Alternativy čtvercového prostoru

Squarespace Alternativy - swb


Čtvercový prostor je jedním z nejuznávanějších a nejznámějších tvůrců webových stránek, se kterými se v dnešní době můžete setkat. Může být použit pro vývoj doslova všech typů webových stránek, ale existuje jeden problém, s nímž se většina uživatelů setká při rozhodování o práci se systémem.

Přes funkčnost Squarespace není zdaleka snadným a srozumitelným nástrojem pro uživatele, jejichž dovednosti v oblasti webdizajnu nejsou na nejlepší úrovni. A není divu, že systém je zaměřen hlavně na potřeby a dovednosti těch uživatelů, kteří mají nápad a zkušenosti s prací s podobnými programy.

Nejlepší alternativy náměstí

Při spouštění webových stránek pomocí programu Squarespace budete nevyhnutelně potřebovat prozkoumat a ovládat všechna složitá menu, dílčí nabídky, kategorie, nástroje a další prvky, které systém přichází. Díky tomu je nyní vždy snadné zvládnout všechny nuance práce se službou, zejména pokud jste prvním uživatelem. To je jeden z hlavních důvodů, díky nimž uživatelé Squarespace hledají jednodušší alternativy na základě svých specifických požadavků a cílů webového designu..

Předpokládejme, že jste se rozhodli použít webový tvůrce k vytvoření působivé přítomnosti na webu. Která služba bude nejlépe vyhovovat vašim osobním nebo obchodním potřebám? Který z nich splňuje vaše hlavní požadavky a zajišťuje výsledek, kterého jste původně plánovali dosáhnout?

Níže se podíváme na čtyři nejoblíbenější alternativy Squarespace, které určitě splní vaše očekávání. Jedná se o Wix, uKit, Shopify, Weebly a WordPress – čtyři platformy pro budování webu, které nevyžadují prezentaci a jsou v současné době považovány za nejoblíbenější v oboru webdesignu. Takže se podrobně setkáme s TOP 5 alternativami čtvercového prostoru.

1. Wix

Tvůrce webových stránek Wix

Wix – je nejlepší alternativou programu Squarespace pro jakýkoli typ webových stránek, které plánujete spustit. Díky své celosvětové popularitě, množství možností a bohaté sadě funkcí se webový tvůrce prokazuje jako vysoce konkurenceschopná společnost, která rozhodně stojí za pozornost uživatelů na nika. Systém funguje skvěle pro uživatele s různou úrovní dovedností a znalostí. Zde jsou hlavní výhody tvůrce webových stránek:

 • Šablony připravené pro mobily. Tvůrce webových stránek vyniká kvalitou a odvětvím nabízených šablon. Všechny jsou mobilní a mají profesionální vzhled. K dnešnímu dni se systém může pochlubit více než 550 šablonami, jejichž počet je pravidelně aktualizován. Šablony jsou skutečnou hrdostí tvůrce webových stránek. Na rozdíl od Wixe se Squarespace nemůže pochlubit tak rozsáhlou galerií šablon, nemluvě o kvalitě a přizpůsobitelnosti témat.
 • Přizpůsobitelnost. Ať už dáváte přednost jakémukoli designu, narazíte na několik nástrojů přizpůsobení, které mu dodají jedinečný a jedinečný vzhled. Budete si moci vybrat mezi bezplatnými a placenými možnostmi, které budou mít výrazný dopad na vzhled vašeho designu (integrace prezentace, kinematografy, grafické prvky, nastavení designu, integrace mediálních souborů a tlačítek sociálních sítí jsou jen některé z nejlepších vzorků, z nichž si můžete vybrat) ).
 • Režimy úprav designu. Wix nabízí dva výkonné režimy úprav designu, z nichž každý splňuje potřeby různých kategorií uživatelů. Tyto jsou Wix ADI a standardní webový editor. Díky nástroji Artificial Design Intelligence bude nováček snadno schopen vytvářet a spravovat web bez potíží a ztráty času. Důvodem je, že systém to automaticky provede na základě zadaných obchodních informací. Pokud jsou vaše dovednosti v oblasti webového designu na slušné úrovni, pak je vhodnější zvolit standardní webový editor, který vám umožní ručně upravit návrh šablony, čímž se zlepší vaše profesionalita.
 • Mobilní editor. Pokud si přejete, aby váš web byl k dispozici v mobilním režimu, můžete provádět úpravy v mobilní verzi. To se provádí v ovládacím panelu pomocí několika kliknutí kdykoli během dne. Uvědomte si, že úpravy provedené v mobilním režimu nejsou vidět v hlavní verzi vašeho webu pro stolní počítače, zatímco ty, které provedete v režimu stolního počítače, se okamžitě zobrazí v mobilní verzi..
 • Blogování. Wix má integrovanou blogovací platformu, která umožňuje přidávat a upravovat příspěvky, přiřadit jim zvláštní nastavení a charakteristiky, plánovat publikace, vytvářet sekci Doporučené příspěvky, přidávat značky, vybírat a přizpůsobovat zdroje blogů nebo šablony atd..
 • App Market. Wix App Market je místo, kde najdete stovky bezplatných a placených aplikací, které splňují všechny preference a potřeby. Ať už se specializujete na jakýkoli obor a jakýkoli typ webu, který hodláte spustit, jistě budete rádi integrovat kvalitní aplikace odtud. Jak dnes, Squarespace nemůže nabídnout tuto funkci.
 • eCommerce Engine. Wix umožňuje každému uživateli spouštět a spravovat malé a střední internetové obchody. Pomocí systému můžete navrhnout působivá výstavní okna pro zobrazení vašich digitálních nebo fyzických produktů a služeb, správu a aktualizaci obchodu 24/7, úpravu platebních a dodacích údajů, úpravu daňových nastavení, výběr a přizpůsobení šablon elektronického obchodu, import / export produktů ze souboru CSV (to se provádí ručně) atd.
 • Tvůrce fóra zdarma. Stejně jako je možné na váš web přidat blog nebo internetový obchod, není problém připojit fórum zdarma k tomu také. Ačkoli Squarespace tento nástroj nemá, Wix nabízí takovou příležitost, která zvyšuje hodnotu a pověst tvůrce webových stránek..
 • Kód Wix. Přestože je Squarespace většinou zaměřen na profesionální vývojáře webových stránek, Wix za tím z hlediska funkčnosti nezaostává. Nástroj Wix Code umožňuje nováčkům vytvářet funkční webové aplikace a dále je integrovat do jejich projektů. Důležité je, že tato funkce neznamená žádné povědomí o kódování ani znalosti webového designu – zde je vše jednoduché a intuitivní.
 • Průvodce SEO. Wix SEO Wizard umožňuje vylepšit výsledky optimalizace pro vyhledávače sledováním dostupných slabých stránek a naznačením silných stránek. Takto budete vědět, zda je váš web připraven ke zveřejnění a jaká opatření by měla být přijata zlepšit své SEO hodnocení. V současné době nemá Squarespace podobnou alternativu, což je vážná nevýhoda systému.

Náklady: Pokud jde o aspekt nákladů, má Wix v tomto ohledu značnou výhodu oproti Squarespace. Jde o to, že Wix má bezplatný plán, který umožňuje nejen testovat hlavní rysy služby, ale také vytvářet jednoduché webové stránky, které zlepšují vaše dovednosti a úroveň odborných znalostí při vytváření webových stránek.. Bezplatná verze systému je neomezená. Pokud chcete ze svého webu vytěžit maximum, můžete upgradovat na jeden z placených plánů, a to již od 4,50 $ / měsíc.

Vyzkoušejte Wix zdarma

2. uKit

Tvůrce webových stránek uKit

uKit – je nejlevnější alternativou k Squarespace, jejíž kvalita neohrozuje kvalitu nabízenou společností Wix. Tvůrce umožňuje majitelům firem vytvářet vlastní webové stránky, aby prezentovali své podniky v globální síti. Jeho intuitivní rozhraní umožní prozkoumat a zvládnout systém pouze za pár hodin. Takovou příležitost prostě nemůžeme nechat bez povšimnutí. Podívejme se nyní na rychlý přehled o hlavních událostech uKit:

 • WYSIWYG webový editor. uKit je zpočátku známý svým pokročilým editorem webových stránek, který umožňuje zobrazit a ovládat všechny úpravy provedené na webové stránce, abyste je mohli včas opravit..
 • Nástroje pro interakci uživatelů. Aby se uživatelé dostali do kontaktu s uživateli a pomohli jim vyřešit jejich problémy, nabízí uKit řadu možností interakce pomocí specializovaných nástrojů a widgetů (Callback Forms, LiveChat Widget, MailChimp jsou v tomto ohledu nejlepšími vzorky). To zvyšuje důvěru zákazníků a důvěryhodnost vašeho webu.
 • Integrace CRM. Pokud máte pravdu o spuštění firemního webu, nezůstanete bez funkce integrace CRM a výhod, které nabízí. Je to perfektní nástroj pro řízení vztahů se zákazníky, ziskovosti projektu, jeho statistik a řízení obchodních úkolů a objednávek bez opuštění systému. Pro webové stránky elektronického obchodu to hodně záleží.
 • Kolekce šablon. Kolekce šablon uKit v současné době zahrnuje asi 400 témat, z nichž všechna jsou od začátku citlivá a profesionálně navržená. Můžete procházet několika sekcemi, které jsou tematicky zaměřené, přizpůsobit vybrané návrhy a dokonce je během procesu vytváření webu změnit, pokud máte pocit, že jste zpočátku udělali nesprávnou volbu.
 • Integrace widgetů. Tvůrce webových stránek umožňuje vybrat a integrovat více šablon do vašeho projektu na základě jeho specializace a úkolů webového designu, které nastavíte. Systém v současné době nabízí desítky widgetů, jejichž integrace vyžaduje pouze několik kliknutí. Jedná se o widgety sociálních sítí (Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest atd.), Mediální widgety (SoundCloud, SlideShare, Video, Zprávy, Časovač, Kroky atd.), Kontakty (Formáty zpětného volání, MailChimp, LiveAgent, LiveChat, JivoSite, Cena Kalkulačka – uCalc atd.).
 • Funkčnost elektronického obchodu. S programem uKit můžete vytvořit malý až střední web elektronického obchodu jedním ze dvou účinných způsobů. První z nich předpokládá připojení widgetu eCommerce k webové stránce, zatímco druhý umožňuje integraci pluginu Ecwid do existující webové stránky, aby byl zaměřen na eCommerce..
 • Dočasná přístupová práva pro správu webových stránek. Většina agentur pro web design praktikuje týmovou práci při řešení zakázkových projektů. Chcete-li z této spolupráce vytěžit maximum, uKit vám umožňuje sdílet dočasná přístupová práva na web (nepřesahují déle než 999 dní) s ostatními členy týmu. Důležitým problémem je, že držitelé práv nemají přístup k fakturačním nebo platebním informacím (Vy sami jste zodpovědní za toto úložiště informací), ale budou moci provádět změny pro efektivní vývoj a propagaci projektu.

Náklady: uKit nabízí 14denní bezplatnou zkušební verzi plánu, který chcete otestovat. Placené plány se jistě vejdou do vašeho rozpočtu, a to díky jejich cenové dostupnosti a bohaté sadě funkcí. Náklady na nejlevnější plán představují $ 4 / mo, zatímco náklady na nejdražší předplatné jsou $ 12 / mo. Cenová politika uKit je tedy pro každého dostupnější a je rozhodně mnohem levnější ve srovnání s plány Squarespace.

Vyzkoušejte zdarma uKit

3. Nakupujte

Nakupujte software elektronického obchodu

Nakupujte – je nejlepší alternativou elektronického obchodu k programu Squarespace, který vám umožňuje efektivně vytvářet a spravovat plně funkční internetové obchody, které se liší velikostí (od malých po velké), specializací na specializaci, složitostí, vyžadovanou flexibilitou, rozpočtem a dalšími důležitými nuancemi. Toto je v současné době nejznámější software elektronického obchodování na světě, který lze snadno prozkoumat a naučit se, bez ohledu na jeho sílu a flexibilitu. Je to skvělá volba pro uživatele s malým nebo žádným zázemím pro webový design, kteří stále mají v úmyslu své firmy na webu a vybudovat pro ně spolehlivou webovou prezentaci. Podívejte se na některé z nejpozoruhodnějších funkcí Shopify:

 • POS Software. Software Point-of-Sale je jedním z vrcholů systému, kterému většina uživatelů věnuje pozornost při rozhodování o zahájení podnikání na internetu. Tento nástroj umožňuje místním podnikatelům prodávat své služby a produkty nejen v online režimu, ale také v místních maloobchodních prodejnách. To nakonec pomůže rozšířit zákaznickou základnu systému.
 • Citlivé vzory. Shopify vyniká vysoce kvalitními, dobře strukturovanými, pohotovými a 100% přizpůsobitelnými šablonami. Na základě specializace internetového obchodu spadají do tematických specializovaných kategorií. Návrhy jsou bezplatné a placené, ale to nemá významný dopad na jejich kvalitu a dojem, který na zákazníky vytvářejí.
 • Marketingové příležitosti. Software eCommerce umožňuje použít sadu marketingových nástrojů, které vám pomohou vytěžit maximum ze statistik webových stránek, hodnocení výkonu, sledování zákazníků a objednávek, kontroly klientů, úpravy nastavení internetového obchodu, zvýšení míry zapojení zákazníků a ziskovosti podnikání v Všeobecné.
 • Výkonné možnosti synchronizace a integrace. Shopify je připravena nabídnout svým klientům řadu výkonných a efektivních nástrojů a možností integrace a synchronizace. Integrací účtu Shopify s účty Xero, Amazon, Quickbooks a dalších externích služeb budete moci přispět k úspěšné a rychlé propagaci svých projektů..
 • Poutavá prezentace produktu. Aby se zvýšila míra zapojení zákazníků, umožňuje Shopify prezentaci a zobrazování digitálních nebo fyzických produktů, které nabízejí, v různých variantách výkladního okna. Zavádějí také zvláštní opatření, aby co nejlépe využily prezentaci produktu. Uživatelé jsou tedy vyzváni, aby vyzkoušeli funkci Rozšířená realita, odhalování recenzí produktů, vytváření atraktivních sbírek videa a obrázků atd..
 • Aspekt zabezpečení. Jako vyspělý eCommerce software orientovaný na zákazníka se Shopify zpočátku hodně zajímá o bezpečnost uživatelů a zachování důvěrných dat. Při spuštění internetového obchodu je důležité zajistit, aby vaše platební a osobní údaje byly chráněny před neoprávněným přístupem třetích stran. S Shopify můžete připojit SSL certifikát k vašemu webu, integrovat funkci ochrany proti podvodům, využít systém Shopcodes, Tag and Chip Reader a další bezpečnostní ochranné nástroje.

Náklady: Tato služba nabízí bezplatnou 14denní zkušební verzi, během níž si můžete vyzkoušet všechny její funkce. Počet placených odběrů v současné době představuje 4 plány. Budete muset zaplatit 9 $ / měsíc za nejlevnější tarif a 299 $ / měsíc za nejdražší předplatné. Nejsou zde žádné další transakční poplatky, ale systém účtuje peníze za platby kreditní kartou provedené s ním. Zároveň Shopify často nabízí zlevněné nabídky pro začínající a věrné uživatele, což může někdy snížit náklady na předplatné o 8-10%.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma

4. Weebly

Weebly Web Builder

Weebly – je slušnou alternativou čtvercového prostoru pro ty, kteří potřebují malý internetový obchod. Zaměření platformy na elektronický obchod neznamená, že Weebly je přísně systém elektronického obchodování. Ať už chcete vytvořit obchodní web, vstupní stránku, portfolio nebo jakýkoli jiný projekt, tvůrce webových stránek vám pomůže dokončit úkol bez potíží. Pokud se chcete dozvědět více o funkcích, které se Weebly v současnosti chlubí, určitě vás budou zajímat následující:

 • Silný důraz na elektronický obchod. Od dnešního dne poskytuje systém sadu nástrojů a funkcí elektronického obchodování (export / import souborů produktů CSV, správa zásob, sledování objednávek a zásob, fyzické / digitální zboží, flexibilní možnosti přepravy, integrovaný nákupní košík, kódy kuponů, filtrované vyhledávání produktů, mobilní obchod, jednoduchý a pohodlný proces nahrávání a správy produktů), díky němuž je vysoce konkurenceschopný ve výklenku webové budovy.
 • Centrum aplikací. Tvůrce webových stránek má App Center, které se rychle vyvíjí a nabízí příležitost integrovat funkční widgety, doplňky, rozšíření atd. Do projektu pro zvýšení jeho výkonu.
 • Efektivní e-mailový marketing. Tato funkce umožňuje získat co nejvíce z e-mailového marketingu, který Weebly nabízí. Prostřednictvím této platformy můžete své zákazníky informovat o nejnovějších zprávách, aktualizacích, speciálních nabídkách a dalších událostech souvisejících s webovými stránkami.
 • Možnosti přizpůsobení šablony. Systém nemá v katalogu stovky šablon (na rozdíl od jeho hlavní konkurenti), ale ty, které jsou zařazeny do tematických kategorií, si zaslouží pozornost díky své vysoké kvalitě, 100% přizpůsobitelnosti a citlivé povaze. Pokud chcete využít své dovednosti v oblasti kódování, můžete upravit jednu z dostupných šablon, aby byla propracovanější, nebo dokonce integrovat svou vlastní šablonu, pokud ji máte.
 • Správa webových stránek týmu. Systém umožňuje sdílení přístupových práv na webové stránky s těmi členy týmu, se kterými chcete na projektu spolupracovat.
 • Blogování. S Weebly můžete spustit a spravovat plně vybavený blog pro osobní i obchodní použití. Zde můžete přidávat a upravovat blogové příspěvky, nastavovat funkce pro přidávání komentářů a nástroje pro správu, navrhovat šablony a rozvržení blogu, rozvíjet strukturu příspěvků atd..

Náklady: Ti, kteří plánují vytvořit standardní web, si mohou vybrat mezi pěti předplatnými, které sahají od bezplatného plánu až po nejdražší obchodní plán (25 $ / měsíc). Uživatelé, kteří mají v úmyslu použít Weebly pro účely vytváření webových stránek v eCommerce, mají možnost vybrat si ze čtyř placených plánů. Náklady na nejlevnější předplatné v současné době představují 8 $ / měsíc, zatímco náklady na nejdražší plán výkonu vás budou stát 38 USD / měsíc (s roční platbou).

Vyzkoušejte Weebly zdarma

5. WordPress

Tvůrce webových stránek WordPress

WordPress – je nejlepší bezplatnou alternativou CMS k Squarespace. Platforma je zpočátku zaměřena na dovednosti a znalosti kódování profesionálů v oblasti webového designu, protože je téměř nemožné jít bez znalosti programování zde. WordPress je však také dobrým řešením pro začínající uživatele, kteří plánují otestovat a zlepšit své dovednosti v oblasti webdesignu. Absence poplatků, možnosti úpravy otevřeného zdrojového kódu a integrace pluginů jsou pouze některá fakta, díky nimž je systém lákavou nabídkou pro uživatele. Mezi rysy, které jsou hlavními výhodami této služby, by měly být první zmíněny následující:

 • Integrace pluginů. Přestože má WordPress kolekci integrovaných předdefinovaných pluginů, na webu jsou stále k dispozici desítky. Pokud nenajdete plugin pro akcie, můžete procházet internet a vybrat si mezi nimi, které vyvinuli jiní weboví designéři. Pluginy jsou bezplatné a placené. Nezapomeňte, že bezplatné pluginy jsou často méně bezpečné než placené, protože mohou obsahovat škodlivé kódy, které mohou potenciálně ohrozit bezpečnost vašich webových stránek. Současně byste měli mít vždy na zřeteli váš výběr, bez ohledu na plugin, pro který jdete.
 • Blogovací modul. CMS je světově známá blogovací platforma, což není divu, protože systém byl původně vytvořen s ohledem na vývoj blogů. Pro uživatele, kteří jsou ochotni navrhnout jiné typy projektů na slušné úrovni, se však rychle stalo řešením typu vše v jednom.
 • Výběr šablony. Situace se šablonami se podobá situaci s pluginy ve WordPressu. Systém obsahuje kolekci hotových témat, ale jejich množství je příliš malé na to, aby vyhovovalo potřebám všech uživatelů. Mají také podobný vzhled, což není žádoucí, pokud chcete odolat konkurenci ve výklenku. Pokud tedy potřebujete pokročilejší a všestrannější témata WordPress, můžete na webu surfovat a získat je tam. Opět mějte na paměti osobnost webového designéra, se kterým se zabýváte.
 • Úpravy kódu webových stránek. Chcete-li, aby vaše webové stránky pokročilý design, a aby to vyčnívat z davu, je nutné mít alespoň základní programovací dovednosti. Pokud vám chybí, neočekávejte od kvality projektu mnoho – nemluvě o neschopnosti řídit vaše projekty později.
 • Volba hostingu. Pokud WordPress nenabízí integrovaný hosting hned od začátku, poskytuje vám svobodu volby. Nakupujte a najděte vhodné nabídky.
 • Výkonná a podpůrná komunita uživatelů. Přestože systém ve výchozím nastavení nenabízí zákaznickou podporu, pro mnoho uživatelů je obtížné hledat odpovědi na jejich otázky týkající se systému. Zde bude velmi nápomocna rozsáhlá, podpůrná a výkonná komunita uživatelů. Každý den se zde diskutuje o mnoha tématech. Bez ohledu na to, jaká je vaše otázka nebo problém – určitě to zde vyřešíte zdarma!

