Recenzja Węglota

Recenzja Weglot.com


Weglot – to interfejs API tłumaczeń opracowany do lokalizacji stron internetowych. Uruchomiona jako prosty fragment kodu w 2016 r., Usługa ta ostatecznie stała się potężnym i elastycznym narzędziem do tłumaczenia treści witryny na różne języki. Okazało się również, że jest to szybki sposób na tworzenie wielojęzycznych projektów bez umiejętności kodowania. Rozwiązanie zawiera wiele świetnych funkcji i działa świetnie ze wszystkimi główne platformy do tworzenia stron internetowych i CMS.

Ponad 60 000 właścicieli witryn korzysta obecnie z tego rozwiązania do lokalizowania swoich witryn. Narzędzie oferuje opcje automatycznego i ręcznego tłumaczenia w zależności od wymagań użytkownika w zakresie płynności języka, gramatyki, stylu itp. Będzie pasowało do różnego rodzaju projektów, od prostych stron o treści i małych firm opracowanych przy użyciu WordPress lub Wix do platform eCommerce i sklepów cyfrowych utworzonych za pomocą Shopify, Magento, BigCommerce, i więcej. Możesz go używać zarówno z platformami do budowania witryn SaaS, jak i CMS.

Czy naprawdę mamy najlepsze rozwiązanie lokalizacyjne bez konieczności wydawania setek dolarów na treści wysokiej jakości? Zobaczmy, co oferuje Weglot pod względem elastyczności i funkcjonalności tłumaczenia.

Plusy i minusy

Narzędzie oferuje zestaw świetnych funkcji oprócz różnorodnych narzędzi tłumaczeniowych. Z drugiej strony nie należy uważać go za najlepsze rozwiązanie lokalizacyjne, gdy jest używane w trybie automatycznym. W takim przypadku użytkownicy nadal będą musieli wprowadzić poprawki. Poza tym niektóre funkcje są dostępne tylko dla użytkowników premium.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Obsługa ponad 100 języków – twórz wielojęzyczne projekty pomimo lokalizacji docelowych odbiorców i korzystaj z globalnego zasięgu.
&# x2714; Łatwość użycia – nie są wymagane żadne umiejętności kodowania. Instalacja i konfiguracja są łatwe i szybkie dzięki.
&# x2714; 100% kompatybilności – Weglot świetnie współpracuje z różnymi twórcami stron internetowych. Możesz go używać z platformami CMS, takimi jak WordPress, Joomla lub Drupal, a także z oprogramowaniem SaaS, takim jak Wix, Squarespace i inne.
&# x2714; Zaawansowane narzędzia tłumaczeniowe – użytkownicy mogą wybierać spośród tłumaczeń ręcznych i automatycznych w celu szybkiej i bezproblemowej lokalizacji.
&# x2714; Pula profesjonalnych tłumaczy – dobra funkcja pozwalająca zaoszczędzić kilka dolarów i mieć wielojęzyczne treści tworzone przez niestandardowych specjalistów.
&# x2714; Wiele domen – ta funkcja jest dostępna tylko w abonamentach premium i umożliwia korzystanie z usługi dla kilku witryn jednocześnie.
&# x2718; Funkcja automatycznego tłumaczenia nadal wymaga poprawek i edycji.
&# x2718; Plany premium wyglądają na zbyt drogie.
&# x2718; Plany początkowe są ograniczone do liczby słów do przetłumaczenia.
&# x2718; Tłumaczenie zostanie automatycznie wyłączone w przypadku anulowania planu.

Do czego to jest dobre?

Weglot to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i przestać zamawiać cenne wiadomości od rodzimych użytkowników języka. Będzie pasował do witryn opartych na treści, sklepów cyfrowych, projektów dla małych firm, stron docelowych itp. Jeśli Twój konkretny projekt wymaga lokalizacji, Weglot może być właściwym wyborem.

