Wix vs. Webflow

wix vs. webflow


Ať už potřebujete web pro osobní nebo obchodní použití, nepůjdete bez nástroje pro vytváření webových stránek, který poskytuje nesčetné množství funkcí a možností vytváření webových stránek.

Wix a Webflow jsou dva tvůrci webových stránek, kteří mohou být zařazeni do seznamu nejpopulárnějších současných tvůrců webových stránek. Pracují dobře pro začínající profesionály a profesionály v oblasti webového designu a nabízejí rozsáhlé sady funkcí a kolekce šablon.

Stručný snímek:

WixWix – je světově známý all-in-one webový tvůrce, který nevyžaduje žádnou prezentaci. Služba získala celosvětové uznání díky své impozantní snadnosti použití, pohodlí, mírné křivce učení, hojnosti vysoce kvalitních šablon a rozumné cenové politice. Wix.com

WebflowWebflow – je důvěryhodná služba, která zahrnuje funkce tvůrce webových stránek a CMS. Proto lépe pracuje pro profesionální vývoj webových stránek, čímž umožňuje nezávislým webovým designérům a agenturám vytvářet komplexní webové stránky pro klienty. Webflow.com

Skutečnost, že oba tvůrci webových stránek mají tak obrovskou popularitu, značně komplikuje výběr nejlepšího nástroje. Která služba tedy může z dlouhodobého hlediska získat důvěru? Která z nich funguje lépe pro všechny kategorie uživatelů? Jaké jsou silné a slabé stránky obou tvůrců webových stránek, díky nimž každý z nich vyniká z davu?

Chcete-li odpovědět na tyto a další otázky, které vám mohou pomoci naznačit, na jaké platformě si vybrat pro své další projekty, přečtěte si tuto recenzi. Zde jsme shromáždili dostupné informace o tvůrcích webových stránek, abychom vám pomohli správně se rozhodnout. Okamžitě prozkoumáme srovnání Webflow vs Wix!

1. Snadné použití

 • Wix. Tvůrce webových stránek je úžasně jednoduchý a intuitivní pro každého uživatele, bez ohledu na dostupné dovednosti, předchozí zkušenosti s webovým designem a cíle. Registrace do systému trvá asi minutu a nevyžaduje příliš mnoho úsilí. Hned po registraci se dostanete na ovládací panel, který je zcela pochopitelný a logicky uspořádaný.

  Editor Wix

  Ovládací panel Wix se skládá ze dvou oblastí, jmenovitě řídicího panelu a samotného editoru. To umožňuje kontrolovat každý krok, který provedete, při práci na vývoji vašeho projektu a včas opravit chyby. Poskytuje zkušenosti s budováním webových stránek WYSIWYG, Wix vám umožní vybrat preferovanou šablonu a přizpůsobit ji s ohledem na vaše potřeby a standardy.

  Editor drag-and-drop umožňuje rychlý a snadný výběr požadovaných prvků, widgetů a doplňků. Systém dodržuje model „absolutní polohy“, který přispívá k lepšímu zobrazení všech prvků webové stránky. To je však také důvod, proč během procesu vytváření webu nebudete moci přepínat šablony.

  A co víc, vývojáři společnosti Wix neustále pracují na zjednodušení přístupu k vytváření webových stránek, aniž by to ovlivnilo špičkový výsledek. Od dnešního dne se tvůrce webových stránek může pochlubit aktualizovaným přepracovaným editorem, který umožňuje vytvářet současné weby s pokročilými efekty posouvání paralaxy, snadnou navigací, možnostmi integrace na pozadí videa a dalšími výkonnými efekty.

  Wix Standard Editor

 • Webflow. Tvůrce webových stránek, který je vytvořen s ohledem na potřeby profesionálů v oblasti webového designu, přichází s komplikovanějším přístupem k webdesignu. Systém zahrnuje mnoho funkcí a nástrojů, jejichž podhodnocení může vést k nízké kvalitě projektu.

