Recenzja Yola.com

Yola – jest jednym z pierwszych twórców stron internetowych, które stały się dostępne dla dużej publiczności. Uruchomiony w 2007 roku system zrewolucjonizował całe podejście do projektowania stron internetowych, czyniąc go znacznie prostszym i bardziej zrozumiałym dla nietechnicznych.


Od momentu powstania twórca strony internetowej bardzo się zmienił. Dzięki nowym funkcjom, narzędziom, elementom do projektowania stron internetowych i szablonom usługa zyskała popularność na całym świecie. Yola istnieje już od dłuższego czasu, ale czy nadal jest konkurencyjna? Jakie nowe funkcje i zalety oferuje i czy są jakieś specjalne niuanse, które wyróżniają go spośród tłumu?

Nie przyjmujemy żadnych założeń dotyczących tych aspektów. Zamiast tego rzućmy okiem na główne zalety Yola (i oczywiście jej wady), które pomogą Ci zdecydować, czy system działa dobrze dla Ciebie, czy nie.

1. Łatwość użycia

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś używać Yoli, nie mogłeś nie zauważyć, że jego interfejs wygląda nieco przestarzały w porównaniu do nowoczesne kreatory stron internetowych. Zaraz po rejestracji (która jest dość szybka) uzyskujesz dostęp do pulpitu nawigacyjnego i tutaj od samego początku będziesz mieć wiele pytań.

Chodzi o to, że nie jest łatwo zrozumieć początkową implikację poszczególnych sekcji i znaleźć te, których naprawdę potrzebujesz, aby rozpocząć tworzenie projektu. Na pewno zajmie trochę czasu, aby poznać wszystkie kategorie i opcje dostępne w desce rozdzielczej.

Yola Dashboard

Co więcej, nie możemy powiedzieć, że podobał nam się edytor przeciągania i upuszczania systemu. Na przykład jest bardziej restrykcyjny niż na przykład Wix i przyzwyczajenie się do niego i zrozumienie jego logiki zajmuje trochę czasu. Konstruktor obsługuje przeciąganie, ale nie masz pełnej kontroli nad elementami – po ich upuszczeniu po prostu przeskakują do wcześniej określonych niewidzialnych pól.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

Podobnie jak każdy inny nowoczesny kreator stron internetowych, Yola umożliwia tworzenie struktury i układu strony internetowej poprzez dodawanie, rozmieszczanie i modyfikowanie wielu bloków treści. Należą do nich elementy struktury (przyciski, bloki treści, galerie itp.) I widżety (odtwarzacz mp3, filmy, handel, komentarze na Facebooku i inne).

Edytor Yola

Zaawansowana funkcjonalność platformy obejmuje edytor HTML / CSS, w którym zaawansowani użytkownicy mogą pisać własne reguły CSS i wprowadzać bezpośrednie zmiany w kodzie. Co do reszty najważniejszych elementów systemu, są one następujące:

Opcje integracji

Yola pozwala wybierać i integrować różnorodne narzędzia, widżety i systemy zewnętrzne. W ten sposób możesz zintegrować się ze zwykłymi kontaktowymi usługami e-mail marketingu, blogami Tumblr, Google App Suite, usługami wsparcia PayPal itp.

Niestety obecnie nie ma integracji z platformami i platformami handlu elektronicznego, usługami CRM, platformami pomocy i księgowości oraz innymi ważnymi systemami zewnętrznymi.

Mobile Plus

System umożliwia użytkownikom korzystającym z abonamentu premium korzystanie z zaawansowanej funkcji Mobile Plus. Umożliwia przeglądanie i modyfikowanie mobilnej wersji witryny za pomocą kilku kliknięć.

Yola Mobile Plus

Nie spiesz się, określając godziny pracy, udostępniając mapy i wskazówki, a także umożliwiając odwiedzającym kontakt z Tobą, dotykając ekranu, aby zadzwonić. To proste i szybkie.

