Recenzja Kinsta

Kinsta – jest zarządzanym WordPress rozwiązanie hostingowe uruchomiona w 2013 roku. Została zaprojektowana z myślą o właścicielach witryn poszukujących stabilnego i bezpiecznego domu dla swoich witryn WP. Oprócz podstawowych funkcji i narzędzi platforma umożliwia subskrybentom korzystanie z infrastruktury obsługiwanej przez Google. Innymi słowy, możesz skorzystać z Google Cloud Platform, podczas gdy sama Kinsta jest Polecany przez Google dostawca hostingu.


Firma oferuje kilka planów, które mogą wyglądać na nieco droższe niż średnio. Jednak zapewniają one wystarczające bezpieczeństwo, wydajność i elastyczność w przypadku witryn obsługiwanych przez WordPress. Nie powinieneś być ekspertem od WP, ​​aby rozpocząć pracę z Kinstą. Dostawca hostingu zapewnia szybki czas ładowania strony i wykorzystuje wszystkie najnowsze technologie, aby zmniejszyć ryzyko przestojów.

Czy platforma jest tak dobra? Czy są jakieś ukryte przeszkody lub problemy do rozważenia? Ta recenzja ma na celu podkreślenie wszystkich aspektów korzystania z rozwiązania hostingowego Kinsta. Bądźcie czujni.

1. Plusy i minusy

Kinsta twierdzi, że pomimo planu zapewnia bezbłędną stronę internetową. Platforma hostingowa oferuje dobrą dostępność i wysoką prędkość ładowania strony. Jest wyposażony w bogaty zestaw funkcji, chociaż niektóre problemy i wady uniemożliwiają mu bycie idealnym dostawcą hostingu WordPress.

Zalety Kinsta:

 • Dobry występ – Kinsta pokazał świetne wyniki podczas ostatniego wskaźnika odpowiedzi serwera DNS, uderzając 10 z 10 ze średnim wynikiem 179ms. Jest nawet lepszy niż zalecany przez Google 200ms.
 • Blisko idealnego czasu działania – platforma gwarantuje 99,9% czasu sprawności, co wykazało 100% w grudniu 2018 r.
 • Łatwość użycia – podczas gdy sam WordPress nie jest najłatwiejszym w użyciu CMSem, Kinsta zapewnia tyle funkcji, ile potrzeba, aby proces budowania był szybki i prosty nawet dla początkujących. Użytkownicy mogą przełączać się między różnymi wersjami cPanel, a także dodawać nowe wtyczki, testować stronę internetową lub pracować z ustawieniami za pomocą etapowania jednym kliknięciem. Jednocześnie możesz utworzyć nowe konto w kilka sekund, podczas gdy konfiguracja lub migracja WP nie będzie trudnym wyzwaniem.
 • Automatyczne kopie zapasowe WordPress – nie musisz się martwić o tworzenie kopii zapasowych stron internetowych, chociaż ręczne zarządzanie jest nadal dostępne. Pulpit nawigacyjny zapewnia szczegółowe statystyki i zapasowe dane z datą i innymi ważnymi informacjami.
 • Zoptymalizowany hosting eCommerce – Kinsta pozwala budować Strony przyjazne eCommerce i zapewnia funkcje wykraczające poza tradycyjne WooCommerce darmowa wtyczka WordPress.

Obsługa klienta jest również dość wykwalifikowana, chociaż istnieją pewne chyboty, które nie pozwalają nam umieścić jej na liście profesjonalistów Kinsta. Rzućmy okiem na kilka innych braków:

Wady Kinsta:

 • Brak telefonu – może to nie być problemem krytycznym, ponieważ oprócz ogromnej bazy wiedzy i licznych przewodników, usługa ma zaawansowany system sprzedaży biletów, który zapewnia natychmiastowy kontakt. Specjaliści wsparcia zwykle odpowiadają nie dłużej niż 40 sekund oprócz funkcji czatu na żywo i interkomu.
 • Ceny – niektórzy użytkownicy mogą być przytłoczeni cenami planu od samego początku. Jeśli jednak zagłębisz się w funkcje, które zapewniają, koszt nie będzie już wydawał się dezorientujący.
 • Brak hostingu poczty e-mail – Kinsta nie zapewnia połączonego hostingu poczty e-mail, co oznacza, że ​​będziesz musiał szukać usług stron trzecich.

Z drugiej strony Kinsta zaleca niektóre niedrogie opcje hostingu poczty e-mail, które użytkownicy mogą skonfigurować samodzielnie. Na przykład platforma zaleca G Suite. Z łatwością znajdziesz odpowiedni wariant. Teraz przyjrzyjmy się funkcjom hostingu, wydajności, cenom i innym istotnym aspektom, aby dobrze zrozumieć, czy warto zwracać uwagę, czy nie.

