Alternativy aplikace Adobe Dreamweaver

Alternativy aplikace Adobe Dreamweaver


Adobe Dreamweaver – je výkonný vizuální editor vyvinutý pro zkušené profesionály. Nabízí sadu vylepšených nástrojů pro návrh webových stránek dostupných v balíčku ke stažení softwaru. Produkt je součástí komerčního balíčku Adobe a nabízí různé funkce pro vytváření jedinečných maket webových stránek.

Navzdory všem výhodám, které Dreamweaver přináší, je software poněkud složitý. Kromě toho se v průběhu let stala docela zastaralou. Platforma je navíc spíše vizuálním editorem než tvůrcem webových stránek s úplným cyklem. V rámci svého balíčku nenabízí hosting ani doménu. Zaměřuje se především na budování mobilních témat s hloubkovým kódováním.

Z tohoto důvodu by uživatelé mohli chtít těžit z jednodušších a flexibilnějších řešení se všemi možnostmi již zahrnutými do plánu. Nějaký populární tvůrci webových stránek přicházejí s rozšířenou funkčností i za nižší nebo nulovou cenu. Pojďme se tedy podívat na alternativy Dreamweaveru, které se mohou ukázat jako lepší volba.

Nejlepší alternativy k Adobe Dreamweaveru:

 1. WIX – nejlepší bezplatná alternativa Adobe Dreamweaver
 2. WordPress – alternativa zdarma Dreamweaveru (CMS)
 3. Webflow – responzivní nástroj pro návrh webových stránek
 4. Mobirise – bezplatný software pro webový design jako Dreamweaver
 5. Pinegrow – profesionální vizuální editor
 6. Závorky – lehký textový editor s otevřeným zdrojovým kódem
 7. Aptana Studio – otevřené vývojové prostředí IDE
 8. BlueGriffon – moderní a bezplatný editor HTML
 9. Apache NetBeans – Open Source IDE pro Windows, Mac, Linux
 10. openElement – výkonný & Intuitivní editor
 11. Google Web Designer – program pro Windows, Mac a Linux
 12. TOWeb – responzivní web a software pro tvorbu online obchodu
 13. CoffeeCup – responzivní nástroje pro webový design a HTML software
 14. Microsoft Expression Web – plně vybavený profesionální nástroj

Wix – nejlepší bezplatná alternativa Adobe Dreamweaver

Wix - nejlepší bezplatná alternativa Adobe Dreamweaver

Wix – je dokonalý tvůrce webových stránek s miliony aktivních uživatelů a podporovaných online projektů. Je to nejflexibilnější řešení pro nováčky, kteří chtějí vytvořit úžasné stránky s nulovým kódováním. Platforma obsahuje dostatek nástrojů, které vám umožní vytvořit ze vstupních stránek a webové stránky pro malé firmy do digitálních obchodů a další.

 • Jednoduchý, ale výkonný editor – Wix se zcela spoléhá funkce drag-and-drop což usnadňuje vytváření webových stránek a stránek navzdory struktuře a složitosti. Kromě toho budou zkušení uživatelé moci přizpůsobit své webové stránky několika jedinečnými a na míru navrženými prvky.
 • Umělá inteligence – systém používá platformu Wix ADI, která automaticky vytváří weby na základě preferencí uživatelů, typů projektů a funkcí, které můžete potřebovat. Získáte připravený web se všemi potřebnými nástroji a možnostmi již integrovanými.
 • Wix Corvid – nástroj pro pokročilý vývoj webových aplikací. Intuitivní vizuální tvůrce umožňuje uživatelům vypořádat se s front-endovým vývojem nebo upravovat přes 100 prvků uživatelského rozhraní. Tento nástroj lze použít k úpravě a přizpůsobení některých bloků i celého webu.

Cena Wix: platforma je zpočátku zdarma k použití. Můžete to vyzkoušet bez utrácení dolaru. Ale pokud chcete využít řešení all-in-one pomocí a bezplatná doména, celá řada stylových platforem a přístup ke všem aplikacím, plán Combo je skvělý nápad začít. V případě fakturace ročně to stojí 13 $. Wix také nabízí samostatné plány pro eCommerce projekty začínající na 23 USD měsíčně.

