Alternativy WordPress

alternativy wordpress


WordPress je jedním z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších CMS, který umožňuje vytvářet kvalitní, profesionální a funkční webové stránky. Používání systému však není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Pokud jste se někdy pokusili o spuštění webové stránky s touto platformou, máte z první ruky přehled o tom, jak náročný a časově náročný proces je.

Zatímco se zkušení weboví vývojáři již naučili zvládat problémy WordPress docela dobře, nováčci čelí mnoha neočekávaným problémům. Výsledkem je ovlivnění kvality a výkonu jejich webových stránek. Tím nechceme zmínit ztrátu času a úsilí, které mohou být vynaloženy na vývoj a propagaci webových stránek.

Abychom těmto problémům předešli, má smysl používat jednoduché platformy, které se snáze ovládají a zajišťují slušný výsledek.

Nejlepší alternativy WordPress

Zatímco WordPress je zpočátku blogový systém pro správu obsahu, nezkušení uživatelé často čelí potřebě hledat jednodušší alternativy vytváření webových stránek. V tomto ohledu jsou tvůrci webových stránek tou nejlepší volbou. Tyto systémy jsou záměrně zaměřeny na požadavky, dovednosti a rozpočty nově příchozích. Nevyžadují znalosti kódování, aby bylo možné využít výhod programových nuancí předchozích zkušeností s webovým designem.

Pomocí kvalitního mnohostranného tvůrce webových stránek, spuštění a portfolio, A obchodní webové stránky, A vstupní stránka a dokonce i internetový obchod to nebude vůbec problém. Očekává se od vás, že se zaregistrujete pro službu podle svého výběru, vyberete šablonu a přejdete na řídicí panel, abyste vybrali požadované nástroje pro přizpůsobení návrhu, aby byl web připraven k publikování. Je nejvyšší čas zkontrolovat nejlepší zástupce specializovaných zástupců a vybrat platformy, které budete moci použít místo WordPress.

1. Wix

Tvůrce webových stránek Wix

Wix – je nejlepší alternativou WordPress a nejoblíbenějším snadno použitelným a spolehlivým tvůrcem webových stránek, který najdete v moderní výklenku pro webovou tvorbu. Systém je široce používán ve více než 190 zemích světa a nabízí více než 17 jazykových lokalizací a další z nich přidávají vývojáři systému, aby rozšířili jeho popularitu a vysokou úroveň výkonu.. Tvůrce webových stránek má moderní vzhled a umožňuje budování všech typů projektů na základě potřeb a dovedností uživatelů. Sada funkcí této služby stojí za pozornost a v současné době má uživatelům co nabídnout:

 • Platforma pro blogování. Zatímco WordPress byl původně navržen jako platforma pro blogování, Wix nyní nabízí svůj vlastní integrovaný modul pro blogování. Umožňuje přidání multifunkčního blogu na váš web, přidání a plánování příspěvků, úpravu a úpravu nastavení blogu, přidání sekce Doporučené příspěvky a cloud značek, výběr šablon blogu, přepínání komentářů na Facebooku, vytváření vlastních zdrojů a další.
 • Kolekce šablon. Kolekce šablon Wix v současné době přesahuje 550 vysoce kvalitních a mobilních témat. Jsou 100% přizpůsobitelné, jsou rozděleny do tématických témat a jsou k dispozici zdarma i za příplatek.
 • Rozšířené možnosti přizpůsobení designu. Tvůrce webových stránek má jedinečné funkce, které mohou výrazně přispět k vizuální přitažlivosti webové stránky. Mezi nástroje a možnosti dostupné na ovládacím panelu patří integrace prezentace, kinemografy, grafické prvky, nastavení designu, integrace tlačítek sociálních sítí, vkládání mediálních souborů atd..
 • Wix ADI. Tvůrce webových stránek nabízí pokročilé Nástroj Wix ADI který automaticky vytvoří jakýkoli typ webu pomocí poskytnutého obsahu. To eliminuje potřebu zlepšit vaše dovednosti v oblasti kódování (i když máte nějaké), abyste dosáhli výsledku, který jste doufali využít.
 • Standardní a mobilní editory. Pokud z nějakého důvodu neplánujete používat rozhraní Wix ADI, tvůrce webových stránek poskytuje příležitost ručně navrhnout vybranou webovou šablonu i její mobilní verzi. Úpravy provedené v mobilním režimu se nezobrazují ve verzi pro počítače, zatímco úpravy provedené ve standardním editoru se okamžitě zobrazí ve standardním režimu webových stránek..
 • Obchod s aplikacemi. Přestože je WordPress známý svými možnostmi integrace pluginů, Wix umožňuje výběr a integraci stovek bezplatných a placených widgetů, rozšíření a doplňků. Jejich výběr je poměrně rozsáhlý a je zde možnost filtru vyhledávání, která vám pomůže najít widgety, které dokonale odpovídají specializaci vašeho webu.
 • Balíček vše v jednom. Ať už se rozhodnete pro jakékoli placené předplatné, získáte kromě zabezpečení SSL, neomezené šířky pásma a úložiště v závislosti na plánu také hosting, doménu, šablony a další funkce (mnohé z nich jsou zdarma)..

