Portfolio Adobe vs Squarespace

Portfolio Adobe vs Squarespace


Adobe Portfolio a Squarespace jsou dvě dobře rozpoznatelné platformy pro vytváření webových stránek, které jsou oblíbené u uživatelů na celém světě.

Oba byli na chvíli ve výklenku a díky svému snadnému použití a řadě funkcí vytvořili různé typy webových stránek si vytvořili jména. Přes některé společné věci, dvě platformy slouží různým cílům.

Stručný snímek:

Portfolio AdobeAdobe Portfolio – je webový tvůrce navržený hlavně pro vytváření chytlavých portfolií. Původně byl spuštěn, aby pomohl fotografům založit svou online veřejnou tvář. Software přináší některé základní funkce pro vytváření dynamických obrazových galerií, titulních stránek fotografů a další. Portfolio AdobeAdobe Portfolio – je webový tvůrce navržený hlavně pro vytváření chytlavých portfolií. Původně byl spuštěn, aby pomohl fotografům založit svou online veřejnou tvář. Software přináší některé základní funkce pro vytváření dynamických obrazových galerií, titulních stránek fotografů a další.

Čtvercový prostorSquarespace – je univerzálnější nástroj pro vytváření webových stránek. Spuštěno v roce 2014 jako systém pro správu obsahu SaaS, může se pochlubit intuitivním editorem WYSIWYG, výběrem přizpůsobitelných a responzivních šablon, intuitivním rozhraním a dalšími. Přestože byl původně spuštěn jako webový tvůrce obsahu, dnes umožňuje uživatelům vytvářet titulní stránky, profesionální portfolia, malé digitální obchody atd.. Čtvercový prostorSquarespace – je univerzálnější nástroj pro vytváření webových stránek. Spuštěno v roce 2014 jako systém pro správu obsahu SaaS, může se pochlubit intuitivním editorem WYSIWYG, výběrem přizpůsobitelných a responzivních šablon, intuitivním rozhraním a dalšími. Přestože byl původně spuštěn jako webový tvůrce obsahu, dnes umožňuje uživatelům vytvářet titulní stránky, profesionální portfolia, malé digitální obchody atd..

Dnešním rachotem není ve skutečnosti porovnat obě platformy, ale ukázat, jak by každá mohla pomoci v konkrétních situacích. Přestože Adobe Portfolio slouží svému hlavnímu cíli umožnit uživatelům vytvářet portfolia fotografů, Squarespace poskytuje trochu větší svobodu, pokud jde o typy webových stránek.

1. Snadné použití

Obě platformy tvrdí, že mají jednoduchý proces vytváření stránek. Obě platformy nevyžadují speciální znalosti ani kódovací dovednosti. Jinými slovy, můžete vytvořit web od nuly bez znalosti HTML / CSS. Adobe Portfolio by však mohlo vypadat trochu matoucí pro začátečníky, zejména od začátku, zatímco program Squarespace zjednodušil tento proces díky své intuitivní funkci WYSIWYG. Než se pustíme do technických podrobností, podívejme se na proces přihlášení.

Přihlašování

V této fázi mají obě platformy doslova stejný postup. Adobe Portfolio vás například požádá, abyste nejprve vybrali typ webu. Může to být portfolio pro vytváření dynamických galerií a předvádění vašich děl, stejně jako úvodní stránka představující online publikum. Squarespace stanoví stejný přístup. Systém vás požádá o zadání cílů projektu (prodej produktů, propagace vašich služeb atd.) Před registrací, aby vám umožnil vybrat si ze sady příslušných šablon, abyste mohli začít.

Jediný rozdíl je v tom, že Squarespace nabízí více možností, pokud jde o rozvržení. Současně můžete jednoduše přeskočit první fázi a přejít na seznam všech dostupných témat a vybrat si ten, který se vám líbí. Na druhou stranu je možné portfolio Adobe Portfolio integrovat do Google Cloud, což funguje dobře, kdykoli potřebujete aktualizovat již existující fotografie a obsah.

Poslední fází je přihlášení a zahájení procesu přizpůsobení. Obě platformy opět stanovují stejný přístup, díky kterému se můžete přihlásit pomocí sociálních účtů nebo účtů Google, nebo jednoduše uvést jméno a heslo uživatele. Zde jste na palubní desce s vybraným rozvržením.

Přečtěte si také: Přehled portfolia Adobe.

