Wix vs. Magento

wix vs. magento


Tentokrát upozorníme na dvě platformy pro budování webu, které se mohou pochlubit dobrou pověstí majitelů webových stránek. To jsou Wix a Magento. Oba systémy mají výkonnou sadu funkcí potřebnou pro spuštění a správu funkčního internetového obchodu.

Stejně tak každá z nich přichází s jednotlivými rozdíly a vlastnostmi, které by si měli uživatelé být vědomi před provedením konečné volby.

Stručný snímek:

WixWix – je nejznámějším tvůrcem webových stránek, jehož rozsah funkcí, nástrojů a možností umožňuje spuštění malých a středních internetových obchodů. Tvůrce webových stránek funguje stejně dobře pro začátečníky i pro zdatné vývojáře webových stránek zapojené do vývoje projektů zaměřených na klienta. S Wixem můžete vytvořit plně funkční internetový obchod, aniž byste měli sebemenší dovednosti v oblasti designu a kódování. Wix.com

MagentoMagento – je jedním z nejpopulárnějších tvůrců webových stránek zaměřených na elektronický obchod. Systém umožňuje vytvářet webové stránky, které se liší složitostí, přístupem k webdesignu, rozpočtem a dalšími parametry. Kromě toho je zvládnutí a správa internetových obchodů založených na Magento často výzvou pro nezkušené webové designéry z důvodu složitosti služby.. Magento.com

Který webový tvůrce tedy může nabídnout více funkcí elektronického obchodování? Který z nich bude vůdcem srovnání? Pro zodpovězení těchto otázek a definování prospěšných vlastností obou systémů má smysl porovnat Magento vs Wix z hlediska jejich hlavních parametrů. Přesně to uděláme v recenzi. Pojďme se připravit na rachot!

1. Snadné použití

 • Wix. Toto je jeden z nejjednodušších a nejvíce uživatelsky přívětivých tvůrců webových stránek, který byl vytvořen speciálně pro uživatele, kteří nemají ponětí o nuancích a znalosti programování webových stránek. Systém umožňuje spouštět webové stránky od nuly, aniž by bylo nutné mít technické zázemí, vývoj webových aplikací nebo kódování.

  Editor Wix

  Řídicí panel systému a jeho rozhraní jsou logicky strukturovány a mají intuitivní prohlížení. Editor WYSIWYG spolu s funkcí přetahování umožňují řídit každý krok procesu webového návrhu zobrazením dříve provedených změn. Můžete snadno spravovat internetový obchod s ohledem na vaše potřeby a cíl projektu, přidávat a přizpůsobovat sekce, widgety, rozšíření a další požadované prvky.

  Wix ADI eCommerce

  Editor motivů je dodáván se sadou nástrojů potřebných k vytvoření personalizované webové stránky a vytvoření vaší identity značky a originálního stylu. I když jste webové stránky ještě nikdy nevytvořili, Wix vás neztratí.

 • Magento. Na rozdíl od Wix se Magento stěží může pochlubit stejnou úrovní uživatelské přívětivosti. Tato platforma se vždy jevila jako nejasné řešení pro uživatele, kteří nemají speciální úpravy ani kódování. Vydání verze Magento 2.0 sotva usnadnilo proces výstavby. Jakmile budete muset přidat nějakou novou funkci nebo upravit určitou sekci, budete se muset vypořádat s HTML a naučit se základy platformy Magento.
 • Magento Editor

Wix vs. Magento. Wix vypadá pro lepší vývojáře než pro vývojáře. Dodává se s jednoduššími editačními funkcemi a nevyžaduje technické dovednosti. Na druhé straně bude správa Magento náročnou výzvou i pro uživatele, kteří mají alespoň základní technické a konstrukční zkušenosti.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Wix. Tvůrce webových stránek vyniká funkčností. Možnosti elektronického obchodu nejsou výjimkou. Systém je dodáván s integrovaným motorem eCommerce, jehož použití má za následek vytvoření vizuálně přitažlivých malých a středních internetových obchodů s vysokým výkonem.

