Wix vs. weby

Wix vs. weby


Pokud jde o profesionální vývoj webových stránek, jsou Wix a Webs tvůrci webových stránek, kteří poskytují svobodu jednání a kreativní prostředí webového designu. Systémy přicházejí s rozsáhlou funkčností, množstvím nástrojů pro přizpůsobení designu a dostupnou cenovou politikou, díky níž jsou hodni konkurence. Platformy se však liší také v přístupu a funkcích webového designu, což často znamená, že je třeba si mezi nimi vybrat.

Stručný snímek:

WixWix – je světově známý all-in-one webový tvůrce, který umožňuje vytvářet všechny typy webových stránek, od jednostránkových projektů až po internetové obchody. Systém nevyžaduje žádné dovednosti v kódování ani pozadí webového designu, což z něj dělá ideální volbu pro všechny kategorie uživatelů, bez ohledu na jejich programové povědomí.. Wix

WebyWeby – je DIY tvůrce webových stránek, který je většinou zaměřen na vývoj webových stránek pro malé firmy a osobních projektů. Bez ohledu na svou specializaci vypadají weby od prvního okamžiku, kdy s ním začnete pracovat, poněkud zastaralé. To se týká jeho funkčnosti, kvality šablony a přizpůsobitelnosti. Webs.com

Je třeba porovnat dva tvůrce webových stránek, pokud se zdá, že rozdíl mezi nimi je zcela zřejmý? Má Webs funkce nebo nástroje, díky nimž může být dobrým soupeřem Wix? Abychom to zjistili, má smysl porovnat platformy, jejich funkčnost a přizpůsobitelnost šablony. To je přesně to, co teď uděláme.

1. Snadné použití

 • Wix. Tvůrce webových stránek je neuvěřitelně jednoduchý a pohodlný pro každého uživatele, který s ním začne pracovat. Nezáleží na tom, jaké pozadí s webovým designem nebo kódováním máte – vytváření webových stránek pomocí Wix je rychlé a snadné. Proces registrace zahrnuje několik jednoduchých kroků, zatímco postup přizpůsobení návrhu je intuitivní a rychlý. Tvůrce webových stránek nabízí logicky strukturovanou řídicí desku a ovládací panel, který je dodáván s praktickými tipy a výzvami, které pomáhají procesu webového designu srozumitelným pro všechny.

  Editor Wix

  Wix přichází s atraktivním a pohodlným editorem webových stránek WYSIWYG, který uživatelům umožňuje sledovat a řídit všechny kroky procesu vytváření webových stránek v akci. Tato funkce je užitečná pro profesionály i začátečníky. Existuje jedna nuance, měli byste si však být vědomi před přihlášením na stavitele webových stránek. Jde o to, že Wix používá zásadu „absolutního umístění“, která přispívá k vytváření logicky uspořádaných rozložení webových stránek. Tato funkce zároveň neumožňuje přepínat šablony během procesu vývoje webových stránek, pokud čelíte takové potřebě. Nezapomeňte na tento aspekt při výběru designu webových stránek od samého začátku.

 • Weby. Webový tvůrce není snadno použitelný, bez ohledu na jeho intuitivní přístup k webovému designu. A co víc, jeho rozhraní vypadá ve srovnání se současnými platformami webového designu, včetně Wix, příliš zastaralé. Uživatelé, kteří se systémem pracují poprvé, mohou najít jeho ovládací panel a ovládací panel ohromující. Určitě to trvá čas, než si na tuto službu zvyknete, než můžete ze své sady funkcí vytěžit maximum.

  Webový editor

  Webové rozhraní se skládá ze dvou oblastí – řídicího panelu a webového tvůrce. To vám umožní vybrat a upravit požadovaná nastavení / prvky a dále vytvořit nejvhodnější rozvržení a design webových stránek. Můžete zde také procházet několik karet a zjistit statistiky webových stránek, nastavení e-mailu a domény, parametry SEO atd.