  Proces registrace je zde také rychlý a snadný, ale určitě budete potřebovat mnohem více času, abyste si zvykli na ovládací panel služby a prozkoumali všechny nástroje, kategorie, prvky a oddíly, které zahrnuje. Tvůrce webových stránek nabízí spoustu složitých panelů nástrojů, editor webových stránek HTML / CSS a pokročilé možnosti přizpůsobení designu, které vyžadují hluboké porozumění a dokonce i určité pozadí webového designu.

  Webflow Editor

  Rozhraní Webflow není vůbec jednoduché a intuitivní – je zde mnoho věcí, které můžete procházet, zkoumat a učit se zde. První uživatelé budou jistě zmateni tak širokou paletou nástrojů a nastavení, s nimiž se setkají na ovládacím panelu služby. Je však třeba zmínit, že rozhraní systému je logicky strukturováno, což poněkud zjednodušuje jeho průzkum.

Wix vs. Webflow. Snadné použití je rozhodně to, na čem Wix vyniká, zejména ve srovnání s Webflow. Systém je intuitivní, pohodlný a snadno zvládnutelný pro všechny kategorie uživatelů. Dodává se se spoustou výukových programů, výkonnými možnostmi podpory zákazníků a srozumitelným ovládacím panelem, který poskytuje spoustu nástrojů a možností přizpůsobení.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Wix. Tvůrce webových stránek disponuje funkcemi, nástroji a možnostmi, které zajišťují rychlý, snadný a bezproblémový proces návrhu webových stránek. Pro spouštění webů není nutné vlastnit ani se naučit základy kódování – všechny požadované funkce a nástroje jsou zde standardně poskytovány. Stačí se dostat na palubní desku a zjistit, co služba nabízí. Zde narazíte na spoustu funkčních prvků pro zahájení a přizpůsobení osobních a obchodních projektů, včetně firemních webů, blogů, vstupních stránek, portfolií, komerčních webů, neziskových projektů a dokonce i malých a středních internetových obchodů..

  Převládající množství možností je k dispozici na ovládacím panelu a můžete je použít kdykoli potřebujete k vytvoření webové stránky. Současně má společnost Wix rozsáhlý trh aplikací, který obsahuje množství widgetů, doplňků a rozšíření. Jsou placené a bezplatné, takže je jen na vás, abyste vybrali prvky, které chcete integrovat do vašeho projektu.

  Jedním z charakteristických rysů tvůrce webových stránek je jeho pokročilé Wix ADI (Artificial Design Intelligence), který vám umožní přizpůsobit a publikovat kvalitní web bez námahy a časových investic. Systém vygeneruje několik otázek pro další vytvoření webové stránky pro vás v automatizovaném režimu na základě odpovědí, které poskytnete. Pokud však máte pocit, že vaše dovednosti v oblasti webdizajnu jsou na nejvyšší úrovni, můžete si vybrat pěknou alternativu a navrhnout web ve standardním editoru. Tato možnost také nevyžaduje hluboké znalosti programování.

  Wix ADI Editor

  Wix je také hrdý na své blogování a eCommerce motory. Tento systém umožňuje vytvářet, spravovat a pravidelně aktualizovat plnohodnotné blogy i malé a středně velké internetové obchody. Pokud se chystáte založit blog se službou, budete si moci vybrat šablonu, psát a přidávat příspěvky, upravovat nastavení viditelnosti, povolit / zakázat možnost komentování atd. V případě, že máte v úmyslu nastavit internetový obchod, integrovaný eCommerce engine vám pomůže snadno začít. Budete moci spravovat svůj internetový obchod ve vizuálním rozhraní, přidávat a organizovat seznam produktů, vytvářet sbírky digitálních / fyzických položek, které plánujete prodávat, upravovat přepravní, daňové a dodací parametry, nastavovat hlavní parametry produktu, přidávat obrázky a specifikace atd.