Náklady: Wix má výhodný neomezený bezplatný plán pro začínající uživatele systému, kteří si chtějí vyzkoušet jeho vlastnosti a procvičit si své dovednosti. Tvůrce webových stránek navíc nabízí placené plány pro ty uživatele, kteří s ním plánují v budoucnu pracovat. Celkově je zde pět placených odběrů, jejichž cena se pohybuje mezi 4,50 a 24,50 $ za měsíc na základě zahrnutých podmínek a záměrů, které mají uživatelé.

Vyzkoušejte Wix zdarma

2. Nakupujte

Nakupujte software elektronického obchodu

Nakupujte – je světově známý software pro eCommerce a to je skvělá alternativa k uživatelům WordPress, jejichž cílem je začít s jejich obchodem. Prostřednictvím systému můžete vytvářet, spravovat, aktualizovat a rozvíjet různé typy internetových obchodů – od malých až po velké. Služba funguje skvěle pro uživatele, kteří mají v úmyslu prodávat své produkty a služby na webu, bez ohledu na to, na co se zaměřují. Systém úspěšně spolupracuje se známými ochrannými známkami a značkami, což je jeden z hlavních důkazů jeho důvěryhodnosti a profesionality. Hlavní výhody softwaru jsou následující:

 • Software pro prodej. POS software je jedním z hlavních rysů systému, který umožňuje podnikatelům prodávat své produkty v online i offline režimu, spravovat několik účtů zaměstnanců a synchronizovat s dostupným účetním softwarem.
 • Možnosti integrace a synchronizace. Shopify je hrdá na své pokročilé možnosti integrace a synchronizace. Umožní vám co nejlépe využít integraci vašeho účtu Shopify s těmi z důležitých externích systémů a populárních trhů jako Amazon, Xero, Quickbooks a co ne.
 • Rozsáhlé marketingové funkce. Se službou Shopify můžete efektivně zvýšit statistiky svých webových stránek. Systém využívá sadu marketingových nástrojů, které umožňují sledovat, kontrolovat, analyzovat a měnit marketingový přístup k celému procesu výkonu webových stránek a zvyšovat tak jeho statistiku, míru zapojení a ziskovost zákazníků (režim Live View, přístup k profilům zákazníků, opuštěný obnovení platby, míry konverze a faktory, které je ovlivňují, více možností platby, parametry nakupování a objednávky, statistika polohy, nákupní aktivita uživatelů atd.).
 • Bezpečnostní opatření. Systém věnuje zvláštní pozornost bezpečnostnímu aspektu, protože je zodpovědný za udržování webů elektronického obchodu vytvořených s tímto zabezpečením a chráněných před zakázaným přístupem třetích stran na webové stránky. Z tohoto důvodu software nedávno představil funkci ochrany proti podvodům, certifikaci SSL, možnost čtečky štítků a čipů, nákupní kódy atd..
 • Prezentace produktu. Společnost Shopify se nejprve zaměřuje na zvýšení angažovanosti a spokojenosti uživatelů a zavádí speciální opatření k prezentaci produktů nabízených k prodeji v nejvýhodnějším světle. Uživatelé mohou vytvářet a spravovat přitažlivá výstavní okna, využívat Rozšířená realita, číst podrobné recenze produktů, procházet sbírky obrázků a galerie atd.

