Wix vs. Webnode

Wix vs. Webnode


Wix a Webnode jsou dva tvůrci webových stránek, kteří přicházejí s pokročilými funkcemi, šablonami kvality a výkonnými nástroji pro přizpůsobení designu.

Zároveň existuje několik nuancí, které se liší systémy od sebe navzájem, zejména pokud jde o jejich hlavní cíle a důsledky.

Stručný snímek:

WixWix – je světově proslulý tvůrce webových stránek typu all-in-one, který umožňuje dokončit široké spektrum úkolů spojených s budováním webu. Tato služba se těší oblibě díky snadné obsluze, pohodlí a intuitivní povaze. Wix.com

WebnodeWebnode – je cloudový webový tvůrce, který vytvořila česká společnost. Dodává se s uživatelsky přívětivým rozhraním, zajímavými, ale trochu složitými funkcemi, působivými šablonami a řadou možností přizpůsobení designu. Tvůrce webových stránek se používá hlavně ke spuštění dvou typů webových stránek – osobních / obchodních projektů a online obchodů. Webnode.comWebnode – je cloudový webový tvůrce, který vytvořila česká společnost. Dodává se s uživatelsky přívětivým rozhraním, zajímavými, ale trochu složitými funkcemi, působivými šablonami a řadou možností přizpůsobení designu. Tvůrce webových stránek se používá hlavně ke spuštění dvou typů webových stránek – osobních / obchodních projektů a online obchodů.

Oba tvůrci webových stránek se na první pohled zdají profesionální a důvěryhodní. Které z nich však mohou současným uživatelům poskytnout více výhod? Existuje platforma, která může nabídnout pokročilejší funkce a nástroje? Jaké nuance je třeba vzít v úvahu při výběru mezi těmito službami? Srovnání Webnode vs. Wix to pomůže.

1. Snadné použití

 • Wix. Tvůrce webových stránek se vyznačuje mimořádnou snadností použití a pohodlím. Toto je výsledek editoru drag-and-drop, který systém nabízí, bohatou sbírku připravených bloků a šablon, výkonnou službu zákaznické podpory a kvalitní šablony, které můžete použít k vytvoření slušné webové stránky..

  Platforma to umožňuje navrhněte kvalitní web od začátku, i když nejste profesionální webdesignér. Potřebujete se zaregistrovat do služby, vybrat požadovaný design a přizpůsobit ho nahráním vlastního obsahu.

  Wix Standard Editor

  Je možné aplikovat efekty paralaxy, integrovat mediální soubory (jsou k dispozici různé formáty), měnit pozadí a písma, barevné schéma webových stránek a další prvky. Tyto kroky vám pomohou získat jedinečný personalizovaný web s téměř žádnými problémy.

 • Webnode. Tvůrce webových stránek má v současné době více než 30 milionů registrovaných uživatelů, což je jeden z předních hráčů. Tato služba podporuje více než 20 jazyků, což rozšiřuje publikum a umožňuje snadné vytváření vícejazyčných webů.

  Webnode Editor

  Pohodlný editor drag-and-drop služby umožňuje přidávat požadované sekce webových stránek (například ceník nebo kontakty) a obsah (příspěvky, videa, galerie, průzkumy atd.). Jediným problémem je, že editor Webnode není zcela intuitivní a zvyknutí si nějakou dobu trvá.

Wix vs. Webnode. Pokud jde o snadné použití, Wix je ve srovnání s Webnode jednodušší a srozumitelnější. Zároveň je výkonný a poskytuje rozsáhlou sadu funkcí, které můžete použít ke spuštění webové stránky. To je obzvláště důležité pro nezkušené uživatele, kteří hledají snadnou platformu, se kterou mohou zahájit své projekty.

Webnode je zase obtížnější zvládnout. Její ovládací panel je složitější a před použitím v procesu webového návrhu musíte prozkoumat několik prvků. V tomto ohledu má Wix více výhod.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Wix. Tvůrce webových stránek se může pochlubit několika funkcemi, inteligentní kombinací a integrací, které umožňují vytvářet slušné webové stránky různých typů. Pro začátek má Wix dvě možnosti úpravy webových stránek, aby vyhovovaly potřebám a dovednostem uživatelů.

