Wix vs. WordPress

Wix vs. WordPressWixBluehost
ObsahZávěr

Jaká je nejlepší možnost vytvořit web? S tolika recenzemi Wix a WordPress na webu, stovky článků nepřinesou nic jiného než rozptýlené informace, které zapomínají, že ve skutečnosti pracujeme s největšími jmény ve výklenku pro vytváření webových stránek.


Z tohoto důvodu jsme provedli dokonalého porovnávacího průvodce Wix vs. WordPress, abychom tečka I a křížili T. Budete mít jasnou představu o tom, jak, proč a kdy se každá platforma hodí.

Wix vs. WordPress: Srovnávací tabulka

Testovali jsme a porovnali dva z nejlepších tvůrců webových stránek na světě. Tabulka obsahuje souhrnné informace. Vyberte srovnávací bod, který vás nejvíce zajímá, a přečtěte si jej podrobně.

WixBluehost
1. Popularita10 z 1010 z 10
2. Použitelnost10 z 1010 z 10
3. Snadnost10 z 107 z 10
4. Přizpůsobení9 z 1010 z 10
5. Integrace10 z 1010 z 10
6. Šablony10 z 109 z 10
7. Mobilní10 z 1010 z 10
8. Propagace9 z 109 z 10
9. Podpora10 z 108 z 10
10. Ceny10 z 109 z 10
Celkově:9,8 z 109,3 z 10
Zkus to nyní Zkus to nyní

Víme, že oba systémy jsou dnes velmi populární. Uvědomujeme si však skutečně vliv Wix a WordPress a způsob, jakým formují výklenek pro budování webových stránek? Pojďme se podívat na několik posledních statistik.

1. Jak populární jsou Wix a WordPress?

Každá platforma sleduje nejnovější technologické trendy a nabízí robustnější řešení pro vytváření webových stránek. Tato skutečnost definuje jejich úspěch a popularitu mezi uživateli po celém světě. Wix a WordPress využívají miliony živých webů s davy předplatitelů. Co říkají oficiální statistiky?

Statistiky použití Wix

Jak ukazují poslední výzkumy, Wix se může pochlubit 3 373 287 aktuálně provozovanými webovými stránkami. Tato platforma se rychle vyvíjí z 500 000 v roce 2013 na více než 3 000 000 v roce 2019. Počet uživatelů rychle odhaduje:

 • 154 milionů registrovaných uživatelů Wix
 • 4,3 milionu odběratelů Premium Wix.

Počet webových stránek Wix Zdroj: https://trends.builtwith.com/cms/Wix

Statistiky jsou za 2. čtvrtletí roku 2019. Komunita sledovatelů Wix každým měsícem rychle roste.

Přečtěte si také: Wix recenze.

Statistiky použití WordPress

Po více než deset let je WordPress nejoblíbenější platformou pro vytváření webových stránek s 24 808 989 živými webovými stránkami podle stavu v červnu 2019. CMS se vrátil po poklesu v roce 2016, kdy počet předplatitelů klesl o téměř 3 miliony. WordPress se však v příštích 3 letech vrátil na vedoucí pozici a stal se nejoblíbenější platformou pro vytváření webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem na světě.

Počet webových stránek WordPress Zdroj: https://trends.builtwith.com/cms/WordPress

Proč jsou platformy tak oblíbené u uživatelů? Jaké vlastnosti definují jejich úspěch? Naším konečným porovnáním je odpovědět na tyto otázky. Nejprve se podívejme, jaké webové stránky lze vytvořit pomocí Wix a WordPress.

Přečtěte si také: Recenze WordPress.

Wix vs. WordPress: Zdá se, že nikdo nemůže porazit WordPress z hlediska popularity. V porovnání s konkurencí má téměř 10krát více živých webů, i když Wix má celosvětově stále rostoucí počet milionů uživatelů.

