Wix vs Weebly: Co je lepší?

Wix vs Weebly


Wix a Weebly jsou dva renomovaní vůdci výklenku současného webového designu. Oba systémy jsou skvělé, pokud jde o vývoj špičkových a funkčně naložených webových stránek. Jsou také tak snadno použitelný a pohodlný jak pro začátečníky, tak pro profesionály v oblasti webového designu, kteří se již stali synonyma pro vývoj webových stránek pro kutily.

Bez ohledu na jejich oblíbenost se tvůrci webových stránek stále liší, pokud jde o složitost, snadnost průzkumu, pohodlí, integrovanou funkčnost, poskytované služby a cenovou politiku. To je důvod, proč uživatelé často přemýšlejí o výběru správného nástroje pro vytváření webových stránek. Pro definování platformy, která nejlépe vyhovuje vašim individuálním potřebám webového designu, má smysl podrobně zkontrolovat a analyzovat každý systém.

Tabulka porovnání stavitelů webových stránek

WixWeebly
Naše skóre:
Založený:20062006
Webová stránka:https://www.wix.com/https://www.weebly.com/
Nejlepší pro:Propagační weby, blogy, obchodní projekty, vstupní stránkyPortfolia, blogy, e-shopy
Snadnost:PrůměrnýVšechno je intuitivní
Šablony:Stovky bezplatných mobilně optimalizovaných šablon specifických pro nikaPředem navržené šablony seřazené podle typu webových stránek
Technická podpora:Rozsáhlá znalostní báze, prodej vstupenek, VIP podporaE-mailová podpora vstupenek, odpovědi komunity
Blogování:Integrovaná platforma pro blogováníBlog je na palubě
Možnosti SEO:Pokročilé možnosti SEOStandardní možnosti SEO
Ceny:Zdarma až 49 $ / měsícZdarma až 26 $ / měsíc
Více informací:Wix Review →Recenze Weebly →

Abychom vám pomohli učinit nezaujatý výběr nejlepšího tvůrce webových stránek, je důležité porovnat jejich speciální vlastnosti, parametry, možnosti přizpůsobení designu, integrovanou funkčnost, alternativy podpory zákazníků, jakož i aspekty SEO a cen. Jste připraveni přijít na jediného vítěze? Pak začneme!

Wix vs Weebly: Celkový přehled

Wix vs Weebly: Celkový přehled

Wix v současné době zastává pozici nejlepších a nejoblíbenější tvůrce webových stránek na světě. Společnost byla založena v Izraeli v roce 2006 a získala obrovskou popularitu na celém světě a nyní má své kanceláře v Německu, Brazílii, Indii, Kanadě, USA, Irsku, Ukrajině a Litvě. Tvůrce webových stránek se řídí obchodním modelem freemium, což umožňuje upgradovat ze svého bezplatného plánu na jeden z placených odběrů získat přístup k pokročilým funkcím webového designu.

Tvůrce webových stránek funguje skvěle pro vývoj všech typů webových stránek, ale hlavně se zaměřuje na vytváření blogů, propagačních webů, vstupních stránek a obchodních projektů. Je také možné založit malé a středně velké internetové obchody se systémem, který bude také funkčně naložený a funkční.

Editor nemovitostí Wix

Wix nabízí celou řadu přizpůsobitelných šablon spolu s pohodlný editor drag-and-drop To umožňuje každému, aby jim dal přizpůsobený design bez jakýchkoli požadovaných kódovacích dovedností. To je to, co dělá tvůrce webových stránek hodný výběr pro začátečníky stejně jako pro zdatné uživatele ochotné vytvářet atraktivní projekty s vysokým výkonem.

Celkově vzato, Wix je profesionální tvůrce webových stránek, který bude perfektní volbou pro kreativy, hudebníky, herce, fotografy, modely a designéry. Tento systém bude zajímavý také pro vlastníky podniků, protože jeho jednoduchost a pohodlí při vytváření webových stránek. Ceníky, grafy, formuláře, bannery, přístup k registraci webových stránek – všechny tyto funkce umožňují vytvořit efektivní obchodní web.

Weebly je také webový tvůrce all-in-one, který umožňuje předplatitelům zahájit kvalitní a vizuálně atraktivní projekty. Stejně jako Wix byl založen v roce 2006, aby rychle získal celosvětové uznání. Tato platforma umožňuje spouštět portfolia, blogy a obchodní weby. Její hlavní specializační specializace však v současnosti klesá na vývoj projektu eCommerce. Systém získal silné zaměření na design internetového obchodu v roce 2018, poté, co byl pořízen světovým e-obchodním gigantem – Square.