Dlaczego lokalizacja jest ważna

Posiadanie wielojęzycznej wersji strony internetowej przynosi szereg korzyści. Są to:

 • Zlokalizowane strony internetowe zapewniają szerszy zasięg i lepsze zaangażowanie użytkowników z różnych krajów.
 • Docelowi odbiorcy są zawsze świadomi, ponieważ przetłumaczone strony internetowe są dla nich łatwiejsze do zrozumienia.
 • Przetłumaczone treści dają przewagę konkurencyjną stronie internetowej w określonej strefie językowej. Poza tym oprócz zalet SEO możesz docenić wyższe stopnie.
 • Im łatwiej zrozumieć witrynę, tym wyższy współczynnik konwersji.

Tłumaczenie API otwiera nowe horyzonty i wzmacnia konkurencyjność Twoich projektów.

Instalacja i konfiguracja

Chociaż Weglot jest początkowo wtyczką, musisz mieć już działającą stronę internetową, aby z niego korzystać. Jak wspomnieliśmy wcześniej, działa świetnie na wszystkich typach platform i oferuje różne opcje integracji w zależności od narzędzia do tworzenia stron internetowych lub używanego CMS.

Pierwsze kroki

Usługa ma bezpłatny plan próbny. Chociaż wygląda na dość ograniczoną, z maksymalnie 2000 słów i jedną domeną do przetłumaczenia, zapewnia jasną wizję tego, jak naprawdę działa Weglot. Aby uzyskać dostęp do narzędzia lokalizacyjnego, musisz się zalogować.

Rejestracja w Węglu

Proces rejestracji wymaga wykonania kilku łatwych kroków. Użytkownik zostanie poproszony o podanie swojego adresu e-mail i hasła. Gdy skończysz, na Twój e-mail zostanie wysłany automatyczny list potwierdzający. Otwórz i kliknij link, aby uzyskać dostęp do usługi.

Weglot kończy rejestrację

Teraz możesz utworzyć nowy projekt. Wskaż jego nazwę i wybierz platformę do budowania stron internetowych z rozwijanej listy. Tutaj mamy wszystkie główne rozwiązania CMS i SaaS, w tym WordPress, Magento, BigCommerce, Wix, Squarespace i wiele innych. Po prostu wybierz ten, którego używasz i przejdź do następnego etapu. Należy pamiętać, że każda platforma może wymagać różnych sposobów zintegrowania rozwiązania z określoną witryną. Spójrz na kilka przykładów.

Projekt tworzenia Węgla

Przykład instalacji WordPress

Załóżmy, że masz bloga zbudowany z WordPress. Chcesz, aby zostało przetłumaczone na kilka języków, aby zwiększyć ruch w treści. W takim przypadku proces instalacji wymaga wykonania następujących kroków:

Krok 1 – Instalacja wtyczki Weglot

Rozwiązanie opracowało niestandardową wtyczkę do stron WordPress. Wszystko czego potrzebujesz to mieć zainstalowane. Proces jest taki sam, jak w przypadku wszystkich innych wtyczek używanych do witryn opartych na WP. Po aktywacji zobaczysz go w panelu administracyjnym po lewej stronie.

Instalacja wtyczki Weglot

Krok 2 – Konfiguracja i konfiguracja

Na tym etapie musisz skopiować klucz API z pulpitu nawigacyjnego Weglot i wkleić go w panelu administracyjnym wtyczki w odpowiednim miejscu. Konieczne jest również wskazanie oryginalnego i docelowego języka witryny.

Konfiguracja i konfiguracja Weglot

Krok 3 – przetłumacz stronę internetową

System automatycznie sprawdzi, czy wtyczka została poprawnie zainstalowana i skonfigurowana. Jeśli tak, przycisk zmiany języka pojawi się automatycznie na Twojej stronie wraz z całą zawartością przetłumaczoną na język docelowy.

Ta sama metoda dotyczy innych platform CMS. Zobaczmy teraz, jak to działa z twórcami stron SaaS.

Przykład instalacji Wix

Jeśli masz witrynę małej firmy lub sklep internetowy zbudowany z Wix, proces instalacji będzie nieco inny, choć trudniejszy. Lokalizacja witryny Wix zajmie kilka minut.

