Recenzja Mozello

Mozello – to narzędzie do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, które zapewnia niezliczone możliwości dostosowywania projektu. Będąc produktem małej, łotewskiej firmy programistycznej Blumentals Solutions SIA, system zaspokaja potrzeby użytkowników, którzy nie znają się na programowaniu, ale mają silną chęć uruchamiania stron internetowych do celów biznesowych lub osobistych..


Jako usługa freemium, Mozello umożliwia tworzenie stron internetowych i zarządzanie nimi prawie za darmo, w jak najkrótszym czasie. Projekty zbudowane na platformie są responsywne i nie wymagają głębokich dostosowań, aby zapewnić imponujący design i godną funkcjonalność. Jednocześnie użytkownicy mogą wykorzystać swoją wiedzę na temat kodowania w celu bardziej elastycznego dostosowywania projektu. Kreator stron internetowych zakłada elegancki przebieg uczenia się, zapewniając wyjątkowe doświadczenie w tworzeniu stron internetowych zarówno początkującym, jak i ekspertom od projektowania stron internetowych.

Wśród najbardziej imponujących funkcji konstruktora witryny warto wspomnieć o obsłudze wielu języków, zintegrowanym silniku eCommerce, obszernych blogach i opcjach SEO. Czy chcesz dowiedzieć się więcej o systemie? Najwyższy czas od razu to przejrzeć!

1. Łatwość użycia

Mozello to łatwy w użyciu kreator stron internetowych, którego eksploracja i testowanie nie zajmuje dużo czasu. Rejestracja w systemie wymaga tylko kilku szczegółów: adresu e-mail, hasła, żądanego adresu URL i typu strony internetowej. Zaraz po podaniu preferowanych danych logowania system poprosi o wybranie jednego z dwóch typów witryn, które chcesz utworzyć – standardowej witryny lub sklepu internetowego. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, musisz dodatkowo określić typ potrzebnej witryny, czy to będzie strona osobista, blog, strona docelowa itp..

Edytor Mozello

Gdy tylko dokonasz wyboru, musisz podać tytuł witryny lub nazwę marki. Na koniec zostaniesz przekierowany na stronę wyboru szablonu, gdzie będziesz mógł wybrać jeden z dostępnych motywów do dalszej personalizacji (możesz go zmienić później bez utraty zawartości). Spowoduje to przejście do samego konstruktora witryny. Teraz wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować swoją witrynę, to treść. Ustawienia personalizacji są proste i dobrze zorganizowane. Cały proces konfiguracji witryny zajmuje tylko kilka minut i wcale nie jest skomplikowany.

Mozello obsługuje edycję bezpośrednią, ale nie oferuje standardowych opcji przeciągania i upuszczania. Możesz zmieniać układ treści, zmieniając style i projekty układów, ale nie możesz zmieniać pozycji poszczególnych elementów. To ograniczenie pozwala użytkownikom Mozello na przełączanie szablonów w dowolnym momencie bez uszkodzenia strony.

2. Funkcje & Elastyczność

Edytor konstruktora stron jest dość intuicyjny, ale dla początkujących użytkowników może to być nieco skomplikowane. Gdy zaczniesz go poznawać, zdasz sobie sprawę, że jest to dość logiczne i zrozumiałe – wszystkie elementy znajdują się tutaj, a wszystkie sekcje są dostępne na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. W edytorze można także zmieniać i edytować układ strony.

W sekcji „Strony” będziesz mógł wybrać między kilkoma typami stron, które zostaną dodane do Twojej witryny. Każdy typ strony ma własne ustawienia wstępne. Rzućmy okiem na niektóre z nich teraz:

Strona główna lub strona specjalna. Ten typ strony ma szereg z góry określonych układów, które można przełączać w dowolnym momencie. Każdy blok zawartości na stronie można dostosować – możesz zmieniać kopiowanie, obrazy, dodawać różne widżety, a także wstrzykiwać własne fragmenty kodu HTML. Nie możesz jednak zmienić kolejności tych bloków – są one przymocowane do kanwy.

Edytor stron Mozello

Blog lub aktualności. Sam edytor blogów Mozello jest przyjemny i funkcjonalny. Tutaj możesz dodawać pliki multimedialne, fragmenty kodu, tabele i inne typy plików. Możesz albo opublikować swój post natychmiast, albo zapisać go bez publikowania. Niestety nie ma możliwości zaplanowania swoich postów. Podobnie nie ma tutaj opcji obsługi wielu autorów. Blog Mozello jest wyposażony w natywny system komentowania, ale możesz także skonfigurować DISQUS, podając swoją nazwę użytkownika w odpowiednim polu.

