Recenzja Wix

Wix – jest najbardziej znanym producentem stron internetowych na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat obserwowaliśmy ogromny wzrost Wix; były to lata ekspansji i rozwoju firmy. Wprowadził szereg zaawansowanych aplikacji do zarządzania biznesem, ulepszył eCommerce, opracował rozwiązanie mobilne i trafił do ponad 147 milionów rejestracji i 3,5 miliona płatnych witryn w ponad 190 krajach.


Wix ma wiele funkcji, które zapewniają temu konstruktorowi strony ogromną przewagę konkurencyjną. Jeden z nich jest Wix ADI: Artificial Design Intelligence – narzędzie do automatycznego tworzenia oszałamiających stron internetowych, jest dostępne we wszystkich szablonach stron Wix. Proces budowy strony internetowej nigdy nie był tak prosty – musisz tylko wybrać rodzaj swojej firmy, wskazać profile społecznościowe, a sztuczna inteligencja zrobi resztę.

Dla wielu z nas Wix stał się synonimem kreatora stron internetowych. Pytanie brzmi, czy jest tak dobre, jak namalowane? Umieściliśmy Wix pod mikroskopem: w tej recenzji dowiesz się, w jaki sposób Wix jest łatwy w użyciu, poznaje wszystkie jego główne funkcje, możliwości, zalety i wady jego używania.

1. Łatwość użycia

Wix jest prawdopodobnie jednym z najbardziej przyjaznych dla twórców stron internetowych. Wykorzystuje edytor „przeciągnij i upuść”, który obsługuje edycję bezpośrednią, zapewniając całkowitą jakość WYSIWYG. Innymi słowy, pozwala zobaczyć twoją stronę podczas jej tworzenia, bez konieczności podglądu pracy w nowym oknie.

Wix Standard Editor

Jak działa Wix?

Wix to program do tworzenia witryn internetowych, który działa w ramach SaaS (System jako usługa) Model. Oznacza to, że użytkownik może tworzyć i zarządzać swoimi stronami internetowymi na dowolnym komputerze lub urządzeniu mobilnym, logując się na konto Wix. Podczas gdy w wielu popularnych twórcach stron internetowych możesz upuszczać elementy tylko do niektórych obszarów / bloków, pracując z Wix możesz umieszczać je dosłownie w dowolnym miejscu na stronie.

Takie podejście jest również znane jako „pozycjonowanie bezwzględne”, i niestety uniemożliwia przeniesienie treści do innego motywu Wix, ponieważ jest dosłownie rozrzucony po całej stronie i nie ma stałej struktury. Taka metoda zapewnia użytkownikom pełną swobodę twórczą, ale może powodować wiele niedogodności w przyszłości.

Panel sterowania Wix jest logicznie podzielony na dwa obszary: Pulpit nawigacyjny, w którym można zarządzać głównymi ustawieniami witryny, w tym kontakty, biuletyny, SEO itp., A także sam Edytor, w którym można faktycznie zbudować witrynę w trybie WYSIWYG.

Paski o pełnej szerokości umożliwiają łatwe uporządkowanie witryny w czyste, poziome sekcje, i aby ułatwić Ci życie, Wix oferuje 9 wstępnie ustawionych opcji: Ustawienia wstępne powitania, ustawienia usługi, ustawienia klienta, ustawienia zespołu i ustawienia kontaktu, pośród innych.

Wix Editor pozwala łatwo zastosować przewijanie paralaksy do swojej witryny – wystarczy włączyć przełącznik przewijania Parallax i wyświetlić podgląd witryny, aby zobaczyć ten efekt w działaniu.

Przejdź do szczegółowego przewodnika korzystania z Wix.

2. Funkcje & Elastyczność

Wix ma wiele do zaoferowania. Nawet ich całkowicie darmowy plan ma dość zaawansowaną listę zawartych funkcji: setki pięknych szablonów, blogowanie, duży wybór widżetów i aplikacji itp. Jeśli potrzebujesz prostej strony statycznej lub bloga, darmowa wersja Wix z pewnością sobie z tym poradzi.

Kreator stron internetowych wyróżnia się także z tłumu dzięki zaawansowanej funkcji Wix Turbo. Wix Turbo – to zbiór narzędzi i technologii mających na celu skrócenie czasu ładowania witryny.

Taki wynik osiąga się poprzez wdrożenie zestawu zastrzeżonych technologii, które optymalizują całkowity czas renderowania przeglądarki bez wpływu na jej wydajność. Odwiedzający witrynę będą pod wrażeniem szybkości i jakości wyświetlania zdjęć i filmów.

Osiąga się to dzięki wdrożeniu inteligentnego buforowania stron internetowych i krótszego czasu wykonywania JavaScript, zaawansowanego CSS, aby nadać swojej witrynie perfekcyjny piksel, globalny zasięg CDN i dostępność wielu centrów danych firmy na całym świecie.

Wix ADI i Wix Editor

Czym jest Wix Artificial Design Intelligence? – To zupełnie nowe narzędzie Wix, które pomaga użytkownikowi stworzyć stronę internetową nawet bez kliknięcia myszką. Innymi słowy, przypomina maszynę prowadzącą krok po kroku, która próbuje zrozumieć, jakiej strony internetowej (w tym projektu i kluczowych elementów) potrzebujesz. Głęboko odkryjmy różnice między tymi dwiema opcjami.

ADI lub redaktor

Jak stworzyć stronę internetową za pomocą Wix Artificial Design Intelligence:

 • Krok 1. Po wybraniu „Zacznij od ADI”, Najpierw musisz odpowiedzieć na kilka pytań o sobie, swojej firmie lub innych działaniach. Następnie Sztuczny interfejs rozpoczyna wyszukiwanie dowolnych informacji o Tobie lub Twojej firmie zgodnie z podanymi danymi.

  Sugestie ADI Wix

 • Krok 2. Jeśli prezentowany jest Twój profil, wybierz go (lub po prostu pomiń ten krok, aby uzyskać domyślną stronę internetową) i przejdź do dostosowywania schematu kolorów:

  Schemat kolorów Wix ADI

 • Krok 3. To ostatni krok przed utworzeniem nowej witryny. Musisz tylko usiąść i obserwować, jak ADI buduje Twoją stronę główną. A oto wynik:

  Interfejs Wix ADI

Otrzymasz kompletną jedną stronę z przykładowymi obrazkami i treścią, które można zastąpić oryginalnymi. Struktura Wix ADI Editor różni się od standardowych opcji i stała się bardziej intuicyjna.

Jak stworzyć stronę internetową za pomocą Wix Standard Editor:

 • Krok 1. Po wybraniu „Zacznij od edytora”, Wszystko idzie jak zwykle – wybierz szablon:

  Wybierz szablon - Wix Editor

 • Krok 2. Następnie system wyświetli standardowy ekran edytora, w którym możesz rozpocząć edycję swojej witryny.

  Interfejs edytora Wix

Istota najlepszy kreator stron AI na dziś, Wix ADI jest bardzo pomocny dla tych, którzy mają silne konta społecznościowe z wieloma publicznymi informacjami, które mogą być gromadzone przez Wix. Ale dla tych, którzy dopiero zaczynają się prezentować przez Internet, Standard Editor wygląda na lepszą opcję. Jeśli chcesz rozszerzyć swoją witrynę o takie rzeczy jak fora, księgi gości, strony członkowskie lub rezerwacje online, wszystko jest możliwe dzięki Wix dzięki Wix App Market.

