Recenzja uCoz

uCoz – to uniwersalny kreator stron internetowych z zestawem przydatnych funkcji, które pomagają nie-technikom i początkującym tworzyć różne typy witryn od zera. Platforma może być bardzo interesująca dla blogerów, właścicieli małych firm i freelancerów, którzy chcą zarabiać na swoich witrynach na różne sposoby, a także użytkowników, którzy chcą uruchomić mały sklep cyfrowy. Oprogramowanie jest bardzo łatwe w użyciu z wieloma modułami, prostym edytorem DIY, funkcjonalnością eCommerce i innymi opcjami, które mogą okazać się przydatne.


Kreator stron internetowych ma strukturę modułową. Oznacza to, że użytkownicy nie będą musieli kodować. Mogą użyć edytora do stworzenia potrzebnej struktury, wybierając odpowiedni moduł jednym kliknięciem. Oprócz typowych typów stron internetowych uCoz ułatwia tworzenie tablic internetowych, atrakcyjnych stron docelowych lub cyfrowych albumów fotograficznych itp. Funkcjonalność jest wystarczająco szeroka, aby poradzić sobie z różnymi zadaniami. Jednocześnie będzie dobrze działać dla profesjonalnych projektantów stron internetowych, którzy chcą budować strony internetowe dla swoich klientów.

Omówmy kilka powodów, które sprawiają, że twórca witryny wart jest uwagi.

1. Łatwość użycia

Jak już wspomniano wcześniej, uCoz jest uniwersalnym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Oznacza to, że nie tylko pozwala użytkownikom tworzyć różne typy witryn, ale także fakt, że będzie pasował zarówno dla nie-techników bez umiejętności kodowania, jak i dla doświadczonych programistów lub projektantów stron internetowych. System ma zarówno edytor DIY, jak i narzędzia do edycji HTML strony internetowej, aby uzyskać większą swobodę dostosowywania.

uCoz: darmowy program do tworzenia stron internetowych

Pierwsze kroki

Aby rozpocząć tworzenie witryny, musisz wypełnić procedurę logowania, która wymaga weryfikacji telefonicznej. Wystarczy podać numer telefonu i wprowadzić kod weryfikacyjny wysłany SMS-em. Po zakończeniu tego etapu zostaniesz poproszony o wpisanie domeny i podanie nazwy witryny (może odnosić się do Twojej niszy biznesowej, nazwy zespołu itp.).

Następnym krokiem jest wybór projektu strony internetowej lub szablonu. Tutaj masz opcję 258 różnych szablonów posortowanych według kategorii. Odnoszą się do różnych nisz, od mody & przemysł kosmetyczny do muzyki, kina, sportu i nie tylko. Dobra wiadomość jest taka, że ​​po wybraniu szablonu nie musisz się go trzymać. Użytkownicy mogą później zmienić układ projektu witryny za pomocą Ustawień ogólnych.

Utwórz konto

Teraz musisz wybrać język witryny i domyślnie zaznaczyć moduły, które chcesz zobaczyć na stronie. Mamy tutaj edytor stron, fora, formularze kontaktowe, sklep cyfrowy, aktualności i inne moduły, które mogą się przydać. Wybierz te, które odnoszą się do Twojej niszy. W końcu jesteśmy w desce rozdzielczej! Tutaj mamy wszystkie dostępne moduły i listy stron w lewym panelu.

Edytor DIY i moduły

Panel sterowania zawiera różne ustawienia, narzędzia i opcje projektowania, które od samego początku mogą wyglądać nieco zniechęcająco. Przyzwyczajenie się do interfejsu może trochę potrwać. Po pewnym czasie zrozumiesz, że uCoz faktycznie wykonuje to zadanie, oferując w pełni funkcjonalne moduły wybrane podczas procesu logowania. Jeśli czujesz, że potrzebujesz dodatkowych sekcji witryny, możesz dodawać nowe moduły z katalogu.

Panel sterowania uCoz

Wybór modułów wygląda imponująco. Użytkownicy mogą swobodnie dostosowywać testy na stronie, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników, sekcję FAQ i wiele innych. Moduły SEO i Sklep internetowy będą domyślnie dostępne. Nie będziesz jednak mógł korzystać z funkcji eCommerce, dopóki nie zaktualizujesz swojego planu. Ci, którzy wymagają większej swobody dostosowywania, docenią całkowitą kontrolę nad HTML i CSS stron. Możesz uzyskać dostęp do kodu dosłownie każdego elementu strony i edytować go w zależności od potrzeb.

2. Funkcje & Elastyczność

Moc kreatora stron internetowych tkwi w jego modułach. W rzeczywistości definiują silne strony uCoz. Zapewnij optymalizację SEO witryny, aby uzyskać lepszy ranking, rozszerzoną funkcjonalność eCommerce dostępną tylko w planach Maximal i Shop. Dodatkowe funkcje obejmują środki bezpieczeństwa do ochrony witryny, kopie zapasowe i wiele innych. Rzućmy okiem na podstawowe korzyści zapewniane przez oprogramowanie do tworzenia stron internetowych uCoz:

 • Sklep internetowy – system ma swój niestandardowy moduł uShop, który faktycznie jest gotowym sklepem cyfrowym. Będzie odpowiadał różnym potrzebom, niezależnie od tego, czy będziesz promować swoje usługi, sprzedawać dobra fizyczne, czy pobierać, skrypty i pliki. Moduł ma solidny system zarządzania produktem, w którym użytkownicy mogą tworzyć nowe kategorie, importować / eksportować cenniki w różnych formatach, włączać lub wyłączać niektóre towary itp. Jako zaawansowana funkcja eCommerce system pozwala zarządzać Twoimi zamówieniami, monitoruj klientów i śledź sprzedaż. Wybór opcji płatności do zintegrowania jest ogromny. Tutaj możesz wybierać spośród najlepszych usług, takich jak PayPal, Stripe, Webmoney, UnitPay i inne. Ustawienia wysyłki pozwalają firmie wysyłać Twoje produkty. Moduł pozwala również kontrolować prowizje, jeśli współpracujesz ze sprzedawcami lub pośrednikami.
 • Marketing i promocja – funkcja eCommerce uCoz nie byłaby kompletna bez specjalnych rabatów i spersonalizowanych ofert. Moduł ułatwia tworzenie i uruchamianie promocji, oferowanie rabatów na poszczególne produkty, ustawianie zasad rabatów na określone produkty w zależności od ich cen lub innych cech.
 • Moduł SEO – Moduł SEO to tak naprawdę panel optymalizacji witryny, w którym możesz używać ustawień premium do edytowania tytułów i opisów, a także dodawania kluczowych słów kluczowych. Dodatkowe ustawienia umożliwiają określenie niestandardowych adresów URL postów lub stron. Ponadto przejmujesz kontrolę nad indeksowaniem witryny. Użytkownicy mogą zezwolić lub zabronić indeksowania domen, edytować plik robots.txt i nie tylko.
 • Bezpieczeństwo – platforma ma zautomatyzowany system tworzenia kopii zapasowych, który tworzy kopię witryny, aby zapobiec utracie informacji. Możesz przywrócić poprzednią wersję strony na wypadek wystąpienia jakichkolwiek problemów. Zintegrowany antywirus skanuje wszystkie twoje pliki.

