Recenzja Xsolla

Przegląd Xsolla Website Builder


Xsolla – to globalna platforma internetowa stworzona w celu dostarczania rozwiązań specyficznych dla gier. Albo reprezentujesz dobrze ugruntowane przedsiębiorstwo, albo chcesz uruchomić nowy startup, platforma umożliwia zwiększenie przychodów, powiększenie grona odbiorców lub uzyskanie finansowania na nową grę wideo. System ma darmowego niestandardowego kreatora stron internetowych. Użytkownicy mają szansę twórz bezpieczne strony przy zerowym koszcie i zacznij sprzedawać klucze do gier oraz subskrypcje online.

Podczas gdy programiści i wydawcy mają szansę na link Parowy lub Google Play, w tym przeglądzie przetestujemy kreatora witryn jako osobne narzędzie do tworzenia strony docelowej dla Twojego produktu. Oprogramowanie oferuje wybór nowoczesnej i stylowej platformy, dzięki której wyróżnisz się ekskluzywnym produktem lub grą wideo.

Użytkownicy mogą zwiększyć ogólną wydajność witryny dzięki integracji z zewnętrznymi firmami i dodatkowym narzędziom dostarczonym przez programistów Xsolla. System ma bezpłatne zintegrowane funkcje eCommerce, aby skonfigurować sklep za pomocą kilku kliknięć. Przyjrzyjmy się bliżej narzędziu do tworzenia witryn i temu, jak obsługuje proces budowania.

1. Łatwość użycia

Kreator stron Xsolla będzie działał, gdy potrzebujesz prostej, ale angażującej, jednostronicowej witryny do sprzedaży kopii gier i kluczy online. Sam proces budowy jest raczej prosty. System oferuje układ podstawowy, który można edytować lub dostosowywać. Układ ma wstępnie zdefiniowaną strukturę, którą można zmieniać, a także dodawać nowe bloki, usuwać już istniejące itp.

Aby uzyskać dostęp do narzędzia do tworzenia witryn, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem Xsolla. Aby się zalogować, musisz wykonać prostą rejestrację. Wystarczy podać swój adres e-mail i hasło lub użyć kont społecznościowych i Google, aby bezproblemowo wejść na platformę.

Po zakończeniu rejestracji znajdziesz się na koncie wydawcy. Tutaj znajdziesz podstawowe narzędzia i ustawienia ogólne. Obejmują one ustawienia sklepu, sieci partnerskie, finansowanie i wiele innych.

W tej chwili potrzebujemy Kreatora witryn. Znajdziesz go na liście opcji na lewym pasku bocznym pulpitu nawigacyjnego. Kliknij na nią i rozpocznij proces budowy, naciskając przycisk „Utwórz witrynę”. Zobaczysz okno z kilkoma opcjami:

 • Nowa strona.
 • Google Play.
 • Parowy.

Wybierz “Nowa strona”I przejdź do następnego etapu.

Utwórz stronę Xsolla

Edycja szablonów

Teraz możesz zobaczyć szablon z blokami i instrumentami, aby go dostosować. Oprogramowanie oferuje gotowy układ z niestandardowymi tłami, obrazami i filmami. Ponadto ma wstępnie zdefiniowaną strukturę z blokami, które mogą być potrzebne do utrzymania zaangażowania użytkowników i generowania przychodów. Na przykład tutaj zobaczysz gotowy blok wezwania do działania, formularze pozyskiwania użytkowników, przyciski dla partnerów, aby dołączyć do dostępnego programu, tytuły gier wideo, opisy itp.

Konstruktor wensite Xsolla

Możesz dowolnie edytować dowolny z tych bloków za pomocą prostego menu nawigacyjnego po lewej stronie ze wszystkimi wymienionymi tam sekcjami. Wybierz jeden i edytuj teksty, przesyłaj własne zdjęcia lub filmy w tle lub dodawaj nowe bloki.

