Weby Google vs WordPress

Weby Google vs WordPress


Weby Google a WordPress jsou dva populární nástroje pro vytváření webových stránek, které nabízejí zcela odlišné přístupy k procesu vývoje webových stránek a jsou zaměřeny na různé kategorie uživatelů. Systémy však mají stejné poslání – pomáhat uživatelům vytvářet webové stránky, které budou obsahovat pěkný výkon a atraktivní design. Je docela obtížné tyto dvě platformy porovnat, protože nemají mnoho společného.

Pokud jde o výběr nejlepší platformy, která pokryje převládající množství potřeb uživatelů, je stále rozumné přezkoumat nezbytné aspekty obou služeb. Která z nich funguje lépe pro všechny kategorie uživatelů? Existuje výrazný vůdce, který převládá nad svým konkurentem? Nebo obě služby dobře fungují pro splnění několika úkolů webdesignu?

Abychom identifikovali nejdůvěryhodnější a plně vybavený nástroj pro vytváření webových stránek, měli bychom nyní každou z nich podrobně porovnat z hlediska jednoduchosti, pohodlí, funkčnosti a flexibility, přístupu k designu, cenové politiky a možností podpory zákazníků..

Stručný snímek:

Weby GoogleWeby Google – je webový tvůrce, který je velmi jednoduchý zvládnout pro všechny kategorie uživatelů. Systém také poskytuje spolehlivou hostitelskou platformu a vytváří intuitivní prostředí pro vytváření webových stránek. Soubor funkcí, který nabízí, je poměrně jednoduchý a dobře funguje pro vývoj běžných webových stránek pro každodenní použití. Weby Google

WordPressWordPress – je světově známý výkonný systém správy obsahu, který funguje stejně dobře pro zdatné webové designéry a začátečníky. Zde můžete najít sadu požadovaných funkcí pro další použití při navrhování špičkových projektů. Milióny webových stránek jsou poháněny WordPress po celém světě a mnoho dalších je v současné době ve výstavbě. Co byste však měli vědět, je to, že WordPress není univerzální pro všechny. Systém stále zahrnuje alespoň základní znalosti programování potřebné k dosažení požadovaného výsledku. Poskytuje pokročilé možnosti integrace a bohatou sadu funkcí potřebných k vývoji webových stránek, které jsou ve vyhledávačích skutečně vysoké. WordPress

Webové stránky Google a WordPress se tedy opravdu hodně liší, a právě proto je výběr nejlepší platformy skutečnou výzvou pro většinu uživatelů. Který systém má co nabídnout? Která z nich zahrnuje pohodlí, jednoduchost a pěkný výkon? Kterému z nich je z dlouhodobého hlediska snadnější zvládnout? Pro zodpovězení těchto a dalších otázek je vhodné tyto nástroje pro vytváření webových stránek podrobně přezkoumat. Udělejme to hned, abychom zjistili vítěze srovnání.

1. Snadnost použití

 • Weby Google. Práce s weby Google je tak jednoduchá a rychlá, že i průměrný uživatel s malými nebo žádnými dovednostmi v kódování může vytvořit standardní projekt přibližně za půl hodiny. Systém je dodáván s editorem WYSIWYG, který je velmi intuitivní, srozumitelný a snadný. Nemusíte být weboví profesionálové, abyste je snadno prozkoumali a zvládli. Pokud máte štěstí, že máte alespoň základní znalosti programování, budete moci ručně upravit svůj webový kód tak, aby byl projektu jedinečný design a špičková funkčnost.

  Weby Google vs WordPress

  Webové stránky Google jsou platformou all-in-one, což znamená, že vše, co potřebujete k navrhování, publikování a správě svého webu, získáte pod stejnou střechou – není nic, co by bylo možné nahrávat a instalovat. Na začátek potřebujete standardní bezplatný účet Google. Důležité je také to, že Weby Google přicházejí s integrovaným hostingem, což vylučuje potřebu hledat důvěryhodného poskytovatele hostingu jinde. To je další bonus, díky kterému je tvůrce webových stránek snadno použitelný a pohodlný pro každého.

 • WordPress. WordPress je ve srovnání s weby Google o něco složitější. Chcete-li začít, tvůrce webových stránek vyžaduje předběžné stažení a instalaci. To vyžaduje více času a úsilí, i když proces není vůbec tak složitý. Za druhé, je to jen CMS; nezahrnuje hotová témata a webhosting. Tyto aspekty musíte zvládnout sami.