Edytor HTML uCoz

Doświadczeni koderzy i projektanci stron internetowych docenią funkcje skryptów PHP. Otrzymujesz pełny dostęp do serwera FTP serwisu z możliwością wykonywania skryptów PHP w plikach i katalogach.

3. Projekt

Oprócz niestandardowych motywów systemowych platforma ma własny rynek z profesjonalnymi, gotowymi szablonami i układami. Wyglądają bardziej stylowo i nowocześnie. Wszystkie motywy są posortowane według różnych kategorii, które obejmują strony docelowe, sztukę, żywność, biznes, motoryzację i inne. Cena waha się od 12 do 56 USD. Z pewnością są lepszą opcją dla szablonów systemowych, które generalnie mają przestarzały wygląd, a jakość może być dość niska.

Nowe szablony uCoz

uCoz kładzie duży nacisk na możliwość edycji kodu projektu strony. Na przykład możliwe jest osobne edytowanie kodu strony z listą materiałów, komentarzy na blogu, formularza dostępu do strony internetowej itp. Każdy zainstalowany moduł zawiera listę dostępnych bloków i elementów, w których można wprowadzać zmiany w sekcji edytora projektu.

Dlatego opcje dostosowywania projektu są prawie nieograniczone dla użytkowników, którzy mają umiejętności kodowania. Zastosowanie dodatkowych skryptów pozwoli uzyskać funkcjonalną skalowalność stron internetowych utworzonych za pomocą uCoz.

4. Moduły uCoz

Wcześniej wspomniałem, że system oferuje zestaw „modułów” odpowiedzialnych za różne funkcje strony internetowej. Moduły te działają jako samodzielne aplikacje i mogą być używane w różnych kombinacjach. Każdy moduł może być wykorzystywany do różnych celów, w zależności od życzeń użytkownika, i może być zainstalowany / odinstalowany w dowolnym momencie.

Moduł Blog - Kreator stron internetowych uCoz

Większość modułów jest bezpłatna, a niektóre są płatne (na przykład sklep internetowy), a niektóre mają zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną (np. SEO Module lub Social Media Publisher). Przyjrzyjmy się szczegółowo modułom uCoz:

Katalog stron

Najpierw musimy zainstalować moduł. W lewym górnym rogu panelu administracyjnego uCoz wybierz Katalog stron i wybierz „Zainstaluj moduł”. Istnieją trzy sposoby instalacji: użycie z góry określonego zestawu 18 kategorii; zestaw 220 kategorii lub bez gotowych kategorii. Niezależnie od wyboru możesz dodawać, usuwać i edytować kategorie według potrzeb.

Katalog modułów - uCoz

Do mojego testu Katalog witryn wybrałem trzecią opcję i ręcznie dodałem trzy kategorie branżowe: narzędzia do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, narzędzia do tworzenia witryn dla profesjonalnych projektantów oraz narzędzia do tworzenia witryn do pobrania.

Czas dodać wpisy. Dodawanie stron do katalogu jest tak proste, jak tworzenie i edytowanie dokumentu Word. Każdy wpis jest wysoce konfigurowalny: możesz dodawać opisy tekstowe, obrazy, pliki Flash, tabele, osadzać filmy z YouTube, a nawet wstawiać własne fragmenty kodu (patrz zrzut ekranu).

Katalog witryny uCoz - Dodawanie wpisów

Ustawienia modułu

Istnieje wiele właściwości, które można dostosować w katalogu witryny, aby wyglądały i działały dokładnie tak, jak zaplanowano. Niektóre z nich to:

 • Liczba kolumn w menu kategorii.
 • Liczba wpisów na stronie głównej.
 • Maksymalna długość opisu strony.
 • Maksymalny rozmiar pliku przesłanego przez witrynę.
 • Pokaż / ukryj opis kategorii pod nazwą w menu i nie tylko.
 • Dostosuj filtry, aby poprawić wrażenia użytkownika.

Poza tym istnieje kilka dobrych ustawień, takich jak „funkcja „zawsze na wierzchu”, zezwalaj na wejście do kilku kategorii jednocześnie itp.

Wygląd wejścia

Pamiętaj, że możesz ustawić różne poziomy uprawnień dla tego modułu, korzystając z możliwości zarządzania użytkownikami uCoz.

Tablica reklamowa

Tablica ogłoszeń uCoz - Wpisy

Ad Board to prawdopodobnie najbardziej bogaty w funkcje moduł uCoz. Ma mnóstwo konfigurowalnych funkcji, które pomagają uporządkować i wyświetlać informacje w najbardziej efektywny i przyjemny dla oka sposób. Moduł ten może istnieć osobno jako w pełni funkcjonalna strona internetowa Bulletin Board lub może być używany razem z dowolnym innym modułem uCoz.

Moduł Ad Board można aktywować na dwa sposoby: bez kategorii i jako uniwersalna tablica reklamowa. Ta ostatnia opcja będzie idealnie pasować do dużych witryn portalowych, ponieważ zawiera już sekcje i kategorie dla wszystkich popularnych tematów (Auto, Biznes, Budownictwo itp.). Ta pierwsza opcja (bez kategorii) jest przeznaczona dla wąsko wyspecjalizowanych stron internetowych – w tym przypadku będziesz musiał ręcznie skonfigurować tablicę reklamową (utworzyć i nazwać kategorie, podkategorie itp.) Ręcznie.

Tablica reklam - kategorie

Teraz utwórzmy reklamę testową i zobaczmy, jak wygląda po opublikowaniu. Na szczęście dla mnie uCoz oferuje darmowe, nigdy nie wygasające konta, dzięki czemu mogę przetestować system bezpłatnie w każdej chwili :). Szczerze mówiąc, byłem zaskoczony, jak wiele ustawień oferują w tym całkowicie darmowym module. Dodając ogłoszenie, możesz wybrać kategorię, typ i temat; reklamować tekst za pomocą bogatego w funkcje edytora (możesz zilustrować swoją kopię dosłownie wszelkimi możliwymi mediami: filmy z YouTube, pliki Flash, obrazy itp.). Ponadto możesz przesłać zrzut ekranu, podać nazwisko osoby kontaktowej, adres e-mail, stronę internetową, telefon i inne przydatne informacje. Wygląda bardzo pouczająco!

Tablica ogłoszeń - dodawanie ogłoszenia

Moduł Ad Board składa się z 5 sekcji, które pomogą Ci dostroić tablicę ogłoszeń. To są:

 • Zarządzanie wpisami edytować i usuwać wpisy.
 • Zarządzanie kategoriami tworzyć, edytować i usuwać kategorie.
 • Dostosuj filtry do tworzenia i dostosowywania filtrów. Ta funkcja jest opcjonalna, ale bardzo przydatna – pomaga użytkownikom łatwiej i szybciej znajdować odpowiednie wpisy.
 • Ustawienia modułu. W tej sekcji możesz dostosować ustawienia ogólne. Należą do nich nazwa modułu, liczba wpisów na stronie, liczba rekordów w RSS, liczba komentarzy na stronie, maksymalna długość tekstu reklamy itp..
 • Dostosowywanie projektu modułu. Otwórz tę sekcję, aby edytować szablon.

Moduł Ad Board to bardzo potężne oprogramowanie, które może pomóc Ci w tworzeniu pełnej treści tablicy ogłoszeń. Wystarczy aktywować moduł i dostosować ustawienia. Zacznij odkrywać uCoz już dziś, to nic nie kosztuje :).

