Recenzja Hostingera

Hostinger – to potężny, bezpieczny i niezawodny dostawca hostingu. Wprowadzony na rynek w 2004 roku, stał się prawdziwą potęgą dla ponad 29 milionów użytkowników w ponad 170 różnych krajach. Platforma podkreśla kilka głównych korzyści, które ułatwiają użytkownikom opracowanie nowego projektu internetowego z pełną swobodą.


Z tego powodu Hostinger wypuszcza na rynek do tysiąca nowych klientów, którzy codziennie rejestrują się na platformie. Fakt ten dowodzi, że firma przyjęła właściwe podejście. Ale czy naprawdę warto na to zwrócić uwagę? W tym przeglądzie podkreślimy niektóre kluczowe zalety i wady, a także przyjrzymy się bliżej jego funkcjom.

1. Plusy i minusy

Hostinger zapewnia zestaw nielimitowanych funkcji od razu po wyjęciu z pudełka. Z jednej strony jest to dobre dla tych, którzy szukają kompleksowego rozwiązania hostingowego, oprócz szybkości, silnego czasu pracy, zaawansowanych środków bezpieczeństwa itp. Z drugiej strony nie gwarantuje, że Twoja witryna pozostanie online. Jakie są zalety i wady kluczowej platformy?

Plusy Hostingera:

 • Stosunkowo silny czas sprawności przez większość czasu – Usługa jest dość dobra w zapewnianiu silnego czasu pracy przez większość czasu. Nie jest to doskonałe, biorąc pod uwagę niektóre przestoje śledzone we wrześniu 2018 r., Które spadły do ​​99,89%, co nie jest dobre. Z drugiej strony średnia stawka wynosi 99,98%. który jest dobry.
 • Dobry czas ładowania strony – Stawka jest niezbędna przy ustalaniu wysokiego poziomu doświadczenia użytkowników. Hostinger może dobrze działać, pokazując średni czas ładowania strony wynoszący 385 ms. Jednocześnie firma ma serwery zlokalizowane w różnych typach świata, w tym w szczególności w Europie i Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Azji. Czas ładowania jest zawsze stabilny, jeśli weźmie się pod uwagę połączenie 1000 Mb / s.
 • Łatwość użycia – Hostinger jest bardzo łatwy w użyciu, dzięki czemu platforma jest idealna dla początkujących. Po zalogowaniu zobaczysz duże przyciski ze wszystkimi narzędziami i funkcjami w jednym miejscu. Innymi słowy, wszystkie narzędzia i ustawienia można znaleźć w jednym miejscu, co ułatwia dostęp do nich i korzystanie z nich. Użytkownicy mogą połączyć swoje konto z innym CMS, takim jak WordPress, Joomla lub Druapl. Będą musieli jedynie podać niektóre dane i zacząć.
 • Zwiększona prywatność i bezpieczeństwo – Darmowe certyfikaty SSL mogą nie wystarczyć do zapewnienia 100% bezpieczeństwa cyfrowego dla twojego projektu internetowego. Hostinger wydaje się rozumieć problem. Dlatego oferuje dodatkowe funkcje. Na przykład Bitninja jest częścią każdego planu dostępnego dla użytkowników, aby zapobiec ryzyku złośliwego oprogramowania, automatycznych ataków hakerów, XXSS i innych zagrożeń cyfrowych.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy – Możesz liczyć na pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni, jeśli nie będziesz zadowolony z usług i opcji oferowanych przez platformę.
 • Kompleksowy zespół wsparcia – Hostinger twierdzi, że ma wielojęzyczny zespół obsługi klienta, który jest gotowy, aby jak najszybciej rozwiązać każdy problem. Możesz wybrać czat na żywo, zintegrowane funkcje interkomu i inne sposoby skontaktowania się z przedstawicielami pomocy technicznej.

Hostinger naprawdę koncentruje się na ulepszaniu usług hostingowych. Jego zalety sprawiają, że platforma ma dobry stosunek jakości do ceny, ponieważ niektóre niewielkie wady mogą nadal mieć miejsce.