Integracja z mediami społecznościowymi

System umożliwia synchronizację konta Yola z popularnymi serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook i Twitter. To nie tylko przyczynia się do funkcjonalności usługi, ale także pomaga uświadomić użytkownikom wszystkie zmiany, aktualizacje, wydarzenia, aktualności i specjalne zniżki, które system ma do zaoferowania.

Opcje eCommerce

Założenie sklepu internetowego z Yola wcale nie jest trudne, ponieważ system ma potężny zintegrowany silnik eCommerce. Aby go jednak użyć, musisz uaktualnić do planu płatnego. Możesz także stworzyć sklep internetowy z Yola, integrując z nim wtyczkę Ecwin.

Yola eCommerce

Funkcja eCommerce pozwala sprzedawać produkty 24/7 w trybie online, konfigurując zintegrowany koszyk, sprzedając do 1000 produktów, łącząc sklep internetowy Yola z kontem Facebook, uzyskując dostęp do pulpitu systemu, tworząc i modyfikując okno pokazu , korzystając z pliku importu / eksportu produktu CSV itp.

Silnik obsługuje także wiele języków i integruje się z międzynarodowymi i lokalnymi dostawcami, takimi jak FedEx, UPS, USPS, DHL i nie tylko. Yola zezwala na przyjmowanie płatności kartą kredytową lub PayPal, integrację z wieloma bramkami płatniczymi, ustawianie podatków od sprzedaży dla Twoich produktów w oparciu o czynnik lokalizacji geograficznej.

Użytkownicy mają dobrą okazję do uruchomienia elastycznego sklepu internetowego, oferującego pełną kontrolę nad produktami i ich kategoriami. Mogą tworzyć i zapisywać profile zakupów, zarządzać narzędziami do inwentaryzacji online, śledzić zamówienia i kontaktować się z klientami.

Opcje tłumaczenia witryny

Witryny Yola nie są obecnie dostępne w wielu językach – istnieje tylko szansa, aby dodać do witryny widget Tłumacz Google, aby udostępnić swój projekt w kilku językach obcych. Do tej pory nie ma specjalnego narzędzia do tworzenia wielojęzycznych stron internetowych ani lokalizacji językowych.

Widżety i dodatki

Dzięki Yola możesz łączyć i zarządzać widżetami, aby zapewnić swojej stronie bardziej zaawansowany projekt i wydajność. Większość widżetów nie jest jednak wbudowana, ale stanowią integrację innych firm. Nie jest tu również dostępny App Store zapewniający dostęp do kolekcji widżetów.

Opcje SEO

Aby Twoja witryna oparta na Yola miała lepsze wyniki wyszukiwania, system umożliwia wypełnianie i dostosowywanie metatagów dla wszystkich stron. Należą do nich tytuły, opisy, słowa kluczowe itp. Dostęp do oddzielnej części menu, w której można tworzyć i zmieniać tekst URL, aby był przyjazny dla użytkownika.

Forum

Yola nie obsługuje opcji tworzenia forum. Jeśli nadal potrzebujesz forum dla swojej witryny, musisz utworzyć go w osobnej subdomenie systemu, korzystając ze specjalistycznych mechanizmów i narzędzi forum. Oczywiście nie jest to wygodne, więc po prostu łatwiej byłoby użyć jednego z nich udostępnić tę funkcję od razu po wyjęciu z pudełka.

Formularz kontaktowy

Możesz zainstalować elastyczny, wygodny i łatwy w użyciu kreator formularzy kontaktowych, aby tworzyć dowolne formularze internetowe, które można zastosować w swojej witrynie. Jest to jedna z tych funkcji, których obecnie brakuje wielu współczesnych twórców stron internetowych.

Formularz kontaktowy Yola

Funkcja edycji kodu

Dzięki Yola możesz indywidualnie edytować kod swojej witryny, jeśli dobrze znasz podstawy HTML. Ta funkcja umożliwia także dodawanie zewnętrznych widżetów i narzędzi do witryny za pomocą edycji kodu.