FAQ Zarządzanie wpisami

Aby móc dodawać pytania i odpowiedzi, musimy aktywować moduł FAQ w panelu sterowania uCoz. Gdy będzie gotowy, możemy pozostawić zapytania bezpośrednio w witrynie (dzięki modułowi użytkowników). Pytania mogą być oparte tylko na tekście, ale odpowiedzi mogą zawierać linki, filmy, pliki Flash, tabele, obrazy, a nawet własne fragmenty kodu HTML. Innymi słowy, możesz zilustrować odpowiedź w dowolny możliwy sposób, czy to zrzut ekranu lub samouczek wideo. Jako właściciel witryny możesz edytować wszystkie wpisy FAQ.

uCoz - Test FAQ Wpis

Zarządzanie kategoriami

Aby ułatwić nawigację z często zadawanymi pytaniami, możesz utworzyć kategorie. Przejdź do sekcji Zarządzanie kategoriami i kliknij przycisk Nowa kategoria. Nazwij nową kategorię i dodaj jej opis oraz pożądany adres URL.

uCoz - Nowa kategoria FAQ

Ustawienia modułu

Ta sekcja umożliwia dostosowanie ustawień domyślnych modułu, w szczególności:

 • Liczba wyświetlanych wpisów na stronę.
 • Włącz funkcję „Ocena wpisu”.
 • Maksymalna liczba zdjęć.
 • Maksymalny rozmiar obrazu.
 • Uprawnienia grupy użytkowników itp.

Dostosowywanie projektu modułu

Ta sekcja umożliwia wprowadzanie zmian w projekcie strony z najczęściej zadawanymi pytaniami. Pamiętaj, że aby poprawnie edytować szablony, musisz mieć podstawową wiedzę na temat HTML i CSS.

FAQ - Dostosowywanie projektu modułu

Podsumowując, zarządzanie wpisami jest raczej intuicyjne. Dostosowanie projektu wymaga jednak zaplecza technicznego.

Testy

W edytorze uCoz wybierz opcję Nieaktywne moduły w menu po lewej stronie, kliknij Testy, a następnie zainstaluj moduł. Po zainstalowaniu modułu zobaczysz go na liście aktywnych modułów i będziesz mógł skonfigurować jego właściwości.

Każdy test jest wyposażony w pole opisu, które obsługuje HTML. Oznacza to, że możesz utworzyć niestandardowy test przy użyciu różnych skryptów, na przykład możesz osadzić odtwarzacze muzyczne w quizach audio. Inne dostosowywane właściwości obejmują (ale nie wyłącznie):

 • Zdobyte punkty.
 • Maksymalna liczba odpowiedzi.
 • Niestandardowy komunikat o wyniku (Doskonała! Świetna robota! Itp.).
 • Liczba testów na stronę.
 • Zarządzanie kategoriami.
 • Wynik e-maila i nie tylko.

uCoz - test twórców stron internetowych

Po zakończeniu pierwszego testu pamiętaj o dostosowaniu uprawnień grupy użytkowników (Testy -> Ustawienia modułu -> Uprawnienia grup użytkowników), aby określić, kto może wyświetlać i wykonywać testy. Poza tym możesz automatycznie aktualizować użytkowników, którzy zdobędą wystarczającą liczbę punktów. Na przykład srebrni użytkownicy mogą zostać złotymi użytkownikami (nazwy rang użytkowników można również dostosowywać).

uCoz - Wykonywanie testów online

Po dostrojeniu modułu zapisz zmiany i sam wykonaj test, aby zobaczyć, jak działa. Informacje o wszystkich testach przeprowadzonych za pośrednictwem witryny (czas, użytkownicy, wyniki itp.) Będą przechowywane w odpowiedniej sekcji panelu administracyjnego.

Sklep internetowy

uCoz - Zarządzanie zamówieniami

Instalacja

E-sklep jest częścią uCoz i jest jedyny płatny moduł w budowniczym. Dlatego, aby go zainstalować, musisz mieć konto uCoz i co najmniej 10 USD w swoim portfelu elektronicznym. Po zainstalowaniu modułu nowa strona (/ shop) zostanie automatycznie dodana do Twojej witryny. Ta strona będzie pasować do ogólnego stylu Twojej witryny.

Jeśli chcesz coś niestandardowego, jest Dostosowywanie projektu modułu Sekcja. Za pomocą jego narzędzi możesz stworzyć wyjątkowe wrażenia wizualne dla odwiedzających.

Dostosowywanie projektu modułu

Świetna wiadomość dla tych, którzy wiedzą coś o kodowaniu – niestandardowy CSS / HTML można zastosować do dowolnego szablonu (wygląd przedmiotu, katalog towarów, koszyk, drukowany formularz zamówienia itp.) Nie martw się, jeśli projekt zostanie uszkodzony po zmianie kod. Możesz użyć „Przywróć domyślny szablon” opcja przywrócenia go.

Ustawienia modułu

Czas dostosować domyślne ustawienia modułu. Zdziwisz się, jak elastyczny jest twój e-sklep. Możesz dostosować następujące ustawienia za pomocą kilku kliknięć myszy:

 • Liczba pozycji na stronie katalogu.
 • Zapamiętaj historię wyszukiwania w sklepie internetowym.
 • Włącz funkcję „Ocena wpisu”.
 • Włącz funkcję automatycznej rejestracji.
 • Minimalna suma zamówienia.
 • Minimalna kwota dla każdej pozycji.
 • Efekty wizualne podczas dodawania produktu do koszyka (ruchomy obraz, bez animacji, pływająca ramka).
 • Po kliknięciu „Prześlij zamówienie” przekieruj na stronę internetową systemu płatności.
 • Format ceny.
 • Format wyświetlania masy.
 • Ustawienia VAT.
 • Wymiary (szerokość / wysokość w pikselach) dla ikony elementu.
 • Liczba prób pobrania elementu elektronicznego.
 • Ustawienia obliczania zysku i nie tylko.

Istnieją również ustawienia SEO, w których można wyłączyć określone podstrony i skonfigurować reguły przekierowania (HTTP 301).

Zarządzanie towarami

W tej sekcji możesz wykonywać różne operacje grupowe na elementach, takich jak Znajdź i zamień (tekst), zmień cenę, przejdź do kategorii i tak dalej. Możesz także na przykład dodać opcje pozycji i ich wartości kolor (niebieski, biały, żółty), rozmiar (S, M, L) itp. Możesz również dołączyć obraz do każdej opcji dla opcji o wielu wartościach.

Mówiąc o towarach, należy wspomnieć, że można zarówno importować, jak i eksportować produkty. Ta funkcja przyda się dużym detalistom. Obecnie system obsługuje import XLS i YML.

Zniżki, oferty specjalne, dodatki

W miarę zbliżania się sezonu wakacyjnego ta sekcja staje się coraz ważniejsza ��. Umożliwia włączanie różnych trybów rabatów (rabat skumulowany, rabat dla grupy użytkowników, rabat dla użytkownika), a także generowanie jednorazowych kodów promocyjnych wielokrotnego użytku.

Metody płatności i dostawy, waluty i stawki

Tutaj możesz dodawać waluty i ustawiać kursy walut, dodawać metody płatności i dostawy. Możesz określić opisy i dodać dodatkowe opcje dla każdej metody płatności / dostawy.