Przejdź do porównania Wix ADI vs Wix Editor.

Blogowanie z Wix

Wix ułatwia dodanie prostego, ale wielofunkcyjnego bloga do swojej witryny. Silnik blogów Wix umożliwia:

 • zaplanuj swoje posty na blogu;
 • dodaj sekcję Polecane posty i chmurkę tagów;
 • przełączać komentarze na Facebooku;
 • korzystać z niezawodnego hostingu oferowanego przez system;
 • utwórz niestandardowy kanał.

Blogi uruchomione wraz z systemem mają bogaty zestaw funkcji, opcje kont społecznościowych, wspaniałe szablony blogów, łatwe w zarządzaniu narzędzia, opcje komentarzy itp.

Wix Blog Editor

Jeśli masz zamiar zbudować blog z Wix, możesz użyć narzędzia Artificial Design Intelligence (ADI) lub wybrać „Blog”Typ strony internetowej, aby dodatkowo dostosować ją do swoich potrzeb. Jedną z głównych zalet platformy blogowej jest jej wygoda i łatwość użytkowania dla wszystkich. Początkujący mogą wybierać i dostosowywać wstępnie zaprojektowane szablony blogów, a doświadczeni projektanci stron internetowych mogą dodatkowo korzystać z opcji edycji kodu, aby tworzyć unikalne projekty blogów.

Co więcej, Wix oferuje zaawansowane funkcje SEO, które zwiększają pozycję Twoich postów na blogu w wyszukiwarkach. Możesz udostępniać posty w sieciach społecznościowych, organizować mailingi, edytować metatagi, dostosowywać przyjazne adresy URL, integrować mapy Google, korzystać z Google Analytics, itp. W celu skutecznego promowania swojego bloga.

Jeśli zdecydowałeś się założyć atrakcyjnego wizualnie, funkcjonalnego i wysokiej jakości bloga bez inwestowania zbyt wiele wysiłku, czasu i pieniędzy, Wix jest odpowiedzią. Bogactwo funkcji oraz szeroki zakres narzędzi i opcji sprawiają, że kreator stron internetowych jest najbardziej odpowiednim wyborem dla twojego projektu blogowego, niezależnie od jego złożoności, stylu i tematu.

Wix eCommerce

Warto zauważyć, że Wix ma własną platformę eCommerce oferującą przyzwoity zestaw opcji, które można dostosowywać (wiele opcji płatności, kupony, zarządzanie podatkami itp.). Wix eCommerce jest przeznaczony głównie dla małych i średnich sklepów. Międzynarodowe sklepy z wieloma produktami mają bardziej złożone potrzeby niż Wix może zaoferować. Jest jeszcze jeden problem, który należy wziąć pod uwagę – aby uruchomić sklep internetowy z Wix, potrzebujesz płatnej subskrypcji. System oferuje specjalny plan eCommerce, który pozwala na tworzenie i zarządzanie w pełni funkcjonalnym sklepem internetowym, oferującym nieograniczoną liczbę produktów.

Edytor sklepu Wix

Wśród funkcji, które sprawiają, że silnik eCommerce Wix wyróżnia się z tłumu, warto wspomnieć o opcjach przeciągania i upuszczania stron internetowych, atrakcyjnych wizualnie i dobrze zorganizowanych galeriach produktów, profesjonalnym zarządzaniu sklepem internetowym, wielu opcjach płatności (w tym PayPal i płatności offline), dostosowanie ustawień wysyłki i podatków, bonusów i kuponów, optymalizacja mobilna, bezpieczny proces zakupów, całodobowa obsługa klienta.

Co więcej, Wix oferuje całkiem niezłą kolekcję szablonów eCommerce (jest ich obecnie ponad 38), które umożliwiają wyświetlanie produktów w jak najkorzystniejszym świetle. Wszystkie szablony są domyślnie zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, co oznacza, że ​​Twoi klienci będą mogli uzyskać dostęp do Twojego sklepu internetowego i składać zamówienia w drodze.

Wix pozwala importować / eksportować produkty, ale będziesz bardzo uważnie dodawać produkty do pliku CSV. W tym samym czasie będziesz mógł zaprojektować i skonfigurować unikalne okno pokazowe, aby zaprezentować swoje produkty na korzyść.

Dzięki silnikowi Wix eCommerce możesz skutecznie przekształcić pomysł na start w prawdziwy biznes, który przyniesie ci zysk i ruch. Za pomocą kilku kliknięć możesz stworzyć sklep internetowy, który spełni Twoje indywidualne kryteria. Po prostu wybierz odpowiedni szablon eCommerce, edytuj go, dodaj treść i przygotuj się do zarządzania profesjonalną platformą.

Wix ShoutOut i inteligentne akcje

Te funkcje umożliwiają tworzenie, wysyłanie i udostępnianie pięknie sformatowanych biuletynów bezpośrednio z panelu sterowania Wix. Wix ShoutOut pomaga tworzyć niestandardowe biuletyny pasujące do stylu Twojej witryny z gotowego szablonu, dając pełny dostęp do mediów, które już zapisałeś na swojej stronie Wix.

Funkcja inteligentnych działań pomaga wybierać wyzwalacze i przypisywać do nich automatyczne odpowiedzi. Działa na zasadzie „jeśli to wtedy” (IFTT) zasada. Na przykład możesz ustawić Inteligentne akcje, aby zaprosić nowych klientów do wykorzystania kuponu w sklepie internetowym, gdy nowy użytkownik zapisze się do newslettera.

Wix Mobile Editor

Wix był jednym z pierwszych twórców witryn, który zaoferował wbudowaną opcję optymalizacji mobilnej. Innowacyjny widok mobilny Wix umożliwia użytkownikom łatwą optymalizację witryn pod kątem telefonów komórkowych i tabletów przy użyciu tych samych narzędzi przeciągania i upuszczania.

Wystarczy przejść do widoku mobilnego w panelu sterowania i dostosowywać projekt witryny, aż będzie wyglądać zgodnie z planem. Możesz zmieniać rozmiar, przenosić, pokazywać i ukrywać różne elementy bez wpływu na witrynę na komputerze.

Wix Mobile Editor

Inną przydatną opcją jest Wix Chat for Mobile – ta aplikacja pozwala właścicielowi witryny odpowiadać na pytania odwiedzających z jego urządzenia mobilnego. Jest to bardzo wygodne, szczególnie gdy webmaster jest poza komputerem. W ten sposób czas odpowiadania na prośby użytkowników jest minimalny.

Wix App Market

Istnieją darmowe i płatne aplikacje opracowane przez Wix lub zewnętrznych dostawców. Rynek aplikacji sprawia, że ​​Wix nadaje się do budowania różnego rodzaju stron internetowych, od prostych portfeli po witryny z rozbudowanymi funkcjami. Niektóre z najbardziej popularnych aplikacji to: Uzyskaj subskrybentów (formularz rejestracyjny), 123 Kreator formularzy, kanał na Instagramie, kalendarz wydarzeń i komentarze, pośród innych.

