Weebly vs weby

Weebly vs weby


Weebly a weby jsou dobře důvěryhodné, spolehlivé a plně funkční platformy pro publikování na webu, které pokrývají široké spektrum potřeb uživatelů v oblasti webového designu. Tvůrci webových stránek přicházejí s celou řadou funkcí a každá z nich cílí na určité publikum uživatelů.

Weby však mají delší historii. Byl spuštěn v roce 2001 a slouží již více než 18 let milionům webových stránek. Weebly je o něco mladší – byla založena v roce 2006, ale počet projektů zahájených s tím výrazně převyšuje počet webů vytvořených pomocí Webů. K dnešnímu dni počet živých webů vytvořených pomocí Webů představuje 145 tisíc, zatímco počet webů navržených pomocí Weebly přesahuje 903 tisíc.

Stručný snímek:

WeeblyWeebly – je důvěryhodný a funkční tvůrce webových stránek pro kutily, který si získal obrovskou popularitu s miliony uživatelů po celém světě. Systém byl spuštěn zpočátku pro účely blogů a má silné zaměření na eCommerce, čímž se stává skvělou destinací pro uživatele, kteří chtějí začít a spravovat všechny druhy online obchodů.. weebly.com

WebyWeby – je cloudový tvůrce webových stránek, který pomáhá vyvíjet a spravovat webové stránky pro malé firmy a další současné projekty pro neziskové a komerční organizace. Systém je však poněkud zastaralý – stačí se podívat na jeho ovládací panel a šablony, abyste se ujistili, že zaostává za současnými službami budování webu.. Webs.com

Jaký systém může překonat svého konkurenta z hlediska funkčnosti, přizpůsobení designu a snadnosti použití? Která z nich má prevalenci, která z ní dělá vhodnou volbu pro cílové publikum? Je nejvyšší čas porovnat weebly a weby z těchto hledisek, které považujeme za nejdůležitější pro informované rozhodnutí. Začněme hned.

1. Snadné použití

 • Weebly. Rychlý, intuitivní, přímý a snadno ovladatelný, Weebly je dobrou volbou pro všechny kategorie uživatelů, bez ohledu na jejich zkušenosti s webovým designem a úroveň znalosti kódování. I když jste prvním uživatelem, nebude pro vás složité zvládnout systém, protože přichází s informativní a podrobnou příručkou pro spuštění, která vám pomůže naučit se všechny nuance používání služby.

  Weebly Editor

  Tvůrce webových stránek má přehledné rozhraní se spoustou tipů a výzev, které vám pomohou naučit se základy práce se službou. Weebly přichází s srozumitelným řídicím panelem, kde jsou všechny prvky na místě, aby byl zajištěn rychlý a snadný přístup k požadovaným sekcím, včetně objednávek v internetovém obchodě, komentářů k blogům, statistikám webových stránek atd.

  Také byste měli vědět, že Weebly má strukturu „boxového modelu“. To znamená, že veškerý obsah, který přetáhnete na stránku, bude automaticky umístěn do určitých předem připravených polí (kontejnery) k vytvoření správné struktury projektu. Takový přístup také umožňuje bezproblémový a jednoduchý proces přepínání šablon, který nespustí ztrátu obsahu. Neočekává se, že budete mít znalosti programování, zatímco pracujete s Weebly, protože systém vám umožňuje navrhovat vysoce kvalitní webové stránky a internetové obchody jednoduchým a intuitivním způsobem. Rovněž vám bude nabídnuta možnost vybrat si z desítek widgetů a aplikací, které lze dále integrovat do jakékoli šablony.

 • Weby. Weby jsou také docela intuitivní, ačkoli to není docela snadné použití. Rozhraní tvůrce webových stránek je ve srovnání s moderním vzhledem Weebly trochu zastaralé. Přizpůsobení se přístrojové desce a ovládacímu panelu systému vyžaduje určitý čas, zejména pokud s ním poprvé pracujete. Dobrou zprávou je, že Webs přichází s editorem WYSIWYG, který umožňuje sledovat a kontrolovat všechny kroky procesu vytváření webových stránek v akci.

  Webový editor

  Weby se řídí principem přetahování a přetahování, který umožňuje vybrat a uspořádat požadované prvky v libovolném pořadí, které potřebujete. Ať už si vyberete jakýkoli modul, systém vám umožní přesunout je přes stránku pouze několika kliknutími. Kromě výběru a umístění prvků budete moci aktivovat a konfigurovat jeho nastavení dvojitým kliknutím na něj.