Zarządzanie subagentami

uCoz ma fantastyczny system zarządzania użytkownikami, więc nie jest przypadkiem, że moduł e-sklepu korzysta z tej funkcjonalności w najlepszym wydaniu. W szczególności możesz dodać wiele subagenty – użytkownicy, którzy mogą dodawać własne elementy i wykonywać inne operacje zastrzeżone dla administratorów witryny.

Zarządzanie zamówieniami

Przejdź do tej sekcji, aby dostosować ustawienia powiadomień. Dla administratorów: powiadomienie o nowym zamówieniu; powiadomienie o płatności itp. Dla użytkowników: powiadomienie o nowym zamówieniu; powiadomienie o statusie zamówienia itp. Istnieją również powiadomienia dla podagentów. Wszystkie te powiadomienia można przesyłać pocztą elektroniczną lub SMS-em.

uCoz eshop

Ta sekcja umożliwia także łatwe śledzenie zamówień. Domyślna tabela wyświetla liczbę zamówień, obrót, zysk, status zamówienia i inne. Możesz także wyeksportować i wydrukować listę zamówień za pomocą jednego kliknięcia przycisku. Tabela jest konfigurowalna – możesz dodawać i zmieniać kolejność pól, a także wybierać liczbę zamówień na stronę i skracać nazwy kolumn.

Statystyki i raporty

W tej sekcji możesz monitorować niekompletne zamówienia, czas składania zamówień, wyszukiwać dane modułu e-sklepu i uzyskiwać inne cenne informacje.

Aby uzyskać więcej informacji o module e-sklepu przejdź do oficjalna społeczność uCoz.

Deweloperzy uCoz wciąż pracują nad dopracowaniem wszystkiego i będą wprowadzać wiele innych drobnych zmian w nadchodzących miesiącach w tym module. W tej chwili ten moduł kosztuje 9,99 USD miesięcznie. Płacąc przez cały rok, otrzymujesz bezpłatną nazwę domeny jako bonus. Wszystkie transakcje są bezpłatne.

Wydawca mediów społecznościowychuCoz wydaje wydawcę mediów społecznościowychOd dzisiaj, Wydawca mediów społecznościowych może być zsynchronizowany z dwoma modułami uCoz: Wiadomości z witryny i Blog. Umożliwia właścicielom witryn automatyczne udostępnianie swoich postów – nie wymaga interwencji użytkownika. Tak się po prostu dzieje – wydawca wysyła Twoje posty do wybranych sieci społecznościowych. Poniżej znajduje się krótki przewodnik krok po kroku, w jaki sposób uruchomić wydawcę uCoz:

1. Włącz moduł wydawcy mediów społecznościowych.

2. Połącz swoje konta w mediach społecznościowych.

Połącz swoje konta społecznościowe

Gotowy! Wpisy będą automatycznie publikowane raz na 20 minut. Jeśli nie możesz się doczekać, aby udostępnić kolejny post, zawsze możesz to zrobić ręcznie :).

Nowy moduł na pewno da Ci przewagę na wypadek, gdyby Twoja witryna obsługiwana przez uCoz codziennie zajmowała się licznymi postami. Nie jest to jednak opcja dla użytkowników, którzy mają wystarczająco dużo czasu, aby ręcznie udostępnić swoje posty.

Użytkownicy

Przejdź do modułu „Użytkownicy” w panelu sterowania, aby zobaczyć liczbę zarejestrowanych użytkowników, wyszukać użytkowników, dodać nowe konta i zarządzać ustawieniami profilu. W tym module możesz dostosować następujące właściwości:

 • grupy użytkowników. Ta opcja istnieje przede wszystkim w celu ustalenia praw dostępu. Domyślnie otrzymasz 7 grup: użytkowników, przyjaciół, administratorów, gości, moderatorów itp. Wszystkie grupy można w pełni dostosować: możesz zmienić nazwę grupy użytkowników, przesłać ikonę i dostosować inne ważne ustawienia: rejestracja, komentarze itp..

Moduły uCoz - Test użytkowników

 • Ustawienia modułu. Przejdź do tej sekcji, aby zmienić metody autoryzacji użytkownika, pola formularza rejestracyjnego, maksymalny rozmiar przesłanych awatarów, powiadomienia e-mail o rejestracji, funkcję rangi użytkownika, maksymalną długość podpisu użytkownika i inne. Możesz nawet regulować sposób tworzenia łącza do otwierania profili użytkowników: w nowej karcie lub w aktywnym oknie.
 • Rangi użytkowników. Ta opcja umożliwia tworzenie różnych rang użytkowników na podstawie aktywności użytkowników w witrynie. W szczególności możesz utworzyć własny zestaw rang, wybrać typ ikony i dostosować wymagania dla każdej rangi (liczba postów na forum).

Użytkownicy - rangi użytkowników

 • Masowa wysyłka pocztą. Po włączeniu funkcji „subskrypcji e-mail” w sekcji „Ustawienia modułu” możesz wysyłać masową pocztę do subskrybentów za pośrednictwem systemu. Po prostu wypełnij formularz i kliknij przycisk „Rozpocznij wysyłkę”. Pamiętaj, że ta opcja została opracowana, aby pomóc użytkownikom informować użytkowników o aktualizacjach i innych ważnych wydarzeniach, a nie spamować. Dlatego wysyłanie jest możliwe tylko raz na 5 godzin. Możesz utworzyć do 20 tematów (kategorii) dla swoich list mailowych: Wiadomości, Oferty Specjalne itp.

Użytkownicy - wysyłka masowa

 • Przeniesienie / usunięcie użytkownika masowego. Administratorzy mogą przenosić użytkowników do różnych grup zgodnie z ustawionymi kryteriami. Na przykład możesz usunąć wszystkich nieaktywnych użytkowników.
 • Zasady rejestracji użytkownika. Wejdź w tę sekcję, aby napisać reguły rejestracji użytkowników – zostaną one wyświetlone użytkownikom podczas rejestracji.
 • Zarządzanie awatarami. Odwiedź tę sekcję, aby utworzyć niestandardową kolekcję awatarów.
 • Dostosowywanie projektu modułu. Ta sekcja umożliwia wprowadzanie dokładnych w pikselach zmian na stronach związanych z tym modułem, a mianowicie na stronie logowania użytkownika, stronie odmowy dostępu, wiadomościach prywatnych itp..

Zarządzanie użytkownikami jest ważną funkcją interaktywnych stron internetowych i forów. Moduł Użytkownicy jest bezpłatny, więc możesz go teraz sprawdzić bez ryzyka. Pozwól odwiedzającym nie tylko cieszyć się, ale także zarządzać stronami witryny!

Edytor strony

Ten moduł jest odpowiedzialny za zarządzanie stronami internetowymi, które mogą zawierać dowolny rodzaj treści (w porównaniu do modułów Blog lub Albumów fotograficznych, w których można dodawać odpowiednio tylko wpisy blogu lub zdjęcia). Wejdź do tego modułu, aby dodawać, edytować i usuwać strony witryny (takie jak Informacje o stronie, O nas, Skontaktuj się z nami itp.).

uCoz - edytor stron

Każda strona może być edytowana w edytorze Visual lub HTML. Wiele ustawień konfiguracji jest podobnych do ustawień używanych w edytorze Word i podobnych edytorach tekstu (pogrubienie, kursywa itp.). Aby wprowadzić zmiany w projekcie tych stron, przejdź do karty „Dostosowywanie projektu modułu”. Dzięki uCoz będziesz w stanie dokonywać dokładnych w pikselach zmian w dowolnej części strony, jeśli masz do czynienia z kodami. Co więcej, możesz dodawać różne rozszerzenia – kliknij ikonę „Widżety” na pasku narzędzi „Dostosowanie projektu modułu” i wybierz odpowiedni widżet, aby uzyskać unikalny kod. Wstaw ten kod do odpowiedniej części strony i zapisz zmiany. Postanowiłem osadzić kalkulator �� – zobacz zrzut ekranu poniżej. Cały proces zajął mi około 1 minuty.

