Recenzja Weebly

Weebly – to wszechstronny kreator stron internetowych, który pozwala tworzyć świetnie wyglądające strony bez konieczności pisania jednego wiersza kodu. Kreator stron internetowych jest wyposażony w wygodny edytor „przeciągnij i upuść” i wykorzystuje model „box”, który pozwala modyfikować strukturę i projekt strony internetowej w zależności od potrzeb związanych z tworzeniem stron.


Uruchomiona w 2006 r. W San Francisco przez Davida Rusenko, Chrisa Faniniego i Dana Veltri, usługa ta stała się jednym z najpotężniejszych i najbardziej znanych twórców witryn typu „przeciągnij i upuść”. Zyskał popularność wśród ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie, a liczba osób chętnych do korzystania z niego jako ważnego narzędzia do tworzenia stron internetowych rośnie z każdym rokiem. Takie uznanie na całym świecie tłumaczy intuicyjny charakter i wygoda, które pozwalają budować witryny wysokiej jakości od podstaw.

Jest to jeden z najbardziej przyjaznych dla użytkownika kreatorów stron internetowych dostępnych we współczesnej niszy, ale jest wystarczająco silny, aby tworzyć atrakcyjne wizualnie strony internetowe o doskonałej wydajności, nawet bez znajomości programowania i projektowania stron internetowych. Jeśli jednak masz szczęście, że znasz podstawy CSS lub HTML, Weebly daje Ci możliwość wykorzystania tej wiedzy do tworzenia wspaniałych stron internetowych.

Weebly posiada zaawansowaną funkcjonalność blogowania i eCommerce, która umożliwia uruchamianie sklepów internetowych i blogów w celu zwiększenia popularności Twojej firmy. Niezależnie od typu witryny, którą zamierzasz zbudować, Weebly wydaje się łatwym w użyciu, szybkim, skutecznym i przyjemnym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych projektantów stron internetowych.

W kwietniu 2018 roku Weebly został przejęty przez giganta zajmującego się przetwarzaniem płatności – Plac. W rezultacie platforma skoncentrowała się bardziej na eCommerce, oferując szeroki zestaw funkcji niezbędnych do uruchomienia i zarządzania małymi i dużymi sklepami internetowymi.

Ale czy Weebly jest naprawdę taki prosty? Aby się tego dowiedzieć, warto szczegółowo przeanalizować usługę. Właśnie to teraz zrobimy.

1. Łatwość użycia

Przejście do nowego edytora jest płynne dzięki przewodnikowi szybkiego uruchamiania Weebly i ogólnej łatwości użytkowania. Zasadniczo jest to ten sam dobry stary Weebly, który znasz, ale z liftingiem. Pulpit nawigacyjny zapewnia szybki i łatwy dostęp do ważnych informacji. Uzyskaj przydatne wskazówki, zobacz statystyki witryny, zamówienia w sklepie, komentarze na blogu i wiele innych.

Edytor konstruktora witryny jest logicznie skonstruowany, przejrzysty i dobrze zaprojektowany, dzięki czemu subskrybenci mogą korzystać z obszernego i wszechstronnego zestawu funkcji usługi i skutecznie organizować ją w unikalne kombinacje, aby uzyskać pożądany rezultat. Dotyczy to integracji takich narzędzi, jak galerie zdjęć, pokazy slajdów, pola tekstowe, reklamy produktów, odtwarzacze audio i wideo, formularze kontaktowe, niestandardowe opcje osadzania HTML, integracja map i nie tylko. Jedyną godną uwagi wadą edytora systemu jest brak przycisków cofania / ponawiania, co powoduje, że użytkownicy nie mogą anulować wprowadzanych przez siebie zmian i przywrócić wcześniej zapisaną wersję strony. Reszta funkcji i elementów edytora jest na przyzwoitym poziomie.

Edytor stron Weebly

Aby zbudować stronę internetową, wystarczy wybrać motyw i rozpocząć dodawanie treści. Możesz edytować i zmieniać kolejność treści, przeciągając i upuszczając elementy bezpośrednio na swojej stronie, bez konieczności używania osobnego edytora.

Weebly używa „modelu pudełkowego” co oznacza, że ​​cała treść trafi do określonych pojemników lub pudła po przeciągnięciu na stronę. Takie podejście ułatwia przenoszenie istniejącej zawartości z jednego szablonu do drugiego w przyszłości.

2. Funkcje & Elastyczność

Weebly ma wiele gotowych widżetów i aplikacji, które można zintegrować za pomocą kilku kliknięć, w tym galerie zdjęć, pokazy slajdów, mapy, audio, pole wyszukiwania i wiele innych. Możesz także wyjść poza domyślną listę widżetów, korzystając z opcji „Kod do umieszczenia na stronie‘ opcja. Możesz dodać tyle elementów do strony, ile potrzebujesz. Sama strona wydłuży się, aby pomieścić dowolną liczbę widżetów i treści, które przeciągasz.

Podczas dodawania nowej strony możesz użyć jednego z gotowych układów strony jako alternatywy dla pustej strony. Do wyboru jest ponad 30 różnych projektów układów, w tym strony główne, kontakt, informacje, kreatywne projekty menu dla firm cateringowych i restauracji oraz stron serwisowych, między innymi.

Układ strony Weebly

Po wybraniu układu automatycznie doda nowe elementy witryny do nowej strony. Następnie możesz edytować, usuwać lub dodawać nowe elementy do wybranego układu.

Czytaj także:
Ostatnio pokazaliśmy inaczej Strony obsługiwane przez Weebly, od portfele do sklepy internetowe, aby pokazać, jak elastyczny jest budowniczy.

