Recenzja Pixpa.com

Pixpa – jest twórcą stron internetowych, który od początku znalazł swoją grupę docelową ze względu na niszową specjalizację. System wyróżnia się spośród tłumu jako wyspecjalizowany kreator stron internetowych dla twórców i artystów – tych, którzy potrzebują imponujących i wysokiej jakości portfeli, witryn osobistych i biznesowych, blogów, a nawet sklepów internetowych, aby atrakcyjnie prezentować swoje prace potencjalnym klientom.


Serwis, założony w 2013 roku w Indiach, szybko zyskał popularność jako porządny przedstawiciel niszy do tworzenia stron internetowych. Głównymi przedstawicielami publiczności są fotografowie, artyści, malarze, rzeźbiarze, ilustratorzy i wszyscy użytkownicy, których prace wyglądają najlepiej, gdy są wyświetlane w cyfrowym formacie wizualnym. W rzeczywistości ma to duże znaczenie we współczesnym świecie internetowym, w którym większość procesów biznesowych i transakcji odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci. Właśnie dlatego postanowiliśmy szczegółowo przejrzeć ten system i pomóc ci dowiedzieć się, czy działa on dobrze dla twoich konkretnych potrzeb twórczych, czy nie.

Jakie cechy sprawiają, że Pixpa jest godną inwestycją? Czy są jakieś potencjalne substytuty usługi, które mogą ją przewyższyć pod względem elastyczności i dostosowania projektu? Czy Pixpa nadal wyróżnia się z tłumu i ma wiele do zaoferowania współczesnym artystom? Najwyższy czas się dowiedzieć i odpowiedzieć na najbardziej palące pytania dotyczące korzystania z systemu.

1. Łatwość użycia

Pixpa początkowo zwraca na siebie uwagę ze względu na świeży design i unikalne podejście do tworzenia stron internetowych. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych umiejętności ani czasu, aby zarejestrować się w usłudze – tak proste, szybkie i wygodne, że jest. Gdy tylko skończysz rejestrację i wybór szablonu, nastąpi automatyczne przekierowanie do pulpitu nawigacyjnego, który wygląda (i naprawdę jest) bardzo prosty i intuicyjny dla większości początkujących i doświadczonych użytkowników.

Pixpa Dashboard

Wszystkie wymagane niezbędne sekcje są pogrupowane w lewym panelu deski rozdzielczej, z których każda zapewnia dostęp do podkategorii i ważnych elementów strony internetowej oraz narzędzi dostosowywania projektu. To miejsce, w którym możesz dostosować ogólne ustawienia strony, eCommerce i galerie mobilne, opcje sklepu internetowego, wygląd, marketing i cechy SEO. Nie musisz szukać tych sekcji w innym miejscu – pulpit nawigacyjny prezentuje je wszystkie w jednym miejscu, aby w razie potrzeby uzyskać szybki dostęp do nich.

Po raz pierwszy użytkownicy mogą zobaczyć kurs wprowadzający tutaj, aby uzyskać podstawy korzystania z systemu. Dostępne są również opcje projektowania i brandingu witryny, galerie eCommerce, ustawienia sklepu internetowego i klienta, a także ogólne ustawienia strony w celu personalizacji witryny (tryb konserwacji, połączenia z mediami społecznościowymi, parametry SEO, opcja połączenia z domeną itp.).

Edytor Pixpa

Podczas pracy z Pixpą zajmujesz się edytorem wizualnym. System jest wolny od bezcelowych i mylących funkcji. Jest wyraźnie skierowany do początkujących, którzy chcą zdobyć fajne portfolio w najszybszy sposób.