  Wix nedávno přidal řadu nových pokročilých funkcí, které mají pozitivní dopad na výkon webových stránek, design a snadnost řízení projektů. Wix Turbo tedy zahrnuje sadu nástrojů, které umožňují optimalizovat dobu vykreslování webových stránek bez ovlivnění ukazatelů výkonu. V důsledku toho se rychlost načítání vašeho webu spolu s mírou zapojení zákazníka zvýší.

  Wix Blog Editor

  Další funkcí, která zvyšuje úroveň spokojenosti klientů, je nástroj Wix Ascend. Jedná se o moderní soudobou obchodní sadu typu all-in-one, která poskytuje více než 20 produktů a nástrojů, které jsou nezbytností pro efektivní správu a propagaci vašeho projektu. Tyto nástroje jsou vhodně uspořádány do sekcí na základě jejich indikace.

  Přestože se Wix pyšní snadným ovládáním, může to být skvělý zdroj funkcí a nástrojů potřebných pro vývoj aplikace. Funkce Wix Code umožňuje spouštět různé typy aplikací bez učení aspektů kódování. Na začátek nemusíte pracovat v textovém editoru ani vybírat speciální nástroje – stačí zde vytvořit rozhraní aplikace a vytvořit si tam své aplikace. Zde můžete přidávat nový obsah a speciální efekty, spouštět databáze a vkládat více prvků, které systém nabízí.

 • Webflow. Jako vývojově orientovaná služba nemůže Webflow nabídnout rozsáhlou sadu funkcí zaměřenou na vytváření komplexních projektů. Dostupnost špičkových nástrojů pro přizpůsobení designu, funkce úprav HTML / CSS, možnosti blogování a integrace umožňují tvůrci webových stránek zaměřit se na CMS. Prozkoumání těchto funkcí umožňuje dosáhnout působivého výsledku za předpokladu, že vaše dovednosti v oblasti webdesignu jsou na požadované úrovni.

  Webflow CMS

  Webflow vám umožňuje integrovat vlastní HTML kódy do záhlaví a zápatí webu, zatímco integrace se systémem Zapier umožňuje efektivní a plodnou týmovou spolupráci. To znamená, že můžete spravovat práva na správu webu všem členům týmu, kteří s vámi pracují na vývoji určitého projektu.

  Při práci s Webflow budete moci přizpůsobit vybrané šablony v jednom ze dvou režimů – Designer nebo Editor. Režim Designer vám umožňuje integrovat externí doplňky a widgety do vašich webových stránek, aby se zvýšila jejich funkčnost. Mohou to být sociální sítě, text, forma, vstupní pole, div-blok, captcha, sekce, kontejner, abstrakt, název, odkaz, widgety zaškrtávacího políčka a také video na pozadí, sloupce, seznam, tlačítko, integrace kódu, standardní a pop- okna atd. Pokud jde o režim Editor, umožňuje vám efektivně upravovat dostupný obsah webové stránky, jako jsou texty, odkazy, mediální soubory, grafické a pohybové prvky a další.

  Elektronický obchod Webflow

  Důležité je, že webové stránky Webflow jsou připraveny pro mobilní zařízení a můžete je aktualizovat i na cestách. Pokud je třeba webový kód exportovat jako soubor CSV a dále jej importovat na jinou platformu, tvůrce webových stránek tuto možnost poskytuje zdarma. Stačí se dostat do sekce Kolekce systému a exportovat soubory tam. To je velmi pohodlné a užitečné.

Wix vs. Webflow. Pokud jde o funkčnost, drží Wix i zde vedoucí pozice, bez ohledu na složitost Webflow. Systém přichází s výkonnými nástroji pro přizpůsobení designu, blogováním a eCommerce motory, Wix ADI, Turbo Mode, integrovaným App Market a mnoha dalšími funkcemi, díky nimž je bezkonkurenčním nástrojem pro vytváření webových stránek. Sada funkcí webového toku je méně rozsáhlá a pro běžné uživatele je také mnohem složitější.

