. Rzućmy okiem pod maską i zobaczmy, co tam jest.

Plusy i minusy

Bez względu na to, czy potrzebujesz wysokiej jakości strony z grami, nowoczesnego forum, serwera głosowego, czatu grupowego, sklepu z darowiznami, aplikacji rekrutacyjnej lub innego rodzaju projektu społecznościowego, Enjin jest najlepszym miejscem do wyboru. System jest skierowany głównie do tych użytkowników, którzy są mniej lub bardziej biegli w tworzeniu stron internetowych. Tak więc jego główna wada jest następująca: początkujący doświadczą trudnych czasów, by uporać się z niuansami systemowymi. Wymieńmy teraz inne zalety i wady narzędzia do tworzenia witryn:

Plusy:
Cons:
&# x2714; Możliwość tworzenia nie tylko społecznościowych stron z grami, ale także stron fanowskich drużyn sportowych ze zintegrowanym forum lub modułem wiki.
&# x2714; Bogata kolekcja motywów z potężnymi narzędziami dostosowywania.
&# x2714; Bezpłatny plan, dzięki któremu możesz nauczyć się korzystać z systemu przed aktualizacją.
&# x2714; Integracja streamingu Twitcha ze stroną internetową.
&# x2714; System modułowy z szerokim zakresem ustawień i opcją tworzenia niestandardowych modułów.
&# x2714; Obsługa praktycznie wszystkich mniej lub bardziej popularnych gier online.
&# x2714; Głęboka integracja gier.
&# x2714; Natywne aplikacje mobilne.
&# x2714; Profile społecznościowe i opcje czatu.
&# x2714; Sklep DonationCraft.
&# x2714; Opcje forum i blogu.
&# x2714; Moduł eCommerce.
✘ Skomplikowane dla nietechnicznych.
✘ Ograniczone dostosowanie projektu strony internetowej i skomplikowana eksploracja systemu.
✘ Brak możliwości połączenia domeny w ramach bezpłatnego abonamentu.
✘ Brak obsługi czatu na żywo.

Do czego to jest dobre?

Enjin działa doskonale dla użytkowników, którzy są profesjonalnie zaangażowani w branżę gier i stoją przed potrzebą rozpoczęcia i skutecznego zarządzania niszowymi projektami. Należą do nich serwery Minecraft, strony gildii, projekty fanów, strony klanów, zespoły e-sportowe, a także inne typy społeczności internetowych innych niż gry.

Platforma jest wysoce zaawansowana, ale można ją dostosowywać. Nie jest łatwo opanować go dla pierwszego użytkownika, co czyni go godnym wyborem dla zaawansowanych graczy poszukujących elastycznych i potężnych możliwości grania. Witryny oparte na Enjin składają się z modułów lub bloków, co sprawia, że ​​proces tworzenia strony internetowej jest dobrze zorganizowany i zrozumiały. Ustawiając i dostosowując wymagane bloki, otrzymasz logicznie skonstruowaną stronę internetową, która spełni Twoje wyjątkowe potrzeby w zakresie gier.

Łatwość użycia

Enjin nie jest łatwy do opanowania dla początkujących, ponieważ obejmuje szerokie spektrum potrzeb w zakresie projektowania stron internetowych i zapewnia dostęp do wielu opcji dostosowywania. Oczywiście odkrycie systemu i oferowanych przez niego opcji zajmuje trochę czasu.

Projekty tworzone za pomocą narzędzia do tworzenia stron internetowych można bardzo łatwo dostosować do własnych potrzeb ze względu na dostępność zintegrowanych gotowych bloków. Tutaj znajdziesz wspaniałe moduły forum i bloga, aplikacje mobilne na iOS i Androida do wygodnego zarządzania witryną, wtyczkę do integracji danych gier, dobrze rozwinięte i rozbudowane opcje komunikacji (sieci społecznościowe, serwer głosowy, czat, systemy komentowania itp.). Dodatkowo istnieje dostęp do systemu zbierania darowizn i sklepu internetowego.

