Adobe Muse vs. WordPress

Adobe Muse vs. WordPress


Adobe Muse a WordPress jsou dva populární tvůrci webových stránek navržení se stejným cílem, kterým je umožnit lidem vytvářet profesionální webové stránky od nuly. Obě platformy se však proti sobě staví z hlediska měkkých nástrojů pro vytváření webových stránek, které poskytují.

Zavádějí různé přístupy, pokud jde o snadnost použití, flexibilitu, design atd. Zároveň oba nástroje vyžadují různé úrovně technického zázemí.

Stručný snímek:

Adobe MuseAdobe Muse přichází jako webový nástroj pro návrh webových stránek dostupný pro Windows i Mac. Je ideální pro oddané a zkušené profesionály, kteří touží pracovat bez kódu. Systém byl spuštěn pod bannerem Adobe a umožňuje vytvářet vysoce profesionální a zároveň funkční webové stránky. Platforma je navíc dobrá pro vývojáře, kteří vyžadují spolupráci s vývojáři, aby pracovali jako tým. Klíčovým problémem s aplikací Adobe Muse je to, že již není podporováno. Uživatelé Creative Cloud již po květnu 2020 nebudou mít přístup k podpoře CC. Adobe MuseAdobe Muse přichází jako webový nástroj pro návrh webových stránek dostupný pro Windows i Mac. Je ideální pro oddané a zkušené profesionály, kteří touží pracovat bez kódu. Systém byl spuštěn pod bannerem Adobe a umožňuje vytvářet vysoce profesionální a zároveň funkční webové stránky. Platforma je navíc dobrá pro vývojáře, kteří vyžadují spolupráci s vývojáři, aby pracovali jako tým. Klíčovým problémem s aplikací Adobe Muse je to, že již není podporováno. Uživatelé Creative Cloud již po květnu 2020 nebudou mít přístup k podpoře CC.

WordPressWordPress je nejoblíbenější nástroj pro vytváření webových stránek na světě, díky kterému je snadné vytvořit jakýkoli typ webu pro uživatele bez technického zázemí. Ačkoli to může vyžadovat nějaký čas zvládnout, zjistíte, že je velmi snadné pracovat v intuitivním panelu. Uživatelé budou mít navíc neomezenou volnost přizpůsobení nebo integrace díky nekonečným widgetům, zásuvným modulům nebo službám třetích stran, na které se mohou hladce připojit. WordPress

WordPress bude stále lepší volbou, protože Adobe Muse již nebude poskytovat aktualizace systému ani technickou podporu. Na druhé straně ti, kteří již platformu mají, ji mohou nadále používat. Zároveň je stále k dispozici ke stažení. Z tohoto důvodu jsme zde, abychom porovnali a kontrastovali dva dobře rozpoznatelné tvůrce webových stránek.

1. Snadné použití

 • Adobe Muse. Stejně jako ostatní produkty poskytované tímto vývojářem, Muse není tak jednoduchá. Jedná se o profesionální nástroj, který bude zpočátku srozumitelný těm uživatelům, kteří již pracovali ve Photoshopu nebo Illustratoru na pokročilé úrovni. Není tajemstvím, že všechny programy Adobe mají podobné rozhraní, které se liší sadou nástrojů k plnění hlavního úkolu.

  Uživatelé, kteří jsou si vědomi nuancí rozhraní, jej snadno zvládnou, zatímco nováčci budou muset strávit nějaký čas, aby jej správně používali. Není snadné pochopit, jak by měl být použit bez předchozí přípravy.

  Adobe Muse Editor

  Pokud jste designér, budete se zde cítit pohodlně. Muse se do určité míry podobá Photoshopu, ve kterém můžete nakreslit rozvržení webových stránek. Naštěstí je produkt již populární a dnes najdete spoustu tutoriálů online.

  Budete se muset zhruba měsíc naučit systém od nuly a prozkoumat širokou škálu možností, které nabízí.

  Během několika dnů od prozkoumání služby však budete moci vytvořit webovou stránku. Je však třeba zmínit, že Muse se obvykle nepoužívá k vytváření jednoduchých webových stránek. K tomuto účelu jsou určeny i jiné systémy.