  Stejně jako Wix, Webs přichází s WYSIWYG editorem webových stránek, který umožňuje řízení procesu vývoje webových stránek v akci. Díky funkci přetahování může uživatel vybírat a upravovat pozice modulů obsahu na stránce. Takto můžete pomocí několika kliknutí vytvořit rozvržení a strukturu webových stránek. Je také možné nakonfigurovat nastavení webových stránek poklepáním na požadované prvky dostupné v odpovídajících částech ovládacího panelu.

Wix vs. weby. Wix rozhodně převládá nad weby, pokud jde o snadné použití. Zatímco weby vypadají zastaralé a ne zcela jednoduché zvládnout, Wix zajišťuje působivé snadné použití, intuitivní povahu webového designu a pohodlný přístup WYSIWYG. Výsledkem je rychlý a snadný vývoj profesionálních webových stránek bez znalosti kódování.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Wix. Když se Wix zabývá aspektem funkčnosti, zdá se, že nemá vůbec žádné konkurenty. Zde je vše, co potřebujete – sady funkcí Wix a nástroje pro přizpůsobení designu jsou na nejvyšší úrovni. Jedním z nesporných vrcholů systému je integrovaný nástroj WIX ADI. Díky technologii Artificial Intelligence umožňuje tento nástroj vytvářet webové stránky v automatizovaném režimu. Žádné kódovací schopnosti jsou k tomu zapotřebí zkušenosti s webovým designem – stačí poskytnout odpovědi na seznam otázek, které systém ve výchozím nastavení generuje, a sledovat, jak pro vás web vytváří jednotlivě. Systém používá odeslaný obsah k zahájení projektu, který vychází z vaší specializace specializace a zvláštních požadavků. Čím podrobnější a informativnější jsou vaše odpovědi, tím vyšší bude kvalita a hodnota vašeho projektu.

  Editor Wix

  Pokud nemáte v úmyslu používat rozhraní Wix ADI, systém umožňuje přepnutí do režimu standardního editoru. Zde můžete jednotlivě upravit nastavení projektu a vytvořit tak přizpůsobený design webových stránek, který vyhovuje vašim konkrétním parametrům. Zde můžete také vyvíjet stolní a mobilní verze svého webu.

  Přečtěte si také: Wix Editor nebo Wix ADI: Který z nich je pro vás lepší?

  Wix App Market je další silná stránka tvůrce webových stránek. Na tomto místě si můžete vybrat ze stovek bezplatných a placených aplikací, widgetů a rozšíření, které přispějí k výkonu vašeho webu. Integrace rozšíření trvá jen několik okamžiků, zatímco jejich další správa je snadná a bezproblémová.

  Tvůrce webových stránek také vyniká z davu díky pokročilým modulům pro blogování a eCommerce. S Wixem můžete spouštět plně vybavené blogy a malé / středně velké internetové obchody. Je možné upravit parametry projektu a vytvořit personalizovaný design blogu / internetového obchodu. A co víc, Wix se může pochlubit špičkovým nástrojem Ascend, SEO Wiz, marketingovými a propagačními funkcemi, které vám umožní co nejlépe využít výkon vašeho webu / firmy.

 • Weby. Tvůrce webových stránek také poskytuje přístup k mnoha funkcím a nástrojům pro webový design. Podporuje možnosti integrace sociálních médií, aby byla zajištěna aktivní interakce uživatelů a propagace vaší firmy. Integrace účtů sociálních médií do vašeho projektu nejen přitahuje pozornost uživatelů, ale také udržuje stávající a potenciální návštěvníky informováni o nadcházejících událostech, novinkách, aktualizacích webových stránek / firem a dalších důležitých informacích..

  Dalším zvýrazněním webů je integrovaná funkce místních výpisů. To vám umožní zařadit vaše podnikání do nejznámějších místních adresářů. Tím se zvyšuje šance pro vaši firmu, aby si vás místní obyvatelé všimli a hledali služby / produkty, které nabízíte. Chcete-li se dostat do seznamu, musíte odeslat informace o své firmě (obecná fakta, kontakty, podrobnosti, specializace, nabízené služby / produkty), které budou automaticky odeslány do místních adresářů. Tyto informace se budou dále líbit ve vyhledávačích, které nakonec přispějí k efektivnější propagaci podnikání. Celkově vzato, weby umožňují zaregistrovat váš web s více než 100 místními adresáři online přibližně za 10 minut nebo dokonce rychleji.