Test modułu edytora stron

Wszystkie widżety są pogrupowane według kategorii dla łatwiejszego przeglądania. Na przykład kategoria „Funkcjonalność strony internetowej” zawiera następujące widżety: Przewijana linia, Menu z efektami wizualnymi, Odliczanie do rozpoczęcia wydarzenia, Klawiatura ekranowa i więcej.

Ten moduł jest domyślnie aktywny, nie trzeba go aktywować ręcznie (podczas gdy forum, czat online i inne „dodatkowe” moduły powinny być włączane ręcznie. Wypróbuj go, tworząc bezpłatne konto uCoz.

Forum

Za pomocą narzędzia do tworzenia witryn uCoz możesz utworzyć osobną stronę Forum lub dołączyć ją do bieżącej witryny, po prostu aktywując moduł Forum w panelu sterowania. Ten moduł jest bezpłatny i pozostaje bezpłatny, dopóki nie zdecydujesz się na uaktualnienie konta.

Największa jednostka w strukturze forum to Sekcja. Na moim testowym forum uCoz utworzyłem trzy sekcje: Kreatory witryn fotograficznych, Kreatorzy witryn eCommerce i Kreatorzy witryn Forum. Każda sekcja zawiera w pełni funkcjonalny Fora (na moim forum testowym są to „Kreator wiadomości błyskawicznych”, „Wix” i „MotoCMS”) – zobacz zrzut ekranu.

uCoz - moduł forum

Każde forum ma cały zestaw właściwości do ustawienia:

 • Stan forum: Aktywny, Zamknięty (tylko do odczytu, archiwum) itp.
 • Unikalne zasady forum.
 • Unikalne ikony forum (dodanie unikalnych ikon dla każdego narzędzia do tworzenia stron zajęło mi około 30 sekund).
 • Ustawienia hasła (dla prywatnych forów).
 • Zarządzanie użytkownikami.

Ustawienia modułu

Przejdź do tej sekcji, aby dostosować właściwości całego forum. To są:

 • Przyciski i ikony.
 • Liczba wątków / postów na stronie.
 • Liczba wpisów w kanale RSS.
 • Maksymalna liczba jednocześnie przesyłanych plików.
 • Maksymalny rozmiar przesłanego pliku.
 • Uprawnienia grupy użytkowników itp.

Możesz przesłać własny zestaw ikon i przycisków. Pamiętaj, aby edytować zasady forum.

uCoz - Ustawienia modułu forum

Projektowanie i dostosowywanie modułów

Podobnie jak moduły Użytkownicy i moduły edytora stron, sekcja „Projektowanie i dostosowywanie modułów” pozwala właścicielom witryn na dokonywanie zmian w projekcie witryny w profesjonalny sposób. uCoz zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad kodem, więc jeśli masz do czynienia z kodami, możesz wprowadzać dokładne zmiany w pikselach na forum i oglądać je na żywo natychmiast.

uCoz - nowy wątek

Katalog plików

Moduł ten przyda się zarówno tym właścicielom witryn, którzy mają dynamiczną społeczność opartą na swoich produktach lub usługach, jak i tym, którzy muszą rozpowszechniać pliki bez konieczności korzystania z usług udostępniania plików, w skuteczny i dobrze zorganizowany sposób. Oto, w jaki sposób możesz skorzystać z tego modułu.

Dodawanie katalogu plików do witryny działa tak samo, jak dodawanie dowolnego innego modułu – po lewej stronie panelu sterowania kliknij kartę „Nieaktywne”, wybierz „Katalog plików” i kliknij przycisk „Zainstaluj”. Otóż ​​to! Twój moduł jest gotowy do użycia.

Ustawienia modułu

W zależności od celów dostosuj uprawnienia grupy użytkowników katalogu. Domyślnie istnieją cztery grupy użytkowników, które mogą przesyłać pliki do Twojej witryny. Możesz zarówno ograniczyć, jak i rozszerzyć numer.

Teraz możesz zmodyfikować formularz zgłoszeniowy, ustawić maksymalny rozmiar pliku, długość opisu, zmienić układ wpisu, a także włączyć niektóre „precyzyjne opcje”. Na przykład możesz włączyć funkcję „Zawsze na wierzchu” lub zezwolić, aby wpis należał do kilku kategorii jednocześnie. Dodatkowo możesz dostosować filtry.

Teraz możesz dodać swój pierwszy wpis. Wszystkie wpisy są dodawane przez interfejs.

Katalog plików uCoz Katalog plików uCoz

Aby dokonać poważnych zmian w wyglądzie modułu, musisz mieć przynajmniej podstawową wiedzę o HTML / CSS.

Blog

Moduł Blog uCoz to świetne miejsce do tworzenia własnego bloga. Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga w celu promocji firmy, czy dzielisz się osobistymi przemyśleniami, dołącz do nas, odkrywając pełny potencjał platformy.

Pierwsze kroki

Po utworzeniu bezpłatnego konta w uCoz i włączeniu modułu Blog (cały proces zajmuje mniej niż 2 minuty) możesz dodać swój pierwszy wpis testowy. W uCoz wszystkie wpisy na blogu są dodawane bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej (nie panelu administratora), w trybie What-You-See-Is-What-You-Get. W razie potrzeby możesz przejść z edycji wizualnej na HTML.

Ich edytor zapewnia imponujący zestaw narzędzi, które pomogą Ci sformatować i zilustrować swoje posty. W szczególności możesz przesyłać zdjęcia, pliki Flash, tabele, filmy z YouTube, fragmenty kodu i inne.

Moduł blogu uCoz - dodawanie wpisu

Zarządzanie kategoriami i ustawienia modułu

W sekcji Zarządzanie kategoriami możesz tworzyć, edytować i usuwać kategorie blogów. Możesz także ponownie zorganizować ich zamówienie. Po uporządkowaniu bloga możesz skonfigurować jego główne ustawienia. Niektóre z nich to:

 • Liczba kolumn w menu kategorii.
 • Liczba wpisów na stronie głównej.
 • Liczba rekordów w kanale RSS.
 • Miejsce przełączania stron (u dołu, u góry, u dołu i u góry).
 • Komentarze (zezwól / zamknij).
 • Liczba komentarzy na stronę i ich pozycja.
 • Funkcja oceny wpisu.

Istnieją również zaawansowane opcje, takie jak na przykład „Zawsze na wierzchu”.

Ponieważ uCoz ma własny system zarządzania użytkownikami, możesz zmieniać ustawienia uprawnień grup użytkowników i zamykać niektóre kategorie blogów przed przeglądaniem i komentowaniem. Wręcz przeciwnie, możesz pozwolić niektórym użytkownikom / grupom użytkowników zamieszczać własne posty na blogu, a także moderować komentarze.

Możesz również włączyć opcję Zaplanowane księgowanie dla tego modułu.

