Recenzja Moonfruit

Moonfruit – to kreator stron internetowych, który umożliwia tworzenie responsywnych, w pełni funkcjonalnych stron internetowych w ciągu kilku minut. System istnieje od ponad 19 lat. Uruchomiony w 2000 roku jako Flash Builder, szybko stał się jednym z najpopularniejszych miejsc do tworzenia stron internetowych. Podobny do Wix, później przeszedł na technologię HTML5. Zgodnie z oczekiwaniami, zmiana okazała się bardzo udana, dzięki czemu platforma była przyjemnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które działa dobrze dla wszystkich kategorii użytkowników.


Kreator stron internetowych zawiera listę funkcji, które pozwalają na efektywny proces tworzenia stron internetowych. Jednak nadal nie ma łatwości użycia i intuicyjnego charakteru tworzenia stron internetowych w porównaniu do swoich głównych niszowych konkurentów. Do tworzenia projektów w systemie nie są wymagane żadne umiejętności kodowania, ponieważ wszystkie funkcje i narzędzia są dostępne od razu po wyjęciu z pudełka.

Moonfruit został niedawno zaktualizowany, aby pasował do współczesnych standardów projektowania stron internetowych i rosnących potrzeb użytkowników. Wprowadzono szereg nowych funkcji, które poprawiły szybkość i jakość procesu projektowania stron internetowych. Zmiany dotyczą zarówno edytora stron internetowych, podejścia do procesu tworzenia stron internetowych, jak i narzędzi dostosowywania projektu i parametrów promocji strony.

Dziś z przyjemnością zagłębimy się w bardziej szczegółowe informacje na temat owocu księżycowego. Dołącz do nas, badając jego zalety i możliwe wady już teraz.

1. Łatwość użycia

Moonfruit jest dość intuicyjny. Dotyczy to wszystkich elementów kreatora stron internetowych, a także ogólnie procesu projektowania stron internetowych. Procedura rejestracji jest szybka i łatwa dla wszystkich. Aby zarejestrować się w systemie, możesz wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwszym z nich jest zarejestrowanie się za pomocą adresu e-mail, podając nazwę użytkownika i hasło. Drugą opcją jest rejestracja przez konto Facebook lub Google. Aby potwierdzić rejestrację, musisz zweryfikować wiadomość e-mail wysłaną na podany adres.

Niezależnie od wybranej opcji, cały proces rejestracji zajmie kilka minut. Zaraz po podaniu danych rejestracyjnych zostaniesz poproszony o podanie szczegółów swojej witryny, a mianowicie nazwy witryny i pożądanego adresu. Gdy tylko wykonasz te czynności, możesz kontynuować tworzenie witryny.

Redaktor Moonfruit

Po rejestracji uzyskasz dostęp do edytora witryny z dobrze przemyślanym interfejsem, który ułatwia tworzenie witryn. Konstruktor obsługuje edycję metodą przeciągnij i upuść, która pozwala użytkownikom dodawać, przenosić, edytować i usuwać elementy projektu i widżety bez pisania kodów.

Wyskakujący pulpit dostępny w lewej części edytora zapewnia dostęp do głównych obszarów, które można modyfikować. Należą do nich Strony, Sekcje, Elementy, Moje Pliki i Ustawienia. W sekcji „Strony” możesz dodawać i modyfikować strony oraz tworzyć podstrony. W obszarze „Sekcje” będziesz mógł wybrać i edytować pożądany układ strony oraz główne sekcje strony (stopka, nagłówek, treść itp.). Sekcja „Moje pliki” zapewnia dostęp do menedżera plików, w którym możesz przesyłać i zarządzać plikami, których zamierzasz używać podczas procesu projektowania stron internetowych. Wreszcie w sekcji „Ustawienia” będziesz zarządzać ogólnymi ustawieniami witryny, łączyć nazwę domeny, tworzyć ulubione witryny itp.

Deska rozdzielcza Moonfruit

Aby edytować obiekt na kanwie, kliknij go prawym przyciskiem myszy i użyj pływającego edytora, który pozwala zmieniać takie rzeczy, jak czcionki, kolory, styl, rozmiar i inne opcje odpowiednie dla wybranego elementu. Jeśli masz wiele pól tekstowych, możesz je wyrównać za pomocą narzędzia linijek i prowadnic. Moonfruit sprawia, że ​​wszystko jest naprawdę proste. Jest to jednak nadal bardziej skomplikowane niż Wix lub Weebly.

Podobny do Adobe Muse i Simbla, Moonfruit pozwala użytkownikom tworzyć Page Master – warstwę tła, która pojawia się na każdej stronie Twojej witryny. Można go używać do umieszczania obiektów, które mają się pojawiać na każdej stronie, np. logo firmy, przycisk kontaktowy lub numer telefonu.

Jak tylko skończysz z ustawieniami i zarządzaniem sekcjami, możesz przejść do górnej części edytora strony, gdzie będziesz mógł aktywować przyciski, które umożliwią wyświetlenie wersji na komputer, tablet i komórkę. Jest to również miejsce, w którym można powiększać, cofać i ponawiać ostatnie działania, a także wyświetlać podgląd i publikować projekt. Podsumowując, praca z pulpitem Moonfruit nie jest trudna, chociaż nowicjusze mogą potrzebować czasu, aby się do tego przyzwyczaić.