ECommerce Weebly

Mechanizm eCommerce firmy Weebly jest pełen wszechstronnych, specyficznych dla biznesu funkcji, które znacznie poprawiają wydajność twojego sklepu internetowego. Funkcje te pozwalają na tworzenie funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie sklepów internetowych w szybki i bezproblemowy sposób, bez konieczności korzystania z wiedzy o kodowaniu.

Natychmiast po uruchomieniu sklepu internetowego Weebly system zapewnia mu zintegrowany koszyk, Dzięki temu możesz natychmiast zacząć sprzedawać swoje produkty bez marnowania czasu na rozwiązywanie problemów technicznych. Usługa zapewnia również bezpieczne opcje płatności oraz możliwość kontrolowania zapasów produktów i materiałów.

ECommerce Weebly

Niezależnie od tego, czy planujesz sprzedawać dziesiątki czy tysiące produktów, z łatwością nimi zarządzasz, aby zapewnić terminową wysyłkę produktów, zwiększyć zainteresowanie klientów swoimi ofertami i uświadomić klientom najnowsze aktualizacje i najlepiej sprzedające się produkty. Jeśli użytkownik wybrał produkt, którego nie ma na magazynie, system umożliwi mu powiadomienie go, gdy będzie dostępny w sprzedaży.

Weebly oferuje również wydajne i wygodne opcje filtrów wyszukiwania, które przyspieszają i upraszczają proces zakupów. Klienci będą mogli sortować produkty według głównych parametrów, takich jak cena, kolor, rodzaj, wymiary i inne cechy. Nie ma znaczenia, czy planujesz sprzedawać produkty cyfrowe, fizyczne czy inne usługi – elastyczny asortyment produktów dostępny w sklepie internetowym będzie dostępny dla obecnych i potencjalnych klientów, którzy otrzymają powiadomienia e-mail, gdy tylko pojawią się nowe oferty w sklepie internetowym.

System zapewnia również wiele ustawień dla produktów fizycznych, ekskluzywnych ofert, przedmiotów wykonanych ręcznie, usług itp. Możesz korzystać z aplikacji na iPhone’a i Androida, które pozwalają zarządzać firmą w podróży i skontaktuj się z klientami z dowolnej części świata. Jest to pewny sposób, aby zainteresować ich ofertami.

Jak założyć sklep internetowy z Weebly?

Uruchomienie sklepu internetowego Weebly i zarządzanie nim jest bardzo łatwe. Musisz tylko:

 • Wybierz jeden z wielu szablonów i pokaż okna swojego sklepu internetowego;
 • Dodaj produkty;
 • Dostosuj ustawienia wysyłki i podatków;
 • Określ dostępne opcje płatności.

System automatycznie wykona resztę za Ciebie.

Aby zwiększyć wygodę tworzenia sklepu internetowego, Weebly oferuje szeroką gamę unikalnych motywów i kombinacji kolorów, bezpłatny hosting, różne opcje sprzedaży i wyświetlania produktów, integrację z siecią społecznościową, zaawansowane cechy SEO, łatwą integrację treści i informacji o produkcie, opcje szybkiego zarządzania zamówieniami, elastyczne opcje wysyłki i płatności, zintegrowane wysyłki i tak dalej.

Czy masz zamiar przenieść swój sklep internetowy Etsy lub Shopify na platformę Weebly?? Wystarczy zaimportować go lub przesłać plik CSV do usługi, aby szybko i skutecznie skonfigurować. Zaraz potem będziesz mógł skonfigurować projekt sklepu internetowego, aby nadać mu niepowtarzalny wygląd.

Czytaj także:
Najlepsi twórcy witryn eCommerce.
Jak zbudować witrynę eCommerce od podstaw.

Blogowanie z Weebly

Blog na Twojej stronie Weebly jest łatwy w konfiguracji i konfiguracji. System pozwala uruchomić niesamowitego bloga w mniej niż kilka minut, korzystając z funkcji przeciągania i upuszczania. Będziesz w stanie:

 • planować posty;
 • wstępnie wybierz opcje udostępniania w mediach społecznościowych dla zaplanowanych artykułów;
 • wybierać spośród różnych systemów komentowania, w tym komentarzy na Facebooku, Disqus i Weebly;
 • określ metatagi dla poszczególnych postów;
 • dodaj niestandardowe nagłówki i stopki do każdego posta i nie tylko.

Elastyczny interfejs Weebly pozwala tworzyć blogi i wypełniać je treściami znacznie szybciej, niż można sobie wyobrazić. Potężne elementy do edycji i publikowania pozwalają skupić się na treści Twojego bloga, a usługi Weebly zajmą się projektowaniem tła.

Weebly Blog Post Editor

Kreator stron internetowych oferuje zbiór bezpłatnych szablonów blogów, które mogą być używane niezależnie lub jako część dużych witryn i sklepów internetowych. Darmowy hosting gwarantuje użytkownikom szybką prędkość ładowania i dostępność. Szablony blogów są w pełni konfigurowalne i mogą łatwo dostosować się do twoich zadań.

Narzędzia marketingowe Weebly

Narzędzie Weebly Promote zostało wprowadzone do zaawansowanych opcji marketingu e-mailowego stosunkowo niedawno, ale miliony użytkowników już upewniło się o jego skuteczności. Narzędzie automatycznie generuje wiadomości na podstawie aktywności zarejestrowanych użytkowników. Statystyki biuletynu są śledzone w sekcji deski rozdzielczej.

Usługa Weebly Promote obejmuje zestaw gotowych szablonów dla różnych typów wiadomości e-mail, takich jak biuletyny, biuletyny promocyjne, wprowadzenie do produktu i wydarzenia itp.. Te wiadomości e-mail będą widoczne na wszystkich typach urządzeń mobilnych, ale nadal powinieneś sprawdzić sposób ich wyświetlania. Możliwe jest tworzenie i zapisywanie własnych szablonów do przyszłych kampanii.

