Wix Alternativy

Wix alternativy


Můžete doporučit tvůrce webových stránek, jako je Wix? – je jednou z nejpopulárnějších otázek, které dostávám prostřednictvím vašich komentářů a formuláře zpětné vazby.

Odpověď závisí na tom, co myslíš „jako Wix“. Jako každý jiný tvůrce webových stránek, Wix je mnohostranná webová služba to má mnoho aspektů: sadu funkcí, technickou podporu, šablony, snadné použití atd.

Když tedy říkají „weby jako Wix“, různí uživatelé mohou znamenat různé vlastnosti: zatímco někteří očekávají, že dostanou stovky moderních šablon, jiní hledají tvůrce stránek s knihovnou aplikací, jako je Wix App Market, nebo intuitivní editační prostředí drag-and-drop.

Ať už jste vyzkoušeli Wix a nelíbilo se vám to, nebo chcete něco levnějšího, nebo si jen chcete porovnat Wix s konkurencí, můžete si vzít na vědomí další podobné platformy nákladů a funkčnosti. Naštěstí je výběr poměrně rozsáhlý a existuje několik způsobů, jak si vybrat:

Pokud máte právo zahájit vyhledávání, ale nemůžete se rozhodnout, jaký systém přesně potřebujete, má smysl prozkoumat a otestovat několik služeb najednou a porovnat jejich hlavní vlastnosti. Než to uděláte, možná budete chtít zkontrolovat srovnání nejznámějších služeb. Pojďme začít!

Tvůrci webových stránek online – nejlepší alternativy Wix

Tvůrci webových stránek jsou známí snadným používáním, které není v rozporu s aspektem funkčnosti. Můžete je použít k vytváření různých typů projektů naložených funkcí podle podrobných pokynů, které zejména zjednodušují proces webového designu.

Tyto služby jsou uživatelsky přívětivé a přicházejí s bohatou sadou funkcí, nástrojů a možností, které snižují potíže s webovou budovou na minimum. A co víc, většina tvůrců webových stránek přijít s přijatelnými cenami, což umožňuje vybrat nejvhodnější předplatné.

Zkontrolovali jsme nejoblíbenější a nejoblíbenější tvůrce webových stránek, které můžete použít jako top 5 Wix alternativu na základě zadaných úkolů webového designu. Tady jdou.

1. uKit – nejlepší alternativa Wix

Tvůrce webových stránek uKit

uKit – je nejlepší alternativou Wix, která je určena pro malé podniky a nabízí plně citlivé šablony. Systém funguje dobře pro navrhování vstupních stránek, propagačních webů a stránek pro malé firmy, ale původně je vytvořen s ohledem na potřeby podnikatelů.

Tvůrce webových stránek je jeden z nejjednodušších systémů ve výklenku pro moderní webdesign. Je to také jedna z nejvíce naložených platforem, pokud jde o vývoj obchodních webů. Systém je dodáván s editorem drag-and-drop a umožňuje řídit každý krok procesu webového designu v režimu WYSIWYG. Má intuitivní dashboard, který je pochopitelný i pro nováčky.

Celý proces vytváření obchodní webové stránky s programem uKit netrvá déle než několik hodin, protože k zahájení projektu s platformou není třeba žádné zvláštní povědomí o kódování. Původně vytvořený s ohledem na obchodní zaměření, uKit nabízí bohatou sbírku responzivních šablon specifických pro nika, které všechny do desítek kategorií usnadňují vyhledávání uživatelů..

eCommerce: uKit nabízí pokročilé funkce elektronického obchodování, díky nimž je zde možné vytvořit a spravovat malý internetový obchod v poměrně krátké době. Chcete-li to provést, můžete buď aktivovat modul eCommerce, který systém nabízí, nebo integrovat Ecwid plugin. Existuje také možnost připojit PayPal nebo Peněženku One k vašemu internetovému obchodu uKit.

Kromě vestavěné funkce můžete do svého webu navíc integrovat externí služby. To přispívá k lepšímu výkonu webových stránek a povzbuzuje lidi k používání systému. Mezi služby, které můžete integrovat, patří CRM, LiveChat, Mailchimp widgety etrc.

Náklady: Cenová politika uKit vyniká z davu, protože systém je jedním z nejlevnějších současných řešení pro budování webu. K dnešnímu dni nabízí 4 plány. Přestože zde neexistuje žádný bezplatný plán, systém stále umožňuje testování jeho funkcí pomocí bezplatné zkušební doby. Dnes placené plány zahrnují: Minimální (4 $ / měsíc), Základní (8 $ / měsíc), eCommerce (9,6 $ / měsíc) a Pro (12 $ / měsíc). Náklady na placené plány splňují všechna očekávání, zatímco sada funkcí poskytovaná za tyto náklady rozhodně stojí za to.

Přečtěte si také:
uKit Recenze.
Porovnání uKit vs Wix.