Tvůrce webových stránek je dodáván s praktickým editorem drag-and-drop, který přispívá k intuitivnímu a jednoduchému procesu webového designu. Editor je přehledný a řídicí panel systému je snadno prohlížitelný a logicky strukturovaný.

Weebly Editor

Od změny hesla k publikování připraveného projektu, vše lze udělat pouhými několika kliknutími. Systém umožňuje přizpůsobení předem navržených responzivních šablon k vytvoření přizpůsobeného designu webových stránek. Weebly funguje skvěle pro podnikatele, kreativy a majitele internetových obchodů, kteří chtějí popularizovat své podniky na mezinárodní úrovni. Systém nevyžaduje žádné znalosti v oblasti kódování, ale v případě potřeby je zde také možné upravit kód HTML / CSS.

Tím pádem, Wix a Weebly jsou kvalitní platformy pro webový design, které vyhovují potřebám časovačů a odborníků na webový design. Oba systémy mají dobře strukturované a intuitivní ovládací panely rozdělené do dvou oblastí, konkrétně na řídicí panel a editor. To usnadňuje efektivní správu více webů z jednoho účtu.

Je důležité si to uvědomit Wix podporuje úplné přetažení, což znamená, že můžete vybraný objekt umístit kdekoli na plátno. Weebly také nabízí drag-and-drop, ale je to poněkud omezené – všechny prvky spadají do konkrétních kontejnerů (které tvoří vaši Weebly šablonu) a nemůžete přesouvat pohyblivé objekty po stránce s přesností na pixel, jako je tomu u Wix.

Který systém je z dlouhodobého hlediska lepší – Wix nebo Weebly? To záleží na cílech, které si stanovíte, a na výsledku, který očekáváte. Wix je však nejlepším řešením all-in-one pro všechny kategorie uživatelů a typy projektů, které poskytuje snadné použití, což neohrožuje funkčnost.

Wix vs Weebly: Který z nich je snadnější používat?

Wix vs Weebly: Který z nich je snadnější použít?

Wix přichází s jasným a uživatelsky přívětivým rozhraním a množstvím nástrojů pro přizpůsobení designu, které umožňují upravovat standardní i mobilní verzi webových stránek. Přístrojová deska systému je atraktivní, praktická a také užitečná. Také byste měli vědět, že Wix následuje model „absolutního polohování“, což znamená dostupnost konkrétních pozic bloků pro každý prvek na webové stránce. V důsledku toho je nemožné přepínat mezi vybranými šablonami po zahájení procesu přizpůsobení. To je důvod, proč je volba designu důležitým krokem.

Kromě nastavení, přidávání a úpravy prvků webové stránky můžete také upravit každou widget / blok po úpravě jeho pozice. Zde můžete nahradit dostupné bloky widgety v libovolném upřednostňovaném pořadí, změnit jejich styly a pozadí, velikosti, rozložení obsahu, rámečky a další požadované prvky. Zde je také povolena integrace obrázků, videí a dalších mediálních souborů.

Pokud chcete, můžete své webové stránky chránit heslem nebo je vůbec skrýt a nabídnout přístup do kategorií uživatelů, které jste původně vybrali, nebo poskytnout odkaz na tuto webovou stránku. Existuje také jednoduchá, ale pohodlně realizovaná možnost přidání spoluautorů webových stránek: pouhými několika kliknutími můžete přidat editory webových stránek, kteří budou moci provádět sekundární změny, ale nebudou moci nic zkazit, dokonce ani pokud chtějí.

Je také velmi výhodné editovat text ve Wixu. Systémový editor umožňuje přitahovat formátování článků, přidávat k nim jakékoli prvky, včetně animací, grafů, diagramů, videí, fotografií, seznamů atd. Druhou možností úpravy webových stránek je Wix ADI (Inteligence umělého designu). Toto je integrovaný systém používaný pro automatické vytváření webových stránek (struktura, design, obsah) na základě počátečních údajů poskytnutých uživatelem. Toto je alternativní možnost pro ty, kteří nerozumí ničemu o vytváření webových stránek a považují výběr šablony za příliš komplikovaný. Chcete-li nástroj úspěšně používat, musíte uvést název firmy, její geografickou polohu, výklenek a vybrat požadovanou funkci (internetový obchod, blog).

Wix ADI

Dalším vrcholem systému je Corvid by Wix. Jedná se o výkonný nástroj, který rychle a snadno vytváří různé typy komplikovaných webových aplikací. Bez ohledu na zřejmý implicitní název není znalost funkce kódování nutností. Zde se nezabýváme textovými editory a kompilátory, ale rozhraním, které umožňuje organizovat logická připojení vedoucí k dokončení různých akcí a shromažďovat je v jedné pracovní aplikaci pro váš web. Jinými slovy, mluvíme o konstruktérovi webových aplikací.