Vyzkoušejte Wix zdarma

WordPress – alternativa zdarma Dreamweaveru (CMS)

Wordpress - bezplatná alternativa Dreamweaveru (CMS)

WordPress – je # 1 CMS platforma která poskytuje maximální flexibilitu a svobodu webového designu. Platforma je zcela zdarma k použití, i když budete muset starat o domény a hosting. Naštěstí nabízejí různí poskytovatelé hostingu Serverová řešení optimalizovaná WP které promění WordPress v plnohodnotnou a víceúčelovou platformu pro vytváření webových stránek.

 • Open-Source CMS – své webové stránky můžete libovolně přizpůsobit. Systém nevyžaduje speciální dovednosti. Vše, co potřebujete, je trochu znalosti HTML. I když tyto dovednosti nemáte, WordPress je stále dobrou volbou pro vytváření různých typů webových stránek.
 • Nekonečné pluginy – WordPress je pravděpodobně nejlepší platformou z hlediska přizpůsobení. Dodává se s tisíci různých pluginů, které optimalizují, propagují, chrání, vylepšují nebo upravují váš projekt. Všechny pluginy se snadno nastavují a instalují. Jo, a většina z nich je zdarma k použití.
 • Tisíce responzivních témat – obrovská kolekce šablon zahrnuje bezplatná i placená prémiová témata, která uspokojí požadavky uživatelů. Kromě toho si uživatelé mohou každé rozložení přizpůsobit nebo dokonce upravit zdrojový kód.

Cena WordPress: samotný CMS je zcela zdarma. Budete však muset zaplatit za doménu a hosting. Nejlepším způsobem je zvolit poskytovatele optimalizované pro WordPress, například Bluehost. Nabízí bezproblémovou integraci WP, automatické aktualizace, zálohování, jednoletou doménu a výkonný hosting WP již od 2,95 $ měsíčně, zatímco plán Choice Plus s neměřenou šířkou pásma pro neomezené webové stránky vás bude stát pouze 5,45 $ měsíčně.

Vyzkoušejte WordPress Now

Webflow – responzivní nástroj pro návrh webových stránek

Webflow - responzivní nástroj pro návrh webových stránek

Webflow – je software, který vám umožní vytvářet profesionální a responzivní weby. Platforma je docela složitá, protože se zaměřuje hlavně na zkušené vývojáře a designéry webových stránek. Zároveň má výkonný vizuální editor, který umožňuje vytvářet webové stránky a dokonce i digitální obchody bez kódování nebo typických šablon..

 • Webflow CMS pro designéry – nástroj umožňuje navrhnout jakoukoli strukturu obsahu. Pomocí CMS mohou uživatelé přidat obsah ručně nebo pomocí API a poté jej upravit ve spolupráci s editory, správci obsahu atd.
 • Výkonný webový editor – systém poskytuje sílu kódování CSS a HTML na vizuálním plátně. Kromě toho můžete vytvářet různé prvky interakce, animace a další věci, aby návštěvníci zůstali v kontaktu. Navíc si můžete vybrat hotové téma a také jej upravit.
 • Vložené úpravy – Neváhejte aktualizovat nebo upravovat své webové stránky kdykoli, aniž byste museli přepínat mezi několika obrazovkami. Všechny změny budou automaticky uloženy v reálném čase.

Cena webového toku: uživatelé si v současné době mohou vybrat ze tří hlavních plánů. Zahrnují Basic, CMS a Business v ceně 12, 16 a 36 $ za měsíc. Cena závisí na typu a složitosti webových stránek.

Vyzkoušejte Webflow zdarma

Mobirise – bezplatný software pro webový design jako Dreamweaver

Mobirise - bezplatný software pro webový design jako Dreamweaver

Mobirise – je tvůrce webových stránek offline. To znamená, že jej můžete používat, ať už máte připojení k internetu nebo ne. Uživatelé by si měli nechat software nainstalovat a nainstalovat, aby získali plný přístup k jeho funkcím. Platforma se snadno používá a umožňuje vám vypořádat se s různými úkoly bez technických dovedností.