Náklady: Shopify není levný eCommerce software, ale jeho cena rozhodně stojí za investici. Systém má bezplatnou 14denní zkušební verzi a nabízí čtyři placené předplatné. Náklady na nejlevnější variantu představují 9 $ / měsíc, zatímco ta nejdražší varianta dosahuje 299 $ / měsíc. Systém neúčtuje dodatečné poplatky za transakce provedené v něm, přesto zahrnuje transakční poplatky kreditní karty. Software často nabízí slevy, které umožňují ušetřit až 8–10% počátečních nákladů plánu.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma

3. uKit

Tvůrce webových stránek uKit

uKit – je slušný tvůrce webových stránek, který může být velkou náhradou WordPressu, pokud jde o jednoduchost, pohodlnost, dostupnost a intuitivní povahu vytváření webových stránek. Stejně jako WordPress lze i uKit použít ke spuštění firemních webových stránek. Jediným významným rozdílem je, že uKit byl původně zaměřen na dokončení těchto úkolů. Tvorba malých webových stránek pro podnikatele je hlavní specializací služby. Podívejme se blíže na rozsáhlou sadu funkcí služby:

 • Výjimečné snadné použití. uKit není jen jednoduchý pro každého – je mimořádně snadno použitelný, zejména pro ty lidi, kteří nemají jediný představu o tom, jaký je vývoj webových stránek. To je částečně způsobeno editorem webových stránek WYSIWYG a funkcí drag-and-drop, která umožňuje snadné ovládání všech fází procesu webového designu..
 • Kolekce šablon. uKit má bohatou sbírku responzivních šablon, které spadají do specializovaných kategorií a jsou 100% přizpůsobitelné tak, aby se vešly do jakékoli niky.
 • Vylepšená integrace systému. Jste vítáni, abyste mohli svůj účet uKit integrovat s ostatními externími službami nebo CRM a zvýšit tak objem prodeje, sledovat potenciální zákazníky, statistiky webových stránek, míry konverze a faktory, které na ně mají vliv. Je to skvělý způsob, jak získat další zisk a výhody z možností poskytnutých rozšířeními třetích stran, se kterými se zabýváte, jako jsou videopřehrávače a audio přehrávače, Analytics, aplikace pro streamování a co ne.
 • Možnosti outsourcingu. uKit Developer Access umožňuje majitelům firem navázat partnerské vztahy s vývojáři, obchodníky, správci obsahu a dalšími členy, kteří mohou pracovat ve prospěch společnosti.
 • Integrované obchodní widgety. Tvůrce webových stránek obsahuje sadu widgetů a doplňků pro konkrétní firmu, jejichž integrace zvýší specializaci webových stránek vaší firmy. Mezi ně patří online kalkulačka (známá uCalc), časová osa, kroky a další.
 • Dočasná přístupová práva pro správu webových stránek. Pokud máte v úmyslu spolupracovat na vývoji vašich webových stránek se spolupracovníky, můžete jim přiřadit sdílená přístupová práva. Tito lidé budou moci provádět hlavní změny na webu, jako je úprava / aktualizace obsahu, přidání / odebrání widgetů a stránek, přístup k formulářům Google Analytics, konfigurace parametrů SEO atd., Ale nebudou mít přístup k informacím o platbách a fakturaci. (přístup k těmto údajům má pouze vlastník účtu). Systém navíc automaticky vytvoří záložní verzi webu, jakmile tuto funkci povolíte.
 • Možnosti elektronického obchodu. S programem uKit můžete spustit internetový obchod jedním ze dvou způsobů – buď integrací speciálního widgetu eCommerce do webu nebo synchronizací účtu uKit s účtem na Ecwidu..

Náklady: uKit je jedním z nejdostupnějších tvůrců webových stránek pro malé firmy, které jsou k dispozici tam. Má bezplatnou zkušební verzi, která trvá 14 dní a čtyři placené předplatné. Náklady na placené plány se pohybují od 4 $ / měsíc pro nejdostupnější Prémiový plán a rostou až do 12 $ / Mo pro nejdražší Pro plán. Ceny jsou tedy více než přiměřené, přičemž se bere v úvahu obchodní zaměření platformy. Tvůrce webových stránek navíc pravidelně nabízí slevy a speciální nabídky ke snížení nákladů na vývoj webových stránek pro běžné uživatele a nováčky.

