Recenzja Webs.com

Sieci – jest jednym z najstarszych twórców stron internetowych dla majsterkowiczów, który pomaga skutecznie budować i promować witrynę małych firm. Nie oznacza to jednak, że sieci Web nie można wykorzystywać do uruchamiania osobistych stron internetowych ani organizacji non-profit. Tyle, że zestaw narzędzi usługi, jej szablony i funkcje koncentrują się głównie na tworzeniu stron internetowych dla przedsiębiorców.


Platforma zawiera funkcje, które pozwalają budować różne projekty, przyczyniają się do łatwości użytkowania, wygody i nie wymagają żadnych umiejętności tworzenia stron internetowych uruchomić atrakcyjną i dobrze zorganizowaną stronę internetową. To sprawia, że ​​system jest godnym wyborem dla początkujących i profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych, którzy nie chcą zawracać sobie głowy złożonymi niuansami związanymi z projektowaniem stron internetowych, ale mają zamiar przygotować dobrą stronę internetową w krótkim czasie..

Sieć została założona w 2001 roku i początkowo była wykorzystywana do celów osobistych użytkowników, dopóki nie została przejęta przez Vistaprint. Od tego czasu system zaczął się szybko rozwijać, oferując różnorodne funkcje i narzędzia. Trudno nazwać Webs najpopularniejszym lub najbardziej funkcjonalnym narzędziem do budowania witryn SaaS na świecie, ale jedyny fakt jest jasny: liczba stron internetowych zbudowanych przy użyciu platformy przekroczyła 55 milionów, co jest zdecydowanie jednym z najlepszych dowodów siły systemu, co mówi samo za siebie. Rozwińmy więc nasze rękawy i zajmijmy się testowaniem sieci, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

1. Łatwość użycia

Sieci nie można nazwać absolutnie łatwym w użyciu narzędziem do tworzenia witryn. Przyzwyczajenie się do interfejsu i pulpitu nawigacyjnego, który zawiera wiele sekcji, kart i kategorii, zajmuje dużo czasu. Dobrą wiadomością jest to, że system jest wyposażony w edytor stron WYSIWYG, który pozwala przejąć pełną kontrolę nad zmianami wprowadzanymi na każdej stronie internetowej.

Zasada „przeciągnij i upuść” przyczynia się do intuicyjnego odczuwania usługi, ponieważ to Ty wybierasz wymagane elementy i układasz je na stronie. Większość funkcji i elementów projektu (akapity, obrazy, kolumny, galerie zdjęć, formularze kontaktowe, przyciski i więcej) to ruchome moduły. Po prostu wybierz jeden z dolnego paska narzędzi i przeciągnij go na stronę. Po ustawieniu elementu kliknij go dwukrotnie, aby skonfigurować jego głębsze właściwości.

Edytor stron internetowych

Interfejs WWW jest bardzo łatwy w obsłudze, radosny i inspirujący: najważniejsze karty i linki są zawsze na wyciągnięcie ręki. Dla wygody użytkownika jest on podzielony na dwa obszary: Pulpit nawigacyjny i sam Konstruktor. Aby zobaczyć pełny obraz tego, co dzieje się z Twoim projektem, przejdź do panelu Webs Dashboard. Obejmuje takie zakładki jak Statystyka (na podstawie ich wewnętrznego narzędzia śledzenia), Webs Premium, Domeny & E-mail, formularz zgłoszeniowy, SEO Booster, telefon komórkowy, ustawienia i pasujące produkty.

Dostępna jest także przydatna funkcja list lokalnych, która pomaga automatycznie przesyłać informacje o firmie do ponad 100 lokalnych katalogów wyszukiwania, w tym Google i Yahoo.

Pulpit nawigacyjny sieci Web

Warto wspomnieć, że proces rejestracji jest tutaj bardzo szybki i prosty. Musisz wypełnić pola, podając swój adres e-mail, hasło i typ witryny, którą zamierzasz zaprojektować. Zaraz potem możesz przejść do wyboru szablonu. Będziesz mógł wybierać między darmowymi i premium motywami, ich kategoriami, a nawet skorzystać z opcji filtru wyszukiwania, aby określić branżę, która Cię interesuje. Skraca to również czas wyboru szablonu, nie wspominając o współczynniku wygody.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

Jeśli chodzi o zestaw funkcji, Webs oferuje bogatą liczbę narzędzi, które zaspokoją większość potrzeb użytkowników w zakresie projektowania stron internetowych. Niezależnie od typu witryny, którą zamierzasz skonfigurować, znajdziesz funkcje dostosowywania projektu, funkcje marketingowe i promocyjne oraz opcje, które pozwolą Ci zacząć i osiągnąć pożądane cele. Wymieńmy najważniejsze cechy kreatora stron internetowych, które odróżniają system od innych popularnych usług i dlatego są warte uwagi użytkowników.