Sada funkcí webového tvůrce může používat téměř kdokoli. Nejsou zde zapotřebí žádné zvláštní dovednosti, kromě trpělivosti a trochu chuti. Pokud stále potřebujete pomoc s procesem vývoje webových stránek nebo s dalšími souvisejícími otázkami, využijte pomoc zákaznické podpory. Wix přichází s rozsáhlou a informativní znalostní základnou, systémem prodeje vstupenek a VIP podporou, které umožňují využít nejlepší výsledek.

Weebly se také může pochlubit silnou flexibilitou a množstvím možností. Zde najdete vše, co byste mohli potřebovat při práci na vývoji vašich webových stránek. Struktura palubní desky je logická a jednoduchá. Design je atraktivní. Všechny možnosti jsou seskupeny do pěti horizontálních sekcí nabídky, a to „Vytvořit“, „Navrhnout“, „Stránky“, „Online obchod“, „Parametry“.

Weebly sada funkcí je vyčerpávající. Nemůžete přidat téměř nic. Vše je založeno na funkcích drag-and-drop. V tomto ohledu funguje systém také skvěle – je pohodlný, výkonný a přitažlivý. Na rozdíl od Wix s přístupem „absolutní polohy“ praktikuje Weebly „model Boxu“, který je restriktivnější, ale umožňuje uživatelům měnit šablony v jakékoli fázi procesu vývoje webových stránek..

S Weebly můžete na svůj web přidat více přispěvatelů (Správce účtu, autor, pouze řídicí panel). Poslední dva typy jsou k dispozici pouze pro uživatele Pro.

Wix vs Weebly: Co je lepší?

Tvůrce webových stránek spolupracuje s IFTTT, aby vám pomohl automatizovat mnoho akcí souvisejících s vaším webem. Můžete si vybrat připravený „recept“ nebo si vytvořit vlastní a automatizovat vlastní akci. Aby byl váš web skvělý a zcela přizpůsobený, Weebly vám umožní používat jeho pokročilé funkce. Mezi ně patří editor obrázků založený na HTML5, integrovaný tvůrce formulářů, App Center, videohosting, špičková řešení Weebly for Education a mnoho dalších.

Abychom vás provedli celým procesem vývoje webových stránek, nabízí Weebly několik typů možností podpory. Spolu se samovysvětlujícím ovládacím panelem, který obsahuje užitečné vyskakovací okna a výzvy, mohou uživatelé získat přístup k živé kouzelné telefonické a e-mailové podpoře, jakož i funkci prodeje vstupenek. Pokud narazíte na nějaké problémy, nejprve navštivte Weebly Centrum nápovědy. Obsahuje odpovědi na nejčastěji kladené otázky a mnoho užitečných postupů. Weebly je také docela aktivní na sociálních médiích. V naléhavých případech je můžete kontaktovat prostřednictvím Cvrlikání nebo Facebook.

Shrnout to, Wix a Weebly nabízejí působivé sady funkcí, a je opravdu obtížné je porovnat, protože se zdá, že oba nabízejí více než dost na vybudování slušného webu. Wix však vystupuje z davu díky svému počátečnímu zaměření na potřeby a dovednosti uživatelů. Tvůrce webových stránek se snadněji používá, zatímco jeho funkčnost je daleko nad průměrem. Jedná se o výběr funkcí pro úpravy webových stránek, bohatý výběr integrovaných aplikací / widgetů, nástroje pro správu a propagaci webových stránek. Totéž se týká zákaznické podpory platformy, která je zde realizována různými způsoby.

Wix vs Weebly: Design a flexibilita

Wix vs Weebly: Design a flexibilita

Wix rozhodně stojí za pozornost díky své úžasné kolekci šablon. Zdá se, že tvůrce webových stránek do jisté míry nemá konkurenty vůbec. Wix designy zapůsobí na každého nejen svou velikostí (jejich počet již překročil 550 témat), ale také jejich kvalitou a všestranností. Všechny jsou mobilní a zcela přizpůsobitelné.

Aby byla zajištěna maximální snadnost použití, vývojáři systému je rozdělili do kategorií na základě výklenků, na které odkazují. Dále je možné vybírat z populárních a nových šablon, které jsou také rozděleny do samostatných kategorií. Pro ty předplatitele systému, kteří nemohou najít vhodný design od těch, které nabízí platforma, je zde možnost vybrat prázdnou šablonu a navrhněte zcela přizpůsobený web od začátku.