 • Hotele Wix. Ta aplikacja oferuje kompletny mechanizm rezerwacji opracowany z myślą o potrzebach właścicieli hoteli. Uwalnia ich to od polegania na zewnętrznych dostawcach.
 • Restauracje Wix – aplikacja umożliwiająca tworzenie menu restauracji i zarządzanie zamówieniami. Podsumowując, Wix oferuje przyzwoity wybór aplikacji wewnętrznych i aplikacji innych firm, które można łatwo zintegrować z witryną. Wszechstronność platformy sprawia, że ​​nadaje się do budowania różnych stron internetowych, od portfeli i pięciostronicowych witryn biznesowych po małe sklepy i blogi.
 • Forum Wix. Ostatnio Wix ogłosił nową funkcję dotyczącą tego konstruktora witryn – możliwość dodania forum do twojej witryny. Ta opcja jest dostępna po zainstalowaniu specjalnej aplikacji z Wix App Market. Oczywiście forum jest użytecznym narzędziem dla każdej strony internetowej. Ale jeśli go zainstalujesz, musisz nim zarządzać, aby zapobiec nieprzyjemnym treściom. Podsumowując: forum jest wątpliwą funkcją dla stron opartych na Wix.
 • Rezerwacje Wix. Widżet umożliwia rezerwację pokoi hotelowych i dokonywanie rezerwacji online w restauracjach i kawiarniach w niemalże krótkim czasie. Po prostu wejdź na stronę internetową i znajdź odpowiedni formularz online, który należy wypełnić, aby menedżerowie strony mogli się z Tobą skontaktować.
 • Fotografia Wix. Kreator stron internetowych pozwala tworzyć profesjonalną stronę fotograficzną i zarządzać nią poprzez integrację Albumów fotograficznych Wix i widżetów Wix Pro Gallery z App Market.
 • Wix Video. Możesz skutecznie wyświetlać pliki wideo i prezentacje na swojej stronie poprzez integrację widgetu Wix Video. Pozwala tworzyć własne kanały wideo i zarządzać nimi, dodawać filmy, a nawet synchronizować konto z popularnymi kanałami społecznościowymi.
 • Wydarzenia Wix. Widżet jest dobrym wyborem dla każdego, kto ma pomysł na stworzenie wydarzenia w Internecie, czy to prezentacji, koncertu, konferencji czy nawet wesela. Nie spiesz się, aby wysyłać zaproszenia do klientów, sprzedawać bilety, tworzyć i aktualizować listy gości itp.
 • Muzyka Wix. Śmiało, aby uruchomić własną stronę muzyczną z widżetem. Pozwala zintegrować odtwarzacz audio z projektem, dodawać pliki audio i zarządzać nimi w różnych popularnych formatach, przeglądać statystyki, sprzedawać utwory itp..

Rezerwacje Wix

Widżet dostępny w Wix App Market przyda się właścicielom restauracji i hoteli, którzy chcą zwiększyć zaangażowanie i zadowolenie klientów. Umożliwia rezerwację zajęć, pokoi hotelowych i miejsc w restauracji z wyprzedzeniem bezpośrednio na stronie internetowej. Nie trzeba wykonywać połączeń telefonicznych, aby dokonać rezerwacji na czas – użytkownik powinien po prostu przejść do odpowiedniej sekcji strony internetowej, aby umówić się na spotkanie. To znaczące oszczędza wysiłek i czas.

Rezerwacje Wix

Wix Bookings umożliwia przyjmowanie rezerwacji online, rezerwacji i zamówień 24/7 w trybie na żywo, przyjmowanie bezpiecznych depozytów i płatności, wysyłanie automatycznych powiadomień e-mail do zarejestrowanych użytkowników, którzy złożyli zamówienia na stronie internetowej. Możliwe jest również inicjowanie spotkań grupowych, zajęć i zamówień za pomocą aplikacji, zarządzanie kalendarzami pracowników i synchronizowanie ich z kalendarzami Google i Wix, zapisywanie i edycja danych klientów. Co ważne, to Ty decydujesz, czy będziesz korzystać z darmowego czy płatnego widżetu rezerwacji Wix, ponieważ oba warianty są dostępne tutaj.

Utwórz Boooking Website w Wix

 Jest wolne

Fotografia Wix

Wix App Market zapewnia dostęp do dwóch widżetów ze zdjęciami, z których oba staną się idealnym dodatkiem do Twojej witryny fotograficznej. Pierwszy widżet nazywa się „Albumy fotograficzne Wix”. Jest to coś, co musi mieć każdy fotograf, który ma nadzieję na powiększenie bazy klientów i prezentowanie portfolio zdjęć w najbardziej korzystnym świetle.

Albumy fotograficzne Wix umożliwiają tworzenie, edycję i regularne aktualizowanie imponujących, samodzielnych stron z fotografiami bez żadnych kosztów. Każdy projekt będzie zawierał twoją tożsamość marki i informacje biznesowe. Można go łatwo udostępniać w Internecie, aby wzbogacić przepływ klientów i przyciągnąć nowych klientów. Musisz przesłać zdjęcia, wybrać układ i zapewnić użytkownikom bezpłatne prawa dostępu do udostępniania.

Galeria Wix

Stworzenie wysokiej jakości albumu fotograficznego zajmuje tylko minutę. Do wyboru są setki motywów i układów, w zależności od wydarzenia, które chcesz zaprezentować. Możesz dodatkowo utworzyć sekcję Wyróżnione zdjęcia i pozwolić klientom pobierać najlepsze zdjęcia bezpośrednio ze strony internetowej.

Innym widżetem do zdjęć, który możesz wybrać i zintegrować z witryną, jest „Galeria Wix Pro”. Jest to aplikacja, która umożliwia tworzenie najbardziej profesjonalnych internetowych galerii zdjęć, przesyłając setki zdjęć do wyboru. To do Ciebie należy dostosowanie ustawień każdego obrazu, kontrola ostrości i jakości zdjęć, a także innych parametrów, które wpływają na jakość obrazu i zalety wyświetlania.

Zintegrowana opcja ochrony obrazu pozwala zabezpieczyć zdjęcia przed nieautoryzowanym pobraniem przez osoby trzecie, dzięki czemu świetnie wyglądają na komputerach i urządzeniach mobilnych. Dostosuj swoje galerie zdjęć za pomocą oszałamiających pól tekstowych i automatycznie odtwarzanych prezentacji wideo, aby zwiększyć zaangażowanie i zainteresowanie użytkowników. Opcje udostępniania społecznościowego przyczyniają się do wzrostu bazy klientów i pozwalają rozpowszechniać swoje portfolio w Internecie z maksymalną skutecznością.

Utwórz stronę internetową poświęconą fotografii w Wix

 Jest wolne

Wix Video

Wix Video oferuje szeroki zakres opcji i narzędzi, które pomogą Ci zaprezentować swoje filmy i wyświetlić je z korzyścią na stronie internetowej. Widżet pomaga w indywidualnym tworzeniu kanałów wideo, przesyłaniu i zarządzaniu wszystkimi typami filmów, w tym prac portfolio, kursów i samouczków online, filmów i innych powiązanych plików multimedialnych.

Wix Video

Widżet pozwala nie tylko tworzyć własne kanały wideo, ale także umożliwia przesyłanie ich z istniejących kanałów i zasobów, takich jak na przykład Vimeo, YouTube czy Facebook. Użytkownicy mogą prezentować swoje filmy w trybach mobilnych i stacjonarnych, organizować i przechowywać wysokiej jakości transmisje na żywo z kanałów mediów społecznościowych bezpośrednio na stronie internetowej. Jeśli masz kanał YouTube z własnymi filmami, możesz również z niego skorzystać i zsynchronizować ten kanał ze stroną internetową, aby go aktualizować. Widżet umożliwia także śledzenie statystyk związanych z wideo w Twojej witrynie, aby móc śledzić jej popularność i zapotrzebowanie użytkowników.