  Adobe Muse by měli používat ti z vás, kteří chtějí vytvářet výkonné projekty a mít dostatek času na zvládnutí systému. Proto zdůrazňujeme, že povrchní průzkum systému nebude stačit k využití potenciálu tohoto výkonného softwaru. Ve většině případů je k dosažení cíle třeba zhruba měsíc.

  Obvykle, je docela snadné zvyknout si na Muse. Rozhraní se zdá být na první pohled komplikované. Je logicky strukturován. Jakmile jednou prozkoumáte všechny nuance, nezapomenete na ně. Je to podobné jízdě na kole. Výrobek je určen k pravidelnému používání.

  Nemá smysl ovládat Muse jen proto, aby vytvořil promo web. Toto je potenciální platforma pro webové designéry, kteří chtějí získat příjmy.

 • WordPress. Rozpoznatelný CMS se postupem času vyvíjel. Zlepšil svůj systém pro editaci obsahu, což usnadnilo vytváření nových stránek, článků, kategorií atd. Samozřejmě to není tak jednoduché jako použití platformy WYSIWYG, protože nováčci mohou potřebovat nějaký čas, aby pochopili, jak systém funguje. Ale jakmile zjistíte hlavní problémy, řešení ovládacího panelu WordPress bude hračkou.

  WP pro začátečníky

  Přístrojová deska obsahuje všechny potřebné nástroje umístěné v levém postranním panelu. Zde máme vše od obecného nastavení po vzhled, pluginy atd. Špatnou zprávou je, že budete muset přidat, nastavit a aktualizovat všechny pluginy sami. Dobrou zprávou je, že proces je 100% bezproblémový. Systém vám automaticky připomene všechny nové dostupné aktualizace. Vytváření stránek je také velmi jednoduché díky aktualizovanému editoru obsahu, který nabízí více prvků na stránce k přidání. Můžete vkládat videa, umístit značku „Číst více“, vkládat obrázky, texty, nadpisy a další. WordPress přichází s rychlou a snadnou inline editací.

  Editor stránky WordPress

  WP pro profesionály

  Kromě základních funkcí a nástrojů pro úpravu šablon nabízí CMS pokročilý přístup k webovým stránkám CSS / HTML. Profesionální programátoři nebo weboví designéři nemusí stále upravovat vlastní motivy nebo rozvržení. Mohou použít své kódovací schopnosti k vytvoření jakéhokoli stylu nebo designu webové stránky, který potřebují.

  Editor kódu WordPress

Adobe Muse vs. WordPress: WordPress vypadá všestranněji, pokud jde o snadné použití. Hodí se zkušeným uživatelům i nováčkům, zatímco Adobe Muse se více zaměřuje na profesionální designéry. Práce s Adobe Muse navíc vyžaduje další stahování, zatímco WordPress je systém CMS, který vám umožní vytvářet webové stránky online bez dalšího softwaru.

2. Vlastnosti a flexibilita

 • Adobe Muse. Software je představován rozhraním, kde můžete nakreslit rozvržení webových stránek, vložit obrázky, texty, tlačítka, nabídky, přidat všestranné efekty atd. Po dokončení projektu můžete uložit svůj kód do svého počítače nebo jej nahrát do hostingu prostřednictvím zabudovaný FTP kanál hned od začátku.

  Muse se při vývoji vstupních stránek efektivně projevuje, ale můžete také vytvořit promo weby a portfolia. V důsledku toho umožňuje vytvářet malé jednostránkové a vícestránkové webové stránky s individuálním designem.

  Widgety Adobe Muse

  Zvláštností systému je, že zde nemáte žádný online dashboard. Všechny změny projektu by měly být provedeny v programu, aktualizace stránky prostřednictvím FTP. To však není tak obtížné.

  Princip zůstává stejný jako při práci s ovládacím panelem prohlížeče, ale pokud jde o Muse, váš kontrolní bod bude nalezen mimo prohlížeč. Výhodou je, že budete moci své projekty ukládat do jakéhokoli cloudu nebo je nahrávat na bezplatný hosting. To znamená, že můžete hodně trénovat, aniž byste museli platit za hosting a doménu.