Integracja z mediami społecznościowymi

Dzięki sieciom możesz skutecznie kontaktować się z odwiedzającymi, integrując konta mediów społecznościowych z witryną. Aby przyciągnąć uwagę użytkowników i informować ich o nadchodzących wiadomościach, wydarzeniach i aktualizacjach, możesz dodać ikony mediów społecznościowych, udostępnić swój kanał na Twitterze lub wyświetlić pole podobne do Facebooka na stronie.

Oferty lokalne

Ta funkcja ułatwia zauważenie Twojej firmy przez lokalną społeczność poprzez dodanie jej do lokalnych katalogów ofert. Wystarczy podać dane firmy, dane kontaktowe i inne fakty, aby były dostępne w wynikach wyszukiwania. Podsumowując, system umożliwia zarejestrowanie Twojej firmy w ponad 100 lokalnych katalogach online w mniej niż 5 minut! To naprawdę imponujące i skuteczne!

Listy stron

Galerie wideo i zdjęcia

Kreator stron internetowych ożywia Twój projekt, umożliwiając integrację i zarządzanie efektownymi galeriami wideo i fotografiami, które przyciągają uwagę użytkowników. Niezależnie od tego, jaki masz cel, po uruchomieniu witryny dodanie zdjęć i filmów zwiększy współczynnik zaangażowania użytkowników. System zapewnia również opcje edycji obrazu, umożliwiając kadrowanie, obracanie i zmianę rozmiaru dodanych zdjęć w celu utworzenia wyjątkowej i imponującej galerii..

Silnik eCommerce

Jeśli masz zamiar dodać funkcjonalność eCommerce do swojego sklepu internetowego, możesz to zrobić za pomocą potężnego zintegrowanego silnika eCommerce. Konfigurowanie sklepu internetowego i zarządzanie nim jest łatwe dzięki Webs. Możesz dodawać i edytować produkty, obrazy, opisy, wiele konfiguracji, statusy produktów, przypisywać kategorie do różnych typów produktów itp.

Użytkownicy kont premium mają dostęp do systemu śledzenia zapasów, który pomaga im zarządzać swoimi produktami i kontrolować je bezpośrednio w panelu internetowym.

Internetowy eCommerce

Co więcej, możliwe jest dostosowanie płatności (w tej chwili system akceptuje tylko płatności PayPal), a opcje wysyłki również nie zajmują dużo czasu, nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Jeśli zintegrujesz swój sklep Webs z Etsy konto, uzyskasz dostęp do bardziej zaawansowanych eCommerce i opcji płatności. Kolejny pozytywny niuans polega na tym, że sieci nie pobierają żadnych opłat transakcyjnych od sprzedaży dokonanej w systemie.

Zaawansowane analizy witryn internetowych

Webs posiada własne zintegrowane narzędzie do analityki internetowej Stats. Pozwala śledzić statystyki Twojej witryny, dowiedzieć się o ilości i źródłach ruchu, zachowaniach odwiedzających, głównych źródłach zysków, liczbie odsłon itp..

Narzędzie do newslettera

Narzędzie pozwala wysyłać wiadomości e-mail do członków witryny. Subskrybenci abonamentu Premium mogą korzystać ze swoich umiejętności kodowania HTML w celu ulepszenia opcji formatowania obrazu i tekstu.

Blogowanie

Jeśli chcesz dodać bloga do swojej witryny, zrobienie tego za pomocą stron internetowych zajmie tylko kilka minut. Łatwo jest nie tylko go skonfigurować, ale także później edytować i aktualizować posty oraz ustawienia. Jedyna rzecz – na początku powinieneś znaleźć miejsce, w którym chcesz dodać blog – jest on ukryty na karcie strony aplikacji w menu dodawania strony.

Pasująca funkcja produktów

W zależności od specjalizacji witryny system zaoferuje niestandardowe drukowane materiały marketingowe. Pozwalają Ci oferować atrakcyjne oferty na pocztówki, wizytówki, kalendarze i inne popularne produkty dostarczane przez Vistaprint, znanego partnera Webs.

