Webnode vs. WordPress

Webnode a WordPress jsou platformy pro budování webu, které si již získaly pověst ve svých výklencích. Slouží různým cílům, nabízejí širokou škálu nástrojů, vynikající funkce webového designu a pokročilé přístupy k vytváření webů.


 • Webnode je cloudový webový tvůrce, který má uživatelsky přívětivé a intuitivní rozhraní. Galerie šablon je univerzální a působivá. Systém se používá hlavně k vytváření dvou typů webových stránek – osobních / obchodních projektů a internetových obchodů. Sada funkcí se zaměřuje na tyto hlavní úkoly a poskytuje široký výběr nástrojů pro přizpůsobení designu.

 • WordPress nevyžaduje žádný úvod. Toto je redakční systém, který se může pochlubit celosvětovou popularitou a umožňuje řešit různé úkoly spojené s webovou tvorbou. Systém není snadné zvládnout, pokud jste nováček. Trvá čas, než si na to zvykneme a naučíme se, jak se vypořádat se složitostí procesu vytváření webových stránek.

Porovnání WordPress vs Webnode se na první pohled nezdá být rozumné, protože platformy se velmi liší v přístupu k tvorbě webových stránek, jednoduchosti a sadě funkcí. To však neznamená, že si nemůžete vybrat mezi těmito výkonnými možnostmi. Nyní tedy pojďme zjistit, který systém funguje nejlépe pro dokončení jednoduchých až složitých projektů webdesignu a jaké kategorie uživatelů je mohou najít pohodlnější..

1. Snadné použití

 • Webnode. Tvůrce webových stránek vypadá na první pohled docela jednoduše a intuitivně. Když jej začnete zkoumat, ujistíte se, že je opravdu pohodlný a snadno použitelný. Nezáleží na tom, jaké máte zkušenosti s webovým designem – používání Webnode nebude vůbec obtížné. Výsledek také splní vaše očekávání.

  Webnode Editor

  Řídicí panel systému je srozumitelný a není přetížen možnostmi. Drag-and-drop editor platformy umožňuje přidat a upravit požadované části webových stránek, stejně jako nahrát obsah. Postupujte podle tipů, které systém generuje, a naučte se, jak upravovat své webové stránky.

  Webnode Přidat stránku

 • WordPress. WordPress je CMS a jedná se o software s otevřeným zdrojovým kódem. Zvládnutí toho tedy není vůbec snadné. Je zde několik možností, které je třeba prozkoumat, nemluvě o potenciálních rizicích, se kterými se můžete setkat při vytváření webových stránek se službou.

  Vizuální editor WordPress

  Zároveň zkušení weboví designéři rádi pracují s WordPressem, protože umožňuje přizpůsobit šablony pomocí jejich znalostí HTML / PHP k úpravám nebo psaní nových kódů webových stránek. K dispozici je také příležitost integrovat bezplatné a placené pluginy sem a získat personalizovaný design webových stránek. Zkušení weboví designéři tak mají více svobody a mohou své znalosti využít k zahájení plnohodnotných projektů.

Webnode vs. WordPress. Oba systémy používají zcela odlišné přístupy procesu vytváření webových stránek. Webnode je klasický webový tvůrce bez kódů se standardním řídicím panelem a řadou funkcí webového designu. Díky tomu je systém pro začátečníky pěkným začátkem. WordPress je složitější nástroj, který vyžaduje určité pozadí a zkušenosti s kódováním. Zajišťuje větší svobodu volby a umožňuje vytvářet profesionálnější webové stránky. Platforma funguje nejlépe pro profesionály v oblasti webového designu.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Webnode. Tvůrce webových stránek přichází s řadou funkcí potřebných pro spuštění přitažlivého a funkčního webu. Jakmile se zaregistrujete pro tuto službu, získáte přístup k hlavnímu panelu pomocí několika nástrojů.

  Zde můžete začít a spravovat slušnou webovou stránku: přidat a upravit části nebo stránky webových stránek, zaregistrovat doménové jméno, upravit svůj profil, zobrazit statistiky webových stránek, pozvat spolupracovníky, změnit nastavení webových stránek atd. Toto je také místo , kde najdete rozsáhlé možnosti elektronického obchodování a blogování, bohatou sadu nástrojů pro přizpůsobení designu, příležitost vytvořit tolik stránek, kolik si váš projekt přeje atd..

  Webový obchod eCommerce

  Webnode není bohatý na aplikace a widgety. Místo toho můžete přidat různé bloky obsahu, abyste diverzifikovali jeho design a zvýšili jeho výkon. Zde je možné spustit internetový obchod, ale jeho funkčnost vám nemusí být dostatečná, zvláště pokud máte v úmyslu vytvořit velký obchod. Zde můžete přidávat a spravovat produkty, upravovat nastavení plateb a doručení a další požadované parametry.

  Zároveň Webnode poněkud postrádá řadu nezbytných funkcí elektronického obchodování, jako je export / import produktu, možnost umožňující vytvářet varianty produktu a generovat kódy kuponů atd. To může být překážkou, pokud máte dlouhodobé plány.