Wygląd wpisu na blogu - uCoz

Jeśli chcesz wyjść poza szablony Coz, możesz całkowicie przebudować jeden z nich za pomocą edytora HTML / CSS systemu. Niestety, z perspektywy użytkownika nie znającego się na technologii, nie trzeba nic dostosowywać – musisz mieć podstawową wiedzę o HTML / CSS, aby poprawnie edytować wybrany szablon.

Chociaż każdy, kto ma odpowiednie narzędzie do tworzenia stron internetowych, może założyć blog, poświęcenie się blogowaniu może być trudniejsze niż myślisz. Blogowanie nie jest jednorazowym zadaniem, ale stałym zaangażowaniem. Dlatego przed założeniem bloga upewnij się, że jest to coś, w co chcesz zainwestować czas, pieniądze i wysiłek.

Foto albumy

Albumy fotograficzne to wysoce konfigurowalny moduł uCoz do tworzenia galerii zdjęć. Moduł pozwala nie tylko grupować obrazy według kategorii i wyświetlać je na różne sposoby, ale także edytować obrazy bezpośrednio w przeglądarce.

uCoz - Konfiguracja zdjęć

Pierwsze kroki

Podobnie jak w przypadku każdego innego modułu uCoz, najpierw musisz dodać Albumy ze zdjęciami do swojej witryny. Można to łatwo zrobić za pomocą panelu sterowania w sekcji Moduły. Po zainstalowaniu modułu możesz go skonfigurować. W szczególności możesz:

1. Twórz i organizuj kategorie (określ opis kategorii, chroń niektóre kategorie hasłem, zmień adres URL, a także ustaw uprawnienia grupy użytkowników).

2. Dostosuj filtry, aby ułatwić odwiedzającym szybsze i łatwiejsze wyszukiwanie interesujących wpisów.

3. Ustaw następujące właściwości:

 • Liczba zdjęć na stronie głównej.
 • Rozmiar obrazu demonstracyjnego.
 • Maksymalne wymiary pełnowymiarowego obrazu.
 • Metoda redukcji rozmiaru w celu stworzenia obrazu demonstracyjnego (kadrowanie / skalowanie).
 • Niestandardowe pola do dodawania zdjęć.
 • Maksymalna liczba zdjęć w programie do wielokrotnego przesyłania i tak dalej.

uCoz - Photo Editor

Aby włączyć komentarze dla tego modułu, przejdź do sekcji Narzędzia, a następnie otwórz „Komentarze społecznościowe” i aktywuj tę funkcję dla modułu Albumy zdjęć. W kilku przypadkach odwiedzający Twoją stronę będą mogli dodawać komentarze przy użyciu różnych sieci społecznościowych, a także natywnego systemu autoryzacji uCoz (uID).

uCoz - Komentarze do albumów fotograficznych

Domyślnie każde zdjęcie jest wyposażone w następujące cechy:

 • Licznik wyświetleń.
 • Ocena.
 • Autor obrazu (dodany przez).

Możesz także edytować wszystkie przesłane zdjęcia za pomocą wbudowanego edytora zdjęć. Pozwala obracać obrazy, stosować filtr czarno-biały, oznaczać ludzi i obiekty, a także dodawać tagi.

Księga gości

Dodawanie księgi gości do swojej witryny działa tak samo, jak dodawanie dowolnego nieaktywnego modułu uCoz – wystarczy kliknąć i zaznaczyć „Zainstaluj moduł”. Po zainstalowaniu modułu możesz wyświetlić podgląd jego strony, aby zobaczyć, jak wygląda i działa domyślna wersja. Twoja księga gości jest gotowa do użycia.

Chcesz wprowadzić pewne dostosowania? Możesz łatwo dostroić domyślną wersję modułu za pomocą panelu sterowania. Na przykład domyślnie każdy nowy wpis w księdze gości pojawia się na samej górze strony, przesuwając starsze wpisy w dół strony. Gdy użytkownicy dodadzą 15 wpisów do strony, starsze posty zostaną przeniesione ze strony do łatwo dostępnych stron archiwum. Możesz zmienić liczbę widocznych postów, a także ich pozycję (u dołu / u góry), klikając przycisk Ustawienia modułu przycisk w panelu sterowania.

Dodatkowo możesz wybrać, gdzie chcesz wyświetlić formularz zgłoszeniowy (na osobnej stronie; na tej samej stronie); włączyć funkcję „Ocena wpisu”; dostosuj pola wprowadzania; ustaw maksymalną długość wiadomości.

Aby zapobiec publikowaniu wpisów spamu w Twojej witrynie, możesz ograniczyć dostęp do formularza, wprowadzając zmiany w uprawnieniach grupy użytkowników witryny. Możesz ustawić te uprawnienia w taki sposób, aby tylko zatwierdzeni użytkownicy mogli zostawiać wiadomości.

Dostosowywanie projektu modułu wymaga podstawowej znajomości HTML / CSS. Jeśli wiesz coś o kodowaniu, możesz całkowicie przebudować wygląd księgi gości.

Wyszukiwanie w witrynie

Korzyści z wewnętrznego wyszukiwania w witrynie są oczywiste zarówno dla właścicieli witryn, jak i odwiedzających, więc pomińmy długie wyjaśnienia i zabierzmy się do pracy. Dzisiaj będziemy testować Site Search, łatwy do dostosowania, a jednocześnie bardzo przydatny moduł uCoz. Zaloguj się do swojego konta uCoz, aby znajdować się na tej samej stronie.

Ustawienia modułu

Aby włączyć moduł Site Search, otwórz kartę „Nieaktywne moduły” w panelu sterowania, wybierz wymagany moduł i kliknij przycisk „Zainstaluj moduł”. Pole wyszukiwania zostanie dodane do Twojej witryny za kilka sekund.

Teraz, gdy moduł jest włączony, możesz dostosować jego główne ustawienia. Na szczęście uCoz jest dość elastyczny pod względem dostosowywania, nawet jeśli chodzi o takie pozornie niemożliwe do dostosowania funkcje, takie jak Wyszukiwanie. Za pomocą uCoz możesz dostosować następujące ustawienia:

 • Liczba wpisów na stronę.
 • Maksymalna łączna liczba wyników wyszukiwania.
 • Moduły do ​​wyszukiwania.
 • Maksymalna liczba znaków w opisie wyników.

Możesz także zaznaczyć opcję „uzupełnij wyniki wyszukiwania tagami”.

Czas odświeżyć naszą stronę testową i zobaczyć, jak działa ten moduł (patrz zrzut ekranu).

uCoz - moduł wyszukiwania witryny

Formularze e-mail

Teraz, gdy pokazałem Ci, że posiadanie formularza kontaktowego jest bardzo ważne, utwórz go za pomocą narzędzia do tworzenia witryn uCoz.

