Recenzja wydawnicza Tilda

Recenzja wydawnicza Tilda


Tilda – to narzędzie do tworzenia witryn WYSIWYG, które koncentruje się głównie na tworzeniu stron docelowych i tworzenia longreads. Co w tym ciekawego? Na początek ma atrakcyjny design. Oczywistym jest, że usługa ostatecznie przestrzega swojej prezentacji – jej interfejs ma minimalistyczny, świeży i kreatywny wygląd. Wywołuje poczucie prospektywności i chęć do pracy z nim. Pierwsze wrażenie jest całkiem przyjemne.

Witryny biznesowe, blogi, sklepy internetowe – kreator stron internetowych pozwala tworzyć te same typy stron internetowych, co pozostałe usługi. Ale to nie jest najważniejsze. Początkowo skupiono się na tworzeniu stron docelowych – jednostronicowych witryn zawierających treści publicystyczne. Grupa docelowa obejmuje dziennikarzy, gawędziarzy i specjalistów od marketingu.

Ale czym może być Tilda konkurenci nisz biznesowych? Czy chodzi o kreatywną prezentację i czy wykonane z niego strony internetowe naprawdę wyróżniają się z tłumu i wyglądają atrakcyjnie? Czy warto inwestować w to na dłuższą metę? Jeśli tak, to kto skorzysta na tym serwisie? A może jeszcze lepiej go ominąć? Pokażmy wszystkie zalety i wady narzędzia do tworzenia witryn, aby móc później podjąć ostateczną decyzję.

Plusy i minusy

Tilda to dobry wybór dla kreacji. Posiada praktyczny, stylowy, logicznie ustrukturyzowany interfejs, intuicyjny pulpit nawigacyjny, obszerną bibliotekę bloków treści i bogactwo narzędzi do dostosowywania projektu. Aby ujawnić pełny potencjał systemu, pożądane jest jednak posiadanie umiejętności projektowania stron internetowych. Poniżej wymieniono najważniejsze zalety i wady twórcy witryny, o których subskrybenci powinni pamiętać:

Plusy:
Cons:
&# x2714; ZeroBlock – zintegrowany konstruktor sekcji;
&# x2714; Zaawansowany system tworzenia i konfigurowania szablonów;
&# x2714; funkcjonalność eCommerce;
&# x2714; Potężny silnik blogów;
&# x2714; Elastyczne ustawienia typografii witryny;
&# x2714; Intuicyjny interfejs z atrakcyjnym wyglądem;
&# x2714; Potężna baza wiedzy obejmująca opcje wideo;
&# x2714; Otwórz dostęp do interfejsu API;
&# x2714; Opcja eksportu plików, która zapewnia łatwą migrację do strony internetowej lub serwera WordPress;
&# x2714; Biznes Plan, oferujący 5 stron internetowych po stałych kosztach.
✘ Zbyt silny nacisk na integrację z funkcjonalnością dodatkowych usług;
✘ Szablony jednostronicowe;
✘ Wysoki koszt;
✘ Brak niszowych narzędzi do monitorowania / optymalizacji konwersji stron docelowych;
✘ Złożoność dla początkujących bez umiejętności projektowania stron internetowych.

Do czego to jest dobre?

Tilda to kreator stron internetowych, który jest skierowany głównie do kreacji i właścicieli firm, którzy chcą zapewnić niezawodną obecność w Internecie dla swoich projektów. Platforma umożliwia uruchamianie stron docelowych, blogów, sklepów internetowych i innych jednostronicowych projektów zawierających treści publicystyczne. Taka niszowa koncentracja sprawia, że ​​platforma jest dobrym wyborem dla gawędziarzy, specjalistów od marketingu i dziennikarzy.

Zanim wybierzesz Tilda jako główne narzędzie do projektowania stron internetowych, powinieneś zdać sobie sprawę, że to nie to najłatwiejsza platforma, którą możesz tam znaleźć. Niezależnie od typu strony internetowej, którą musisz uruchomić, przyzwyczajenie się do niej zajmie trochę czasu. System jest wyposażony w edytor kodu i wiele opcji dostosowywania projektu, które wymagają użycia umiejętności kodowania i określonego tła projektowania stron internetowych. Jeśli ich brakuje, warto szukać prostszych alternatyw projektowania stron internetowych.

Łatwość użycia

Tilda nie jest najprostszym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jednocześnie niewiele różni się od standardowych platform WYSIWYG, szczególnie pod względem organizacji deski rozdzielczej. Interfejs systemu jest logiczny, zrozumiały, atrakcyjny i prosty w strukturze, a deska rozdzielcza zapewnia intuicyjną nawigację. Tutaj wszystko jest dość proste i zrozumiałe, nie spotkasz żadnych niespodzianek. Większość czynności można wykonać tylko kilkoma kliknięciami myszy.