Aby utworzyć w pełni funkcjonalną witrynę z grami, możesz zintegrować rozbudowaną bazę danych (rodzaje postaci, umiejętności, taktyka, specjalne parametry gry, specyfikacje lokalizacji itp.), stwórz własne warunki rejestracji do klanu / gildii, dodaj indywidualny kanał informacyjny związany z grą, uruchamiaj strumienie wideo zasilane przez Twitcha, publikuj filmy edukacyjne, konfiguruj społeczności forum i zarządzaj nimi, przesyłaj albumy ze zdjęciami itp. To nie jest pełna lista funkcji, które kreator stron internetowych oferuje każdemu subskrybentowi. Podsumowując, Enjin nie jest najtrudniejszym oprogramowaniem do gier, ale zwykle zajmuje około 1-3 dni, aby poznać jego zestaw funkcji i przyzwyczaić się do systemu.

Pierwsze kroki

Proces rejestracji jest łatwy, szybki, wygodny i bezpłatny. Pamiętaj jednak, że przed przystąpieniem do rejestracji i utworzenia strony internetowej zostaniesz poproszony o wybranie rodzaju projektu, który planujesz uruchomić. Wybór powinien zależeć od twoich preferencji gry, indywidualnych potrzeb i wymagań dotyczących projektowania stron internetowych, a także wyniku, który zamierzasz wykorzystać w dłuższej perspektywie. Obecnie system pozwala wybierać spośród następujących typów projektów: serwer Minecraft, strona gildii, strona klanu, zespół eSports, strona fanów lub dowolny inny typ strony, którą zamierzasz uruchomić.

Jak tylko wybierzesz typ projektu, będziesz mógł wybrać odpowiednią grę i określony serwer gier z domyślnego menu podręcznego. Na pewno będziesz zaskoczony różnorodnością dostępnych tam opcji. Istnieją setki serwerów gier do wyboru w zależności od potrzeb. Niezależnie od tego, jakiego dokonasz wyboru, będziesz musiał określić subdomenę swojej witryny z grami i nazwę swojej społeczności. Dopiero potem możesz przejść do samego procesu tworzenia konta. Na tym etapie zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail, hasła i wyświetlanej nazwy. Po zakończeniu tych kroków otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, aby aktywować link rejestracyjny. Chodzi o proces rejestracji i nadszedł czas, aby przejść do etapu dostosowywania witryny, aby wyczyścić szczegóły.

Edycja strony internetowej

Aby przetestować funkcjonalność systemu, wybrałem stronę internetową dla gildii World of WarCraft. Po procesie rejestracji mam w pełni funkcjonalną witrynę gildii, która ma logiczną strukturę menu, wygląd i gotowe treści tematyczne na wszystkich stronach witryny. Mógłbym znaleźć Pulpit nawigacyjny poprzez element menu Administracja nad nagłówkiem strony.

Enjin game

Menu strony zapewnia dostęp do kilku sekcji, które pozwalają nadać projektowi wymagany projekt i funkcjonalność. Wśród opcji, z których skorzystałem, była możliwość połączenia się i założenia forum dla mojej strony gildii, stworzenia i dostosowania listy członków, konfiguracji konfiguracji rekrutacji, dodawania wydarzeń, galerii i zarządzania nimi oraz zarządzania nimi. Była także możliwość dołączenia do pokoju rozmów, gdzie wszyscy członkowie mogli dyskutować pilne pytania i dzielić się swoimi wrażeniami. Sekcja Aktywność na stronie umożliwiła śledzenie statystyk strony i skontaktowanie się z administratorami projektu w sekcji Kontakt.

Enjin Nowa strona internetowa

Warto wspomnieć, że w zależności od typu witryny system oferuje inny zestaw funkcji. Na przykład tworzenie serwera MineCraft wyróżnia się, ponieważ monituje o wprowadzenie ustawień przyszłego serwera i pobranie specjalnej wtyczki.

Wtyczka Enjin

Oznacza to, że Enjin oferuje różne scenariusze w zależności od kontekstu. Ale pulpit nawigacyjny pozostaje taki sam dla wszystkich trybów. Jest dobrze skonstruowany, ale nie wydaje się prosty. Sądząc po wyglądzie, przypomina on raczej CMS niż kreator stron internetowych.

Pomimo wizualnej złożoności niedoświadczony użytkownik nadal będzie mógł stworzyć stronę internetową z Enjin. Opcje i funkcje są liczne, ale można je opanować w ciągu kilku dni, jeśli masz ogólne zrozumienie, jak działają twórcy stron internetowych.