Wybór bloków nie jest zbyt bogaty, chociaż zawiera wszystko, czego możesz potrzebować, aby dostosować witrynę, od dodatkowych galerii i sekcji FAQ po wymagania systemowe, przyciski udostępniania w mediach społecznościowych, wiadomości itp. Aby je wyświetlić, po prostu kliknij „dodaj nowy blok”I wybierz z listy.

Blok dodawania Xsolla

Po utworzeniu przejrzystej struktury witryny możesz edytować globalne ustawienia motywu. Kreator witryn ułatwia zmianę kolorów, stylów motywów, zarządzanie okrągłością bloków, zmianę ikon i kolorów przycisków itp. Użytkownicy mogą tworzyć własne biblioteki multimediów. Przejdź do ustawień zasobów i prześlij zdjęcia, obrazy lub filmy, aby dodać je jednym kliknięciem w razie potrzeby.

Publikowanie stron internetowych

Aby przejść na żywo, musisz również dokonać drobnych poprawek. Po pierwsze, tryb podglądu zapewnia wyraźną wizję tego, jak strona będzie wyglądać na komputerze, smartfonie lub tablecie. Po prostu kliknij odpowiednią ikonę i zobacz, jak działają responsywne szablony. Nie zapomnij odwiedzić ogólnych ustawień, w których musisz podłączyć domenę lub użyć domyślnej domeny Xsolla podanej domyślnie.

Teraz jesteś gotowy do uruchomienia. Wróć do narzędzia do tworzenia witryn, naciśnij przycisk „opublikuj” i powitaj pierwszych użytkowników. Pamiętaj, że przed publikacją musisz podpisać umowę z Xsolla.

Witryna podglądu Xsolla

2. Funkcje & Elastyczność

Xsolla to platforma dla twórców gier i wydawców. Oznacza to, że większość jego funkcji skupia się na wzroście dochodów i rozwoju społeczności. System umożliwia uruchamianie specjalnych programów lojalnościowych i kampanii premiowych, a także pracę z partnerami, tworzenie osobistego wirtualnego sklepu i nie tylko.

Konfiguracja sklepu cyfrowego

Konfiguracja sklepu Xsolla

Xsolla umożliwia użytkownikom utworzenie sklepu internetowego jednym kliknięciem. Nie są wymagane umiejętności techniczne. Po prostu kliknij „Sklep”W ustawieniach i połącz swoją witrynę z dostępnymi usługami i sprzedawaj:

 • Klucze do gry – zapewniać dostęp do wszystkich gier lub sprzedawać klucze do gier już opublikowanym produktom. Możesz użyć tej funkcji, aby zwiększyć ruch w grach, które dopiero mają zostać wydane. Skorzystaj ze strategii przedsprzedaży, aby zwiększyć sprzedaż i zwiększyć świadomość użytkowników.
 • Subskrypcje (wersja alfa) – pozwól użytkownikom korzystać z wyjątkowych korzyści lub tworzyć konta premium z płatnymi subskrypcjami. Stwórz elitarny klub graczy.
 • Wirtualne waluty (w planach) – wykorzystywany głównie do zakupów w aplikacji. Użytkownicy zawsze potrzebują złota lub kredytów, aby kupić zbroję premium lub dodatkowe zasoby.
 • Przedmioty wirtualne (w planach) – generuj większe przychody ze sprzedaży przedmiotów w grze, nowych mieczy, silników o dużej mocy, amunicji itp.

Aby sprzedawać towary online, wystarczy wykonać prostą konfigurację. Przede wszystkim musisz wskazać platformę, z którą Twoja gra jest kompatybilna (PS, Nintendo, Linux itp.). Wybierz z podanej listy i włącz opcję. Następnie wystarczy umieścić nazwę produktu, wskazać link, który przeniesie użytkowników do klucza do gry lub opcji subskrypcji, i ostatecznie edytować „Kup Teraz”Tutaj w edytorze stron internetowych. Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, aby dokończyć ostateczne ustawienie sklepu cyfrowego i rozpocząć sprzedaż online.