Edytor Tilda

Kreator stron internetowych zawiera ładne tutoriale, artykuły i filmy edukacyjne, które upraszczają proces opanowania systemu dla początkujących użytkowników. Pomaga to dowiedzieć się nie tylko o sposobie działania platformy, ale także uzyskać dostęp do próbek skutecznego zastosowania funkcji systemu na przykładach wysokiej jakości.

Pierwsze kroki

Proces uruchamiania strony internetowej z Tildą rozpoczyna się od procedury rejestracji, która jest łatwa, szybka i wygodna dla wszystkich. Aby utworzyć konto, musisz wypełnić formularz rejestracyjny, podając login, adres e-mail i hasło. W mniej niż kilka sekund otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Po aktywowaniu linku nastąpi przekierowanie do pulpitu nawigacyjnego witryny.

Ustawienia Tilda Dashboard

Następnym krokiem jest utworzenie nazwy projektu i wpisanie go w odpowiednim polu. Po zakończeniu zadania przejdziesz do pulpitu nawigacyjnego witryny, na którym zaproponowane zostanie połączenie nazwy domeny, dodanie nowych stron lub skonfigurowanie samej witryny. Proces konfiguracji obejmuje dostosowanie czcionek i kolorów, projektowanie strony głównej, wybór i integrację formularzy online, dostosowanie eksportu plików i parametrów SEO, podłączenie systemów płatności, konfigurację analityki, dostosowanie dostępu do strony internetowej itp. To także miejsce, w którym będzie mógł wprowadzić opis projektu i wybrać poddomenę. Nazwa domeny połączenie można również zakończyć tutaj. Cały proces konfiguracji strony internetowej wcale nie jest trudny – wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami i wytycznymi, aby poradzić sobie z zadaniem.

Edycja strony internetowej

Jak tylko skończysz konfigurować ogólną stronę internetową, możesz przystąpić do procesu jej edycji. Aby rozpocząć dostosowywanie stron, przejrzyj dostępne kategorie szablonów, aby wybrać tę, która najbardziej odpowiada twoim niszowym wymaganiom. Można również wybrać pusty motyw, aby dostosować go od zera. Może to jednak nie być wymagane, jeśli potrzebujesz projektu dla określonej niszy biznesowej. Tilda oferuje bogatą kolekcję szablonów, zapewniając dostęp do następujących kategorii: Biznes, Sklep internetowy, Wydarzenie, Blog, Kontakty, Formularz zapytania i więcej. Użyj opcji filtra wyszukiwania, aby uprościć proces wyboru najlepszego projektu. Każdy szablon jest wyposażony w funkcję podglądu, która pozwala zobaczyć szczegóły szablonu przed dokonaniem wyboru.

Biblioteka bloków Tilda

Po wybraniu szablonu możesz rozpocząć dodawanie i dostosowywanie stron. Każda strona składa się z bloków treści – wystarczy aktywować okrągły przycisk „+”, aby dodać nowy blok. Podsumowując, twórca witryny oferuje ponad 450 bloków do wyboru w zależności od twoich celów i preferencji dotyczących projektowania stron internetowych. Niektóre z nich obejmują: nagłówek, opis projektu, tytuł, streszczenie, obraz, galerię, mowę bezpośrednią, kolumny, zalety, dzielnik, menu, listę stron internetowych, wideo, formularz online z przyciskiem, sklep internetowy, zespół, harmonogram, etapy, plany, partnerzy, sieci społecznościowe, stopka i wiele innych. Aby zmienić zawartość bloku, aktywuj odpowiedni przycisk znajdujący się w lewym górnym rogu. Aby edytować projekt bloku, przejdź do przycisku Ustawienia znajdującego się obok poprzedniego.

Ustawienia projektu Tilda

Dodatkowo znajdują się tutaj strzałki, które pozwalają edytować, przestawiać i przełączać bloki w odniesieniu do wymaganej struktury strony i układu, które chcesz wykorzystać w dłuższej perspektywie. Aby dostosować każdy blok, należy edytować okładkę, tytuł, tekst, obraz, galerię, frazy, wiersze i inne wymagane treści. Cały proces edycji wygląda dość łatwo, szybko i wygodnie. Kreator stron internetowych dodatkowo generuje wskazówki, które poprowadzą Cię przez proces projektowania stron internetowych.