2. Funkcje hostingowe

Kinsta jest bogata w funkcje. Właściciele witryn będą mieli dosłownie wszystko, czego potrzebują, aby przeprowadzić konfigurację lub przeprowadzić migrację z już istniejących witryn WP. Platforma przywiązuje dużą wagę do swojej elastyczności, bezpieczeństwa i wydajności. Ponadto użytkownicy Kinsta mają szansę wyjść poza podstawowe instrumenty hostingowe.

Pulpit nawigacyjny Kinsta

Google Cloud Platform

Wspominaliśmy już, że Kinsta to platforma hostingowa zalecana przez Google. Ten fakt wyróżnia firmę spośród innych dostawców hostingu zoptymalizowanych pod kątem WordPress. Otrzymujesz pełny dostęp do Google Cloud wykorzystywanej przez wiodące w branży platformy, takie jak Snapchat, Coca-Cola lub Spotify.

W ramach platformy chmurowej Google Kinsta oferuje elastyczną infrastrukturę hostingową obejmującą serwery zlokalizowane w 20 różnych częściach świata, w tym w Azji i Europie.

Zwiększona wydajność dzięki automatycznej optymalizacji baz danych MySQL

Świetna funkcja dla osób korzystających z WordPress CMS. Platforma używa osobnego izolowanego kontenera dla witryny opartej na WP. Każdy kontener jest wyposażony w dodatkową instancję MySQL oraz automatyczną optymalizację bazy danych, aby zapewnić stabilną i bezbłędną wydajność witryny.

System jest włączany co tydzień, aby zapobiec awariom bazy danych MySQL. Nie trzeba ręcznie zarządzać konfiguracją. Ta funkcja jest włączona i jest przetwarzana automatycznie.

Działa w następujący sposób:

 1. Proces optymalizacji uruchamiany jest automatycznie co tydzień.
 2. Wykrywa i naprawia ewentualne błędy uruchamiania bazy danych.
 3. Jeśli system nie może naprawić błędu, powiadomienie jest wysyłane do pomocy technicznej i administratorów systemu.

W rezultacie funkcja ta zapewnia zdrowie witryny WordPress i stabilne działanie.

Większe bezpieczeństwo dzięki automatycznemu restartowi PHP Backup

Jeśli z jakiegoś powodu Twoja wersja PHP uległa awarii, prawdopodobnie będziesz musiał ponownie uruchomić ją ręcznie z ostatniej kopii zapasowej z pulpitu nawigacyjnego. Kinsta sprawił, że proces ten został w 100% zautomatyzowany dzięki funkcji samoleczenia.

Innymi słowy, nawet nie zauważysz, kiedy twój PHP może się zepsuć. System automatycznie uruchomi go ponownie. Jeśli problem jest zbyt skomplikowany, aby narzędzie go poradziło, sysadmin zostaje powiadomiony o ręcznym naprawieniu.

Automatyczne kopie zapasowe

Platforma obsługuje automatyczne kopie zapasowe pomimo planu. Każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z tej funkcji. Jednak użytkownicy abonamentu będą mieli możliwość korzystania z usługi tylko w ciągu pierwszych 14 dni, podczas gdy wyższe pakiety oferują tę funkcję przez dłuższy czas.

Aby zarządzać usługą, wystarczy przejść do pulpitu nawigacyjnego i przejść do sekcji Kopia zapasowa. Tam możesz wybrać spośród dostępnych pakietów, które obejmują:

 • Codzienne kopie zapasowe.
 • 6-godzinne kopie zapasowe.
 • Cogodzinne kopie zapasowe.

Bez względu na to, co wybierzesz, usługa jest automatycznie zarządzana przez platformę. Ponadto możesz przeglądać historię kopii zapasowych w ciągu dnia w czasie rzeczywistym, bez konieczności pobierania.

Usługa przemieszczania jednym kliknięciem

Ta funkcja jest świetna dla użytkowników, którzy chcą przetestować swoje witryny przed wdrożeniem. Innymi słowy, testowanie umożliwia testowanie nowych wtyczek i integracji przed dodaniem ich do projektu na żywo. Usługa umożliwia dostosowywanie i edytowanie kodów, widżetów, aplikacji i dodatków, aby zapewnić ich płynne działanie po uruchomieniu.

Dodatkowe narzędzia: pamięć podręczna strony, SSL, silnik PHP itp.