Vyzkoušejte zdarma uKit

2. Weebly – nejoblíbenější závodník Wix

Weebly webový tvůrce

Weebly – je nejoblíbenější alternativou Wix, která umožňuje vytvářet různé typy webových stránek, včetně propagačních stránek, obchodních webů, portfolií, blogů, vstupních stránek a dokonce i online obchodů. Jeho editor v prohlížeči je také založen na principech WYSIWYG a drag-and-drop. Je to intuitivní, rychlé a moderní.

Tvůrce webových stránek byl původně vytvořen s ohledem na účel vytváření blogů, a proto poskytuje vynikající možnosti blogování. Tato služba umožňuje publikování a plánování příspěvků, výběr možností sdílení sociálních médií i pro naplánované články, určení metaznaček, výběr nejvhodnějšího systému komentářů pro uživatele blogu, přidání vlastních záhlaví a zápatí pro vaše příspěvky atd..

eCommerce: V dubnu 2018 byl Weebly získán společností Square, která této službě věnovala silné zaměření na eCommerce. Systém umožňuje vytvářet funkční internetové obchody téměř v žádném okamžiku. Dodává se s pohodlným integrovaným nákupním vozíkem, bezpečným obnovením pokladny, sledováním inventáře, pohodlnou správou produktů, výkonným filtrovaným vyhledáváním produktů, moderními šablonami elektronického obchodu, bezplatným hostingem, pokročilými optimalizacemi pro vyhledávače, integrací obsahu a elektronického obchodování, praktickými nástroji pro správu objednávek, všestrannými možnostmi plateb a flexibilní přepravní funkce. Vytváření webových stránek elektronického obchodu nebylo dříve nikdy jednodušší!

Weebly nabízí pokročilé funkce členství, které umožňují vytvářet nové uživatele a přiřadit jim role. To přispívá k úzké spolupráci s klienty a zajišťuje tak slušný výsledek. Systém navíc poskytuje výkonné nástroje pro e-mailový marketing, které pomáhají vašemu podnikání růst. Patří k nim profesionální specializované šablony a rozvržení, funkce vytváření seznamů e-mailů, marketingové statistiky, účinné nástroje podpory a robustní komunita uživatelů. Služba také přichází s drag and drop e-mail tvůrce, který umožňuje vytvářet působivé e-maily, aby upoutaly pozornost potenciálních klientů.

Náklady: Když už mluvíme o aspektu nákladů, Weebly má bezplatnou nekonečnou verzi, která nemá žádné reklamní bannery. Místo toho je v zápatí malé Weeblyovo spojení, které vůbec nepřitahuje pozornost. Kromě toho má systém čtyři placené plány. Plán zdarma umožňuje vyzkoušet funkce systému a zjistit, zda vyhovuje vašim potřebám nebo ne. Tyto jsou: Volný, uvolnit (0 $), Connect ($ 4 / mo), Starter (8 $ / měsíc), Pro ($ 12 / mo) a podnikání ($ 25 / mo). Tvůrce webových stránek má navíc pokročilé předplatné eCommerce, jmenovitě plán výkonu, který stojí 38 $ / mo.

Přečtěte si také:
Weebly Recenze.
Weebly vs. Wix Srovnání.

Vyzkoušejte Weebly zdarma

3. Squarespace – nejpůsobivější konkurent Wix

Čtvercový prostor

Squarespace – je další populární náhradou Wixu, zejména pro uživatele, kteří se při vytváření profesionálních projektů snaží vyjádřit své kreativní nápady. Tento systém je skvělou volbou pro návrh portfolií, malých digitálních internetových obchodů, obchodních webů a blogů, ale lze jej také použít k vytváření dalších typů projektů..

Stojí za zmínku, že Squarespace není docela snadno použitelný, pokud nemáte alespoň základní znalosti webdizajnu nebo trochu zkušeností. Jeho rozhraní a řídicí panel jsou poněkud komplikované a přesycené nástroji, možnostmi a prvky webového designu. Prozkoumat a zvládnout je potřebuje čas.

Squarespace má kolekci responzivních šablon, ale jejich počet není ve srovnání s Wix tak rozsáhlý. Kvalita témat je však dostatečně vysoká, aby dodala vašemu projektu profesionální vzhled. Pokud jde o sadu funkcí, platforma oplývá výkonnými funkcemi, nástroji a možnostmi. Má titulní stránku Builder, Logo & Nástroj pro úpravy nadpisů, Editor pokladních stránek pro digitální obchody, pokročilý editor stylů, možnosti úprav HTML / CSS atd.

eCommerce: Tvůrce webových stránek umožňuje spouštění a správu malých a středních internetových obchodů, kde můžete prodávat fyzické a digitální produkty. Mezi funkce eCommerce, které služba nabízí, má smysl zmínit integrovaný nákupní košík, certifikát SSL, možnost zobrazení více produktů, funkci vkládání videa a mnoho dalších.