2. Které webové stránky jsou dobré pro Wix a WordPress?

Obě platformy umožňují uživatelům vytvářet doslova jakýkoli typ webových stránek bez znalosti kódování nebo vývoje webových aplikací. Uživatelé jsou zdarma budovat profesionální portfolia, webové stránky pro malé firmy v jakékoli výklenku, digitální obchody, fóra, Současně bychom měli mít na paměti, že WP byl původně spuštěn jako CMS pro obsahové webové stránky. Navíc je to hostitelská platforma, která vám umožní spravovat náklady, zvolit levnější služby registrace domén a poskytovatele hostingu.

Řekněme, že chcete vytvořit jednoduchý web (blog s několika stránkami). V tomto případě si WordPress vyhrazuje více prostoru pro manévry, pokud jde o snižování nákladů a správu webových stránek, protože si můžete vybrat nejlepší serverové řešení a spravovat svou doménu samostatně. Ačkoli Wix také nabízí svou úžasnou funkci blogů, přichází jako součást balíčku, ale ne o specializaci obecné platformy.

Wix Blog editor

S Wix získáte sadu základních typických šablon blogů s předinstalovanými widgety, zatímco WordPress nabízí více možností přizpůsobení pro optimalizaci vašeho blogu, aniž by zmiňoval tisíce rozložení blogů pro jakýkoli vkus. Ale pokud mluvíme o složitějších projektech, které vyžadují důkladné přizpůsobení, interaktivitu, propagaci a marketing, tady Wix rozhodně vyhraje.

Jak to vypadá v praxi?

Například pro prodej produktů online potřebujete digitální obchod. Projekt je složitější, když je porovnán s jednoduchým blogem.

S Wixem skutečně získáte:

 1. Šablona online obchodu.
 2. Snadno spravovatelná stránka produktu, kde můžete upravovat popisy, fotografie a nastavení SEO.
 3. Integrované widgety a doplňky včetně platebních možností, nastavení daní a dopravy atd.
 4. Propagační a marketingové funkce pro rozšíření vašeho podnikání a interakci se zákazníky.

S WordPress: budete muset zvolte spolehlivější řešení hostování určené pro potřeby elektronického obchodu. Kromě toho budete muset hledat vhodné doplňky pro eCommerce, například WooCommerce. Nejsou dost těžko nastavitelné, i když to bude trvat déle, pokud se porovná s použitím hotového řešení Wix.

Navíc bychom měli vždy zvážit snadnost použití, která definuje čas potřebný k vytvoření webové stránky. Jak všichni víme, čas jsou peníze, zejména pokud jde o globální web, kde se každý den objevují tisíce stránek.

Přečtěte si také:
Jak vytvořit web s WordPress.
Jak používat tvůrce webových stránek Wix.

Wix vs. WordPress: WordPress může být lepší volbou pro jednodušší projekty a uživatele s omezeným rozpočtem. Budou však muset podniknout kroky pokaždé, když chtějí přidat novou funkci. Na druhou stranu se Wix postará o vše, včetně hostingu, domény, widgetů atd.

3. Kolik času trvá vytvoření webových stránek s Wix a WordPress?

Vždy slyšíme o procesu vytváření webových stránek „bez kódování“, „bezproblémové integraci“ nebo „řešení all-in-one“. Co ale tyto pojmy ve skutečnosti znamenají? Wix a WordPress jsou navrženy tak, aby pomohly netechnikům oživit stylové a profesionální stránky. Obě platformy se však liší, pokud jde o úpravy a přizpůsobení.

Wix je velmi snadný software WYSIWYG, který vyžaduje doslova nulové dovednosti kódování. Navíc má své Wix ADI umělá inteligence který pro vás vytváří web. Uživatel potřebuje pouze odpovědět na několik otázek a uvést typ webových stránek, obchodní mezeru a aplikace, které chce implementovat. Výsledkem bude, že systém nabídne několik možností hotového projektu nejen s aplikacemi, které potřebujete, ale také s relevantním obsahem.

Podívejte se na video, jak Wix ADI funguje:

WordPress se od toho liší. Nemá editor přetahování, ačkoli má skutečně aktualizovaný jednoduchý systém správy obsahu, který vám umožní přizpůsobit každou stránku, přidávat prvky a bloky atd. Nicméně je třeba sestavit každou novou stránku, kategorii nebo sekci od nuly. Ve srovnání s Wixem by to mohlo být časově náročnější.