Na żywo

Gdy tylko twoja strona będzie gotowa do publikacji, powinieneś najpierw wybrać i połączyć z nią nazwę domeny. Jeśli zachodzi potrzeba skonfigurowania parametrów SEO, nie spiesz się, aby to zrobić. Zaraz potem możesz udostępnić swoją witrynę gier online. Jeśli musisz coś naprawić lub wprowadzić zmiany, zawsze możesz wrócić do pulpitu nawigacyjnego i tam wykonać odpowiednie czynności. Opublikowanie witryny internetowej zajmuje około kilku minut, a nawet nowicjusz z łatwością sobie z tym poradzi.

funkcje & Elastyczność

Enjin sprawia wrażenie zaawansowanego kreatora stron internetowych w swojej niszy. The Deska rozdzielcza zawiera kompleksowy zestaw funkcji do stworzenia strony z grami. Pomimo pozornej złożoności, możesz się z tym pogodzić. W sumie oferuje 10 kategorii opcji. W związku z tym musisz skonfigurować i dostosować następujące sekcje: Użytkownicy, moduły, automatyzacje, gry, motywy, pliki, dzienniki, ustawienia i abonament. Każda sekcja zawiera zestaw powiązanych opcji, które należy dostosować, aby uruchomić stronę internetową. Zobaczmy teraz krótko każdy z nich:

 • Użytkownicy – Informacje o wszystkich użytkownikach zarejestrowanych na stronie. Można je filtrować według różnych parametrów: zbanowani, zwykli użytkownicy, online, ostrzeżeni, ukarani użytkownicy itp.
 • Enjin Website Builder - DashBoard - Użytkownicy

 • Moduły – Lista włączonych modułów (forum, najnowsze wątki, aktualności, lista członków, użytkownicy online, niedawni goście, czat itp.) oraz te, które można dodać do witryny. W razie potrzeby możesz je dodać / usunąć. Połączenie niektórych modułów wymaga uaktualnienia do jednego z planów cenowych. Szczegółowy przewodnik na temat korzystania z każdego z nich.
 • Enjin Website Builder - DashBoard - Moduły

 • Strony – Edytor stron. Tam możesz tworzyć elementy menu, łączyć z nimi strony, dodawać treści oraz edytować i usuwać istniejące.
 • Enjin Website Builder - DashBoard - Strony

 • Automatyzacje – Konfiguracja scenariuszy na podstawie wykonania określonych działań przez użytkownika. Na przykład użytkownik opublikował pewną liczbę wiadomości na forum witryny i otrzymał za to kredyty.
 • Enjin Website Builder - DashBoard - Automatyzacja

 • Gry – Stamtąd możesz dodawać nowe gry do swojej witryny i konfigurować ustawienia rejestracji dla ich sekcji, zespołu itp.
 • Enjin Website Builder - DashBoard - Gry

 • Głos – Sekcja do zorganizowania komunikacji głosowej między graczami. W przypadku tej usługi naliczane są miesięczne opłaty w zależności od liczby kanałów potrzebnych do komunikacji. Serwer można skonfigurować w oparciu o TeamSpeak 3 lub Mumble.
 • Enjin Website Builder - DashBoard - Voice

 • Tematy – Sklep z motywami i edytorami.
 • Enjin Website Builder - DashBoard - motywy

 • Akta – Przechowywanie przesłanych plików. Dostęp do niego jest możliwy tylko po uaktualnieniu do planu premium.
 • Kłody – Lista wszystkich działań wykonanych na pulpicie nawigacyjnym z określonym czasem i nazwą użytkownika.
 • Ustawienia – Największa sekcja opcji, która zawiera wszystko, co nie zostało uwzględnione w innych sekcjach: ogólne informacje o stronie internetowej, geografii, adaptacji i mobilnej wersji motywu, integracja kodu w nagłówku i stopce, połączenie interfejsu API Enjin (płatna funkcja, która umożliwia tworzenie niestandardowych modułów), Ustawienia SEO, przypisanie praw własności witryny, ustawienia bezpieczeństwa i powiadomień oraz udostępnianie społecznościowe. Tam możesz tworzyć ogłoszenia dla użytkowników i zamówić płatną usługę promującą Twój projekt (społeczności Enjin będą miały baner prowadzący do Twojej witryny).
 • Zaplanuj fakturowanie – To jest sekcja, w której możesz wybrać plan utworzenia strony internetowej. W tym celu możesz wyświetlić warunki i koszty każdej płatnej subskrypcji, główne rozróżnienia między nimi, a także cechy, które mogą mieć wpływ na Twój wybór.