Šablony elektronického obchodování Wix

Jedinou nevýhodou, kterou jsme již zmínili, je skutečnost, že systém vám během procesu přizpůsobování projektu nedovolí měnit šablony. Udělejte si tedy čas na inteligentní výběr. Naštěstí má systém možnost náhledu, která vám umožní zjistit, jaké téma si přesně vyberete.

Kromě standardních možností úprav designu Wix umožňuje pracuje na mobilní verzi vašeho projektu. Mějte však na paměti, že všechny úpravy provedené v mobilní verzi se nebudou zobrazovat v režimu plochy. Úpravy provedené ve verzi webových stránek pro počítače se však projeví v mobilním režimu. To je velmi užitečné a pohodlné pro začátečníky i profesionály.

Weebly šablony mají také profesionální vzhled, i když jejich počet je nižší než počet nabízený společností Wix. Všechny návrhy jsou citlivé a 100% přizpůsobitelné. Jsou seskupeny podle jejich stylů a barev. Můžete si vybrat barevné schéma pro splnění určité šablony. Zde je k dispozici 5–10 variant a jejich výběr je zobrazen v náhledu hned od začátku, abyste mohli provést správnou volbu.

Weebly šablony

Šablony jsou opravdu všestranné a způsobují úctu webovým designérům, kteří na jejich vývoji pracují. S takovou kvalitou se příliš často nesetkáte. Jejich konstrukce a konstrukce se liší, všechny miniatury jsou plné kvalitního demo obsahu. Práce vývojářů webových systémů je opravdu působivá. Na rozdíl od Wix zde není počáteční volba šablony konečná. Můžete jej kdykoli během procesu návrhu webu změnit. V tomto ohledu se Weebly řadí vysoko. Stejně tak je možné upravit HTML / CSS kód vašeho webu tak, aby byl zcela personalizován, pokud máte programovací dovednosti.

Pokud jde o aspekt designu, Wix a Weebly oba nabízejí kvalitní, bezplatné a přizpůsobitelné šablony vhodné pro mobilní a stolní prohlížení. Wix však rozhodně vyniká z davu. Má lepší výběr témat spolu s nástrojem Artificial Design Intelligence, který umožňuje snadné a rychlé přizpůsobení šablony.

Wix vs Weebly: Srovnání všeobecných cen

Wix vs Weebly: Srovnání všeobecných cen

Wix cenová politika je cenově dostupná pro všechny uživatele, protože systém má všestranné plány na splnění jakýchkoli potřeb a rozpočtu. Existuje zde zcela zdarma plán, který nikdy nekončí a umožňuje experimentovat s úkoly vývoje webových stránek tak dlouho, jak budete potřebovat. Použití bezplatného plánu je skvělý způsob, jak posílit své dovednosti v oblasti webového designu a kódování. Jakmile se rozhodnete spustit a publikovat web s naloženými funkcemi, nabídne se vám výběr jednoho z placených odběrů. Podívejte se na balíčky, které systém nabízí, a plány, které obsahují.

Standardní plány Wix

Standardní plány Wix

 • Combo ($ 13 / mo) – připojení k názvu domény zdarma, bezplatný hosting, absence bannerů systémových reklam;
 • Neomezený (17 $ / měsíc) – neomezená šířka pásma, 10 GB úložného prostoru;
 • Pro (22 $ ​​/ měsíc) – 2 hodiny úložného prostoru videa, integrované nástroje Google Analytics a nástroje pro shromažďování statistik;
 • VIP (39 $ / měsíc) – podpora první priority, profesionální logo atd.

Plány podnikání / eCommerce

Plány podnikání / eCommerce

 • Obchodní Basic (23 $ / měsíc) – přijímání online plateb;
 • Business Unlimited (27 $ / měsíc) – integrovaná platforma elektronického obchodu, speciální aplikace pro podnikatele, nástroje pro rozvoj podnikání;
 • Obchodní VIP (49 $ / měsíc) – neomezený prostor pro ukládání videa, neomezená šířka pásma, kompletní sada Wix;
 • Podnik (500 $ / měsíc) – komplexní obchodní řešení, které poskytuje nejvyšší funkčnost a maximální množství nástrojů.

Wix také vyniká z davu díky svým speciálním nabídkám, slevám a bonusům, které systém pravidelně nabízí. Pomáhají zvyšovat loajalitu zákazníků a odolávat tvrdé konkurenci. Každý nový předplatitel navíc využívá možnost získat zpět peníze investované do předplatného během 14denního období, pokud není s ním spokojen..

