Recenzja Zenfolio

Recenzja Zenfolio


Zenfolio – jest potężnym i złożonym narzędziem do tworzenia stron internetowych dla profesjonalnych fotografów. Pozwala tworzyć wielofunkcyjne strony internetowe portfolio które obsługują funkcjonalność eCommerce. W rezultacie otrzymujemy konkretną stronę internetową, która zawiera unikalne połączenie portfolio (zdjęcia / wideo), bloga i sklepu internetowego.

Zenfolio widzi swoją główną misję w pomaganiu profesjonalnym fotografom i miłośnikom nisz twórz naprawdę wyjątkowe i atrakcyjne wizualnie strony internetowe z portfolio z wszechstronnymi celami. Niezależnie od tego, czy zamierzasz zaprezentować swoją twórczość fanom, czy sprzedać ją docelowym odbiorcom, system zapewni Ci kompleks środków, narzędzi i funkcji, aby wykonać zadanie w najlepszy możliwy sposób i uzyskać pożądane przychody.

Uruchomiony w 2004 r. Konstruktor witryn zbudował silną reputację platformy do tworzenia portfeli internetowych. Od Ciebie zależy, czy kontrolujesz wszystkie etapy procesu tworzenia witryny, aby przechowywać i sprzedawać swoje zdjęcia i filmy. To Ty projektujesz okno wyświetlania (galerie, albumy, kolekcje, kategorie itp.), Ustawiasz dostęp do twoich dzieł (bezpłatnie lub po płatności lub rejestracji), możliwość pobierania, koszty grup produktów lub oddzielnych zdjęć, parametry wyświetlania itp. Możesz po prostu zaprezentować swoje zdjęcia, aby zadowolić odbiorców, tworząc ładne, bezpłatne portfolio dla odwiedzających witrynę. To Ty decydujesz, czego dokładnie chcesz.

Czy jesteś zainteresowany funkcjonalnością usługi i chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat? Najwyższy czas przyjrzeć się jej jako platformie służącej do tworzenia sklepów z produktami cyfrowymi. Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek miał ochotę użyć tak skomplikowanego narzędzia do tworzenia stron internetowych, aby opublikować zwykłe portfolio. Ta usługa jest przeznaczona dla profesjonalistów, dlatego oferuje wiele ustawień i złożoną strukturę deski rozdzielczej. System jest dość poważny. Zobaczmy, czy naprawdę warto go używać.

Plusy i minusy

Zenfolio to wysokiej jakości kreator stron internetowych, który pozwala tworzyć własne portfolio lub strony internetowe z fotografiami i zarządzać nimi, nawet jeśli nie jesteś projektantem stron internetowych. Platforma ma wszystkie narzędzia potrzebne do rozpoczęcia godnego projektu, ale nie należy oczekiwać od niej dużej elastyczności i funkcjonalności. Kreator stron internetowych zapewnia użytkownikom podstawowy zestaw funkcji potrzebnych do szybkiego i skutecznego procesu tworzenia stron internetowych, ale jeśli zamierzasz rozpocząć potężny projekt portfela, to raczej nie spełni twoich potrzeb. Tak jak każdy inny profesjonalna platforma, Zenfolio zawiera listę zalet i wad, o których użytkownicy powinni wiedzieć, aby dokonać obiektywnego wyboru.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Potężne skupienie systemu na fotografii
&# x2714; Nowoczesna zintegrowana galeria zdjęć
&# x2714; Elastyczne dostosowywanie szablonów i elastyczne projekty
&# x2714; silnik eCommerce
&# x2714; Wygodne zarządzanie zdjęciami
&# x2714; Niezłe SEO
&# x2714; Wydajna obsługa klienta
&# x2714; Narzędzia marketingowe
&# x2714; Optymalizacja mobilna
&# x2714; Umożliwia kontakt z rozległą siecią fotografów
&# x2714; Rozbudowane opcje integracji wideo / obrazu / audio
✘ Niewygodny edytor i złożony interfejs
✘ Stroma krzywa uczenia się
✘ Ograniczony wybór szablonu
Editor Edytor tekstu WYSIWYG może być niewystarczający, aby poradzić sobie ze złożonymi elementami strony internetowej
✘ Opcje wsparcia przez telefon i czat na żywo nie są dostępne dla wszystkich planów
✘ Ograniczona liczba czcionek systemowych

Zenfolio jest godnym wyborem dla użytkowników, którzy zamierzają założyć strony internetowe z fotografiami, ale brakuje im umiejętności projektowania stron internetowych i świadomości kodowania, aby robić to niezależnie. Jednak twórcy stron internetowych nieco brakuje funkcjonalności i głębokich opcji dostosowywania projektu, abyś mógł w pełni wykorzystać proces tworzenia witryny.