Jako nástroj pro vytváření portfolia poskytuje Squarespace přístup k několika možnostem úpravy obrázků. Díky pohodlnému editoru obrázků mohou uživatelé nahrávat a organizovat fotogalerie, vybírat z milionů kvalitních fotografií z integrované kolekce Getty Images, definovat ohniskové body obrázků pomocí nástroje Focal Point Control a upravovat fotografie pomocí moderního editoru obrázků Adobe..

Náklady: Cenová politika systému je mírná. Systém má bezplatnou 14denní zkušební verzi a čtyři placené předplatné: Osobní ($ 12 / mo), Podnikání (18 $ / měsíc), Základní (26 $ / měsíc) a pokročilé (40 $ / měsíc).

Přečtěte si také:
Squarespace Recenze.
Srovnání čtverců a Wix.

Vyzkoušejte Squarespace zdarma

4. IM Creator – nejjednodušší alternativa Wix

IM Creator

IM Creator – je nejvýchodnější alternativou k Wix. Tento webový tvůrce funguje skvěle pro studenty a kreativy. Dodává se s celou řadou funkcí potřebných k vytvoření ohromujících a vizuálně přitažlivých webů, jako jsou portfolia, vstupní stránky, propagační weby, malé weby elektronického obchodování atd. Tento cloudový webový tvůrce je velmi pohodlný a srozumitelný pro každého a nemusíte mít konkrétní dovednosti kódování pro práci s ním.

Tvůrce webových stránek poskytuje rozsáhlé možnosti blogování, funkčnost elektronického obchodování, podporu drag-and-drop, intuitivní rozhraní a další funkce, které zajišťují rychlý a efektivní proces vytváření webových stránek.

Další funkcí, díky níž systém vyniká z davu, je jeho kolekce responzivních šablon>. Bez ohledu na to, jaká mobilní zařízení vy a vaši klienti použijete k procházení webových stránek, bude to vypadat úžasně úpravou různých velikostí a rozlišení obrazovky. Šablony jsou navrženy profesionály s ohledem na potřeby kreativ.

IM Creator je jedním z těch tvůrců webových stránek, který poskytuje možnosti bílého značení pro každého, kdo chce používat systém pod jinou značkou. Existuje dokonce zvláštní plán pro klienty, kteří chtějí využít možnost bílého štítku. To pomáhá budovat důvěru zákazníků a zvyšovat popularitu vaší firmy.

Náklady: Jednou z hlavních výhod IM Creator je, že systém je zcela zdarma pro studenty, nekomerční projekty a kreativy. Nabízí individuální připojení názvu domény, neomezený hosting, žádné bannery s reklamami systému a další výhody. Pokud jde o placené plány, IM Creator nabízí tři předplatné. Tyto jsou: Volný, uvolnit (0 $ / měsíc), Premium (8 $ / měsíc) a bílý štítek (350 $ / rok). Plán White Label funguje skvěle pro prodejce a podnikatele. Umožňuje uživatelům získat kontrolu nad systémem pod jejich vlastními značkami. Kromě toho plán nabízí neomezený hosting a možnost spuštění prémiových webů.

Přečtěte si také:
Recenze IM Creator.

Vyzkoušejte IM Creator zdarma

5. Shopify – nejlepší alternativa pro elektronický obchod

Nakupujte software elektronického obchodu

Shopify – je nejlepší alternativou eCommerce k Wix. Celé spektrum funkcí je zaměřeno na spouštění malých a velkých profesionálních a ziskových internetových obchodů. Tvůrce webových stránek je ve srovnání s Wixem komplikovanější. Prozkoumání jeho sady funkcí, nástrojů a možností vyžaduje určitý čas, ale pokud se vám to podaří vyrovnat, nakonec využijete příležitost spustit internetový obchod jakékoli velikosti. Pro uživatele, kteří si zvykli spravovat své internetové obchody na cestách, nabízí Shopify praktickou aplikaci pro iOS a Android.

Jako výkonný software pro elektronický obchod Shopify přichází s pokročilými funkcemi správy obchodu. Umožňuje prozkoumat profily zákazníků, připojit se k řešením plnění a získat automatické vrácení objednávek. Shopify se také integruje s aplikacemi, které zjednodušují podnikání v oblasti dropshippingu.

Tvůrce webových stránek se může pochlubit pokročilým terminálem Point of Sale (POS), který vám umožní spouštět a spravovat weby eCommerce, přidávat a prodávat více produktů, používat dostupný externí terminál karet a provádět další akce. Je také možné přijímat objednávky v režimu offline a vytvářet zde tolik účtů, kolik potřebujete.

Shopify se snadno integruje s více externími službami, které zvyšují výkonnost internetového obchodu. Mezi ně patří Xero, Quickbooks, PayPal, sociální sítě atd. Pokud máte účet Amazon Marketplace, můžete jej také synchronizovat s účtem, který máte v Shopify. To zvýší objem prodeje vašich produktů a přispěje k propagaci produktu.