Krok 1 – Wybierz języki

Przede wszystkim musisz wybrać języki oryginalne i przetłumaczone. Jeśli korzystasz z bezpłatnego okresu próbnego lub abonamentu, twoje konto będzie ograniczone tylko do jednego przetłumaczonego języka. Ci, którzy pragną więcej opcji, powinni wybrać pakiety premium.

Weglot Wybierz języki

Krok 2 – Dodaj fragment Weglot

System automatycznie wygeneruje fragment kodu JavaScript. Skopiuj go i dodaj do swojej witryny. Załaduj ponownie, aby zobaczyć przycisk zmiany języka. Kliknij ikonę przetłumaczonego języka, aby zobaczyć zawartość już zlokalizowaną.

Dodaj Weglot Snippet

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, nie są wymagane żadne umiejętności kodowania ani programowania. Dzięki Weglot możesz przetłumaczyć swój projekt w kilka minut. Najwyższy czas przyjrzeć się bliżej funkcjom udostępnianym przez narzędzie lokalizacyjne.

Funkcje i integracje

Weglot to kompleksowe rozwiązanie, w którym wystarczy wykonać szybki proces instalacji i wykonać podstawową konfigurację. Po ustawieniu języków oryginalnego i docelowego system wykona resztę automatycznie. Narzędzie jest wyposażone w zestaw dodatkowych funkcji, dzięki którym strona jest bardziej przyjazna dla użytkownika i angażująca.

Instrumenty tłumaczeniowe

Oprócz podstawowej lokalizacji, Weglot posiada dodatkowe narzędzia tłumaczeniowe. Zawierają:

 • Słownik – użytkownik może dodawać tłumaczenia i terminy, które zostaną automatycznie dodane do słownika Weglot. Na przykład możesz zachować swoją randkę lub nazwę firmy, które powinny być przechowywane w oryginalnym języku. Poza tym funkcja umożliwia oznaczenie określonych słów jako „Nigdy nie tłumacz” lub „Zawsze tłumacz”.
 • Wyszukaj i zamień – system automatycznie cofnie się i wykryje słowa lub frazy, które nie zostały przetłumaczone lub przetłumaczone nieprawidłowo.

Panel konta

Pulpit nawigacyjny konta Weglot

System pozwala użytkownikom śledzić wszystkie tłumaczenia z jednego pulpitu nawigacyjnego Weglot. Można go używać do przeglądania zawartości i wszystkich lokalizacji jednocześnie. Zasadniczo nie widzimy w tym większego zastosowania, ponieważ pulpit nawigacyjny nie pozwala na tworzenie nowych stron, chociaż przedstawia statystyki.

Optymalizacja SEO

Weglot tłumaczy strony internetowe, uwzględniając praktyki wyszukiwarek Google. W rezultacie użytkownicy mogą korzystać z automatycznej wielojęzycznej optymalizacji SEO, która obejmuje włączoną funkcję hreflang do definiowania lokalizacji witryny, tytułów, opisów, metadanych itp..

Automatyczne przekierowanie

System używa ustawień przeglądarki odwiedzających do określenia ich lokalizacji. Następnie automatycznie przekierowuje użytkowników na stronę w odpowiednim języku. Lokalizacja dotyczy nie tylko stron, ale także formularzy kontaktowych, potwierdzeń e-mail itp.

Opcje współpracy

Właściciele witryn mogą zapraszać innych członków zespołu do wspólnej pracy nad lokalizacją bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Weglot.

Projekt przycisku przełącznika

Konstrukcja przycisku Weglot

Chociaż przycisk zmiany języka pojawia się automatycznie po podłączeniu narzędzia, nadal możesz zmienić jego wygląd. Można go dostosować do głównego tematu strony. Dodatkowe ustawienia pozwalają skonfigurować przycisk, a także włączyć dla niego menu rozwijane, zmienić typy flag i wiele więcej.