  Webnode navíc podporuje více než 20 jazyků, což umožňuje vytváření vícejazyčných webů. To je další výhoda služby. Můžete také vytvořit záložní verzi svého webu, abyste ji mohli v případě potřeby obnovit.

  Nastavení webového uzlu

  Tvůrce webových stránek má pěkné možnosti SEO, které přispívají k vyššímu hodnocení vašeho projektu ve vyhledávačích. Chcete-li posílit pozice na svém webu, můžete vyplnit metaznačky, přizpůsobit názvy, adresy URL atd. Systém automaticky vygeneruje soubor Sitemap a eliminuje tak potřebu dělat to sám..

 • WordPress. Platforma nabízí pokročilé funkce webového designu a nástroje potřebné k vytváření různých typů webových stránek. Nezapomeňte však, že WordPress je původně známý jako platforma pro blogování. Chcete-li se systémem spustit další typy projektů, musíte použít své dovednosti v oblasti kódování a integrovat více pluginů. To vyžaduje hodně času a úsilí, a to také vyžaduje zkušenosti.

  Přizpůsobení webových stránek WordPress

  CMS umožňuje integraci bezplatných a placených pluginů pro zvýšení funkčnosti vašich webových stránek. Na webu je jich mnoho. Webové designéry třetích stran vyvíjejí nové pluginy. Pokud tyto doplňky používáte, má smysl vybrat ty, které jsou placené, a jednat s důvěryhodnými odborníky.

  Je to proto, že vždy existuje riziko integrace pluginů se škodlivými kódy do vašeho webu, což může mít negativní dopad na jeho další práci, pozice SEO, provoz a další klíčové parametry. Čím více pluginů se rozhodnete integrovat, tím častější aktualizace budete muset provést. To také vyžaduje hodně času a vyžaduje zvláštní znalost mezeru.

  Jako CMS znamená WordPress, že byste měli hledat webhosting sami. Je možné hostit váš projekt se systémem, ale je zde také příležitost jednat s jiným poskytovatelem hostingu. Kromě toho můžete svůj účet WordPress integrovat se službou třetí strany a zajistit tak přístup k jeho databázi. To je nutné pro další práci s konfigurací souborů.

Webnode vs. WordPress. Pokud jde o sadu funkcí a flexibilitu, není pochyb o tom, že WordPress má mnohem více možností ve srovnání s Webnode. Spuštění webových stránek s platformou však vyžaduje čas, úsilí, dovednosti a zkušenosti. Musíte vědět, jak se vypořádat s integrací pluginů a kódů, zvolit hosting a provést požadovaná nastavení webových stránek. Jinými slovy, zde musíte vytvořit web téměř od nuly.

Jedinou pozoruhodnou nevýhodou WordPress jsou zvýšená rizika nevyžádané pošty. Totéž nelze říci o Webnode. Jedná se o standardní webový tvůrce, který je dodáván se šablonami a nástroji pro přizpůsobení designu pro jednodušší tvorbu webových stránek. Některé funkce systému jsou poměrně silné, zatímco jiné jsou zjevně slabé. Webnode přesto zůstává pro začátečníky jednodušším řešením.

3. Vzory

WebnodeWordPress
Počet témat:20010k
Témata zdarma&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Náklady na placená témata:Volný, uvolnitZdarma k $ 299
Citlivý design&# x2714; ANO&# x2714; ANO NE
Seřadit podle odvětví:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:✘ NE&# x2714; ANO
 • Webnode. Kolekce systémových šablon je poměrně rozsáhlá a v současné době zahrnuje kolem 200 témat. Jejich kvalita však není na nejvyšší úrovni. Šablony mají standardní vzhled a jsou velmi podobné, průměrné, ne-li zastaralé. Dobrou zprávou je, že reagují a lze je přizpůsobit pomocí sady nástrojů, kterou systém nabízí.

  Pohodlná možnost náhledu umožňuje vidět probíhající práci k provedení změn před zveřejněním. Mějte na paměti, že systém během procesu webového návrhu neumožňuje změnu šablony. To vyžaduje seriózní zvážení při výběru.

 • WordPress. WordPress má zdarma a prémiová témata, aby se vešly různé výklenky. Všechny z nich (včetně prémiových vzorků) však vypadají podobně. Jako program s otevřeným zdrojovým kódem nabízí WordPress přístup k souborům CSS. To umožňuje profesionálním webovým vývojářům dát svým webům jedinečný vzhled.

  Můžete změnit styl, typografii, tituly, parametry písma, barvy, pozadí a další nastavení. Ať už máte jakékoli nápady na design a preference, WordPress vám umožní oživit je. Pokud vám tyto dovednosti chybí, možnosti přizpůsobení šablony budou poměrně omezené.

Webnode vs. WordPress. Pokud jde o přizpůsobení designu, je WordPress výrazným lídrem, ale pouze pro ty uživatele, kteří mají dostatek kódovacích dovedností. Jinak bude obtížné vytvořit na platformě vynikající design. Možnosti designu Webydo jsou omezenější, ale přijdou na potřeby a dovednosti nováčků.