  Standardní editor Wix je obtížnější zvládnout, což znamená, že funguje lépe pro zkušené uživatele. Ve standardním editoru je mnoho oddílů a prvků, z nichž každá má významný dopad na design a výkon vašeho webu.

  Druhou možností úpravy webových stránek je pokročilý nástroj Wix ADI. Jedná se o osobní asistenta webového designu, který vám poskytne informativní rady o každém kroku procesu návrhu. Automaticky pro vás také vytvoří webovou stránku na základě informací, které poskytnete na žádost systému. Tato možnost je jednodušší a šetří čas, což samozřejmě u nováčků funguje lépe.

  Wix ADI Editor

  Wix App Market je dalším vrcholem systému a jednou z jeho nejpozoruhodnějších funkcí. Toto je nejlepší cíl pro uživatele, kde se mohou setkat s několika widgety a aplikacemi, aby odpovídaly různým výklenkům.

  Wix je také známý svým blogovacím modulem, který umožňuje připojení blogu k vašemu webu. To se provádí několika kliknutími a získáte tak možnost spravovat, upravovat a aktualizovat svůj blog podle svých představ.

  Pozornost si zaslouží také funkce elektronického obchodování Wix. Umožňuje spustit a spravovat internetový obchod s využitím celé sady funkcí.

  Wix ADI eCommerce

  Tvůrce webových stránek se také vyznačuje svou výkonností Funkce Turbo. Jedná se o sadu pokročilých technologií a nástrojů, jejichž cílem je zkrátit celkovou dobu načítání webových stránek, a tím zvýšit kvalitu videa a obrázků a zvýšit míru zapojení zákazníků..

  Dalším vrcholem tvůrce webových stránek je možnost připojit fórum k vašemu webu a vytvořit online komunitu. Systém pro tento účel nabízí vhodnou aplikaci, která vám umožní zahájit nové konverzace a témata, spojit stávající témata a větve fóra, přidávat nové příspěvky a mediální soubory, povolit možnost komentování atd..

  Wix je tvůrce webových stránek, který funguje stejně skvěle pro začínající i profesionální designéry. Druhá kategorie uživatelů může využít Wix Arena funkce. Poskytuje přístup do komunity designérů, kde je možné budovat partnerské vztahy, hledat nové klienty a dokonce využívat speciální bonusy / nabídky od tvůrce webových stránek.

  Wix také vyniká z davu díky otevřené vývojové platformě Corvid, která je považována za výkonného tvůrce webových aplikací. Pro použití této funkce nejsou vyžadovány žádné dovednosti a znalosti v oblasti kódování, zatímco všechny nástroje pro vytváření webových stránek jsou k dispozici pro větší pohodlí na jednom místě.

  Wix nedávno představil svůj pokročilý Vzestupný nástroj – obchodní řešení typu vše v jednom, které zahrnuje bohatou sadu nástrojů pro webový design na jednom místě. Celkově si uživatelé mohou vybrat mezi 20 produkty, z nichž každý je zaměřen na dokončení určitého úkolu, aby bylo možné efektivně zahájit, řídit a propagovat vaše podnikání. Ascend by Wix nabízí několik výhod, které vám pomohou vyvinout správnou strategii SEO, sledovat tendence chování zákazníků, aplikovat marketingové funkce atd.

  Wix Ascend

  Tvůrce webových stránek má mobilní editor, který umožňuje vytvářet webové stránky optimalizované pro mobilní prohlížení hned od začátku. Uživatelé mohou spravovat verze pro stolní a mobilní webové stránky samostatně. Změny provedené ve verzi pro počítač se automaticky zobrazí v mobilním režimu. Úpravy provedené ve verzi pro mobilní web se však nebudou zobrazovat ve verzi pro počítače.

  Wix Mobile Editor

  Nakonec se vývojáři Wix postarali o řádnou propagaci webových stránek vytvořených pomocí systému. Výkonný nástroj SEO Wiz umožňuje nastavit všechny požadované parametry pro dobrou optimalizaci webových stránek ve vyhledávačích. Pro zjednodušení procesu systém nabízí podrobné pokyny, jak dělat vše správně. Je také možné integrovat speciální metriky a analytické nástroje z App Market pro sledování výkonu vašich webových stránek, aktivity zákazníků, zdrojů provozu a fluktuací, jakož i dalších parametrů, na kterých váš web hodně záleží. To rozhodně pomáhá webům Wiz umístit se vysoko ve vyhledávačích a vydržet mezeru v konkurenci.

