GoDaddy Web Builder vs WordPress

GoDaddy Web Builder vs WordPressPojď tatiBluehost
ObsahZávěr

Builder webových stránek GoDaddy a WordPress jsou dvě platformy spuštěné s cílem vytvářet nové weby od nuly. Přestože oba nástroje slouží stejným cílům, GoDaddy je původně poskytovatelem hostingu. Jeho tvůrce webových stránek je však u uživatelů velmi oblíbený, zatímco WordPress je jedním z největších jmen v tomto odvětví a spoustou skvělých funkcí.


GoDaddy vs. WordPress: Srovnávací tabulka

Tyto dva tvůrce webových stránek jsme porovnali a otestovali. Tabulka obsahuje souhrnné informace. Vyberte srovnávací sekci, která vás nejvíce zajímá, a přečtěte si ji podrobně.

Pojď tatiBluehost
1. Snadnost8 z 108 z 10
2. Funkce6 z 1010 z 10
3. Návrh7 z 1010 z 10
4. Podpora9 z 109 z 10
5. Ceny8 z 1010 z 10
Celkově:7,6 z 109.4 z 10
Zkus to nyní Zkus to nyní

Sotva lze tvrdit, že WordPress je lepší volbou v porovnání s tvůrcem webových stránek GoDaddy s ohledem na otevřenou flexibilitu a svobodu, kterou poskytuje vlastníkům webových stránek. Přezkum je však zdůraznit klíčové rozdíly a výhody, které přicházejí s WordPress.

1. Snadné použití

Než se ponoříme hluboko do sekce snadného použití, měli bychom říci, že GoDaddy i WordPress mohou být od začátku docela složité. Nemají funkci úpravy pomocí přetahování, která by mohla během procesu úprav způsobit nějaké problémy. Na druhou stranu, GoDaddy tvrdí, že pomáhá uživatelům vytvářet webové stránky během několika minut. Uvidíme, jestli je to pravda.

Začínáme

První kroky s GoDaddy jsou opravdu velmi snadné. Chcete-li se zaregistrovat jako nový člen, stačí se přihlásit pomocí svého účtu Facebook nebo zadat heslo a e-mail. Poté uvidíte řadu automatických výzev, které vás provedou všemi kroky procesu výstavby, které vypadají, jako by byly vyvinuty pro úplně figuríny. Je extrémně jednoduchý s nulovým prostorem pro návrh webových stránek nebo svobodu přizpůsobení. Vlastně dostanete připravenou šablonu s možností provést některé drobné změny a zveřejnit se.

WordPress vyžaduje více času, pokud jde o začátek. Uživatelé budou muset provést několik povinných kroků, které zahrnují:

 1. Registrace doménového jména – přečtěte si průvodce, jak vybrat nejlepší název pro svůj web.
 2. Výběr poskytovatele hostingu – viz moje hodnocení nejlepších hostingů.
 3. Výběr šablony.
 4. Instalace WordPress.

Po dokončení všech fází můžete začít upravovat svůj web. Dobrá věc na WP je, že jste zodpovědní za správu svých webových stránek kromě šance ušetřit u pár dolarů. Uživatelé navíc využijí co nejvíce ze svých projektů, pokud se rozhodnou pro optimalizaci WordPress Řešení serveru Bluehost přináší bezproblémovou integraci a mnoho dalších skvělých funkcí.

Editor webových stránek

Software, který je dodáván s webovým tvůrcem GoDaddy, lze jen stěží nazvat Editorem. Jediné, co můžete, je přidat relevantní obsah, nahrát obrázky, vybrat fotografie ze sbírek akcií nebo změnit uspořádání některých bloků na stránce. A je to! Nebudete moci implementovat strukturu, kterou potřebujete, což činí proces úprav extrémně přímočarým. To je vážná nevýhoda. Dobrá věc je, že GoDaddy poskytuje stolnímu a mobilnímu přístupu ke svému tvůrci webových stránek za účelem provádění změn na cestách.

Vizuální editor GoDaddy Vizuální editor GoDaddy

Přečtěte si také: Recenze tvůrce webových stránek GoDaddy.