Vyzkoušejte zdarma uKit

4. Joomla

Joomla CMS

Joomla je nejlepší volnou alternativou WordPress, pokud se rozhodnete vytvořit web s CMS. Zahájena v roce 2005, získala popularitu u uživatelů, jejichž cílem je vývoj plně funkčních projektů. Joomla je však ve srovnání s WordPress složitější, pokud jde o použitelnost, snadnost použití a pohodlí. Současně nabízí méně integrovaná témata a doplňky než WordPress. Mezi nejzřetelnější vrcholy služby má smysl zmínit následující:

 • Snadná a rychlá instalace. Instalace softwaru nevyžaduje mnoho úsilí a času. Nejsou vyžadovány žádné dovednosti kódování. Vše je jednoduché a intuitivní – postupujte podle tipů a výzev, které systém generuje, aby vás efektivně prováděl všemi fázemi procesu webového designu..
 • Vylepšená funkčnost. Přestože WordPress vyžaduje pluginy pro každou funkci webové stránky, Joomla má sadu integrovaných widgetů, rozšíření, doplňků a funkcí poskytovaných po vybalení z krabice. To však neznamená, že nemáte příležitost integrovat pluginy nebo widgety třetích stran z webu – existuje mnoho z nich a je jen na vás, zda se rozhodnete, zda je potřebujete nebo ne..
 • Intuitivní řídicí panel. CMS má uživatelsky přívětivý a intuitivní ovládací panel, který přichází se sadou integrovaných nástrojů potřebných ke zjednodušení procesu webového designu pro všechny kategorie uživatelů. Ve srovnání s WordPressem trvá zvládnutí řídicího panelu více času, ale jakmile se vám to podaří, uvědomíte si, jak pohodlné a snadné je přidávat a aktualizovat nové moduly, sekce, kategorie a další typy obsahu..
 • Potřeba PHP a SQL databázových dovedností. Abyste získali co nejvíce z práce se systémem, Joomla předpokládá znalost základů PHP a SQL.

Náklady: Joomla je bezplatný systém pro správu obsahu. Nevyžaduje žádné poplatky za registraci ani použití. V tomto ohledu je to trochu podobné WordPress. Stejně tak můžete narazit na placené šablony a doplňky dostupné na webu. Velká pozornost by měla být věnována výběru hostingu. Nejvýhodnějším řešením při používání Joomly je Bluehost. Tento poskytovatel hostingu je v současné době na prvním místě seznamu. Je to proto, že služba je oficiálním poskytovatelem hostování WordPress, který je známý svými vysokými provozními rychlostmi, rychlostí načítání stránky, pokročilými možnostmi podpory zákazníků, flexibilitou, zabezpečením a dostupnými plány. Náklady na používání Bluehost začínají 2,95 $ / měsíc a dosahují 5,45 $ / měsíc na základě služeb a podmínek zahrnutých v každém balíčku..

Vyzkoušejte Joomla zdarma

5. Drupal

Drupal CMS

Drupale – je systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem, který získal uznání komunity jako slušnou alternativu pro vývoj internetového obchodu WordPress. Toto je platforma, která umožňuje organizovat a následně spouštět a spravovat online obchody – od malých obchodů až po závažné hypermarkety. Odborníci často zdůrazňují, že díky funkcím Drupal je to mnohem více než jen standardní open-source CMS. Tato platforma přichází s vývojovým rámcem aplikace, dobře strukturovaným přístupem k webdesignu a rozsáhlými možnostmi úpravy kódu. Zde je stručný přehled hlavních funkcí Drupalu:

 • Pokročilé menu a správa uživatelů. Software je dodáván s řadou funkcí, které uživatelům usnadňují vytváření jednoduchých, ale plně funkčních webů, portfolií, blogů, možností sociálních sítí atd..
 • Správa obsahu. S Drupal mohou uživatelé vytvářet a spravovat více typů obsahu, včetně anket, textů, videí a obrázků, blogů atd.
 • Přizpůsobitelnost. CMS je vysoce přizpůsobitelný, což znamená, že je možné upravovat webové stránky vytvořené s ním, integrovat a zavádět nové funkce a možnosti. Drupal je jedním ze špičkových hráčů, pokud jde o spolehlivost, škálovatelnost, zabezpečení, dostupnost zdrojů, spravovatelnost a další aspekty, na kterých záleží.
 • Drupal Taxonomy System. CMS má silnou taxonomii, která pomáhá organizovat a označovat obsah. Systém usnadňuje cílení na požadovaná klíčová slova, protože je většinou určen pro komunitní projekty.
 • Pluginy a vzory. Můžete si vybrat mezi vestavěnými a integrovatelnými zásuvnými moduly a návrhy Drupal, v závislosti na specializaci vašich webových stránek a obchodních cílech.