Náklady: Cenové plány Shopify jsou univerzální, což závisí na vlastnostech, které přicházejí s. Náklady na systém jsou však stále dražší ve srovnání s náklady společnosti Wix. To je vysvětleno silným zaměřením elektronického obchodu na tvůrce webových stránek, a tím i zvýšenými náklady na budování webu. V současné době si uživatelé Shopify mohou vybrat z následujících plánů: Lite (9 $ / měsíc), Základní Shopify (29 $ / měsíc), Shopify (79 $ / měsíc), Advanced Shopify (299 $ / měsíc). Čím je plán dražší, tím více funkcí samozřejmě zahrnuje.

Tvůrce webových stránek neúčtuje žádné transakční poplatky. K provádění plateb kreditními kartami jsou však nutné další výdaje. Pro uživatele, kteří si před výběrem chtějí otestovat funkce tvůrce webových stránek, nabízí Shopify bezplatnou zkušební dobu, která trvá 14 dní..

Přečtěte si také:
Shopify Review.
Srovnání Shopify vs Wix.
Přechod z Wix na Shopify – podrobný průvodce krok za krokem.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma

Software pro tvorbu webových stránek offline jako Wix

Tvůrci webových stránek online nejsou jedinými nástroji, které můžete použít jako hodné náhradníky Wix. Jsou tu také offline software pro vytváření webových stránek, které zahrnují pokročilé funkce, pohodlí a mohou zaručit pěkný výsledek, že jste připraveni investovat trochu úsilí a času při práci s nimi.

Jde o to, že tyto systémy vyžadují předběžné stažení a instalaci. Mnohé z nich také znamenají potřebu zvládnout jejich sady funkcí, aby je mohly dále využívat ve svůj prospěch. Pojďme se podívat na nejfunkčnější a nejfrekventovanější softwarové nástroje pro tvorbu webových stránek offline.

1. Mobirise – nejlepší alternativa offline Wix

Mobirise Main

Mobirise – je nejlepší offline alternativou k Wix, která je k dispozici pro Android, Mac a Windows. Systém funguje skvěle pro vytváření a další správu vstupních stránek, firemních webů a propagačních projektů, ale můžete jej také použít ke spuštění jiných typů webů podle vašich potřeb..

Skutečnou výhodou Mobirise je, že systém je postaven s ohledem na potřeby a dovednosti začátečníků. Tady je není třeba vlastnit ani se naučit znalosti kódování s tím vytvářet špičkové projekty. Mobirise je bloková. Chcete-li vytvořit rozvržení a design svého webu, musíte vybrat požadované bloky obsahu a uspořádat je na stránce. Mezi nejrozšířenější části bloků, které si můžete vybrat, patří nabídka, jezdce, úvod, funkce, informace, sociální sítě, reference, mapy, cenové tabulky, článek, média a další.

V důsledku Bootstrap framework software je založen na, webové stránky Mobirise jsou dobře optimalizované pro mobilní prohlížení. Dalším vrcholem softwaru je profesionální webový tvůrce AMP. Aplikace s otevřeným zdrojovým kódem vám umožní zvýšit funkčnost vašich mobilních webů. Zajišťuje rychlé a plynulé načítání projektů na mobilních zařízeních, efektivní SEO propagaci, sbírku šablon AMP, integrovatelné komponenty jako AMP Menu, zápatí, mapu, záhlaví, video, obrázek, navigaci, článek a také výhodnou prezentaci obsahu.

Náklady: Mobirise je zcela zdarma pro komerční i nekomerční použití. Abyste mohli systém začít používat, musíte si jej stáhnout a nainstalovat. Chcete-li však rozšířit funkčnost projektu, můžete získat přístup k placeným tématům a zásuvným modulům. Chcete-li publikovat hotový web, nezůstanete bez nákupu hostingu ani názvu domény.

Přečtěte si také:
Mobirise Recenze.

Stáhněte si Mobirise zdarma

2. Adobe Dreamweaver CC – nejvýkonnější alternativa offline k WIx

Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver – je pokročilý software pro tvorbu webových stránek offline, který se používá hlavně k nastavení offline aplikací a webových stránek. Platforma byla spuštěna a nyní ji poskytuje služba Creative Cloud. Vzhledem ke složitosti nastavení přizpůsobení designu a množství nástrojů, které mají být zvládnuty, není systém pro začátečníky docela snadný. Profesionálové v oblasti webového designu jej však často upřednostňují, pokud jde o vytvoření komplexního projektu, který zahrnuje dovednosti úpravy kódu.