Weebly stanovení cen je také velmi univerzální a transparentní. Stejně jako Wix má tvůrce webových stránek bezplatný plán, který nikdy nevyprší a je vhodný pro úmyslné testování platformy. Podívejte se na seznam a přehled plánů, ze kterých si můžete vybrat:

Weebly ceny

 • Osobní (6 $ / měsíc) – neomezené místo na disku, absence systémových reklam, možnost připojení vaší vlastní domény, integrovaný editor drag-and-drop, zabezpečení SSL a pokročilé statistiky webových stránek;
 • Profesionální ($ 12 / mo) – neomezený počet členů, absence transakčních poplatků, registrační funkce, neomezený počet produktů, možnost přijímat platby v jednotlivých doménách, možnost prodeje digitálních produktů;
 • Výkon (26 $ / měsíc) – určené pro projekty elektronického obchodu, oznámení o opuštěném nákupním košíku, dárkové certifikáty, přepravní ceny v reálném čase atd.

Ať už se chystáte na jakékoli předplatné, Weebly vám umožní připojit doménové jméno pouze za 19 USD. Poskytne také přístup k reklamám Google s bonusem 100 USD, funkcí živého chatu, e-mailovou podporou a členstvím ve komunitě fóra.

Wix a Weebly cenové možnosti jsou rozsáhlé, univerzální a cenově dostupné. Oba systémy nabízejí příležitost otestovat jejich funkčnost pomocí bezplatných plánů. Poskytují také přístup k několika skupinám placených předplatných určených pro standardní projekty a projekty elektronického obchodu. Liší se z hlediska použitých nástrojů a služeb. Plány Wix jsou však stále levnější ve srovnání s plány nabízenými společností Weebly, zatímco jejich funkčnost je nadprůměrná.

Wix vs Weebly: Který z nich je pro SEO nejlepší?

Wix vs Weebly: Který z nich je pro SEO nejlepší?

Wix je to stavitel webových stránek, který je přátelský k SEO umožňuje optimalizaci hotového webu pro vyhledávače tím nejlepším možným způsobem. Používá pokročilý nástroj SEO Wiz, který vám umožní nastavit parametry SEO přímo v sekci Správa. Za tímto účelem nabízí systém pokyny a pokyny krok za krokem, které pomáhají řídit všechny nuance procesu.

Wix SEO Wiz

Tvůrce webových stránek navíc uděluje přístup na trh App s několika widgety a doplňky, které umožňují sledovat statistiky webových stránek a efektivně propagovat projekt na webu. Patří sem vyskakovací okna, sociální sítě a marketingové nástroje, widgety distribuce e-mailů, online konzultant a tlačítka pro zpětné volání atd. Uživatelé mohou také ručně upravit speciální parametry SEO, včetně značek metadat stránky (názvy, popisy atd.), záhlaví značek, Alt značek, kotevních odkazů, přesměrovacích nástrojů, ověření webových stránek a Google Analytics atd. To také přispívá k efektivní SEO propagaci webových stránek Wix.

Weebly je také dobré, pokud jde o SEO. Tvůrce webových stránek nabízí sadu standardních nástrojů pro efektivní optimalizaci vyhledávačů projektů zahájených s ním. Ke každé webové stránce je možné přiřadit jedinečnou adresu URL, nastavit názvy, klíčová slova a popisy. To pomáhá posílit pozice webových stránek ve vyhledávačích pro lepší indexování. Systém navíc umožňuje nastavit a upravovat permalinky, vkládat kódy záhlaví a zápatí na požadované stránky, skrýt stránky z vyhledávačů, nastavit přesměrování atd. Všechny tyto a další akce lze dokončit v odpovídající části SEO v webová stránka.

Weebly SEO Settings

Oba Wix a Weebly na vysoké úrovni, pokud jde o SEO optimalizaci webových stránek vytvořených s nimi. Systém umožňuje nastavit hlavní parametry SEO, provádět úpravy, pokud je to požadováno, a obecně kontrolovat statistiky webových stránek. Wix však poskytuje přístup k pokročilému nástroji SEO Wiz, který zjednodušuje proces nastavování parametrů optimalizace pro vyhledávače i těm uživatelům, kteří o tom mají jen malé nebo žádné znalosti..

Wix vs Weebly: Který z nich je lepší pro webové stránky pro malé firmy

Wix vs Weebly: Který z nich je lepší pro webové stránky pro malé firmy

Wix je skvělou volbou pro podnikatele, kteří chtějí založit, spravovat a propagovat obchodní webové stránky bez ohledu na oblast jejich specializace. To se týká zejména projektů, které vyžadují kreativní přístup. Systém většinou funguje skvěle pro zástupce tvůrčích profesí, kteří chtějí žít se svými projekty a začít vydělávat peníze na prodej svých děl (ručně vyráběné předměty, audio a fotografie, videa, obrázky atd.).