Wady Hostingera:

 • Dostęp do czatu na żywo – za każdym razem, gdy musisz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem czatu na żywo, musisz zalogować się na swoje konto hostingowe. Innymi słowy, nie możesz korzystać z tej funkcji, jeśli nie jesteś klientem Hostinger. Może się to okazać istotną wadą dla potencjalnych klientów, którzy nadal mają pytania przed zalogowaniem.
 • Brak cPanel – Nie oczekuj, że zobaczysz tradycyjny cPanel. Hostinger dąży do prostoty na każdym kroku. Spowodowało to pewne oczywiste wady, takie jak brak tradycyjnej deski rozdzielczej. Istnieje możliwość, że nie docenisz ich niestandardowego panelu sterowania.
 • Niejasne zasady zwrotu pieniędzy – chociaż domagają się lub zapewniają pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni, zasady zwrotu pieniędzy nie są tak jasne, jak można się spodziewać. Możesz ubiegać się o zwrot kosztów podczas korzystania z planów hostingowych, transferów domen lub certyfikatów SSL. Jeśli zdecydujesz się na zaawansowane usługi, takie jak ochrona prywatności przy odnowieniu domeny, nie powinieneś liczyć na zwrot pieniędzy.

Chociaż Hostinger twierdzi, że jest niedrogim dostawcą usług hostingowych, jego polityka cenowa wymaga pewnych zmian, ponieważ istnieją pewne ukryte opłaty i prowizje, które nie zostały wskazane w planie. Na przykład będziesz musiał zapłacić za każdą nową nazwę domeny, nawet jeśli korzystasz z abonamentu biznesowego lub premium.

2. Funkcje hostingowe

Hostinger to kompleksowe rozwiązanie hostingowe ze wszystkim, czego możesz potrzebować, aby rozpocząć pracę nad dowolnym projektem internetowym. Oferuje zestaw nieograniczonych i bezpłatnych opcji, takich jak nieograniczona przepustowość i przestrzeń SSD, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby. Oto niektóre z podstawowych platform, które możesz docenić:

Panel Hostingera

 • Łatwość użycia – Podczas gdy wiele platform nadal korzysta z tradycyjnego pulpitu nawigacyjnego i próbuje ukryć większość funkcji, aby ich interfejs wyglądał na bardziej przejrzysty, Hostinger wyświetla wszystkie niezbędne instrumenty w jednym miejscu. Zobaczysz duże kolorowe przyciski. Nigdy nie zgubisz się ani nie pomylisz z interfejsem.
 • WordPress Optimized Hosting – Hostinger to dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy planują uruchomić blogi lub strony internetowe WP. Platforma zapewnia wysoką szybkość i doskonałą wydajność dzięki niestandardowym wbudowanym wtyczkom buforującym w połączeniu z serwerami zoptymalizowanymi pod kątem WP.
 • Darmowa domena i SSL – Użytkownicy abonamentu biznesowego i premium mogą korzystać z darmowa nazwa domeny oprócz darmowego SSL. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę abonamentu, Hostinger wygląda na niedrogi sposób na uruchomienie całkowicie zapakowanego projektu internetowego od zera.
 • Darmowy niestandardowy kreator stron internetowych – kreator stron internetowych zawiera dowolny z dostępnych planów. Jest to dobry sposób dla osób, które nie są technikami, aby budowały witryny od podstaw jak profesjonaliści. Nie potrzebujesz żadnych umiejętności kodowania ani projektowania.
 • Nieograniczone funkcje – Użytkownicy abonamentu Business i Premium mogą korzystać z nieograniczonej przepustowości i miejsca na dysku SSD do obsługi projektów internetowych o dowolnej złożoności.
 • Narzędzia do przesyłania wiadomości e-mail – Hostinger oferuje prawdopodobnie najbardziej zaawansowane narzędzia do wysyłania wiadomości e-mail. Obejmują one przekazywanie wiadomości e-mail, automatyczne odpowiadanie, ochronę przed spamem SpassAssassin i inne instrumenty do wysyłania lub odbierania wiadomości e-mail z dowolnego miejsca, oprócz globalnego dostępu i możliwości wysyłania treści multimedialnych.

Podsumowując, Hostinger zapewnia wszystkie niezbędne opcje, aby rozpocząć korzystanie ze stron internetowych różnego typu i złożoności. Większość darmowych i premium funkcji jest dostępna tylko z abonamentem biznesowym i premium.

3. Wydajność

Hostinger próbuje poprawić swoją wydajność i czas ładowania strony. Platforma miała pewne przestoje w 2017 i 2018 roku. Jednak najnowsze testy wykazały czas wczytywania strony wynoszący 385 ms, co jest prawie o 80% lepsze w porównaniu ze średnią szybkością w branży wynoszącą 890 ms. Firma zrobiła ogromny krok naprzód. Jednocześnie ma serwery zlokalizowane w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych, aby zapewnić szybszą łączność. Wbudowane przyrządy buforujące spowodowały także szybszy czas ładowania. Możesz łatwo dowiedz się, gdzie znajduje się strona internetowa i samodzielnie przeanalizuj jego działanie. Do tego ucznia możesz użyć zarówno wewnętrznych narzędzi Hostingera, jak i usług zewnętrznych, takich jak Pingdom.