Weebly Email Composer

Do rozpoczęcia kampanii e-mail marketingowej potrzebna jest lista e-maili. Weebly Promote pozwala na tworzenie go na dwa sposoby – albo poprzez import wiadomości e-mail z pliku CSV, albo za pomocą integracji jednym kliknięciem wymaganej do synchronizacji kontaktów z grupami społeczności Weebly, zamówień w sklepie internetowym i danych formularza online.

Twoje statystyki marketingowe będą dostępne o każdej porze dnia, abyś mógł śledzić liczbę osób, które otworzyły, przeczytały e-maile i kliknęły zawarte w nich linki. Pomoże Ci to wybrać najbardziej efektywne kampanie promocyjne i wyciągnąć odpowiednie wyniki dotyczące ulepszenia Twojej firmy. Dodatkowe usługi marketingowe oferowane przez Weebly Promote są następujące:

 • Konstruktor przeciągania i upuszczania wiadomości e-mail;
 • Opcje e-mail marketingu pozwalające tworzyć udane kampanie promocyjne i integrować je z witryną, sklepem internetowym i blogiem;
 • Wiele narzędzi pomocy technicznej, testowe dystrybucje wiadomości e-mail i imponująca społeczność Weebly;
 • Segmentacja kontaktów i nie tylko.

Weebly SEO

Weebly oferuje standardowy zestaw narzędzi SEO. Możesz podać unikalny adres URL swojej strony, ustawić tytuł, opis i słowa kluczowe. Dzięki temu strony Twojej witryny mogą uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, mimo że Google może potrzebować tygodnia lub dwóch do zaindeksowania zmian.

Poza tym Weebly umożliwia konfigurowanie i zmianę bezpośrednich łączy na wszystkich stronach w odpowiedniej sekcji ustawień SEO. Kody nagłówków i stopek można osadzać na każdej stronie osobno. Możesz także ukryć stronę docelową przed wyszukiwarką, klikając przycisk znacznika wyboru.

Ustawienia SEO Weebly

Czy zamierzasz przenieść swoją witrynę do Weebly z innego hosta?? Następnie najlepszym sposobem na uniknięcie utraty wszystkich wyników i historii SEO jest skonfigurowanie 301 przekierowań (jeśli zmienisz strukturę strony). Jest to potrzebne do przekierowania ruchu i wyszukiwarek ze starych stron na nowe. Weebly pozwala to zrobić z łatwością w sekcji ustawień SEO edytora systemu. Wprowadzając wszystkie te funkcje SEO, wkrótce zauważysz poprawę pozycji w wyszukiwarkach internetowych.

Weebly Video Hosting

Odtąd Weebly umożliwia przesyłanie i publikowanie filmów w Twojej witrynie. Można to zrobić na dwa sposoby, a mianowicie:

 • Integracja z YouTube. Ta opcja umożliwia integrację filmów z serwisu YouTube i innych witryn z witryną Weebly. Możesz zmieniać interwały i elementy wyświetlania, korzystając ze zintegrowanych narzędzi wideo Weebly i funkcji YouTube, które zapewniają rozszerzone opcje korzystania z filmów z YouTube. Możesz także zintegrować filmy z innych usług wideo, takich jak Vimeo itp. Funkcje odtwarzacza wideo Weebly zapewniają profesjonalną kontrolę nad elementami multimedialnymi witryny.

 • Przesyłanie i hosting wideo. Możesz także przesyłać pliki wideo bezpośrednio do Weebly. Są one automatycznie konwertowane do wyświetlania filmów z Twojej witryny Weebly. Użytkownicy nie będą musieli niczego pobierać ani otwierać osobnego odtwarzacza multimedialnego, aby obejrzeć wideo. Treści mogą być przechowywane na platformie Weebly, aby użytkownicy mogli je oglądać w wysokiej jakości.

Statystyki strony Weebly

Za pomocą Weebly możesz śledzić ruch w witrynie i zarządzać statystykami, aby zdefiniować niuanse wymagające poprawy. Te dane są dostępne na pulpicie nawigacyjnym Weebly i możesz dowiedzieć się, ilu użytkowników odwiedza Twoją witrynę w określonym przedziale czasu, jakie strony są najbardziej zainteresowane, jakie zapytania wyszukiwania przyciągają użytkowników do Twojej witryny i z jakich zasobów użytkownicy przychodzą do Ciebie.

Co ważne, statystyki Twojej witryny wyświetlane są w trybie czasu rzeczywistego, ze względu na to, co możesz śledzić dane i ruch. Aby szczegółowo przeanalizować statystyki internetowe, Weebly pozwala na dodanie kodu Google Analytics, aby dowiedzieć się o rozszerzonych statystykach witryny przy minimalnym wysiłku i nakładzie czasu.

System Weebly ułatwia gromadzenie i przeglądanie informacji przesłanych przez odwiedzających witrynę. Dane są przechowywane na pulpicie nawigacyjnym witryny i można je łatwo wyeksportować do arkusza kalkulacyjnego w celu późniejszej analizy. Możesz akceptować dokumenty, obrazy lub inne przesłane pliki od użytkowników.

Integracja z IFTTT

Weebly współpracuje z IFTTT, inteligentna usługa internetowa, która pozwala łączyć różne aplikacje i produkty w celu łatwego tworzenia automatycznych zadań i wydarzeń. Na przykład możesz połączyć swoją witrynę Weebly ze swoim kontem na Instagramie, aby dodać nowy post na blogu podczas publikowania zdjęcia na Instagramie. Możesz użyć istniejących przepisów if-then dostępnych na kanale IFTTT Weebly lub stworzyć własne przepisy.

