Wix vs. Squarespace

Měl bych si vybrat Wix nebo bych se měl přihlásit Čtvercový prostor? Pokud čtete tento článek, je pravděpodobné, že se snažíte rozhodnout, zda svou budoucí přítomnost na webu umístíte do rukou zcela přestavěného Squarespace nebo zkusíte své štěstí s Wixem, pravděpodobně nejjednodušším tvůrcem webových stránek. Chceme vám toto rozhodnutí trochu usnadnit.


Právě jsme aktualizovali naše srovnání Wix versus Squarespace, takže se pusťte do pěti oblastí, o kterých se domníváme, že ovlivní vaše rozhodnutí:

1. Snadné použití

 • Wix. Wix je snadné. Když poprvé otevřete ovládací panel, máte pocit, že jste ho používali roky – je dobře organizovaný, potěšující a opravdu motivující. Je skutečným potěšením s tím pracovat.

  Svůj web můžete snadno upravit v editačním prostředí WYSIWYG jednoduše přetažením návrhových prvků a widgetů na plátno. Druhou stránkou tohoto přístupu – nazývaného „absolutní umístění“ – je to, že v budoucnu nemůžete změnit své téma..

  Wix Editor - Wix Web Builder

  Svůj stávající motiv můžete podle potřeby přetvořit, ale neexistuje žádný způsob, jak se vrátit do galerie a vybrat si nový design. Jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je vytvořit jiný web (od nuly) a poté na něj převést prémiový účet.

  Ovládací panel Wix je rozdělen do dvou oblastí: Dashboard a Editor. Řídicí panel vám umožní snadno spravovat nastavení vašich stránek a Editor vám dává naprostou zkušenost s vytvářením webových stránek WYSIWYG..

  Nejnovější aktualizace editoru Wix usnadňuje proces vytváření webových stránek s dokonalejším výsledkem. Redesignovaný editor umožňuje zejména vytvářet video pozadí na celé obrazovce, vytvářet stránky s dlouhým posouváním a snadnou navigaci díky nové funkci Rozložení pruhů; s novým editorem můžete dát svému webu zcela novou dimenzi s efekty posouvání paralaxy.

  Wix ADI

  Wix ADI – Artificial Design Intelligence – revoluční řešení, které umožňuje vytvářet přizpůsobené webové stránky pomocí informací o osobě nebo firmě na webových stránkách. Pro spouštění webových stránek s Wix ADI nejsou vyžadovány žádné dovednosti v oblasti kódování. Tento nástroj vás provede celým procesem vytváření webových stránek a poskytne vám tipy a doporučení krok za krokem.

  Co potřebujete, je poskytnout informace o vašem webu, aby systém pochopil, jaký druh webu přesně potřebujete. Vytváření projektů s Wix ADI je neuvěřitelně snadné a pohodlné. To je nejdůležitější pro netechnické uživatele, kteří právě dělají první kroky ve výklenku pro webový design a chtějí si vytvořit webové stránky pro kutily bez nutnosti kódovacích dovedností nebo zkušeností..

 • Čtvercový prostor. Dříve měl Squarespace mnoho bodů bolesti souvisejících s UX. Naštěstí většina z nich byla oslovena. Nejnovější verze stavitele (Squarespace Seven) je mnohem jednodušší než jeho předchůdce. Přesto je stále horší než u Wixe. Určitě existuje křivka učení. Jakmile pochopíte jeho logiku, bude aktualizace vašeho webu snadná a rychlá.

  Suqrespace Editor

  Přestože je Squarespace tvůrcem webových stránek WYSIWYG, jeho editor webových stránek je ve srovnání s tím, který nabízí Wix, stále méně intuitivní. V editoru je také jeden pozoruhodný demerit – systém nemá možnost náhledu a všechny provedené změny jsou automaticky uloženy. V důsledku toho mohou návštěvníci vidět web tak, jak je, se všemi chybami, které můžete náhodně udělat. To vyvolává nutnost vlastnit alespoň některé základy kódování nebo zkušenosti s webovým designem, aby se předešlo problémům.

  A co víc, musíte si zvyknout na Editor stylů Squarespace. Není to tak složité, ale stále existují určité nuance, které byste si měli zapamatovat, abyste s nimi mohli efektivně pracovat. Například budete muset přesunout sekce a objekty, abyste je správně uspořádali, a přizpůsobit stránku podle potřeby. Některé šablony však mají pevné polohy pro všechny prvky a může být nemožné je přesunout nebo změnit, i když chcete. Celkově vzato, je trochu složitější navrhnout web od nuly pomocí editoru Squarespace.