Na żywo

Czy na pewno Twoja witryna jest już gotowa do publikacji? Jeśli tak, nie spiesz się, aby przejść na żywo i poświęcić czas na szczegółowe zapoznanie się z gotowym projektem i przetestowanie jego funkcjonalności. Nie zapomnij o połączeniu z domeną – patrz warunki i koszty na stronie internetowej. Gdy tylko zdecydujesz się opublikować witrynę, aktywuj odpowiedni przycisk. Otrzymasz publiczny link do udostępnienia publiczności.

funkcje & Elastyczność

Tilda pozwala na tworzenie dużej liczby typów stron internetowych, ale możesz poważnie z niego korzystać budować witryny biznesowe a także jednostronicowe projekty zorientowane na treść. Są to najbardziej oczywiste i odpowiednie obszary zastosowania opcji usługi. Musimy pamiętać o rozpowszechnieniu specjalizacji platformy.

Deweloperzy systemu zrobili wiele dla wygodnego zarządzania stronami docelowymi. Obejmuje to opartą na blokach strukturę i mnóstwo gotowych sekcji tekstowych / multimedialnych, szerokie dostosowywanie stylu tekstu, opcje formatowania sekcji itp. Tutaj możesz pięknie zaprezentować swój produkt.

Zero Block

Zero Block wyróżnia się z tłumu – jest to interfejs do ręcznego tworzenia sekcji z różnych elementów. To jedna z najważniejszych cech systemu. Ustawiając tekst, tworząc kolorowe akcenty, układając obrazy lub filmy w określonej kolejności, otrzymasz unikalny blok. Istnieje tutaj wiele ustawień projektu – spacje, warstwy, wyrównanie, kolory, zaciemnienie, obrót, wymiary itp.

Edytor zerowego bloku

Zatem Tilda nie ogranicza wyobraźni użytkownika. Możesz planować i przechowywać tyle pojedynczych bloków, ile potrzebujesz, aby dalej ich używać na wszystkich stronach internetowych zbudowanych z systemem. Osobną uwagę należy poświęcić sekcjom z niszową funkcjonalnością. Są to sklep internetowy i sieci społecznościowe. Nie możesz tutaj modyfikować ich opcji.

Nawiasem mówiąc, sklep internetowy nie wygląda znakomicie. Sprawdza się doskonale w reklamie i sprzedaży ograniczonej liczby produktów. Otrzymasz atrakcyjne okno pokazowe o strukturze blokowej, zawierające 3 produkty w wierszu, opis i formularz zamówienia online w wyskakujących oknach. To wszystko wygląda całkiem ładnie, ale niestety system nie ma pod tym względem funkcjonalności.

Dodatkowe opcje zerowego bloku

Dodatkowe opcje są realizowane poprzez integrację usług zewnętrznych. Są one podzielone na kategorie, a mianowicie CRM (PipeDrive, MegaPlan, amoCRM, Bitrix24), mailouts (GetResponse, MailerLite, MailChimp, SendinBlue, UniSender) i więcej (Formularze / Arkusze Google, Slack, Webhook, Zapier, Telegram, Trello). Zestaw usług stron trzecich ma średnią funkcjonalność, różnorodność i wielkość. Możesz skonfigurować dowolną usługę w ustawieniach witryny, jeśli masz tam odpowiednie konta.

Blok HTML / CSS / JavaScript

Co więcej, będziesz mógł dodawać inne usługi / elementy do swojej witryny, integrując blok HTML / CSS / JavaScript. Jeśli musisz dodać kod PHP, musisz to zrobić za pomocą Webhook, dodając kod do swojego serwera. Jest to nieco niewygodne, ale jest to jedyny sposób, aby to zrobić. Zasadniczo możesz zintegrować dziesiątki usług z witryną tylko za pomocą HTML, ale powinieneś wiedzieć, gdzie ich szukać.

Oprócz oczywistych opcji, Tilda ma specjalne oferty dla ograniczonej grupy docelowej. Obejmują one możliwość tworzenia własnych sekcji, dobrze realizowane procesy zarządzania tekstem i integracji kodu, które zapewniają dostęp do szerokiego spektrum funkcjonalnych narzędzi.

eCommerce

Tilda umożliwia uruchomienie małych sklepów internetowych. Istnieje zintegrowany koszyk, różnorodne metody akceptacji płatności online, różne rodzaje kart produktów. Dodatkowo system pozwala na integrację zewnętrznego Moduł Ecwid, co oznacza konieczność rejestracji w systemie i uaktualnienia do jednego z jego planów. To odpowiednio wymaga dodatkowych inwestycji finansowych. Koszt integracji Ecwid zaczyna się od 9 USD / mc. Jeśli jednak potrzebujesz sklepu internetowego o ciekawym i oryginalnym designie, Tilda może być całkiem dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że nie powinieneś oczekiwać od e-commerce potężnej funkcjonalności eCommerce.