Náklady: WordPress je bezplatný CMS s otevřeným zdrojovým kódem, který se nyní používá k návrhu několika jednoduchých až složitých projektů. Pokud máte v úmyslu zahájit výkonnější projekt s WordPress, nepůjdete bez integrace placených šablon, pluginů, widgetů, doplňků a rozšíření. Nezapomeňte na doménu svého webu a hosting. Uvědomte si, že WordPress nemá integrovaná řešení hostování, ale oficiálně vám doporučuje zabývat se Bluehost. Jedná se o důvěryhodného poskytovatele hostingu se spoustou funkcí, služeb a nástrojů dostupných v několika plánech. Pouze za 2,95 $ / měsíc získáte téměř neomezený hosting a bonusové doménové jméno s Bluehostem. Není to hodná nabídka?

Vyzkoušejte WordPress zdarma

Sečteno a podtrženo

Squarespace je jedním z nejznámějších a profesionálních tvůrců webových stránek, který je většinou vytvořen tak, aby vyhovoval potřebám odborníků na webový design, kteří pracují na vývoji složitých osobních a zakázkových projektů. Pokud však jde o nezkušené uživatele, systém nemá co nabídnout. To je, když čelí potřebě hledat jednodušší alternativy Squarespace, které také zajistí skvělý výsledek bez nutnosti znalosti kódovacích dovedností.

TOP alternativy čtvercového prostoru:

WixWix je nejlepší stavitel webových stránek typu all-in-one, který převládá nad Squarespace z hlediska kvality, nákladů a efektivity procesu vývoje webu. Bez ohledu na to, jaký web chcete spustit, a bez ohledu na to, jaké jsou vaše dovednosti v oblasti webdesignu, Wix je jistý způsob, jak dosáhnout úspěchu. Wix.com

uKituKit je nejlevnější náhradou za Squarespace, který se většinou používá pro návrh webových stránek pro malé firmy. Sada funkcí systému však umožňuje jeho použití pro vývoj dalších projektů, které odhalují kvalitu, funkčnost a vizuálně atraktivní responzivní design.. uKit.com

NakupujteNakupujte je nejlepší alternativou eCommerce k Squarespace. Množství funkcí elektronického obchodování, přizpůsobitelné responzivní šablony, spousta možností marketingu, propagace a vývoje webu činí z této služby renomovaného vůdce současné mezery elektronického obchodu.. Shopify.com

WeeblyWeebly je důvěryhodný tvůrce webových stránek, který mohou efektivně využít dva typy uživatelů: ti, kteří mají v úmyslu navrhnout standardní projekty, a ti, kteří mají nápad vytvořit malé webové stránky elektronického obchodu. Tato služba je dodávána s výkonnými specializovanými nástroji, pokročilými funkcemi přizpůsobení a několika možnostmi návrhu šablony. weebly.com

WordPressWordPress je bezplatný CMS s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje vytvářet a aktualizovat malé až složité projekty, ale vyžaduje povědomí o základech kódování, aby se co nejlépe využil jeho plný potenciál. WordPress.org

Jaká je nejlepší alternativa k Squarespace? Vše záleží na tom, co chcete ze svého webu dostat, jak důkladně si chcete být schopni přizpůsobit a kolik jste za to ochotni zaplatit. Vyzkoušejte všechny tyto náhrady čtverců a vyberte si.

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map