Recenzja Webasyst.com

Webasyst w naszym rozumieniu jest niestandardowym produktem. Jego twórcy oferują 3 produkty do wyboru, a mianowicie środowisko do tworzenia niestandardowego CMS na jego podstawie, które można pobrać bezpłatnie i zainstalować na własnym serwerze, gotowy skrypt CMS Shop napisany na podstawie tej platformy i out- gotowe rozwiązanie do tworzenia sklepów internetowych – Webasyst. Jest to CMS, który jest instalowany na hoście dewelopera i może być dalej wykorzystywany na zasadzie odpłatności (czynszu). Jeśli chcesz, możesz w przyszłości przenieść swoją stronę internetową na własny hosting.


Łatwość użycia:6/10
Funkcje:9/10
Projekt:8/10
Wsparcie techniczne:9/10
Cennik:8/10
Ogólny wynik:8,0 / 10

Webasyst to zestaw rozwiązań, które zaspokoją każdy gust. Twórcy stron internetowych oraz zwykli użytkownicy mogą znaleźć swoje preferencje w produkcie. Oficjalna strona internetowa platformy wygląda bardzo atrakcyjnie i zawiera wiele informacji. Oferuje mnóstwo informacji o produktach i wiele rozszerzeń dla nich. Nie rozmawiamy o frameworku i systemie CMS, koncentrując uwagę na głównym rozwiązaniu niezbędnym dla naszego bloga, a mianowicie na kreatorze stron internetowych.

Wszystko, co obecnie wiemy o platformie, to fakt, że jest ona pozycjonowana jako rozwiązanie służące do tworzenia sklepów internetowych. Omówmy szczegółowo jego główne cechy, aby wyciągnąć wnioski.

1. Łatwość użycia

Webasyst to CMS i kreator stron internetowych, który jest automatycznie pobierany na hosting. Usługa jest dostarczana przez twórców skryptów. Oznacza to, że możesz kupić prawa do Shop Script, po zainstalowaniu go na niezależnie wybranym hostingu lub wypożyczyć gotowy do użycia wariant systemu oparty na subskrypcji płatności. Co działa najlepiej?

To zależy od twoich potrzeb. Jeśli wygodniej jest uzyskać wszystko, czego potrzebujesz od samego początku, bez potrzeby konfigurowania hostingu i baz danych, to bardziej korzystne będzie narzędzie do tworzenia witryn. Jeśli chodzi o funkcjonalność obu systemów, jest prawie identyczny.

Pulpit nawigacyjny Webasyst

W swojej strukturze Webasyst nie jest podobny do innych twórców stron internetowych. Może dlatego, że początkowo jest to CMS. Nie ma w tym nic zbyt skomplikowanego, ale musisz się przyzwyczaić przez ponad 15 minut. Początkujący mogą się nawet przestraszyć, widząc pulpit systemu. Tak, nie jest to proste, choć ma przyjazny dla użytkownika, prosty i logiczny interfejs. Aby jednak podjąć taką decyzję, powinieneś poświęcić przynajmniej trochę czasu na zapoznanie się z programem.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

Webasyst to zestaw aplikacji przeznaczonych do wykonywania określonych zadań i połączonych tym samym interfejsem. Wszystko ma tutaj logiczną strukturę. Przetestowaliśmy pełną wersję programu, po której domyślnie dostępne są następujące aplikacje (lub moduły, ponieważ jest to wygodniejsze dla użytkowników):

  • Łączność – dane kontaktowe wszystkich użytkowników zarejestrowanych w systemie;

Kontakty Webasyst

  • Sklep – aplikacja z niezbędnymi narzędziami potrzebnymi do uruchomienia sklepu internetowego;

Sklep Webasyst

  • Centrum – aplikacja do tworzenia sekcji dyskusji na stronie internetowej. Jest to połączenie bloga i forum;

Centrum Webasyst

  • HelpDesk – komunikacja z zespołem wsparcia technicznego;
  • Mailer – konstruktor formatu wiadomości e-mail do wysyłania wiadomości klientom;

Webasyst Mailer

  • Blog – tworzenie blogów, które można wykonać za pomocą kilku kliknięć;

Blog Webasyst

  • Zdjęcia – sekcja do przechowywania zdjęć i albumów, a także konfiguracji projektu ich stron internetowych;

Zdjęcia Webasyst

  • Stickies – miejsce do przechowywania różnych przypomnień w formatach naklejek;