  Při navrhování internetového obchodu pomocí Wix můžete vytvořit více seznamů produktů s podrobnými popisy a obrázky. Je také možné je rozdělit do kategorií a podkategorií, aby bylo zajištěno pohodlné a časově úsporné vyhledávání produktů.

  Zkušení weboví designéři ocení možnost pracovat v editoru standardních webových stránek. Existuje možnost vybrat šablonu, která nejlépe vyhovuje vašemu podnikání, a poté ji ručně upravit pomocí nástrojů dostupných na hlavním panelu. To vyžaduje více času a úsilí, ale je to jistý způsob, jak vytvořit jedinečný design internetového obchodu, který se bude lišit od ostatních.

  Uživatelé, kteří jsou právě na cestě ke zdokonalení svých dovedností v oblasti webdesignu, se s nápadem určitě budou líbit Wix ADI. Tento nástroj, který automaticky vytváří webové stránky od nuly, používá dříve zadané obchodní informace. Toto je mnohem rychlejší možnost než použití standardního editoru.

  Editor Wix Store

  Tvůrce webových stránek se navíc stará o pohodlí majitelů webových stránek a návštěvníků, kteří používají mobilní verzi internetového obchodu. Mobilní editor, který je k dispozici v systému, umožňuje správu a aktualizaci webu na cestách z libovolného místa, kde je připojení k internetu. Mějte na paměti, že změny provedené v mobilním režimu se neprojeví ve stolní verzi vašeho internetového obchodu, zatímco ty, které provedete v stolním režimu, se automaticky zobrazí v mobilním režimu.

  Wix Mobile Editor

  Tvůrce webových stránek společnosti Wix si také zaslouží pozornost díky trhu s aplikacemi, kde si můžete vybrat mezi bezplatnými a placenými widgety, rozšířeními a doplňky eCommerce, které se mají integrovat do vašeho webu eCommerce. Zde se můžete setkat s několika možnostmi, ať už se jedná o formulář pro přihlášení k odběru novinek, nástroj pro vyhledávání na webu, tvůrce formulářů, pole pro rezervaci, sekci pro hodnocení zákazníků nebo jakýkoli jiný widget zaměřený na elektronický obchod. Tvůrce webových stránek také podporuje 17 platebních možností, které zahrnují celosvětově populární PayPal, Braintree, Stripe a další alternativy.

  Wix umožňuje majitelům webových stránek snadno zpracovávat propagační akce, reklamní kampaně a speciální akce pro potenciální zákazníky. Majitelé webového obchodu mohou aktivovat kuponové kódy, prodeje a slevy, aby přilákali co nejvíce klientů.

 • Magento. Pokud jde o Magento, přidání dalších funkcí může být výzvou. Jako platforma s otevřeným zdrojovým kódem vyžaduje tato platforma hlubší technické zapojení. Jakmile zvolíte tento konkrétní stavební nástroj, můžete počítat pouze s vašimi osobními schopnostmi údržby nebo si najmout profesionálního vývojáře, abyste přidali nové funkce.

  Funkce Magento

  Někteří se mohou rozhodnout pro Magento Connect a odtud získat potřebné aplikace. nicméně, každé rozšíření vás přivede k vyšším nákladům. Ještě jednou musíte mít dobré kódovací schopnosti pro přidání nových rozšíření. Pokaždé, když chcete spustit nový věrnostní program nebo integrovat a e-mailový marketingový systém, musíte najmout profesionálního vývojáře.

Wix vs. Magento. Wix se zdá být jednodušší cestou, pokud jde o založení internetového obchodu od nuly, bez jakéhokoli úsilí. Uživatelé dostanou šablonu plně nabitou rozšířeními a funkcemi, které malý internetový obchod potřebuje. Magento vypadá složitější z pohledu přidávání nových aplikací a doplňků.