Weebly Image Editor

Kolejną aktualizacją oferty Weebly ze stycznia 2017 r. Jest nowy edytor zdjęć. Teraz jest oparty na HTML5 (podczas gdy jego poprzednia wersja była we Flashu).

Weebly Image Editor

Ten edytor zawiera takie funkcje, jak przycinanie, obracanie i dostosowywanie obrazów, dodawanie do nich tekstu i oferuje 29 filtrów, aby uczynić zdjęcia bardziej atrakcyjnymi.

Weebly App Center

Appeb firmy Weebly to dynamiczny zbiór aplikacji i usług, które możesz teraz dodawać do swojej witryny za pomocą prostych integracji jednym kliknięciem (jest bardzo podobny do Wix’s App Market).

Weebly App Center

Celem App Center jest pomoc w tworzeniu interesujących treści, a tym samym zapewnienie funkcji i rozrywki odwiedzającym witrynę. Rzućmy okiem na niektóre z polecanych aplikacji:

 • PinPoll: ta bezpłatna aplikacja pozwala zintegrować zabawne i angażujące ankiety na swojej stronie internetowej, umożliwiając odwiedzającym witrynę interakcję z witryną i spędzanie na niej więcej czasu. Każdą ankietę można całkowicie dostosować za pomocą kolorów i obrazów marki. Aplikacja jest responsywna, dzięki czemu będzie wyglądać i działać świetnie na każdym urządzeniu.
 • LiveChat: ta płatna aplikacja pozwala zintegrować oprogramowanie czatu na żywo ze swoją witryną w ciągu kilku minut.
 • Call-Out-Box: bezpłatna aplikacja pozwala łatwo podkreślić ważne informacje w witrynie za pomocą niestandardowego koloru tła i obramowania.

Wraz z wydaniem czwartej wersji Weebly rozszerzył swoją ofertę nazw domen o 6 nowych stref domen, z których większość ma charakter międzynarodowy. Należą do nich między innymi .com, .net, .org, .us i .info.

Weebly ma aplikacje na Androida i iOS które pozwalają użytkownikom Weebly tworzyć i edytować istniejące strony Weebly w drodze. Ich nowa aplikacja Weebly na iOS zmienia iPada w kreatywne narzędzie, które działa zarówno w trybie offline, jak i online, i jest specjalnie zaprojektowane do tworzenia stron dotykowych.

Weebly oferuje również specjalne rozwiązanie dla nauczycieli i szkół. Platforma pomaga nauczycielom łatwo tworzyć witryny w klasie, a nawet digitalizować całą szkołę.

Weebly Form Builder

Weebly umożliwił tworzenie niestandardowych formularzy i zarządzanie zgłoszeniami w Internecie. Narzędzie do tworzenia formularzy online metodą przeciągnij i upuść pozwala użytkownikom tworzyć listy RSVP, niestandardowe formularze kontaktowe i ankiety, aby zapewnić imponujące wrażenia z przeglądania stron internetowych i uczynić projekty bardziej angażującymi i funkcjonalnymi. Dzięki integracji tych elementów ze swoją witryną będziesz mógł tworzyć formularze kontaktowe, aby uzyskać lepsze opcje gromadzenia danych. Działa to szczególnie dobrze w przypadku witryn kierowanych do określonych lub niszowych odbiorców (ślub i strony restauracji są najlepszymi przykładami).

Weebly Form Builder

To do Ciebie należy dostosowanie nowo zintegrowanego formularza, przeciągając i upuszczając wymagane pola, takie jak na przykład menu rozwijane, tekst lub pola wyboru. W rzeczywistości możesz utworzyć prawie każdy typ formularza, którego potrzebujesz, w pełni dostosowując pytania, opcje odpowiedzi i dodatkowe pola, które chcesz wyświetlać w wybranym formularzu kontaktowym.

Co ważne, Kreator formularzy Weebly przyczynia się do prostego przechowywania danych i dostępu do dostępnych opcji reakcji. Po zakończeniu integracji formularza staje się on dostępny na stronie internetowej i każdy odwiedzający może go wypełnić. Gdy użytkownik poda pewne dane i prześle formularz, natychmiast otrzymasz wiadomość e-mail z powiadomieniem na podany wcześniej adres. Aby ułatwić wyszukiwanie i szybkie przeglądanie, dostarczone dane będą przechowywane na pulpicie nawigacyjnym Twojej witryny, ale będziesz mieć możliwość wyeksportowania ich do arkusza kalkulacyjnego w celu dalszego przeglądu i szczegółowej analizy. Pamiętaj, że pole upuszczania plików można również wykorzystać do akceptowania zdjęć, dokumentów lub innych typów plików, które odwiedzający będą przesyłać. To bardzo przydatne i przydatne narzędzie dla właścicieli dużych witryn z dużym ruchem i bogatą bazą zarejestrowanych użytkowników.

Aplikacje mobilne

Weebly pozwala również na budowanie witryny i zarządzanie nią z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz, za pomocą aplikacji mobilnych. System ma specjalne aplikacje na Androida, iPada i iPhone’a, które pozwalają tworzyć imponujące treści w dowolnym miejscu. Korzystanie z aplikacji mobilnych pozwala nie tylko pozostawać w kontakcie z witryną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale także pomaga sprawdzić statystyki projektu podczas przeglądania formularzy kontaktowych bez konieczności dostępu do komputera stacjonarnego lub laptopa. Jest to bardzo wygodne i oszczędza czas, szczególnie dla przedsiębiorców, którzy są zajęci przez cały dzień, a jednak muszą kontrolować swoje firmy..