Jako software pro tvorbu webových stránek WYSIWYG umožňuje Dreamweaver kontrolu výsledku procesu vytváření projektu v režimu vizuálního editoru. Uživatelé navíc získají přístup k editoru kódů, kde mohou upravovat kódy webových stránek tak, aby získali požadovaný design webových stránek. Dostupnost nástroj pro automatické dokončování kódu který dokončí kódy, které začnete psát, pomáhá zjednodušit a urychlit postup návrhu webových stránek.

Adobe Dreamweaver je známý svými výkonnými možnostmi integrace. Jako produkt Adobe bezproblémově integruje a synchronizuje s ostatními službami dostupnými v Adobe Stock Marketplace a Creative Cloud Library. Jsou určeny pro webové vývojáře, kteří se zaměřují na vytváření skutečně vynikajících návrhů. Patří mezi ně Illustrator CC, Dimension CC a Animate CC, InDesign CC, Premiere Pro CC, Photoshop CC, After Effects CC a další. Kromě toho se software integruje se službami třetích stran, jmenovitě Bitbucket, Business Catalyst, GitHub a co ne.

Náklady: V aplikaci Adobe Dreamweaver zatím neexistuje zcela bezplatný plán, ale software přichází s bezplatnou 7denní zkušební verzí potřebnou k vyzkoušení sady funkcí. Jsou tu také placené nabídky pro jednotlivce a podniky tady. Jedná se o individuální plán 29,99 $ / měsíc (239,88 $ / rok s ročním předplatným), Podnikatelský plán (29,99 $ / měsíc nebo 359,88 $ / rok). Systém navíc poskytuje placené předplatné vzdělávacím institucím, což stojí 14,99 $ / měsíc pro každého uživatele. Náklady na licenční plán pro jednotlivé zařízení zase představují 155,88 $ / rok.

Adobe Dreamweaver je software pro tvorbu webových stránek s offline funkcí, který je třeba stáhnout a nainstalovat před aplikací. Systém zajišťuje mobilní optimalizaci a je dodáván s editorem kódu, možností WYSIWYG, výkonnými integračními schopnostmi, automatizovanými nástroji pro dokončování kódu a dalšími nepopiratelnými zásluhami.

Přečtěte si také:
Recenze aplikace Adobe Dreamweaver.

Stáhněte si Adobe Dreamweaver

3. WebSite X5 – nejpříjemnější alternativa offline Wix

WebSite X5

WebSite X5 – je další módní offline software pro tvorbu webových stránek, který byl skvělou alternativou Wix. Sada funkcí systému je podobná současným tvůrcům webových stránek, ale služba má stále řadu možností, díky nimž vyniká z davu. Stejně jako jiné softwarové platformy je třeba ji stáhnout a nainstalovat.

WebSite X5 nabízí několik možností volby šablony. Můžete si vybrat jedno z přednastavených motivů, nahrát téma z galerie integrovaných šablon nebo si vytvořit svůj vlastní design od nuly. Standardní šablony spadají do 40 specializovaných kategorií a je z čeho vybírat. Šablony serveru WebSite X5 jsou poměrně jednoduché, ale jejich kvalita rozhodně stojí za pozornost. Od začátku jsou také optimalizovány pro mobily a jsou optimalizovány pro SEO. Chcete-li vybrané šabloně dát špičkový a jedinečný vzhled, musíte ji ručně upravit v systémovém editoru.

Co je důležité, software neimplikuje povědomí o kódování. Můžete nabídnout, že budete používat nástroj drag-and-drop hned od začátku k uspořádání svého obsahu a získání potřebného designu. Všechny grafické prvky jsou přizpůsobeny několika kliknutími, což neomezuje vaši fantazii a tvůrčí svobodu.

eCommerce: WebSite X5 je dodáván s integrovaným motorem eCommerce. V ovládacím panelu webu vám nabízíme sadu nástrojů, které lze efektivně použít k nastavení parametrů produktu, možností zobrazení a dalších důležitých prvků internetového obchodu. Systém nabízí vícejazyčnou podporu, pokročilé nástroje pro propagaci webových stránek, funkce pro sledování objednávek a inventáře atd. Jsou zde také různé možnosti správy podniku, jako je například možnost vybrat a nastavit parametry přepravy / platby, nastavit slevy, přizpůsobit proces odhlášení.

Integrovaný WebSite X5 Marketplace poskytuje přístup k více placeným šablonám a dalším rozšířením. Mezi ně patří galerie obrázků, mapy, panely, tlačítka pro správu, možnosti sociálního sdílení a mnoho dalších. Software také nabízí bezplatný plán pro začátečníky a dvě placené předplatné pro běžné uživatele, kteří s ním chtějí v budoucnu pokračovat v práci..

Stáhněte si WebSite X5 zdarma

Jaké CMS lze použít namísto Wix?

Online a offline tvůrci webových stránek jsou velmi oblíbení jak u nováčků, tak u zdatných vývojářů webu. Jsou snadno použitelné, pohodlné, funkční a naložené funkcemi. Nabízejí také cenově dostupné možnosti stanovení cen, což umožňuje vybrat řešení, které nejlépe vyhovuje vašemu typu projektu.