  WordPress Post nový editor kódu

  Pokud se nechcete starat o hostování a integraci externích pluginů nebo šablon, je rozumné použít jednodušší alternativu, jako je Wix, například. Toto je profesionální webový tvůrce all-in-one, který přichází s integrovaným hostingem, stovkami témat připravených pro mobilní zařízení a bohatou sadou funkcí potřebných k dokončení projektů na různých úrovních složitosti. V případě, že stále dáváte přednost používání CMS, pak WordPress pro tento účel nejlépe funguje.

Weby Google vs WordPress. Weby Google jsou méně intuitivní než Wix nebo uKit, přesto je nepochybně jednodušší použití než WordPress. WordPress má vyšší křivku učení pro začínající uživatele, ale nakonec nabízí větší svobodu.

WordPress nenabízí zahrnutý hosting a témata, což je výhoda i nevýhoda. Na jedné straně musíte spravovat svůj hosting sami, ale na druhé straně můžete kdykoli přenést svůj web na libovolného jiného webového hostitele, zatímco to není možné, pokud používáte tvůrce stránek s zahrnutým hostingem (mohou běžet pouze na jejich vlastní servery).

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Weby Google. Webový tvůrce se snadno používá, přesto nabízí pěknou sadu funkcí pro spuštění a správu kvalitního webu. Pokud je systém produktem Google, je pevně integrován s dalšími aplikacemi a službami Google. Procházejte seznam a objevte dostupné možnosti a rozhodněte, které aplikace mohou být dobrým doplňkem vašeho projektu. Tvůrce webových stránek tak umožňuje používat Mapy Google, YouTube, Kalendář, Hangouty a další aplikace, které budou bezproblémově synchronizovány s vaším webem..

  Weby Google vs WordPress

  Úpravy rozložení webových stránek je díky Webům Google velmi snadné díky intuitivnímu a jednoduchému ovládacímu panelu, který má tři karty, které poskytují požadovanou sadu funkcí. Jedná se o karty Vložit, Stránky a Motivy. K dispozici je také sekce Rozvržení, kde můžete vybrat požadované rozvržení pro svůj projekt. Celkově si můžete vybrat z 6 možností rozvržení skládajících se z 1, 2, 3 a 4 sloupců. Po výběru se vám nabídne možnost uspořádat a vyplnit obsahové bloky, nahrát obrázky a zveřejnit texty nebo jiný požadovaný obsah..

  Weby Google umožňují přidat neomezený počet webových stránek, které si můžete dále přizpůsobit a přizpůsobit. To lze provést na odpovídající kartě Stránky, která trvá pouze několik minut. Obecně můžete vytvořit různé typy stránek na základě vašich potřeb webového designu, jako jsou oznámení, stránky se seznamem, počáteční stránky, souborové skříňky a další.

  Pokud jde o nahrávání obsahu, můžete vybrat požadované prvky na kartě „Vložit“. Zde si můžete vybrat a dále integrovat obrázky, textová pole, soubory uložené na disku nebo ty, které chcete vložit do ručního režimu. Pokud jde o typy obsahu, které systém nabízí, můžete si vybrat následující prvky: Prezentace, Tabulky, Obsah, Karusel obrázků, YouTube, Mapa, Kalendář, Dokumenty, Tlačítko, Oddělovač, Formuláře a Grafy. Ať už se rozhodnete vybrat jakýkoli prvek, budete mít možnost jej dále přizpůsobit s ohledem na zaměření vašeho projektu.

  Tvůrce webových stránek vám navíc umožňuje integrovat standardní prvky, které přispívají k výkonu vašeho webu. Mezi ně patří zpravodajské kanály, kalkulačky, Nástroje pro webmastery Google nebo jiná rozšíření zahrnutá v sadě G Suite.

  Weby Google vs WordPress

  Srdcem webů Google je spolupráce. Uživatelé mohou na webu spolupracovat stejně jako úpravy dokumentu Google a vy máte vždy kontrolu nad tím, kdo má přístup. Je na vás, abyste sdíleli přístupová práva na web s těmi uživateli, které považujete za nezbytné. Stejně tak můžete projekt uložit do režimu Koncept nebo jej nastavit jako naprosto soukromý. K dispozici je také možnost, která vám umožní vybrat určité lidi, kteří budou mít práva upravovat web.