Podstawowy pakiet Wix Video jest bezpłatny, ale możesz uaktualnić do planu Premium, aby skorzystać z zaawansowanych funkcji i zaprezentować swoje filmy w naprawdę profesjonalny sposób.

Utwórz stronę internetową z filmami w Wix

 Jest wolne

Restauracje Wix

Wix App Market zapewnia dostęp do widżetów, które świetnie nadają się do tworzenia stron internetowych restauracji. Są to Menu restauracji Wix i Zamówienia restauracji Wix. Integracja menu restauracji Wix umożliwia tworzenie i dostosowywanie imponujących menu online, które świetnie wyglądają zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Możliwe jest również zintegrowanie widgetu z kontem Foursquare lub stroną biznesową Facebooka, aby informować klientów o tym, co możesz im zaoferować.

Restauracje Wix

Menu online utworzone za pomocą aplikacji Wix Restaurants Menu można w pełni dostosowywać i można je edytować i aktualizować przez całą dobę, nawet w podróży. Korzystając z widżetu, będziesz mógł zarówno zaprezentować swoje menu online odbiorcom docelowym, jak i promować specjalne potrawy lub menu sezonowe. To bardzo wygodne i skuteczne w promocji Twojej firmy.

Zamówienia na restauracje Wix to kolejny widżet App Market, który możesz wybrać i dodać do swojej witryny restauracji. Widżet umożliwia przyjmowanie zamówień i dostosowywanie ustawień dostawy bezpośrednio na stronie internetowej, bez opłat prowizyjnych za usługę. Użytkownicy mogą płacić za zamówienia również na stronie internetowej – system może akceptować karty kredytowe i gotówkę, a lojalni i stali klienci mogą korzystać z ekspresowej kasy.

Kolejną wygodną funkcją jest to, że klienci mogą zepsuć rachunki podczas składania zamówień grupowych – jest to opcja, którą większość użytkowników bardzo docenia. Gdy tylko nowe zamówienie zostanie złożone, właściciele witryn natychmiast otrzymują powiadomienie, aby móc zareagować na czas. Widżet umożliwia zarządzanie zamówieniami nawet w drodze z urządzeń mobilnych, co ma pozytywny wpływ na generowanie klientów i wskaźniki utrzymania.

Utwórz stronę internetową restauracji w Wix

 Jest wolne

Wydarzenia Wix

Za każdym razem, gdy trzeba zorganizować wysokiej jakości wydarzenie i wypromować je na swojej stronie, użycie widżetu wydarzeń Wix z pewnością będzie świetnym pomysłem. Aplikacja oferuje szeroki zakres narzędzi i funkcji, których potrzebujesz, aby dodawać i płynnie uruchamiać różnego rodzaju zdarzenia.

Wydarzenia Wix

Oprócz organizacji wydarzeń integracja widżetów pozwala również sprzedawać bilety na stronie internetowej, wysyłać zaproszenia online, zbierać potwierdzenia udziału, tworzyć listy gości i zarządzać nimi. Bez względu na to, czy planujesz koncert, przedstawienie, prezentację, konferencję, imprezę, ślub lub inne wydarzenie, widżet będzie oszałamiającym i bardzo pomocnym dodatkiem do projektu.

Korzystając z widżetu, możesz tworzyć nieograniczoną liczbę wydarzeń, sortując je według nazwy lokalizacji, daty itp. Możesz także zintegrować filmy, zdjęcia i inne pliki multimedialne, promować wydarzenia za pośrednictwem kont mediów społecznościowych, śledzić listę gości na telefonie komórkowym i urządzenia stacjonarne. Dozwolone są tutaj różne metody płatności dla większej wygody użytkownika.

Przejdź do instrukcji, jak zbudować stronę internetową wydarzenia.

Utwórz stronę internetową wydarzenia w Wix

 Jest wolne

Forum Wix

Wix Forum to świetny widget, który można skutecznie zintegrować z witryną, jeśli istnieje potrzeba stworzenia społeczności internetowej. Uruchomienie forum withWix staje się bardzo łatwe dzięki aplikacji. Twoi członkowie forum będą mogli inicjować nowe rozmowy i dołączać do istniejących, przesyłać zdjęcia, filmy i inne pliki multimedialne, śledzić posty, zostawiać komentarze i wykonywać inne czynności.

Forum Wix

Istnieje wiele układów forum do wyboru. Możesz wybrać i dostosować dowolny z nich, aby uzyskać atrakcyjny wygląd forum. Widżet jest przyjazny dla użytkownika i intuicyjny dla każdego użytkownika. Zapewnia mobilną obsługę w czasie rzeczywistym i pozwala zorganizować idealną społeczność online w ciągu kilku minut.

Przejdź do przewodnika, jak zbudować darmową stronę forum.

Utwórz stronę internetową forum w Wix

 Jest wolne

Muzyka Wix

Utworzenie strony z muzyką wysokiej jakości nie stanowi już problemu w Wix Music. Widżet umożliwia zintegrowanie świetnego odtwarzacza audio z witryną bez żadnych kosztów. Dzięki temu fani muzyki mogą słuchać, przesyłać strumieniowo i pobierać ulubione utwory, a nawet kupować je bezpośrednio z Twojej witryny.

Muzyka Wix

Dzięki aplikacji Wix Music możesz prezentować swoje ścieżki, albumy i listy odtwarzania odbiorcom docelowym, przesyłać pliki audio w wielu formatach, takich jak WAV, FLAC, ALAC & MP3 i sprzedawaj utwory w trybie czasu rzeczywistego. To Ty musisz dostosować odtwarzacz do swoich potrzeb, aby pasował do stylu i wyglądu Twojej witryny. Dla właścicieli stron internetowych, którzy chcą śledzić wyniki swoich projektów, widget pozwala dowiedzieć się szczegółowych statystyk dotyczących popularności utworów, liczby odtworzeń, sprzedaży, pobrań i innych ważnych parametrów.

Utwórz stronę internetową z muzyką w Wix

 Jest wolne

Wix dla projektantów

Chociaż Wix jest początkowo przeznaczony dla nie-techników, ma również pewne oferty dla profesjonalistów internetowych. Należą do nich Wix Arena i WixEd.

 • Wix Arena to społeczność projektantów, w której użytkownicy Wix mogą łączyć się z profesjonalnymi projektantami, którzy znają wszystkie tajniki ekosystemu Wix. Dołączając do Areny jako niezależny projektant, zyskujesz możliwość znalezienia nowych klientów, uzyskania wyjątkowych upominków od Wix, w tym comiesięcznych nagród i wsparcia premium, pierwszego dostępu do nowych funkcji Wix i więcej.
 • WixEd to program edukacyjny dla użytkowników Wix, którzy chcieliby założyć własną firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych. Program jest całkowicie darmowy i jest otwarty dla każdego – jedyne wymagane czesne to twój talent i zaangażowanie.

Corvid od Wix

Corvid by Wix to zaawansowana otwarta platforma programistyczna służąca do tworzenia profesjonalnych aplikacji internetowych. Platforma nie wymaga żadnej wiedzy na temat podstaw programowania ani wcześniejszej wiedzy na temat projektowania stron internetowych, aby uruchamiać z nią zaawansowane aplikacje internetowe. Wszystkie narzędzia znajdują się tutaj w jednym miejscu – wystarczy wybrać te, które są potrzebne do projektu i rozpocząć pracę nad jego rozwojem.