Promocje

Promocje Xsolla

Platforma jest wyposażona w wielokrotnie nagradzane narzędzie, które pozwala właścicielom witryn tworzyć, dostosowywać i zarządzać różnymi promocjami. Przejdź do ustawień sklepu, aby utworzyć nową promocję. Dostosuj swoją kampanię w 4 prostych krokach:

 1. Podaj szczegóły kampanii (nazwa, kwota rabatu itp.).
 2. Wskaż warunki specjalne dla bieżącej promocji.
 3. Ustaw harmonogram kampanii.
 4. Dodaj informacje o banerze i opublikuj uruchom promocję.

Ponadto możesz użyć kodów promocyjnych i kuponów, aby ulepszyć swoją kampanię marketingową.

Statystyki i analityka

Promocje Xsolla

Dobrze jest mieć kilka uruchomionych kampanii promocyjnych. Musisz jednak śledzić statystyki, aby jak najlepiej wykorzystać swoje działania marketingowe. Xsolla ma osobną sekcję księgową, w której użytkownicy mogą śledzić swoją sprzedaż, najbardziej płacących klientów, średnią wartość czasu płatności i inne. Możesz sortować statystyki według dnia, tygodnia lub miesiąca.

Ponadto użytkownicy mogą obsługiwać inne aspekty swojej działalności online. Sekcje rachunkowości zawierają informacje związane z podatkami i opłatami, kosztami repatriacji, ustalonymi opłatami za pozyskanie użytkowników itp. W tym miejscu możesz również śledzić wszystkie transakcje według statusu i sortować zakończone lub anulowane operacje.

Marketing afiliacyjny

Xsolla ma własną Sieć Partnerów, w której możesz tworzyć i zarządzać programami wpływającymi na wydajność oraz kampaniami partnerskimi. System oferuje płynną integrację jednym kliknięciem. Twórcy gier i wydawcy mogą tworzyć własne programy marketingu afiliacyjnego na podstawie dzielenia się przychodami lub innych koncepcji w celu generowania zainteresowań wśród potencjalnych partnerów.

Marketing Xsolla

Kluczową korzyścią jest to, że możesz stworzyć swój wyjątkowy program, ustalając szczegółowe warunki dla podmiotów stowarzyszonych. Ta funkcja jest dostępna w trzech modelach biznesowych:

 • Wpływowi – chodzi o zapewnienie dostępu do twojej gry i udziału w przychodach wpływowym osobom z YouTube, Twitcha i innych platform, aby mogli oni zarabiać, robiąc to, co już lubią – dostarczając wciągające, kreatywne treści i promując ciekawe gry.
 • Marketing afiliacyjny – promować i sprzedawać swoje produkty za pomocą tradycyjnych sieci afiliacyjnych.
 • Portale ukierunkowane – sprzedawać gry oparte na przeglądarce za pośrednictwem konkretnych i aktualnych portali.

SEO i bezpieczeństwo

Oprócz narzędzi marketingowych i promocyjnych, kreator stron Xsolla ma również podstawowe ustawienia SEO. Użytkownicy mogą edytować tytuły i opisy udostępniania, przesyłać udostępniane obrazy i wyświetlać podgląd fragmentów w Google. Ponadto istnieje również opcja podglądu udostępniania na Facebooku.

Marketing Xsolla

Jeśli chodzi o gry, bezpieczeństwo zawsze ma znaczenie. Xsolla zintegrowała swoje wyjątkowe narzędzie przeciwdziałające oszustwom, które jest automatycznie włączane po zainstalowaniu preferowanej bramki płatniczej.

Integracja z innymi firmami

Aby zwiększyć wydajność witryny, możesz skorzystać z dodatkowych aplikacji dostępnych do integracji. Obejmują one Google Analytics dla lepszej kontroli i monitorowania ruchu, Facebook i Twitter Pixel do śledzenia statystyk generowanych za pośrednictwem platform społecznościowych, Google Optimize, aby jak najlepiej wykorzystać testy AB w witrynie, czasopisma z grami, aby opublikować Twój produkt w głównych aktualnych placówkach itp..