Do czego to jest dobre?

Zenfolio to świetny wybór dla tych użytkowników, którym brakuje wiedzy na temat projektowania stron internetowych i umiejętności kodowania, aby samodzielnie uruchamiać wysokiej klasy projekty. Korzystając z platformy, technolodzy mogą nie tylko tworzyć profesjonalne strony internetowe z fotografiami, ale także organizować, prezentować i sprzedawać swoje dzieła sztuki.

Zenfolio udało się zdobyć popularność wśród profesjonalnych fotografów i amatorów dzięki zintegrowanemu systemowi eCommerce, wydajnej prezentacji galerii i elastycznym narzędziom marketingowym. Kreator stron internetowych jest również wyposażony w wygodny edytor „przeciągnij i upuść”, a także mnóstwo funkcji do zaprezentowania i rozwoju firmy fotograficznej. Są to główne parametry, które sprawiają, że platforma jest dobrym wyborem dla użytkowników zaangażowanych w działalność fotograficzną.

Łatwość użycia

Zenfolio nie jest najłatwiejszym narzędziem do tworzenia stron internetowych, ale nadal można się do niego przyzwyczaić po przejrzeniu interfejsu systemu, deski rozdzielczej i zintegrowanego zestawu narzędzi. Platforma pochodzi z wielojęzyczne wsparcie oraz standardowy zestaw stron internetowych, które można dodać do witryny, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Edytor WYSIWYG systemu umożliwia edycję, modyfikację i organizację większości elementów strony. Jest to jedna z funkcji, która przyczynia się do uproszczenia systemu.

Jednocześnie interfejs narzędzia do tworzenia witryn jest nieco zaśmiecony funkcjami i opcjami wymaganymi do nadania witrynie w pełni spersonalizowanego projektu. Zwiększa to złożoność tworzenia stron internetowych, co jest szczególnie prawdziwe w przypadku nietechnicznych, a także użytkowników, którzy przyzwyczaili się do prostej i wygodnej nawigacji w witrynie. Podobnie dostosowanie skomplikowanych elementów strony internetowej, w tym formularzy, kolumn, map itp., Zajmuje dużo czasu. Zajmuje to również dodatkowy czas i wysiłek.

Pierwsze kroki

Kiedy masz zamiar rozpocząć pracę z systemem, robi on znacznie prostsze wrażenie niż w rzeczywistości. Proces rejestracji jest łatwy i szybki. System poprosi Cię o podanie rzeczywistego imienia i nazwiska fotografa, a także adresu e-mail i hasła do utworzenia konta.

Zenfolio Rozpocznij bezpłatny okres próbny

Następnym krokiem jest wybranie typu strony internetowej (teczka) zamierzasz utworzyć i dostosować. Rozwijane menu pomoże ci dokonać właściwego wyboru, nawet jeśli masz jakieś wątpliwości z jakiegoś powodu.

Zaraz po zakończeniu wybierania tematu system zaoferuje wybór szablonu, który najlepiej pasuje do Twojej niszy i stylu portfela, a przede wszystkim tematu. W tym miejscu musisz określić rodzaj zdjęć, które zazwyczaj robisz (Ślub i zaręczyny, wydarzenia, szkoła, portret, sport / akcja, krajobraz, przyroda / dzika przyroda itp.). W razie potrzeby możesz wybrać kilka wariantów.

Co więcej, twórca witryny zaproponuje wybór projektu na podstawie pytań i informacji przesłanych w poprzednich krokach. Ponadto będziesz mógł zaznaczyć pola, które określają główne implikacje twojego projektu (Portfolio online, sprawdzanie klientów, cyfrowe dostarczanie plików, blog, sprzedaż itp.). Po wykonaniu tych kroków będzie można przejść do dostosowywania witryny fotograficznej.