Existují však i uživatelé, kteří hledají pokročilejší funkce, a proto dávají přednost Systémy pro správu obsahu. Která z nich může být použita jako hodnověrná alternativa k Wixu a je možné je ovládnout ve prospěch? Zjistíme to hned.

1. WordPress – nejlepší alternativa CMS k Wix

Tvůrce webových stránek WordPress

WordPress – je to nejlepší CMS pro vytvoření jakéhokoli typu webové stránky, pokud jste to zklamali s Wix. Umožňuje širokou škálu možností přizpůsobení designu a umožňuje vytvářet různé typy kvalitních webů. Pokud jde o tvorbu blogů, je tento systém jedním z lídrů v seznamu nejfunkčnějších webových služeb. Zvládnutí WordPress je pro nováčky poněkud komplikovaný protože systém předpokládá povědomí o základech kódování a odpovídající zkušenosti.

CMS má silné zaměření na blog, protože byl původně spuštěn s ohledem na tvorbu blogů. Umožňuje navrhovat blogy patřící k různým výklenkům a splňovat všestranné cíle. Ať už jste začátečník nebo již máte určité zkušenosti s webovou tvorbou, zahájení kvalitního blogu zde pro vás nebude problém. Systém představuje více výhod vytváření blogů. Patří mezi ně možnost plánování po příspěvku, možnost přidávání příspěvků od jiných uživatelů, post moderování, možnost komentování atd.

WordPress má sadu vestavěných šablon a pluginů, stále je můžete potkat tisíce z nich na webu. Můžete si vybrat a poté je integrovat do svého projektu, abyste zvýšili jeho výkon. Mezi dostupné pluginy patří fóra, kalendáře, rozšíření sociálních sítí, galerie obrázků, ochrana před nevyžádanou poštou atd.

Pokud jde o vývoj webových stránek, možnosti jsou téměř neomezené stejně. Systém poskytuje široké spektrum nástrojů pro přizpůsobení designu, aby webové stránky byly nejen vizuálně přitažlivé, ale také funkční. Systém nedávno představil novou generaci editoru Gutenberg, který je hodným prostředkem přizpůsobení webových stránek. Editor je podobný standardním tvůrcům webových stránek díky své blokové struktuře, díky níž je jeho aplikace mnohem jednodušší než dříve.

Náklady: WordPress je bezplatný CMS. Umožňuje uživatelům budovat libovolný počet webových stránek zdarma. Až budete hotovi s vytvořením svých webových stránek, budete je muset bezpečně hostit. Výběr spolehlivého hostování může pro nováčka představovat problém, ale systém nejprve doporučuje vybrat Bluehost pro tento účel. Jedná se o spolehlivého poskytovatele hostingu, který nabízí špičkové funkce za rozumnou cenu. Nejlevnější plán Bluehostu tak bude stát pouze 3,95 $ / měsíc. To je opravdu dobrá nabídka.

WordPress je inteligentní alternativa Wix, která skvěle funguje při vytváření webů. Služba je mnohem složitější ve srovnání s Wix, ale její sada funkcí a nástroje pro přizpůsobení designu stojí za zvládnutí systému. CMS je v současné době jedním z nejpopulárnějších systémů tvorby webových stránek, a pokud máte v úmyslu přejít z Wix na WordPress, nebude to kvůli dostupnosti pokyny k dispozici tam.

Přečtěte si také:
Recenze WordPress.
Srovnání WordPress a Wix.
Přechod z WordPress na Wix – podrobný průvodce krok za krokem.

Nainstalujte WordPress zdarma

2. OpenCart – eCommerce CMS jako alternativa Wix

OpenCart

OpenCart – je moderní eCommerce software s otevřeným zdrojovým kódem, který se používá k nastavení výkonných internetových obchodů. Systém založený na PHP vám umožní vytvořit libovolný počet projektů elektronického obchodu a poté je spravovat z jediného administrátorského panelu. Uvědomte si, že OpenCart vyžaduje instalaci, což však netrvá dlouho. Platforma je zdarma, ale připravte se na investice do hostingu, doménového jména, externích pluginů, šablon a widgetů, abyste mohli co nejlépe využít její funkčnost.

OpenCart je založen na populárním modelu jádra + rozšíření. Znamená to potřebu další integrace aplikací a rozšíření, ale má také vestavěnou galerii vlastních pluginů. Na trhu je k dispozici spousta rozšíření OpenCart a můžete si vybrat libovolný plugin, který potřebujete pro svůj internetový obchod, včetně měny, nastavení elektronického obchodu, jazyka, zpracování plateb, SEO a mnoho dalších.