Booster SEO

Strony zajmują się również twoją przyzwoitą promocją witryny. Potężne narzędzie SEO opracowane specjalnie przez ekspertów systemowych pomaga organizować i optymalizować zawartość strony internetowej w najlepszy możliwy sposób, aby osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarkach bez specjalnych umiejętności technicznych. Wystarczy wypełnić metatagi (tytuły, opisy i słowa kluczowe), aby podnieść pozycję witryny w wyszukiwarkach. Pamiętaj, że adres URL witryny jest automatycznie generowany przez usługę na podstawie nazwy elementu menu.

3. Wzory

Liczba tematów:750
Darmowe motywy&# x2714; TAK
Elastyczny projekt✘ NIE
Sortuj według branży:&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:✘ NIE

Design jest jedną z rozczarowujących funkcji kreatora stron internetowych. Na dzień dzisiejszy system oferuje ponad 750 motywów, z których wszystkie są gotowe na urządzenia mobilne. Niezależnie od szerokiego wyboru szablonów motywy wyglądają na nieco przestarzałe i nie mają elastyczności, jeśli chodzi o ich dostosowywanie. Możesz przeglądać ponad 20 branż, aby znaleźć motyw odpowiadający Twojej niszowej specjalizacji. Można również użyć opcji filtra wyszukiwania, w której możesz określić branżę, którą jesteś zainteresowany, i obejrzeć dostępne warianty. System pozwala wybierać między darmowymi i premium motywami.

Należy pamiętać, że sieci nie zapewniają elastyczności kodowania HTML / CSS. W rezultacie nie możesz stworzyć jedynego w swoim rodzaju projektu, nawet jeśli chcesz. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wszystkie strony internetowe wyglądają prawie tak samo.

Wśród zmian, które możesz tutaj wprowadzić osobiście, warto wspomnieć o możliwości wyboru jednego z dostępnych schematów kolorów, dostosowania koloru / obrazu tła, stylów czcionki korpusu witryny, paska nawigacji i stopki, przesyłania i edytowania zdjęć, dodawania tagów i tytuły itp. Można również stworzyć własny kanał wideo i zintegrować filmy z YouTube związane z Twoją firmą. Użytkownicy mają możliwość tworzenia struktury witryny z modułów podzielonych na kilka kategorii w celu ułatwienia wyszukiwania. Należą do nich popularne, kombinacje, struktura, media, media społecznościowe, handel i inne.

Szablony stron internetowych

Oprócz standardowych parametrów dostosowywania projektu witryny sieci Web umożliwia korzystanie z wersji mobilnego edytora. Możesz wybierać spośród kilku projektów szablonów mobilnych, a nawet dostosować kolorystykę każdego z nich, aby dopasować go do ogólnej palety kolorów Twojej witryny.

4. Obsługa klienta

Co zaskakujące, obsługa klienta Webs wcale nie jest rozczarowująca – jest wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania lub problemy, niezależnie od złożoności, umiejętności projektowania i czasu, jaki masz do dyspozycji. Jak tylko zarejestrujesz się w systemie, otrzymasz kompleksowe wideo na temat korzystania z systemu. Jednak po przejściu do procesu projektowania stron internetowych mogą wystąpić nieoczekiwane problemy. W tym miejscu przydatna będzie sekcja Pomoc dostępna na pulpicie nawigacyjnym.

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz tutaj, jest interaktywne wyskakujące okienko czatu oparte na NanoRep z kilkoma opcjami odpowiedzi. Na początku otrzymasz propozycję wpisania pytania i oczekiwania na natychmiastową odpowiedź ekspertów zespołu wsparcia. Oprócz tego będziesz w stanie obejrzeć samouczki wideo na temat korzystania z systemu na korzyść. Jest to bardzo wygodne, gdy napotykasz jakiekolwiek problemy, ponieważ nie musisz przeskakiwać między Bazą wiedzy / FAQ / Centrum wsparcia – możesz rozwiązać wszystkie problemy w jednym miejscu. Pamiętaj, że te opcje są dostępne dla użytkowników bezpłatnego abonamentu. Abonenci abonamentu Premium otrzymają dodatkowo dostęp do pomocy e-mail, czatu na żywo i pomocy telefonicznej.