WordPress je z hlediska úpravy obsahu mnohem flexibilnější. Můžete vytvořit tolik nových stránek, kolik potřebujete, spravovat svůj obsah, přidávat potřebné prvky, vytvářet nové kategorie a oddíly nabídky, přidávat značky, nahrávat mediální soubory, implementovat různé bloky a formuláře atd. WP má výkonný systém pro správu obsahu, který je ne tak složité, jak se může zdát od začátku. Alespoň máte dostatečnou volnost při editaci, abyste mohli vytvořit web, který potřebujete.

Editor WordPress WordPress Post Editor

Přečtěte si také: Recenze WordPress.

Úpravy kódu

Obě platformy jsou otevřené pro kódování, což je dobrá zpráva pro zkušené vývojáře a programátory webových stránek. Pro uživatele GoDaddy je to vlastně jediná šance na úpravu hotových šablon. Pro implementaci některých funkcí má uživatel dobrou znalost HTML a JavaScript. Tato možnost je k dispozici na hlavním panelu. Jednoduše klikněte na tlačítko „Upravit web“, vyberte stránku, kterou chcete upravit, a vložte HTML kód do poskytnutého prostoru. Samozřejmě byste neměli očekávat maximální svobodu kódování. Jsou možné pouze drobné úpravy.

WordPress je platforma s otevřeným zdrojovým kódem. To znamená úplnou svobodu webdesignu v esech znalostí HTML / CSS. Hlavní výhodou je, že všechny šablony WordPress jsou vyvíjeny pomocí PHP a HTML. Jinými slovy, můžete libovolně měnit jejich strukturu, přidávat nové prvky, funkce a vytvářet nové bloky nebo funkce bez omezení. Křivka učení je určitě nutná.

Editor zdrojového kódu WordPress Editor zdrojového kódu WordPress

Připojení k doméně

Jakmile zaregistrujete doménu a dostanete ji Bluehost nebo jiných poskytovatelů hostingu je váš web WordPress k dispozici online. Každý plán WP Bluehost navíc přichází s automatickou instalací a aktualizacemi WordPress. Proces nasazení je velmi rychlý. Přestože je GoDaddy původně poskytovatelem hostingu, mnoho uživatelů tvrdí, že připojení domény k jejímu webovému tvůrci se může změnit v noční můru.

I když máte svoji doménu zaregistrovanou na GoDaddy, možná ji v nastavení domény neuvidíte. Jinými slovy, váš web bude nejprve spuštěn jako myname.godaddysites.com. Vypadá to, že platforma nemá hladký algoritmus pro integraci domén, který by mohl mít za následek některé problémy, pokud jde o správu domén, a to nezmínit názvy domén od poskytovatelů hostování třetích stran.

Přečtěte si také: Získání názvu domény zdarma – unikátní kolekce rad a triků.

GoDaddy Web Builder vs WordPress: Přestože GoDaddy tvrdí, že má velmi snadného tvůrce webových stránek, uživatelé se mohou změnit téměř na nic. Jste povinni dodržovat primitivní kroky nebo zvolit otevřené kódování, které vyžaduje technické dovednosti. WordPress je flexibilnější, pokud jde o použití a úpravy, ačkoli to může také potřebovat nějakou učební křivku na začátku.

2. Vlastnosti a flexibilita

Jak jsme již zmínili, GoDaddy přichází s docela základní sadou funkcí. Bude fungovat pro malé webové stránky, které nevyžadují pokročilé funkce. Na druhou stranu, WordPress je jedna z nejvýkonnějších platforem CMS představovat tisíce pluginů a služeb dostupných pro integraci.

Pluginy a widgety

Uživatelé GoDaddy se mohou rozhodnout vytvořit obrovský výběr pluginů. Všechny jsou rozděleny do několika kategorií, které zahrnují sociální sítě, elektronický obchod, formuláře, chaty a některé další. Zde si můžete vybrat cenové tabulky pro váš malý digitální obchod, posluchače posudků pro web pro malé firmy, sekci s recenzemi Amazon pro průvodce nákupy atd. Výběr widgetů je poměrně rozsáhlý.

