Recenzja Etsy.com

Etsy – to globalny rynek, który początkowo zdobył popularność na całym świecie jako platforma do sprzedaży unikatowych ręcznie robionych produktów i towarów. System ma obecnie ponad 323 miliony nabywców na całym świecie, którzy szukają wyjątkowych produktów. Świetnie sprawdza się w przypadku kreacji, które zajmują się wytwarzaniem produktów dla majsterkowiczów na sprzedaż i chcą poszerzyć bazę klientów, otwierając witrynę internetową, na której prezentują swoje produkty.


Niezależnie od tego, czy lubisz robić na drutach, robić przedmioty do wystroju wnętrz, czy niezwykłe produkty z różnych materiałów, Etsy może stać się doskonałym miejscem do rozpoczęcia dochodowego biznesu i zaprezentowania swojej kreatywności publiczności. Ale czy naprawdę łatwo jest stworzyć sklep internetowy z platformą? Czy sklepy internetowe uruchamiane z systemem są naprawdę funkcjonalne i czy spełniają Twoje oczekiwania? Spróbujmy teraz odpowiedzieć na te i inne pytania, które możesz napotkać podczas projektowania stron internetowych.

1. Łatwość użycia

Założenie sklepu internetowego za pomocą Etsy jest dość łatwe, nawet jeśli nie jesteś projektantem stron internetowych. Aby zarejestrować się w systemie, możesz użyć swojego konta Facebook, Google+ lub e-mail. Po zakończeniu procedury rejestracji zostaniesz poproszony o określenie preferencji sklepu (język, kraj, miejsce zamieszkania, zamiary sprzedaży). Następną informacją, którą należy podać, jest nazwa Twojego sklepu (sprawdź, czy jest najpierw dostępna). Wreszcie możesz przejść do przesyłania list produktów i wypełniania szczegółów płatności.

Główne kryteria użyteczności dotyczą właściwego wypełniania list, przesyłania zdjęć produktów, wyboru lokalizacji i parametrów niszowych. Zajmuje to tylko kilka minut i nie powoduje żadnych problemów dzięki prostemu, intuicyjnemu i zrozumiałemu pulpitowi nawigacyjnemu systemu, bez względu na umiejętności i doświadczenie w projektowaniu stron internetowych.

Jak działa Etsy?

Uruchomienie sklepu internetowego za pomocą Etsy nie jest skomplikowane. Musisz tylko postępować zgodnie z wytycznymi generowanymi przez system i obserwować wynik. Ale co dalej? Jak działa system, aby zapewnić pożądany zysk?

Powinieneś wiedzieć, że każda przesłana przez Ciebie aukcja Etsy obowiązuje przez 4 miesiące i musi zostać przedłużona, jeśli produkt nie zostanie sprzedany. Aby ułatwić kupującym znalezienie Twojej oferty wśród ofert oferowanych przez twoich konkurentów, musisz wypełnić ustawienia SEO, dodać słowa kluczowe, wybrać kategorię produktu itp..

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, a produkt jest poszukiwany przez klientów, system może nawet polecić go na stronie głównej w sekcji kolekcji. Gdy tylko przedmiot zostanie sprzedany, platforma pobierze wcześniej ustaloną opłatę prowizyjną.

Twoim obowiązkiem jest obliczenie kosztów wysyłki i dostarczenie produktu kupującemu, który dodatkowo oceni Twoją usługę i pozostawi opinię na Twojej stronie. Pieniądze, które zarobisz, zostaną zdeponowane na koncie PayPal lub koncie bankowym. Zwykle zajmuje to około 2-3 dni robocze.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

W przeciwieństwie do większości popularne platformy eCommerce, Etsy ma określone zasady dotyczące rynku, które sprowadzają się do specyfikacji użytkowników, którzy mogą sprzedawać tam swoje produkty, a także przedmioty, które mogą sprzedawać. Jeśli zamierzasz stworzyć sklep internetowy, w którym sprzedajesz zwykłe ubrania, zabawki, sprzęt elektroniczny, żywność itp., Etsy w ogóle nie będzie w tym celu działać..

To platforma, która zbudowała swoją reputację dzięki silnemu skupieniu na sprzedaży ręcznie wytwarzanych przez siebie przedmiotów, a także na produktach w stylu vintage i materiałach rzemieślniczych. Reguły te określają główny zestaw funkcji systemu i warunki jego użytkowania.

Etsy Dodaj produkt

Pierwszą rzeczą, którą zauważasz, uzyskując dostęp do systemu, jest to, że dzieli się on na dwie główne części. Są to konta użytkownika i zaplecze sklepu internetowego. Konto użytkownika to miejsce, w którym należy podać swoje dane osobowe i parametry sklepu internetowego. Po wykonaniu tych czynności możesz przystąpić do zarządzania sklepem internetowym – dodając i konfigurując produkty, dostosowując ich parametry i szczegóły.