Edytor postów na blogu Mozello

Katalog lub sklep. Mozello ma własną platformę eCommerce. Oczywiście nie jest tak bogaty w funkcje i intuicyjny jak Shopify lub Wola, mimo to pozwala utrzymać porządek w produktach, zarządzać zamówieniami, tworzyć katalog produktów, kategoryzować produkty i wyświetlać je w najbardziej korzystnym świetle, dostosowywać koszyk, konfigurować języki i metody wysyłki, podawać dostępne typy walut, określać parametry płatności i podatków, konfigurowanie funkcji marketingowych i SEO itp.

ECommerce Mozello

Sklep internetowy nie będzie tak duży w porównaniu do tych utworzonych za pomocą specjalistyczne systemy eCommerce, ale z pewnością spełni twoje standardowe potrzeby eCommerce. Cały proces tworzenia sklepu internetowego może potrwać do 20 minut, co jest naprawdę szybkie i imponujące.

Obsługa wielu języków. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej charakterystycznych cech kreatora stron internetowych. Chociaż system nie oferuje zintegrowanych narzędzi do automatycznego tłumaczenia, użytkownicy mogą nadal wybierać język, który ich witryny mają obsługiwać. Zaraz potem będziesz mógł dodawać treści, tworzyć strony i zarządzać nimi w wybranych przez siebie językach. Z kolei odwiedzający stronę internetową mają możliwość wyboru języka, który chcieliby zobaczyć na stronie.

Zastrzyk kodu. Mozello pozwala na integrację kodu. Jeśli znasz HTML, CSS, JavaScript itp., Możesz wykorzystać tę wiedzę do wstawiania kodów na stronach internetowych, osadzania filmów, map, tabel i innych elementów w YouTube i Vimeo. Z pewnością zwiększy to wydajność Twojej witryny.

optymalizacja wyszukiwarki. Witryny Mozello są dobrze zorganizowane dla wyszukiwarek. Kreator stron internetowych oferuje podstawowe opcje SEO i narzędzia marketingowe. Możliwe jest skonfigurowanie strony favicon i głównych parametrów tutaj. System umożliwia integrację Google Analytics, dzięki czemu można śledzić parametry wydajności witryny.

Dodaj dodatki. Podczas pracy z Mozello możesz zintegrować dodatkowe dodatki z projektem. W rzeczywistości wybór dodatków sprowadza się do trzech elementów. Są to Powiadomienia o plikach cookie (używane do informowania odwiedzających witrynę o używaniu plików cookie), Przyciski udostępniania (służące do dodawania przycisków udostępniania do każdej strony internetowej) i Engaga (używane do prowadzenia kampanii marketingowych, zbierania wiadomości e-mail i tworzenia wyskakujących okienek).

Chcemy, aby Mozello miał listę funkcji na stronie głównej. Musieliśmy sami odkryć wszystkie wyżej wymienione cechy. Podsumowując, zestaw funkcji kreatora stron internetowych nie jest imponujący i bogaty. Wystarczy pokryć główne wymagania dotyczące projektowania stron internetowych użytkowników, ale z pewnością jest niewystarczające, jeśli chodzi o głębsze dostosowanie strony.

3. Wzory

Liczba tematów:48
Darmowe szablony:&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Kolekcja szablonów Mozello jest imponująca, choć nie znajdziesz tutaj wielu wzorów. Obecnie narzędzie do tworzenia witryn oferuje 48 szablonów, z których wszystkie są w pełni responsywne i można je w 100% dostosować. Szablony nie są podzielone na kategorie na podstawie nisz, do których należą, ale możesz łatwo znaleźć projekt, który zaspokoi twoje bieżące potrzeby. Szablony Mozello stanowią podstawę Twojej witryny osobistej lub biznesowej.

Dostępna jest opcja podglądu, która pozwala szczegółowo zapoznać się z wymaganymi szablonami przed ich wybraniem. Ponadto system umożliwia zmianę szablonów bez utraty zawartości na dowolnym etapie procesu projektowania stron internetowych. W celu dokładniejszego dostosowania programiści mogą skorzystać z opcji Custom Code.

Użytkownicy Premium mogą wstawić dodatkowy kod do sekcji Head. Z perspektywy użytkownika nie znającego się na technologii szablony Mozello są ledwo konfigurowalne – w najlepszym razie możesz zmienić ustawienia kolorów, schematy czcionek i układ. Mozello oferuje duży wybór gotowych schematów kolorów, aby pomóc użytkownikom uniknąć niedopasowania kolorów.

Wzory Mozello

Mówiąc o edycji mobilnej, system nie pozwala na zmianę widoku mobilnego Twojej witryny. Nie ma zintegrowanej aplikacji do edycji mobilnej i jest to dość poważna wada kreatora stron internetowych.