Se silným zaměřením na elektronický obchod nabízí OpenCart několik nástrojů pro vytváření internetových obchodů. Mezi nejdůležitější z nich patří vícejazyčná a vícekanálová podpora, e-mailový marketing, funkce propagace webových stránek, šablony elektronického obchodování, CRM, zabezpečení dat, mobilní optimalizace. Systém navíc umožňuje přístup k mnoha integrovaným funkcím nákupního košíku, jako je zpracování kreditní karty, správa slev, opuštění nákupního košíku, správa daní a sledování skladových zásob produktů..

OpenCart je dobrým řešením, pokud jde o rozvoj elektronického obchodu. CMS je však poměrně komplikovaný pro ty uživatele, kteří nemají jediný koncept práce s takovými platformami. Jako alternativu Wix ji tedy mohou použít pouze uživatelé, kteří mají zkušenosti s prací s CMS a usilují o nastavení velkých internetových obchodů s pokročilým výkonem.

Nainstalujte si OpenCart zdarma

3. Drupal – nejzkušenější alternativa CMS k Wix

Drupale

Drupale – je open source systém správy obsahu s bohatými funkcemi, který je složitější zvládnout a používat ve srovnání s WordPress a OpenCart. Platforma je skvělou volbou pro zdatné uživatele, kteří mají nápad zahájit projekt nabitý funkcemi s více parametry přizpůsobení designu a pokročilými funkcemi.

CMS je dodáván s vestavěným motorem eCommerce, a proto nabízí širokou škálu specifických nástrojů a modulů, které pokrývají nejrozšířenější potřeby budování internetového obchodu. Kromě vytváření eCommerce projektů lze Drupal použít ke spuštění a přizpůsobení komunitních webů a portálů i projektů sociálního publikování..

Drupal umožňuje zvýšit výkon vašich webových stránek sloučením výkonných pluginů, modulů a doplňků. Systém se nemůže pochlubit tak rozmanitostí modulů (pluginů), jako je například WordPress, ale ty, které jsou k dispozici na webu, mohou hodně přispět k funkčnosti vašeho projektu. Nezapomeňte, že integrace modulů je dokončena pomocí FTP, což je další důvod pro zvládnutí nuancí kódování.

Ať už se chystáte založit blog, webový portál, fórum nebo jiné webové stránky komunity, za tímto účelem si vyberte Drupal. Při používání platformy je však třeba mít na paměti, že znalost kódování je nutností. Pokud vám tato zkušenost chybí, můžete narazit na spoustu problémů, které mohou zničit vaše očekávání.

Přečtěte si také:
Drupal Review.

Nainstalujte Drupal zdarma

Wix Alternatives – Co funguje nejlépe?

Všestrannost možností webového designu je působivá. Pokud čelíte potřebě hledat vhodnou alternativu Wix z nějakého důvodu, připravte se čelit mnoha výzvám. Od dnešního dne si můžete vybrat z jednoduchých řešení jako tvůrci webových stránek online, software pro tvorbu webových stránek offline a Systémy pro správu obsahu a do těch nejtěžších exportovat stránky Wix do HTML.

Každá varianta má své vlastní charakteristiky, cíle, výhody a nevýhody. Každá z nich je dobrá pro specifické úmysly webdizajnu a každá z nich zahrnuje různé stupně povědomí o kódování.

Poslední volba by však měla být založena na vašich dlouhodobých aspiracích v oblasti webového designu a na stupni odbornosti v oblasti kódování. To hodně záleží, pokud si nepřejete čelit potřebě přejít na jiné systémy z dlouhodobého hlediska.

 • Pokud máte v úmyslu zřídit jednoduchý web pro každodenní použití – pak tvůrci webových stránek pro tento účel určitě budou pracovat nejlépe.
 • Pokud očekáváte, že z vašeho projektu využijete pokročilejší funkce – pak bude CMS chytřejší řešení.
 • Musíte pracovat v režimu offline často? Poté pokračujte v používání offline programů.

Zvažte tedy všechny výhody a nevýhody všech možností a zvažte, zda váš webový design potřebuje nejlepší řešení, na které nebudete později litovat.

Sečteno a podtrženo

Plánujete v současné době přejít z Wix na jinou platformu, ale nemůžete se rozhodnout o nejlepší náhradě? Nenechte se zmást volbou, protože existuje několik aspektů, které byste měli zvážit, než najít alternativu k tomuto populárnímu tvůrci webových stránek. Patří mezi ně vaše současné a dlouhodobé cíle v oblasti webového designu, typ a velikost projektu, který provozujete, a vaše dovednosti v oblasti webového designu. Ať už máte jakékoli důvody pro změnu platformy, výběr nejlepší náhrady Wix půjde dolů na tři typy programů.