  Rozhraní tvůrce webových stránek se skládá ze dvou oblastí, včetně řídicího panelu a samotného tvůrce webových stránek, kde skutečně pracujete na vývoji svých webových stránek a jejich dalším správě. Pokud chcete zjistit stav a parametry vašeho projektu, přejděte do sekce Dashboard, kde narazíte na několik karet, konkrétně Statistika, Domény & E-mail, nastavení, Webs Premium, SEO Booster, Mobile a mnoho dalších.

Weebly vs weby. Stavitelé webových stránek nejsou docela obtížní zvládnout a používat, protože každý z nich je docela intuitivní. Oba přicházejí s editory drag-and-drop a poskytují pohodlné prostředí WYSIWYG pro vytváření webových stránek, aby bylo zajištěno maximální snadné použití. Weebly je však pro každého jednodušší, protože jeho struktura „boxového modelu“ vám umožní vytvořit nejlepší strukturu a rozvržení webových stránek, čímž vám umožní vyhnout se několika frustrujícím scénářům.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Weebly. Weebly je nabitý funkcemi. Má výkonný eCommerce engine, blogovací platformu, funkčnost členství, bílé řešení pro agentury a dokonce i samostatnou verzi Weebly pro vzdělávání. Weeblyho infrastruktura je působivá. Jeho uživatelé mohou vytvářet nové a upravovat stávající weby pomocí Weebly pro Android a iOS.

  Weebly funkce

  Po sloučení tvůrce webových stránek s náměstí v roce 2018 se Weebly stal hodným zástupcem výklenku elektronického obchodu. Systém nabízí příležitost k vytváření online obchodů s různými funkcemi a možnostmi elektronického obchodování, jako je integrovaný nákupní košík, flexibilní možnosti dodání a dodání, nástroje pro správu více zásob, možnosti sledování objednávek, kódy kuponů, možnost přidat fyzické / digitální zboží, filtrovaný produkt vyhledávání, funkce e-mailového marketingu atd. Existuje také možnost nahrát produkty ze souborů CSV a využít výhod IFTTT ke snížení rychlosti vytváření internetového obchodu a jeho další propagace..

  Další výhodou webového tvůrce je jeho integrované App Center, které přichází s rozsáhlou sbírkou widgetů a doplňků, které můžete integrovat do svého projektu a zvýšit tak jeho výkon a design..

 • Weby. Weby jsou také bohaté na funkce. Při zapnutém sociálním režimu se mohou návštěvníci připojit k vašemu webu jako členové a účastnit se fór a dalších činností, které vyžadují registraci a schválení.

  Webové sociální sítě

  Podobně jako Weebly má svůj vlastní blogovací modul a eCommerce, i když ten druhý není tak mocný. Tvůrce webových stránek vám umožní připojit malý a střední internetový obchod k vašemu webu a dále přidávat a spravovat katalog produktů, odesílat popisy, upravovat více konfigurací produktů, přidávat obrázky a další prvky médií, přiřazovat statusy produktů a jejich kategorie atd. Pokud jsou uživatelé Premium plánu, systém vám umožní získat přístup k sekci sledování zásob, kde budete moci spravovat a kontrolovat zásoby produktů přímo na hlavním panelu. Co se týče funkčnosti blogů, Webs umožňuje přidání blogu do vašeho projektu téměř v žádném okamžiku. Můžete dále přidávat a upravovat příspěvky, upravovat nastavení blogu a další související parametry.

  Tvůrce webových stránek umožňuje aktivní interakci uživatele. To znamená, že do svého projektu můžete integrovat účty sociálních médií, abyste upoutali pozornost uživatelů a informovali je o vašich obchodních aktualizacích, událostech, zprávách a dalších informacích..

  Dalším vrcholem tvůrce webových stránek je funkce Local Listings, která umožňuje vaší firmě upozornit místní obyvatele tím, že ji přidá do nejrozšířenějších adresářů místních seznamů. Potřebujete poskytnout informace o své firmě, kontakty, obecné informace, které budou dále k dispozici ve výsledcích vyhledávače. Tento systém obecně umožňuje zaregistrovat vaši společnost s více než 100 místními adresáři online najednou za méně než 10 minut a bez vynaloženého úsilí.

  Mezi další významné funkce tvůrce webových stránek patří foto a video galerie, pokročilé analytické nástroje pro webové stránky, funkce odpovídající produktu, nástroj pro zpravodaje, SEO Booster a mnoho dalších.