Struktura oparta na modułach

Usługa ma system oparty na modułach. Możesz sam wybierać i konfigurować moduły, a nawet tworzyć niestandardowe w płatnych planach. Funkcje promocyjne są typowe: połączenie Google Analytics, ustawienia metatagów, robots.txt i sitemap.xml. Wśród modułów, które możesz wybrać i zintegrować ze swoją witryną, na pierwszym miejscu są następujące: aktualności, najnowsze wątki, użytkownicy online, lista członków, forum, niedawni użytkownicy itp..

Moduły Enjin

Zaawansowana forum forum

Kreator stron internetowych pozwala tworzyć i dodawać do Twojej witryny nowoczesne, angażujące, interesujące, zorientowane społecznie i zaawansowane forum. Forum Enjin jest łatwe i szybkie w zarządzaniu. Twoim zadaniem jest tworzenie, edytowanie i aktualizowanie nowych oddziałów, sekcji i tematów w oparciu o preferencje użytkowników. Twoi członkowie zostaną wciągnięci w podobne do gry funkcje i zdolności do zwiększania poziomu, zdobywania punktów i otrzymywania nagród, dołączając do dyskusji. Twoja społeczność to pokocha.

Moduł Forum Enjin

Czytaj także:
Jak stworzyć forum za darmo.

Blogowanie

Oprócz modułu forum możesz także dodać blog do swojej witryny z grami, instalując odpowiedni moduł i wypełniając go treściami ukierunkowanymi na użytkownika. System ma również własnego bloga, w którym publikuje regularne aktualizacje i posty zawierające najnowsze wiadomości, przydatne dane i inne informacje, którymi mogą zainteresować się użytkownicy. Twórcy strony budującej witrynę starają się regularnie aktualizować blog, aby zachować ich klienci są świadomi najbardziej przydatnych wiadomości i aktualizacji systemu.

Moduł blogu Enjin

Zintegrowany serwer głosowy

Jako platforma do gier Enjin jest wyposażony w zintegrowany serwer głosu, który zapewnia komunikację głosową między graczami. Serwery są całkowicie bezpłatne, ponieważ system pozwala skonfigurować oszałamiająco zaawansowany serwer głosowy Teamspeak 3, a także serwery głosowe Mumble bez żadnego wysiłku. Umożliwia to łatwą synchronizację użytkowników witryny, kanałów, uprawnień i zautomatyzowanych narzędzi do ulepszonej komunikacji.

Integracje z grami

Dzięki Enjin będziesz mógł dodać potężne integracje do gotowej strony z grami. Należą do nich imponujący indywidualny serwer Minecraft, import zbrojowni gildii i wsparcie dla członków itp. Dostępność zintegrowanego narzędzia Enjin API umożliwia tworzenie dowolnych modułów, których nie ma na liście. System zapewnia również integrację z Twitch Streaming Server, aby zapewnić możliwość strumieniowego przesyłania własnego kanału na stronie internetowej.

Udostępnianie w mediach społecznościowych

System zapewnia dostęp do kont społecznościowych konstruktora witryny w sieciach społecznościowych. Co więcej, każdy zarejestrowany członek otrzyma profil osobisty, ścianę śledzenia aktywności, system wiadomości, opcję wyświetlania nagród, funkcję czatu na żywo i wiele więcej.

Szyfrowanie SSL

Kreator stron internetowych automatycznie łączy certyfikat SSL podczas tworzenia strony internetowej. Jeśli chcesz, możesz później go wyłączyć. Aby sprawdzić bieżący status certyfikatu SSL, możesz przejść do karty HTTPS / SSL w sekcji ustawień witryny i znaleźć ją. Co ważne, połączenie certyfikatem SSL jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich użytkowników Enjin. Każdy certyfikat jest włączony na jeden rok, a następnie może zostać odnowiony. System zapewnia jednak automatyczne przedłużanie certyfikatów w terminie 30 dni przed datą wygaśnięcia.

Kreator formularzy

Jeśli masz pomysł na zintegrowanie dowolnej formy z witryną z grami, Enjin pozwala wybrać jeden z dwóch dostępnych typów, a mianowicie formularz ogólny i formularz zgłoszeniowy. Ogólne formularze mogą być przesyłane przez użytkowników Twojej witryny tyle razy, ile potrzeba. Są to formularze kontaktowe, które można dostosować do własnych potrzeb oraz rodzaju strony lub specjalizacji. Do Ciebie należy dodanie brakujących pól, takich jak formularze pytań lub inne elementy, aby zbudować ogólny formularz i zintegrować go z witryną.