Editace šablony

Po úspěšném přihlášení se ocitnete na hlavním panelu s šablonou, kterou jste vybrali. Adobe Portfolio a Squarespace se v této fázi opět téměř neliší. Mají dokonce panel nástrojů se všemi funkcemi na stejném místě (v levém postranním panelu). Nicméně, Squarespace je dodáván s drag-and-drop editorem, zatímco Adobe Portfolio se trochu liší od tradičního WYSIWYG editoru.

Editor portfolia Adobe Editor portfolia Adobe

Použití Squarespace by bylo pro nováčky jednodušší. Mohou snadno změnit existující strukturu stránky rozvržení nebo navrhnout vlastní strukturu. Přesun nebo výměna bloků a prvků je velmi jednoduchá. Můžete je přeskupit a také zvolit panel nástrojů pro přidání mediálních souborů nebo jiných prvků. Zde máme Editor stylů s pokročilým nastavením nejen pro přesouvání nebo přidávání nových prvků, ale také pro jejich změnu velikosti, změnu písem a barev a další. Mimochodem, můžete ignorovat hotové šablony a implementovat svůj vlastní design z prázdného místa pomocí vlastních sekcí.

Editor stránky čtverců Editor stránky čtvercového prostoru

Platforma Adobe má trochu odlišné funkce přizpůsobení, i když její šablony připravené k použití také přicházejí s řadou úseků a stránek základní linie, které můžete změnit nebo přizpůsobit. Platforma nemá typický editor přetahování. To proces ztěžuje. Některé funkce jsou navíc matoucí, jako je vytvoření nové stránky od nuly, která nebude obsahovat žádné prvky nebo sekce z původního rozvržení. Ale celkový dojem je, že je stále docela snadné použití.

Přečtěte si také: Squarespace Recenze.

Portfolio Adobe vs Squarespace: Squarespace vám zabere méně času na vytvoření webové stránky od nuly. Celkový proces vytváření webových stránek však vypadá téměř stejně, s malými rozdíly, což Adobe Editor trochu komplikuje.

2. Vlastnosti a flexibilita

Bylo by špatné, kdybychom porovnávali Adobe Portfolio a Squarespace jako dva stejné tvůrce webových stránek, pokud jde o funkce a flexibilitu. Jak jsme již uvedli, slouží různým cílům. Budeme ale zdůrazňovat některé klíčové rozdíly.

Správa domén a hostingu

První věc, kterou musíme zmínit, je správa webových stránek. Squarespace je řešení typu vše v jednom, což znamená, že se systém postará o vaši doménu a hosting. Nemusíte hledat nejlepší serverové řešení. Jednoduše si vyberte plán podle svých cílů a získejte celou řadu funkcí, ať už potřebujete vytvořit digitální obchod nebo web pro malé firmy.

Nastavení domény portfolia Adobe Nastavení domény portfolia Adobe

Situace s portfoliem Adobe je složitější. Nemá vlastní hosting ani doménové řešení. Uživatelé se budou muset registrovat a hostovat své doménové názvy ručně. Dobrou zprávou je, že platforma se spojí s Namecheap, který bude hostit váš web v případě, že si koupíte doménu prostřednictvím portfolia Adobe. Špatnou zprávou je, že všechna nastavení budete muset zpracovat ručně, od uvedení požadovaných IP adres po úpravu záznamů DNS. Nováčci takový přístup jen těžko ocení.

Přečtěte si také: Co je to doménové jméno a jak fungují domény.

Nastavení SEO

Obě platformy umožňují uživatelům starat se o přívětivost SEO na svých stránkách. Samozřejmě by nikdy neměly být srovnávány s více platformami orientovanými na SEO jako WordPress, například, i když stále nabízejí určitou základní optimalizační funkci. Squarespace má docela přehlednou konfiguraci stránky s poli pro meta tituly a popisy. Bezproblémová integrace sociálních médií bude také dobrou výhodou pro nováčky. Ve všech případech, nevyžaduje se žádné kódování ani speciální dovednosti.

Nastavení čtvercového SEO Nastavení čtvercového SEO

Adobe Portfolio také velmi usnadňuje vylepšování SEO webu. Uživatelé mohou pomocí ovládacího panelu nahrávat favicon stránek pro lepší rozpoznávání, integrovat analytické nástroje a upravovat názvy a popisy se zaměřením na klíčová slova. Opět by nebylo nutné nic zvláštního.

Widgety a doplňky

Squarespace vypadá trochu univerzálnější, pokud jde o doplňky a widgety. Důvodem je však to, že portfolio Adobe se zaměřuje hlavně na budování dynamických galerií a kolekcí obrázků různých stylů. To je místo, kde platforma určitě vyhraje. Uživatelé mají šanci vytvořit doslova tolik fotogalerií, kolik potřebují. Speciální nástroje usnadňují jejich třídění podle kategorií pro snadný výpis.