Blogowanie

Niestety, Yola nie ma platformy blogowej, ale ułatwiają integrację Twojego bloga Tumblr. Jest to jedna z głównych wad platformy.

3. Wzory

Liczba tematów:15
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Tworzenie witryny za pomocą Yola rozpoczyna się od wyboru szablonu. Obecnie kreator stron internetowych oferuje ponad 90 szablonów, które są udostępniane za darmo i za dodatkową opłatą. Ogólna jakość szablonów jest dobra i są one atrakcyjne wizualnie, ale są nieco gorsze w porównaniu z projektami oferowanymi przez Wix, uKit i innych renomowanych liderów nisz projektowych.

Szablony nie są podzielone na kategorie, ale istnieje opcja umożliwiająca wybranie pustego szablonu w celu zbudowania całkowicie unikalnej witryny od podstaw. Szablony Yola są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, aby idealnie dostosować się do różnych rozmiarów i rozdzielczości ekranu.

Po wybraniu preferowanego szablonu możesz wyświetlić jego wersję zapoznawczą, aby poznać szczegóły. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy witryny, jej tematu, informacji kontaktowych (które zostaną dodane do Twojej strony). Dobra wiadomość jest taka, że ​​wygląd każdego szablonu po otrzymaniu go od Yola to dopiero początek – w przyszłości zastąpisz wszystkie domyślne zdjęcia, zmienisz układ treści, zmodyfikujesz stopkę, prześlesz nowy baner itp., Jeśli oczywiście są gotowi zainwestować swój czas i wysiłek.

Szablony Yola

Każdy szablon składa się z bloków, które można modyfikować, usuwać, dodawać, edytować i układać na stronie w losowej kolejności. Praca z nimi również nie stanowi problemu. Przeciwnie, proces jest zabawny i zabawny.

Szablony Yola można przełączać. Jeśli uważasz, że Twój pierwszy wybór jest niewłaściwy, a dostosowanie go nie wystarczy, możesz po prostu przenieść zawartość do nowego szablonu.

4. Obsługa klienta

Obsługa klienta Yola jest na przyzwoitym poziomie i jest kilka opcji, z których możesz skorzystać tutaj. Niezależnie od trudności, jakie napotkasz podczas edytowania witryny, możesz skorzystać z karty Pomoc, która pozostaje aktywna na wszystkich stronach w panelu administracyjnym. Zawiera łącza do najważniejszych miejsc, w tym forum społeczności Yola, centrum pomocy, samouczków i szkoleń internetowych.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć odpowiedzi, możesz skontaktować się z jednym z ekspertów Yola e-mailem lub telefonicznie. Istnieje również dostęp do wyskakującego okna Natychmiastowej pomocy – miejsca, w którym możesz wpisać dowolne interesujące Cię pytanie i poczekać, aż asystent udzieli odpowiedzi.

Innym sposobem na uzyskanie wsparcia 24/7 jest wpisanie pytania w polu filtru wyszukiwania i oczekiwanie na wyniki generowane przez system. Czy są jakieś problemy z obsługą klienta lub jego jakością? Następnie przejdź do sekcji „Zgłoś nadużycie”, aby poinformować zespół o sytuacji. Podsumowując, obsługa klienta jest jedną z mocnych stron Yoli, co z pewnością jest znaczącą zaletą systemu.

5. Polityka cenowa

Yola to serwis internetowy Freemium. Istnieje darmowa wersja, która pozwala utworzyć witrynę w subdomenie Yola zawierającą do 3 stron. Yola oferuje również trzy płatne plany:

Opcja wycenyKosztfunkcje
Brązowy:4,95 USD / mc✓ Nieograniczona liczba stron;
✓ Pamięć 2 Gb;
✓ Darmowa domena.
Srebro:9,95 USD / mies✓ Brak Yola Bradnding;
✓ Szablony premium;
✓ Zaawansowany edytor.
Złoto:19,95 USD / mc✓ Nieograniczona przepustowość;
✓ Słowa kluczowe i analiza ruchu;
✓ Monitorowanie SEO.