Oprócz unikalnych funkcji Kinsta platforma oferuje rozszerzony zakres dodatkowych opcji, które są bardzo przydatne, gdy potrzebujesz ulepszyć lub dostosować swoją stronę internetową:

 • Silnik PHP – użytkownicy mogą swobodnie przełączać się między różnymi dostępnymi wersjami PHP. Jeśli masz jakieś problemy techniczne lub po prostu chcesz wrócić do poprzedniej wersji, platforma umożliwia ponowne uruchomienie silnika PHP w celu usunięcia błędów łączności lub innych awarii.
 • SSL – bezpłatny certyfikat SSL jest częścią każdego planu Kinsta. Co więcej, nie musisz radzić sobie z ręcznymi przekierowaniami, ponieważ funkcja HTTPS Force automatycznie skieruje Twój ruch na wersję strony zabezpieczoną przez SSL.
 • Analityka – system pozwala na śledzenie potrzebnych danych, od szczegółowych statystyk strony internetowej włączonych przez narzędzie monitorujące PHP do przepustowości, najpopularniejszych żądań według widoków lub bajtów, GEO i IP, pamięci podręcznej i innych.

Darmowe funkcje

Wszystkie plany są dostarczane z bezpłatnym CDN oprócz SSL i innymi opcjami bazowymi, użytkownicy docenią co najmniej 1 bezpłatną migrację strony internetowej, umożliwiając przeniesienie istniejącego projektu internetowego zasilanego przez WP do Kinsta przy zerowym koszcie. Kolejna bezpłatna funkcja obejmuje pełny dostęp do usługi DNS premium, która pozwala użytkownikom zarządzać własnymi rekordami stref. Użytkownicy otrzymują 1 dodatkowe miejsce DNS za każdą instalację Innymi słowy, liczba instalacji jest równa liczbie otrzymanych miejsc premium DNS.

3. Wydajność

Szybkość ładowania strony: Kinsta twierdzi, że ma jeden z najlepszych wskaźników prędkości ładowania wśród innych dostawców hostingu zoptymalizowanych pod kątem WordPress. Ostatnie testy wykazały średnią 495 ms. Szybkość zależy w dużej mierze od lokalizacji witryny.

Kinsta Uptime

Innymi słowy, użytkownicy z Bangalore nie powinni oczekiwać takiej samej prędkości ładowania, jak na przykład w Niemczech. Oto tabela prędkości według części świata, aby wszystko było trochę jaśniejsze. Możesz także samodzielnie sprawdzić prędkość ładowania strony. Właśnie dowiedz się, gdzie hostowana jest strona internetowa a następnie użyj jednego z bezpłatnych dostępnych narzędzi, Pingdom, na przykład.

Ameryka północna575 ms
Sydnej2,03 s
Japonia1000 ms
San Paulo1000 ms
Niemcy222 ms
UK175 ms

Kinsta korzysta z zaawansowanego sprzętu i ma centra danych i serwery zainstalowane w 20 różnych lokalizacjach na całym świecie. Ponadto platforma korzysta z instrumentów zwiększających prędkość za pomocą technologii takich jak PHP 7, Ngnix, LXD i innych rozwiązań programowych w celu poprawy szybkości witryny i ogólnej wydajności.

Szybkość działania: dostawca hostingu gwarantuje współczynnik dostępności 99,9% dla każdego z użytkowników. Niektórzy mogą uznać to za popisywanie się. Jednak wyniki w grudniu 2018 r. Wykazały przytłaczającą 100% czasu sprawności. Aby zapewnić doskonałe wyniki, Kinsta korzysta z własnej sieci narzędzi do monitorowania i śledzenia, aby co minutę sprawdzać dostępność.

4. Bezpieczeństwo

Platforma robi wiele w zakresie bezpieczeństwa. To używa LXC i LXD oprócz Google Cloud Platform, umożliwiając utrzymanie kont użytkowników i stron internetowych WordPress w izolacji. Takie podejście skutkuje lepszą absorpcją ataków DDoS, a także zapobiega innym zagrożeniom i zagrożeniom cybernetycznym.

Wspomnieliśmy już o automatycznych kopiach zapasowych, które również poprawiają ogólne bezpieczeństwo witryny. Dodatkowe środki bezpieczeństwa są następujące:

 • Szyfrowane SSH & Połączenie SFTP – zapewnia bezpieczny dostęp do strony internetowej. Ta funkcja jest dostarczana z DARMOWYM szyfrowaniem SSL.
 • Ograniczenia integracji – ten dotyczy głównie wtyczek, które mogą zawierać potencjalne ryzyko złośliwego oprogramowania. Jak wszyscy wiemy, właściciele stron internetowych powinni wybrać zaufanych programistów wtyczek podczas korzystania z WordPress. Kinsta zapobiega wybieraniu szkodliwych i potencjalnie ryzykownych aplikacji.
 • Zapobieganie atakom – dodatkowe środki bezpieczeństwa obejmują środki zmniejszające ryzyko ataków DDoS i hakerów. Obejmują one blokowanie, GeoIP i wiele innych.
 • Funkcja Hack Fix – Kinsta zapewnia gwarancje czyszczenia po włamaniu do usuwania złośliwych kodów i przywracania witryny z bezpiecznym dostępem.