Pojďme porovnat, kolik času trvá vytvoření jednoduchého webu s Wix a WordPress:

Krok 1 – Začínáme

Wix
WordPress

Wix umožňuje uživatelům okamžitě se přihlásit pomocí svých sociálních účtů nebo účtů Google. Začínáme bude vyžadovat několik jednoduchých kroků:

 1. Přihlásit se.
 2. Vyberte šablonu.
 3. Zahajte úpravy.

Tento proces vás vezme 2-3 minuty.

Vyzkoušejte Wix zdarma

WordPress vyžaduje trochu více času, abyste mohli začít.

 1. Najděte hosting a zaregistrujte doménu.
 2. Vyberte šablonu.
 3. Nainstalujte WordPress a spusťte úpravy.

Čas závisí na tom, jak rychle dokončíte první tři fáze. Pokud již nemáte důvěryhodného poskytovatele hostingu, může to trvat až několik hodin. Uživatelé mohou potřebovat až 2 hodiny, aby mohli začít s WordPress.

Krok 2 – Úpravy obsahu

Wix
WordPress

Wix nabízí flexibilnější přístup k úpravám obsahu. Uživatelé si mohou zvolit Wix ADI a nechat web postavit během několika minut s nainstalovanými funkcemi. Budete muset upravit pouze některé části a texty, což netrvá déle než pár minut.

Wix Editor je další možnost pro ty, kteří touží po větší svobodě při navrhování webů. Na jedné straně máte připravené rozvržení se všemi bloky a sekcemi. Na druhou stranu můžete tyto prvky uspořádat, odstranit bloky, přidat nové prvky nebo dokonce některé z nich navrhnout od nuly. Uživatelé si mohou vybrat z mnoha galerií, kontaktních formulářů, marketingových nástrojů atd. Proces je díky intuitivnímu editoru drag-and-drop velmi snadný. To vás vezme 1 hodina připravte svůj web k nasazení.

Uživatelé WordPress nemají alternativy. Úpravy šablony mohou vyžadovat nějaký čas, protože proces není tak snadný jako ve Wixu. Samotná šablona nabízí pouze rozvržení stránek, které byste mohli chtít implementovat, protože zbytek musíte udělat ručně od vytváření nových kategorií, stránek nebo značek až po instalaci a aktivaci nezbytných doplňků nebo služeb. Čím více stránek a sekcí máte, tím více času budete potřebovat.

Prázdná šablona bez pluginů nebude mít žádný smysl, když přijde na to, jak může fungovat CMS od několika hodin do dnů pokud nemáte nějaké zkušenosti s prací s WP.

Vyzkoušejte WordPress Now

Krok 3 – Uvedení do provozu

Wix
WordPress

Nakonec můžete začít s webem žít. U Wix stačí stisknout tlačítko „Publikovat“ a připojit se online. Nezapomeňte zkontrolovat, jak váš web vypadá na počítačích a mobilních verzích, pomocí možnosti mobilního náhledu na hlavním panelu.

Vyzkoušejte Wix zdarma

Váš web WP je online, jakmile aktivujete svůj hostingový plán, propojíte doménu a nainstalujete šablonu. Stránky se však zobrazí až poté, co je publikujete, veškerý potřebný obsah a potřebné doplňky. Mějte na paměti, že pouhá instalace pluginu nestačí. Budete je muset nastavit a povolit ručně. Přestože je proces jednoduchý, vyžaduje trochu více času.

Shrnutí:

 • Vytvoření webové stránky s Wixem vám zabere maximálně 2 hodiny. Používáte-li Wix ADI, čas se zkrátí na 2-3 minuty.
 • Vytvoření webové stránky pomocí WordPress může trvat několik dní v závislosti na počtu stránek, typu webových stránek a složitosti.