  Tlačítko úprav webů

  Podobně jako u Wix, Web přichází s eCommerce a blogovacími motory. Pomocí sady funkcí systému můžete vytvářet blogy a internetové obchody. Webová platforma elektronického obchodování je však méně výkonná ve srovnání s platformou nabízenou společností Wix. Tvůrce webových stránek navíc umožňuje integrovat foto / video galerie, používat integrované analytické nástroje, SEO Booster a další nezbytné funkce..

Wix vs. weby. Pokud jde o funkčnost, Wix je také na vrcholu seznamu. Jeho sada funkcí je ve srovnání s Weby pokročilejší. Stačí se podívat na výhody poskytované integrovaným nástrojem ADI, blogováním a platformami elektronického obchodování, App Market, SEO, obchodním marketingem a propagačními funkcemi a uvědomit si, že tvůrce webových stránek rozhodně překonává svého konkurenta.

3. Vzory

Tabulka porovnání návrhů

WixWeby
Počet témat:500+750+
Témata zdarma:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Citlivý design:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:✘ NE&# x2714; ANO
 • Wix. Tvůrce webových stránek se může pochlubit jednou z nejrozsáhlejších, nejúžasnějších a profesionálních sbírek šablon. V současné době počet návrhů, které systém nabízí pro přizpůsobení, přesahuje 550 šablon a mnoho dalších je ve vývoji. Systém také nabízí několik nástrojů pro přizpůsobení designu, aby vášmu projektu dodal dokonalý vzhled.

  Kvalita šablon Wix je výrazně nad průměrem. Ve skutečnosti jsou tato témata nejlepší ve výklenku webového designu. Všechny jsou zdarma – stačí si vybrat design, který vyhovuje vašemu výklenku, a začít jej přizpůsobovat s ohledem na vaše potřeby. Tvůrce webových stránek umožňuje úpravy verzí stolních a mobilních webových stránek, aby byl váš projekt optimalizován pro procházení na všech zařízeních.

  Wix Design

  Pro zjednodušení výběru šablony je vývojář Wix rozdělil do desítek kategorií podle témat, která pokrývají. Existují samostatné kategorie pro populární a nová témata. K dispozici je také možnost, která umožňuje vybrat zcela prázdnou šablonu webové stránky a přizpůsobit ji od nuly. Toto nakonec dává vašemu webu přizpůsobený klook a špičkový výkon. Při výběru designu však nezapomeňte, že Wix vám nedovolí přepínat šablony kvůli absolutnímu přístupu k pozicím, který následuje. To znamená, že pokud se z nějakého důvodu rozhodnete vybrat jiné téma, budete muset obsah odeslat znovu, protože dříve odeslané údaje budou ztraceny.

 • Přečtěte si také: Příklady skutečných webových stránek.

 • Weby. Četné jsou také webové šablony – jejich počet přesahuje 750 témat, která jsou bezplatná i placená. Návrh spadá do více než 20 kategorií na základě výklenků, k nimž šablony patří. Kvalita návrhů webů však zůstává velmi žádoucí. Ať už vyberete jakoukoli šablonu, bude vypadat zastaralá ve srovnání se šablonami nabízenými jinými současnými tvůrci webových stránek. Pro zjednodušení výběru nejvhodnějšího motivu nabízí systém příležitost použít vyhledávací filtr, který vám umožní třídit šablony podle kategorie, do které patří váš web..

  Webové motivy

  Kromě zastaralých šablon přichází Web také s nástroji pro přizpůsobení designu nízké kvality. Jejich funkčnost a použitelnost také zaostávají za funkcemi, které nabízí společnost Wix a další moderní tvůrci webových stránek. Možnosti přizpůsobení designu webů jsou také omezené – tvůrce webových stránek nemá žádné pokročilé nástroje pro úpravy HTML / CSS. V důsledku toho jsou možnosti přizpůsobení šablony poměrně omezené, což neumožňuje vytvářet jedinečný design webových stránek. Je však možné přidat, odstranit a uspořádat dostupné bloky obsahu v požadovaném pořadí, aby bylo možné kontrolovat vzhled vašeho webu.