Blogowanie

Tilda umożliwia także tworzenie prostych blogów, ale jego funkcjonalność i elastyczność nie wystarczą do rozpoczęcia dużych projektów. W sekcji blogów brakuje osobnego panelu zarządzania postami, który automatycznie zmniejsza zainteresowanie nią w odniesieniu do poszczególnych jednostek funkcjonalnych. Tak, możesz publikować posty jako dodatek do strony internetowej firmy, aby zyskać moc dzięki niszowemu tekstowi w celu dobrej promocji za pomocą kluczowych fraz. Nie zalecamy jednak Tilda uruchamiania i zarządzania blogiem z pełną funkcjonalnością.

Projekt & Szablony

Wszystkie gotowe szablony Tilda to jednostronicowe motywy oparte na sekcjach dostępnych w edytorze. Pochodzą z treściami demonstracyjnymi dotyczącymi kontekstu tematycznego i wyglądają normalnie dobrze. Innymi słowy, strony internetowe mają design, który jest nowoczesny, popularny i prezentowany jako zestaw powtarzalnych responsywnych szablonów z zawartością.

Szablony stron

Szablony stron Tilda

Wybierając szablon, wybierasz głównie stronę główną. Jak to powinno wyglądać? System oferuje następujące kategorie: biznes, blog, sklep internetowy, ankieta, kontakty, wydarzenia, strony wewnętrzne. Każda sekcja ma około 10 wariantów struktury strony internetowej. To nie jest problem. Możesz osobiście tworzyć takie kompozycje w dowolnej preferowanej ilości – wystarczy wybrać pustą stronę i zaprojektować ją od zera.

Zaraz po wybraniu strony głównej, aby uruchomić witrynę wielostronicową, musisz ręcznie dodać wymaganą liczbę stron po kolei, aby dodać linki do nich w menu witryny. Z jednej strony wygodnie jest móc zarządzać każdą stroną osobno. Z drugiej strony pomysł nie jest najlepszy. Musisz trzymać się jedynego stylu strony. Dlatego lepiej jest uruchamiać dodatkowe strony od zera. To spodoba się głównie doświadczonym kreacjom.

Głębokie dostosowanie projektu

Należy przypomnieć, że istnieje również Zero Block, który oferuje obszerne opcje dostosowywania projektu osobnych bloków. Niemniej jednak, cokolwiek zrobisz, nie będziesz w stanie poważnie wpłynąć na projekt strony internetowej ze względu na ogólną koncepcję usługi. Możesz jednak stworzyć całkowicie unikalną stronę za pomocą Zero Block. Treść określa przede wszystkim, jak interesująca będzie Twoja witryna. Reszta zostanie wykorzystana jako ładny wystrój i nie więcej.

Chodzi o to, że aby z powodzeniem zastosować wszystkie te warstwy, szczegółowe ustawienia czcionek, spacje, odcienie, zaciemnienie i inne podobne elementy, musisz posiadać przynajmniej trochę umiejętności projektowania stron internetowych. Większość użytkowników zignoruje połowę opcji dostosowywania projektu usługi. To samo dotyczy czcionek – łatwo się tutaj zgubić, uzyskując dziwny wynik. Jeśli masz umiejętności i dobry gust, znajdziesz wiele ciekawych sposobów na urozmaicenie wyglądu swojej strony podczas pracy z Tildą.

Pomysł użycia szablonów jednostronicowych jest interesujący na swój sposób, a indywidualne dodawanie stron internetowych z osobnymi ustawieniami dla każdego z nich jest również korzystne dla projektantów i doświadczonych specjalistów od marketingu. Zero Block i dostosowanie czcionek to dodatkowe bonusy. Niemniej jednak fajnie byłoby zobaczyć tutaj szablony wielostronicowe, chociaż jest to sprzeczne z ogólną koncepcją edytora stron internetowych.