2. Funkcje & Elastyczność

Moonfruit zawiera listę gotowych funkcji, które umożliwiają tworzenie funkcjonalnych stron internetowych o zaawansowanym designie i zarządzanie nimi. Obejmują one piękne galerie, zaawansowane formularze online, potężne integracje, doskonałe narzędzia do dostosowywania projektu, niestandardowe domeny i wiele innych. Zobaczmy teraz ich szybki przegląd.

Opcje edycji obrazu

Dzięki Moonfruit możesz dodać do stron wiele standardowych funkcji, w tym galerie zdjęć, formularze, pokazy slajdów, różne widżety, a także niestandardowe fragmenty kodu. Wszystkie są ładnie uporządkowane na pasku narzędzi. Po prostu wybierz widżet, przeciągnij go na stronę i upuść na kanwie, w której się mieści. Moonfruit zapewnia również bibliotekę bezpłatnych obrazów i ikon do wyboru.

Moonfruit Image Editor

System integruje się z Lobster Marketplace, gdzie można znaleźć i dodać autentyczne unikalne obrazy z mediów społecznościowych. Niezależnie od tego, jakie obrazy wybierzesz, będziesz mógł edytować ich główne parametry, takie jak nasycenie kolorów, filtrowanie, kontrast itp. Ponadto usługa jest dostarczana z gotowymi do ustawiania blokami treści, które można w pełni edytować i które można dostosować i dostosować do własnych upodobań w celu stworzenia pożądanego układu strony.

Efekty animacji

Podczas pracy z Moonfruit możesz wybierać i ustawiać efekty tła swojej witryny, czy to wideo, stałe lub powiększone tła, które zapewnią twojej stronie dużą elastyczność i poczucie zanurzenia. Zastosowanie efektów aktywowania i przejścia doda życia i uroku zdjęciom i tekstom, które dodasz do swojej witryny. Co więcej, będziesz w stanie przyciągnąć uwagę odwiedzających, wybierając wymagane opcje stylizacji linków pasujące do wyglądu ich witryny.

Kod niestandardowy

Funkcja niestandardowego kodu umożliwia dodanie dosłownie dowolnego rodzaju funkcji do witryny. W ten sposób możesz łatwo dodać formularz rejestracji Mailchimp, ścieżkę SoundCloud, ankietę, quiz, kalendarz lub dowolną inną usługę internetową, która umożliwia generowanie i wklejanie niestandardowego kodu dla konta.

Moonfruit HTML Editor

Blog

Moonfruit miał kiedyś zintegrowaną platformę blogową, która generowała ładnie sformatowane posty na blogu, zawierała system komentowania z różnymi opcjami moderacji i pozwalała na planowanie artykułów. Jednak funkcja blogowania była dostępna w starej wersji platformy Flash. W zaktualizowanej wersji narzędzia do tworzenia witryn opartej na języku HTML funkcja czystego blogowania nie jest już dostępna. Jeśli naprawdę masz zamiar dodać blog do swojej witryny, możesz użyć widżetu, który pozwala dodać blog WordPress blog, ale i tak nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Narzędzia marketingowe

Moonfruit oferuje zestaw standardowych funkcji marketingowych, które przyczyniają się do lepszej promocji Twojego projektu. Należą do nich opcje optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (niestandardowe ustawienia SEO dla poszczególnych stron – wypełnianie metadanych, tagowanie, automatyczna integracja map witryn itp.), Integracja z Google Analytics, Google Webmaster, dostęp do Google Search Console i więcej.

Opcje integracji

Kreator stron internetowych pozwala wybierać i integrować w projekcie widżety i aplikacje innych firm. Obejmują one konfigurowalne formularze z wszechstronnymi opcjami stylizacji, filtrowaniem spamu, funkcją przesyłania itp., Integracją konta w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram), aplikacjami YouTube i Vimeo, Mapami Google i innymi zewnętrznymi widżetami, które można osadzać za pomocą niestandardowego kodu HTML integracja.

3. Wzory

Liczba tematów:8
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:✘ NIE

Kolekcja szablonów Moonfruit jest dość ograniczona. Obecnie obejmuje 8 podstawowych projektów, które pasują do różnych nisz. Wszystkie motywy wyglądają jednak nowocześnie, świeżo i wysokiej jakości, a ponadto są całkowicie bezpłatne. Są responsywne i konfigurowalne, co pozwala na swobodę twórczą. Kreator stron internetowych oferuje opcję podglądu, która pozwala odkryć szczegóły interesującego Cię szablonu przed przystąpieniem do jego edycji.