Edycja strony internetowej

System oferuje najbardziej odpowiedni szablon na podstawie udostępnionych informacji. Jeśli z jakiegoś powodu jest coś, co Ci się nie podoba lub zdecydujesz się na inny projekt, możesz to zrobić później na podstawie przesłanych informacji. Gdy tylko wybierzesz szablon, będziesz mieć możliwość rozpoczęcia dostosowywania.

edytor stron internetowych zenfolio

Personalizacja strony głównej odbywa się poprzez dodanie zdjęć. Możesz przesłać kilka zdjęć na początek, ale później będzie można dodać więcej zdjęć. Kreator stron internetowych umożliwia przesłanie kilku zdjęć, abyś mógł zobaczyć, jak może wyglądać Twój projekt na dłuższą metę.

Wreszcie Zenfolio zaoferuje Ci dostosowanie ustawień SEO Twojej witryny, aby ludzie mogli Cię znaleźć i zwiększyć widoczność Twojego projektu w sieciach społecznościowych. To dość niezwykłe podejście, ponieważ większość twórców stron internetowych (w tym wyspecjalizowane) nie udostępniaj tej opcji od samego początku. Tymczasem nie należy lekceważyć znaczenia promocji SEO, co sprawia, że ​​system jest wart uwagi profesjonalistów i entuzjastów fotografii.

Aby dostosować ustawienia SEO, musisz podać odpowiednią treść w głównych polach witryny, aby pomóc wyszukiwarkom lepiej zrozumieć temat Twojej witryny i wyświetlić ją dobrze w wyszukiwarkach. Spośród pól, które należy wypełnić, jako pierwsze należy wymienić następujące: Tytuł strony głównej, Lokalizacja (Miasto Stan / Prowincja) i opis strony internetowej.

Należy jednak pamiętać, że sam proces eksploracji i tworzenia stron internetowych Zenfolio będzie o wiele bardziej skomplikowany, niż może się wydawać od samego początku. To nie jest zwykły system. Struktura deski rozdzielczej nie jest podobna do innych usług.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z usług w chmurze, wcale ci to nie pomoże. Zasadniczo możliwe jest skuteczne badanie systemu. Gdy tylko się przyzwyczaisz, pulpit stanie się mniej lub bardziej wygodny. Jednak od czasu do czasu nadal nie będziesz mieć pewności co do wyboru wymaganej opcji. Wynika to ze złożonej struktury deski rozdzielczej i mnogości kategorii, które się z nią wiążą. Są to kategorie zdjęć, stron internetowych, sprzedaży i komunikacji, z których każda zawiera podkategorie, które również wymagają eksploracji.

Ponadto pulpit nawigacyjny kreatora witryn ma Organizator, w którym możesz uporządkować galerie zdjęć, kolekcje, a nawet osobne strony. Oto lista sekcji, które powinieneś mieć do dyspozycji: Polecane, Ostatnio dodane, Ulubione. Znaki wodne i ścieżki dźwiękowe. Pod Organizatorem znajdziesz gotowe kolekcje, portfele i galerie.

edytor nagłówka zenfolio

Taki logiczny podział obszaru roboczego na sekcje sprawia, że ​​proces opanowania systemu jest nieco uproszczony, chociaż nadal będziesz potrzebować czasu, aby się do niego przyzwyczaić. Użytkownicy zazwyczaj oczekują bardziej przyjaznego dla użytkownika i ergonomicznego interfejsu od twórcy stron portfolio, nawet jeśli system jest zaawansowany. Co jeśli na przykład chcę opublikować 50–100 zdjęć zrobionych podczas mojej podróży do Polinezji? To nie będzie proste. Będę musiał walczyć ze skomplikowanymi niepotrzebnymi ustawieniami przez dość długi czas, mając nadzieję, że wkrótce to się skończy i ludzie zobaczą moje zdjęcia.

Na szczęście Centrum Wsparcia systemu składa się z trzech części, a mianowicie bazy wiedzy, filmów szkoleniowych i zasobów. Kanał serwisu YouTube zawiera różnorodne filmy, których czas trwania przekracza 1 godzinę. To przemawia na korzyść dwóch faktów: programiści systemu starają się pomóc użytkownikom w pomyślnym zbadaniu usługi i naprawdę mają im wiele do powiedzenia. Zenfolio naprawdę wymaga informacyjnego centrum wsparcia. Tutaj jest wiele do wyjaśnienia. Sekcja tekstowa zawiera ponad 200 artykułów podzielonych na kategorie. Możesz również skonsultować się z pomocą techniczną bezpośrednio o każdej porze dnia.