Poskytuje také více příležitostí pro webový design majitelům restaurací, kaváren, hotelů, turistických agentur a dalších podobných podniků (viz skutečné příklady webů Wix). Pro tyto obchodní kategorie nabízí tvůrce webových stránek bohatý výběr widgetů a rozšíření, které poskytují požadovanou úroveň funkčnosti (objednávka a rezervace vstupenek, stolů, jídel spolu s výhodnými možnostmi rezervace atd.). Wix také vyniká z davu díky výkonné integrované platformě Ascend – obchodní službě all-in-one, která nabízí 20 nástrojů pro profesionální řízení a propagaci podnikání.

Weebly je také vhodný pro obchodní weby, ale jeho hlavní oblast specializace se týká vývoje blogů a projektů elektronického obchodování. Se systémem je však možné založit webové stránky pro malé firmy a využít jeho výkonnou integrovanou sadu funkcí (viz důkazy). Tato platforma umožňuje použití nástroje Weebly Promote, který přispívá k pokročilým možnostem e-mailového marketingu. Tento nástroj automaticky generuje zprávy a umožňuje vám zasílat informační bulletiny registrovaným členům webových stránek, aby byli informováni o vašich obchodních aktualizacích a novinkách.

Weebly umožňuje integrovat online formuláře do vaší firemní webové stránky, videa a obrázky, sledovat statistiku projektů, integrovat se s platformou IFTTT a vytvářet automatizované události a úkoly atd. Nakonec vám tvůrce webových stránek umožňuje vybírat a používat některé užitečné aplikace. k dispozici v centru aplikací (PinPoll, LiveChat, Call-Out-Box) atd.

Při výběru mezi Wix a Weebly pro vytváření firemních webových stránek můžete k dokončení úkolů použít kterýkoli z těchto systémů. nicméně, Wix má oproti konkurenci určitou převahu, protože poskytuje lepší sortiment obchodních nástrojů, widgety a doplňky, které lze použít k vytvoření tohoto typu webových stránek. Je známá také díky své špičkové platformě Ascend, která pomáhá spravovat a propagovat váš projekt s lehkostí a pohodlím, i když nejste profesionálním webovým designem..

Který z nich je pro eCommerce nejlepší – Wix nebo Weebly?

Který z nich je pro eCommerce nejlepší - Wix nebo Weebly?

Wix představuje více příležitostí pro vývoj internetového obchodu. Je dodáván s integrovaným motorem eCommerce realizovaným pomocí widgetového připojení Wix Store. Poskytuje řadu možností a nástrojů pro efektivní prezentace prezentace produktu, kompilace produktových karet a galerií, stejně jako nastavení speciálních parametrů internetového obchodu.

Tvůrce webových stránek také nabízí widgety akcií dostupné na svém bohatém trhu aplikací, které přispívají k lepší optimalizaci online prodeje. Patří sem integrace s populárními tržišti, sociálními sítěmi atd. Systém umožňuje vytvářet slevy / dárkové certifikáty, bonusy a speciální nabídky pro posílení loajality vašich zákazníků. Kromě prodeje fyzických produktů umožňuje Wix také prodej digitálního zboží, jako jsou fotografie, video a zvukové soubory a co ne.

K dispozici je výkonný integrovaný CRM systém, pokročilé analytické nástroje a služby, nástroje interakce se zákazníky, e-mailové síťové funkce a další prostředky pro efektivní správu a propagaci internetového obchodu. Další přednosti Wix eCommerce jsou: import / export produktů CSV, více možností platby, alternativy daně / přepravy, profesionální nástroje pro správu internetového obchodu, mobilní optimalizace, šablony elektronického obchodu optimalizované pro mobilní prohlížení a mnoho dalších. Díky těmto vlastnostem je Wix skvělou volbou pro spuštění malých a středních internetových obchodů, ale stále ještě nestačí pro velké hypermarkety s pokročilými funkcemi..

Když to řeší Weebly, tvůrce webových stránek prokazuje silné zaměření na elektronický obchod. Funguje tak skvěle pro vývoj všech typů internetových obchodů, od malých projektů až po velké mezinárodní hypermarkety s naloženými funkcemi. Weebly měla s Square dlouhodobé partnerství, což v roce 2018 nakonec vyústilo v sloučení dvou společností. Weebly & Náměstí má jeden společný cíl: pomoci známým podnikatelům na světě uspět v jejich úsilí budováním profesionálních webových stránek a podporou výkonných offline podniků.