Widgety GoDaddy Widgety GoDaddy

Na druhou stranu, žádná z platforem nemůže konkurovat WordPress, pokud jde o výběr pluginu. Uživatelé si mohou vybrat z doslova tisíců služeb, řešení třetích stran a nástrojů pro jakýkoli účel. Zde máme zdarma eCommerce pluginy, prémiové SEO optimalizační sady, antispamové a bezpečnostní nástroje, galerie, formuláře, analytické služby atd. Vše, co potřebujete, je vybrat ten, nainstalovat a aktivovat, aby byl na vašem webu.

Doplňky WordPress Doplňky WordPress

Některé pluginy jsou zdarma, zatímco některé jsou placené. Kromě toho budete muset jejich nastavení zpracovat ručně. Doufáme však, že tento proces bude stěží výzvou. Pokud se rozhodnete pro řešení Bluehost doporučené WP, budete mít všechny své pluginy automaticky aktualizovány. Systém se postará o jejich hladký, bezpečný a stabilní provoz.

Přečtěte si také: Jak vytvořit web s WordPress.

SEO optimalizace

Webové stránky GoDaddy zdaleka nejsou přátelské se SEO. Důvodem je zejména velmi zvláštní umístění sekcí včetně záhlaví a textových bloků. Takové stránky nejsou tak atraktivní pro roboty vyhledávacích strojů, což má za následek delší indexaci stránek a nižší hodnosti. Na druhé straně má platforma svůj vlastní SEO Průvodce s přístupem k úpravám meta titulů a popisů, což není nic jiného než kapka v oceánu.

WordPress poskytuje maximální výkon při vytváření webů přátelských pro SEO, které obvykle získají vysoké pozice ve vyhledávačích. Nejprve si uživatelé mohou vybrat tuny pluginů, které pomáhají vytvářet SEO optimalizovaný obsah, který je vhodný nejen pro vyhledávače, ale také pro čtenáře, což je ještě důležitější. Za druhé, uživatelé získají dostatek nástrojů k propagaci svého obsahu sdílením na sociálních médiích, prací s pokročilým nastavením SEO, úpravou vlastních adres URL, určením klíčových slov, změnou popisu webových stránek, nahráním favicon a další.

V neposlední řadě poskytuje WordPress přístup k úpravám kódu webových stránek. Je to také dobrá šance, jak vylepšit SEO na webu, aby byla šablona lehčí a rychlejší, a také implementovat funkce pro zvýšení zapojení uživatelů..

eCommerce

GoDaddy má funkci elektronického obchodování. Je k dispozici pouze s programem Online Shop a poskytuje sadu základních funkcí pro vytvoření malého digitálního obchodu. Upozorňujeme, že tvůrce webových stránek je vhodný pro malé projekty pouze s omezeným počtem produktů k prodeji online. Pro růst a propagaci vašeho internetového obchodu není dobré.

Elektronický obchod GoDaddy Elektronický obchod GoDaddy

Pokud jde o funkce elektronického obchodu, získáte připravenou stránku produktu s možností úpravy některých jejích prvků, jako jsou písma. Uživatelé mohou integrovat dodací soupisy, stejně jako nastavit přepravní a daňové sazby. Tvůrce webových stránek nabízí několik jednoduchých propagačních nástrojů, které vám umožňují zasílat přizpůsobené nabídky potenciálním zákazníkům.

Samotný WordPress nemá funkce elektronického obchodu. Nicméně, Doplněk WooCommerce je dobré řešení. To vám umožní vytvořit malé, střední a velké obchody k prodeji neomezeného množství produktů online. Plugin má bezplatnou verzi, která funkčně poskytuje základní linii, která je stále dostatečná k vytvoření, správě a propagaci vašeho online obchodu. Pro rostoucí projekty nabízí WooCommerce všechna nezbytná rozšíření pro správu cen, daní a přepravních sazeb, získání více uživatelů nebo zvýšení provozu v digitálním obchodě.

Internetový obchod WooCommerce Editor internetového obchodu WooCommerce

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky elektronického obchodu od nuly.