  Nakonec můžete povolit funkci, která zabrání jiným editorům publikovat projekt bez vašeho svolení. To je také velmi výhodné. Pokud chcete sledovat statistiky svých webových stránek a regulovat výkyvy provozu, umožňují weby Google propojit Google Analytics s projektem. Znalost hlavních parametrů vašeho webu vám pomůže v případě určitých problémů podniknout zvláštní opatření.

 • WordPress. WordPress je open source CMS, což znamená, že má potenciálně obrovskou sadu funkcí. WordPress je vysoce rozšiřitelný – můžete přidat různé pluginy, abyste získali požadovanou funkčnost. CMS byl původně vyvinut jako platforma pro blogování, a proto vyžaduje hluboké povědomí o kódování pro vytváření dalších typů webů. Systém se však v současné době používá k spouštění webových stránek jakéhokoli typu, od blogů a portfolií po složité internetové obchody a komunitní weby – stačí použít správnou kombinaci pluginů.

  Nastavení zásuvných modulů WordPress

  Naštěstí systém poskytuje úžasné množství bezplatných a placených pluginů, které lze nalézt na webu. Nezapomeňte však, že čím více pluginů vyberete a integrujete do svého projektu – tím více aktualizací budete muset později provést. To může mít negativní dopad na bezpečnost a výkon vašich webových stránek.

  Po nedávné aktualizaci systému zavedl pokročilý editor Gutenberg, který nahradil klasický textový / HTML editor. Nový editor je založen na blocích a umožňuje uživatelům nahradit a uspořádat bloky obsahu na stránce v libovolném preferovaném pořadí. Tento přístup k procesu webového designu dělal to podobné tomu, které nabízejí tradiční tvůrci webových stránek.

  Editor webových stránek WordPress

  V důsledku toho inovace zjednodušila proces vytváření webových stránek pomocí WordPress. Ti uživatelé, kteří nejsou z nějakého důvodu spokojeni s editorem Gutenberg a chtějí přejít na starý, by si měli vybrat a integrovat odpovídající plugin, což není zcela pohodlné a zcela bezpečné.

  Pokud jde o používání WordPress, nezůstanete bez výběr hostování. Jak bylo uvedeno výše, CMS ve výchozím nastavení neposkytuje integrovaný hosting, a proto je třeba hledat důvěryhodného poskytovatele samostatně. Tomu se nelze vyhnout, pokud se nerozhodnete přejít na webového tvůrce typu uKit, například.

  Systém kombinuje rozsáhlou sadu funkcí s integrovaným hostingem, což zkracuje dobu vývoje webu bez ovlivnění výsledku. Pokud se přesto rozhodnete pokračovat v práci s WordPress, pak to má smysl používat Bluehost. Hostitel je oficiálně doporučován WordPressem kvůli jeho dostupnosti, funkčnosti, bohaté sadě funkcí a spoustě nesporných výhod poskytovaných.

WordPress vs Google Sites. Zatímco stránky Google se primárně používají k vytváření intranetů a sdílení informací online s týmem uživatelů, díky technické povaze WordPress je skvělá volba pro jakýkoli web, který si lze představit. CMS je vybaven pokročilými funkcemi a nabízí také výkonné integrace, které mohou váš projekt posunout na zcela novou úroveň.

3. Vzory

 • Weby Google. Weby Google mají omezený soubor témat, z nichž většina, řekněme, je průměrná. Tvůrce webových stránek navíc rozlišuje mezi pojmy šablon a témat, což je jedna z charakteristických vlastností systému. „Šablony“ poskytují výběr typů stránek a rozvržení, zatímco „Témata“ jsou spíše o designu webových stránek (tj. O výběru barevných schémat, obrázků a dalších souvisejících prvků)..

  Témata Weby Google

  Uživatel nemá bohaté možnosti přizpůsobení designu. Zde můžete změnit obrázek a styl záhlaví, vybrat buď běžný obrázek na Webech Google, nebo nahrát vlastní obrázek. Totéž platí o výběru barevné palety a stylů písma.