Wix vs. Squarespace. Bezpochyby je Wix zábavnější a snadnější použití. Squarespace má stylovější, leštěný vzhled, ale je méně intuitivní. Než začnete přizpůsobovat svůj web Squarespace, podívejte se na videa nápovědy.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Wix. Pokud je vaším cílem vytvořit web v jednom sezení bez psaní kódů, může být pro vás Wix tím pravým. Nabízí dostatek nástrojů pro vytváření různých webů: blogy, firemní weby, weby elektronického obchodu a další.

  Většina funkcí jsou nativní možnosti, které můžete aktivovat přímo prostřednictvím ovládacího panelu. Ostatní jsou nabízena jako rozšíření třetích stran dostupná na trhu Wix App Market. To znamená, že váš web má potenciálně obrovskou sadu funkcí. Zde je několik ukázkových aplikací z trhu: Tvůrce formulářů, vyhledávání na webu, formulář pro přihlášení k odběru novinek, recenze zákazníků, rezervace schůzek a další.

  Wix Apps Market - Wix Web Builder

  Jedinou nevýhodou na trhu je to, že abyste získali plnohodnotný zážitek z aplikace, musíte za ni zaplatit navíc ke standardnímu poplatku Wix. To znamená, že váš měsíční poplatek může podle vašich nainstalovaných aplikací dosáhnout až třiceti nebo dokonce čtyřiceti dolarů. Dobrou zprávou je, že většina aplikací přichází s bezplatnými základními verzemi.

  Podívejme se blíže na hlavní rysy Wix:

  eCommerce: Wix má vlastní eCommerce engine, který má vše, co potřebujete k vytvoření jednoduchého obchodu. Stejně jako cokoli ve Wixu bude váš obchod spravován ve vizuálním rozhraní.

  Správce obchodu umožňuje uspořádat vaše produkty do sbírek, uvádět konkrétní produkty na nejlepších místech na vašem webu (zvýrazňovat bestsellery a propagovat měsíční speciality), vytvářet možnosti produktů, jako jsou velikosti nebo barvy, přidávat více fotografií pro každou položku, přizpůsobovat poděkování, nastavit více platebních možností, nastavit přepravní a daňová pravidla pro každý produkt a další.

  Kus historie - příklady elektronického obchodování Wix

  Blogování: Na svůj web můžete snadno přidat blog a užívat si následujících funkcí: naplánované příspěvky, sekce Doporučené příspěvky, komentáře Facebook nebo Disqus atd..

  Před třemi lety zvýšil Wix 127 milionů a začala se vertikální expanze. Obchodníci společnosti Wix se zjevně rozhodli vytvořit hotová řešení na klíč pro různá odvětví podnikání a jedním z prvních projektů se stali společnosti Wix Hotels. Dalším dobrým obchodním řešením se stala restaurace Wix – sada aplikací, které umožňují vytvořit ohromující webovou stránku kavárny / restaurace s vloženým online nabídkou a doručovací službou.

  Restaurace Wix

  Druhou stránkou neuvěřitelného snadného použití Wix je nemožnost přístupu ke zdrojovému kódu vašeho webu. Wix nabízí spoustu možností, ale nedovolí vám vylepšit CSS / HTML vašeho webu. Neexistuje způsob, jak zkontrolovat a vyčistit váš kód. Uživatelé nemohou ani přepisovat automaticky generované adresy URL, které nejsou čitelné pro člověka, ale mohou snadno nastavit 301 přesměrování na vlastní adresy URL na tyto stránky..

  Fórum: Nyní můžete pro své webové stránky Wix vytvořit fórum. Tento nástroj je zdarma a můžete přidat ji na existující web. Widget Wix Forum je snadno použitelný a rychle se instaluje z Wix App Market. Dodává se s možností komentování, aktivovanou funkcí předplatného, ​​publikací po publikování, úpravami, plánováním a odebíráním možností a integrací fotografií a videa..

  Kód Wix: Jedná se o výkonný nástroj, který umožňuje vytvářet různé typy webových aplikací bez nutnosti programovacích dovedností. Kvalitní aplikaci může spustit i začátečník Kód Wix. Není třeba se zabývat textovým editorem nebo jinými nástroji pro spouštění a správu aplikace se systémem – rozhraní je logicky strukturováno, aby vám umožnilo dokončit akce podle potřeby pro další vytvoření webové aplikace, která skutečně funguje. Tvůrce aplikací vám umožňuje spouštět databáze se všemi informacemi o webu, přidávat do aplikace nový obsah, vytvářet nové efekty webových stránek a vkládat je do dostupných prvků..