Přizpůsobení je časově nejnáročnější proces, protože váš projekt musí být uživatelsky přívětivý, interaktivní a poutavý. Tento proces se hodně spoléhá na typ projektu a jeho předchozí cíle. Potřebujete funkčnost elektronického obchodu nebo pokročilé nástroje SEO? Chcete propagovat svůj projekt pomocí marketingových nástrojů? Ujistěte se, že platforma je dostatečně flexibilní, aby dodala všechny potřebné nástroje.

Wix vs. WordPress: Wix vyžaduje méně času, abyste mohli začít, upravovat a implementovat web. Protože WordPress vyžaduje křivku učení a další akce, může trvat až několik dní, než přijde projekt připravený k použití.

4. Přizpůsobení a funkce designu

Přizpůsobení a design začínají výběrem správné šablony. Oba systémy nabízejí obrovský výběr témat, ačkoli žádný z tvůrců webových stránek nemůže konkurovat WordPressu. Uživatelé si mohou vybrat z tisíců rozvržení. Patří sem nejen weby založené na obsahu, jako jsou blogy nebo fóra, ale také rozvržení malých podniků, digitální obchody, šablony průvodců Amazon atd..

Pokud jde o Wix, v současné době má více než 550 šablon. Ne tolik, jako má WordPress. Uživatelé však určitě najdou ten, který nejlépe vyhovuje jejich projektům. Klíčovým rozdílem mezi platformami je to, že témata Wix přicházejí s předinstalovanými funkcemi. Systém má své vlastní App Market se všemi potřebnými aplikacemi a doplňky, které lze integrovat jediným kliknutím. Potřebujete analytické nástroje nebo kalendář událostí pro svůj web? Vyberte jej ze seznamu widgetů a přiveďte na potřebnou stránku.

Editor Wix

WordPress, který poskytuje plný přístup k HTML / CSS motivů. To znamená, že šablonu můžete vlastně libovolně přepracovat. Můžete kódovat svůj vlastní styl, měnit obecné a pokročilé parametry, aktivovat nové funkce a další. To je možné pouze v případě, že máte dovednosti v oblasti kódování nebo webdesignu. Tato možnost samozřejmě nebude nováčkům fungovat.

Příklad úpravy kódu WordPress

Vybrali jste šablonu, která vám vyhovuje. V určitém okamžiku si uvědomíte, že potřebujete trochu jinou domovskou stránku, ale nechcete měnit samotné téma. Například potřebujete další tlačítko pod hlavičkou nebo posuvníkem. Jako platforma s otevřeným zdrojovým kódem vám WordPress umožňuje provádět všechny potřebné úpravy.

Všechny šablony WP představují kompilaci souborů PHP, HTML nebo CSS, které můžete upravit. K úpravě šablony budete potřebovat:

 1. Otevření editoru motivů.
 2. Naučit se, jak pracovat s programy, jako je Poznámkový blok++.
 3. Chcete-li definovat správnou oblast šablony, musíte ji upravit.
 4. Výběr správného souboru šablony.
 5. Chcete-li upravit kód nebo vložit novou funkci.
 6. Uložte kód a otestujte funkci.

Editor kódu WordPress Editor zdrojového kódu WordPress

Problém je v tom, že uživatel musí přepínat mezi několika obrazovkami současně. Nikdo nebude zaručovat, že nová funkce bude fungovat hladce, pokud nejste profesionální webdesignér nebo programátor. Na druhé straně se vyvíjí šablony WordPress. Přicházejí s dostatkem součástí. Vybraná šablona může být navíc k dispozici v několika různých možnostech stylingu (někdy od 4 do 6 a více). Možná ani nebudete chtít nic změnit.

U Wix jsou všechny provedené změny zobrazeny okamžitě na palubní desce díky procesu inline editace. Pokud z nějakého důvodu stále chcete změnit téma, můžete najmout profesionální programátory Wix a webové designéry. Přejít na Wix Arena kde najdete technické nadšence, kteří se specializují na vytváření webových stránek Wix.

Bez ohledu na to, jak stylově vypadá váš web, jeho budoucí úspěch závisí na uživatelské přívětivosti a interakci s návštěvníky. Projekt musí sledovat nejnovější trendy a vyvíjet se spolu s technologiemi vytváření webových stránek. Zde hraje zásadní roli integrace a flexibilita tvůrce webových stránek.