Webasyst Stickies

  • Akta – miejsce do przechowywania różnych formatów plików, które umożliwia połączenie Dropbox i innych systemów chmurowych;

Pliki Webasyst

  • Zadania – notatnik do wszystkich zadań związanych ze stroną internetową;

Zadania Webasyst

  • Teren – aplikacja służąca do tworzenia stron promocyjnych ze wszystkimi wymaganymi elementami;
  • Instalator – w tym miejscu można znaleźć dodatkowe aplikacje, widżety i wtyczki do pobrania na swoją stronę internetową;

Instalator Webasyst

 • Chmura – zestaw różnych opcji. To miejsce, w którym możesz zobaczyć swoje konto statusu, przedłużyć usługi Webasyst, skonfigurować domeny, e-maile, zoptymalizować szybkość pracy na stronie (CDN) i dodać polecenia cron, które muszą być spełnione.

Każda aplikacja ma swoje ustawienia i można ją przeglądać osobno, ale skupimy się tylko na głównym aspekcie – sklepie internetowym. Jest naprawdę potężny i jeden z najlepszych, jakie widzieliśmy. Poniżej znajduje się lista opcji dla tej aplikacji:

  • Zamówienia”To sekcja, która zawiera wyczerpujący przegląd wszystkich rodzajów zamówień, w tym nowych, potwierdzonych, opłaconych, wysłanych, zrealizowanych, zwróconych i usuniętych. Tutaj możesz przejrzeć kanały dystrybucji produktów, skonfigurować kupony rabatowe i ręcznie utworzyć nowe zamówienie, jeśli to konieczne;

Zamówienia w sklepie Webasyst

  • Klienci”To sekcja, w której zapisani są wszyscy klienci i ich podział w odniesieniu do źródeł przekierowania sieci społecznościowej (Twitter, Facebook). Możesz również zobaczyć dane według regionów i skierowań tutaj;

Klienci sklepu Webasyst

  • Produkty”To miejsce, w którym możesz znajdować i dodawać kategorie, produkty, konfigurować działania promocyjne, tworzyć dodatkowe pola, ustawiać odznaki takie jak„ Hit! ” lub „Rabat!”, pisz tagi, typy produktów, dostosuj ustawienia widoczności i wykonuj inne czynności związane z zapasami produktów w sklepie internetowym i kontrolą magazynu. To także sekcja, z której można przesyłać masowe produkty z plików CSV. Szczegółowe instrukcje dotyczące ich wypełniania są również dostępne tutaj;

Produkty sklepu Webasyst

  • Raporty”Zawiera szczegółowe statystyki sprzedaży według źródła (sieci społecznościowe, jednostki geograficzne, kampanie promocyjne, kanały dystrybucji, okna wystaw itp.). To także sekcja, w której możesz skonfigurować testy A / B, przejrzeć obliczenia marketingowe, ROI i inne wykresy. Inne ustawienia są również dostępne tutaj. Jest ich wiele (indywidualna większość raportów klientów, produktów, formularzy zamówień produktów itp.);

Raporty sklepu Webasyst

  • Witryna sklepowa”To sekcja, w której możesz skonfigurować statyczne strony, wybrać szablon okna pokazu, edytować go, uzyskać dostęp do kodu, skonfigurować widżety sieci społecznościowej i bogaty wybór drobnych parametrów. To także miejsce, w którym możesz znaleźć SEO swojego sklepu internetowego, przyjazne parametry URL, wybrać opcje płatności i wysyłki oraz aktywować bezpieczne połączenie podczas składania zamówienia, jeśli potrzebujesz.

Witryna sklepu Webasyst Store

Oprócz sekcji opisanych powyżej sklepy Webasyst mają również ustawienia ogólne. Jest ich tutaj wiele – typy / cechy produktu, rekomendacje, zapasy, statusy zamówień, opcje wysyłki / płatności, rabaty, typy walut, podatki, formularze drukowane, analizy, linki wyzwalające itp. Lista może być kontynuowana, a każda sekcja ma swoją własny zestaw opcji. Sensowne jest przeglądanie ich niezależnie, ponieważ możesz naprawdę się zdezorientować, czytając o tych funkcjach. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość skonfigurowania dostarczania SMS-ów dotyczących przychodzących zamówień.