3. Vzory

Tabulka porovnání návrhů

WixWebflow
Počet témat:550200
Mobilní editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Návrh webových stránek AI:&# x2714; ANO✘ NE
Táhnout&Pokles:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Optimalizace pro mobily:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
 • Wix. Wix nabízí jednu z nejpůsobivějších, nejuniverzálnějších a rozsáhlých sbírek kvalitních šablon. V současné době si uživatelé mohou vybrat z více než 550 úžasných a plně přizpůsobitelných témat. Na základě témat, k nimž patří, spadají do specializovaných kategorií. Kolekce šablon systému je pravidelně aktualizována ohromujícími tématy vyvinutými návrháři webových služeb. Šablony ve výchozím nastavení reagují, což znamená, že se dokonale přizpůsobí všem typům obrazovky, rozlišení a velikosti.

  Pohodlná možnost náhledu umožňuje sledovat, jak se bude váš web zobrazovat v mobilních a stolních verzích. K dispozici je také příležitost upravit váš verze mobilního webu na cestách, což je velmi pohodlné a šetří čas. Uvědomte si, že úpravy provedené v mobilním režimu nejsou zobrazeny ve verzi webových stránek pro počítače, zatímco ty, které provedete v režimu stolních počítačů, se okamžitě zobrazí v mobilním režimu.

  Bez ohledu na bohatou sbírku šablon tvůrce webových stránek jsou uživatelům nabídnuta možnost vybrat prázdné téma a přizpůsobit ho od nuly. Toto je jistý způsob, jak získat jedinečný návrh projektu. Jak je uvedeno výše, Wix neumožňuje přepínání šablon uprostřed procesu přizpůsobení webových stránek, což je vysvětleno režimem úpravy „absolutní polohy“, který následuje. To vyvolává nutnost pečlivě vybrat šablonu hned od začátku.

 • Webflow. Kolekce šablon systému je také docela bohatá, i když poněkud zaostává za Wixem z hlediska počtu témat a jejich kvality. Vývojáři této služby však stále navrhují nová témata, která mají rozšířit sbírku.

  K dnešnímu dni obsahuje sada návrhů Webflow přes 200 témat, z nichž 30 je zdarma a zbytek je placen. Náklady na témata, která můžete získat za další poplatky, se pohybují mezi 24 a 79 USD. Uživatelé si mohou pro každou webovou stránku vybrat z několika verzí šablon. Patří mezi ně domovská stránka, služby, o nás, recenze, kontakty a další. Výběr vzorů se netýká pouze hotových šablon. Uživatelé si také mohou vybrat prázdné plátno, aby jej mohli od základu dále přizpůsobovat na základě svých preferencí a požadavků na nika.

Wix vs. Webflow. Wix převládá nad Webflow, pokud jde o variabilitu designu a možnosti přizpůsobení šablony. Kolekce šablon služby je rozsáhlejší – stejně jako počet bezplatných témat. Wix také přichází s integrovaným mobilním editorem, který umožňuje vytvářet a upravovat mobilní verzi projektu kdykoli během dne.

4. Zákaznická podpora

 • Wix. Tým zákaznické podpory tvůrce webových stránek je uživatelsky přívětivý a vždy připraven poskytnout klientům veškerou pomoc. Služba vyniká z davu díky intuitivnímu rozhraní, snadné navigaci a užitečným výzvám, tipům a pokynům, jak efektivně využívat tento nebo ten prvek webové stránky nebo nástroj. Ať už kliknete na jakýkoli upravitelný prvek, přijde s otazníkem, který poskytne všechny potřebné informace a praktické tipy.