Tvůrce webových stránek nyní vyniká z davu díky svému výkonnému motoru eCommerce, který je plný různých funkcí a nástrojů pro obchodní a eCommerce. Patří mezi ně integrovaný nákupní košík, bezpečné platební / přepravní možnosti, možnost nahrát, prodat a spravovat tisíce produktů, pohodlné možnosti filtru vyhledávání, integrace sociálních sítí, mobilní optimalizace atd..

Když už mluvíme o funkcích elektronického obchodování, Wix a Weebly mají co nabídnout. Oba tvůrci webových stránek udělují přístup k několika nástrojům a funkcím pro budování internetového obchodu a oba mají oddělené možnosti stanovení cen pro webové stránky elektronického obchodu. Funkčnost Wix však umožňuje vytváření malých a středních internetových obchodů, zatímco Weebly také skvěle pracuje na vývoji velkých projektů elektronického obchodu.. Konečná volba by tedy měla být založena na vašich potřebách, požadavcích a rozpočtu na webový design elektronického obchodu.

Který z nich si vybrat pro blogování – Weebly nebo Wix?

Který z nich si vybrat pro blogování - Weebly nebo Wix?

Wix blogovací potenciál je poměrně rozsáhlý díky integrované a plně vybavené platformě pro blogování, kterou systém přichází (viz příklady). Tvůrce webových stránek zahrnuje specializovaný CMS, který umožňuje pohodlné a jednoduché publikování článků. Kromě toho je možné vytvářet neomezený počet sekcí, povolit komentáře na Facebooku, vytvářet vlastní zdroje, přiřazovat kategorie blogů, třídit a rozvrhovat publikace, vybírat z více šablon blogů, přidávat sekci Doporučené příspěvky, importovat blogy z WordPress je dále efektivně přizpůsobovat. Dalším nepopiratelným vrcholem systému je možnost připojení technologie AMP, která umožňuje lepší optimalizaci načítání stránky Wix na mobilních zařízeních. Ať už potřebujete osobní nebo obchodní blog, Wix se vypořádá s jeho vývojem a správou na vysoké úrovni.

Weebly je jedním z nejlepších tvůrců webových stránek pro zahájení blogu. Je to proto, že platforma byla původně vytvořena pro účely blogů, a proto přichází s výkonnou sadou funkcí / nástrojů elektronického obchodování (podívejte se na blogy poháněné Weebly). Nastavení a konfigurace blogu pomocí Weebly je snadné, pohodlné a bez kódu. Obecně proces trvá několik minut, protože všechny funkce jsou k dispozici na skladě. Co můžete udělat pro nastavení blogu s naloženými funkcemi, je psaní, plánování, úpravy a správa blogových příspěvků, výběr možností sdílení sociálních médií, výběr ze spousty bezplatných blogových šablon, přiřazování metaznaček pro jednotlivé příspěvky, výběr různých systémů komentování, přidání záhlaví a zápatí atd.

Oba Wix a Weebly ukázat se jako dobrá volba pro účely blogů. Přestože Weebly má pokročilejší možnosti blogování, Wix za tím také nezaostává, pokud jde o vytváření a správu blogů. Platformy umožňují používat více funkcí, nástrojů a parametrů ke spuštění kvalitních blogů pro osobní a obchodní potřeby.