To jest podstawowa funkcjonalność systemu. Można go szczególnie rozszerzyć, konfigurując wtyczki, których liczba przekracza 400. Wtyczki są bezpłatne i płatne. Aby przejrzeć rozszerzenia, które są dostępne do pobrania, należy przejść do sekcji „Instalator”. Tutaj możesz kupić aplikacje, szablony, wtyczki i widżety, które są całkowicie bezpłatne. Wtyczki i aplikacje można kupić tylko raz lub można je skonfigurować za opłatą subskrypcyjną. Pierwszy wariant jest dla Ciebie znacznie bardziej korzystny. Mimo że jest nieco droższy, nie będziesz musiał płacić dodatkowych opłat za każdym razem, gdy będziesz go używać.

Warto wspomnieć, że koszt instalacji kilkunastu użytecznych rozszerzeń może być równy (lub może przekroczyć) roczny koszt wynajmu platformy w tańszych planach. Ogólnie rzecz biorąc, wybór wtyczek pozwala na bardziej skomplikowane i szczegółowe ustawienia systemu. Spodoba się tym użytkownikom, którzy zamierzają uruchomić hipermarket ze wszystkimi możliwymi funkcjami.

Wtyczki Webasyst

Każda wtyczka / szablon zawiera szczegółowy opis i recenzje, dzięki czemu będziesz wiedział, za co płacisz. Istnieje wiele rozwiązań spełniających wszelkie potrzeby. Większość z nich jest całkiem przydatna, chociaż niektóre wtyczki oferują funkcjonalność, która jest standardowa dla innych systemów, takich jak suwaki, konstruktory formularzy, banery, recenzje itp. Tak, niektóre z tych elementów są alternatywami dla narzędzi systemowych, a niektóre te proste elementy niestety nie mają odpowiedników systemowych. Liczba recenzji jest głównym dowodem ogromnej społeczności Webasyst, która stwarza pozytywne wrażenie na systemie.

Porozmawiajmy teraz o nazwach domen. Zasady lokalne są standardowe: jeśli masz własną domenę, możesz ją połączyć; jeśli nie, zostanie ci on przekazany w prezencie po zakupie planu (.ru). Jeśli wolisz inny obszar domeny, kup go z innego rejestru lub bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego, jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze. Wybór należy do ciebie.

Programiści zwrócili również uwagę na integrację z sieciami społecznościowymi (Facebook, Twitter, Instagram). Możesz wyświetlić ich widżety i skonfigurować synchronizację tytułów / opisów produktów z witryną.

Webasyst to platforma dla profesjonalnych projektantów stron internetowych. Działa najlepiej do tworzenia sklepów internetowych, ale może być również skutecznie wykorzystywany do uruchamiania blogów i witryn promocyjnych. Początkujący mogą bać się deski rozdzielczej, która na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana, a także zaawansowanej funkcjonalności platformy. Jednak profesjonaliści szybko opanują system, piszą lub kupują własne wtyczki i zaczną tworzyć niestandardowe sklepy internetowe lub te, które pomogą rozwijać własne firmy. Główną zaletą jest to, że dość łatwo jest rozpocząć pracę z systemem, a niuanse, które pojawią się podczas procesu, można skutecznie rozwiązać w dziale obsługi klienta, zwracając uwagę na szczegóły.

3. Wzory

Liczba tematów:77
Profesjonalne szablony:&# x2714; TAK
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Płatne motywy:20–119 USD
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu HTML:&# x2714; TAK

Biorąc pod uwagę specjalizację platformy sklepu internetowego, liczba oferowanych szablonów jest imponująca i przekracza 77 motywów. Niestety większość z nich jest płatna. Tutaj jest tylko 9 darmowych szablonów. Są dobrej jakości, ale płatne motywy (20–119 USD) są bardziej atrakcyjne i wszechstronne. Podział tematyczny oraz podgląd szablonu są również dostępne tutaj. Nie jest trudno wybrać to, czego potrzebujesz. W systemie można zainstalować jednocześnie kilka szablonów, zmieniając je w razie potrzeby.

Każdy projekt można dostosować do własnych upodobań, chociaż opcje dostosowywania nie są tutaj tak szerokie. Możesz zmienić paletę kolorów i główną czcionkę, ale te opcje nie będą wystarczające dla profesjonalistów. Na szczęście możesz edytować kody szablonów, aby spełnić Twoje osobiste potrzeby w zakresie projektowania stron internetowych. Można zapisać kilka odmian tego samego szablonu, testując ich skuteczność w praktyce. Możesz pobrać szablon na swój komputer, aby go tam edytować lub przesłać własną wersję.