 • Čtvercový prostor. Náměstí je bohaté na funkce. Její sada funkcí vypadá kompaktnější, protože nemá trhy s aplikacemi. Podobně jako Wix má i Squarespace vlastní platformu elektronického obchodování a blogovací modul. Místo toho, abychom se soustředili na to, co mají tito tvůrci stránek společného, ​​nastíníme hlavní rozdíly, které jsou ve skutečnosti výhodou programu Squarespace.

  Přidat blok pro Suqrespace

  1. Program Squarespace podporuje více úrovní přístupu: můžete přidat více přispěvatelů, včetně administrátorů, editorů obsahu, moderátorů komentářů a dalších typů uživatelů.
  2. Import Export. Program Squarespace umožňuje snadno importovat obsah blogů z Blogger, Tumblr, WordPress, Posterous a Squarespace 5, zatímco e-maloobchodníci mohou importovat obchodní obsah z BigCartel a Shopify. Obsah webu Squarespace můžete také exportovat do WordPress.
  3. Program Squarespace otevírá kódy a umožňuje vám změnit vše od záhlaví po zápatí. To můžete udělat pomocí nativních vývojových nástrojů jako uživatel vývojářské platformy.
  4. Squarespace má rodinu aplikací pro iOS a Android, díky kterým můžete spravovat své stránky odkudkoli.

Squarespace vs Wix.  Ačkoli se zdá, že Squarespace je flexibilnější, není to jasný vítěz. Ačkoli vám program Squarespace umožňuje profesionální sestavení vašeho webu profesionálním způsobem, který udržuje jeho architekturu čistou, nemá žádné obrovské množství užitečných aplikací, jako je Wix..

Wix je skvělá volba pro podnikání, osobní blog nebo webové stránky portfolia. Pokud jste spokojeni s vybranou šablonou, funkcemi a výkonem vašeho webu Wix, možná nebudete potřebovat všechny ty zvonky a píšťalky, které Squarespace nabízí.

3. Vzory

Tabulka porovnání návrhů

WixČtvercový prostor
Počet témat:55067
Import motivu:✘ NE&# x2714; ANO
Vizuální editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Změna motivu:✘ NE&# x2714; ANO
Optimalizace pro mobily:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
 • Wix. Tvůrce webových stránek má jednu z nejpůsobivějších kolekcí šablon na trhu moderního webového designu. K dnešnímu dni zahrnuje přes 550 vysoce kvalitních témat a galerie je pravidelně aktualizována. Šablony spadají do tematických kategorií, což uživatelům usnadňuje výběr.

  Pokud se vám nepodaří najít téma, které odpovídá vašim potřebám a specializaci, nebo si jen přejete dát svému webu jedinečný vzhled, můžete vybrat prázdný motiv a navrhnout svůj projekt od nuly.

  Uvědomte si, že systém nenabízí možnost změny šablony, takže si udělejte čas na inteligentní výběr od samého začátku.

  Mobilní zobrazení. Wix nabízí snadno použitelný mobilní editor, který uživatelům umožňuje doladit optimalizované zobrazení webu pomocí stejných nástrojů pro přetahování. Můžete změnit velikost, přemístit a zobrazit / skrýt položky, aniž by to ovlivnilo normální zobrazení vašeho webu.

  Podívejte se, co skutečně vychází z Wix eCommerce webové stránky, blogy a portfolia vypadat jako.

 • Čtvercový prostor. Šablony čtverců obsahují bohaté snímky, rafinovaná písma a minimální rozvržení. Jsem zamilovaný do jejich návrhů. Je však spravedlivé říci, že jejich šablony jsou monotónní. Dobrou zprávou je, že vlastní CSS lze použít na jakýkoli návrh šablony.

  Mobilní zobrazení. Všechny šablony Squarespace jsou navrženy s ohledem na svět s více obrazovkami. Všichni reagují. Uživatelé však nemohou mobilní zobrazení upravovat – v nejlepším případě mohou aktivovat lištu Mobile Information.

  Podívejte se, co publikoval Squarespace komerce a smíšený webové stránky vypadají.