Aplikacja mobilna Weebly

Dotyczy to także zarządzania mobilnego eCommerce. Po zainstalowaniu aplikacji otrzymasz możliwość uruchomienia sklepu internetowego i zarządzania nim, aby rozpocząć sprzedaż online bezpośrednio z używanego urządzenia mobilnego. Możesz tworzyć nowe listy produktów, zdjęcia, opisy, parametry produktu, ceny itp. Można również akceptować płatności online za pomocą Stripe, przetwarzać zamówienia, otrzymywać powiadomienia o nowo złożonych zamówieniach i wykonywać wiele innych przydatnych funkcji.

3. Wzory

Liczba tematów:55
Profesjonalne szablony:&# x2714; TAK
Import motywów:&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Zasadniczo istnieją trzy opcje: możesz użyć gotowego motywu; dostosuj jeden (oprócz standardowego konstruktora WYSIWYG istnieje również zaawansowany edytor HTML / CSS); lub użyj szablonu innej firmy – jest wielu projektantów, którzy tworzą niestandardowe szablony dostosowane specjalnie do tego narzędzia do tworzenia witryn.

Jeśli korzystasz z jednego z nowych elastycznych motywów, Twoja witryna zostanie automatycznie zoptymalizowana pod kątem przeglądania na urządzeniach mobilnych i nie będziesz mieć kontroli nad jej wyglądem (mam na myśli wygląd wersji mobilnej).

Dla tych, którzy używają starych szablonów, Weebly zapewnia wbudowany edytor mobilny, który jest dostępny z Weebly Site Creator. Edytowanie mobilnego widoku witryny jest proste dzięki edytorowi wizualnemu, który pozwala przeciągać i upuszczać elementy do mobilnej makiety.

Ważna uwaga: Wszystkie zmiany automatycznie synchronizują się między wersjami komputerową i mobilną, gdy usuwasz, edytujesz lub dodajesz elementy do swojej witryny mobilnej. Ta funkcja jest dostępna bez dodatkowych kosztów.

4. Obsługa klienta

Weebly zapewnia różne rodzaje wsparcia. Po pierwsze, sam panel sterowania zawiera objaśniające wyskakujące okienka i monity, które ułatwiają naukę systemu. Po drugie, wsparcie na żywo, telefon i e-mail.

W przypadku wystąpienia problemów najpierw odwiedź stronę Centrum pomocy Weebly. Zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wiele przydatnych porad. Weebly jest również dość aktywny w mediach społecznościowych. W pilnych przypadkach można się z nimi skontaktować za pośrednictwem Świergot lub Facebook.

5. Polityka cenowa

Polityka cenowa Weebly nieco różni się od polityki większości innych twórców stron internetowych. Ma dwie osobne oferty dla stron internetowych i sklepów internetowych.

Opcja wycenyKosztfunkcje
Połączyć:4 USD / mies✓ 500 Mb miejsca na dysku;
✓ Domena;
✓ Wyświetlanie reklam Weebly.
Rozrusznik:8 USD / mies✓ Nieograniczone miejsce na dysku;
✓ Domena Połącz;
✓ Brak reklam Weebly.
Zawodowiec:12 USD miesięcznieOprócz poprzednich:
✓ Wyszukiwanie w witrynie;
✓ Tła wideo;
✓ Członkostwo.
Biznes:25 USD / miesOprócz poprzednich:
✓ Bezpieczeństwo SSL;
✓ Produkty bez ograniczeń;
✓ Towary cyfrowe.
Wydajność:38 USD / miesOprócz poprzednich:
✓ Karty podarunkowe;
✓ Ceny wysyłki w czasie rzeczywistym;
✓ Kampanie e-mailowe.

Polityka cenowa zwykłych stron internetowych. Jeśli masz pomysł na uruchomienie zwykłej strony internetowej, możesz wybrać jeden z następujących planów:

 • Bezpłatnie (0 USD): oznacza użycie głównych funkcji konstruktora strony. Oferuje edytor „przeciągnij i upuść”, 500 MB miejsca na dysku, poddomenę weebly.com, zabezpieczenia SSL. Strony internetowe utworzone z bezpłatnym abonamentem zawierają wyświetlane reklamy systemowe. Ten plan nie zawiera żadnych opcji eCommerce, więc nie można wraz z nim uruchomić sklepu internetowego.

 • Połącz (4 USD / mc z jednorazową roczną płatnością): do użytku osobistego. Plan oferuje wszystkie funkcje bezpłatnego abonamentu, ale dodatkowo umożliwia podłączenie własnej nazwy domeny. Jednak reklamy systemowe nie zostaną usunięte ze strony internetowej. Pod tym względem plan Connect Weebly jest identyczny z planem Wix „Connect Domain”, który ma te same warunki.

 • Starter (8 USD / mc z jednorazową roczną płatnością): do użytku osobistego. Zapewnia edytor „przeciągnij i upuść”, nieograniczone miejsce na dysku, brak reklam systemowych, możliwość podłączenia własnej domeny, bezpieczeństwo SSL i zaawansowane statystyki strony. Jeśli zamierzasz wybrać tę opcję dla potrzeb eCommerce, system pobierze 3% prowizji za wszystkie dokonane transakcje. Plan pozwala na dodanie do 10 produktów i dokonywanie płatności bezpośrednio na stronie Weebly.

 • Pro (12 USD miesięcznie z jednorazową roczną płatnością): dla grup i organizacji. Oferuje wszystkie funkcje wynikające z planu początkowego plus opcję wyszukiwania na stronie, ochronę hasłem, tło wideo, filmy HD i audio oraz możliwość zaangażowania do 100 członków. Korzystając z planu na potrzeby eCommerce, będziesz mieć możliwość przesłania do 25 produktów. Płatności będą akceptowane na stronie internetowej Weebly, a opłata transakcyjna będzie stanowić 3%.