  Pokud existuje něco, čemu nerozumíte nebo nemůžete najít, tvůrce webových stránek vám umožní přístup do jeho fóra nebo centra podpory, kde najdete odpovědi. Navíc znalostní báze Wix poskytuje několik krok za krokem návody, pokyny a videa s pokyny, jak zjednodušit proces práce s platformou. Konečně je zde možnost kontaktovat profesionály Wix prostřednictvím e-mailové podpory.

 • Webflow. Možnosti zákaznické podpory Webflow jsou všestranné a užitečné. Tvůrce webových stránek, který byl původně orientován na potřeby profesionálů, stále považuje za důležité věnovat velkou pozornost vzdělávacímu aspektu. Zde se dostanete na univerzitní sekci, kde narazíte na několik videonávodů, bohatou znalostní základnu a další kvalitní materiály dostupné v editorovém režimu.

  Uživatelé mají také přístup do fóra a blogu v systému, kde budou moci objevit důležité informace o základech používání služby – stačí se připojit a procházet skupiny sociálních sítí, dosahovat knihy a pokyny, účastnit se diskusí a najít odpovědi na vaše systémové otázky. Pokud jde o technickou podporu, je k dispozici 24/7 zde. Živá podpora chatu a e-mailu a rozsáhlá komunita systému pokryjí většinu vašich dotazů zaměřených na Webflow.

Webflow vs Wix. Wix i Webflow jsou dobré možnosti zákaznické podpory. Systémy přicházejí s rozsáhlými znalostními bázemi, fórami, blogy, návody k videu, příručkami a užitečnými pokyny. Ať už při zkoumání jejich sad funkcí narazíte na jakýkoli problém, týmy užitečné pomoci zákazníkům vám poskytnou správná řešení. Oba systémy jsou orientovány na klienta, i když Wix se může pochlubit vyšší informační hodnotou.

5. Cenová politika

 • Wix. Cenová politika tvůrce webových stránek je více než cenově dostupné pro každého, s ohledem na variabilitu funkcí, které systém nabízí. K dispozici je zcela bezplatná verze platformy, která vám umožní vyzkoušet funkčnost služby a prozkoumat její základy před pokračováním v procesu vývoje webu. Jakmile se rozhodnete vytvořit plně funkční projekt, nepůjdete bez upgradu na jedno z placených odběrů. Mezi ně patří Connect Domain ($ 4,50 / mo), Combo ($ 8.50 / mo), Unlimited ($ 12,50 / mo), eCommerce (16,50 $ / mo) a VIP (2450 / mo), pokud začnete s ročním plánem.

  Při výběru placeného plánu však nezapomeňte, že nejlevnější předplatné služby Connect Domain přichází s reklamním pruhem zobrazeným na webových stránkách.

  Wix má 14denní záruku vrácení peněz pro všechny, kteří z nějakého důvodu nejsou s podmínkami plánů spokojeni. Co je důležité, tvůrce webových stránek často poskytuje speciální nabídky, slevy, věrnostní programy a bonusy stávajícím a nově zaregistrovaným uživatelům. Použitím těchto nabídek můžete výrazně snížit náklady na plány a získat tak požadované předplatné za snížené náklady.

 • WixWebflow
  Možnosti cen: &# x2714; Připojit doménu (4,50 $ / měsíc);
  &# x2714; Combo (8,50 $ / měsíc);
  &# x2714; Neomezený (12,50 $ / měsíc);
  &# x2714; eCommerce (Busines Basic) (17 $ / měsíc);
  &# x2714; VIP (24,50 $ / měsíc).
  &# x2714; Lite (16 $ / měsíc);
  &# x2714; Pro (35 $ ​​/ měsíc);
  &# x2714; Tým (35 $ ​​/ měsíc na uživatele).
  Funkce:&# x2714; Spousta volných možností;
  &# x2714; Nika šablony;
  &# x2714; eCommerce;
  &# x2714; Zdarma blog a faum.
  &# x2714; Plán zdarma;
  &# x2714; CMS;
  &# x2714; Neomezený hosting;
  &# x2714; Agenturní řešení.
 • Webflow. Systém nabízí bezplatný „Starter“ plán, který nikdy nevyprší a umožňuje prozkoumat sadu funkcí webového tvůrce tak dlouho, jak budete potřebovat, ale s určitými omezeními. Webové stránky vytvořené pomocí bezplatného plánu přicházejí s subdoménou a reklamním bannerem zobrazeným na domovské stránce služby. Funkce exportu kódu je zde také nedostupná. Abyste mohli využívat pokročilé funkce tvůrce webových stránek, budete si moci vybrat mezi standardním a týmovým plánem. Oba typy předplatného lze fakturovat měsíčně a ročně. Cenový rozdíl mezi předplatnými se pohybuje až do 50% na základě podmínek předpokládaných v plánech.