Weebly vs weby. Weebly se může pochlubit pokročilou sadou funkcí, která je vidět na první pohled. Jedná se zejména o aspekt elektronického obchodu. Přestože weby mají také několik jedinečných funkcí, jako je Traffic Booster a Local Listings, určitě zaostává za Weeblym, pokud jde o funkčnost a flexibilitu.

Místní seznam webů

3. Vzory

Tabulka porovnání návrhů

WeeblyWeby
Počet témat:55750
Vlastní motivy:&# x2714; ANO✘ NE
Cena motivů:Volný, uvolnitVolný, uvolnit
Vizuální editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Změna motivu:&# x2714; ANO✘ NE
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO✘ NE
 • Weebly. Weebly témata jsou opravdu krásná. Většina z nich má dechberoucí pozadí na celé obrazovce, moderní rozvržení a rafinovaná písma. Existují minimalistické i odvážné vzory. Každé téma má několik barevných variant. Motivy lze kdykoli změnit.

  Přizpůsobení designu se neomezuje pouze na úpravy písma, pozadí a rozvržení, ale zahrnuje také pokročilé možnosti: Weebly témata můžete upravovat pomocí vestavěného editoru HTML / CSS a dokonce exportovat své téma.

  Pokud používáte jedno z nových témat Weebly, nemusíte se bát mobilního vzhledu svého webu. Weebly nyní vyrábí pouze citlivé vzory. Pro ty, kteří používají stará témata, je k dispozici vestavěný mobilní editor. Pokud chcete jít nad rámec toho, co je nabízeno v oficiální knihovně, můžete si zakoupit vlastní Weeblyho motiv nebo si pro něj navrhnout design.

  Weebly šablony

  Existují agentury a individuální návrháři, kteří vytvářejí témata speciálně pro tohoto tvůrce webových stránek. Kromě toho existuje možnost nahrát své vlastní téma, pokud některá z dostupných možností přijde na vaše potřeby webového designu.

 • Weby. Kolekce šablon webů v současné době zahrnuje přes 750 bezplatných a prémiových návrhů připravených pro mobilní zařízení, které spadají do 20 průmyslových odvětví. Vzhledem k bohatému sortimentu vzorů se možnost filtru vyhledávání, kterou tvůrce webových stránek nabízí, ukazuje jako velmi užitečná a časově úsporná. Kvalita témat je však průměrná. Vypadají velmi zastarale, což není divu, s přihlédnutím k době jejich vývoje (asi před 5-10 lety). Totéž platí o možnostech přizpůsobení designu – při práci na vytváření webových stránek byste neměli očekávat svobodu jednání.

  Webové šablony

  Šablony webů jsou elegantní, ale jejich písma a rozložení obsahu jsou zastaralé. Dobrou zprávou je, že téma můžete kdykoli změnit, dokud nenajdete tu správnou – váš obsah bude automaticky přeformátován do nové šablony. Můžete také změnit rozvržení každé stránky: existuje 6 verzí rozvržení obsahu + 6 widgetů sloupce, které lze na stránku přetáhnout z „doku“.

  Webs Mobile

  Tvůrce webových stránek neposkytuje žádné pokročilé editory HTML / CSS, takže jste omezeni na vytváření webu pomocí poskytnutých widgetů, bloků obsahu a možností přizpůsobení. Zde však můžete snadno přidávat, mazat a přeskupovat prvky svého webu a sledovat, jak bude hotový projekt vypadat na vašich mobilních zařízeních..

Weebly vs weby. Když už mluvíme o aspektu designu, Weebly je jasným vítězem. I náhodný pohled ukazuje, že jeho šablony jsou krajší a modernější. Kromě toho nabízejí mnohem hlubší možnosti přizpůsobení, které jsou neocenitelné pro ty, kteří potřebují vytvořit skutečně jedinečný, přizpůsobený web..

4. Zákaznická podpora

 • Weebly. Weebly nabízí rozsáhlé centrum nápovědy, e-mail, telefon a podporu živého chatu dostupné pro kohokoli. Existuje mnoho videonávodů, které pokrývají různé aspekty Weeblyho tvůrce. Weebly je také docela aktivní na sociálních médiích. Webový tvůrce navíc nabízí několik vyskakovacích oken a rad, které se nacházejí na ovládacím panelu, a zjednodušuje proces vývoje webových stránek, zejména pro začínající uživatele..