 • Biznes (25 USD / mc z jednorazową roczną płatnością): lub małe przedsiębiorstwa i sklepy internetowe. Oprócz funkcji oferowanych przez Pro Plan, ten zapewnia również możliwość zaangażowania nieograniczonej liczby członków, a także funkcję rejestracji. Biznesplan pozwala właścicielom witryn eCommerce przesyłać nieograniczoną liczbę produktów i akceptować płatności we własnych domenach. W rezultacie Weebly nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych. Plan umożliwia sprzedaż produktów cyfrowych, zarządzanie zapasami, oferowanie kuponów rabatowych, dodawanie recenzji produktów oraz korzystanie z kalkulatora kosztów wysyłki i podatków.

Polityka cenowa dla sklepów internetowych

Dla właścicieli sklepów internetowych Weebly oferuje także Starter, Pro i Business Plany, które są oferowane na takich samych warunkach, jak zwykłe strony internetowe. Ponadto usługa oferuje zaawansowany plan wydajności dla doświadczonych sprzedawców detalicznych, którego koszt stanowi 38 USD miesięcznie z jednorazową roczną płatnością.

Plan obejmuje funkcje sugerowane w biznesplanie. Dotyczy to również opcji eCommerce, ale dodatkowo otrzymasz powiadomienia e-mail o porzuconych koszykach, cenach wysyłki dostępnych w czasie rzeczywistym i bonów upominkowych.

Wszystkie plany oferują nazwę domeny (której ogólny koszt to 19 USD), dostęp do Google Ads z premią 100 USD, społeczność forum, czat na żywo i obsługę poczty e-mail. Plan wydajności dodatkowo oferuje marketing e-mailowy, którego ogólny koszt wynosi 96 USD, oraz bezpośrednie wsparcie techniczne w trybie telefonicznym.

6. Weebly for Education

Weebly dla edukacji to projekt mający na celu utworzenie kont Weebly specjalnie dla nauczycieli. Oprócz dodatków edukacyjnych platforma zapewnia te same funkcje Weebly, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Funkcje Weebly for Education

Aby skorzystać z korzyści płynących z projektu, musisz być nauczycielem, a podstawowe konto Weebly musi być wykorzystywane do celów edukacyjnych. Jeśli naruszysz te zasady, Twoje konto zostanie oflagowane i potencjalnie zbanowane.

Weebly for Education

W pulpicie Nauczyciela możesz tworzyć konta swoich uczniów i zarządzać nimi, które z kolei mogą również tworzyć strony internetowe.

Możesz tworzyć konta studentów pojedynczo lub zbiorczo – nie wymaga adresu e-mail. Witryny utworzone przez twoich studentów będą pod twoją pełną kontrolą – możesz ustawić je jako publicznie widoczne lub chronione hasłem.

To sprawia, że ​​Weebly dla edukacji jest idealny do zadań klasowych: w trakcie opracowywania projekt jest chroniony hasłem; kiedy będzie gotowy – możesz łatwo podzielić się nim z klasą i przedyskutować.

Weebly for Education - Konta witryn studenckich

Gdy wirtualna klasa będzie gotowa, udostępnij swoje dane uwierzytelniające swoim uczniom (nazwy użytkowników i hasła) i podaj im adres logowania – students.weebly-dot-com.

Teraz mogą tworzyć własne witryny za pomocą intuicyjnego interfejsu Weebly i bogatego zestawu funkcji. Jako nauczyciel możesz w dowolnym momencie wyłączyć edytowanie witryn, a także usunąć opublikowane witryny.

Weebly for Education Education

Weebly dla edukacji jest Absolutnie wolny. Korzystając z podstawowej funkcjonalności platformy, każdy uczeń może stworzyć jedną witrynę zawierającą do 5 stron. Jeśli uaktualnisz do ZAWODOWIEC (12 USD / miesiąc), każdy uczeń uzyska dostęp do wszystkich funkcji PRO Weebly i będzie mógł opublikować 10 stron internetowych z nieograniczoną liczbą stron. Możesz także otrzymać Weebly Pro jako prezent, zapraszając innych nauczycieli.

Edycja Weebly Campus

Możesz także zapoznać się z wersją Weebly Campus Edition dla okręgów i szkół. Ta edycja pozwala na digitalizację całego kampusu w łatwy i profesjonalny sposób.

Administratorzy Weebly Campus będą mogli zarządzać kontami nauczycieli i uczniów z jednego zintegrowanego pulpitu nawigacyjnego (wirtualne klasy, e-portfele dla studentów, strony internetowe dla przypisanych projektów itp.). To skalowalne rozwiązanie kosztuje 499 USD rocznie. Możesz wypróbować za darmo podczas 30-dniowej wersji próbnej.

7. Plusy i minusy

Podobnie jak każdy inny twórca stron internetowych, Weebly ma swoją listę zalet i wad. Oznacza to, że każda osoba, która zaraz zacznie korzystać z systemu, powinna być świadoma tych specyficznych niuansów systemowych, aby wiedzieć, czego się spodziewać po procesie projektowania stron internetowych w dłuższej perspektywie. Proszę bardzo.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwość użycia bez konieczności kodowania.
&# x2714; Bezpłatny spersonalizowany adres URL.
&# x2714; Wstępnie zaprojektowane dostosowywane motywy.
&# x2714; Brak opłat za hosting.
&# x2714; Opcja osadzania kodu.
&# x2714; Witryna gotowa na urządzenia mobilne.
&# x2714; Opcje integracji.
&# x2714; Nacisk na eCommerce.
&# x2714; Dołączony edytor mobilny.
&# x2714; Weebly for Education.
✘ Brak edycji cofania / ponawiania.
✘ Brak kopii zapasowej strony internetowej.
✘ 3% opłaty transakcyjnej za całą sprzedaż.
✘ Brak innowacyjnych funkcji spowodowanych szybkim rozwojem niszy do projektowania stron internetowych.