Přečtěte si také: WordPress na Wix – kompletní průvodce migrací.

Wix vs. WordPress: Situace s přizpůsobením Wix je mnohem jednodušší. Není nutné žádné kódování. V balení získáte vše, co potřebujete. WordPress poskytuje přístup ke kódu šablon, který lze upravit, pouze pokud máte dostatečné technické znalosti.

5. Integrace, flexibilita a funkce

Wix i WordPress přicházejí s řadou služeb a aplikací pro integraci. Poskytují dostatečnou flexibilitu k implementaci různých služeb od bezpečnostních prostředků po analytiku a eCommerce.

Widgety, pluginy a doplňky

Uživatelé Wix mohou těžit z široké nabídky aplikací dostupných na App Marketu. Zahrnují vlastní aplikace platformy i aplikace třetích stran. Můžete přidat tlačítka pro sociální sdílení, implementovat kontaktní formuláře, vytvářet galerie, připojovat možnosti plateb, čítače a další.

Wix App Market Wix App Market

WordPress se může pochlubit také obrovským výběrem pluginů. Liší se také od služeb optimalizace obrazu a balíčků SEO až po řešení proti spamu a tabulky obsahu. Oba mají bezplatné i prémiové aplikace, které mohou vést k dalším nákladům.

Doplňky WordPress Doplňky WordPress

Klíčovým rozdílem je, že se Wix skutečně stará o všechny implementované služby, zatímco WordPress vyžaduje ruční instalaci, doladění a aktualizaci. To znamená, že musíte pravidelně kontrolovat nové verze pluginů. To může být sotva problém, i když si uživatel musí být stále vědom. Jinak se vyskytnou některé problémy související s provozem webových stránek.

eCommerce

Vytváření digitálních obchodů pomocí Wix je o něco jednodušší, protože nabízí hotové šablony internetového obchodu se všemi integrovanými službami. Vyberete motiv s připraveným rozvržením stránky produktu. Poté přidáte popisy a fotografie, nastavíte ceny a začnete prodávat online. Ujistěte se, že jste si vybrali správný plán, protože funkce eCommerce jsou k dispozici pouze u některých balíčků Wix.

Wix eCommerce Wix eCommerce

Vytvořte online obchod s Wix

Pokud chcete spustit obchod na WordPress, budete se muset znovu postarat o jeho funkci elektronického obchodování. Nejlepší je nainstalovat WooCommerce plugin, který provede celou práci za vás po jednoduchém procesu nastavení. Upozorňujeme, že plugin může vyžadovat rozšíření v závislosti na složitosti a potřebách webu. Nejsou svobodní.
Elektronický obchod WordPress Elektronický obchod WordPress
Budování obchodu s Wix je rychlejší a nákladově efektivnější.

SEO optimalizace

SEO funkce umožňují vašemu webu jít výš v žebříčku vyhledávačů a nechat konkurenty za sebou. WordPress může fungovat trochu lépe, pokud jde o SEO, ale pouze v případě, že máte dostatek zkušeností a dovedností. Nováčkům se sotva bude líbit optimalizovat kód nebo hledat další SEO plugin pro jejich stránky WordPress.

Wix usnadňuje SEO pro začátečníky. Mají přístup k výchozímu nastavení, kde mohou upravovat meta tituly a popisy, vytvářet sociální náhledy na stránce, aby byly přátelštější pro SEO, upravovat URL, určovat klíčová slova atd. Kromě toho má Wix svého průvodce SEO s vlastními optimalizačními strategiemi pro různé obchodní výklenky.

Wix SEO Nastavení Wix SEO

Pokud váš projekt splňuje tvrdou konkurenci, možná budete potřebovat něco víc. Zde může být WordPress efektivnější. Navzdory tradičním modulům SEO, které vám umožňují vytvářet texty, tituly a popisy optimalizované pro SEO nebo vytvářet snadno čitelné texty, které jsou obecně hodnoceny výše, můžete také pracovat s kódem webových stránek, což je pro roboty vyhledávačů atraktivnější. Proces opět vyžaduje maximální znalosti a dovednosti. Bude fungovat pro vysoce konkurenceschopné obchodní výklenky.