5. Polityka cenowa

Sieci mają bezpłatny abonament, umożliwiający użytkownikom utworzenie witryny z maksymalnie 5 stronami w subdomenie systemu. Niewątpliwie darmowy plan podlega poważnym ograniczeniom, ale nadal wystarczy zbadać usługę i przetestować jej główny zestaw funkcji. Wśród ograniczeń, które napotkasz tutaj, jest możliwość opublikowania strony internetowej tylko w subdomenie, która dodatkowo będzie zawierać systemowy baner reklamowy na dole strony. Silnik eCommerce również nie jest dostępny tutaj.

Czy oczekujesz bardziej zaawansowanych funkcji? Następnie musisz uaktualnić do jednej z płatnych subskrypcji, które obejmują:

Opcja wycenyKosztfunkcje
Rozrusznik:5,99 USD / mies✓ Nieograniczona liczba stron;
✓ Pamięć 1 Gb.
Ulepszone:12,99 USD / mies✓ 20 produktów ze sklepu internetowego;
✓ Motywy premium.
Zawodowiec:22,99 USD / mc✓ Zgłoszenie do wyszukiwarki;
✓ SEO Booster.

Ceny są wyświetlane na podstawie tego, że otrzymasz dwuletni plan. Webs oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy dla użytkowników, którzy nie są zadowoleni z warunków, jakości usług lub zestawu funkcji oferowanych planów.

6. Plusy i minusy

Webs to bogaty w funkcje kreator stron internetowych, który działa najlepiej dla przedsiębiorców i właścicieli małych firm. Można z tego wiele skorzystać, ale platforma ma również szereg wad, o których powinni pamiętać użytkownicy, którzy dopiero odkrywają tę usługę jako jedną z potencjalnych opcji projektowania stron internetowych. Przyjrzyjmy się teraz teraz najbardziej charakterystycznym zaletom i wadom systemu:

Plusy:
Cons:
&# x2714; Wygodny edytor stron WYSIWYG;
&# x2714; Ładne opcje obsługi klienta;
&# x2714; silnik eCommerce;
&# x2714; Optymalizacja SEO.
✘ Brak opcji edycji kodu;
✘ mierne szablony;
✘ Brak funkcji dostosowywania projektu.

7. Porównanie z konkurentami

Porównanie sieci z liderami niszowymi nie ma sensu. Wynika to z faktu, że system z czasem traci swoją pozycję konkurencyjną. Rzućmy jednak okiem na porównanie Webs i Weebly, aby dowiedzieć się, czy są jakieś aspekty, które sprawiają, że usługa ma pierwszeństwo przed tym popularnym narzędziem do tworzenia witryn.

Webs vs Weebly

W rzeczywistości wystarczy rzut oka na obu twórców stron, aby zrozumieć różnicę. Sieci zdecydowanie brakuje funkcjonalności, narzędzi dostosowywania projektu, opcji integracji. Nie wspominając już o jakości szablonu, chociaż liczba tematów oferowanych przez strony internetowe jest imponująca. Jeśli chodzi o politykę cenową, Webs również pozostaje w tyle za Weebly. Koszt planów i ich liczba jest prawie taka sama w obu systemach, ale Weebly jest zdecydowanie zwycięzcą również w tym aspekcie.

Dolna linia

Łatwość użycia:7/10
Funkcje:6/10
Projekt:6/10
Wsparcie techniczne:8/10
Cennik:7/10
Ogólny wynik:6,8 / 10

Sieci – to kreator stron internetowych, który spełnia potrzeby i wymagania właścicieli małych firm i przedsiębiorców chcących ustanowić zaufaną obecność online dla swoich firm. Jest dość intuicyjny dla nietechnicznych, ale brakuje mu wielu funkcjonalnych narzędzi, które są bardzo ważne dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Spójrzmy prawdzie w oczy: Webs to mieszana torba. Łatwość użycia, całkiem przyzwoity zestaw narzędzi, funkcjonalność eCommerce i przystępna polityka cenowa padają ofiarą nieuczciwych miernych szablonów i sprzedawanych wyskakujących okienek. Chociaż niewątpliwie pozwala łatwo zbudować prostą witrynę, pozostaje w tyle za współczesnymi ofertami, takimi jak Wix, Zestaw i Weebly (chociaż istnieje już dłużej niż większość konkurentów).

Sieci z pewnością warto przetestować, jeśli nigdy nie pracowałeś z tą usługą, nie masz pojęcia o jej podstawach i nie oczekujesz od niej zbyt wiele. Jeśli jednak naprawdę zależy Ci na zbudowaniu w pełni funkcjonalnej witryny biznesowej, warto poszukać najlepszych alternatyw dla tej platformy.

Wypróbuj Webs teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map