 • WordPress. Systém pro správu obsahu má kolekci integrovaných šablon, která je k dispozici na ovládacím panelu (konkrétně v kategorii Design). Počet témat a jejich sortiment však nestačí na pokrytí celé škály potřeb uživatelů. Zde budou velmi nápomocná témata vyvinutá webovými designéry z celého světa.

  Témata WordPress

  Vzhledem k jeho open source povaze jsou nová témata WordPressu denně vytvářena a přidávána do oficiálních knihoven a knihoven třetích stran, takže si můžete vybrat z široké nabídky. Také si můžete najmout návrháře, aby nakreslil vlastní téma. Co byste měli vědět o těchto šablonách je, že někdy nejsou úplně bezpečné. Jde o to, že si můžete vybrat z placených a bezplatných návrhů – je jich tam spousta. Témata zdarma však někdy obsahují škodlivé kódy, které mohou potenciálně představovat nebezpečí pro váš web. Mějte na paměti, že při výběru.

  Jak již bylo uvedeno výše, WordPress nedávno představil editor Gutenberg, což následně vedlo k nekompatibilitě verzí a témat. To znamená, že ne všechny návrhy dobře fungují s novým editorem, což může mít také negativní dopad na výkon vašich webových stránek. Z tohoto důvodu je v aktualizované verzi WordPress navíc k dispozici standardní téma dvacet devatenácti, které si můžete vybrat pro vývoj hodného projektu..

  Přizpůsobení šablon WordPress je ve srovnání s weby Google složitější, ale výsledek bude v dlouhodobém horizontu stát za to. Chcete-li svému projektu poskytnout požadovaný vzhled, můžete přidat efekty paralaxy, animace, změnit pozadí webových stránek, rozložení, styly a velikosti písma, upravit nastavení typografie, design nadpisů atd. Je také možné přizpůsobit záhlaví, zápatí, postranní panel a další části tvoje webová stránka.

  A co víc, každá šablona WordPress je dodávána s individuálním nastavením, které vám umožní co nejlépe využít váš návrh projektu. Můžete si tedy vybrat a nahrát logo, vytvořit hlavní nabídku, aktivovat / deaktivovat možnosti zobrazení widgetů, upravit paletu barev atd. Pokud máte dovednosti CSS / PHP nebo pozadí webového designu, pak máte šanci vytvořit jedinečný web design je mnohem vyšší. To je další výhoda WordPress, díky které má přednost před konkurencí.

Weby Google vs WordPress. Jasným vítězem je zde WordPress. Tam jsou tisíce témat na výběr tam.

4. Zákaznická podpora

 • Weby Google. Existuje centrum nápovědy obsahující četné články s postupy. Můžete také kontaktovat jednoho z odborníků zasláním zpětné vazby přímo z ovládacího panelu. K dispozici je také bezplatná telefonická podpora ve 13 jazycích.

 • WordPress. WordPress nemá vůbec zákaznickou podporu. Jako populární CMS se však může pochlubit rozsáhlou celosvětovou komunitou uživatelů, jejíž zástupci jsou vždy připraveni pomoci nováčkům vyřešit jejich problémy související se systémem. Existuje také několik video a textových příruček, návodů a pokynů WordPress, které jsou napsány zkušenými uživateli systému.

  Při procházení webu narazíte také na stovky blogů, kanálů YouTube a fór, které pokrývají všechny nuance práce se systémem. Zároveň neexistuje žádné telefonní číslo ani e-mail, který by vám mohl zavolat pomoc, a pokud jste s platformou nikdy předtím nepracovali, budete si muset všechny nuance z toho prozkoumat a zvládnout sami. Určitě to bude vyžadovat hodně času a úsilí, zejména pokud jde o možnosti integrace.

WordPress vs Google Sites. Na webu je dostatek informací o obou platformách. Zatímco stránky Google Sites mají k dispozici oficiální znalostní bázi a bezplatnou telefonickou podporu ve 13 jazycích, uživatelé WordPress se spoléhají na nezávislé odborníky. CMS má úžasnou celosvětovou komunitu uživatelů, jejíž zástupci dychtivě sdílejí své znalosti a zkušenosti s nováčky na speciálních fórech, blogy, videa, manuály a další zdroje informací.