Funkce pro blogování

Důvodem pro zmínku o této konkrétní vlastnosti je to, že ji má GoDaddy. S funkcí blogování WordPress však nemá nic společného. S GoDaddy můžete vytvářet primitivní blogy, publikovat nové články a přidávat obrázky. Uživatelé nebudou mít ani šanci přidat značky ani optimalizovat svůj obsah.

GoDaddy Blog Post Editor příspěvků GoDaddy Blog

Situace s blogováním WP je zcela opačná. Získáte nejsilnější platformu pro vytváření webových stránek založených na obsahu. Tento systém vám umožní nejen vytvářet stylové a skvěle vypadající weby s blogováním, ale také propagovat svůj obsah, zvyšovat provoz nebo dokonce zpeněžit váš web.

WordPress Post EditorWordPress Post Editor

GoDaddy Web Builder vs WordPress: WordPress zde vyhrává ve všech sekcích. Umožňuje uživatelům vytvářet více webů optimalizovaných pro SEO, má lepší funkčnost eCommerce díky WooCommerce. Poskytuje pluginy rudy, zatímco jeho funkce blogování je blízko této myšlence. GoDaddy se z toho nemůže pochlubit.

3. Návrh

Srovnávací tabulka šablon

Pojď tatiWordPress
Cena motivu:Volný, uvolnitZdarma / 25 $ – 299 $
Vizuální editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Změna motivu:✘ NE&# x2714; ANO
Responzivní šablony:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:✘ NE&# x2714; ANO

Někdy můžeme pomocí šablon, které nabízí, evakuovat tvůrce webových stránek. To je místo, kde GoDaddy zdaleka není dokonalý. Platforma v současné době nabízí někde asi 20 témat. Nejhorší je, že GoDaddy neposkytuje nic pro úpravu svých šablon. Jinými slovy, budete muset pracovat s tím, že nezáleží na tom, jestli se vám to líbí nebo ne.

Celkový design není vůbec špatný. Šablony vypadají stylově a aktuálně. Výběr je však omezený, ale nedostatek nástrojů pro úpravy a přizpůsobení vypadá jako obrovská nevýhoda. Dobrou zprávou je, že všechna témata jsou mobilní. Systém navíc poskytuje přístup k palubní desce pomocí počítače a mobilního telefonu pro případ, že budete muset provést změny na cestách prostřednictvím tabletu nebo smartphonu.

WordPress má pravděpodobně nejbohatší sbírku šablon. Uživatelé mají k dispozici tisíce témat reagujících na mobilní zařízení. Patří k nim blogy pro malé firmy, četná rozložení digitálních obchodů, portfolia, online časopisy, průvodce nákupem Amazon a další. Některá témata jsou zdarma, zatímco jiná jsou placená. Pokud chcete něco jiného než šablony šablon s miliony stažení, budete muset zaplatit někde mezi 30 a 200 $ za exkluzivní rozložení.

GoDaddy Web Builder vs WordPress: Tvůrce webových stránek GoDaddy znovu ztrácí s 20 šablonami a téměř nulovými nástroji pro přizpůsobení. Uživatelé WordPress budou mít přístup k tisícům bezplatných a placených témat pro jakýkoli typ webových stránek bez omezení.

4. Zákaznická podpora

GoDaddy je původně poskytovatelem hostingu. To znamená, že nemá žádná práva ztratit v oblasti zákaznické podpory. Platforma má solidní podpůrný tým. Nabízí několik kanálů, které vám umožní zůstat v kontaktu:

 • Fórum GoDaddy – zde můžete hovořit se zkušenějšími uživateli GoDaddy a požádat o radu.
 • Podpora prostřednictvím telefonu – dobrý způsob, jak kontaktovat vedoucí podpory přímo.
 • Centrum nápovědy – GoDaddy má solidní znalostní základnu se spoustou článků a průvodců.

Klíčovým problémem je, že manažeři někdy reagují příliš dlouho. To by mohlo být trochu frustrující.