Serwis ma interesujący blog z aktualnościami, inspirującymi historiami i zaleceniami na temat skutecznego wykorzystania funkcji kreatora stron internetowych. Zazwyczaj opanowanie najbardziej użytecznej funkcji Zenfolio zajmuje około 5 dni. Jeśli jest coś, czego nie rozumiesz, przejdź do sekcji pomocy technicznej, aby uzyskać szybką pomoc. Twoja intuicja i doświadczenie mogą ci się tu nie przydać, a często zadawane pytania dotyczące usługi są znacznie bardziej niezawodne.

Na żywo

Proces zakładania witryny fotograficznej z Zenfolio nie trwa długo, ale przygotuj się na zainwestowanie czasu w eksplorację systemu i przyzwyczajenie się do niego. Gdy tylko witryna będzie gotowa, możesz wyświetlić podgląd jej wyglądu, a następnie uruchomić ją. Pamiętaj, że możesz wrócić do procesu edycji witryny w dowolnym momencie – wystarczy aktywować przycisk Edytuj i wprowadzić zmiany, które uważasz za ważne. Zostaną zapisane automatycznie. Podsumowując, opublikowanie projektu portfela zajmuje kilka sekund.

funkcje & Elastyczność

Interfejs Zenfolio wygląda dość prosto, jeśli nie wręcz dziecinny, jeśli w porównaniu ze swoją główną niszową konkurencją SmugMug. Istnieje wiele kolorów, kształtów elementów kątowych, wiele wszechstronnych ikon i znaków. Nie przeszkadza to jednak zbytnio użytkownikom. Szybko się do tego przyzwyczajasz. Deska rozdzielcza jest strukturalnie podzielona na 6 dużych sekcji opcji:

“Deska rozdzielcza” to ekran startowy zawierający szybkie linki umożliwiające dostęp do ustawień z innych sekcji (możesz dodać galerię, wpis na blogu, skonfigurować projekt, przejrzeć komentarze itp. tutaj).

Zenfolio Dashboard

“Zdjęcia” to sekcja przechowywania zdjęć, która przypomina Eksploratora Windows lub MacOS Findera. Lewy pasek boczny zawiera galerie, grupy zdjęć i kolekcje, a obszar roboczy zawiera foldery ze zdjęciami tam znalezionymi. Możesz dodawać nowe sekcje, kategorie, zdjęcia, edytować ustawienia widoczności i dostęp do galerii itp. Na prawym pasku bocznym można dodać opis grup zdjęć, ustawić ich widoczność, możliwość / zakaz pobierania, koszt, okładkę albumu, bezpłatny lub zarejestrowany dostęp.

Zdjęcia Zenfolio

“Sprzedawanie” jest sekcja konstruktora stron internetowych eCommerce. Tutaj znajdują się Twoje cenniki, raporty zamówień, listy płatnych produktów (które można edytować / usuwać lub łączyć w pakiety), albumy, ustawienia bonów upominkowych, kupony i różnorodne działania promocyjne.

Sprzedaż Zenfolio

“Stronie internetowej” to lista statycznych stron Twojej witryny zawierająca opisy i linki do ich edycji. To jest sekcja, w której możesz również dodawać nowe posty na blogu, przesyłać nowe dokumenty PDF i tworzyć niestandardowe strony.

Witryna Zenfolio

„Komunikacja” to twoje własne centrum komunikacji z gośćmi. Tutaj możesz znaleźć listę kontaktów, historię e-maili, listę komentarzy na stronie oraz statystyki każdego zarejestrowanego użytkownika.