Platforma monitoruje całą sieć witryny i nigdy nie obsługuje projektów opartych na nieobsługiwanych wersjach PHP

5. Obsługa klienta

Obsługa klienta jest jedną z najsilniejszych stron Kinsta. Chociaż nie ma numeru telefonu, użytkownicy mogą się natychmiast skontaktować z pomocą funkcji czatu na żywo. Jednocześnie jest tutaj zintegrowany widget Interkomu.

Użytkownicy mogą śledzić historię czatów, aby znaleźć problem, którego potrzebują. Okno pozostaje otwarte, nawet jeśli przeglądasz inne sekcje i narzędzia, co jest dość wygodne. Zespół wsparcia dostępny jest przez całą dobę.

Istnieje również kilka aktualnych artykułów dostępnych w Blog Kinsta oprócz ogromnej platformy baza wiedzy. Obejmuje różne aspekty konfiguracji certyfikatu SSL i migracji witryny WordPress, a także porady dotyczące zwiększenia wydajności witryny i odzyskiwania po awarii.

5. Polityka cenowa

Ogólnie rzecz biorąc, Kinsta dostarcza 10 dostępnych pakietów. Plany poza pakietem Enterprise 4 pozwalają klientom skontaktować się z zespołem pomocy technicznej w celu stworzenia indywidualnie dostosowanego planu w zależności od ich wymagań. Wszystkie dostępne oferty podzieliliśmy na trzy główne kategorie: podstawowe, biznesowe i korporacyjne. Wszystkie plany obejmują bezpłatną usługę SSL i CDN. Platforma gwarantuje zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni.

Podstawowe plany:

 • Rozrusznik – kosztuje 30 USD miesięcznie, w tym 1 instalację WordPress i 10 GB przestrzeni dyskowej.
 • Zawodowiec – kosztuje 60 USD miesięcznie, w tym 2 instalacje WordPress i 20 GB przestrzeni dyskowej

Plany biznesowe:

 • Biznes 1 kosztuje 100 USD miesięcznie przy 5 instalacjach WP i 30 GB miejsca na dysku.
 • Biznes 2 kosztuje 200 USD miesięcznie przy 10 instalacjach WP i 40 GB miejsca na dysku.
 • Biznes 3 kosztuje 300 USD miesięcznie przy 20 instalacjach WP i 50 GB miejsca na dysku.
 • Biznes 4 kosztuje 40 USD miesięcznie przy 40 instalacjach WP i 60 GB miejsca na dysku.

Plany dla przedsiębiorstw:

 • Przedsiębiorstwo 1 kosztuje 600 USD miesięcznie przy 60 instalacjach WP i 100 GB miejsca na dysku.
 • Przedsiębiorstwo 2 kosztujący 900 USD miesięcznie przy 80 instalacjach WP i 150 GB miejsca na dysku.
 • Przedsiębiorstwo 3 Kosztuje 1200 USD miesięcznie przy 120 instalacjach WP i 200 GB miejsca na dysku.
 • Przedsiębiorstwo 4 kosztuje 1500 USD miesięcznie przy 150 instalacjach WP i 250 GB miejsca na dysku.

Kinsta ma osobna oferta dla organizacji non-profit i zapewnia 15% rabatu na każdy plan na strony internetowe uruchomione przez kościoły, wspólnoty charytatywne itp. Oprócz początkowej zniżki, organizacje non-profit mogą również liczyć na 15% obniżkę ceny w przypadku pakietu przedpłaconego. Każdy członek non-profit otrzymuje 60-dniowy bezpłatny okres próbny.

Dolna linia

Kinsta to dobry hosting WordPress z wieloma zaawansowanymi funkcjami i technologiami poprawiającymi wydajność strony. Platforma nie jest tania. Użytkownicy mogą znaleźć tańsze alternatywy. Jest to jednak prawdopodobnie jedyna wada. Poza zaawansowanym wsparciem technicznym w zakresie zapobiegania cyberzagrożeniom i czyszczenia po zakończeniu pracy nie można znaleźć czasu działania i prędkości ładowania o tej samej wartości..

Podsumowując, Kinsta może być dobrym stosunkiem jakości do ceny, biorąc pod uwagę współpracę z platformą Google Cloud, intuicyjny pulpit nawigacyjny i proste dostrajanie stron internetowych, zoptymalizowane rozwiązania serwerowe eCommerce oraz lepszą ogólną wydajność.

Zacznij od Kinsta

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map