WordPress SEO WordPress SEO

Přečtěte si také: Jak na webu Google najít a správně umístit svůj web Wix.

Wix vs. WordPress: Wix dělá proces, pokud je integrace velmi rychlá a snadná. Uživatelé získávají hotová řešení a soupravy pro každý aspekt vývoje a provozu projektu. U WordPress budete muset ručně přidat potřebné služby a postarat se o ně sami.

6. Motivy a šablony

Srovnávací tabulka šablon

WixWordPress
Cena motivu:Volný, uvolnitZdarma / 25 $ – 299 $
Vizuální editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Změna motivu:✘ NE&# x2714; ANO
Optimalizace pro mobily:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:✘ NE&# x2714; ANO
Předem vytvořené efekty:&# x2714; ANO✘ NE

Již jsme řekli pár slov o šablonách platforem z hlediska přizpůsobení. Nyní. Podívejme se blíže na to, jak skutečně vypadají nebo fungují na různých typech zařízení.

Při obou příležitostech máme k dispozici široký výběr bezplatných šablon. Wix v současné době nabízí asi 550 témat, zatímco počet šablon WordPress dosáhl tisíce rozložení. Všechny jsou rozděleny do kategorií. Vše, co potřebujete, je vybrat výklenek a vybrat téma, které se vám líbí.

Pokud jde o styl a vzhled, některé z bezplatných šablon Wix zvítězí, zejména pokud vezmeme v úvahu rozložení malých podniků a digitální obchody. Témata WordPress vypadají stejně s malými rozdíly. Dobrou zprávou je, že mají režimy náhledu, které ověřují, jak vypadají na stolní a mobilní verzi.

Šablony Wix

Procházet šablony Wix

Pokud je vaše výhradní výhrada, budou Premium šablony dobrým řešením. WordPress nabízí placená témata, která jsou atraktivnější a trendy s širším výběrem funkcí a možností stylingu. Cenovky se však velmi liší. Například prémiová témata WP stojí někde mezi 30 a 200 $.

Všechna témata reagují na mobily. Kromě toho má Wix možnost mobilního náhledu, která vám umožní zkontrolovat, jak web běží na n tabletech, smartphonech nebo stolních verzích. Vyrobené je k dispozici na palubní desce. WordPress takovou možnost nemá. Ukázku si můžete zobrazit pouze při nákupu. WordPress je jediná cesta ven. Mimochodem, Wix má také mobilní přístup ke svým editačním nástrojům.

Wix vs. WordPress: WordPress má obrovský výběr šablon. Většina dobrých témat se však vyplatí. Šablony Wix jsou zcela zdarma. V obou případech budete mít stylovou webovou stránku vhodnou pro mobilní zařízení.

7. Wix Mobile vs WordPress Mobile

Svět se stále pohybuje. Tato skutečnost má velký vliv i na trendy vytváření webových stránek. Uživatelé potřebují nástroje pro úpravu svých webových stránek na cestách pomocí mobilních zařízení. Wix a WordPress nabízejí užitečné nástroje pro správu projektů prostřednictvím tabletů a smartphonů, i když sada mobilních nástrojů WP je ve srovnání s konkurencí trochu omezená.

Úpravy webových stránek

Wix poskytuje téměř stejné funkce nastavené pro vaše mobilní zařízení, což usnadňuje změnu prvků, úpravu fotografií, skrytí nebo zobrazení některých prvků webu v tabletu nebo smartphonu. Mimochodem, pokud používáte mobilní editor. Všechny změny se ukládají pouze v mobilním režimu bez újmy na verzi pro počítače.

Wix Mobile Editor Wix Mobile Editor

Mobilní aplikace WordPress vám umožňuje publikovat články a další obsah pouze pomocí smartphonu nebo tabletu. Můžete také prohlížet statistiky, sledovat provoz a kontrolovat zobrazení příspěvků na blogu. Mobilní aplikace WordPress má zároveň následující funkci, díky níž můžete zůstat vybranými značkami v kontaktu s nejlepšími weby. Kromě toho odesílá oznámení push v případě, že dojde k nějaké aktivitě na místě. Hlavním pádem je, že nemůžete svůj web skutečně upravovat.