Powyżej wymieniono obniżone ceny na wypadek, gdybyś zdecydował się na roczną subskrypcję. Platforma oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie pakiety premium tym użytkownikom, którzy z jakiegoś powodu nie są zadowoleni z wybranego planu.

Co więcej, Yola umożliwia dodanie sklepu internetowego do dowolnego płatnego pakietu za jedyne 10 USD miesięcznie. Sklep będzie wyposażony we wszystkie wymagane funkcje eCommerce i będzie pozbawiony ukrytych wydatków, opłat transakcyjnych i innych podobnych niuansów finansowych. Na koniec możesz zatrudnić projektantów i programistów Yola, aby zbudowali dla Ciebie swoją stronę internetową – ta opcja zaczyna się od 499,95 USD.

6. Plusy i minusy

Praca z Yola jest wciągająca i interesująca dla wszystkich. Jednak, podobnie jak każdy inny twórca stron internetowych, system ma określone zalety i wady, o których użytkownicy są zobowiązani wiedzieć. Przyjrzyjmy się teraz najbardziej charakterystycznym funkcjom.

Plusy:
Cons:
&# x2714; platforma eCommerce;
&# x2714; Bogata kolekcja szablonów;
&# x2714; Przystępność;
&# x2714; Opcje edycji kodu.
✘ Ograniczona funkcjonalność bezpłatnej strony internetowej;
✘ Brak w pełni funkcjonalnego zintegrowanego silnika blogów;
✘ Brak narzędzi do dostosowywania projektu;
✘ Niewystarczająca jakość szablonu.

7. Porównanie z konkurentami

W 2007 roku Yola była bardzo popularną usługą internetową. Z biegiem czasu system zaczął jednak pozostawać w tyle za najbliższymi konkurentami. Rzućmy okiem na przykład na porównanie Yola vs Weebly.

Weebly vs Yola

Podczas gdy Weebly działa głównie świetnie do budowania portfeli, blogów i sklepów internetowych, Yola jest używana głównie do uruchamiania witryn promocyjnych i projektów jednostronicowych. Brakuje zintegrowanego silnika blogowania, który jest jedną z godnych uwagi wad serwisu.

Mimo że oba narzędzia do budowania witryn są łatwe w obsłudze i działają dobrze dla początkujących, Yola wciąż brakuje funkcji i narzędzi do dostosowywania projektu, aby zaspokoić szerokie spektrum potrzeb programistów. Weebly wyróżnia się również jakością szablonów i ich optymalizacją pod kątem urządzeń mobilnych, choć jest nieco droższy w porównaniu z Yola.

8. FAQ

P: Czy Yola jest naprawdę darmowa??

Odp .: Tak, ich bezpłatny pakiet jest całkowicie darmowy. Nie musisz aktualizować swojego bezpłatnego konta. Za pomocą bezpłatnego konta możesz utworzyć podstawową stronę internetową zawierającą do 3 stron z przepustowością 1 GB i pamięcią 1 GB. Witryna zostanie opublikowana w subdomenie Yola.

Wszystkie płatne plany są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

P: Czy ich szablony można dostosowywać??

Odp .: Tak, są. Możesz wprowadzać zmiany w wybranym szablonie za pomocą przyjaznego dla użytkownika edytora Yola What-You-See-Is-What-You-Get lub wprowadzając zmiany na poziomie kodu – istnieje zaawansowany edytor dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli wiesz coś o CSS, możesz całkowicie przebudować swoją witrynę i nadać jej nowy wygląd. Zaawansowana funkcja edycji jest dostępna w pakietach Professional i Unlimited.

P: Czy Yola obsługuje eCommerce??

Odp .: Tak, Yola ma rozwiązanie eCommerce. Jest to integracja z Ecwid, wiodącą platformą e-commerce, która jest niezwykle popularna wśród innych twórców stron. Istnieją widżety Ecwid w Zestaw, Webydo i Wix.