WordPress nemá v telefonu ani živě k dispozici typický tým podpory. Pokud máte nějaký problém, budete jej muset vyřešit sami. Zde se může hodit surfování po síti. Nezapomeňte, že WordPress je jedním z nejdéle fungujících a populárních CMS na světě. To znamená, že můžete:

 • Procházejte YouTube a hledejte stovky videoprůvodců s příklady z praxe.
 • Navštivte fóra WordPress s komunitou profesionálů a zkušených uživatelů.
 • Najděte články a návody online s mnoha špičkami a řešeními v jakémkoli problému.

GoDaddy Web Builder vs WordPress: mít tým podpory vždy připravený pomoci vám může způsobit, že se budete cítit bezpečněji. Na druhé straně mají uživatelé WordPress nekonečné možnosti průzkumu.

5. Cenová politika

I nejlevnější plán Godaddy vypadá dražší ve srovnání s webem WordPress hostovaným společností Bluehost. Vybrali jsme tohoto konkrétního poskytovatele hostingu, protože je to nejlepší sázka na weby založené na WP s ohledem na bezproblémovou integraci automatické instalace, aktualizace pluginů atd. Nyní se blíže podíváme na ceny.

Godaddy v současné době nabízí 4 různé plány. Obsahují:

 • Osobní plán bez funkcí. Pro 5,99 $ získáte pouze SSL a hosting zdarma.
 • Podnikatelský plán zahrnuje SEO Wizard a základní nástroje elektronického obchodu pro 9,99 $.
 • Business Plus Plán navíc nabízí e-mailový marketing a propagační kampaně pro 14,99 $.
 • Internetový obchod je pro vytvoření plně provozovaných online obchodů pro 19,99 $.

Ceny GoDaddy

Pokud jde o plány WordPress Bluehost, jsou tyto:

 • Základní cena 3,95 $ za měsíc s bezplatným SSL, 50 GB úložiště SSD, bezplatnou doménou a marketingovými kredity.
 • Plus náklady 5,95 $ s neomezeným úložištěm SSD pro neomezený počet webů a subdomén.
 • Náklady na výběr plus 5,95 $ se všemi neomezenými futures + pokročilým zabezpečením a zálohovací sadou.

Ceny WordPress

Uplatněte svou slevu na Bluehost

Všechny plány zahrnují přístup k šablonám, zásuvným modulům a ostatním funkcím WordPress.

Přečtěte si také: Kolik stojí vytvoření webové stránky.

GoDaddy Web Builder vs WordPress: WordPress with Bluehost je levnějším řešením kromě stabilního, bezrizikového a bezpečného provozu webových stránek.

Závěr

WordPress zvítězí ve všech aspektech ve srovnání s GoDaddy. Je flexibilnější, levnější a lepší, pokud jde o stabilní práci, úpravy webových stránek a přizpůsobení.

Pojď tatiGoDaddy – může být vhodný pro malé primitivní weby bez složitých funkcí a struktury. Pro nováčky je dobré mít nulové technické dovednosti a znalosti. Platforma má přímý stavební proces s malými šancemi na úpravu již existujících rozvržení. Na druhé straně uživatelé najdou dostatek widgetů pro připojení kromě základní funkce SEO a eCommerce. GoDaddy.comGoDaddy – může být vhodný pro malé primitivní weby bez složitých funkcí a struktury. Pro nováčky je dobré mít nulové technické dovednosti a znalosti. Platforma má přímý stavební proces s malými šancemi na úpravu již existujících rozvržení. Na druhé straně uživatelé najdou dostatek widgetů pro připojení kromě základní funkce SEO a eCommerce.

WordPressWordPress – je lepší volbou ve všech aspektech. Je flexibilnější. Dodává se s širší sadou funkcí. Je vhodný pro projekty jakékoli velikosti a typu. Navíc, pokud se rozhodnete pro Bluehost, ve skutečnosti získáte stejné řešení all-in-one pro WordPress bez nutnosti správy webu ručně. WordPress

WordPress si udržuje vedoucí postavení ve výklenku pro budování webových stránek. Systém se vyvíjí a přináší uživatelům nová řešení. Tvůrce webových stránek GoDaddy je teprve na začátku svého vývoje. Doufáme, že uživatelé mohou v nejbližší budoucnosti očekávat vylepšení a upgrady. Pro tuto chvíli je WP lepší volbou platformy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map