Zenfolio Communications

„Ustawienia” to potężna sekcja opcji podzielonych na 4 kategorie, a mianowicie:

  • “Konto” umożliwia skonfigurowanie danych konta, haseł, praw autorskich, linku polecającego, ustawień profilu społecznościowego itp .;

Konto Zenfolio

  • “Dane do faktury”, który zawiera informacje o płatności (typ karty kredytowej, numer, adres itp.), wyciąg z rachunku (bieżące saldo, kredyty i obciążenia), a także informacje o bieżącym planie. Tutaj możesz także skonfigurować dodatkowe usługi internetowe, takie jak Triple Scoop Music, Edycja plików RAW (50 USD rocznie) i Członkostwo w pożyczkach (100 USD rocznie);

Fakturowanie Zenfolio

  • “Stronie internetowej”, który pozwala skonfigurować niestandardową domenę, wybrać stronę główną witryny, uzyskać dostęp do ustawień SEO, Narzędzia dla webmasterów (Google, Bing), śledzenie użytkowników (Google Analytics), ustawienia ostrzegania o plikach cookie i ustawienia wyświetlania odwiedzających (aktywacja wersji witryny mobilnej, witryny internetowej) wyszukiwanie, efekty pokazu slajdów itp.);

Ustawienia strony Zenfolio

  • “Sprzedawanie”, gdzie możesz uruchomić kampanie promocyjne, ustawić domyślny sposób zamawiania wydruku, preferencje dostawcy, ustawienia waluty i podatków, koszyk, informacje o opłatach Zenfolio (7% ze wszystkich transakcji) i inne ustawienia takie jak te.

Ustawienia sprzedaży Zenfolio

Pulpit nawigacyjny zawiera sekcje ustawień, które nie są bezpośrednio związane z tworzeniem stron internetowych. Edytor Zenfolio to osobny obszar ustawień, w którym każdą stronę można skonfigurować wizualnie i funkcjonalnie w szczegółach. Częściowo opisaliśmy jego opcje w „Tematy” Sekcja.

Podsumowując, możesz wybrać układ i zestaw wyświetlanych elementów dla każdego bloku. Każdemu punktowi menu można przypisać tytuł, typ (galeria, strona niestandardowa, strona zewnętrzna, dokument PDF), reguły wyświetlania i otwierania (w nowym lub bieżącym oknie). Tutaj można również utworzyć menu rozwijane. W sekcji Ustawienia witryny możesz skonfigurować markę witryny (logo i ikony), język, wersję mobilną, kanał wiadomości RSS, wyświetlanie informacji o zdjęciu itp..

Zasadniczo pulpit tworzy pozytywne wrażenie. Jest to trochę skomplikowane i przeciążone ustawieniami, ale wygląda dość logicznie i wygodnie, jak tylko się przyzwyczaisz. Funkcjonalność Zenfolio jest na przyzwoitym poziomie. Możesz zaprojektować sklep ze zdjęciami / wideo z blogiem w ciągu kilku dni. Wszystko, czego potrzebujesz, jest dostępne tutaj.

Mówiąc o funkcjonalności systemu, jest on dość wszechstronny i odsłania wiele opcji wyrażania kreatywnej wolności. Najwyższy czas zapoznać się teraz z zestawem funkcji systemu.

Aplikacje mobilne

Oprócz układów zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych z obsługą nawigacji dotykowej, kreator stron internetowych oferuje bezpłatne aplikacje mobilne na urządzenia z Androidem i iOS, które umożliwiają tworzenie i zarządzanie profesjonalnymi portfelami z dowolnego miejsca. Istnieją również indywidualne aplikacje Client Memory do szybkiego przesyłania zdjęć i zarządzania nimi oraz tworzenia galerii zdjęć.

optymalizacja wyszukiwarki

Witryny z portfolio Zenfolio są dobrze zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Jak wspomniano powyżej, system oferuje możliwość wypełnienia głównych ustawień SEO od samego początku – na ostatnim etapie procesu tworzenia projektu. Dodatkowo zawiera nawet najważniejsze podświetlone pola, których nie należy pomijać, jeśli chodzi o SEO. Jest to najlepszy sposób, aby użytkownicy wiedzieli, jakie metatagi powinni wypełnić, aby podnieść pozycję w wyszukiwarkach projektów (tytuły, słowa kluczowe, opisy).