 • Webnode. Webnode je plně vybaven funkcemi, i když používáte plán zdarma. Ať už plánujete jakýkoli typ webu, máte přístup k rozsáhlým možnostem elektronického obchodování, editoru HTML, možnost vytvořit neomezený počet stránek, možnosti blogování atd..

  Na rozdíl od Wix se Webnode nemůže pochlubit tak rozsáhlou sbírkou widgetů a aplikací. Existují určité bloky, které můžete připojit ke svému webu, ale nebudete moci integrovat užitečné aplikace a widgety.

  Nastavení webového uzlu

  Webnode nabízí příležitost k spuštění internetového obchodu, ale připravte se na to, že to nebude tak silné a bohaté. Webové stránky elektronického obchodu Webnode nabízejí pěkný sortiment produktů, ale určitě jim chybí některé z nezbytných funkcí, jako jsou možnosti importu / exportu, vytváření kuponových kódů, schopnost vytvářet varianty produktů atd..

  Pokud jde o SEO, Webnode má dostatek možností, jak zvýšit hodnocení vašich webových stránek. Chcete-li to provést, můžete přizpůsobit názvy značek, vyplnit popisy metadat, adresy URL atd. Není třeba vytvářet vlastní soubor Sitemap – systém to automaticky provede za vás. Mějte však na paměti, že zde ještě není možné vytvořit 301 přesměrování a některé šablony postrádají SEO-friendly strukturu nadpisů.

Wix vs. Webnode. Webnode rozhodně zaostává za Wixem, pokud jde o sadu funkcí a flexibilitu. Vytváření a správa kvalitních online obchodů a blogů pomocí Webnode je možné, má však řadu omezení a chybí nutné funkce. Sada funkcí systému nevypadá působivě, zejména ve srovnání s Wix, který poskytuje přístup k několika špičkovým nástrojům, včetně funkce Ascend, Wix ADI, Wix Turbo, možnosti vytvoření fóra a mnoho dalších.

3. Vzory

 • Wix. Kolekce návrhů systému je jedním z nejrozsáhlejších a nejpůsobivějších v oboru. K dnešnímu dni má tvůrce webových stránek více než 550 šablon, přičemž nové jsou pravidelně vyvíjeny a přidávány. Všechny designy Wix se vyznačují výjimečnou kvalitou a skvělým vzhledem. Spadají do více než 70 tematických galerií s ohledem na témata, na která odkazují. Pokud se vám z nějakého důvodu nepodaří najít téma, které se vám líbí, můžete vybrat prázdnou šablonu a začít vytvářet svůj vlastní návrh od nuly.

  Tabulka porovnání návrhů

  WixWebnode
  Počet témat:550200
  Vlastní motivy:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
  Cena motivů:Volný, uvolnitVolný, uvolnit
  Vizuální editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
  Citlivý design:&# x2714; ANO NE&# x2714; ANO
  Mobilní editor:&# x2714; ANO&# x2714; NE

  Přizpůsobení šablon Wixu nevyžaduje mnoho úsilí a času. Dokonce i nováček se dokáže vypořádat s úkolem na nejvyšší úrovni zářezu sledováním tipů, které systém automaticky generuje.

  Chcete-li vylepšit design svého webu, můžete vybrat a změnit barevné palety, pozadí, písma a styly. Je také možné upravit typografii tak, aby odpovídala designu vašich webových stránek, upravovat nabídky, integrovat různé mediální soubory atd. A co víc, můžete přidat a přizpůsobit pásy a sloupce, nahrát do nich obsah související s webem.

  Jedinou nuancí, kterou byste měli zvážit, je to, že Wix neumožňuje změnu šablony během procesu webového designu. Pokud se rozhodnete vybrat jinou šablonu, veškerý odeslaný obsah bude ztracen a budete muset začít od samého začátku. To znamená, že výběr šablony by měl být moudrý a důkladně promyšlený.