 • Intuitivní editor – editor používá funkci drag-and-drop. Struktura stránky se skládá z bloků, které můžete snadno přesunout, změnit jejich uspořádání nebo upravit pomocí pokročilých nastavení.
 • Software spouštěný pomocí spouštěcího systému – Mobirise umožňuje vytvářet citlivé a mobilní projekty, které fungují stejně dobře na různých zařízeních i přes operátora a operační systém.
 • 100% kompatibilita – balíček ke stažení lze použít s Mac nebo Windows OS.
 • AMP Builder – funkce zavádí AMP (Zrychlená mobilní stránka) stavitel. Pomáhá vytvářet webové stránky založené na obsahu, které se načítají rychleji na různých zařízeních. Každý článek dostane od společnosti Google ikonu AMP, zatímco vyhledávací modul je nejprve vybírá, aby se zobrazily.

Mobirise cena: samotný tvůrce webových stránek je zdarma. Nebudete však moci používat všechny jeho funkce a nebudete mít přístup k výběru šablon. Cena za celoživotní licenci obsahuje všechna výhoda Mobirise. Standardní cena sady pro kompletní tvorbu webových stránek je 4019 USD. Systém však v současné době nabízí 97% slevy s možností, ale celý balíček za pouhých 99 $.

Vyzkoušejte Mobrise zdarma

Pinegrow – profesionální vizuální editor

Pinegrow - profesionální vizuální editor

Pinegrow – je pokročilý editor webových stránek vyvinutý pro profesionální webové designéry a programátory. Platforma přichází jako software ke stažení se spoustou skvělých funkcí pro vytváření responzivních webů v počítačích Mac, Windows nebo Linux.

 • Výkonné vizuální nástroje – získáte sadu nástrojů pro přesun, úpravy, úpravy nebo přidání nových prvků HTML a CSS. Rozhodněte se pro opakovač, který vloží vybraný prvek a upravte celé rozvržení několika pohyby.
 • Režim vícenásobného prohlížení a úprav – uživatelé mají možnost zkontrolovat, jak web běží na různých zařízeních. Systém automaticky analyzuje všechny styly, aby zjistil možné body přerušení.
 • Vlastní CMS – systém lze použít jako vlastní platformu CMS pro statické stránky HTML. Usnadní správu obsahu a prvků webových stránek.

Cena borovice: Pinegrow nabízí několik fakturačních modelů. Zahrnují měsíční a roční předplatné a celoživotní licence. Druhá možnost je pravděpodobně nejlepší, zatímco cena licence Pro začíná od 99 $. Balíček je v současné době k dispozici se slevou 50%.

Vyzkoušejte Pinegrow zdarma

Závorky – lehký, textový editor s otevřeným zdrojovým kódem

Závorky - lehký, textový editor s otevřeným zdrojovým kódem

Závorky – je super lehký a jednoduchý textový editor. Tento software byl navržen a vytvořen pro kodéry a webové designéry, jakož i pro front-end vývojáře. Nabízí sadu snadno použitelných vizuálních nástrojů pro úpravu zdrojového kódu a vytváření nových skriptů nebo prvků od nuly.

 • Lehký, ale výkonný – v jednom okně můžete pracovat s několika částmi kódu. Použijte svůj osobní identifikátor pro kódování bez vyskakovacích oken. Pomocí selektoru CSS můžete použít jakýkoli prvek přímo v prohlížeči. Má také podporu pro inline editaci.
 • Uživatelé s hranatými závorkami si mohou zdarma stáhnout různá rozšíření. Dodávají se s podporou vícejazyčných závorek, generátory komentářů, vlastními barevnými tématy atd.
 • Režim živého náhledu – váš projekt lze bezproblémově propojit s prohlížečem v reálném čase. To vám umožní provádět všechny změny živé a uvidíte, jak ovlivňují celkový projekt.

Cena v závorkách: software je volně použitelný. Můžete si jej stáhnout z oficiálních webových stránek a ze všech dostupných rozšíření.