8. Zawodnicy

Weebly jest niewątpliwie doskonałym miejscem do założenia strony internetowej, ale powinieneś wiedzieć, że są wiele korzystnych alternatyw do tego. Są zarówno popularnymi twórcami stron internetowych, jak i systemami zarządzania treścią.

Chociaż Weebly udowodnił, że jest wszechstronnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, w niektórych przypadkach jego funkcje nie są wystarczające do rozwiązania zadania użytkownika. Wtedy zmiana kreatora stron internetowych jest jedynym właściwym sposobem. Może być konieczne przełącz się z Weebly na WordPress ulepszyć funkcje blogowania, do Wix – jeśli chcesz mieć pełną personalizację wizualną, do Shopify – jeśli potrzebujesz więcej opcji eCommerce. Przeczytaj szczegółowe porównania głównych konkurentów Weebly poniżej:

Weebly vs WixWeebly vs WebsWeebly vs YolaWeebly vs JimdoWeebly vs WordPressWeebly vs SquarespaceWeebly vs Uderzająco

9. Weebly FAQ

Pytanie: Czy to jest darmowe??

Odpowiedź: Tak to jest. Tak długo, jak Twoja witryna jest opublikowana w bezpłatnej subdomenie Weebly.com, możesz cieszyć się systemem bezpłatnie. Wszystkie bezpłatne witryny Weebly mają reklamę w stopce – „Utwórz bezpłatną stronę internetową z Weebly”.

Warto zauważyć, że ta reklama jest bardzo mała i ładna w porównaniu do tego, co oferują inni twórcy stron internetowych (w szczególności Wix). Możesz utworzyć i opublikować do 10 stron internetowych Weebly w ramach jednego bezpłatnego konta.

Pytanie: Jak edytować stronę internetową Weebly?

Odpowiedź: Weebly ma prosty i intuicyjny hamulec WYSYWYG & upuść edytor witryn. Wystarczy przeciągnąć wybrany element z lewego panelu do układu witryny. Dodając elementy (bloki) i wypełniając je treścią, w krótkim czasie otrzymasz oszałamiającą stronę internetową.

Jak edytować stronę internetową Weebly

Pytanie:Jak opublikować stronę internetową na Weebly?

Odpowiedź: Aby witryna Weebly była dostępna i dostępna dla wszystkich użytkowników Internetu i wyszukiwarek, wykonaj jedną prostą czynność – kliknij przycisk „Publikuj” w prawym górnym rogu ekranu edytora witryny.

Jak opublikować stronę internetową na Weebly

Pytanie:Czy możesz edytować swoją witrynę Weebly po opublikowaniu??

Odpowiedź: Możesz edytować swoją stronę internetową zbudowaną za pomocą Weebly w dowolnym momencie. Aby to zrobić, musisz zalogować się do Weebly, a następnie wybrać stronę internetową, którą chcesz zmienić i nacisnąć przycisk „Edytuj”.

Pytanie:Jak wyświetlić podgląd strony Weebly?

Odpowiedź: Weebly to edytor WYSYWIG. Oznacza to, że wszystkie działania wykonywane w witrynie w edytorze witryn są natychmiast widoczne. Możesz także przełączać się między wersjami witryn dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych i edytować obie.

Jak wyświetlić podgląd strony Weebly

Pytanie:Czy Weebly pozwala na wprowadzanie zmian na poziomie kodu?

Odpowiedź: Jeśli chcesz wyjść poza to, co Weebly oferuje w swojej oficjalnej bibliotece motywów, możesz całkowicie dostosować wygląd swojej witryny za pomocą edytora HTML / CSS, który zapewnia podgląd w czasie rzeczywistym zmian dokonanych w kodzie szablonu.

Edytor Weebly Code

Dzięki technicznej naturze Weebly możesz samodzielnie stworzyć własny szablon lub zatrudnić profesjonalistę, aby go narysował.

Pytanie:Czy strony Weebly są przyjazne dla urządzeń mobilnych??

Odpowiedź: Najnowsza wersja Kreatora strony Weebly zawiera mobilny edytor, który jest równie łatwy w użyciu, jak jego odpowiednik na komputery. Chociaż pozwala to łatwo dostosować widok mobilny witryny (przy użyciu tych samych narzędzi „przeciągnij i upuść”), należy wspomnieć, że nie ma możliwości stworzenia osobnej wersji mobilnej dla Twojej witryny (np. Z Duda Mobile).

Weebly Mobile Editor

W szczególności, gdy dodasz element do swojej mobilnej strony Weebly, będzie on niezmiennie wyświetlany również na twojej głównej stronie.

Pytanie:Czy mogę zbudować stronę internetową eCommerce za pomocą Weebly?

Odpowiedź: Tak, możesz. Istnieje natywna platforma eCommerce umożliwiająca sprzedaż zarówno towarów cyfrowych, jak i fizycznych. Ma imponujący zestaw dostosowywalnych właściwości: filtrowane wyszukiwanie produktów, kontrola podatkowa, kody kuponów, sklep mobilny i kasy itp..

Pulpit nawigacyjny sklepu Weebly

The Rozrusznik (8 USD / mc) i Zawodowiec Plany (12 USD miesięcznie) pozwalają sprzedawać ograniczoną liczbę produktów – odpowiednio 10 i 25. W ramach tych planów pobierana jest opłata transakcyjna Weebly (3%). The Biznes i Wydajność plany zawierają nieograniczoną liczbę produktów i żadnych opłat Weebly.

Pytanie:Czy Weebly oferuje jakiekolwiek funkcje członkostwa?