Obě mobilní aplikace jsou kompatibilní s iOS a Android.

WordPress vs Wix: Aplikace Wix Mobile vypadá komplexněji a umožňuje uživatelům upravovat a spravovat své webové stránky na cestách. Mobilní aplikace WordPress slouží pouze pro sledování, oznámení v případě aktivit na místě a zveřejňování blogů.

8. Marketing a propagace webových stránek

Ať už provozujete web pro malé firmy nebo obrovský internetový obchod s tisíci produkty, marketing a propagace jsou zásadní pro růst vaší značky a generování vyšších příjmů.

Klíčovou myšlenkou je vytvoření interaktivního přístupu a nepřetržité zapojení vašich zákazníků. To je místo, kde Wix přichází s dokonalou sadou marketingových řešení v jeho rámci Balíček Wix Ascend. Je k dispozici ve třech různých plánech v závislosti na vašich cílech.

Zahrnují Ascend Basic, Ascend Professional a Ascend Unlimited. Každý plán se skládá z marketingových a propagačních funkcí, které zahrnují:

 • Nástroje pro získávání zákazníků – Živé rozhovory, kontaktní formuláře, nástroje ke sledování nových objednávek a rezervací, automatizované systémy generování potenciálních zákazníků atd.
 • Wix Doručená pošta

 • Propagační nástroje – e-mailové marketingové kampaně s cílem získat co nejvíce uživatelů, cílené zveřejňování sociálních médií za účelem sdílení kupónů, integraci Google Analytics a Facebook PIxel k identifikaci nejúspěšnějších marketingových kanálů.
 • Automatizace Wix

 • Pokročilá platební řešení – systém umožňuje vytvářet a odesílat faktury, zatímco zákazníci mohou nakupovat jediným kliknutím. Můžete sledovat prodej, zasílat přizpůsobené nabídky, nastavit slevy atd.

Výsledkem je, že společnost Wix nabízí kompletní propagační a marketingové řešení, které nevyžaduje další integraci ani instalaci. Vyberete si vhodný plán a hned začnete propagovat své podnikání.

WordPress nemá jediné marketingové řešení. Má spoustu pluginů třetích stran, které se určitě hodí. Některé z nich jsou zdarma, zatímco některé jsou placené. Kromě toho jste zodpovědní za výběr widgetu, za jeho instalaci a správné nastavení. Kromě toho budete muset zkontrolovat, jak to funguje. Všechny procesy jsou dokončeny ručně. Zde jsou některé z marketingových pluginů WordPress, které mohou pomoci:

 • Mnoho kontaktů je skvělý plugin pro rozšiřování vašeho mailing listu. Klíčovou vlastností pluginu je to, že může shromažďovat e-maily návštěvníka, i když on nebo ona opustí kontaktní formulář. To vás bude stát 29 dolarů měsíčně, což by mohlo být příliš drahé, zejména ve srovnání s plány Wix se všemi nezbytnými funkcemi v balení.
 • Qeryz je další populární plugin WP vyvinutý pro navázání silného spojení s vašimi návštěvníky. Mezi jeho hlavní funkce patří skripty, které usnadňují získávání zpětné vazby od zákazníků a zvyšují návštěvnost některých vašich předchozích stránek nebo odkazů. Cílem je získat maximální expozici ze stránky poté, co návštěvníci odpoví na několik jednoduchých otázek. Tento nástroj je k dispozici ve třech různých plánech, které stojí 12, 30 a 79 $ za měsíc.
 • Váš SEO se stala velmi populární díky svým funkcím propagace obsahu. Nástroj pomáhá majitelům webových stránek vytvářet více SEO a uživatelsky přívětivý obsah. Máte šanci odvést více lidí ze sociálních médií a zvýšit zapojení čtenářů a získat větší provoz z vyhledávačů. Základní funkce SEO je zdarma. Pokud však toužíte po dalších funkcích, budete muset zaplatit od 79 do 671,50 $. Opravdu to stojí za to?