Vyzkoušejte závorky zdarma

Aptana Studio – otevřené vývojové prostředí IDE

Aptana Studio - otevřené vývojové prostředí IDE

Aptana Studio – je výkonný a rychlý vývoj webových aplikací IDE. Open-source platforma byla přestavěna. Po zavedení nejnovější verze Studio 3 nyní nabízí řadu nových funkcí. Systém se může pochlubit více než 6 000 000 stažení. Je určen především k tomu, aby vývojářům umožnil co nejrychleji vytvářet webové aplikace.

 • Komplexní pomoc při kódování – software je dodáván s integrovanými kódovacími soupravami první pomoci tváří v tvář pomoci HTML, CSS, PHP a JS.
 • Vestavěný debugger – skvělá funkce pro proces automatického ladění. Systém má integrovanou Ruby & Rails a JavaScript debugger k detekci a odstranění možných zlomů.
 • Přizpůsobitelné IDE – uživatelé si mohou volně přizpůsobovat aplikaci IDE a vytvářet použitelný vývojový ekosystém pomocí skriptů ze seznamu vlastních příkazů.

Aptana Studio cena: software je zcela zdarma k použití.

Vyzkoušejte Aptana Studio zdarma

BlueGriffon – moderní a bezplatný editor HTML

BlueGriffon - moderní a bezplatný editor HTML

BlueGriffon – je drag-and-drop premise platforma, která byla vytvořena, aby weboví návrháři a vývojáři mohli vytvářet PUB dokumenty a webové stránky od nuly. Systém využívá funkce WYSIWYG. Licence ke stažení obsahuje šablony webových stránek, šablony stylů a další funkce.

 • Automatické aktualizace – nemusíte se starat o aktualizace systému. Po zavedení nové verze budou všechny funkce upraveny.
 • Vstupní stránky & Webové formuláře – uživatelé budou moci vytvářet své vlastní formuláře od nuly a používat hotové šablony vstupních stránek a upravovat maketu.
 • Import Export – systém je dodáván s funkcí exportu / importu obsahu ke stažení vlastních šablon a prvků nebo nahrání souborů webových stránek.

Cena BlueGriffon: produkt je k dispozici ve dvou hlavních licencích ke stažení s doživotními cenami. Zahrnují základní licenci, která stojí 75 dolarů, a licenci EPUB, která stojí 195 USD. Věnujte pozornost tomu, že konečné náklady nezahrnují DPH, která bude během nákupu vykoupena.

Vyzkoušejte BlueGriffon zdarma

Apache NetBeans – Open Source IDE pro Windows, Mac, Linux

Apache NetBeans - Open Source IDE pro Windows, Mac, Linux

Apache NetBeans – je platforma pro vytváření webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem, která pomáhá vyvíjet mobilní a webové aplikace. Dodává se s integrovanou funkcí ladění kromě správy nasazení, nástrojů pro úpravy kódu atd. Systém podporuje několik jazyků a má pokročilé vývojové rozhraní.

 • Pokročilý editor kódu – editor dokáže zvýraznit různé části zdrojového kódu sémanticky i syntakticky.
 • Vícejazyčné aplikace – NetBeans nabízí kromě průvodců kódováním hotové šablony a editory pro vývoj mobilních a desktopových aplikací v jazycích Java, PHP a dalších programovacích jazycích.
 • Pluginy – software lze rozšířit pomocí vlastních pluginů. Seznam doplňků a widgetů je k dispozici na portálovém portálu Apache NetBeans.

Cena Apache NetBeans: software je zdarma k použití a stahování. Týká se to nejen starších, ale i nově aktualizovaných verzí.

Vyzkoušejte Apache NetBeans zdarma

openElement – výkonný & Intuitivní editor

openElement - výkonný a intuitivní editor

openElement – je víceúčelová webová platforma. Majitelům webových stránek pomáhá upravovat své webové stránky, implementovat efektivní taktiku SEO optimalizace, upravovat zdrojový kód a měnit některé prvky webových stránek pomocí výkonného editoru kódu. Kromě toho poskytuje nástroje pro správu databází a některé další užitečné funkce:

 • Technologie drag-and-drop – editor webových stránek je dodáván s integrovanou funkcí drag-and-drop, která usnadňuje proces přizpůsobení.
 • Citlivý design – vytvářet webové stránky a rozvržení přizpůsobené pro mobily. Náhled projektů z více zařízení.
 • SEO – software umožňuje minimalizovat kód a optimalizovat mediální obsah (obrázky a videa). Výsledkem jsou lepší zkušenosti uživatelů a vyšší pozice vyhledávačů.

openElement cena: uživatelé si mohou software stáhnout zcela zdarma s nulovými poplatky nebo poplatky za obnovení.