  Za zmínku stojí, že budete moci vytvořit citlivé webové stránky a ty, které přicházejí s pevnou šířkou. Možnosti webové propagace jsou standardní – meta-tagy, tituly, tlačítka sociálních sítí, tvorba sitemap.xml a nastavení Google Analytics pro shromažďování statistik.

  Adobe Muse Sitemap Editor

  Můžete také vytvořit malé internetové obchody s Muse – systém ve výchozím nastavení podporuje transakce PayPal. Extra widgety přispějí k přitažlivému vzhledu front obchodu.

  Nedoporučujeme však používat tento software k vytváření platforem elektronického obchodu ze dvou jednoduchých důvodů: budete muset udělat vše ručně a neexistuje žádná možnost dynamické aktualizace obsahu. To je komplikované a nepohodlné.

  Celkově vzato, možnosti Muse stačí k vytvoření působivých návrhů webových stránek. V kombinaci s Photoshopem přispívá místní editor k vizuální přitažlivosti jakéhokoli projektu, bez ohledu na jeho složitost. Musíte se jen naučit, jak ji používat.

 • WordPress. Samotná platforma CMS nenabízí konkrétní funkce. Jedná se však o software s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že máte možnost integrovat jakoukoli službu třetí strany, používat jakékoli téma nebo plugin kompatibilní s WP. Klíčové vlastnosti jsou následující:

  • Nekonečný výběr doplňků – jednoduše přejděte do části „Pluginy“ na hlavním panelu WP a vyhledejte požadovaný widget. Seznam pluginů je nekonečný. Zde máte kontaktní formuláře, nástroje pro e-mailový marketing, antispamové systémy, analytické nástroje, moduly pro optimalizaci SEO, galerie a další. Instalace pluginu je zpravidla velmi jednoduchá, i když je třeba stále aktualizovat jejich aktualizace ručně.
  • Bezproblémová integrace – zda potřebujete integrovat Google Analytics nebo propojit svůj web s účtem MailChimp, budete muset dokončit několik jednoduchých fází.
  • WooCommerce – Webové stránky WordPress mají zabudovanou základní funkci elektronického obchodování, kterou lze používat zdarma. Balíček zdarma vám samozřejmě neumožní vytvořit rostoucí digitální obchod. Současně můžete i přesto nastavit jednoduchý obchod bez zvláštních technických triků.
  • WooCommerce - výkladní skříň

  • SEO-přátelské weby – Dostupné pluginy vám umožní posílit SEO pozice vašeho webu vytvořením článků, meta titulů a popisů pro SEO. Systém umožňuje označit speciální atributy obrázků, upravit adresy URL, vytvořit název a popis SEO webu, označit klíčová slova pro zaměření, vytvořit čitelné texty a další.

Adobe Muse vs. WordPress: Adobe Muse se více zaměřuje na poskytování nástrojů pro webový design k vytváření prvků a sekcí. WordPress vypadá všestranněji, pokud jde o přizpůsobení a aplikace, díky nimž může web vypadat uživatelsky přívětivější a poutavější a propagovat váš projekt online.

3. Návrh

 • Adobe Muse. Tento software je v podstatě pokročilý grafický editor, který by měl být použit k vytváření rozvržení webových stránek. Je to hezká volba navrhovat šablony od nuly (viz příklady múzy).

  Můžete si vybrat velikost webové stránky, označit ji, přidat libovolné prvky (podpisy, tlačítka, karty, textové bloky, formuláře, nabídky, posuvníky, videa, efekty atd.) A upravit je podle vašich potřeb. Nejsou zde žádné limity. Ti z vás, kteří pracovali ve Photoshopu, pochopí, co máme na mysli.

  Kromě vytváření jednotlivých návrhů si můžete stáhnout libovolné množství z webu. K dispozici je spousta rozvržení. Většina z nich je zdarma. Mohou je použít nováčci Muse. Takto budete moci porozumět struktuře šablon a naučit se s nimi pracovat.