 • Webnode. Kolekce šablon tvůrců webových stránek v současné době zahrnuje více než 200 témat, ale záleží to na typu projektu, na kterém chcete pracovat. Systém však nevyčnívá z kvality šablon a to je jasně vidět na první pohled. Dokonce i ty šablony, které zpočátku vypadají působivě, se vám při přizpůsobování ukážou jako průměrné.

  Všechny šablony Webnode jsou ve výchozím nastavení citlivé, což je zřejmá výhoda. Pokud se systém většinou zaměřuje na vývoj osobních, obchodních a eCommerce webových stránek, šablony odpovídají těmto tématům. Přicházejí se strukturou, která dodržuje specializaci systému. Šablony však vypadají zastaralé, zejména ve srovnání s těmi, které nabízejí jiní současní tvůrci webových stránek. Mnoho témat vypadá navzájem podobně, liší se pouze obrázky a barevnými schématy.

  Výběr designu je výhodný ve Webnode. Před rozhodnutím o výběru si můžete zobrazit náhled preferovaných šablon v režimu celé obrazovky. Chcete-li přizpůsobit zvolené téma, musíte upravit každý blok, ze kterého se web skládá. V pravém horním rohu každého bloku je tlačítko nastavení (ozubené kolo), které nabízí možnost upravovat barvy textu a písma, vybírat obrázky nebo nahrát vlastní obrázky..

  Webnode stejně jako Wix neumožňuje změnu vybraného motivu na cestách. Při výběru musíte být opatrní.

Wix vs. Webnode. Nemusíte být profesionálové, abyste pochopili, že šablony Wix jsou mnohem lepší než šablony Webnode. Wix se může právem pochlubit rozsáhlejší sbírkou témat, hlubšími možnostmi přizpůsobení designu a více kategorií šablon. Kvalita šablon Wix je vyšší než u motivů Webnode. Toto jsou skutečné ukázky toho, jak by měla vypadat profesionální témata. Webnode zase nezajišťuje stejný stupeň flexibility designu. Její šablony jsou poměrně průměrné a vypadají velmi podobně. Tedy, pokud jde o Webnode, nemůže ani konkurovat Wixovi z hlediska designu.

4. Zákaznická podpora

 • Wix. Tvůrce webových stránek je známý svou profesionální službou zákaznické podpory. Můžete procházet knihovnu s několika tipy, bohatou znalostní základnou, video a textovými návody, užitečnými doporučeními a návodem. Existuje také tematický blog, který obsahuje mnoho poboček a sekcí poskytujících všechny informace týkající se služeb.
 • Webnode. Zákaznická podpora je jednou ze slabých stránek služby. Kvalita podpůrných služeb je na slušné úrovni, zatímco počet dostupných možností je stále příliš žádoucí. Jediným řešením, které můžete využít, je znalostní báze. Obsahuje informativní články rozdělené do několika kategorií na základě potenciálních dotazů uživatelů.

Webnode vs. Wix. Při porovnání možností zákaznické podpory je Wix také mnohem vyšší než Webnode. Důvodem je rozmanitost podpůrných služeb, které zahrnují rozsáhlou znalostní základnu, tipy, návody, textové a video návody, tematický blog atd. Webnode omezuje zákaznickou podporu pouze na znalostní bázi. To je pozoruhodná nevýhoda, zejména pro začátečníky.

5. Ceny

 • Wix. Cenová politika tvůrce webových stránek je jednou z jejích předností. Náklady na plány rozhodně vycházejí z kvality poskytovaných služeb. Systém má zdarma nikdy nekončící plán, což je dobré pro testování systému, ale nebude fungovat pro vytváření webových stránek s ním.

  Nezapomeňte, že plán připojení domény nestojí za to své náklady, protože neodstraní reklamní banner služby z připraveného webu a neumožňuje použití vlastního favicon. Jaký je smysl pro upgrade na to? Pokud plánujete spuštění slušného webu pro osobní nebo obchodní použití, je lepší začít s výběrem pomocí plánu Combo. Tato možnost i další placené plány přicházejí s bezplatným hostingem, připojením názvu domény, prostorem na disku (jeho objem se může lišit v závislosti na vybraném plánu), integrovanou službou Google Analytics a prémiovou zákaznickou podporou.