 • Weebly ceny

 • Weby. Možnosti zákaznické podpory webů jsou poměrně univerzální a poučné. Ať už se při práci se systémem setkáte s jakoukoli otázkou nebo problémem, budete to určitě schopni vyřešit zde. Hned po procesu registrace vám bude nabídnuto komplexní video o základech používání systému. Další možnosti podpory jsou k dispozici v části Nápověda na hlavním panelu. Patří mezi ně interaktivní vyskakovací asistent NanoRep pro chat, kde můžete napsat otázku a čekat na odpověď, která ji nebude čekat. Dále získáte přístup k videonávodům, znalostní bázi, sekci FAQ. Odběratelé Premium Plan také získají přístup k e-mailové podpoře, telefonování a živému chatu.

 • Ceny webů

Weebly vs weby. Oba tvůrci webových stránek nabízejí dostatek možností podpory, aby uživatelé mohli zvládnout systémy rychlým a pohodlným způsobem. Na rozdíl od Webů však Weebly nabízí live chat, e-mail a telefonickou podporu zdarma. To je pozoruhodná výhoda pro všechny uživatele systému.

5. Cenová politika

 • Weebly. Weebly je bezplatná služba. Jeho základní verzi můžete používat zdarma, jak dlouho budete potřebovat. Je pozoruhodné, že Weebly umísťuje na své bezplatné stránky opravdu malé reklamy – jsou umístěny v zápatí a nejsou znatelné. Bezplatné stránky naznačují, že používáte subdoménu Weebly.

  Nejnižší placená verze Weebly je $ 8 / měsíc, což pro hostování opravdu není moc. Za tuto cenu můžete připojit vlastní doménu, publikovat neomezené stránky, odstraňovat reklamy, prodávat až 10 produktů a používat vlastní favicon. Plány Pro, Business a Performance odemykají možnosti členství a rozšiřují další funkce.

 • Weby. Podobně jako Weebly, Webs také sleduje model freemium a nabízí tři prémiové účty. Webové balíčky (Starter, Enhanced a Pro) v rozmezí od 5,99 $ / měsíc do 22,99 $ / měsíc (kromě prodejních nabídek). Tyto balíčky jsou dodávány s bezplatnými názvy domén. Tvůrce webových stránek nabízí třicetidenní záruku vrácení peněz těm uživatelům, kteří si zakoupili prémiové předplatné, ale byli z nějakých důvodů nespokojeni s jeho podmínkami nebo funkcemi..

Weebly vs weby. Plány webů jsou o něco levnější než plány Weebly ($ 5,99 / mo vs $ 8 / mo, a $ 22,99 / mo vs $ 25 / mo), ale základní plán Weebly má mnohem více dostupných možností. Kromě toho nemá žádná omezení úložného prostoru a také poskytuje přístup k více funkcím a nástrojům, které jsou pro profesionální web nutností..

Sečteno a podtrženo

Volba mezi weebly a weby bude stěží příliš komplikovaná, pokud víte, co přesně očekáváte od procesu webového designu a jaký výsledek chcete z dlouhodobého hlediska využít. Oba tvůrci webových stránek jsou cenově dostupní a oba mají specifické cílové publikum.

WeeblyWeebly – je jedním z nejpopulárnějších systémů ve výklenku webového designu a rozhodně stojí za pozornost. Tvůrce webových stránek se silně zaměřuje na eCommerce, což umožňuje spuštění malých až velkých online obchodů. Tato platforma je dostatečně cenově dostupná a nabitá funkcemi, aby vám mohla navrhnout vysoce kvalitní projekty s pokročilým výkonem. weebly.com

WebyWeby – je cloudový webový tvůrce, který se většinou soustředí na tvorbu webových stránek pro malé firmy. Systém je dodáván se sadou funkcí, která dobře funguje pro vývoj a další řízení projektů pro podnikatele. Chybí mu však flexibilita a její definitivně zastaralé, což se projevuje v sortimentu a kvalitě šablony, sadě funkcí a volnosti přizpůsobení designu. Webs.com

Při výběru mezi weebly a weby byste měli nejprve zvážit parametry projektu, který plánujete vyvinout. Pokud potřebujete webovou stránku nabitou funkcemi s kvalitními responzivními šablonami a pokročilým editorem, pak je Weebly rozhodně ten systém, o který se zajímáte. Tvůrce webových stránek se řadí k nejvyšším z hlediska tvorby webových stránek eCommerce a také oplývá nástroji a funkcemi, které mohou přinést váš projekt na zcela novou úroveň..

Weebly vs Webs: Srovnávací tabulka

WeeblyWeby
1. Snadnost9 z 109 z 10
2. Funkce9 z 107 z 10
3. Návrh9 z 106 z 10
4. Podpora10 z 107 z 10
5. Ceny10 z 108 z 10
Celkově:9.4 z 107,0 z 10
Zkus to nyní Zkus to nyní
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map