4. Zákaznická podpora

 • Webnode. Tvůrce webových stránek se nemůže pochlubit výkonnou službou zákaznické podpory. Nejde o kvalitu poskytovaných služeb (je to na slušné úrovni), ale o seznam dostupných možností. Při práci s Webnode budete mít přístup pouze k znalostní báze se spoustou článků a častých otázek rozdělených do kategorií.

 • WordPress. Jako open-source program WordPress nenabízí žádné služby podpory zákazníků. Komunita systému je však poměrně silná a rozsáhlá. Toto je jediná možnost, jak získat odpovědi na všechny otázky týkající se služeb. Udělejte si čas na procházení fór WordPress nebo témat nalezených na internetu oficiální komunita WordPress.

WordPress vs Webnode. Žádný ze systémů nenabízí více možností zákaznické podpory. Uživatelé Webnode mohou získat dostatek informací ve znalostní bázi, zatímco fanoušci WordPressu se mohou dostat ke zdrojům komunity a odpovědět na jejich otázky.

5. Ceny

 • Webnode. Systém je původně umístěn jako bezplatný tvůrce webových stránek. Jakmile jej začnete zkoumat, zjistíte, že pro dosažení slušného výsledku a získání online webu musíte přejít na jeden z placených plánů. Jedná se o omezený plán, mini plán, standardní plán a plán profi. Náklady na plány se pohybují v rozmezí 3,95 až 19,95 $ měsíčně na základě poskytnutých podmínek.

  WebnodeWordPress
  Cenové plány:&# x2714; Limited (3,95 $ / měsíc);
  &# x2714; Mini (5,95 $ / měsíc);
  &# x2714; Standard(11,95 $ / měsíc);
  &# x2714; Profi (19,95 $ / měsíc).
  &# x2714; Hosting (10 $ / měsíc);
  &# x2714; Pluginy ($ 20 – 50 $ / mo).
  Funkce:&# x2714; Hosting zdarma;
  &# x2714; Tvůrce formulářů;
  &# x2714; Vícejazyčné webové stránky;
  &# x2714; Členství.
  &# x2714; Open Source;
  &# x2714; Silná komunita;
  &# x2714; Hluboké přizpůsobení.
 • WordPress. Platforma je pro každého uživatele zcela zdarma. To platí, pokud jde o náklady na používání služby. Připravte se však investovat více prostředků do hostingu, prémiových šablon, pluginů a rozšíření. Má smysl platit za tyto možnosti, pokud chcete minimalizovat potenciální rizika a využít slušný výsledek.

Webnode vs. WordPress. Konečné náklady na vytvoření webové stránky s některou z těchto služeb závisí na rozsahu funkcí, které potřebujete, dovednostech, které máte, a na výsledku, který si přejete získat v dlouhodobém horizontu. Webové stránky WordPress jsou obvykle dražší, ale jsou také plnohodnotné a nabízejí tak větší šance na efektivní podporu podnikání..

Sečteno a podtrženo

Po analýze obou platforem pro vytváření webových stránek jsme zjistili, že jsou zcela odlišné. Hlavními důvody jsou povaha systémů a přístup, který nabízejí k procesu vytváření webových stránek. Zatímco Webnode je standardní tvůrce webových stránek, WordPress je CMS s otevřeným zdrojovým kódem.

S Webnode může každý uživatel spustit pěkný web pro osobní nebo obchodní použití, protože zde nejsou vyžadovány žádné speciální znalosti kódování. Pokud jde o WordPress, situace je zcela opačná. Platforma zajišťuje větší flexibilitu a pokročilejší funkce. Abyste ji mohli využívat, musíte však mít dovednosti a zkušenosti s webovým designem.

Závěr je následující: pokud jste nováček, pak je Webnode rozumnějším řešením. Pokud však máte štěstí, že máte zkušenosti s webovým designem a chcete provozovat profesionální web, WordPress pro vás bude pracovat nejlépe. Hodně štěstí!

Přehled srovnávací tabulky

WebnodeWordPress
Snadnost použití:Webnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPress
Funkce:Webnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPress
Vzory:Webnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPress
Zákaznická podpora:Webnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPress
Ceny:Webnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPress
Celkové skóre:Webnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPressWebnode vs. WordPress

Vytvořte si web s Webnode

Je to zdarma

Howarde Můj profil na Twitteru Můj profil na Facebooku e-mailem Můj propojený profil

o autorovi

Jsem Howard Steele, zakladatel a šéfredaktor této webové stránky. S více než 10 lety webového budování vím, jak komplikovaný a únavný může být tento úkol pro osobu, která není IT. Nemůžete se rozhodnout, kterou službu si vybrat? Neváhejte mě požádat o radu. Stačí popsat potřeby svých webových stránek a my vám rádi pomůžeme.

Domů »Porovnání» Webnode vs. WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map