Wix vs. weby. Když už mluvíme o aspektu designu, Wix je nevýslovným vůdcem srovnání. Tvůrce webových stránek má ohromující sbírku profesionálních šablon, které jsou zdarma, citlivé a přizpůsobitelné. Totéž nelze říci o designech webů, které jsou zastaralé a nízké kvality.

4. Zákaznická podpora

 • Wix. Tvůrce webových stránek nabízí profesionální a kvalitní zákaznickou podporu, což je jedna z jeho nesporných výhod. Můžete procházet centrum nápovědy této služby, které poskytuje přístup k několika textovým a videonávodům, směrnicím, příspěvkům a užitečným radám, jak vylepšit webový design. K dispozici je také příležitost zobrazit témata dostupná na fóru systému. Zde najdete aktuální informace o systému. Pokud očekáváte, že využijete individuální pomoc poskytovanou odborníky Wix, tvůrce webových stránek vám umožní kontaktovat je prostřednictvím e-mailu nebo systému prodeje vstupenek..

  Podpora Wix

 • Weby. Zákaznická podpora webů je na poměrně vysoké úrovni. Materiály a možnosti dostupné v sekci Nápověda jsou více než dostačující, aby vyhovovaly potřebám uživatelů. Jakmile se zaregistrujete v systému, nabídne vám podrobný videoprůvodce, který poskytne základy práce se službou. Mezi další možnosti zákaznické podpory na webech má smysl zmínit videonávody, časté dotazy, znalostní bázi a pokročilého asistenta chatu založeného na NanoRepu, který poskytuje odpovědi na naléhavé dotazy uživatelů v reálném čase. Odběratelé Premium plánu mohou navíc získat přístup k živé komunikaci, e-mailu a telefonické podpoře.

  Podpora webů

Wix vs. weby. Pokud jde o zákaznickou podporu, stojí za pozornost oba tvůrci webových stránek. Přicházejí s bohatými centry nápovědy a spoustou video / textových pokynů. Zatímco weby mají speciální asistenční funkce pro uživatele Premium Plan a pokročilého asistenta chatu založeného na NanoRep, Wix nabízí e-mailovou a prodejní podporu pro každého uživatele, který si vybere službu pro osobní / obchodní cíle webového designu.

5. Cenová politika

 • Wix. Cenová politika tvůrce webových stránek je cenově dostupná pro každého. Systém má několik plánů, které mohou vyhovovat potřebám všech kategorií uživatelů. K dispozici je zcela zdarma předplatné, které umožňuje testování funkčnosti webového tvůrce po neomezený časový interval. Pokud se rozhodnete zahájit projekt s tvůrcem webových stránek, nabídne se vám upgrade na jedno z placených předplatných. Patří sem plány Standard a Business / eCommerce. Každá skupina plánů zase spadá do několika kategorií v závislosti na jejich specializacích a stanovených podmínkách.

  Standardní předplatné je následující: Combo ($ 13 / mo), Neomezeně (17 $ / měsíc), Pro (22 $ ​​/ měsíc) a VIP (39 $ / měsíc). Obchodní plány zase zahrnují Business Basic (23 $ / měsíc), Business Unlimited ($ 27 / mo), Business VIP (49 $ / měsíc) a Enterprise (500 $ / měsíc). Všechny plány přicházejí s několika možnostmi platby, připojením názvu domény, zvýšeným úložným prostorem a dalšími výhodami. Wix také nabízí pravidelné slevy, kuponové kódy a speciální nabídky, které umožňují zvolit preferované předplatné za dostupnou cenu.

 • Weby. Stejně jako Wix, i web sleduje model freemia. K dispozici je bezplatný program a tři prémiové předplatné, jehož náklady začínají 5,99 $ / měsíc a dosáhne 22,99 $ / měsíc. Všechny placené programy nabízejí bezplatné připojení k názvu domény, 30denní záruku vrácení peněz pro předplatitele prémiového plánu a další výhody.