Hostinger Perfomance

Jeśli chodzi o czas pracy, Hostinger osiąga dobre wyniki w tej dziedzinie, z wyjątkiem kilku miesięcy w 2018 roku z powodu szybkich skoków. Wydaje się jednak, że poprawiają sytuację, ponieważ średni wskaźnik przestojów wynosi 99,98% w 2019 r.

4. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo witryny i prywatność danych mogą być priorytetem dla niektórych właścicieli witryn. Hostinger zwraca szczególną uwagę na tę funkcję, oferując pewne skuteczne środki oprócz typowych certyfikatów bezpieczeństwa SSL i ochrony antyspamowej.

Niektóre podstawowe instrumenty bezpieczeństwa są następujące:

 • Darmowe SSL.
 • Kopie zapasowe danych codziennie lub co tydzień.
 • SpamAssassin and Cloudfare Protection.

Dodatkowe funkcje obejmują inteligentną ochronę bezpieczeństwa BitNinja dostępną w każdym planie. BitNinja to kompleksowy pakiet, który chroni Twoje projekty internetowe w czasie rzeczywistym, zapobiegając atakom DDoS i XSS, złośliwemu oprogramowaniu, brutalnym siłom itp..

5. Obsługa klienta

Platforma gwarantuje wielojęzyczne wsparcie dostępne za pośrednictwem czatu na żywo i integracji z domofonem. Jednak tylko klienci Hostinger mogą uzyskać dostęp do funkcji czatu na żywo. Musisz być zalogowany, aby pozostać w kontakcie. Innym problemem jest to, że menedżerowie wsparcia reagują nieco powolnie według opinii.

Rozbudowana baza wiedzy może być idealnym rozwiązaniem problemu. Klienci mogą polegać na:

 • Przewodniki i samouczki.
 • Wideo instrukcje krok po kroku i solucje.
 • Informacje ogólne.

Baza wiedzy obejmuje wszystkie możliwe problemy techniczne i inne, które mogą być konieczne do rozwiązania. Ponadto użytkownicy nie muszą przełączać się między dwiema osobnymi stronami.

6. Polityka cenowa

Hostinger wygląda bardziej przystępnie w porównaniu do wielu innych opcji hostingu współdzielonego. Jednak polityka cenowa wygląda nieco niechlujnie, biorąc pod uwagę niektóre ukryte opłaty, które możesz spotkać. Trzy główne pakiety obejmują:

Ceny hostingu

 • Pojedynczy plan Kosztuje 1,45 USD miesięcznie na jedną stronę internetową i 1 konto e-mail ze 100 GB pamięci.
 • Plan Premium kosztuje 2,95 USD miesięcznie ze wszystkimi nieograniczonymi funkcjami i cotygodniowymi kopiami zapasowymi.
 • Plan biznesowy kosztuje 3,95 USD ze wszystkimi dodatkami z planu Premium oprócz codziennych kopii zapasowych i bezpłatnego protokołu SSL.

Chociaż plany Premium i Business zawierają nieograniczoną liczbę stron internetowych, będziesz musiał zapłacić za każdą nową domenę.

Czytaj także: Hostinger vs Bluehost.
Hostinger vs SiteGround.
Hostinger vs iPage.

Dolna linia

Podsumowując, Hostinger wygląda na niedrogą opcję dla osób poszukujących niezawodnego i bezpiecznego współdzielone usługi hostingowe. Platforma zapewnia wszystkie niezbędne funkcje i instrumenty, aby rozpocząć własną stronę internetową.

Jest dobry dla nie-techników dzięki prostemu pulpitowi nawigacyjnemu i narzędziu do tworzenia stron internetowych. Doświadczeni użytkownicy docenią zoptymalizowane pod kątem WP rozwiązanie serwerowe oprócz niestandardowych wtyczek buforujących.

Platforma może pochwalić się wystarczającą wydajnością przy przyzwoitej prędkości ładowania i szybkości działania. Ma serwery zlokalizowane w różnych częściach świata, aby zapewnić bezbłędne połączenie, chociaż mogą wystąpić pewne przestoje. Ogólnie rzecz biorąc, Hostinger można uznać za miejsce, w którym można zacząć od swojej witryny.

Spróbuj teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map