Systém se navíc postará o vzhled vašich galerií díky automatizované změně velikosti. Systém optimalizuje vaše fotografie i místo na disku a synchronizuje vaše galerie s Adobe Cloud. Žádný problém, pokud již máte existující projekt a chcete importovat všechny své obrázky na nový web. Adobe Portfolio lze integrovat do Photoshop Lightbox, Behance nebo Adobe Stock, abyste mohli projekt aktualizovat několika kliknutími.

Zde však končí výhody portfolia Adobe. Ve skutečnosti nepřináší nic, s výjimkou funkcí vytváření a optimalizace galerií. Na druhou stranu má Squarespace výběr doplňků, mezi něž patří tlačítka pro sociální sdílení, integrovaná analytika a metriky, kontaktní formuláře a další. Současně bychom měli mít na paměti některé základní funkce elektronického obchodování poskytované společností Squarespace.

Funkčnost elektronického obchodu

Bez ohledu na to, jak zvláštní to zní, ale portfolio Adobe Portfolio nemůže nabídnout nic, co by se týkalo funkčnosti elektronického obchodování, proč je trochu divné s ohledem na jeho funkce vytváření titulních stránek. Co by měl fotograf udělat v případě, že chce nejen předvést svá díla, ale také prodávat služby online? Squarespace zde vypadá jako lepší volba.

Čtvercový eCommerce Čtvercový eCommerce

Systém také umožňuje vytvářet profesionální portfolia s výchozími funkcemi prodeje a malými digitálními obchody. Uživatelé mohou prodávat až 100 produktů a integrovat některé z nejpopulárnějších platebních možností, jako jsou PayPal nebo Stripe. Platforma má jednoduchý systém pro správu produktu, kde můžete měnit popisy produktů nebo nastavovat nové, editovat, cenu atd.

Přečtěte si také: Alternativy čtvercového prostoru.

Portfolio Adobe vs Squarespace: Adobe Portfolio vám umožňuje navštěvovat web, ale ve skutečnosti neprodává služby online. Nedostatek funkcí elektronického obchodování je prozatím obrovskou chybou. Zde vypadá Squarespace flexibilněji.

3. Návrh

Tabulka porovnání návrhů

Portfolio AdobeČtvercový prostor
Počet témat:12105
Vlastní motivy:&# x2714; ANO✘ NE
Cena motivů:Volný, uvolnitVolný, uvolnit
Vizuální editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Citlivý design:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO&# x2714; ANO

Adobe Portfolio rozhodně postrádá flexibilitu, pokud jde o design. Nabízí asi 12 různých šablon. Vypadají docela dobře a jsou mobilní reagovat. Systém však nenabízí mnoho funkcí pro navrhování a přizpůsobování na stránce. Ve skutečnosti musíte pracovat s tím, co měníte styly a velikosti galerie.

Squarespace má širší výběr témat. Uživatelé si mohou vybrat z asi 90 různých šablon, které běží hladce na stolních verzích, jakož i na různých typech mobilních zařízení. Celkový design šablon vypadá dobře.

Pro rychlejší vyhledávání jsou rozděleny do kategorií. Přístup k HTML / CSS na webu je dalším velkým plusem ve prospěch Squarespace. Ačkoli to bude fungovat pro zkušené vývojáře, mohou upravit stránku a styl, jakkoli potřebují. Ujistěte se, že máte přístup k Vývojářské platformě podle svého plánu. Měli bychom také zmínit tvůrce titulní stránky Squarespace s 29 připravenými k použití.

Přečtěte si také: Příklady webových stránek Squarespace.

Portfolio Adobe vs Squarespace: Squarespace se může pochlubit širším výběrem šablon kromě vlastního tvůrce titulní stránky a přístupu HTML / CSS.

4. Zákaznická podpora

V rámci Creative Cloud se portfoliu Adobe Portfolio podařilo získat obrovskou komunitu uživatelů a následovníků, kteří diskutují o různých technických a jiných problémech na mnoha fórech a stovkách vláken. Squarespace nemá tak obrovskou komunitu, ačkoli obě platformy nabízejí obecně stejný způsob, jak se spojit s týmem podpory:

 • Tiketový systém – oba tvůrci webových stránek nabízejí tradiční způsob odeslání e-mailu s reklamací nebo problémem. Tým podpory Squarespace však reaguje rychleji.
 • Návody a návody – zatímco Adobe Portfolio má obrovské Centrum nápovědy s množstvím článků a průvodců, Squarespace přichází s komplexnějším přístupem ke sdílení užitečných videonávodů, blogových příspěvků a dalších užitečné informační zdroje.