3. Projekt & Szablony

Kreator stron Xsolla nie oferuje wielu szablonów i motywów do zainstalowania. Użytkownik otrzymuje układ linii bazowej do edycji i dostosowywania. Dobrą wiadomością jest to, że masz wystarczająco dużo funkcji projektowych, aby strona wyglądała wyjątkowo. Dostępne ustawienia ułatwiają zmianę stylu motywu, modyfikację okrągłości, zmianę głównych kolorów i czcionek, przesyłanie nowych filmów i obrazów tła dla każdego konkretnego bloku.

Konstrukcja Xsolla

Z drugiej strony niektórzy użytkownicy mogą wymagać nieco więcej projektowania i dostosowywania. Jednak układy Xsolla są responsywne i działają świetnie na wszystkich typach urządzeń. Na pulpicie nawigacyjnym znajduje się tryb podglądu mobilnego, a szablony robią dobre pierwsze wrażenie pod względem wzornictwa i stylu.

4. Obsługa klienta

Xsolla zapewnia swoim użytkownikom kompleksowe wsparcie. Właściciele witryn mają różne sposoby rozwiązywania różnych problemów. Zawierają:

 • Funkcja czatu na żywo – stwórz nową dyskusję z menedżerem wsparcia jednym kliknięciem.
 • Narzędzie „Znajdź swoją odpowiedź” – po prostu wpisz swój problem i uzyskaj natychmiastową odpowiedź z ogromnej bazy wiedzy.
 • Samouczki i przewodniki – sekcja Aplikacja zawiera szczegółowe informacje na temat łączenia różnych usług i instrumentów. Dowiedz się, jak współpracować z programem partnerskim, jak uzyskać i połączyć menedżera tagów Google itd.

5. Plany & cennik

Kreator stron Xsolla jest darmowy. Możesz zacząć budować i promować swój projekt za zerowy koszt, mając dostęp do wszystkich funkcji, w tym hostingu. Jest bezpłatny, dopóki nie zaczniesz zarabiać pierwszej gotówki. System pobiera 5% od każdej transakcji lub zakupu dokonanego przez użytkowników za pośrednictwem Twojej witryny. To wygląda na dobrą ofertę zamiast płacenia miesięcznych opłat nawet przy minimalnym dochodzie.

Ceny Xsolla

6. Plusy i minusy

Xsolla jest z pewnością jednym z najlepszych twórców stron w swojej niszy. Posiada bogaty zestaw funkcji w zakresie marketingu i promocji gier. Oferuje wiele sposobów sprzedaży produktu, a także ulepszoną funkcjonalność eCommerce. Zarówno programiści, jak i wydawcy docenią to, choć nadal występują pewne małe wady.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwy w użyciu kreator stron.
&# x2714; Gotowe strony internetowe w kilka minut.
&# x2714; Wiele opcji promocji i marketingu.
&# x2714; Prosta konfiguracja sklepu.
&# x2714; Darmowy w użyciu.
✘ Brak szablonów do wyboru.
✘ Ograniczone funkcje dostosowywania

Wniosek

Xsolla to specjalistyczna platforma stworzona dla twórców gier i wydawców. Kreator stron internetowych to tylko dodatkowe narzędzie, które pomaga użytkownikom tworzyć strony docelowe i korzystać z szerszej opcji kanałów sprzedaży i promocji. Nie musisz płacić za oddzielną platformę do budowania witryn ani wynajmować programistów.

Stwórz własną stronę przy zerowym koszcie i bez umiejętności technicznych. Wybierz różne modele biznesowe i sprzedawaj klucze do gier, subskrypcje lub wirtualne przedmioty za pośrednictwem kilku kanałów sprzedaży. Wiele sposobów na zwiększenie sprzedaży i rozwój społeczności graczy stanowi dodatkowy powód do wypróbowania oprogramowania.

Wypróbuj Xsolla za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map