Tłumaczenie automatyczne a ręczne

Weglot został opracowany w celu zapewnienia bezproblemowego procesu lokalizacji strony za pomocą narzędzi do automatycznego tłumaczenia. Wszystkie strony zostaną przetłumaczone w ciągu kilku minut. Jednak funkcja automatyczna nie jest tak dobra, jeśli kierujesz reklamy do określonych lub wymagających odbiorców pod względem jakości treści. Użytkownicy będą musieli wprowadzić pewne poprawki, zwłaszcza jeśli chodzi o profesjonalne i niszowe teksty.

W takim przypadku tłumaczenie ręczne wydaje się lepszą opcją. Weglot przedstawia grupę ekspertów, którzy świadczą swoje usługi. Obejmują one głównie rodzimych użytkowników języka o niższych stawkach w porównaniu z tradycyjnymi platformami handlowymi. Cena zaczyna się od 0,08 $ za słowo. Ostateczna cena zostanie wyświetlona w zależności od liczby stron, które należy przetłumaczyć. Użytkownicy są wolni dla wyższych lokalnych specjalistów w desce rozdzielczej Weglot.

Obsługa klienta

Opcje pomocy technicznej zależą od wybranego planu. Podstawowe zasoby są dostępne dla każdego użytkownika. Obejmują one Centrum pomocy z samouczkami i przewodnikami opisującymi sposoby rozpoczęcia pracy oraz połączenia usługi z używaną platformą internetową. Poza tym tutaj mamy blog z przydatnymi artykułami i typowym systemem sprzedaży biletów.

Obsługa klienta Weglot

Jeśli musisz pilnie skontaktować się z przedstawicielami Weglot, możesz to zrobić również za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku.

Plany & Ceny: Ile kosztuje Weglot?

Ceny w Węglu

Jak już wiesz, istnieje bezpłatny plan próbny. Jest jednak ograniczony tylko jednym tłumaczeniem na maksymalnie 2000 słów. Jest równa przeciętnemu wpisowi na blogu. Z pewnością będziesz musiał zaktualizować swój plan, aby strona była w pełni zlokalizowana. Użytkownicy mogą wybierać spośród 5 dostępnych planów:

 • Koszty początkowe 9,9 € miesięcznie dla jednej domeny i do 10 000 słów.
 • Koszty prowadzenia działalności gospodarczej 19 € miesięcznie z maksymalnie 50 000 słów i 3 domenami.
 • Pro kosztuje 49 € miesięcznie z 5 witryn i 200 000 słów to.
 • Koszty zaawansowane 199 € miesięcznie za 1 milion słów i 10 domen.
 • Enterprise zaczyna się o 499 € w zależności od twoich wymagań.

Każdy plan ma również bezpłatną wersję próbną, podczas gdy Business, Pro, Advanced i Enterprise są objęte wsparciem premium i czatem na żywo.

Polityka zwrotu Weglot

Abonenci mają szansę ubiegać się o pełny zwrot pieniędzy w ciągu 15 dni od zakupu planu. Aby zakwalifikować się do zwrotu pieniędzy, muszą:

 • Wyślij prośbę o anulowanie nie później niż 15 dni po zakupie;
 • Zażądaj zwrotu tylko za poprzednią subskrypcję. Odnowienia i ulepszenia nie podlegają zwrotowi.

Jeśli spełnisz te wymagania, odzyskasz znalezisko w ciągu 48 godzin.

Wnioski z przeglądu Węglota

Weglot to rozwiązanie do lokalizacji stron internetowych SaaS oparte na interfejsie API. Nie wymaga umiejętności kodowania i zapewnia zestaw funkcji tłumaczenia i integracji. To może być dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają do czynienia z tekstami wejściowymi i średniego poziomu, ponieważ automatyczne tłumaczenie wciąż wymaga edycji i korekty.

Jeśli Twój projekt koncentruje się głównie na określonej grupie docelowej, która pragnie wysokiej jakości treści pod względem gramatyki, stylu, interpunkcji lub formatowania, nadal będziesz potrzebować wyższych specjalistów albo z węzła Weglot lub z innych rynków.

Wypróbuj Weglot za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map