Wix Corvid

Interfejs konstruktora aplikacji jest intuicyjny i ma logiczną strukturę. Zapewnia rozwiązania i wytyczne do wykonywania określonych działań, których połączenie powoduje utworzenie działającej, w pełni funkcjonalnej aplikacji. Na przykład możesz utworzyć bazę danych z dowolną zawartością i po prostu dodać ją do dowolnej strony internetowej zamiast ręcznego wprowadzania treści. Możliwe jest również tworzenie imponujących efektów internetowych w celu ich dalszej integracji z projektem.

Co do profesjonalnych projektantów stron internetowych, Corvid również ma wiele do zaoferowania. Pozwala im to podnieść umiejętności programowania, wykorzystywać i modyfikować setki elementów interfejsu użytkownika bez wpływu na elastyczność kodu. Ponadto możesz korzystać z internetowego IDE Corvid lub zdecydować się kontynuować pracę we własnym środowisku, korzystając z wybranych przez Ciebie narzędzi kontroli źródła i edytora kodu. Twoje aplikacje będą bezpiecznie przechowywane w bezpiecznej chmurze Wix dostarczanej z serwerem Node.js. W ten sposób interfejsy API Wix Corvid umożliwiają dostosowanie doświadczenia użytkownika poprzez wdrożenie najlepszych narzędzi marketingowych niezbędnych do monitorowania działań i zachowań użytkowników aplikacji.

Ascend by Wix: zaawansowane rozwiązanie biznesowe typu „wszystko w jednym”

Z zaawansowanym Zdobądź rozwiązanie Wix, Twoje narzędzia biznesowe są teraz dostępne w jednym miejscu. Unikalne bezpłatne narzędzie, które niedawno zostało wprowadzone przez twórcę witryny, obejmuje 20 produktów, które można skutecznie wykorzystać do założenia, zarządzania i rozwoju firmy, budowania bazy klientów i promowania swoich usług lub produktów w Internecie.

Narzędzie to nie tylko maksymalnie automatyzuje wszystkie procesy sprzedaży, ale także poprawia strategię SEO i pomaga śledzić zachowania klientów dzięki wdrożeniu wyczerpującej i kompletnej analizy danych. Wszystkie narzędzia zawarte w zestawie są scentralizowane i można nimi sterować z jednego miejsca jednym kliknięciem.

Dzięki Ascend możesz skutecznie łączyć się z klientami za pomocą następujących narzędzi:

 • Formularze – pomaga uzyskać dane kontaktowe, które możesz następnie złożyć w celach marketingowych (e-maile, opinie klientów, potencjalni klienci itp.);
 • Czat na żywo – umożliwia kontakt z klientami przez całą dobę w trybie online;
 • W pudełku – pomaga zaoszczędzić czas i wysiłek, przechowując wszystkie informacje o komunikacji przychodzącej pod ręką (mogą to być wiadomości e-mail, dyskusje na czacie na żywo, przesyłanie formularzy, zamówienia lub zamówienia, odpowiedzi, zapytania i inne elementy);
 • Contact Manager – upraszcza proces zarządzania kontaktami, skutecznie organizując informacje o klientach w osobne pliki (mogą one obejmować dane osobowe użytkownika, dane kontaktowe, notatki, załączniki, etykiety itp.).

Aby zoptymalizować czas, jaki Ty i Twoi klienci spędzacie na wzajemnej komunikacji i interakcji, Ascend zapewnia dostęp do listy funkcji, które pozwalają to zrobić z łatwością, a mianowicie:

 • Automatyzacje – funkcja, która sprawia, że ​​wszystkie powtarzane czynności i kroki są zautomatyzowane (na przykład wysyłanie wiadomości „Dziękuję” lub „Witamy”)). Ta funkcja może pomóc Ci skutecznie zwiększyć ruch w witrynie bez inwestowania zbyt wiele czasu;
 • Faktury – pozwala automatycznie generować faktury dla każdego złożonego zamówienia;
 • Oferty cenowe – pozwala automatycznie generować zaakceptowane oferty cenowe, aby nie marnować wysiłku i czasu;
 • Przepływy pracy – funkcja umożliwiająca ustalanie priorytetów dla projektów lub ścieżek sprzedaży w celu optymalizacji przepływów pracy i efektywnej współpracy z członkami zespołu;
 • Zadania & Przypomnienia – pomaga kontrolować swoje zadania, śledzić przypomnienia i kontrolować inne podobne problemy w celu dotrzymania terminów.

Czy funkcja Ascend wydaje się dla Ciebie koniecznością?? Następnie uzyskaj dostęp do tego w panelu witryny w „Kierownik klienta”Lub„Narzędzia marketingowe”I aktywuj go kilkoma kliknięciami.

Hosting Wix

Na początku swojego rozwoju Wix hostował swoje serwery w centrach danych w USA, Europie i Australii. Jednak od 2014 roku firma przeniosła wszystkie swoje platformy na hosting w chmurze Amazon. Dlatego nie ma znaczenia, w jakim kraju użytkownik tworzy teraz witrynę – nadal będzie dostępna na całym świecie z tą samą prędkością.

Każda nowo utworzona witryna internetowa jest automatycznie przechowywana w chmurze Wix. Ta strona automatycznie otrzymuje bezpłatny abonament, 500 MB miejsca na dysku i przepustowość 1 GB. To więcej niż wystarczające do przetestowania wszystkich funkcji kreatora stron internetowych.

Sprawdźmy, jak szybki jest hosting Wix, czyli jak szybko ładują się strony internetowe tworzone przez zwykłych użytkowników. Nie możemy nie zgodzić się z tym, że prędkość ładowania jest nie tylko wygodna dla użytkownika, ale jest również jednym z najważniejszych czynników dla wyszukiwarek.

W tym celu utworzyłem nową stronę internetową z bezpłatnym planem. Aby zachować integralność eksperymentalną, ta witryna składała się tylko z jednej pustej strony, aby uniknąć wpływu zawartości i grafiki na wyniki prędkości.

Uwaga: mimo że w witrynie nie ma treści, rozmiar załadowanej strony stanowił 1,3 MB ze względu na dostępność wewnętrznych rozszerzeń systemu.

Test prędkości hostingu Wix (lipiec 2019)
Testuj lokalizację serweraTest nr 1
Szybkość ładowania
Test nr 2
Szybkość ładowania
Test nr 3
Szybkość ładowania
Średni
Szybkość ładowania
Dallas, Teksas, USA2,27 s2,37 s2,24 s2,29 s
San Jose, Kalifornia, USA2,88 s2,97 s2,91 s2,92 s
Melbourne, Australia2,92 s2,92 s2,98 s2,94 s
Sztokholm, Szwecja1,69 s1,78 s1,62 s1,70 s
Łączna średnia2,44 s2,51 s2,44 s2,46 s

Wyniki testu wykazały, że średni czas ładowania strony internetowej opartej na hostingu Wix w USA, Europie i Australii wynosił około 2,46 sekundy (czyli szybciej niż 55% pozostałych stron).

To całkiem niezły wynik jak na stronę internetową stworzoną w kreatorze stron. Dlatego dla tych wszystkich użytkowników, którzy nadal uważają, że hosting Wix może być powolny, jestem gotów stwierdzić, że tak nie jest. Przetestuj system i upewnij się.