Náklady: Drupal je bezplatná platforma s otevřeným zdrojovým kódem. Stahování a instalace systému je pro všechny zdarma. Zbytek výdajů bude záviset hlavně na rozsahu funkčnosti a cíli, který jste nastavili. Pokud si přejete, aby byl váš projekt plně funkční, můžete navíc integrovat další pluginy, šablony, widgety, doplňky a další rozšíření. Existuje mnoho z nich k dispozici na webu a jsou k dispozici zdarma i za příplatek.

Dále byste se měli starat o hostování, které není ve výchozím nastavení v systému k dispozici. Jedním z nejvhodnějších a nejvhodnějších řešení pro Drupal je SiteGround. Jedná se o nezávislou hostingovou společnost, která má své servery po celém světě. Systém se vyznačuje flexibilitou, dobrým aspektem dostupnosti, sadou funkcí, prodlouženou zákaznickou podporou 24/7 atd. Nejlevnější řešení Startup Plan stojí 3,95 $ / mo, zatímco nejdražší GoGeek řešení stojí 11,95 $ / mo.

Vyzkoušejte Drupal zdarma

Sečteno a podtrženo

WordPress byl vždy a zůstává jedním z nejlepších CMS, což umožňuje vytvářet kvalitní webové stránky s vynikající funkčností. Existují však uživatelé, kteří nejsou zcela spokojeni s rozsahem služeb poskytovaných CMS. Systém se může pro nováčky zdát příliš komplikovaný, protože je nutné zvládnout mnoho funkcí najednou. Umožňují však vytvářet různé typy projektů na základě zvláštních potřeb uživatelů.

TOP WordPress Alternativy:

WixWix je all-in-one web tvůrce, který je nejoblíbenější alternativou k WordPress kvůli jeho úžasné sadě funkcí, rozsáhlé možnosti web design, přizpůsobitelnost, jednoduchost a dostupnost. Systém pomáhá dokončit různé úkoly webového designu s téměř žádnými problémy a plýtváním časem. Wix.com

NakupujteNakupujte je největší a nejvýkonnější software elektronického obchodování na světě, který umožňuje budovat malé až velké internetové obchody a nabízí širokou škálu funkcí potřebných k pokrytí těchto úkolů. Tvůrce webových stránek funguje skvěle pro odpovědné podnikatele, kteří jsou orientováni na zákazníka a mají v úmyslu rozvíjet své eCommerce startupy s maximální účinností. Shopify.com

uKituKit je nejjednodušší tvůrce webových stránek zaměřený na oblast elektronického obchodování. Její sada funkcí, nástroje pro přizpůsobení designu, možnosti SEO a marketingu a další prvky jsou zaměřeny na rozvoj malých a středních podniků. Tvůrce webových stránek zaujme svou pokročilou cenovou politikou, která je více než dostupná současným majitelům firem. uKit.com

JoomlaJoomla je renomovaný CMS, který se umístila na druhém místě po WordPressu z hlediska popularity rozsahu pokrytých služeb, návrhových charakteristik, sady funkcí a možností integrace. Systém je jedním z nejstarších systémů pro správu obsahu, který funguje skvěle pro vývoj plně funkčních projektů, přestože je jeho zvládnutí ve srovnání s WordPress složitější.. joomla.org

DrupaleDrupale je systém eCommerce CMS, míra popularity je o něco menší ve srovnání s WordPress a dokonce i Joomlou. Tuto službu je velmi obtížné zvládnout, zejména pro začínající uživatele. Vyžaduje integraci externích pluginů a témat potřebných ke spuštění a správě malých až velkých online obchodů. drupal.org

WordPress je plnohodnotný open-source CMS, který má celosvětovou popularitu a je široce rozeznatelný ve výklenku současného webového designu. Pokud jste si zvykli na práci se softwarem a čelíte nutnosti hledat lepší alternativu, může to nějakou dobu a úsilí najít nejlepší alternativu k WordPress..

Pokud máte v současné době takový problém, věnujte čas prozkoumání a testování tvůrců webových stránek a redakčního systému, který byl v příspěvku zkontrolován. Tyto systémy jsou speciálně vytvořeny s ohledem na potřeby a dovednosti různých kategorií uživatelů a určitě mezi nimi najdete nejlepší náhradu WordPress. Jen to zkuste!

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map