Enjin Form Builder

Jeśli chodzi o formularz wniosku, jest przydatny dla tych, którzy mają zamiar uruchomić stronę z przewodnikiem. Wynika to z faktu, że ten typ formularza pozwala użytkownikom wybierać i łączyć graczy z ich drużynami.

System przyznawania

Aby zwiększyć współczynnik zaangażowania i popularność społeczności graczy, możesz wdrożyć system nagród i punktów. Może to stać się pomocnym sposobem zbierania darowizn, wprowadzania i rozwijania punktu & system rang, a także inne niezaprzeczalne zalety, które gracze z pewnością docenią. Dodatkowo możesz wdrożyć własne polubienia i tagi forum, aby uruchomić niezależny system głosowania. W ten sposób możesz zachęcić użytkowników do pozytywnej interakcji na forum.

eCommerce

Enjin umożliwia uruchomienie profesjonalnego sklepu internetowego, w którym będziesz mógł sprzedawać przedmioty związane z grą, rangi, dodatkowe punkty, akcesoria i nie tylko. Sklep internetowy będzie oferował szeroki zakres funkcji, interakcji w grze, zwiększoną użyteczność i orientację na użytkownika. Obsługiwane będą tam również główne bramy płatności, abyś mógł wybrać te, których naprawdę potrzebujesz do swojej witryny z grami. Dzięki opcji wsparcia automatyzacji i systemowi punktów wszyscy zarejestrowani klienci będą mieli szansę otrzymać nagrody specjalne, rangi i inne nagrody za udział w procesie zakupów.

Sklep Enjin

Czytaj także:
Jak zbudować sklep internetowy za darmo.

Zwiększona ochrona i bezpieczeństwo gier internetowych

Podczas gdy ataki DDoS mogą zagrozić bezpieczeństwu Twojej witryny z grami, programiści Enjin zajęli się tym z góry. System oferuje wysokiej jakości ochronę DDoS dla wszystkich społeczności graczy, aby ograniczyć potencjalne ryzyko. Zapewniają najwyższe bezpieczeństwo, w tym ataki oparte na aplikacjach i sieci oraz inne możliwe zagrożenia.

SEO

Enjin to przyjazny dla SEO kreator stron internetowych, który obejmuje wszystkie potrzeby związane z promocją i optymalizacją witryny. Zintegrowana karta SEO umożliwia wypełnianie głównych metatagów (tytuły, opisy, słowa kluczowe), które zostaną następnie zastosowane do wszystkich stron witryny. Jednocześnie można dodawać opisy meta i słowa kluczowe do każdej strony. Aby śledzić wydajność witryny, fluktuacje ruchu i status rankingu SEO, możesz połączyć konto Google Analytics. Co więcej, kreator stron internetowych automatycznie wygeneruje i prześle mapę witryny do wyszukiwarek, gdy tylko zakończy się tworzenie witryny.

Enjin Mobile Apps

Kreator stron internetowych zawiera aplikacje mobilne dla iOS i Android a także opcję integracji z usługami Twitch. Korzystanie z tych aplikacji umożliwia dostęp do witryny z grami z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym momencie. To ostatecznie oszczędza wysiłek i czas użytkownika.

Podsumowując, Enjin to elastyczny i potężny kreator stron internetowych, który wykonuje swoją pracę w swojej niszy. Oczywiście tylko zaawansowani użytkownicy będą mogli w pełni wykorzystać wszystkie jego funkcje. Mimo to początkujący będą mogli szybko opanować podstawowy zestaw funkcji, którymi może się pochwalić system.

Projekt & Szablony

Kolekcja szablonów Enjin jest bogata, wysokiej jakości i bogata. Obecnie oferuje ponad 350 wzorów, które są podzielone na dwie główne kategorie. Istnieje 300 oficjalnych motywów i 43 układy społeczności. Dodatkowo możesz wybrać jeden z trzech rodzajów szablonów w zależności od subskrypcji, do której chcesz uaktualnić. Użytkownicy abonamentu Premium mają zatem dostęp do 159 wszechstronnych i w pełni funkcjonalnych projektów. Użytkownicy planu zaawansowanego mogą wybrać i dostosować jeden z 343 układów, a abonenci bezpłatnego planu mogą wybrać tylko jeden z 57 szablonów.