Co je důležitější, funkce Squarespace je vybavena funkcí Live Chat pro okamžité kontaktování a portfolio Adobe není.

Portfolio Adobe vs Squarespace: Squarespace nabízí uživatelům více způsobů, jak své problémy co nejrychleji vyřešit. Chybějící funkce živého chatu není pro uživatele portfolia Adobe zásadní, i když by to mohlo být hodně užitečné.

5. Cenová politika

Klíčovým rozdílem mezi platformami, pokud jde o tvorbu cen, je skutečnost, že portfolio Adobe je zdarma pro všechny předplatitele Adobe Creative Cloud. Pokud nejste na seznamu uživatelů služeb, bude situace ve skutečnosti stejná jako pro uživatele služby Squarespace. Oba systémy nabízejí několik balíčků na výběr v závislosti na vašich cílech a požadované funkčnosti.

Ceny čtverců se pohybují od 12 dolaru za osobní plán (dobré pro blogy a portfolia) až do 40 $ za měsíc s několika balíčky elektronického obchodu:

 • Podnikatelský plán stálo 18 $ měsíčně pro malý digitální obchod, který prodával několik položek.
 • Základní internetový obchod pro rostoucí digitální obchod v ceně 26 $ měsíčně.
 • Pokročilý internetový obchod pro velké eCommerce projekty prodávající stovky produktů.

Pokud jde o kreativní cloudové plány, jsou tyto:

 • Startovní plány budou – 9,99 $ za všechny oblíbené produkty včetně Photoshop CC, Lightroom CC a Lightroom Classic CC.
 • Rozšířený plán – 19,99 $ / měsíc se všemi produkty Adobe a 1 TB úložiště.
 • Kreativní cloudový kompletní plán – 52,99 $ / měsíc s neomezeným přístupem k celé sadě nástrojů a funkcí Adobe.

Portfolio Adobe vs Squarespace: Plány portfolia Adobe se mohou hodit profesionálním návrhářům, kteří mohou co nejlépe využít další produkty Adobe, jako je Photoshop. Pokud je nepotřebujete a jednoduše chcete vytvořit plně funkční web, je Squarespace lepší volbou.

Závěr

Naše dnešní recenze znovu dokazuje, že výběr tvůrce webových stránek, který splňuje vaše cíle, je prvním a nejdůležitějším krokem. Je nezbytné jasně porozumět vašim cílům i předchozím cílům projektu. Jakmile získáte úplný obrázek, bude volba stěží výzvou. Potřebujete profesionální portfolio nebo web s nadprůměrnou funkčností?

Portfolio AdobeAdobe Portfolio – je dobré, pokud jde o titulní stránky nebo portfolia kreativních fotografů. Kromě toho by to mohl být dobrý nápad, pokud plánujete používat i jiné produkty Adobe. Jako samostatný tvůrce webových stránek postrádá platforma flexibilitu, aby překročila dynamické galerie a sbírky obrázků. Portfolio AdobeAdobe Portfolio – je dobré, pokud jde o titulní stránky nebo portfolia kreativních fotografů. Kromě toho by to mohl být dobrý nápad, pokud plánujete používat i jiné produkty Adobe. Jako samostatný tvůrce webových stránek postrádá platforma flexibilitu, aby překročila dynamické galerie a sbírky obrázků.

Čtvercový prostorSquarespace – je flexibilnější software, který vám umožní nejen navázat svou přítomnost na webu, ale také prodávat online. Řešení all-in-one přichází s širší možností šablon, více funkcí pro přizpůsobení stránek a funkcemi elektronického obchodování. Čtvercový prostorSquarespace – je flexibilnější software, který vám umožní nejen navázat svou přítomnost na webu, ale také prodávat online. Řešení all-in-one přichází s širší možností šablon, více funkcí pro přizpůsobení stránek a funkcemi elektronického obchodování.

Vždy byste měli hledat příležitosti pro růst projektů a volit platformy, které rezervují více prostoru pro vývoj online obchodu.

Adobe Portfolio vs Squarespace: Srovnávací tabulka

Portfolio AdobeČtvercový prostor
1. Snadnost8 z 108 z 10
2. Funkce7 z 109 z 10
3. Návrh8 z 1010 z 10
4. Podpora9 z 109 z 10
5. Ceny9 z 108 z 10
Celkově:8,2 z 108,8 z 10
Zkus to nyní Zkus to nyní
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map