Możesz dodać Yola Commerce do dowolnego planu za 10 USD / miesiąc. Zapewnia takie funkcje, jak: opcje produktu i kombinacje; zmienne ceny dla opcji produktów, takich jak różne rozmiary, kolory, modele itp .; zarządzanie zapasami; zarządzanie zamówieniami i zapasami; zarządzanie klientami (użytkownicy mogą tworzyć konta i zapisywać szczegóły płatności); Integracja sklepu strony Facebook; wiele metod płatności; kody promocyjne i rabaty; zarządzanie podatkami i nie tylko.

P: Czy oferują niestandardowe usługi projektowania??

Odp .: Tak, robią to. Połączyli siły z profesjonalnymi projektantami, aby zaoferować Yola Premier, usługę „pod klucz”, która zapewnia profesjonalnie zaprojektowaną stronę internetową Yola. Witryna będzie w pełni dostępna i kontrolowana przez Ciebie. Będziesz mógł dokonywać wszelkich zmian w projekcie i treści.

P: Czy strony Yola są dostosowane do urządzeń mobilnych??

Odp .: Aby zoptymalizować witrynę Yola pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilnych, musisz kupić jeden z pakietów Premium.

Wydawnictwo mobilne Yola

P: Czy oferują jakieś funkcje SEO??

Odp .: Tak, robią to. Istnieje kilka bezpłatnych standardowych ustawień (metatagi: słowa kluczowe, opis, tytuł) i zaawansowany Yola Traffic Builder. Ta funkcja premium pomoże Ci zrozumieć podstawowe zasady, w jaki roboty wyszukiwarek indeksują strony, skanują witrynę w poszukiwaniu błędów i ulepszeń, a także przesyłają opinie na temat użycia słowa kluczowego. Yola Traffic Builder zapewnia miesięczne raporty.

P: Jakie są alternatywy Yola?

Odp .: Yola jest niewątpliwie świetną firmą, ale wydaje się, że przestali aktualizować oprogramowanie kilka lat temu. Może to doprowadzić Cię do bardziej aktywnego narzędzia do tworzenia witryn, takiego jak Zestaw lub Wix.

Dolna linia

Łatwość użycia:8/10
Funkcje:5/10
Projekt:7/10
Wsparcie techniczne:8/10
Cennik:7/10
Ogólny wynik:7,0 / 10

Yola to kreator stron internetowych, który należy do przedstawicieli starej generacji narzędzi do projektowania stron internetowych. Kiedyś był popularny, ponieważ jego zestaw funkcji wystarczał na pokrycie potrzeb docelowych odbiorców kilka lat temu. Upływ czasu powoduje potrzebę poszukiwania pełniejszych i bardziej rozbudowanych narzędzi do tworzenia witryn internetowych i wydaje się, że Yola naprawdę brakuje wymaganej funkcjonalności.

Po zapoznaniu się z narzędziem do tworzenia witryn nie mogę nie odnieść wrażenia, że ​​Yola przestała aktualizować swoje oprogramowanie kilka lat temu. W poprzednich latach wypuścili kilka nowych szablonów, ale to nie wystarczy, aby sprostać współczesnej konkurencji niszowej, która jest obecnie bardzo trudna.

System naprawdę ma wiele niezaprzeczalnych korzyści, na przykład silną obsługę klienta i wiele szablonów. Jednocześnie brak wbudowanych rozwiązań blogowych, mierne projekty i wysokie ceny mogą skłonić Cię do poszukiwania bardziej rozsądnego rozwiązania.

Moje zdanie może się różnić od twojego, ale nie sądzę, aby ten program do tworzenia witryn działał dla Ciebie, jeśli masz zamiar uruchomić w pełni funkcjonalną współczesną witrynę. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy istnieje tak wiele korzystniejszych alternatyw. Wybór należy teraz do ciebie!

Wypróbuj Yola teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map