  Témata Adobe Muse

  Celkově vzato je lepší vytvářet šablony sami. Pokud se chcete stát profesionálním web designem, nemá smysl používat hotové projekty. Muse umožňuje vytvářet rozvržení různých úrovní složitosti. Čím lépe ovládáte jeho funkce, tím působivější bude výsledek a váš zisk bude.

  Ti uživatelé, kteří budou vydělávat peníze vytvářením ohromujících klientských webů, jsou povinni tento systém ovládat. Proto byste se měli zaměřit na prozkoumání všech možností Muse. Výsledek přijde včas.

 • WordPress. Přestože Adobe Muse je tvůrcem webových stránek pro samotné designéry, WordPress z tohoto pohledu vypadá všednější. Na jedné straně přináší nekonečný výběr témat pro jakýkoli typ webu. Kategorie šablon zahrnují blogování, eCommerce, malé firmy, profesionální portfolia, jednostránkové weby atd. Výběr je opravdu obrovský.

  Na druhou stranu většina šablon vypadá docela stejně. Mají typickou strukturu se stejnými rozvrženími, řezy nebo prvky. Dobrým řešením problému mohou být prémiové šablony. Vypadají aktuálně a stylově. Placené rozložení vypadá lépe než téma zdarma, i když cena se pohybuje od 28 do 200 $ a ještě více. Dobrou zprávou je, že bezplatná i placená témata jsou mobilní.

Adobe Muse vs. WordPress: Profesionální design ocení Adobe Muse jako nejuznávanější pokročilé nástroje pro navrhování, které jim umožní čerpat web od začátku s jedinečnými tlačítky, prvky nebo sekcemi. Na druhé straně šablony WordPress sledují nejnovější trendy v designu webových stránek, zatímco Adobe Muse již není podporována. To znamená žádné aktualizace a vylepšené nástroje. Je velmi pravděpodobné, že budete mít web založený na Muse, který je zastaralý.

4. Zákaznická podpora

 • Adobe Muse. Adobe nabízí oficiální technickou podporu a neformální podporu komunity uživatelů. Návody a manuály jsou snadno dostupné online. Obecně s tímto softwarem nejsou žádné problémy. Musíte jen zvládnout to, abyste získali maximum ze svých funkcí.

 • WordPress. Open-source platforma nemá typickou zákaznickou podporu, pokud jsme zvyklí. Uživatelé by neměli očekávat, že funkce chatu nebo telefonní čísla okamžitě vyřeší technické nebo jiné problémy. Neexistuje žádný systém prodeje vstupenek ani e-mailová podpora.

Na druhé straně tisíce videí na YouTube popisují každý krok při vytváření webové stránky pomocí WordPress od zahájení instalace a aktualizace různých pluginů. Kromě toho můžete narazit na velmi živá fóra zaměřená na WP, kde zkušené profesionály pomáhají nováčkům nebo jednoduše diskutují o různých otázkách. Přestože je WordPress jednou z nejdéle fungujících platforem pro vytváření webových stránek na trhu, může se pochlubit stovkami aktivních komunit dostupných online.

Adobe Muse vs. WordPress: WordPress je zde bezpochyby vítěz, protože Adobe Muse již není podporována. Uživatelé zůstanou sami od začátku 202.

5. Cenová politika

 • Adobe Muse. Program je součástí balíčku Creative Cloud a je poskytován prostřednictvím placeného předplatného. Celý balíček nebo Muse můžete zakoupit samostatně. Roční plán stojí 179,88 $, zatímco měsíční platba představuje 14,99 $.

  Software také nabízí měsíční zkušební verzi, která umožňuje testování systému zcela zdarma. Když už mluvíme o nákladech, měli bychom také zmínit náklady na doménu a hosting ($ 5 – $ 10 / mo, respektive 12 $ / rok). Po zakoupení Muse můžete vytvořit neomezený počet webů.