Istnieje również możliwość wybrania pustego motywu i dostosowania go od zera, jeśli chcesz stworzyć naprawdę unikalny projekt, który spełni Twoje potrzeby. Pamiętaj, że opcja przełączania szablonów nie jest tutaj włączona, a jeśli zdecydujesz się wybrać nowy szablon, przesłane treści i zmiany zostaną utracone i będziesz musiał rozpocząć projektowanie witryny od samego początku. Nie mogliśmy znaleźć żadnych zaawansowanych opcji edycji (edytor HTML / CSS) w panelu sterowania, więc możemy założyć, że Moonfruit należy do grupy twórców stron, którzy nie otwierają kodów dla swoich użytkowników.

4. Obsługa klienta

Jeśli utkniesz, możesz kliknąć przycisk Menu pomocy, który znajduje się bezpośrednio w panelu sterowania. Wystarczy aktywować ikonę Znaku zapytania dostępną w prawym dolnym rogu, aby uzyskać dostęp do sekcji FAQ zawierającej odpowiedzi i porady od zespołu Moonfruit. Możliwe jest przesłanie zapytania w polu wyszukiwania, aby skrócić czas wyszukiwania. Dla wygody użytkownika wszystkie pytania są podzielone na kategorie na podstawie poruszonych tematów. W sekcji pomocy znajdziesz także przydatne instrukcje, przewodniki i filmy, które pomogą Ci z łatwością zacząć.

Moonfruit nie ma wsparcia telefonicznego, ale oferuje możliwość skontaktowania się z zespołem za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej. Mają także narzędzie do czatu na żywo, które pozwala rozmawiać bezpośrednio z zespołem pomocy technicznej serwisu. Twórcy systemu twierdzą, że odpowiadają na pytania w możliwie najkrótszym czasie, ale nadal trudno jest z góry powiedzieć, ile czasu zajmie uzyskanie odpowiedzi na twoje pytanie tutaj. Jedynym pewnym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest przetestowanie tej funkcji.

5. Polityka cenowa

Moonfruit oferuje obecnie dwa plany. Obejmują one plany podstawowe i profesjonalne. Koszt planu podstawowego wynosi obecnie 5,99 USD / mc. Za tę cenę otrzymasz możliwość zbudowania jednej witryny z nieograniczoną liczbą stron, opcją połączenia z domeną, 500 MB miejsca na dysku.

Pamiętaj jednak, że strony internetowe zbudowane zgodnie z planem podstawowym zawierają baner reklamowy.

Aby go usunąć, musisz uaktualnić do Profesjonalny plan, co działa najlepiej dla małych firm. Koszt subskrypcji wynosi 11,99 USD / mc. Oprócz funkcji sugerowanych przez subskrypcję podstawową, oferuje możliwość stworzenia 5 stron internetowych z nieograniczoną liczbą stron, 10 GB przestrzeni dyskowej, darmowego kuponu domeny, opcji połączenia domeny, braku banera reklamowego itp. Potrzebujesz pomocy w reklamie swojej firmy online ? Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej, aby znaleźć dostępne rozwiązania.

Aby przetestować główne funkcje płatnych planów, Moonfruit oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny. Ten czas wystarczy, aby poznać faktyczne zalety i wady systemu. Ponadto twórca witryny zapewnia 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie nowe subskrypcje.

6. Plusy i minusy

Moonfruit to przyjemny kreator stron internetowych, który pozwala tworzyć strony internetowe do użytku komercyjnego i niekomercyjnego. Jeśli jednak planujesz używać systemu do własnych potrzeb związanych z tworzeniem stron internetowych, nie spiesz się, aby dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach, z jakimi się wiąże. Proszę bardzo.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Elastyczne projekty.
&# x2714; Prosty zestaw efektów animacji dla wszystkich elementów.
&# x2714; Odpowiednia polityka cenowa.
&# x2714; Bezpłatny okres próbny.
✘ Ograniczony wybór szablonu.
✘ Brak zintegrowanych platform blogów i eCommerce.
✘ Brak certyfikatu SSL.

Wniosek

Moonfruit to narzędzie do tworzenia witryn, które od pierwszego wejrzenia nie wygląda imponująco. Gdy zaczynasz odkrywać zestaw funkcji, zdajesz sobie sprawę, że nie ma w nim nic specjalnego, co mogłoby wyróżnić system z tłumu. Nawet po aktualizacji platforma wciąż ma podstawową funkcjonalność i brakuje wielu niezbędnych funkcji, takich jak na przykład zintegrowany eCommerce lub opcje blogowania, na przykład.

Moonfruit jest dość prosty w porównaniu do renomowanych liderów nisz projektowych. Kreator stron internetowych jest przeznaczony przede wszystkim do tworzenia prostych portfeli, strony firmowe i projekty dla użytek własny. Jeśli potrzebujesz, możesz zapisać się do usługi, aby zobaczyć, co ma do zaoferowania. Jeśli jednak zamierzasz uruchomić w pełni funkcjonalną witrynę internetową z wyróżniającym się wzornictwem i niesamowitą wydajnością, zdecydowanie warto poszukać lepsza alternatywa. Rozejrzyj się, aby wybrać profesjonalnego kreatora stron internetowych, który spełni Twoje potrzeby w zakresie projektowania stron internetowych. Na szczęście jest ich wiele.

Wypróbuj Moonfruit teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map