Powinieneś także wiedzieć, że witryny tego typu zawierają minimalną treść tekstową. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to przygotować zdjęcia do publikacji. Następnie wybierz układ galerii, który Ci się podoba, prześlij zdjęcia, a witryna będzie prawie gotowa. Niezwykle łatwy i niedrogi dla wszystkich.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

Na pierwszy rzut oka Pixpa sprawia wrażenie miłej, ale nowoczesnej usługi. Po prostu kolejny kreator stron internetowych na rynku. W rzeczywistości wszystko okazało się inne, gdy zaczęliśmy badać aspekty jego funkcjonalności. Zobaczmy teraz jego główne funkcje.

eCommerce

Ważne jest, aby zrozumieć, że Pixpa to narzędzie nie tylko do prezentacji osobistych prac, ale także do sprzedaży, na przykład, grafiki, obrazów i innych dzieł sztuki. System ma potężny zintegrowany silnik eCommerce.

Pixpa eCommerce

Istnieje możliwość przetwarzania płatności online, tworzenia galerii chronionych hasłem, które można uzyskać dopiero po dokonaniu płatności, dokonywania transakcji itp. Innymi słowy, platforma nie tylko daje swobodę wyszukiwania klientów poprzez prezentowanie swoich dzieł sztuki, ale także bezpośrednio zarabia na Twojej kreatywności.

Blogowanie

Pixpa oferuje przyzwoite narzędzie do blogowania, dzięki któremu możesz się skontaktować i komunikować z obecnymi i potencjalnymi klientami. Jest to skuteczny sposób na zwiększenie sprzedaży i zwiększenie liczby klientów.

Blog Pixpa

Możesz wybierać między kilkoma układami wyróżniającymi obraz, które najlepiej pasują do Twojego projektu bloga, dodawać filmy i zdjęcia do postów na blogu, włączyć opcje komentowania Disqus, tworzyć, usuwać, planować posty i konfigurować parametry SEO.

Formularz kontaktowy

Utworzenie formularza kontaktowego, który jest domyślnie dostępny pod nazwą „Bądź w kontakcie” (możesz później zmienić jego nazwę) może zająć trochę czasu, ale jest to naprawdę godna uwagi inwestycja i przydatna funkcja.

Formularz kontaktowy Pixpa

Kreator formularzy kontaktowych można dostosowywać, co pozwala dodawać tyle pól, ile potrzebujesz, włączać / wyłączać baner marki, konfigurować prezentowany obraz, tagi, nagłówek i opis, a także cechy SEO.

Integracje stron trzecich

Dzięki Pixpa możesz zintegrować dziesiątki kont społecznościowych i innych usług zewnętrznych ze swoją witryną, aby użytkownicy mogli śledzić Twoje wiadomości, aktualizacje, wydarzenia i inne fakty z Twojego twórczego życia.

Spośród linków mediów społecznościowych dostępnych do integracji, jako pierwsze należy wymienić: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, WhatsApp, Vimeo, Tumblr, LinkedIn, GitHub, Pinterest, Dribble, Gplus, Snapchat, Reddit, Flickr, PayPal , Google Maps, Stripe, Google Translate, SoundCloud i więcej. Możliwe jest również zintegrowanie innych niezbędnych narzędzi i elementów strony internetowej, a mianowicie kalendarzy, ksiąg gości, stron chronionych hasłem, zewnętrznych skryptów i innych.

Aplikacje galerii mobilnych

Kreator stron internetowych pozwala tworzyć i integrować spersonalizowane aplikacje galerii mobilnych, aby zwiększyć współczynnik zaangażowania klientów i zwiększyć wydajność witryny. Korzystając z tej funkcji, możesz udostępniać swoje aplikacje innym użytkownikom, budować i rozwijać swoją markę oraz rozpoznawalność, dostarczając wartość dodaną dla swojej firmy.

Opcja przesyłania pliku

Opcja przesyłania plików jest obecnie dostępna dla użytkowników planu premium. Umożliwia przesyłanie dowolnych plików, które są gotowe udostępnić innym użytkownikom (CV, cenniki, broszury, pliki do wydruku itp.), A nawet włączyć opcję pobierania, aby umożliwić im przechowywanie ich na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Rozmiar pliku nie powinien przekraczać 20 MB i powinien być dostępny tylko w kilku dopuszczalnych formatach (JPEG / PNG / GIF / PDF / ZIP).