Zatem funkcje CMS są tutaj widoczne. Możesz uzyskać każdy potrzebny projekt, pod warunkiem, że posiadasz wymagane umiejętności. Niestety nie zadziała to dla początkujących, ponieważ potrzebne są zaawansowane umiejętności, aby pomyślnie wykonać wszystkie te zadania. W przeciwnym razie będziesz musiał pracować z wariantami zapasów, które zawierają niewielkie zmiany. To nie jest naprawdę wygodne.

Tematy Webasyst

Ustawienia projektu sklepu internetowego są dostępne w sekcji „Pokaż okno” / „Projekt”. Możesz zmienić szablon w dowolnym momencie w sekcji „Motywy projektowe”, a domyślnie ustawiona opcja edycji kodu projektowego jest dostępna w sekcji „Szablon”.

Wniosek jest następujący: Webasyst ma wiele szablonów, ale najlepsze próbki są dość drogie. Aby nadać swoim projektom indywidualny wygląd, musisz walczyć z kodami. Opcje dostosowywania projektu systemu są dość słabe. Ogólna jakość szablonu jest jednak powyżej średniej.

4. Obsługa klienta

Dział obsługi klienta jest imponujący. Niezależnie od tego, jaki masz problem, szczegółowy poradnik znajdziesz w odpowiedniej sekcji. Dostępny jest także blog z wieloma przydatnymi artykułami. Początkujący docenią sekcję obsługi klienta: system jest wielofunkcyjny i złożony, mimo że ma logiczną strukturę. Można znaleźć doświadczonego projektanta stron internetowych, który wdroży nowe opcje, takie jak edycja / tworzenie szablonów, aktualizacja i tworzenie modułów, dostosowanie ustawień. Jest to jednak dostępne po cenie do negocjacji.

5. Polityka cenowa

System na pierwszy rzut oka wydaje się drogi, ale nie jest to do końca prawda. Począwszy od drugiego planu, będziesz mógł utworzyć do 5 stron internetowych za jednym kosztem. Rzeczywisty koszt każdej strony internetowej nie będzie tak wysoki. Z drugiej strony, masowe podejście do tworzenia stron internetowych jest zorientowane na doświadczonych klientów, którzy uruchamiają niestandardowe strony internetowe. To poważny system dla poważnych twórców stron internetowych. Dla początkujących pierwszy plan będzie wystarczający, nawet bez żadnych wtyczek. Przyjrzyjmy się kosztom miesięcznych planów oferowanych przez system:

 • Plus (7 USD / mies.) – sklepy internetowe i aplikacje do wysyłania wiadomości, 5 GB przestrzeni hostingowej, możliwość utworzenia 1 witryny, dostęp SSL, domena premiowa .ru;
 • Zawodowiec (23 USD / mc) – utworzenie 5 stron internetowych, 10 GB miejsca, bezpłatne połączenie CDN (szybkość funkcjonalności strony), zaawansowane narzędzia analityczne;
 • Premia (63 USD / mc) – dodatkowe moduły zadań, program polecający, certyfikat podarunkowy SSL. Ten plan pozwala na utworzenie 10 stron internetowych.

Proste obliczenia pozwalają stwierdzić, że koszt utworzenia jednej witryny z zaawansowanymi planami jest dość umiarkowany. Dodano nowe funkcje, opcje i liczbę stron internetowych do utworzenia. Zaleca się początkującym, aby uzyskać pierwszy plan, a ci, którzy chcą zaangażować się w profesjonalne tworzenie stron internetowych, powinni wybrać drugi i trzeci plan. Ten ostatni plan spodoba się zespołom projektowym stron internetowych o sprawdzonej reputacji. Koszt korzystania z Webasyst może zostać zwiększony, jeśli kupisz nowe szablony, aplikacje, wtyczki lub zamówisz usługi innych programistów.

System ma na celu tworzenie dużych sklepów internetowych i nie ma poważnego wpływu na wzrost ruchu przychodzącego. Oznacza to, że Twoja inwestycja finansowa może się wkrótce zwrócić. Sensowne jest korzystanie z usługi do opracowywania poważnych projektów. Będziesz miał jeden bezpłatny miesiąc próbny na przetestowanie systemu. Wszystkie opcje, z wyjątkiem płatnych rozszerzeń, będą dostępne w tym czasie. To wystarczy, aby przetestować wszystko, co chcesz.