Nejlepší alternativy Wix:

Stavitelé webových stránek online – jsou snadno použitelné, pohodlné a cenově dostupné nástroje pro vytváření webových stránek. Systémy většinou nevyžadují kódovací dovednosti, ale některé z nich vyžadují čas na prozkoumání a zvládnutí. Budou skvěle fungovat při spouštění jednoduchých webových stránek pro osobní i obchodní použití. Mezi nejoblíbenější a nejefektivnější tvůrce webových stránek, které se používají namísto Wix, patří uKit, Weebly, Squarespace, IM Creator a Shopify..

uKituKit – je nejjednodušší alternativou Wix, pokud jde o vývoj obchodních webových stránek. Je to nejlepší volba pro nováčky, ale mohou ji také využít odborníci na webový design. uKit.comuKit – je nejjednodušší alternativou Wix, pokud jde o vývoj obchodních webových stránek. Je to nejlepší volba pro nováčky, ale mohou ji také využít odborníci na webový design.

Záložka do knihyWeebly – je nejvýkonnější konkurent Wix, který má silné zaměření na eComemrce a množství možností přizpůsobení designu pro spuštění webových stránek s různou složitostí. weebly.comWeebly – je nejvýkonnější konkurent Wix, který má silné zaměření na eComemrce a množství možností přizpůsobení designu pro spuštění webových stránek s různou složitostí.

Čtvercový prostorSquarespace – je oblíbený tvůrce webových stránek, který skvěle pracuje při vytváření portfolií, digitálních internetových obchodů, vstupních stránek a obchodních projektů.. squarespace.comSquarespace – je oblíbený tvůrce webových stránek, který skvěle pracuje při vytváření portfolií, digitálních internetových obchodů, vstupních stránek a obchodních projektů..

IM CreatorIM Creator – je pokročilý tvůrce webových stránek, což je výklenek pro podnikatele, kreativy a neziskové organizace. Systém je známý svým plánem White Label, který umožňuje používat jeho funkce pod jinou značkou. IM CreatorIM Creator – je pokročilý tvůrce webových stránek, což je výklenek pro podnikatele, kreativy a neziskové organizace. Systém je známý svým plánem White Label, který umožňuje používat jeho funkce pod jinou značkou.

NakupujteShopify – je nejlepší náhradou eCommerce za Wix, což umožňuje spouštět a spravovat všechny druhy online obchodů. Shopify.comShopify – je nejlepší náhradou eCommerce za Wix, což umožňuje spouštět a spravovat všechny druhy online obchodů.

Software pro tvorbu webových stránek offline – jsou nástroje pro vytváření webových stránek, které jsou založeny na režimu offline, a proto vyžadují počáteční stažení a instalaci. Tyto systémy fungují skvěle pro uživatele, kteří často čelí potřebě pracovat offline a nemohou se spolehnout na připojení k internetu. Není těžké zvládnout, ale přicházejí s výraznou funkčností. Nejspolehlivější a nejfrekventovanější tvůrci webových stránek offline jsou Mobirise, Adobe Dreamweaver a WebSite X5.

MobiriseMobirise – je populární offline software, který je zaměřen na potřeby nováčků a umožňuje vytvářet projekty z více obsahových bloků. Mobirise.com

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – je systém, který poskytuje služba Creative Cloud a vyznačuje se pokročilou integrací s produkty Adobe. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – je systém, který poskytuje služba Creative Cloud a vyznačuje se pokročilou integrací s produkty Adobe.

WebSite X5WebSite X5 – je moderní offline software pro tvorbu webových stránek, který se používá k návrhu špičkových webů s vynikajícím výkonem. WebSite X5

Systémy pro správu obsahu – jsou nejpokročilejší, nejúčinnější a nejsložitější nástroje pro vytváření webových stránek, které se většinou používají k zahájení velkých projektů s vysokým výkonem. Tyto systémy přicházejí s rozsáhlými možnostmi integrace a nabízejí výkonné nástroje pro přizpůsobení designu. Vyžadují také hosting a výběr domény. Mezi nejdůvěryhodnější a nejpopulárnější systémy tohoto typu patří WordPress, OpenCart a Drupal.

WordPressWordPress – je světově populární CMS, který nabízí hluboké možnosti integrace a pokročilé parametry přizpůsobení designu webových stránek. WordPress.org

OpenCartOpenCart – je eCommerce CMS, pomocí kterého můžete rozvíjet profesionální internetové obchody se spoustou digitálních a fyzických produktů nabízených k prodeji. OpenCart

DrupaleDrupale – je funkční, ale komplexní CMS, který vyžaduje více času a úsilí na vytvoření projektů naložených funkcemi. OpenCart

Profesionální vývoj webových stránek je komplexní, časově náročné a odpovědné úsilí. Wix je all-in-one webový tvůrce, který dokáže pokrýt ohromující škálu potřeb web design a má také výjimečné snadné použití.

Není snadné najít hodnou náhradu za tuto službu, ale pokud čelíte takové potřebě, je rozumné zvážit míru informovanosti o designu webových stránek, typ projektu, který vlastníte, a cíle, které musíte hledat nejlepší náhradu Wix.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map