Odpowiedź: Zawodowiec, Biznes i Wydajność użytkownicy mogą aktywować opcję rejestracji dla swojej witryny, aby umożliwić odwiedzającym stronę rejestrację w celu uzyskania członkostwa. Możesz dodawać członków, zarządzać nimi w grupach i kontrolować, do których stron mają dostęp.

Pulpit nawigacyjny członków Weebly

Możesz skonfigurować różne preferencje grupy, aby umożliwić dostęp do strony w celu zarządzania i edytowania witryny.

Pytanie:Czy mogę edytować moją stronę Weebly za pomocą telefonu komórkowego?

Odpowiedź: Aplikacje Weebly na iOS i Androida umożliwiają zarządzanie witryną bezpośrednio z telefonu lub tabletu. W szczególności możesz:

 • publikować na swoim blogu z pełną publikacją tekstu, zdjęć i filmów;
 • udostępniać swoje posty za pośrednictwem połączonych kont mediów społecznościowych;
 • sprawdź komentarze na blogu i wpisy w formularzu;
 • odpowiadać na komentarze za pomocą aplikacji;
 • dodawać nowe produkty, opcje produktów, zdjęcia, opisy i ceny;
 • śledzić, zarządzać i przetwarzać zamówienia;
 • otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy zostanie złożone nowe zamówienie.

Komórka edycji tekstu Weebly

Weebly ma również aplikację na Apple Watch. Pozwala monitorować ruch na stronie, zarządzać komentarzami na blogu, a nawet sprawdzać zamówienia w sklepie i zapasy bezpośrednio z zegarka.

Pytanie:Czy mogę zmienić motyw na mojej stronie Weebly?

Odpowiedź: Tak, możesz zmienić motyw swojej witryny tyle razy, ile potrzebujesz. W naszej recenzji wspominaliśmy, że Weebly jest „oparty na bloku„Edytor stron internetowych. Kluczową cechą takiego modelu jest możliwość zmiany szablonu witryny bez utraty zawartości.

Szablony Weebly

Wszystkie projekty Weebly są w pełni responsywne i przyjazne dla urządzeń mobilnych, a wraz ze zmianą szablonu Twoje strony będą wyglądały tak samo idealnie.

Pytanie:Ile kosztuje korzystanie z Weebly?

Odpowiedź: Weebly oferuje sześć różnych planów użytkowania. Jeden z nich jest bezpłatny, reszta jest płatna. Dzięki bezpłatnemu planowi możesz stworzyć prostą stronę internetową bez możliwości sprzedaży towarów lub usług. Poza tym w tym przypadku na Twojej stronie pojawia się baner reklamowy Weebly. Płatne plany wahają się od 8 USD / mies do 38 USD / mies. W pełni funkcjonalny plan eCommerce zaczyna się od 25 USD / mies.

Słaba cena

Pytanie:Co mogę zrobić z Weebly?

Odpowiedź: Weebly to wszechstronny kreator stron internetowych. Za jego pomocą możesz stworzyć witrynę niemal każdego rodzaju. Na dowód moich słów możesz zobaczyć moje kolekcje starannie dobranych zasilanych Weebly blogi, sklepy internetowe i inne rodzaje stron internetowych. Poza tym dzięki Weebly możesz tworzyć niesamowite witryny ślubne.

JavaToGo - przykład strony Weebly

Pytanie:Dlaczego Weebly?

Odpowiedź: Dzięki obszernej bezpłatnej wersji i niedrogim płatnym planom Weebly jest jednym z najtańszych producentów witryn na rynku. Jest łatwy w użyciu, bezpieczny i przyjemny. Weebly ma również różne motywy dla każdego rodzaju potrzebnych witryn: biznes, sklep internetowy, blog, portfolio i inne.

Społeczność Weebly

Jeśli masz więcej pytań na temat tworzenia strony internetowej za pomocą Weebly, jej potężne Centrum pomocy i Społeczność zawsze pomogą Ci znaleźć właściwą odpowiedź.

Wniosek

Weebly jest przyjaznym dla użytkownika narzędziem do tworzenia witryn w chmurze, wyposażonym w wygodny edytor „przeciągnij i upuść”, mnóstwo narzędzi do dostosowywania projektu i szablonów jakości. Usługa jest doskonałym wyborem, jeśli masz zamiar zbudować małą lub średnią witrynę internetową, która nie wymaga żadnej zaawansowanej funkcjonalności.

Nie trzeba używać umiejętności kodowania do uruchamiania stron internetowych za pomocą Weebly. Jednak użytkownicy posiadający wiedzę CSS / HTML i doświadczenie w projektowaniu stron internetowych mogą go używać do tworzenia i zarządzania spersonalizowanymi projektami w systemie. Kreator stron internetowych oferuje potężne blogi i silniki eCommerce, dzięki czemu można budować przyzwoite sklepy internetowe i blogi.

Zaawansowane narzędzie Weebly Promote pomoże Ci efektywnie zaprojektować i zareklamować swoją stronę internetową, korzystając z wielu opcji marketingowych i SEO dostępnych w systemie. Kolejną atrakcją tej usługi jest projekt Weebly for Education, który zawiera dodatki specyficzne dla edukacji i umożliwia nauczycielom łatwe tworzenie edukacyjnych stron internetowych. Ta funkcja jest niedostępna w wielu innych popularnych programach do tworzenia witryn.

Czy Weebly spełnia Twoje zadania i potrzeby w zakresie projektowania stron internetowych?? Aby się tego dowiedzieć, warto przetestować usługę i zapoznać się z całym zestawem funkcji, które oferuje. Możesz to zrobić teraz za darmo, aby wyciągnąć bezstronny wniosek.

Wypróbuj Weebly teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map