Zintegrowana analityka

System oferuje możliwość zintegrowania niezbędnych narzędzi do śledzenia parametrów witryny, w tym przepływu i fluktuacji ruchu, ich zachowania na stronach, głównych źródeł ruchu i innych istotnych funkcji, które mają bezpośredni wpływ na promocję naszej witryny i współczynnik zaangażowania klientów. Wśród usług, które możesz zintegrować, warto wspomnieć o Google Analytics, Narzędziach dla webmasterów i StatCounter.

Zarządzanie zawartością

Zenfolio umożliwia łatwe porządkowanie zdjęć i kolekcji w galerie i grupy zagnieżdżone. Możliwe jest również przypisywanie im tagów (słów kluczowych), a także przesyłanie i dzielenie zdjęć na kategorie. Usługa dodatkowo obsługuje przestawianie zdjęć, filmów i ich kolekcji metodą przeciągania i upuszczania.
Jeśli istnieje potrzeba przenoszenia plików z jednej kategorii do drugiej, możesz to łatwo zrobić w krótszym czasie. Zenfolio pozwala również importować i wyświetlać metadane IPTC i EXIF, a także korzystać ze zintegrowanych narzędzi do przesyłania, takich jak ActiveX i HTML5.

Funkcje importu / eksportu

Jeśli masz już kolekcje zdjęć w innych systemach i masz zamiar przenieść je do Zenfolio, kreator stron internetowych pozwala na bezpośrednie przesyłanie z Adobe Lightroom, Microsoft Live Photo Gallery, Photo Mechanic, linii poleceń itp. Możesz także przesyłać zdjęcia do Zenfolio z innych usług hostingowych, przesyłaj lub przechowuj pliki źródłowe lub surowe, przesyłaj pliki PDF, a nawet łącz je z menu swojej witryny.

Hosting zdjęć i filmów

Zenfolio obsługuje formaty zdjęć JPEG, TIFF, PNG, GIF, a także pliki wideo MPEG, M4V, AVI, MOV, WMV, 3GP, MKV, MP4, MTS. Niezależnie od rozmiarów plików ze zdjęciami, będą one cechować się wysoką jakością i będą doskonale wyświetlane na stronie internetowej. Kreator stron internetowych oferuje również wiele profesjonalnych układów wideo, zdjęć i portfolio, które zwiększają zaangażowanie użytkowników i wskaźniki retencji.

Ponadto Zenfolio jest wyposażony w tryb przyciemniania świateł, zapewniający wysokiej jakości wyświetlanie i atrakcyjne oglądanie dużych obrazów. Większość użytkowników docenia możliwość wyboru między 50 darmowymi ścieżkami dźwiękowymi dostępnymi w kolekcji Triple Scoop Music konstruktora witryny.

Rozszerzona ochrona

Ponieważ kreator stron internetowych koncentruje się na potrzebach profesjonalnych fotografów, zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo plików przechowywanych na jego serwerach. Platforma zapewnia bezpieczne geograficznie rozproszone tworzenie kopii zapasowych zdjęć, ochronę hasłem poszczególnych zdjęć i galerii,
Udostępnianie w mediach społecznościowych

Aby przyczynić się do promocji witryny i wzrostu bazy klientów, Zenfolio umożliwia udostępnianie witryny i kolekcji zdjęć w popularnych sieciach społecznościowych, w tym Pinterest, Google+, Facebook, Twitter itp. Zapewnia to nowe wrażenia zakupowe zarówno fotografom, jak i ich potencjałowi i lojalni klienci. Jeśli istnieje potrzeba zamawiania plików w zintegrowanych laboratoriach, Zenfolio przyznaje również tę funkcję.

eCommerce

Zenfolio jest wyposażony w zintegrowany koszyk z własnym brandingiem i obsługuje 18 typów walut, szerokie opcje wysyłki / dostawy na całym świecie, 20% zniżki na pierwsze zamówienie, a także możliwość wysłania e-mailem koszyka do znajomego lub partnera. Dzięki Zenfolio możesz sprzedawać ponad 2000 produktów dostarczanych przez zintegrowane laboratoria partnerskie.

zenfolio e-commerce

Usługa albumów fotograficznych, którą buduje strona internetowa, umożliwia sprzedaż ręcznie robionych albumów fotograficznych oraz produktów drukowanych. Wśród innych produktów, które możesz sprzedawać za pomocą usługi, warto wspomnieć o licencjonowanych plikach do pobrania, pakietach produktów przyznanych przez innych dostawców, niestandardowych kolażach i kartach okolicznościowych itp. Od Ciebie zależy ustalenie cen i przedstawienie ich potencjalnym klientom, szczególnie jeśli zamierzasz sprzedawać produkty na całym świecie w różnych walutach. Obsługiwana jest tu również funkcja importu / eksportu plików CSV.