3. Vzory

Tabulka porovnání návrhů

WixMagento
Počet témat:550Zvyk
Mobilní editor:&# x2714; ANO✘ NE
Návrh webových stránek AI:&# x2714; ANO✘ NE
Táhnout&Pokles:&# x2714; ANO✘ NE
Optimalizace pro mobily:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
 • Wix. Systém nabízí slušnou sbírku šablon elektronického obchodu připravených pro mobilní zařízení, které můžete použít k vytváření malých a středních internetových obchodů. Kvalita šablon je na nejvyšší úrovni – mají profesionální a působivý vzhled, což je pochopitelné již od prvního pohledu. Ať už si vyberete jakékoli téma, můžete si být stoprocentně jistí, že váš internetový obchod upoutá pozornost cílové skupiny a vyzve k touze procházet seznam produktů..

  Každá šablona umožňuje vytvářet a prodávat kolem 100–150 produktů s podrobnými popisy a obrázky pro lepší přitažlivost zákazníků. K dispozici je také možnost vybrat prázdné téma pro návrh internetového obchodu od začátku. Zajišťuje jednoduché a intuitivní prohlížení webu, Wix vám umožňuje vybrat a integrovat marketingové aplikace a nástroje k vytvoření přitažlivých náhledů produktů.

  Systém je dodáván s kolekcí obrazových zásob, stejně jako s rozsáhlými fotogaleriemi, které poskytují webovým stránkám vynikající vzhled. Díky pokročilé funkci posouvání Parallax a možnosti integrace videa bude mít váš web přitažlivější a jedinečný design..

 • Magento. Šablony Magento se mohou pochlubit profesionálním vzhledem představujícím seznam správně uspořádaných kategorií. Jednoduše přejděte na Magento Marketplace a vyberte téma, které se vám líbí. Platforma v současné době nabízí 13 témat souvisejících s elektronickým obchodem. Platforma má také responzivní šablony s animovaným designem, efekty posouvání atd. Většina z nich vypadá skvěle, ale jsou k dispozici pouze jako placené verze..

Wix vs. Magento. Sbírka šablon eCommerce šablon je v porovnání s nabídkou Magento rozsáhlejší a bohatá na funkce. Tvůrce webových stránek umožňuje používat flexibilní nástroje pro přizpůsobení designu, možnosti integrace a kvalitní témata k vytváření profesionálních a plnohodnotných projektů elektronického obchodu..

4. Zákaznická podpora

 • Wix. Wix poskytuje úplnou bezplatnou zákaznickou podporu při řešení jakéhokoli problému. Uživatelé jsou vítáni, když se obrátí na tým podpory, kde mají dotazy týkající se fakturace, domén, nastavení obchodu Wix atd. Na začátek se můžete zeptat na jakoukoli otázku a požádat o pomoc při správě již existujícího webu.. Wix zaručuje okamžitou technickou a další pomoc.

  Rozhraní služby přichází s několika tipy, pokyny a výzvami, jak maximalizovat účinek práce se službou. Ať už si přejete aktivovat jakékoli tlačítko, abyste dokončili určitou akci, zobrazí se nad ním ikony nápovědy, abyste porozuměli jeho důsledkům. K dispozici je také přístup na oficiální fórum platformy, kde se můžete setkat s několika tématy, větvemi a sekcemi s články, průvodci, častými dotazy a dalšími užitečnými zdroji informací..

 • Magento. Pokud jde o zákaznickou podporu, vypadá Magento náročněji. Přestože platforma má své vlastní centrum nápovědy, zdá se, že je méně nápomocná pouze s některými částmi základní linie, například How To nebo FAQ. I když má stále fórum vývojářů, kde můžete hledat potřebné informace nebo požádat o radu, bude to stavební proces časově náročnější.. Zákaznická podpora je k dispozici pouze pro předplatitele Enterprise Edition, což je stěží dobrá zpráva pro majitele malých podniků.

Magento vs Wix. Zdá se, že Wix je velmi užitečný pro nováčky, kteří začnou stavět pouze svůj první internetový obchod. Tato platforma se může pochlubit bohatým střediskem nápovědy se zvýrazněnými zásadními otázkami. Zároveň se můžete obrátit na tým podpory Wix v případě, že nemůžete najít odpověď na otázku nebo vyžadovat naléhavou technickou pomoc. Tým podpory Magento vypadá méně informativní. Centrum nápovědy obsahuje několik obecných prohlášení, zatímco živá podpora je k dispozici pouze pro privilegované zákazníky.