Podobnie jak większość innych twórców stron internetowych, Webasyst oferuje standardowe funkcje SEO, w tym możliwość wypełniania metatagów dla całej witryny, kategorii produktów, oddzielnych produktów i stron, wybierania przyjaznego typu tworzenia adresów URL, dostosowywania 301 przekierowań i pliku robots.txt ustawienia, skonfiguruj licznik i analitykę Google. To całkiem miłe, ale nie ma w tym nic specjalnego. Sytuacja zmienia się pozytywnie po skonfigurowaniu kilku wtyczek w celu poprawy wyników SEO.

6. Zalety i wady

Podczas eksploracji opcji Webasyst byliśmy pod wrażeniem jego jakości i funkcjonalności. System ma długą listę niesamowite korzyści, mianowicie:

 • Przyzwoita jakość szablonu
 • Duży wybór widżetów, wtyczek i aplikacji do zainstalowania, w tym bezpłatnych
 • Fajny zestaw narzędzi SEO
 • Rozsądne plany
 • Dobra jakość wsparcia technicznego dostępna 24/7
 • Bardzo pouczająca sekcja obsługi klienta
 • Możliwość zamówienia niestandardowej funkcjonalności od profesjonalisty.

Usługa wygląda dość potężnie, ale nie jest pozbawiona słabe punkty, Jak na przykład:

 • Prawie wszystkie szablony są płatne, a koszt jest dość wysoki
 • Opcje dostosowywania projektu są niewystarczające bez kodowania
 • Złożoność dla początkujących
 • Niektóre płatne wtyczki zapewniają funkcjonalność, która początkowo musi być w systemie (w porównaniu do innych platform).

Platforma działa świetnie dla doświadczonych projektantów stron internetowych, ale z pewnością będzie wymagała dodatkowych inwestycji finansowych, aby mogła być efektywnie wykorzystywana (szablony, wtyczki itp.). Początkującym nie będzie łatwo go opanować, ale w ciągu kilku dni można przyzwyczaić się do niezwykłego pulpitu nawigacyjnego i wielu ustawień. Najważniejsze jest to, że Webasyst umożliwia uzyskanie wysokiej jakości rezultatu.

Oczywiście istnieją różne alternatywy dla systemu, ale trzeba będzie ich poszukać w niszy CMS. Większość twórców stron internetowych pozostaje w tyle za tą platformą pod względem skuteczności ustawień witryny. Wyjątkiem jest tylko Shopify. Złudzenie może być także porządnym konkurentem. Pozostałe systemy są wygodniejsze dla początkujących, ale są prostsze pod względem funkcjonalności.

Wniosek

Webasyst to bardzo potężny kreator witryn internetowych sklepów internetowych. Ma wszystko, czego możesz potrzebować, aby uruchomić platformę transakcyjną o dowolnym poziomie złożoności. Jako bonus otrzymasz możliwość stworzenia bloga lub strony promocyjnej, ale te opcje nie są tak poważne i atrakcyjne, jak funkcjonalność eCommerce systemu. Wygodniej i taniej jest tworzyć małe witryny na innych platformach. Webasyst to usługa dla poważnych twórców stron internetowych i zaawansowanych projektów.

Nie podobała nam się ilość bezpłatnych szablonów i koszt płatnych. Z drugiej strony można edytować kod tutaj, co pozwala przekształcić dowolny gotowy szablon w dowolny potrzebny motyw bez inwestowania w jego zakup. Jak zapewne zauważyłeś, strony internetowe są silne ze wszystkich punktów widzenia. Co więcej, ich funkcje SEO są również na najwyższym poziomie, biorąc pod uwagę instalację wtyczek.

Znaczącą wadą dla początkujących jest złożoność deski rozdzielczej. Około jedna trzecia opcji (jeśli nie więcej) będzie dla Ciebie dziwna. Gdy trochę poćwiczysz i zapoznasz się z sekcją obsługi klienta, łamigłówki będą na swoich miejscach i staniesz się miłym specjalistą w niszy tworzenia sklepów internetowych. Ten system jest honeypotem dla profesjonalnych programistów internetowych. Jeśli skupiasz się na poważnej pracy, zalecamy użycie Webasyst. Po opanowaniu systemu na pewno ci się spodoba, a inwestycje finansowe szybko się zwrócą.

Wypróbuj Webasyst teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map