Enjin Website Builder - Tematy

Podział tematyczny szablonu pomaga zawęzić wyszukiwanie najbardziej odpowiedniego projektu. Możesz dowolnie zmieniać dowolne części motywu: nagłówek, stopkę, format wyskakujących okien i inne.

Każdy element ma swoje ustawienia: kolor, szerokość / wysokość, kolor tła, wcięcie, wyrównanie, czcionka itp. Możesz także uporządkować szablony według ich schematu kolorów (te z ciemnym, przezroczystym lub jasnym tłem), nazwa gry, popularność, cena i inne parametry. Każdy projekt ma tryb podglądu. Nie musisz nawet wybierać motywu odpowiadającego Twojej grze. Enjin zawiera zaawansowane możliwości dostosowywania szablonów, dzięki czemu możesz dostosować dowolne z nich za pomocą kilku poprawek w edytorze.

Nie musisz mieć umiejętności kodowania, aby dostosować wybrany szablon. Zamiast tego system pozwala personalizować czcionki, układy, kolory i inne elementy, które są obowiązkowe przy tworzeniu projektu witryny. Jeśli nadal chcesz głęboko spersonalizować swój projekt i posiadać umiejętności projektowania stron internetowych, możesz ulepszyć swoją witrynę z grami, korzystając z wiedzy CSS i JavaScript. Ponadto masz również możliwość budowania niestandardowych modułów i zaawansowanych funkcji związanych ze stroną internetową, korzystając ze zintegrowanego i kompleksowego interfejsu API, który system domyślnie oferuje.

Pamiętaj, że wszystkie szablony są specyficzne. Jeśli kiedykolwiek trafiłeś na stronę z grami, wiesz o co mi chodzi. Takie strony internetowe mają charakterystyczną strukturę, która nie wygląda jak nic innego: wiele bloków z komentarzami, licznikami, recenzjami i innymi danymi, paski boczne, liczne pozycje menu itp. Ogólnie rzecz biorąc, rozwinięta i złożona struktura, która zawiera mnóstwo informacji . Niezależnie od tego, jaki projekt wybierzesz, jego jakość z pewnością będzie powyżej średniej.

Enjin Website Builder - edytor motywów

Powiedziałbym, że korzystanie z edytora motywów nie jest łatwe. Posiada wiele ustawień, a niedoświadczony użytkownik może łatwo zepsuć szablon niewłaściwie przemyślanymi zmianami. Z drugiej strony interfejs będzie intuicyjny dla tych, którzy mają choćby niewielkie pojęcie o tym, jak działają tego rodzaju edytory. Większość motywów jest strukturalnie podobna ze względu na charakterystyczne aspekty branży gier, ale fakt ten nie rujnuje ogólnego wrażenia na temat usługi.

Obsługa klienta

O ile Enjin koncentruje się głównie na potrzebach profesjonalnych graczy, zapewnia szeroki zakres opcji obsługi klienta. Powinieneś wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom programistycznym. Obecnie system pozwala wybrać następujące rozwiązania:

 • Skontaktuj się z nami / Prześlij formularz biletu – możesz wypełnić wymagane pola, aby otworzyć prośbę o wsparcie (temat, typ witryny internetowej, której dotyczy problem, temat zapytania oraz szczegółowe informacje). Po wypełnieniu formularza należy przesłać go dalej do zespołu obsługi klienta;
 • Hep Center – tutaj można znaleźć szczegółowe informacje o wszystkich sekcjach systemu, a także o podstawowych niuansach jego użycia. Niezależnie od tego, jaki temat Cię interesuje, na pewno znajdziesz go w Centrum pomocy. Wygodna opcja filtru wyszukiwania pozwala uporządkować żądania, określając to, które obecnie jest dla Ciebie najważniejsze. To ostatecznie pomaga zaoszczędzić twój wysiłek i czas;
 • Blog – można przeglądać blog informacyjny z dziesiątkami artykułów dotyczących interesujących aspektów gier, a także głównych niuansów związanych z tworzeniem witryn z grami;
 • Społeczność forum – kreator stron internetowych oferuje rozbudowaną społeczność forum, która jest zawsze gotowa udzielić Ci wszelkich porad. Istnieje wiele tematów, gałęzi i sekcji związanych z systemem, w których można przeglądać wiele wpisów udostępnionych przez członków społeczności;
 • Kanał Youtube – Kanał Enjin YouTube, który jest regularnie aktualizowany, zapewnia dostęp do wielu samouczków wideo, które ułatwiają proces korzystania z platformy;
 • Konta sieci społecznościowych – użytkownicy, którzy mają dostęp do kont sieci społecznościowej systemu, mogą je przeglądać, ilekroć jest to wymagane, aby mieć dostęp do najnowszych wiadomości, aktualizacji, wydarzeń i innych informacji związanych z platformą.