5. Cenová politika

 • Wix. Wix se zdá být nákladově efektivnějším řešením ve srovnání s jinými tvůrci webových stránek, včetně Magento. Platforma má bezplatný věčný plán, který vám umožní vyzkoušet celou sadu funkcí plánu, který vás zajímá. Pro online obchody existuje samostatný plán elektronického obchodování. Jeho cena v současné době představuje 16,50 $ / měsíc. Plán nabízí dostatek šířky pásma a místa na disku pro hostování, správu a aktualizaci plnohodnotného webu eCommerce. Systém pravidelně nabízí slevy, které mohou v některých případech představovat 50% nebo i více. Tyto slevy a speciální nabídky se většinou týkají pokročilých plánů, včetně předplatného eCommerce.

 • Magento. Magento vypadá méně výhodně z nákladově efektivních perspektiv. Stále nabízí bezplatný plán. Přichází však s omezenou sadou funkcí, které nestačí k vytvoření dluhového online obchodu. Uživatelé budou i nadále čelit nutnosti platit více za další funkce a doplňky dostupné pouze za placenou službu. Například jediný soukromý chatovací systém vás bude stát 39 dolarů, jen aby si vaši klienti byli vědomi. Stojí to za ty peníze? Jistě.

Wix vs. Magento. Přestože Magento CE je zdarma, sotva se dokážete vyrovnat bez dodatečných nákladů. Každý nový plugin nebo rozšíření, které potřebujete nainstalovat, vyžaduje další peníze. Zvažte také měsíční poplatek stanovený poskytovatelem hostingu. Wix nabízí bezplatné hostování kromě desítek bezplatných aplikací pro váš obchod.

Závěr

Wix a Magento jsou tvůrci webových stránek, které lze použít k dosažení stejného cíle – k vytvoření funkčních, funkčně bohatých a působivých internetových obchodů. Navzdory sdílenému cíli mají systémy zcela odlišné přístupy k procesu vývoje webových stránek, funkcí elektronického obchodu, nástrojů pro přizpůsobení návrhu a složitosti zvládnutí systému. Zatímco Wix je tvůrce webových stránek typu all-in-one s výkonným motorem eCommerce, Magento je specializovaný systém známý pro svou rozsáhlou sadu funkcí.

WixWixje renomovaný tvůrce webových stránek, který přichází s rozsáhlou sadou funkcí, profesionálními předem připravenými šablonami, působivými nástroji pro přizpůsobení a samostatným plánem pro projekty elektronického obchodu. Systém neimplikuje povědomí o kódovacích schopnostech, které uživatelům umožní vytvářet internetové obchody plné výhod elektronického obchodování. Proto si zaslouží pozornost všech webdesignérů bez výjimky. Wix.com

MagentoMagento je specializovaná platforma elektronického obchodování založená na cloudu, která je zaměřena na vytváření odlišných digitálních maloobchodních zkušeností. Systém je plný pokročilých možností elektronického obchodování a marketingu, poskytuje přístup k výkonným technologiím webového designu a více možností přizpůsobení. Navzdory této skutečnosti Magento není tak snadné zvládnout pro uživatele, kteří se nikdy do vývoje webových stránek nikdy nezapojili. Toto je zásadní výzva, která uživatelům často brání v upřednostňování tohoto tvůrce webových stránek. Magento.com

Na základě výsledků srovnání jsme dospěli k závěru, že společnost Wix má stále co nabídnout co se týče vytváření webových stránek elektronického obchodu uživatelům s různým zázemím a dovednostmi v oblasti webového designu..

Přehled srovnávací tabulky

WixMagento
Snadnost použití:Wix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. Magento
Funkce:Wix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. Magento
Vzory:Wix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. Magento
Zákaznická podpora:Wix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. Magento
Ceny:Wix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. Magento
Celkové skóre:Wix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. MagentoWix vs. Magento

Vyzkoušejte Wix Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map