Wix vs. Squarespace. Vzory čtvercového prostoru ponechávají více prostoru pro přizpůsobení, zatímco vzory Wixu jsou rozmanitější. Wix má vestavěný mobilní editor; Funkce Squarespace umožňuje upravit pouze panel Mobile Information. Wix je tedy vítězem nominace Designs

4. Zákaznická podpora

 • Wix. Každý upravitelný prvek na ovládacím panelu obsahuje malou ikonu tázacího znamení – kliknutím na něj získáte další informace o objektu, který chcete upravit. Wix také nabízí rozsáhlé centrum nápovědy s videi, články s postupy a fórum. Mnoho otázek již bylo položeno a zodpovězeno.

 • Čtvercový prostor. Squarespace nabízí prvotřídní pomoc, včetně konzultací, živého chatu a e-mailové podpory. A Squarespace začal znovu pořádat workshopy jeden na jednoho, které se konají v jejich kancelářích péče o zákazníky v New Yorku.

Squarespace vs Wix. Oba tvůrci webových stránek nabízejí dostatek zdrojů nápovědy, přesto se zdá, že Wix je vůči publiku přátelštější, protože mají silný vestavěný motor nápovědy.

5. Cenová politika

 • Wix. Wix má bezplatnou verzi a pět placených balíčků: Connect domain ($ 4,50 / mo), Combo ($ 8.50 / mo), Unlimited ($ 12.50 / mo), eCommerce ($ 16.50 / mo) a VIP (2450 / mo), pokud půjdete s ročním plánem.

  Věnujte pozornost skutečnosti, že verze Wix s nejnižší cenou (4,50 $ měsíčně) zobrazuje reklamy na značku Wix.

  WixČtvercový prostor
  Možnosti cen:✓ Připojte doménu (4,50 $ / měsíc);
  ✓ Combo (8,50 $ / měsíc);
  ✓ Neomezený (12,50 $ / měsíc);
  ✓ eCommerce (16,50 $ / měsíc);
  ✓ VIP (24,50 $ / měsíc).
  ✓ Osobní ($ 12 / mo);
  ✓ podnikání (18 $ / měsíc);
  ✓ Základní obchod (26 $ / měsíc);
  ✓ Advanced Store (40 $ / měsíc).
  Funkce:✓ web zdarma;
  ✓ Stovky profesionálních témat;
  ✓ eCommerce;
  ✓ Neomezená šířka pásma.
  ✓ bezplatné doménové jméno;
  ✓ SSL certifikát;
  ✓ Podpora 24/7;
  ✓ Neomezené úložiště a šířka pásma.
 • Čtvercový prostor. Squarespace nemá žádné bezplatné plány. Můžete jej používat zdarma pouze po dobu 14 dní. Placené balíčky začínají na $ 12 / mo až na $ 46 / mo. Váš výběr bude záviset hlavně na typu webu – osobní nebo obchodní web nebo eCommerce (základní nebo pokročilý). Hlavní rozdíl mezi možnostmi balíčku je v dalších funkcích, obě varianty placených programů mají téměř stejnou sadu standardních možností.

Wix vs. Squarespace. S Wix můžete získat bezplatný web na celý život, pokud vám nevadí zobrazovat jejich reklamu a používat subdoménu, zatímco Squarespace nemá žádné bezplatné plány. Myslím, že oba stavitelé stránek jsou za přiměřené ceny. Čtvercový prostor je mnohem dražší, ale za tuto cenu nenabízí více.

Závěr

Který z nich je tedy efektivnější: Wix nebo Squarespace? Pokud hledáte freebie, najdete ji pouze na Wix. Pokud jde o funkčnost a svobodu přizpůsobení, máte větší šanci vytvořit si výjimečný web s programem Squarespace.

Volba bude opět záviset na vašich potřebách a rozpočtu. Pokud stále nevíte, zda web potřebujete, nebo chcete vyzkoušet své dovednosti pro webmastery – Wix je pro vás tou nejlepší volbou. To vám umožní hrát si tak dlouho, dokud potřebujete zjistit, zda vyhovuje vašim potřebám.

Protože každý webový projekt je jiný, můžeme vám poskytnout pouze několik obecných informací. Ale měli by stačit, aby vám poskytli dobrý nápad. A pokud chcete přidat další, rádi bychom je slyšeli v komentářích.

Přehled srovnávací tabulky

WixČtvercový prostor
Snadnost použití:Wix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. Squarespace
Funkce:Wix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. Squarespace
Vzory:Wix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. Squarespace
Zákaznická podpora:Wix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. Squarespace
Ceny:Wix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. Squarespace
Celkové skóre:Wix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. SquarespaceWix vs. Squarespace

Vytvořte si web pomocí Wix

 Je to zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map