4. Obsługa klienta

Opcje obsługi klienta Mozello są dość minimalistyczne. Jest obszerny baza wiedzy, gdzie możesz przejrzeć sekcję FAQ, która zapewnia dostęp do kategorii tematycznych z najpopularniejszymi pytaniami, jakie użytkownicy napotykają podczas pracy z systemem.

Dla tych użytkowników, którzy nie mogą znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, usługa oferuje możliwość skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy, możesz skorzystać z funkcji czatu na żywo dostępnej na stronie internetowej przez całą dobę. Podsumowując, obsługa klienta Mozello jest podstawowa, ale zawiera wiele informacji.

5. Polityka cenowa

Mozello jest twórcą stron internetowych Freemium. Oznacza to, że możesz założyć konto i opublikować swoją stronę za darmo i zachować ją tak długo, jak chcesz. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji systemu, musisz jednak uaktualnić do jednej z jego płatnych subskrypcji. Darmowe strony internetowe wyświetlają link Mozello i są publikowane w subdomenie (sitename.mozello.com). Darmowe strony zawierają eCommerce i pozwalają dodawać i sprzedawać do 10 przedmiotów.

Ceny Mozello

Aby zwiększyć pojemność do 50 GB, usuń link Mozello i podłącz niestandardową nazwę domeny, musisz wybrać pomiędzy Premium (7 USD / miesiąc rozliczany co roku; 9 USD / miesiąc rozliczany kwartalnie) i Premium Plus (14 USD / miesiąc płatny rocznie , 17 $ płatne kwartalnie) plany. Abonament Premium jest przeznaczony dla małych sklepów zawierających do 30 produktów, a subskrypcja Premium Plus pozwala sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów.

Jeśli chcesz założyć mały sklep internetowy, Mozello może być świetną opcją – za jedyne 7 USD / mc otrzymasz ładnie wyglądającą stronę internetową z koszykiem. Ale jeśli chcesz stworzyć witrynę firmy, blog lub portfolio, warto spojrzeć na konkurencję. Na przykład dzięki Weebly możesz zbudować i opublikować witrynę bez reklam za jedyne 4 USD miesięcznie.

6. Plusy i minusy

Mozello to przyjemny kreator stron internetowych, który pozwala początkującym i profesjonalistom tworzyć różne typy stron internetowych. Testując i oceniając system, natknęliśmy się jednak na mocne i słabe strony, o których zdecydowanie warto wspomnieć, abyś był ich świadomy..

Plusy:
Cons:
&# x2714; Zintegrowana platforma eCommerce – proste zarządzanie sklepem internetowym.
&# x2714; Opcja blogowania.
&# x2714; Obsługa wielu języków.
&# x2714; Responsywne szablony.
&# x2714; Miła obsługa klienta.
✘ Brak funkcji przeciągnij i upuść.
✘ Niewystarczające opcje dostosowywania projektu.
✘ Brak wsparcia zarządzania użytkownikami.

Wniosek

Mozello to fajny program do tworzenia stron internetowych dla twórców stron internetowych DIY i doświadczonych użytkowników. Jest łatwy w użyciu, niedrogi i bardzo szybki – zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym. System ma wiele dobrych funkcji do zaoferowania użytkownikom. Jest to godne rozwiązanie dla tych, którzy szukają prostego narzędzia do założenia osobistej strony internetowej lub solidnej cyfrowej witryny sklepowej. Blogowanie i funkcje eCommerce narzędzia do tworzenia witryn są więcej niż wystarczające, a jego obsługa wielu języków po prostu nie może pozostawić obojętnym większości projektantów stron. To samo dotyczy opcji obsługi klienta, edycji kodu i rozsądnej polityki cenowej, która absolutnie zależy od zestawu funkcji systemu.

Jednak Mozello nie jest pełne z funkcjami i opcjami dostosowywania projektu. Nie można stworzyć całkowicie spersonalizowanej strony internetowej z systemem, nawet jeśli chcesz. Brak funkcji przeciągania i upuszczania nieco komplikuje proces projektowania stron internetowych, co może stanowić problem dla początkujących użytkowników o niewystarczających umiejętnościach kodowania.

Ogólnie rzecz biorąc, naprawdę lubimy Mozello, ponieważ lubimy firmy, które utrzymują prostotę. Jednak twórca stron internetowych traci grunt w stosunku do uznanych platform, takich jak Wix, Zestaw i Weebly w niektórych aspektach, ale wiele osób szuka dokładnie tego, co oferuje. Tradycyjnie zalecamy samodzielne sprawdzenie narzędzia do tworzenia witryn, ponieważ nasza opinia może się różnić od Twojej. Po sprawdzeniu – dodaj kilka wierszy w komentarzach! Szczęśliwy budynek strony.

Wypróbuj Mozello teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map