Podsumowując, obsługa klienta Enjin jest na godnym poziomie. Jednak zdecydowanie brakuje mu czatu na żywo i pomocy telefonicznej, aby spełnić potrzeby większości użytkowników.

Plany & Ceny: ile kosztuje Enjin?

Enjin może być używany tak długo, jak chcesz. Oferuje połączenie 20 modułów, aplikację mobilną, forum, kolekcjonera darowizn, sklep internetowy, integrację z serwisami społecznościowymi oraz jedną opcję automatyzacji. Na początku otrzymasz 14-dniowy okres próbny z dostępem do większości funkcji.

Enjin Website Builder - Cennik

Usługi Enjin będą świadczone w ramach planu bezpłatnego do momentu aktualizacji. Domenę niestandardową można podłączyć tylko w płatnych abonamentach.

Czytaj także:
Jak uzyskać nazwę domeny za darmo.

System ma 2 płatne plany (płacąc przez rok oszczędzasz 20%):

 • zaawansowane (86,3 USD rocznie) – 5 gniazd TS3 lub Mumble Server, utwórz 50 modułów, fora mobilne, przechowywanie plików (5 GB), Przepustowość pliku (25 GB), 5 automatyzacji, 5 ostrzeżeń & Kary, System głosowania na forum, Dostęp do wszystkich modułów, Edytor motywów, Normalna ochrona DDOS, Menedżer domen DNS, Dzienniki witryny, API;
 • Ostateczny (287,9 USD rocznie) – 25 slot TS3 lub Mumble Server, Twórz nieograniczoną liczbę modułów, Moduł obsługi biletów, Przechowywanie plików (50 GB), Przepustowość pliku (150 GB), 100 automatyzacji, 100 ostrzeżeń & kary, ochrona Enterprise DDoS, kontrola marki, niestandardowe emotikony, priorytetowe wsparcie, priorytetowa rekrutacja, zaawansowane logi, API i wszystkie motywy premium.

Płatne plany różnią się znacznie kosztem i oferowanym zestawem funkcji. Dzięki płatnym planom możesz osadzić w swojej witrynie pełny system sprzedaży biletów (równy zendesk), twórca formularzy aplikacji i moduł wiki. Są one wysoce zalecane na stronie z grami – wielu graczy ma wiele pytań. A jeśli znajdą odpowiedzi w Twojej witrynie – będziesz mieć dużą publiczność.

Największym minusem planu bezpłatnego jest brak możliwości podłączenia domeny niestandardowej, dlatego nie można na niej zbudować pełnoprawnej witryny internetowej. Jest dobry do rozpoczęcia pracy z systemem lub stworzenia amatorskiej strony internetowej w celu komunikowania się z przyjaciółmi gildii i podnoszenia jej reputacji. Aby zrealizować poważny projekt, musisz go zaktualizować.

Podsumowanie przeglądu Enjin

Enjin to produkt skierowany do wąskiej grupy graczy. Tam możesz stworzyć stronę internetową gry o dowolnym poziomie złożoności. System ma wszystko, czego możesz potrzebować do tego celu. I nawet więcej. Trudno wskazać przyzwoitego konkurenta do tej usługi.

Enjin wykonał dobrą robotę na tym etapie, kiedy wybierasz centrum swojej przyszłej witryny: jej typ, grę i serwer. Baza danych jest bardzo obszerna. Na pewno znajdziesz materiały i szablon do potrzebnej gry. Dzięki Enjin niemal natychmiast otrzymasz gotową stronę internetową, którą można dostosować do własnych potrzeb. Chciałbym, żeby Dashboard był łatwiejszy w obsłudze i intuicyjny. Ale dobrą rzeczą jest to, że jest w pełni wyposażony w przydatne funkcje.

W tym przypadku względna złożoność Enjin jest efektem ubocznym potencjału systemu. Poza tym nie mam już kości do zebrania. Podobał mi się ten kreator stron internetowych. Jeśli Twoim celem jest stworzenie strony internetowej z grą, polecam Enjin.

Utwórz stronę internetową ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map