Klíčové rozdíly mezi Wixem a Weeblym

WixWeebly
Snadnost použití:Wix se snadno používá pro začátečníky a profesionály v oblasti webového designu, i když zvládnutí editoru může chvíli trvat. Nováčci ocení možnost použití nástroje Wix ADI, zatímco zdatní uživatelé budou spokojeni se standardním editorem služby. Wix funguje skvěle pro propagační weby, blogy, vstupní stránky, portfolia, fóra a obchodní projekty.Weebly přichází s intuitivním a pohodlným editorem vhodným pro začínající profesionály a profesionály v oblasti webového designu. Navazuje na „krabicový model“, který umožňuje vytvářet rozložení webových stránek mimo obsahové bloky. Tvůrce webových stránek je skvělou volbou pro blogy, internetové obchody a vstupní stránky.
Funkčnost:Nejvyšší kvalityVšechno je intuitivní
Šablony:Tvůrce webových stránek nabízí pokročilé funkce. Spolu s rozsáhlými možnostmi úpravy designu přichází s bohatým App Marketem, profesionální platformou Wix Ascend, Wix Corvid pro vývoj aplikací atd..Weebly také vyniká funkčností. Díky svému vysoce propagovanému nástroji pro podporu, více možností úpravy videa a obrázků, e-mailovému marketingu, výkonným nástrojům pro elektronický obchod a správu webových stránek se systém řadí na přední místo na seznamu moderních platforem pro webový design..
Design:Systém se může pochlubit více než 550 šablonami specifickými pro nika, které jsou ve výchozím nastavení přizpůsobitelné a připravené pro mobilní zařízení.Kolekce kolekce Weebly není tak bohatá, ale její návrhy jsou citlivé, přizpůsobitelné a také specifické pro dané odvětví.
eCommerce:Wix Store umožňuje spouštět malé a střední eCommerce webové stránky a poskytuje mnoho funkcí a nástrojů pro zjednodušení procesu vývoje / správy internetového obchodu..Weebly se může pochlubit profesionálním a funkčně naloženým eCommerce motorem, který poskytuje přístup k flexibilním a všestranným nástrojům a funkcím pro správu internetového obchodu..
Blogování:Platforma blogů Wix umožňuje spouštět a spravovat osobní / obchodní blogy pomocí pokročilé sady funkcí systému.Weebly byl původně vytvořen s ohledem na účely blogování. Platforma poskytuje rozsáhlou integrovanou sadu funkcí, která se používá k vytváření a úpravě profesionálních blogů.
Small Business:Tento systém umožňuje spouštět webové stránky pro malé firmy pomocí několika různých widgetů, šablon, nástroje Ascend atd.Platforma poskytuje řadu obchodních funkcí, integrovatelných widgetů a doplňků, nástroje Weebly Promote, integrovaného nástroje pro tvorbu formulářů atd..
Ceny:Wix má zdarma plán a dvě skupiny předplatného pro standardní a obchodní / eCommerce webové stránky. Jejich cena začíná 13 $ / měsíc.Weebly má bezplatný tarif a několik placených předplatných pro osobní a eCommerce projekty. Jejich cena začíná 6 $ / měsíc.
SEO:Platforma nabízí pokročilý nástroj SEO Wiz, který zjednodušuje proces optimalizace SEO Wix.Systém je přátelský k SEO, což umožňuje konfigurovat hlavní SEO parametry jeho projektů.
Zákaznická podpora:Výkonná znalostní báze, prodej vstupenek, VIP podporaE-mailová podpora vstupenek, fórum komunity, informativní znalostní báze.

Porovnání Závěr: Který z nich je lepší?

Co se týče vývoje webových stránek pro kutily, Wix a Weebly jsou uživatelé, z nichž si uživatelé často vyberou. Tvůrci webových stránek se řadí na přední místo, pokud jde o možnosti přizpůsobení designu, funkce elektronického obchodování a blogování, řešení cen a podpory zákazníků. Každý systém však používá jedinečný přístup k procesu vytváření webových stránek, který mu dává jeho specifickou přitažlivost.

Wix se zdá zajímavější a prospěšnější než Weebly na základě následujících parametrů: funkčnost, kvalita šablony, pohodlí, cena. Weebly je umístěn jako tvůrce webových stránek používaný k vytváření blogů a malých online obchodů. Pro jiné typy webových stránek to opravdu nefunguje, protože se bere v úvahu vysoká cena a dostupnost silného konkurenta, kterým je Wix. Konečný výsledek však vypadá zajímavěji, když je vyvinut s Wix. Mluvíme o uživatelských projektech, ne o teoretických funkcích editoru.

Oba systémy mají atraktivní rozhraní. V tomto parametru jsou téměř podobné. Pokud jde o zbývající funkce, Weebly nemá co vyrovnat Wixovi, zejména s ohledem na jeho vyšší náklady. A co víc, můžete při použití slevy zaplatit za plány společnosti Wix o 50% méně. Rozdíl je opravdu pozoruhodný. V tomto ohledu Weebly nemá co nabídnout – její ceny jsou pevné a neočekávají se žádné slevy. Obecně je Weebly pro své fanoušky zajímavější, zatímco Wix zůstává lídrem na trhu.

Poznámka: Pokud si vyberete Weebly nejprve a poté se rozhodnete přejít na platformu Wix, je možné to uspořádat, následujte toto Podivínský pokyn k převodu Wixe.

Wix vs Weebly: Co je lepší? 5.0

 • Nejlepší tvůrce webových stránek na světě
 • Wix ADI a standardní editor
 • Více než 550 bezplatných šablon připravených pro mobily
 • Platforma Wix Ascend

Navštivte webové stránky wix.com Wix vs Weebly: Co je lepší? 4.5

 • Výkonná platforma elektronického obchodování
 • Nástroj Weebly Promote
 • Centrum aplikací
 • Standardní předplatné / eCommerce předplatné

Navštivte webové stránky weebly.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map