 • Adobe MuseWordPress
  Možnosti cen:&# x2714; Roční plán, placené měsíčně (14,99 $ / měsíc);
  &# x2714; Roční plán,
  předplacené (179,88 $ / rok);
  &# x2714; Měsíční plán (24,99 $ / měsíc).
  ✓ CMS (0 $);
  Hosting a doména ((2,95 $ / měsíc));
  ✓ Placené pluginy (od 10 $ / měsíc);
  ✓ Placená témata (od 25 $).
  Funkce:✓ bezplatné aktualizace;
  ✓ Prémiová písma;
  ✓ 20 Gb cloudového úložiště.
  ✓ Zdarma k použití;
  ✓ Tisíce témat;
  ✓ Univerzální pluginy;
  ✓ Fórum Společenství.
 • WordPress. Platforma je 100% zdarma k použití. Díky tomu je většina začátečníků tak šťastná. Jakmile se však ponoříte hluboko do stavebního procesu, zjistíte, že WordPress stále vyžaduje minimální náklady. Za prvé, budete potřebovat hosting pro vaše webové stránky. Zde bude Bluehost nejlepší sázkou. Poskytoval serverová řešení optimalizovaná pro WP, bezplatná témata, bezproblémovou integraci s uživatelským dashboardem WordPress a spoustu dalších funkcí pro hostování a úpravu webů založených na WP.

  Za druhé, možná budete toužit po tom, aby vám vyplacená platila. Prémiové šablony stojí někde mezi 28 a 200 $. V neposlední řadě vás budou prémiové pluginy a předplatné služeb stát také několik dalších dolarů.

Adobe Muse vs. WordPress: Navzdory všem dodatečným nákladům vypadá WordPress v porovnání s Adobe Muse jako nákladově efektivnější řešení, zejména pokud dlouhodobě vytváříte dlouhodobý projekt..

Závěr

Výběr tvůrce webových stránek závisí na různých faktorech. Jaký typ stránek potřebujete? Jakým cílům bude sloužit? Kdo jsou vaše osobnosti kupujícího? Přestože Adobe Muse je lepší pro profesionální webové designéry, kteří mohou chtít vytvářet webové stránky pro své zákazníky, WordPress slouží hlavně pro účely vlastníků jednotlivých stránek, ať už zahrnují online obchodní zastoupení nebo eCommerce..

Adobe MuseAdobe Muse je profesionální nástroj pro webový design pro zkušené profesionály, kteří mohou potřebovat web pro své vlastní účely nebo pro účely zákazníků. Nabízí výběr komplexních návrhářských nástrojů, stylů a nástrojů pro přizpůsobení každé sekce, kterou potřebujete. Špatnou zprávou je, že platforma již není podporována. Je stále k dispozici ke stažení, ale bez budoucích aktualizací nebo vylepšení. Jinými slovy, uživatelé nikdy nedostanou aktuální nástroje pro vytváření webových stránek, aby mohli vytvářet módní weby. Adobe MuseAdobe Muse je profesionální nástroj pro webový design pro zkušené profesionály, kteří mohou potřebovat web pro své vlastní účely nebo pro účely zákazníků. Nabízí výběr komplexních návrhářských nástrojů, stylů a nástrojů pro přizpůsobení každé sekce, kterou potřebujete. Špatnou zprávou je, že platforma již není podporována. Je stále k dispozici ke stažení, ale bez budoucích aktualizací nebo vylepšení. Jinými slovy, uživatelé nikdy nedostanou aktuální nástroje pro vytváření webových stránek, aby mohli vytvářet módní weby.

WordPressWordPress je nesmrtelná platforma CMS, která je na trhu již nějakou dobu. Nikdy se nepřestává vyvíjet a nabízí pravidelná vylepšení obsahu, spoustu nových pluginů, aktuální témata přátelská pro mobily a flexibilitu, pokud jde o kódování CSS / HTML nebo řešení hostování.. WordPress

Stručně řečeno, je jasné, že WordPress je lepší volbou, zatímco Adobe Muse se chystá dokončit svou dlouhou procházku po aréně budovy. Výkon byl dobrý, ale je u konce. Na druhé straně je WordPress stále na cestách.

Přehled srovnávací tabulky

Adobe MuseWordPress
Snadnost použití:Adobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPress
Funkce:Adobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPress
Vzory:Adobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPress
Zákaznická podpora:Adobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPress
Ceny:Adobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPress
Celkové skóre:Adobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPressAdobe Muse vs. WordPress

Vyzkoušejte WordPress Now

Je to zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map