5. Cenová politika

 • Weby Google. Google Sites je bezplatná aplikace dodávaná s produkčním balíčkem Google. Pokud máte e-mail Google, můžete začít vytvářet web pomocí tohoto účtu. Jako bezplatný uživatel získáte 100 MB úložiště webu. Placení uživatelé Google Apps získají 10–100 GB, v závislosti na plánu. Chcete-li získat více funkcí, možná budete muset upgradovat na jeden z plánů sady G Suite, jmenovitě Basic, Business nebo Enterprise. Jejich cena představuje 5 $ / měsíc nebo 50 $ / rok, 10 $ / měsíc nebo 120 $ / rok a 25 $ / měsíc nebo 300 $ / rok odpovídajícím způsobem.

 • WordPress. WordPress je technicky zdarma. Pokud však máte dlouhodobé ambice a plánujete vývoj plně funkčního webu (nebo dokonce několika z nich), bez integrace pluginů / šablon nezmizí. Hosting a výběr názvu domény je také nutností, ale je vždy na vás, abyste si vybrali spolehlivého poskytovatele hostingu a doménu, která přijde na vaši specializaci specializace.

  WordPress však oficiálně doporučuje používat Bluehost jako spolehlivý, plně funkční a cenově dostupný poskytovatel hostingu. Náklady na hostování vašeho webu se službou začínají pouze 2,95 $ / měsíc, zatímco sada funkcí, kterou využijete, určitě převýší vaše očekávání. Bluehost nabízí bonusové doménové jméno a zajišťuje rychlou rychlost načítání stránky, vysokou míru dostupnosti, funkce eCommerce, hodné tržiště i rozsáhlé možnosti SEO a marketingu obsahu.

Weby Google vs WordPress. Podle našeho názoru jsou obě platformy za rozumnou cenu. A co víc, v žádné z nich nejsou žádné fixní náklady na vývoj webových stránek, protože konečný rozpočet bude záviset na sadě funkcí a funkčnosti, kterou si uživatel vybere na základě aktuálních potřeb a cílů webového designu. Webové stránky Google nabízejí G Suite plány na rozšíření funkčnosti vašeho projektu, zatímco WordPress přichází s úžasnými možnostmi integrace a vyžaduje výběr hostingu a doménového jména pro publikování hotového projektu.

Sečteno a podtrženo

Weby Google a WordPress se výrazně liší. Každá služba má co nabídnout cílové skupině a každá z nich má individuální přístup k procesu vývoje webových stránek. Která z nich však poskytuje rozsáhlejší sadu funkcí v kombinaci s pokročilými možnostmi přizpůsobení designu? Který z nich je rozumnější a důvěryhodnější řešení? Která služba z dlouhodobého hlediska převládá nad konkurencí?

Weby GoogleWeby Google je jednoduchá platforma all-in-one pro vytváření intranetů, microsite, osobních stránek a vstupních stránek. Nelze jej použít pro eCommerce, velké weby a weby s vlastními motivy. Weby Google

WordPressWordPress je profesionální CMS, který se díky své flexibilitě používá k vytvoření jakéhokoli typu webu. Ale stejně jako jakýkoli software bohatý na funkce, má méně uživatelsky přívětivé rozhraní a naučit se, jak to funguje, chvíli trvá. Zatímco služby SaaS jako Google Sites, Wix nebo uKit jsou aktualizovány automaticky a zahrnují hosting, uživatelé WordPress musí aktualizovat svůj software ručně a řešit problémy webhostingu sami. WordPress

Konečná volba služby se týká hlavně řady faktorů. Patří mezi ně typ a velikost projektu, který hodláte zahájit, vaše dovednosti v oblasti webdizajnu, čas a touha se učit, rozpočet, který jste připraveni investovat do vývoje webových stránek, a výsledek, který očekáváte, že z dlouhodobého hlediska využijete. Pokud jste tlačeni na čas a potřebujete rychlý, ale jednoduchý výsledek, mohou být pro vás Weby Google dobrou alternativou. Pokud však doufáte, že zahájíte plně vybavený projekt s vysokým výkonem a ohromujícím designem, pak je WordPress rozhodně ten systém, který.

Přehled srovnávací tabulky

Weby GoogleWordPress
Snadnost použití:Weby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPress
Funkce:Weby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPress
Vzory:Weby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPress
Zákaznická podpora:Weby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPress
Ceny:Weby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPress
Celkové skóre:Weby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPressWeby Google vs WordPress

Vyzkoušejte WordPress Now

 Je to zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map