Zenfolio pozwala również wyświetlać polecane produkty do zdjęć i galerii, decydować o preferowanych opcjach wysyłki w każdym indywidualnym przypadku, pobierać indywidualny podatek od sprzedaży (VAT) od wszystkich zrealizowanych zamówień. Kreator stron internetowych pozwala akceptować płatności PayPal, a płatności kartą kredytową dodawać wydruki promocyjne do zamówień, które są w stanie oczekiwania.

Dodatki

Zenflow pozwala korzystać z wielu dodatków, dzięki którym Twoja strona portfolio będzie jeszcze bardziej interesująca. Należą do nich ponad 17000 utworów z Triple Scoop Music, Edycja pliku RAW przez fotografa, a także rabaty i oferty specjalne od partnerów systemu.

Projekt & Szablony

Zenfolio ma 12 ustawień wstępnych strony. Każda z nich ma własną strukturę prezentacji zdjęć i ma inną kompozycję galerii, strony główne, pozycje menu itp. Będziesz mógł dodatkowo ustawić motywy dla każdego ustawienia, w tym schemat kolorów witryny, tła i typografii. Jest to bardzo prosta metoda dostosowywania projektu. Istnieje wiele motywów, które można edytować tutaj lub możesz tworzyć własne motywy od zera w kreatorze stron.

Można także zmienić układ dowolnego ustawienia strony. Istnieje 25 różnych szablonów i możesz wybrać osobny układ dla każdej strony swojej witryny. Jest to również bardzo wydajny i łatwy w użyciu sposób dostosowywania projektu. Ponadto szablony układu można aktywować osobno dla nagłówka i stopki. Nie ma jednak większego znaczenia, jaki dokładnie szablon wybierzesz – jego konstrukcja i struktura mogą zostać ostatecznie całkowicie zmienione.

Możesz aktywować / dezaktywować wiele elementów na dowolnej stronie, w tym nagłówek, stopkę, menu, informacje kontaktowe, obszar wyszukiwania, przyciski sieci społecznościowej itp. Te opcje mają duży wpływ na wygląd strony.

Zenfolio Wybierz projekt

Ogólnie można ustawić wyrównanie i wyświetlanie wszystkich elementów na stronie. Musisz tylko znaleźć wymagane pole wyboru, aby to zrobić. Większość tych opcji znajduje się w sekcji „Opcje strony”. Zenfolio ma bogate ustawienia dostosowywania projektu. Jedynym problemem jest to, że czasami trudno jest zrozumieć rezultat aktywacji tej lub innej opcji. Istnieje wiele drobnych ustawień i łatwo się tutaj zgubić. Jeśli nie zawracasz sobie głowy polem wyboru, masz większe szanse na to. Edytor projektu jest tutaj miły.

Obsługa klienta

Centrum szkoleniowe i pomocnicze kreatora stron internetowych jest profesjonalne i oferuje szczegółowe pytania na wszelkie odpowiedzi. Opcje obsługi klienta Zenfolio są dość wszechstronne, ale nie wszystkie usługi są dostępne tutaj domyślnie i po zerowych kosztach. Po raz pierwszy użytkownicy lub osoby, które napotykają problemy podczas tworzenia strony internetowej, mogą skorzystać z następujących rozwiązań pomocniczych:

 • Baza wiedzy – twórca strony internetowej oferuje informacyjną bazę wiedzy, która zawiera wiele artykułów. Dzielą się one na kategorie niszowe w oparciu o najbardziej rozpowszechnione problemy, z którymi borykają się użytkownicy podczas pracy z systemem;
 • Filmy szkoleniowe – Zenfolio ma wiele szczegółowych filmów szkoleniowych i narzędzi, które pomogą Ci przenieść swój projekt na zupełnie nowy poziom;
 • Czat na żywo – Czat na żywo i wsparcie telefoniczne są obecnie dostępne dla abonentów płatnego abonamentu i jest to jeden z problemów wymagających poprawy;
 • Formularz kontaktowy – Aby skontaktować się z asystentem, należy wypełnić formularz kontaktowy lub zapisać się na bezpłatną sesję konfiguracji jeden na jednego z jednym z ekspertów Zenfolio, klikając specjalny link. Ogólnie wsparcie techniczne Zenfolio jest dobrze zorganizowane;
 • Społeczność internetowa – Zenfolio może się poszczycić rozległą społecznością online złożoną z kilku opcji, z których użytkownicy mogą wybierać. Należą do nich blog, recenzje, wydarzenia, ambasadorzy Zenfolio, programiści, bezpłatne przewodniki.