Obsługa klienta

Tilda zapewnia dostęp do wielu opcji obsługi klienta, które pomagają znaleźć skuteczne rozwiązania większości problemów związanych z systemem. Te opcje są bezpłatne dla wszystkich kategorii użytkowników, niezależnie od wybranego rodzaju subskrypcji. Oto lista narzędzi wsparcia, które klienci mogą wybrać:

 • Potężna baza wiedzy – przeglądaj obszerną bazę wiedzy systemu, która pomaga każdemu rozwiązać około 99% wszystkich niejasnych sytuacji bez faktycznego kontaktu z pomocą techniczną;
 • Instruktaż – dotrzeć do szczegółowego i pouczającego samouczka, który obejmuje szerokie spektrum niuansów systemowych (dostępne tutaj lekcje i artykuły zapewniają wiele wariantów praktycznego zastosowania wszystkich opcji oferowanych przez system);
 • Filmy edukacyjne – jeśli uważasz, że samouczki i rozwiązania z bazy wiedzy nie są wystarczające, aby uzyskać wszystkie implikacje systemowe, nie spiesz się, oglądając filmy z webinariów, które zawierają szczegółowe etapy procesu projektowania stron internetowych, sposoby rozwiązywania problemów związanych z projektowaniem i zastosowania oddzielnych funkcji platformy.

Wsparcie techniczne jest realizowane za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu online. Do tych ostatnich można uzyskać dostęp, naciskając przycisk „Wyślij nam wiadomość” w obszarze edytora.

Plany & Ceny: Ile kosztuje Tilda?

Tilda to projekt komercyjny, co oznacza konieczność uaktualnienia do płatnych subskrypcji, aby w pełni wykorzystać jego zaawansowaną funkcjonalność. Aby przetestować główne funkcje platformy, otrzymasz jednak bezpłatną wersję próbną, której czas trwania wynosi 14 dni. Pod koniec okresu próbnego funkcjonalność systemu zostanie ograniczona. W związku z tym zaoferowane zostaną następujące warunki: 1 utworzenie witryny, 50 MB miejsca na dysku, prawa autorskie do systemu, 50 stron, subdomena wyglądająca jak project12345.tilda.ws bez możliwości niestandardowego połączenia nazwy domeny. Większość innych funkcji również zostanie zablokowanych. Aby uzyskać dostęp do całego zestawu funkcji platformy, musisz uaktualnić do jednej z jej płatnych subskrypcji. Pamiętaj, że warto od razu uzyskać roczną subskrypcję, aby zaoszczędzić do 30% budżetu. Oto plany do wyboru:

Ceny Tilda

 • Osobiste (15 USD miesięcznie lub 120 USD rocznie) – 1 strona internetowa, 1 GB miejsca na dysku, 500 stron, dodatkowa nazwa domeny;
 • Biznes (25 USD miesięcznie lub 240 USD rocznie) – 5 stron internetowych, 1 GB miejsca na dysku, 500 stron dla każdej strony, opcja eksportu kodu, dodatkowa nazwa domeny.

Tilda działa dobrze, uruchamiając proste strony docelowe, portfele i wielostronicowe witryny biznesowe dla firm i przedsiębiorców. Koszt planów jest powyżej średniej w niszy. Jednak ze względu na możliwość uruchomienia 5 projektów Business Plan wydaje się bardziej atrakcyjną opcją dla każdego, kto ma zamiar stworzyć kilka małych stron internetowych. Ci, którzy potrzebują więcej niż 5 stron internetowych do działania, powinni skorzystać z planu Tilda Pro (do 20 stron internetowych).

Podsumowanie przeglądu Tilda

Tilda to godny twórca stron internetowych w swojej niszy. Umożliwia prezentację treści w atrakcyjny i interesujący sposób, aby przyciągnąć uwagę docelowych odbiorców. Jednocześnie nie będzie można tworzyć skomplikowanych strukturalnie witryn, które nie spełniają funkcji zintegrowanego systemu. To zadanie jest częściowo rozwiązane poprzez integrację usług zewnętrznych.

Narzędzie do tworzenia witryn działa świetnie dla przedsiębiorców i twórców. Jest to dobry wybór do opracowania strony docelowej, a także do innych projektów jednostronicowych. Blogi i sklepy internetowe wyglądają tutaj atrakcyjnie, ale zarządzanie nimi jest skomplikowane. Regularne publikowanie postów, ich wyszukiwanie i sortowanie są również złożone. To samo dotyczy produktów – im więcej masz, tym bardziej skomplikowane jest zarządzanie nimi.

Tilda spodoba się również projektantom, specjalistom ds. Marketingu, dziennikarzom i użytkownikom o zmysłach estetycznych, którzy mogą nadać swoim pracom oszałamiający design. Szczegółowa konfiguracja układu będzie premią dla kreacji. Jeśli należysz do tej grupy użytkowników, znajdziesz wiele interesujących funkcji i narzędzi w zakresie platformy.

Utwórz stronę internetową ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map