  Standardní plány Webflow zahrnují předplatné Lite a Pro. Jejich cena představuje $ 16 a $ 35 / mo. Pokud jde o týmový plán, zahrnují malé, střední a velké předplatné. Náklady na plány představují 70 $, 140 $ a 280 $ měsíčně. Tvůrce webových stránek navíc umožňuje nezávislým uživatelům používat řešení fakturace klientů, které umožňuje vytváření webových stránek zdarma. Za používání systému budou platit vaši klienti, zatímco vy sami budete výhradně zodpovědní za vývoj webových aplikací.

Wix vs. Webflow. Když už mluvíme o aspektu nákladů, Wix stále drží vedoucí pozice. Tvůrce webových stránek má zdarma plán a pět placených odběrů pro všechny kategorie uživatelů. Placené plány zahrnují rozsáhlé sady funkcí, které odpovídají všestranným potřebám webového designu. Cenová politika tvůrce webových stránek je přiměřená, ale neohrožuje s nejvyšším výsledkem.

Sečteno a podtrženo

Volba mezi Wix a Webflow může být výzvou, zejména pro netechnické uživatele, kteří se nemohou chlubit bohatými odbornými znalostmi v oblasti webového designu, ale přesto si musí vybrat službu, která splní jejich požadavky. Oba tvůrci webových stránek jsou hodni konkurence, i když každý z nich se zaměřuje na různé kategorie uživatelů, a pokrývá tedy široké spektrum potřeb pro vytváření webových stránek..

WixWix je plnohodnotný systém, který zahrnuje špičková kritéria pro návrh webových stránek. Patří mezi ně vysoce kvalitní responzivní šablony, pokročilé nástroje pro přizpůsobení designu, nástroj Wix ADI, eCommerce a blogovací nástroje, rozsáhlé možnosti integrace a funkce Turbo a Ascend.. Wix.com

WebflowWebflow je tvůrce webových stránek, který je zaměřen především na potřeby profesionálních vývojářů webu, a nabízí tak široký výběr témat, integrací, režimů rozvržení editorů, exportu kódů šablon, exkluzivních nástrojů pro úpravy webových stránek a dalších funkcí, díky kterým je dobrý vyberte pro nezávislé webové designéry a agentury. Webflow.com

Která služba je tedy vůdcem srovnání? Závisí to na cílech, které jste si stanovili, a na výsledku, který chcete dlouhodobě využít. Zatímco Webflow je užitečným řešením pro profesionální webové designéry, Wix dokáže pokrýt potřeby nováčků a odborníků. Tvůrce webových stránek obsahuje řadu pokročilých funkcí a nabízí profesionální šablony a nástroje potřebné k jejich snadnému přizpůsobení. Před konečnou volbou zvažte své priority a cíle.

Přehled srovnávací tabulky

WixWebflow
Snadnost použití:Wix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. Webflow
Funkce:Wix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. Webflow
Vzory:Wix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. Webflow
Zákaznická podpora:Wix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. Webflow
Ceny:Wix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. Webflow
Celkové skóre:Wix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. WebflowWix vs. Webflow

Vyzkoušejte Wix Now

 Je to zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map