Pulpit nawigacyjny Etsy zawiera ustawienia aukcji, opcje zarządzania zamówieniami, podgląd statystyk, rozmowy, wysyłkę, opcje płatności i marketingu. Przyjrzyjmy się bliżej zestawowi funkcji platformy.

System umożliwia dodanie do dziesięciu zdjęć do każdego produktu podczas tworzenia listy. Możesz wybrać główne zdjęcie na okładkę, aby zaprezentować produkt w najkorzystniejszym świetle i przesłać inne zdjęcia, aby klient mógł spojrzeć na przedmiot pod różnymi kątami.

Szczegóły listy produktów Etsy

Co więcej, możesz podać szczegóły dotyczące aukcji, takie jak imię i nazwisko, słowa kluczowe, opis, autor, materiał, z którego wykonany jest produkt, data utworzenia, kategoria, do której należy element, opcje odnowienia (jeśli istnieją), typ, opis, sekcja , tagi itp. Im więcej szczegółów dodasz, tym lepsze wrażenie będą mieli potencjalni nabywcy produktu.

Etsy pozwala dodawać zapasy i opcje cenowe, w tym liczbę produktów dostępnych do sprzedaży i ich koszt. Zaawansowana funkcja SKU (Magazynowanie jednostki) pomoże ci śledzić zapasy i określić, ile dostępnych przedmiotów masz na stanie. W rezultacie nie przypadkowo zabraknie Ci produktów, gdy Twoi klienci będą gotowi je kupić.

Specyfikacja parametrów wysyłki i dostawy (miejsce wysyłki, lokalizacja lub wybór miejsca docelowego, wybór preferowanego czasu przetwarzania zamówienia, stałe koszty wysyłki, międzynarodowi i lokalni przewoźnicy, podgląd końcowych kosztów wysyłki, konfiguracja powiadomienia o dostawie itp.) jest koniecznością aby powiadomić klientów o wydatkach, jakie mogą napotkać przy składaniu zamówienia. Nawiasem mówiąc, kupujący będą musieli podać swoje dane osobowe przed przystąpieniem do kasy.

Preferencje wysyłki Etsy

Aby zwiększyć szanse na zauważenie, Etsy włączył synchronizację z popularnymi usługami zewnętrznymi, takimi jak Zakupy Google, Bing, Shopstyle, Polyvore, Facebook.

Możesz także skonfigurować Google Analytics w swoim sklepie internetowym, aby śledzić statystyki i ustawiać główne parametry.

Jeśli chcesz przenieść swój sklep internetowy do / z Etsy, system oferuje opcję eksportu / importu plików CSV i opcję zarządzania danymi, aby Ci w tym pomóc. Jeśli uważasz, że Twój sklep nie ma funkcjonalności lub chcesz zwiększyć jego wydajność, pomocne mogą być nowe aplikacje deweloperów Etsy (prototypy Etsy).

Preferencje sklepu Etsy

Inne funkcje, które sprawiają, że Etsy jest dobrym wyborem dla początkujących, to konfiguracja polityki prywatności, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wybór języka i regionu, a także.

3. Wzory

Liczba tematów:Brak tematów
Elastyczny projekt&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu CSS:✘ NIE

Jeśli chodzi o opcje projektowania, Etsy nie ma się czym pochwalić. Prawie wszystkie sklepy internetowe utworzone za pomocą systemu wyglądają prawie tak samo. To, co możesz tutaj zmienić, to schematy kolorów, tło, logo, układ i inne podobne parametry. Te opcje dostosowywania są jednak wykonywane w ramach ścisłych parametrów systemu, a zatem nie mają poważnego wpływu na ogólny projekt strony internetowej.

Etsy nie oferuje żadnych zmian szablonów ani opcji edycji kodu CSS. Podobnie, nie możesz wgrać własnego układu. Możesz stworzyć standardowy projekt, który będzie się różnić od reszty sklepów internetowych unikalną częścią O sklepie, ikoną, nagłówkiem i tytułem. Możliwe jest również przesyłanie wysokiej jakości unikalnych zdjęć produktów, przegląd historii sklepu internetowego i inne informacje, które dodają indywidualnego charakteru Twojemu sklepowi internetowemu i poprawiają jego wyniki wyszukiwania. Otóż ​​to.

Nie ma tu miejsca na wyobraźnię i kreatywność. Musisz trzymać się opcji projektowania, które oferuje system.