3. Wzory

Liczba tematów:550
Profesjonalne szablony:&# x2714; TAK
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Adaptacyjny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:✘ NIE

Naszym zdaniem Wix oferuje jedne z najlepszych szablonów na rynku. Ich projektanci stale aktualizują bibliotekę. Istnieją setki pięknych motywów w ponad siedemdziesięciu kategoriach branżowych: Biznes i usługi, muzyka, rozrywka, fotografia, sklep internetowy, osobiste i wiele więcej.

Istnieją również puste szablony – możesz zacząć od zera lub wybrać pusty układ. Dla małych projektów i stron tymczasowych projektanci Wix narysowali kolekcję niesamowitych szablonów jednostronicowych.

Oczywiście korzyści nigdy nie są pełną historią i powinieneś wiedzieć, że istnieje znaczna wada wszystkich szablonów Wix – nie możesz przełączać szablonów w trakcie procesu edycji, więc zastanów się nad tym, zanim zdecydujesz, który szablon jest odpowiedni dla Ciebie. Jest to prawdopodobnie jedna z najczęstszych skarg Wix.

Szablony Wix

Konstruktor nie pozwala zmieniać szablonów z powodu wspomnianej zasady edycji „pozycjonowania bezwzględnego”. Ponieważ dają Ci pełną kontrolę nad wyglądem witryny, przeniesienie ustawień i treści do nowego szablonu jest po prostu niemożliwe. Twórcy stron internetowych, którzy pozwalają na przełączanie szablonów, używają „modelu pudełkowego”, który umożliwia łatwe przenoszenie treści z jednego szablonu do drugiego.

Możesz także zobaczyć:
Przykłady stron blogów obsługiwanych przez Wix.
Kolekcja sklepów internetowych wykonana za pomocą Wix.
Strony portfolio prawdziwych użytkowników zbudowane przy użyciu Wix.

4. Czy Wix jest przyjazny dla SEO?

Czy planujesz się dowiedzieć jak przełączyć się z WordPress na Wix lub po prostu chcesz skutecznie promować swoją stronę internetową, znajomość właściwej optymalizacji SEO jest koniecznością. Optymalizacja SEO to złożony zestaw zarządzania witryną na stronie i poza nią. Jeśli chodzi o optymalizację poza stroną, tak naprawdę nie ma znaczenia, jakiego narzędzia do tworzenia witryn używasz – wszystko zależy od twoich umiejętności.

Ale jeśli chodzi o SEO na stronie, Wix pozwala to zrealizować w najlepszy sposób wśród innych twórców stron. Naprawdę trudno jest wyróżnić się z tłumu pod tym względem. Jedynym aspektem, który można tu poprawić, jest stworzenie komfortowych warunków do pracy z ustawieniami SEO. Programiści Wix uzyskali doskonałe wyniki w tym procesie.

Wix SEO WIZ

Wix ma bardzo przydatne narzędzie, które powinno spodobać się początkującym. To jest SEO Wiz (jest dostępny w „Zarządzanie” Sekcja). Tutaj możesz skonfigurować parametry SEO, korzystając z instrukcji krok po kroku, aby nie przeoczyć ważnych niuansów. Możesz dodatkowo instalować aplikacje z AppMarket w celu śledzenia statystyk i różnych ciągłych narzędzi w celu wzbogacenia standardowej funkcjonalności systemu, takich jak aplikacje do marketingu i integracji sieci społecznościowych, ustawienia dystrybucji e-mail, okna wyskakujące, zamówienie oddzwaniania i przyciski konsultanta online. W razie potrzeby zalecamy korzystanie z tych narzędzi.

Wix - SEO Wiz

Dla zaawansowanych użytkowników Wix samodzielnie wykonuje większość działań SEO na stronie. Oto główne ustawienia SEO kreatora stron Wix, które możesz edytować ręcznie:

 • Metatagi strony (tytuł, opis itp.);
 • Tekst alternatywny (wymagany w przypadku obrazów witryny);
 • Tagi nagłówkowe (H2-H7 pozwalają tworzyć czytelne i przyjazne dla SEO treści);
 • Linki kotwiczne (możesz dodać link objęty potrzebnym tekstem);
 • Narzędzia przekierowujące (301 przekierowań między domenami, platformami i wewnątrz Wix);
 • Dodaj system Google Analytics;
 • Weryfikacja strony (dla innych systemów analitycznych).

Aby zapewnić normalne miejsce w rankingu wyszukiwarek internetowych, najpierw musisz zadbać o wypełnienie witryny unikalnymi treściami tematycznymi. Nie można tego uniknąć w żadnym narzędziu do tworzenia witryn. Zrób listy słów kluczowych dla każdej strony i umieść je równomiernie w treści artykułów, aby uniknąć spamowania. Następnie ręcznie wypełnij metatagi dla każdej strony. Możesz to zrobić w odpowiedniej kategorii menu sekcji SEO. Trudno tu coś pomieszać: każdy punkt menu zawiera wskazówki, a dodatkowo możesz wyświetlić podgląd wyglądu witryny w wynikach wyszukiwania. Jest to praktyczne i wygodne.

Wix SEO

Czy Wix jest dobry dla SEO? – Zdecydowanie tak: dzięki Wiz Wiz Wix pozwala edytować ustawienia SEO w znacznie lepszy sposób niż inni twórcy stron internetowych. Różnica polega na tym, że proces ten jest tutaj bardzo wygodny. Będziesz mógł położyć podwaliny pod sukces swojego projektu, korzystając z atrakcyjnego interfejsu systemu. Nie zapomnij dodać swojej witryny do konsoli wyszukiwania Google po jej opublikowaniu. Przyspieszy to jego indeksację.

Możesz także zobaczyć:
Jak znaleźć swoją witrynę Wix i uzyskać dobrą pozycję w Google.

5. Obsługa klienta

Wix oferuje bardzo przyjazny interfejs, wiele wskazówek kierunku i podpowiedzi. Każdy element edytowalny w twoim projekcie zawiera znak zapytania – wystarczy kliknąć go, aby uzyskać dodatkowe informacje i praktyczne porady. Ucz się jak budujesz. Jeśli napotkasz jakieś poważne problemy, których nie możesz rozwiązać samodzielnie, zawsze możesz je rozwiązać Centrum Wsparcia lub Forum. Wiele pytań zostało już zadanych i udzielono odpowiedzi.

Baza wiedzy zawiera liczne filmy instruktażowe i samouczki krok po kroku napisane prostym językiem. Możesz również skontaktować się z ekspertem Wix bezpośrednio przez e-mail.

6. Polityka cenowa

Wix ma osobne plany dla stron standardowych i biznesowych / eCommerce. Istnieje bezpłatny, nigdy nie wygasający plan, który pozwala przetestować zestaw funkcji systemu za darmo, a nawet ćwiczyć swoje umiejętności, jednocześnie tworząc proste projekty na własny użytek. Jeśli jednak dążysz do opracowania złożonych, w pełni funkcjonalnych stron internetowych, powinieneś rozważyć uaktualnienie do jednej z płatnych subskrypcji. Zatem standardowe plany Wix są następujące: Combo (13 USD / mies), Bez limitu (17 USD miesięcznie), Pro (22 USD miesięcznie) i VIP (39 USD miesięcznie).