Pierwsze kroki

Po pierwsze, musimy aktywować moduł Formularze e-mail w naszym panelu sterowania (na pasku modułów muszą być dwie sekcje: Aktywna i Nieaktywna). Po zainstalowaniu modułu (po prostu zaznaczając pole wyboru „Aktywuj”) nic nie stanie się z wyglądem naszej witryny. Aby formularz był widoczny, musimy wstawić go ręcznie na żądaną stronę (używając kodu wygenerowanego po kliknięciu pola wyboru „Aktywuj”).

uCoz - formularze e-mail

Uff Chociaż trudno było to wyjaśnić, było to bardzo łatwe ��. Teraz możemy iść naprzód i wykorzystać wygenerowany kod. Po pierwsze, utwórzmy osobną stronę i nadaj jej nazwę Skontaktuj się z nami. Teraz możemy skopiować i wkleić sugerowany kod do odpowiedniej części naszej świeżo utworzonej strony. Po zapisaniu i zaktualizowaniu strony zobaczymy domyślny formularz e-mail uCoz (patrz zrzut ekranu).

uCoz - Wyślij wiadomość

Możliwe, że możesz go polubić i zapisać, wyloguj się z panelu sterowania i nazwij go dniem. Ale jeśli chcesz czegoś niestandardowego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbudować domyślny formularz od podstaw. Możesz dodawać, usuwać, przenosić w górę / w dół i zmieniać nazwy każdego pola używanego w formularzu kontaktowym. Możesz także utworzyć pola „wymagane” i zmienić typ pola (tekst, pole wyboru, kod bezpieczeństwa i więcej).

Podobnie jak w przypadku każdego innego modułu uCoz, formularze e-mail można również całkowicie przebudować nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także wyglądu. Jeśli korzystasz z kodów, dostosowanie formularza do własnych potrzeb będzie bułką z masłem. W przeciwieństwie do swoich konkurentów, uCoz otwiera kody dla użytkowników i daje im pełną kontrolę nad kodem, co ma kluczowe znaczenie, nawet jeśli nie masz pojęcia, co to jest tag HTML – jeśli jest pełna kontrola kodu, możesz zatrudnić profesjonalistę lub spytać specjalistę od technologii twoich, aby wprowadzić swoje pomysły w życie. Formularze e-mail niekoniecznie muszą być nudnymi, pozbawionymi cech skrzynkami – możesz zwiększyć ich efektywność i zaangażowanie, dodając listę rozwijaną zawierającą popularne pytania / tematy.

Po zakończeniu czyszczenia formularza kontaktowego możesz włączyć funkcję „Powiadom znajomego”. Ta funkcja tworzy specjalne formularze udostępniania umożliwiające odwiedzającym udostępnianie wpisów pocztą elektroniczną w łatwy i szybki sposób – wystarczy podać adres e-mail znajomego i kliknąć przycisk „Wyślij”.

uCoz - Powiadom znajomego

Nasz test byłby niepełny bez testów mobilnych. Tak więc uzyskałem dostęp do strony testowej ze swojego smartfona, a nawet wysłałem e-mail do siebie ��. Ogromne przyciski zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, łatwe w nawigacji menu, elegancki układ – 5 gwiazdek na 5!

Zrzut ekranu z urządzenia mobilnego - formularze e-mail uCoz

W połączeniu ze stronami często zadawanych pytań, szczegółowymi opisami produktów / usług, dokładnymi danymi kontaktowymi i użytecznym interfejsem formularze e-mail pomogą Ci stworzyć prawdziwy klejnot witryny.

Ankiety internetowe

Domyślnie każda witryna uCoz jest już wyposażona w jedną ankietę, a mianowicie „Oceń moją witrynę”. Załóżmy, że chcę wiedzieć, jaki typ witryny internetowej chcą zbudować użytkownicy mojej witryny. Zobaczmy, czego potrzeba, aby utworzyć taką ankietę za pomocą uCoz:

 • Aktywuj moduł Ankiety internetowe.
 • Otwórz sekcję Zarządzanie ankietami.
 • Kliknij przycisk „Nowa ankieta”.
 • Wpisz pytanie (jaki typ strony internetowej chcesz zbudować?).
 • Podaj prawdopodobne odpowiedzi.
 • Dostosuj ustawienia (tekst przycisku, data ważności ankiety, typ formularza ankiety itp.) I zapisz zmiany.

Po zakończeniu tych kroków przejdź do swojej witryny, odśwież ją i sprawdź wygląd i wydajność świeżo wykonanej ankiety. Poniżej znajduje się moja ankieta testowa.

Moduły uCoz - ankiety internetowe

Aby wprowadzić zmiany w projekcie i głównych ustawieniach ankiet internetowych (powiadomienia e-mail, uprawnienia grupy użytkowników, limit czasu itp.), Przejdź odpowiednio do sekcji Dostosowywanie projektu modułu i Ustawienia modułu.

Poradnik

Dzięki elastyczności platformy możesz wstawiać obrazy jako opcje odpowiedzi. Aby to zrobić, po prostu wstaw linki do potrzebnych obrazów w wymaganych polach (zamiast zwykłych wariantów tekstowych). Pamiętaj, że system nie zmniejsza automatycznie zdjęć, dlatego lepiej wcześniej zmienić rozmiar zdjęć.

Ankiety internetowe z obrazami

Aby użytkownicy mogli wybrać wiele opcji, wybierz typ ankiety internetowej „Pole wyboru”. Jeśli nie chcesz zaśmiecać miejsca w witrynie zbyt dużą liczbą odpowiedzi, rozważ aktywację typu ankiety internetowej „Wybierz”. Ta ankieta przedstawi opcje w formie listy rozwijanej.

Wyniki ankiety

Aby zobaczyć wyniki ankiety, kliknij ikonę „Wyniki ankiety” w panelu sterowania lub otwórz witrynę i kliknij link „Wyniki” znajdujący się pod ankietą. Wyniki zostaną wyświetlone jako łatwy do odczytania histogram.

Moduł SEO - Kreator stron internetowych uCoz

5. Obsługa klienta

Platforma nie ma niektórych środków umożliwiających użytkownikom pozostawanie w kontakcie. Nie ma funkcji czatu na żywo ani telefonu umożliwiającego bezpośredni kontakt z kierownikami wsparcia. Możesz wybrać system biletowy, który jest dostępny w opcjach bezpłatnych i płatnych. Darmowa opcja dotyczy tylko problemów technicznych. Ponadto odpowiedź zajmie menedżerom do 48 godzin.

Wsparcie płatne lub premium kosztuje użytkowników 0,50 USD za bilet. Zapewnia szybsze rozwiązanie w ciągu 24 godzin i obejmuje nie tylko problemy techniczne, ale także inne problemy, w tym problemy z płatnościami. uCoz ma oficjalny blog z wieloma artykułami. Regularnie publikują informacje o najnowszych aktualizacjach, a także o ofertach ulepszeń i życzeniach użytkowników. Możesz również z przyjemnością przyczynić się do rozwoju platformy.

6. Polityka cenowa

Oprogramowanie jest dostępne w 4 głównych naczyniach, w zależności od twoich celów. Dostępna jest darmowa wersja z niestandardową domeną uCoz, dodatkowymi reklamami i ograniczonym miejscem na dysku wynoszącym zaledwie 400 MB. Jest dobry tylko do testowania logiki konstruktora i niektórych podstawowych narzędzi. Jeśli potrzebujesz więcej udogodnień, możesz wybrać:

Opcja wycenyKosztfunkcje
Podstawowy:3 USD / mies✓ 2 GB miejsca na dysku;
✓ Nieograniczona przepustowość;
✓ Wsparcie 24/7.
Optymalne:4 USD / mies✓ 10 GB miejsca na dysku;
✓ Premium Antivirus;
✓ Skrypty PHP.
Maksymalny:8 USD / mies✓ 20 GB miejsca na dysku;
✓ Szablon mobilny;
✓ Sklep internetowy.
Sklep:5 USD / mies✓ eCommerce;
✓ Eksport produktów;
✓ Zniżki & Specjalne oferty.