4. Obsługa klienta

Etsy zdecydowanie pozostaje w tyle za uznanymi liderami niszy eCommerce pod względem opcji obsługi klienta. Po rozpoczęciu pracy nad rozwojem sklepu internetowego możesz wyszukać odpowiedzi na pytania w sekcji „Społeczność i pomoc” dostępnej w lewym dolnym rogu pulpitu nawigacyjnego witryny. Tutaj uzyskasz dostęp do popularnych artykułów, ogólnych tematów pomocy i tematów pomocy dla sprzedawców.

Te sekcje obfitują w pomocne i pouczające posty zawierające wskazówki, rekomendacje, wskazówki i instrukcje, jak najlepiej wykorzystać system. Jeśli nadal nie możesz znaleźć potrzebnych informacji, możesz przejść do sekcji forum społeczności, aby tam znaleźć odpowiedzi.

Dostępna jest tutaj opcja filtra wyszukiwania, w której możesz wpisać swoje pytanie i uzyskać natychmiastowe wyniki, co skraca czas wyszukiwania. Etsy nie ma wielu materiałów edukacyjnych, czatu na żywo ani całodobowej pomocy technicznej.

5. Polityka cenowa

Etsy nie oferuje płatnych planów o stałym koszcie. Zamiast tego pobiera opłaty za publikację aukcji i zarządzanie sklepem internetowym.

Koszt dodania jednego wpisu stanowi 0,20 USD, bez względu na to, jak ostatecznie jest opłacalny. Koszt pozostaje stały, niezależnie od wynikowej sprzedaży i generowanego zysku. Oferta wygasa co 4 miesiące i musisz dokonać kolejnej płatności, aby ją odnowić. Oznacza to, że ostateczna kwota, którą będziesz musiał zapłacić, będzie zależeć od liczby przesłanych ofert. Im więcej produktów sprzedajesz – tym wyższy będzie koszt.

Poza tym Etsy pobiera prowizje za każdą pomyślnie zakończoną sprzedaż. Opłata jest stała i stanowi 3,5% całkowitego kosztu sprzedanego przedmiotu.

Pamiętaj, że opłata prowizyjna nie pokrywa kosztów dostawy.

Opłaty prowizyjne możesz otrzymać osobiście pierwszego dnia każdego miesiąca. Aby dokonać miesięcznej płatności, przejdź do sekcji Płatności na swoim koncie, aby zobaczyć koszt. Dodatkowo otrzymasz powiadomienie o zbliżającej się dacie płatności. Jeśli nie uda Ci się dokonać płatności do 15 dnia miesiąca, Twój sklep internetowy może zostać zamknięty.

6. Plusy i minusy

Podobnie jak każda inna platforma eCommerce, Etsy ma swoje zalety i wady, które mogą mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o wybór usługi. Zobaczmy je teraz.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Silny nacisk na sprzedaż unikatowych i oryginalnie zaprojektowanych ręcznie robionych produktów;
&# x2714; Kody Сoupon i inne oferty promocyjne dla stałych klientów;
&# x2714; Import / eksport pliku produktu CSV jednym kliknięciem;
&# x2714; Łatwe zarządzanie listami;
&# x2714; Nieograniczona liczba list produktów do dodania.
✘ Niemożność sprzedaży innych produktów z wyjątkiem ręcznie wykonanych;
✘ Nie można usuwać komentarzy użytkowników po ich dodaniu;
✘ Brak pomocy w zakresie obsługi klienta;
✘ Słaba personalizacja projektu strony internetowej;
✘ Brak narzędzi i funkcji do budowy dużego sklepu internetowego.

Dolna linia

Łatwość użycia:8/10
Funkcje:6/10
Projekt:4/10
Wsparcie techniczne:8/10
Cennik:7/10
Ogólny wynik:6,6 / 10

Etsy to fajna platforma eCommerce, jeśli chodzi o sprzedaż ręcznie robionych produktów. To dobre miejsce dla twórców, którzy chcą sprzedać swoje autorskie arcydzieła i czerpią inspirację do dalszych prac. Za jego pomocą można uruchomić małą stronę internetową do własnych potrzeb marketingowych. Gdy Twoja marka zacznie zdobywać popularność, zdasz sobie sprawę, że funkcjonalność systemu nie wystarcza, aby pokryć szerokie spektrum zadań związanych z tworzeniem stron internetowych eCommerce.

Co więcej, będziesz musiał przestrzegać surowych zasad systemowych, które ograniczą twoje projektowanie stron internetowych i intencje marketingowe. Innymi słowy, platforma nie może zaoferować sprzedawcom poważnych i długotrwałych perspektyw. Może wyjść naprzeciw potrzebom początkujących, którzy dopiero rozpoczynają własną działalność gospodarczą. Jeśli masz poważniejsze aspiracje do zbudowania przyzwoitej witryny eCommerce w celu skutecznego marketingu i promocji, musisz poszukać alternatywy.

Wypróbuj Etsy za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map