Plany & Ceny: Ile kosztuje Zenfolio?

Zenfolio to usługa płatna, która oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny w celu przetestowania funkcji systemu. Plany różnią się bardzo pod względem funkcjonalności. Dlatego zalecamy zapoznanie się z funkcjami każdego planu przed jego subskrybowaniem. Plany są więc następujące:

 • Rozrusznik (60 USD rocznie) – konfigurowalna witryna hostująca zdjęcia, w pełni funkcjonalne portfolio z blogiem, nieograniczone miejsce na dane, układy mobilne, motywy, 50 darmowych utworów na pokazy slajdów, kontrola dostępu za pomocą haseł, archiwalne pliki RAW, nazwa domeny.
 • Zawodowiec (240 USD rocznie) – Wszystkie funkcje zawarte w planie początkowym plus możliwość zamawiania / sprzedaży produktów od Mpix, 7% opłaty za zamówienie, koszyk, maksymalny rozmiar pliku 64 Mb, dodawanie znaków wodnych i logo, narzędzia marketingowe, usunięte logo Zenfolio.
 • zaawansowane (360 USD rocznie) – niestandardowa opcja wysyłki, dostęp do konta dla wielu użytkowników, zarządzanie wydarzeniami za pomocą list uczestników, pełna edycja zamówień, natychmiastowa obsługa czatu na żywo, wsparcie telefoniczne, eksport ulubionych do Lightroom.

Warto wspomnieć, że miesięczne płatności są o 40% droższe w porównaniu do planów rocznych. Plany pochodzą średni koszt w kreatorach stron niszowych i bardzo się od siebie różnią. Plan startowy działa dobrze przy tworzeniu standardowego portfolio. Pro Plan pozwala na branding i sprzedaż treści. Plan zaawansowany zapewnia wysokiej jakości wsparcie techniczne i możliwość pracy w zespole lub prowadzenia akcji promocyjnych dla klientów.

Cennik Zenfolio

7% prowizji od sprzedaży nie wydaje się tutaj rozsądne. Z drugiej strony programiści są osobiście zainteresowani twoim sukcesem, co przyczynia się do wydajności wsparcia technicznego i ogólnej jakości Zenfolio. To standardowa praktyka.

Podsumowanie przeglądu Zenfolio

Zenfolio to zaawansowany kreator stron internetowych służący do tworzenia wielofunkcyjnych stron internetowych z portfolio. Szablony jakości w połączeniu z potężną funkcjonalnością systemu pozwalają polecić twórcę strony użytkownikom. Wady usługi nie są tak istotne, ale istnieją i są dość znaczące. Jest to szczególnie prawdziwe na początkowych etapach korzystania z platformy – ergonomia interfejsu jest czasami słaba.

Ważne jest to, że możesz szybko przesłać dowolną liczbę zdjęć i opublikować je na swojej stronie internetowej. Głównym zadaniem jest skonfigurowanie opcji projektowania i rozliczeń. Reszta jest znacznie prostsza. Czy Zenfolio działa dobrze dla początkujących? Bardziej prawdopodobne jest, że tak niż nie, ale musisz przyzwyczaić się do systemu i najpierw obejrzeć samouczek.

Centrum wsparcia musi zostać wyróżnione. To jest naprawdę profesjonalne. Wsparcie techniczne jest również dość dobrze rozwinięte. Koszt planów jest średni. Na uwagę zasługuje kreator stron internetowych, jeśli nie masz nic przeciwko jego interfejsowi. Okres próbny pozwoli ci zrozumieć, czy system jest wart swojej ceny.

Wypróbuj teraz Zenfolio

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map