Dodawanie fragmentu kodu

Aby projekt Twojej witryny był wszechstronny, funkcjonalny i atrakcyjny dla wszystkich kategorii użytkowników, możesz dodać dowolne fragmenty dostępne w galerii Pixpa. Wybór jest dość bogaty i obejmuje Separatory, Instagram, Tekst z / bez obrazów, Wezwanie do działania, Wideo, Społeczności, Referencje, Kontakt i mapy, eCommerce, Banery obrazów i suwaki itp..

Optymalizacja SEO

Aby podnieść pozycję wyszukiwarki w witrynie, Pixpa umożliwia konfigurowanie parametrów SEO. Dla każdej strony możesz wypełnić metatagi i skonfigurować link URL, przechodząc do sekcji Właściwości. Możesz także sprawdzić bieżące pozycje witryny, aby rozwiązać potencjalne problemy. Można tego dokonać poprzez instalację i eksplorację Google Analytics, która zapewni najważniejsze dane statystyczne dotyczące Twojej witryny.

Podsumowując, byłem mile zaskoczony podczas testowania usługi. Może być wykorzystywany do tworzenia pełnoprawnych blogów i witryn biznesowych z wszystkimi niezbędnymi atrybutami. W połączeniu z integracją kodu HTML i skryptów JS, Pixpa może być postrzegana jako poważne narzędzie w rękach wytrawnego użytkownika.

3. Wzory

Liczba tematów:38
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu CSS:✘ NIE

Projekty Pixpa przyciągają uwagę od pierwszego wejrzenia. Na dzień dzisiejszy system oferuje 38 z nich. To niewiele, zwłaszcza w porównaniu z renomowanymi liderami nisz projektowych. Jakość szablonu jest jednak na przyzwoitym poziomie. Każdy motyw jest w pełni konfigurowalny i gotowy na urządzenia mobilne.

Tryb podglądu pozwala poznać wszystkie szczegóły projektu, który chcesz wybrać, ale możesz przełączać się między szablonami na dowolnym etapie procesu tworzenia stron internetowych bez utraty przesłanej treści.

Dla wygody użytkownika wszystkie szablony są dostępne w kilku kategoriach tematycznych, mianowicie portfeli, firm, osobistych, wesel i blogów. Nie należy się jednak dziwić, że większość szablonów należy do kategorii portfeli. Jest to dość oczywiste, biorąc pod uwagę kreatywne ukierunkowanie systemu.

Nie mogę powiedzieć, że możliwości dostosowywania projektu są szerokie, ale są wystarczające, aby strona wyglądała tak, jak chcesz. Ustawienia są dostępne na karcie Projekt i umożliwiają wybranie (lub przełączenie) szablonów i zarządzanie opcjami Edytora stylów. Ta ostatnia funkcja umożliwia dostosowanie czcionek, odstępów, kolorów, logo, tytułu, nagłówka, marginesów witryny, tekstu, menu, ustawień wstępnych galerii, stopki i innych elementów wizualnych. Możliwe jest również wyświetlenie podglądu wersji witryny, tabletu i telefonu komórkowego tutaj.

Szablony Pixpa

Dodatkowo chciałbym podkreślić możliwość tworzenia niestandardowych stron z gotowych bloków. Niektórzy twórcy stron internetowych używają tej metody jako głównego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Po prostu przeciągasz bloki o różnych funkcjach do obszaru roboczego i konfigurujesz ich zawartość.

W rzeczywistości możesz utworzyć niestandardowy szablon nie tylko dla portfela, ale także dla innych typów witryn, takich jak wizytówki i lądowania. Kreator stron znacznie rozszerza możliwości i obszary, w których można zastosować Pixpa.