Jeśli potrzebujesz uruchomić prostego bloga, wystarczy plan podstawowy, a Shop Plan jest dobry do uruchamiania projektów eCommerce. Jak wspomniano wcześniej, należy również wziąć pod uwagę dodatkowe koszty profesjonalnych szablonów i systemu biletowego premium.

 • Podstawowy plan kosztuje 3 USD miesięcznie z 2 GB przestrzeni dyskowej, podstawowymi funkcjami bezpieczeństwa i bezpłatną pomocą techniczną.
 • Plan optymalny kosztuje 4 USD miesięcznie bez reklam, bezpłatnej domeny, 10 GB przestrzeni dyskowej i antywirusa premium.
 • Maksymalny plan kosztuje 8 USD miesięcznie z 20 GB miejsca, funkcje premium + sklep internetowy.
 • Plan sklepu kosztuje 5 USD miesięcznie ze wszystkimi funkcjami premium i funkcjami Sklepu internetowego, ale 10 GB przestrzeni dyskowej.

7. FAQ uCoz

Pytanie: Dla kogo to jest?

Odpowiedź: w odróżnieniu Wix i Jimdo uCoz to całkowicie wizualne narzędzia do tworzenia witryn skierowane do początkujących odbiorców. UCoz jest przeznaczony głównie dla profesjonalistów zajmujących się tworzeniem witryn internetowych. Oferuje wystarczająco dużo gotowych rozwiązań, które pomogą Ci skonfigurować stronę internetową, ale jej główną zaletą jest jej rozszerzalność i elastyczność: możesz dostosować swoją stronę internetową na poziomie kodu – nie ma ograniczeń projektowych ani funkcjonalnych.

Niestety jego techniczny charakter sprawia, że ​​uCoz jest nieodpowiedni dla początkujących. Jeśli spodziewasz się całkowitego WYSIWYG, sprawdź Zestaw.

Pytanie: Czy to naprawdę za darmo??

Odpowiedź: Tak to jest. Możesz utworzyć konto w uCoz bezpłatnie i publikować wiele stron internetowych przy użyciu tego samego profilu. Wszystkie Twoje witryny pozostaną bezpłatne, dopóki je zaktualizujesz. Możesz nawet dołączyć własną domenę drugiego poziomu (np .: mysitename.com) bez konieczności aktualizacji konta.

Jako darmowy użytkownik uCoz uzyskasz dostęp do wszystkich jego modułów (konfigurowalnych bloków konstrukcyjnych), z wyjątkiem funkcji eCommerce. Moduł sklepu internetowego jest dostarczany z planem sklepu (9,99 USD / mc).

Jak dokładnie ci ludzie zarabiają pieniądze? – możesz się zastanawiać. Umieszczając reklamy na bezpłatnych stronach. Konta bez reklam zaczynają się od 5,99 USD miesięcznie lub mniej, jeśli zdecydujesz się zapłacić z góry za dłuższy okres (3 miesiące / 6 miesięcy / rok…).

Innymi słowy, możesz zbudować profesjonalnie wyglądającą witrynę bez reklam z niestandardową nazwą domeny i hostingiem za około 5 USD / mc. Lub możesz uzyskać tę samą stronę internetową, ale z reklamami, nie wydając ani grosza.

Pytanie: Czy mogę uzyskać dostęp do kodu źródłowego mojej witryny??

Odpowiedź: Tak, możesz. Pełna kontrola kodu jest tym, co wyróżnia uCoz wśród konkurentów. Ta funkcja nie jest dostępna w większości najlepszych twórców stron. Pełna kontrola kodu umożliwia wprowadzanie precyzyjnych pikseli w projekcie witryny, a także dodawanie własnych skryptów. Jeśli więc znasz kody, możesz stworzyć super funkcjonalną stronę internetową z uCoz – jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia �� .

Kontrola kodu uCoz

Pytanie: Czy mogę utworzyć responsywną stronę za pomocą uCoz?

Odpowiedź: Tak, możesz. Po prostu upewnij się, że wybrałeś jeden z nowych responsywnych szablonów dla swojej witryny (możesz łatwo zmienić obecny szablon uCoz, jeśli nie jest responsywny).

Testowanie szablonów uCoz - HTC View

Pytanie: Jaką stronę internetową mogę zbudować za pomocą uCoz?

Odpowiedź: uCoz został pierwotnie opracowany jako wielofunkcyjna platforma oparta na systemie modułów, które mogą być używane do tworzenia dowolnego typu strony internetowej: sklepu internetowego, bloga, forum, strony biznesowej, portfolio itp. Możesz użyć dowolnej liczby modułów jednocześnie : Forum + Albumy fotograficzne + Testy + Księga gości + Czat online i tak dalej. Możesz grać z modułami i ich ustawieniami, dopóki nie znajdziesz idealnej kombinacji funkcji.

8. Plusy i minusy

uCoz to platforma spełniająca oczekiwania zarówno początkujących, jak i doświadczonych programistów. Posiada modułową strukturę oferującą gotowe do użycia rozwiązania na miejscu, w tym eCommerce, SEO, blogowanie itp..

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwość użycia i możliwości głębokiej personalizacji.
&# x2714; Niedrogie plany.
&# x2714; Ulepszona funkcjonalność eCommerce.
&# x2714; Narzędzia marketingowe i promocyjne.
&# x2714; Dostęp do strony HTML i CSS.
To Zrozumienie logiki może trochę potrwać.
✘ xtra koszty wsparcia premium w sprzedaży biletów.

9. Zawodnicy

Rynek budowania stron internetowych oferuje wiele platform do wyboru. Przygotowałem kilka porównań uCoz i jego najpopularniejszych konkurentów, takich jak Wix, Weebly i WordPress.

uCoz vs WixuCoz vs WeeblyuCoz vs WordPress

uCoz jest potężniejszy i bogatszy w funkcje niż Wix i Weebly, a te ostatnie są bardziej przyjazne dla użytkownika. WordPress jest bardziej elastyczny niż uCoz, ale wymaga więcej czasu i umiejętności, aby zbudować stronę internetową. Przeczytaj pełne porównania, aby uzyskać szczegółowe informacje.

10. uKit i uID.me

Narzędzie do tworzenia witryn uCoz nie jest jedynym produktem opracowanym przez zespół uCoz. Firma jest także właścicielem jednostronicowego narzędzia do tworzenia profili uID.me oraz program do tworzenia witryn bez kodu dla biznesu uKit.com. W przeciwieństwie do uCoz, który oferuje pełną kontrolę HTML i CSS, uKit działa zupełnie inaczej. System zapewnia intuicyjny edytor „przeciągnij i upuść”, który w ogóle nie wymaga kodowania.

Wniosek

uCoz ma wiele mocnych stron, które wyróżniają go z tłumu, szczególnie w porównaniu z konkurentami. Właśnie to może być decydującym kryterium przy wyborze tego narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Nowoczesna ergonomiczna deska rozdzielcza, szeroki zestaw w pełni wyposażonych modułów, bogaty asortyment szablonów, w tym projekty premium, wysoki poziom bezpieczeństwa, potężny ekosystem, interfejs API z otwartym dostępem – to uogólniona lista oczywistych korzyści systemowych.

Wypróbuj uCoz teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map