 • WixWebnode
  Možnosti cen:&# 10004; Připojit doménu (4,5 $ / měsíc);
  &# 10004; Combo (8,50 $ / měsíc);
  &# 10004; Neomezený (12,50 $ / měsíc);
  &# 10004; eCommerce (16,50 $ / měsíc);
  &# 10004; VIP (24,50 $ / měsíc).
  &# 10004; Limited (3,95 $ / měsíc);
  &# 10004; Mini (5,95 $ / měsíc);
  &# 10004; Standard (11,95 $ / měsíc);
  &# 10004; Profi (19,95 $ / měsíc).
  Funkce:&# 10004; Nástroj AI;
  &# 10004; Blogovací modul;
  &# 10004; Doména zdarma;
  &# 10004; Internetový obchod;
  &# 10004; Trh aplikací;
  &# 10004; Vzestup Wix;
  &# 10004; Wix Turbo;
  &# 10004; Corvid od Wix;
  &# 10004; Wix Forum.
  &# 10004; HTML editor;
  &# 10004; Reaktivní šablony;
  &# 10004; Editor bloků.
 • Webnode. Tvůrce webových stránek se zpočátku umístil jako bezplatná služba. Když se na to podíváte, uvědomíte si, že existuje několik placených možností na výběr podle vašich potřeb a očekávání. Omezený plán je základní plán, který umožňuje připojení vlastního názvu domény. Mini plán zahrnuje vše, co potřebujete ke spuštění jednoduchého, ale působivého webu. Standardní plán je vyváženým plánem pro jakýkoli web a nejlepší volbou pro všechny kategorie uživatelů bez ohledu na úroveň jejich odbornosti. Plán Profi zase umožňuje vytvářet profesionály plně vybavené webové stránky.

Wix vs. Webnode. Wix má ve srovnání s Webnode flexibilnější cenovou politiku. Je to bezplatný plán, který umožňuje testování hlavních funkcí systému bez spěchu a nepříjemností. Webnode nemá bezplatný plán, přestože nabízí 14denní zkušební období zdarma. Pokud jde o placené plány, jejich náklady jsou v obou systémech podobné. Wix má však širší výběr, a proto se zdá být lepším řešením pro uživatele, kteří hledají hodnotnou korelaci ceny a kvality..

Sečteno a podtrženo

Wix a Webnode vypadají velmi odlišně od prvního pohledu. Když však začnete zkoumat platformy, uvědomíte si, že se liší od všech vašich bodů. Jedná se o funkčnost, snadné použití, přizpůsobení designu, výběr šablony, zákaznickou podporu a cenovou politiku. Pokud jde o přizpůsobení designu a zákaznickou podporu, Webnode poněkud postrádá funkčnost.

WixWix – je pokročilý tvůrce webových stránek, který poskytuje přístup k mnoha špičkovým funkcím, jedinečný nástroj Wix ADI, všestranné funkce přizpůsobení designu a řešení pro úpravy, jakož i cenově dostupnou cenovou politiku, která odpovídá potřebám všech kategorií uživatelů. Wix.com

WebnodeWebnode – je cloudový webový tvůrce, který také disponuje funkcemi a možnostmi přizpůsobení designu, ale tyto parametry jsou oproti Wixu o něco méně intuitivní a výkonnější. Zvládnutí systému trvá déle, což není pro nováčky nejlepší řešení. Webnode.comWebnode – je cloudový webový tvůrce, který také disponuje funkcemi a možnostmi přizpůsobení designu, ale tyto parametry jsou oproti Wixu o něco méně intuitivní a výkonnější. Zvládnutí systému trvá déle, což není pro nováčky nejlepší řešení.

Pokud jde o Wix, tvůrce webových stránek vyniká při výběru designu, kvalitě šablony, funkčnosti a možnostech podpory. Jakmile se rozhodnete spustit web, má smysl vyzkoušet oba tvůrce webových stránek, aby vybrali ten, který bude pro vás nejlepší. Doporučujeme však Wix. Funkčnost služby a pohodlí při používání vynikají funkcím Webnode.

Wix vs. Webnode: Srovnávací tabulka

WixWebnode
1. Snadnost10 z 108 z 10
2. Funkce10 z 107 z 10
3. Návrh10 z 107 z 10
4. Podpora10 z 108 z 10
5. Ceny10 z 107 z 10
Celkově:10 z 107,4 z 10
Zkus to nyní Zkus to nyní
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map