Vyzkoušejte openElement zdarma

Google Web Designer – program pro Windows, Mac a Linux

Google Web Designer - program pro Windows, Mac a Linux

Google Web Designer – je vizuální nástroj vyvinutý pro začátečníky, kteří chtějí pracovat vizuálně, aniž by se ponořili hluboko do zdrojového kódu. Tato platforma je vhodná zejména pro navrhování reklamních bannerů nebo jednoduchých webových stránek HTML5. Ačkoli to nebude fungovat pro větší projekty, stále se může hodit s ohledem na následující funkce.

 • Samostatný software – Web Designer je samostatný produkt Google, který je zcela kompatibilní se všemi hlavními operačními systémy. Může být použit s Windows, Mac nebo Linux na stejné úrovni produktivity.
 • Rozložení tekutin – jednoduchý nástroj pro práci s rozměry prvků. Umožňuje nastavit šířku, výšku nebo jiné parametry v procentech. Stejná technologie platí pro umístění některých prvků.
 • 3D vytváření – skvělý nástroj ke kontrole, jak každý ze prvků vypadá ze všech stran. Funkce ve skutečnosti umožňuje přehled prvků ve 3D z různých úhlů.

Cena webového vývojáře Google: program je zdarma ke stažení a použití bez omezení.

Vyzkoušejte Google Web Designer zdarma

TOWeb – responzivní web a software pro tvorbu online obchodu

TOWeb - responzivní web a software pro tvorbu online obchodu

TOWeb – je jednoduchý webový tvůrce navržený speciálně pro nováčky. Tento software je docela jednoduchý, což je plus pro netechnické techniky. Abyste mohli začít a pracovat online, stačí ji nainstalovat, vybrat šablonu, přidat obsah a zveřejnit. Uživatelé navíc ocení některé užitečné doplňky.

 • Citlivé webové stránky – TOWeb usnadňuje vytvoření jediného webu HTML5 nebo CSS3, který bude stejně dobře fungovat na jakémkoli mobilním zařízení. Systém je dodáván s integrovaným přístupem RWD, který zlepšil mobilní přístupnost.
 • Šablony zdarma – vyberte kteroukoli z dostupných bezplatných šablon, které lze použít právě teď nebo upravit před nasazením. Každé rozvržení lze přizpůsobit pomocí technologie WYSIWYG.
 • Funkčnost elektronického obchodu – systém nabízí několik základních možností pro vytvoření digitálního obchodu a zahájení prodeje online bez složitých konfigurací. Stačí přidat nákupní košík, zobrazit produkty a integrovat některou z dostupných platebních možností.

Cena TOWeb: platforma nabízí kromě svého bezplatného balíčku také tři placené plány. Cena vstupního plánu začíná na 49 USD za licenci, zatímco nejpokročilejší balíček funkce eCommerce vás bude stát 199 USD za licenci.

Vyzkoušejte TOWeb zdarma

CoffeeCup – responzivní nástroje pro webový design a HTML software

CoffeeCup - responzivní nástroje pro webový design a HTML software

CoffeeCup – je osvědčeným veteránem v aréně budovy. Tento software debutoval již v roce 1996. Tisíce majitelů stránek používají tento software pro snadné vytváření mobilních projektů. Přestože systém vypadá trochu datem stejně jako některé ze svých šablon, může být stále levnější alternativou k Dreamweaveru vzhledem k některým jeho funkcím.

 • Pokročilé technologie – software je dodáván s podporou HTML5 a CSS3, což vám umožňuje vytvářet citlivé stránky, které fungují dobře na více zařízeních.
 • Citlivé motivy – CoffeeCup má svůj vlastní tematický obchod s responzivními šablonami. Přestože některá rozvržení vypadají trochu staromódně, můžete najít některé dobré možnosti, které můžete používat zdarma. Některé šablony jsou placené, takže při pohledu na všechna témata sledujte cenu.
 • Obchod s aplikacemi – uživatelé mohou získávat další aplikace včetně Tvůrců formulářů, responzivních návrhářů e-mailů nebo dokonce tvůrců Bootstrap Špatnou zprávou je, že všechny aplikace jsou placeny.