4. Obsługa klienta

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz odkrywać system i chcesz poznać podstawy jego używania, czy jest coś, co chciałbyś dla Ciebie wyjaśnić, Centrum pomocy Pixpa jest właściwym miejscem, aby zacząć! Obfituje w spójne i pouczające samouczki, artykuły i instrukcje z łatwą opcją wyszukiwania w celu uporządkowania zapytań.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na około 99% pytań związanych z systemem. Czy jest coś, czego nie udało Ci się rozgryźć? Następnie skontaktuj się z asystentem online za pośrednictwem czatu na żywo, który jest dostępny 24/7.

5. Polityka cenowa

Pixpa nie ma całkowicie bezpłatnego planu. Dobrą wiadomością jest to, że możesz przetestować jego funkcjonalność za pomocą 15-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, który daje dostęp do przeważającej liczby funkcji systemu. Po wygaśnięciu okresu próbnego musisz uaktualnić do jednej z trzech opcji subskrypcji mających zastosowanie do standardowych witryn, sklepów internetowych i galerii klientów. Każda z tych opcji oferuje kilka planów do wyboru.

Stronie internetowej:

 • Start (8 USD / mc);
 • Rosnąć (12 USD / mc).

eCommerce:

 • Sklep Plus (20 USD / mc);
 • Plus obrazy (20 USD / mc).

Różnica między planami sprowadza się głównie do liczby i rodzaju produktów dostępnych do publikacji oraz usług specjalnych implikowanych przez każdą subskrypcję. Nawiasem mówiąc, jeśli zdecydujesz się na roczną płatność, koszt każdego planu zostanie zmniejszony o około 20-25% w zależności od początkowego kosztu i rodzaju subskrypcji.

Ponadto system oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli użytkownik nie jest zadowolony. Biorąc pod uwagę łatwość użytkowania i zestaw funkcji, który jest dobry w swojej klasie, ceny wyglądają na przystępne.

6. Plusy i minusy

Biorąc pod uwagę początkową koncentrację i szeroką gamę funkcji, Pixpa może pochwalić się wieloma zaletami. Jednocześnie istnieje kilka wad, które mogą wpłynąć na wybór użytkownika. Rzućmy teraz okiem na listę zalet i wad:

Plusy:
Cons:
&# x2714; Wszechstronne integracje stron trzecich;
&# x2714; Elastyczne ustawienia SEO;
&# x2714; Kilka opcji cenowych w celu zaspokojenia potrzeb różnych użytkowników;
&# x2714; eCommerce i blogowanie w cenie.
✘ Ograniczony wybór szablonów;
✘ Brak opcji edycji obrazu;
✘ Brak zintegrowanego wyboru domeny.

Dolna linia

Łatwość użycia:8/10
Funkcje:7/10
Projekt:8/10
Wsparcie techniczne:8/10
Cennik:8/10
Ogólny wynik:7,8 / 10

Pixpa to coś więcej niż zaawansowany i wysokiej jakości kreator stron internetowych – z pewnością jest w tym coś więcej niż na pierwszy rzut oka. Pomimo prostoty i łatwości obsługi system ma coś do zaoferowania zaawansowanym użytkownikom.

Pixpa to świetne rozwiązanie do tworzenia małych responsywnych stron internetowych, takich jak wizytówki, portfele, strony promocyjne, blogi i lądowania. Twoje treści będą wyglądać bardzo reprezentacyjnie. System oferuje bogaty wybór wzorów do galerii i publikacji.

Kreator stron internetowych ma dobry stosunek jakości do ceny. Zestaw szablonów jakości (który jest jednak nieco ograniczony dla systemu tego poziomu), narzędzia do dostosowywania projektu, wbudowane platformy eCommerce i blogowe, integracje innych firm i przystępne ceny, czynią Pixpa jednym z najlepszych twórców stron internetowych w swojej niszy. Jeśli jesteś kreatywnym poszukiwaczem przyzwoitego kreatora stron internetowych, aby uruchomić imponujące i bogate w funkcje portfolio lub jakikolwiek inny projekt do zaprezentowania swojej grafiki, to zdecydowanie warto wypróbować Pixpa.

Wypróbuj Pixpa teraz

To jest łatwe

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map