Cena £

Mówiąc o biznesie i planach eCommerce, obejmują one: Business Basic (23 USD / mc), Business Unlimited (27 USD / mc), Business VIP (49 USD / mc) i Enterprise (500 USD / mc). Wszystkie plany Wix obejmują funkcję akceptacji płatności online, zwiększoną przestrzeń dyskową, różnorodność metod płatności, niestandardowe połączenie nazwy domeny, brak reklam Wix i inne kluczowe funkcje. Niezależnie od tego, jaki plan wybierzesz, będzie on w 100% wolny od prowizji, co również ma duże znaczenie dla właścicieli firm.

Cena £

Jeśli korzystasz z płatnej aplikacji innej firmy z App Market, opłata jest naliczana dodatkowo do standardowej opłaty Wix.

Wszystkie plany Wix Premium obejmują bezpłatny hosting i połączenie z domeną, przestrzeń dyskową (od 500 Mb z abonamentem „Połącz domenę” do 20 Gb z abonamentem „VIP”), wbudowane Google Analytics i obsługę klienta Premium.

Jeśli nie jesteś zadowolony z usługi Wix, możesz otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni od daty płatności. Należy jednak zauważyć, że w takim przypadku Twoja witryna zostanie obniżona do bezpłatnego planu. Cała opublikowana treść pozostanie.

Kody promocyjne Wix i rabaty, które działają

W rzeczywistości istnieje szansa na zaoszczędzenie więcej podczas korzystania z Wix, w zasadzie za pomocą kodów promocyjnych. Tutaj pojawia się jednak problem, podczas gdy prawie nie można znaleźć tych kodów promocyjnych, które faktycznie działają w Internecie. Płacąc za wybrany plan, zobaczysz pole z kodem promocyjnym, umożliwiające uzyskanie rabatu.

Jeśli masz szczęście znaleźć działający kod promocyjny, będzie to prawdziwa niespodzianka dla wszystkich, ponieważ te rabaty są często oferowane przez fałszywe usługi tylko po to, aby przyciągnąć uwagę użytkowników. W rezultacie możesz skończyć z marnowaniem czasu, wysiłku i pieniędzy na szukanie takich kodów promocyjnych i nic nie dostać. Jeśli nie wierzysz w ten fakt, po prostu wyszukaj w Google i sprawdź się! Na szczęście istnieje lepsza alternatywa, która pomoże Ci znacznie zaoszczędzić, korzystając z zalet Wix.

Zniżki Wix: jak zaoszczędzić

Wybór Wix do prac projektowych jest z pewnością świetnym pomysłem, ale jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić, warto przejść na płatny plan. Chociaż bezpłatna wersja Wix jest dość hojna, nie wystarczy, aby stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową. Jednym z najważniejszych czynników budowania silnej marki i znalezienia firmy przez potencjalnych klientów jest posiadanie niestandardowej nazwy domeny.

Czy koszt nadal wydaje się drogi? Jeśli tak, nie spiesz się, czekając na oficjalne rabaty abonamentowe, jednocześnie zarządzając treścią witryny. Faktem jest, że Wix regularnie oferuje rabaty, które mogą czasem sięgać nawet 50%. Z reguły Wix oferuje 50% zniżki, które naprawdę działają w przypadku planów Unlimited i eCommerce. Dzięki tym zniżkom możesz stworzyć stronę internetową lub sklep internetowy 6,25 USD / mc i 8,25 USD / mc odpowiednio.

Rabat Wix

Jest to najbardziej skuteczny i, co naprawdę ważne, niezawodny i bezpieczny sposób korzystania z usług Wix. Sprawdź nasze aktualizacje, aby uzyskać zniżkę Wix!

7. Plusy i minusy

Wix to bez wątpienia najwyższej klasy wszechstronny kreator stron internetowych dla początkujących i doświadczonych twórców stron internetowych. System ma imponującą listę zalet, które przyczyniają się do udanego procesu projektowania stron internetowych i świetnych rezultatów. Podobnie ma kilka wad, które użytkownicy powinni wiedzieć przed przystąpieniem do procesu tworzenia witryny. Proszę bardzo.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Prosty i przyjazny interfejs;
&# x2714; Wix ADI i Standard Wix Editor, aby spełnić wszelkie potrzeby;
&# x2714; Gotowe szablony niszowe;
&# x2714; Szeroki wybór darmowych i płatnych widżetów dostępnych w Wix App Market;
&# x2714; Niedrogie ceny;
&# x2714; Regularne rabaty;
&# x2714; Zintegrowane eCommerce i silniki blogów;
&# x2714; Wix Turbo;
&# x2714; Wejdź przez Wix;
&# x2714; Jakość obsługi klienta;
&# x2714; Corvid przez Wix;
&# x2714; Wix SEO WIZ.
✘ Niska prędkość połączenia wywołana przez wiele czynników;
✘ Brak opcji zmiany szablonu;
✘ Strukturalnie skomplikowany pulpit nawigacyjny z powodu przeciążenia widżetów;
✘ Niektóre aplikacje dostępne w App Market mają wątpliwą jakość i wartość;
✘ Brak opcji edycji kodu.

8. Zawodnicy

Brak możliwości edytowania kodu i przełączania szablonów i innych wad może skłonić Cię do bardziej elastycznego tworzenia stron internetowych. Jeśli wypróbowałeś Wix i nie poradziłeś sobie z tym, lub chcesz czegoś innego, to Ty może spojrzeć na alternatywy Wix – główni konkurenci wśród wszystkich twórców stron internetowych.

Jeśli wspomniane powyżej nie wystarczy, oto kilka alternatyw dla Wix:

Wix vs uKitWix vs Adobe MuseWix vs SquarespaceWix vs WebydoWix vs WeeblyWix vs JimdoWix vs uCozWix vs Witryny GoogleWix vs WordPressWix vs WebnodeBandzoogle vs WixInstapage vs WixSitebuilder.com vs WixWix vs GoDaddyWix vs MagentoShopify vs WixWix vs WebflowWix ADI vs Wix Editor

Czy są lepsze niż Wix? Cóż, wszystko zależy od tego, jak dogłębnie chcesz dostosować witrynę i przełączać szablony, między innymi.

9. FAQ Wix

Tutaj zebraliśmy najczęściej zadawane pytania dotyczące Wix, które mogą być dla Ciebie pomocne:

Pytanie: Dla kogo to jest?

Odpowiedź: Wix to całkowicie darmowy program do tworzenia witryn zaprojektowany dla użytkowników nie znających się na technologii. Jego wizualny interfejs pozwala użytkownikom tworzyć różne strony internetowe i zarządzać nimi przy zerowym kodowaniu.

Wix to dobra opcja do tworzenia prostych informacyjnych stron biznesowych, osobistych portfeli, blogów, stron jednostronicowych, a także prostych sklepów internetowych.

Wix ma również ofertę dla niezależnych projektantów. Jeśli masz umiejętności projektowania stron internetowych, możesz dołączyć do Wix Arena, aby promować swój talent wśród tysięcy potencjalnych klientów, którzy chcą zatrudnić profesjonalistę. Dołączając do Areny, zyskasz ekskluzywne smakołyki od Wix: miesięczne nagrody, wsparcie premium i możliwość uzyskania pierwszego dostępu do nowych funkcji Wix, między innymi korzyściami.

Pytanie: Jak działa Wix?