Cena kávy: uživatelé si mohou stáhnout samostatné licence pro Mac a Windows. Cena je stejná a začíná na 199 USD za licenci. Když řekneme „začíná“, znamená to, že možná budete muset zaplatit navíc za některá z témat a aplikací dostupných v místním obchodě.

Vyzkoušejte CoffeeCup zdarma

Microsoft Expression Web – plně vybavený profesionální nástroj

Microsoft Expression Web - plně vybavený profesionální nástroj

Microsoft Expression Web – je profesionální webový designový nástroj vyvinutý pro zkušené uživatele. Funguje skvěle pro vytváření webových stránek ze země pomocí nejnovějších vývojových technologií. Software ke stažení je dodáván s vícejazyčnou podporou, bezplatnou verzí pro testování systému a řadou dalších funkcí.

 • Více programovacích jazyků – Expression Web zjistí, zda vytváříte webové stránky a stránky pomocí HTML, JavaScript, PHP, CSS nebo jiných programovacích jazyků. Systém splňuje všechny potřebné technické normy.
 • Flexibilita – platformu lze snadno integrovat s dalšími produkty společnosti Microsoft, včetně Visual a Expression Studio.
 • Komplexní podpora – Přestože je Expression Web do značné míry stejný jako Dreamweaver, přechod na nový software bude jen stěží problém. Najdete zde rozsáhlé informační centrum s dokumentací, podrobnostmi, návody, průvodci a dalšími zdroji, jak software co nejlépe využít.

Cena Microsoft Expression Web: stejně jako Dreamweaver je Expression Web součástí produktové sady společnosti Microsoft. Lze jej zakoupit samostatně za 299 $ nebo společně se všemi ostatními Microsoft Studios za 599 $. Jak jsme již zmínili, existuje bezplatná licence. Ale přichází bez podpory.

Vyzkoušejte Microsoft Expression Web zdarma

FAQ

Používá někdo stále Dreamweaver?

Počet uživatelů Dreamweaveru drasticky klesá. Systém je velmi starý, i když někteří vyhrazení uživatelé jej mohou stále využívat.

Je Dreamweaver zastaralý?

Ano to je. Zatímco nové platformy získávají pokročilé vývojové technologie, zdá se, že Dreamweaver uvízl na stejné úrovni.

Existuje bezplatná verze Dreamweaveru?

Ne není. Můžete jej zakoupit pouze jako samostatný software nebo jako součást balíčku produktů Adobe. K dispozici je však 7denní bezplatná zkušební verze.

Co mohu použít místo Dreamweaveru?

To záleží na vašem technickém zázemí a cílech. Nováčci ocení Wix nebo WordPress jako jednodušší a flexibilnější řešení, zatímco oddaní fanoušci budou mít rádi Microsoft Expression Web, který je zdarma a obecně podobný Dreamweaveru.

Mohu používat Dreamweaver bez kódování?

Ano můžeš. Hlavní výhodou softwaru je však úplná svoboda webového designu, kterou lze implementovat pouze pomocí kódování a programování. Jinak nemá smysl jeho používání.

Je Dreamweaver WYSIWYG?

Ne to není. Dreamweaver je hlavně editor kódu s několika malými radami ohledně funkčnosti WYSIWYG.

Závěr

Adobe Dreamweaver je software pro vytváření webových stránek, který byl kdysi velmi populární. Technologie se však rychle vyvíjí. Někteří noví tvůrci webových stránek vznikají díky pokročilým funkcím a zvýšené flexibilitě.

Nabízejí moderní šablony a nástroje pro návrh, kromě řady funkcí přizpůsobení, které Dreamweaver prostě nemá. Hlavní otázka zde „Opravdu to stojí za ty peníze?“. Samozřejmě že ne. Pokud jste ve fázi výběr platformy, raději byste se rozhodli pro nástroj, který vyhovuje vašemu technickému zázemí a projektovým cílům.

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map