WixWeby
Možnosti cen:Standardní plány:
&# x2714; Combo ($ 13 / mo);
&# x2714; Neomezený (17 $ / měsíc);
&# x2714; Pro (22 $ ​​/ měsíc);
&# x2714; VIP (39 $ / měsíc).
Plány podnikání / eCommerce:
&# x2714; Obchodní Basic (23 $ / měsíc);
&# x2714; Business Unlimited (27 $ / měsíc);
&# x2714; Obchodní VIP (49 $ / měsíc);
&# x2714; Podnik (500 $ / měsíc).
&# x2714; Starter (5,99 $ / měsíc);
&# x2714; Vylepšeno (12,99 $ / měsíc);
&# x2714; Pro (22,99 $ / měsíc).
Funkce:&# x2714; Plán zdarma;
&# x2714; Mnoho úložného prostoru;
&# x2714; Připojení k doménovému jménu;
&# x2714; Pravidelné slevy;
&# x2714; Nástroje SEO;
&# x2714; Několik plánů na výběr.
&# x2714; 30denní záruka vrácení peněz;
&# x2714; Názvy domén zdarma;
&# x2714; 30denní záruka vrácení peněz pro prémiové uživatele;
&# x2714; Neomezené stránky;
&# x2714; Prémiová témata;
&# x2714; SEO Booster.

Wix vs. weby. Cenové plány Wix a Webů jsou na první pohled podobné, zejména pokud jde o náklady. Pokud se blíže podíváte na oba systémy, zjistíte, že společnost Wix nabízí více plánů na výběr, zatímco její cenové možnosti jsou také univerzálnější. Díky tomu je tvůrce webových stránek atraktivnější volbou pro různé kategorie uživatelů.

Sečteno a podtrženo

Wix a weby jsou tvůrci webových stránek, které se navzájem liší v několika aspektech, včetně flexibility, svobody přizpůsobení designu, cenové dostupnosti a funkčnosti. Když se rozhodnete zahájit osobní nebo obchodní projekt, musíte pozorně zkontrolovat a porovnat sadu funkcí a nástroje obou systémů, abyste vybrali ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám..

WixWix – je lídrem v oblasti DIY pro webový design, který přichází s špičkovými funkcemi, nástroji a možnostmi, které dávají systému pozoruhodnou převahu nad konkurencí. Tvůrce webových stránek vyniká z davu díky svému výkonnému nástroji Wix ADI na bázi AI, integrovaným aplikačním trhům, eCommerce a blogovacím strojům a stovkám bezplatných responzivních a zcela přizpůsobitelných šablon.. Wix

WebyWeby – je cloudový webový tvůrce, který umožňuje vytváření projektů pro osobní a obchodní použití, ale postrádá funkčnost a svobodu přizpůsobení designu. Šablony webů jsou četné, ale ve srovnání s jinými současnými tvůrci webových stránek vypadají zastaralé a ne tak profesionální.Webs.com

Volba mezi Wix a Weby se nezdá být vůbec obtížná. Bez ohledu na systémové aspekty, které porovnáváte, si Wix stále udržuje vedoucí pozice. Tvůrce webových stránek vyniká funkčností, flexibilitou, přizpůsobením designu a univerzálností nástrojů pro úpravy webu. Její cenová politika je přiměřená a všichni zde určitě najdou plán, který odpovídá konkrétním potřebám a preferencím webového designu. Ať už se chystáte zahájit osobní projekt vstupní stránku, blog, web portfolia nebo internetový obchod, Wix by měl zůstat systémem.

WIX vs. weby: srovnávací tabulka

WixWeby
1. Snadnost10 z 109 z 10
2. Funkce10 z 107 z 10
3. Návrh10 z 106 z 10
4. Podpora10 z 107 z 10
5. Ceny10 z 108 z 10
Celkově:10,0 z 107,0 z 10
Zkus to nyní Zkus to nyní
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map