Odpowiedź: Wix to system oparty na chmurze, który umożliwia tworzenie stron internetowych i zarządzanie nimi z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego. Wszystkie dane Twojej witryny są zapisywane na serwerach chmurowych Wix. Twoja strona internetowa jest dostępna do edycji i zarządzania bez względu na to, którego urządzenia używasz do logowania. Wystarczy, że zarejestrujesz się w systemie i zapamiętasz login konta (e-mail) oraz hasło.

Pytanie: Czy to nic nie kosztuje??

Odpowiedź: Wix ma darmową wersję, która nigdy nie wygasa. Zawiera setki bezpłatnych szablonów, w tym hosting, wersję witryny dostosowaną do urządzeń mobilnych i podstawowy zestaw funkcji. Darmowa wersja Wix oferuje wystarczającą liczbę narzędzi do skonfigurowania i opublikowania prostej strony internetowej, a jedyną widoczną wadą jest niemożność połączenia niestandardowej nazwy domeny i reklam Wix – wszystkie bezpłatne strony internetowe mają dość zauważalny baner na górze i na dole strony strona z napisem „Powered by Wix”.

Technicznie możesz opublikować witrynę za pomocą Wix za darmo, ale nie będzie ona wyglądać profesjonalnie.

Pytanie: Czy mogę zmienić szablony Wix?

Odpowiedź: Wix oferuje imponujący wybór szablonów w ponad 70 kategoriach branżowych. Charakteryzują się nowoczesnymi trendami w projektowaniu stron internetowych i wyglądają idealnie. Jedyną frustrującą rzeczą dotyczącą szablonów Wix jest to, że nie można ich zmienić. Po wybraniu szablonu nie możesz wrócić do biblioteki i wybrać innego. Chociaż jest to możliwe w przypadku Weebly i uKit, które korzystają z zasady edycji „box”, nie jest możliwe w Wix, który opiera się na modelu „bezwzględnego pozycjonowania”.

Model pudełkowy umieszcza zawartość użytkowników w pudełkach lub kontenerach, które składają się na szablon, umożliwiając w ten sposób przenoszenie tej zawartości z jednego szablonu do drugiego. Absolutne podejście do pozycjonowania daje użytkownikom więcej swobody, pozwalając wizualnie wprowadzać zmiany w pikselach i umieszczać dowolne elementy witryny w dowolnym miejscu na płótnie, uniemożliwiając później wdzięczne przeniesienie tych elementów później.

Ważna uwaga: jeśli posiadasz witrynę Wix, która wymaga całkowitego przeprojektowania, możesz utworzyć nową witrynę, ręcznie przenieść zawartość ze starej witryny na nową, a następnie przenieść na nią konto premium.

Pytanie: Czy strony Wix są dostosowane do urządzeń mobilnych??

Odpowiedź: Wix to mobilny kreator stron internetowych. Edytor Wix ma osobny obszar, w którym można dostosować szablon do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Wersje mobilne i stacjonarne są projektowane osobno w oparciu o ten sam szablon; wszystkie zmiany w edytorze mobilnym nie wpłyną na twoją główną stronę. Należy jednak wspomnieć, że będziesz mieć jedną witrynę, co oznacza, że ​​nie musisz aktualizować obu wersji witryny. Aktualizując witrynę na komputery, aktualizujesz również wygląd mobilny.

Pytanie: Czy Wix jest przyjazny SEO??

Odpowiedź: Jeśli mnie zapytasz, czy to jest dobre dla SEO – powiem ci, zdecydowanie tak. Wix ma potężne narzędzie „SEO Wiz”, które poprowadzi Cię przez cały proces prawidłowej konfiguracji SEO. Niektórzy użytkownicy obwiniają Wix, że ma problemy z SEO, ale prawdziwym problemem jest nieprawidłowe zrozumienie SEO (jak wypełnić metatagi, opisy stron i obrazów). Korzystanie z Wix pod względem SEO nie różni się od korzystania z jakiegokolwiek innego narzędzia do tworzenia witryn lub CMS.

Pytanie: Czy mogę edytować moją witrynę Wix na poziomie kodu??

Odpowiedź: Witryny utworzone przy użyciu Wix nie pokazują swojego kodu źródłowego, więc nie możesz ręcznie edytować wygenerowanego źródła. Możesz jednak użyć interfejsu Wix Code, aby wstrzyknąć dodatkowy kod lub utworzyć aplikację internetową.

Pytanie: Dlaczego moja strona oparta na Wix jest taka wolna?

Odpowiedź: Witryny Wix działają dość szybko, co potwierdzają moje badania powyżej (w sekcji „Hosting Wix”). Szybkość ładowania strony zależy od jej wielkości. Wiele zdjęć (szczególnie niezoptymalizowanych) może powodować duże obciążenie witryny i spowolnić jej ładowanie. Dlatego należy starannie wybrać treść wizualną witryny i zoptymalizować ją przed przesłaniem.

Pytanie: Czy Wix nadaje się do handlu elektronicznego??

Odpowiedź: Tak, Wix ma specjalny moduł eCommerce, który pozwala stworzyć oszałamiający sklep internetowy. Bez względu na to, ile towarów zamierzasz sprzedać – 10 lub 1000, rozwiązanie Wix eCommerce zajmuje się nim we właściwy sposób. Pamiętaj, że uruchomienie sklepu internetowego wymaga płatnej subskrypcji. Istnieje specjalny plan „eCommerce”, który pozwala zarządzać sklepem za pomocą nieograniczonej liczby produktów.

Pytanie: Z jakiej platformy eCommerce korzysta Wix?

Odpowiedź: Wix nie korzysta z zewnętrznych platform eCommerce. Zamiast tego ma własny potężny silnik eCommerce, który jest wyposażony w różnorodne ustawienia projektowania sklepu internetowego, narzędzia dostosowywania, szablony niszowe i umożliwia tworzenie i uruchamianie w pełni funkcjonalnych stron internetowych eCommerce zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych.

Jak dodawać komentarze do bloga Wix?

Odpowiedź: Dodanie pola komentarza do bloga Wix jest bardzo proste. Możesz wybierać między dodawaniem komentarzy na Facebooku, komentarzami Disqus a aplikacją do komentowania innych firm, aby użytkownicy mogli zostawić swoje komentarze pod każdym postem na blogu. Pamiętaj, aby dodać pole komentarza pod każdym artykułem. Otóż ​​to.

Czy masz jeszcze jakieś pytania dotyczące Wix? Napisz do nas wiadomość za pomocą komentarzy lub formularza opinii, a my postaramy się znaleźć odpowiedź dotyczącą Twojego problemu.

Czy Wix jest dobry?

Zdecydowanie tak. Wix to solidny program do tworzenia witryn o nienagannej reputacji. Dowodem jest to, że ponad 150 milionów użytkowników utworzyło swoje strony internetowe za pomocą Wix.

Najbardziej pozytywne strony to świetny wybór szablonów, łatwość użycia i wszechstronność. Możesz stworzyć witrynę każdego rodzaju, której potrzebujesz – od małej, jednostronicowej witryny po ogromny sklep internetowy z tysiącami codziennych odwiedzających.

Dlatego rozważ zalety i wady korzystania z tej platformy, porównaj Wix z twórcami stron internetowych lub po prostu sam przetestuj platformę, aby uzyskać lepszy pomysł na temat tej usługi internetowej. Możesz także chcieć spójrz na naszą różnorodną kolekcję przykładowych stron Wix. Mamy nadzieję, że korzystanie z Wix będzie przyjemne.

Wypróbuj Wix teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map