Snažíme se říci, že WordPress může mít nějaké nástroje pro propagaci a prodej vašeho podnikání. Používání všech těchto služeb však bude mít za následek enormní dodatečné náklady, aniž by došlo k ručnímu nastavení, neustálým aktualizacím pluginů a údržbě. Zdá se, že Wix je lepším řešením s jeho komplexním marketingovým a propagačním balíčkem Wix Ascend se doslova všemi potřebnými nástroji, které byste mohli potřebovat.

Wix vs. WordPress: s WordPress můžete najít různé pluginy, které propagují váš obsah, zvyšují hodnocení a spouštějí marketingové kampaně. Budete si však muset vybrat odpovídající službu, nainstalovat ji a nastavit ji sami, zatímco Wix dodává řešení připravené k použití se všemi potřebnými nástroji v balení.

9. Zákaznická podpora

Dostupnost zákaznické podpory může hrát zásadní roli, zejména pro netechnické techniky. Během procesu výstavby se mohou vyskytnout různé problémy. Někteří uživatelé mohou mít zároveň další dotazy týkající se fakturace, servisu a údržby webových stránek. Sotva oceníte, že jste zůstali uvíznuti podporou platformy.

Problém s WordPress je skutečnost, že ve skutečnosti nemá tradiční tým podpory. Jako open-source CMS, přichází s volným přístupem k veřejnosti a uživatelé jsou zodpovědní za správu a údržbu svých projektů. Na druhé straně je tato platforma tak populární, že můžete podrobně vysvětlit průvodce, odborné články a videa, které pokrývají každý krok od začátku s WP po ​​instalaci a aktivaci různých pluginů. Jednoduše zadejte dotaz do vyhledávacího pole a dostanete desítky odpovědí.

Fóra podpory WordPress Fóra podpory WordPress

Dalším způsobem je návštěva fór různých vývojářů s tisíci vláken souvisejících s prací s WordPress. Odpověď určitě najdete. Prémiové pluginy a služby zároveň nabízejí samostatnou zákaznickou podporu. Jinými slovy, nikdy nebudete se svým projektem sami.

Jako tvůrce webových stránek typu „vše v jednom“ je společnost Wix povinna mít vlastní tým odborné podpory a je tomu tak. Odběratelé mají různé možnosti řešení různých problémů. Obsahují:

 • Tradiční systém prodeje vstupenek – mít problém? Napište e-mail a spojte se přímo s týmem podpory.
 • Centrum nápovědy Wix – obsahuje nekonečné články, tipy a návody s odpověďmi na všechny možné otázky. Naučte se, jak upravit šablonu nebo používat rozhraní Wix ADI, přečtěte si informace o integraci widgetu nebo tipy na propagaci obsahu.
 • Wix Forum – místo, kde se setkávají profesionální uživatelé a nováčci Wix za účelem diskuse o různých tématech. Neváhejte se zeptat na jakoukoli otázku a získat profesionální odpověď.

Obě platformy již mají obrovskou komunitu uživatelů. To znamená, že nezůstávají prakticky žádné komplikované problémy, přestože Wix má stále svůj vlastní tým podpory.

Wix nebo WordPress: Mít zákaznickou podporu po vašem boku je vždy lepší než surfovat po internetu při hledání řešení. Wix má svůj vlastní podpůrný tým, což je dobré. WordPress nabízí podporu pouze v případě použití prémiových pluginů a služeb.

10. Cenová politika

Je nejvyšší čas diskutovat o nákladech na vytváření webových stránek pomocí Wix a WordPress. Jak většina z vás ví, WP je bezplatný CMS. Neznamená to však, že budete moci vytvořit a spustit web za nulovou cenu. Stále budete muset vyřídit nějaké výdaje.

Wix také nabízí bezplatný plán, který není vhodný pro seriózní online projekt. Na druhou stranu může být užitečné, pokud chcete zkontrolovat, jak software funguje, pokud jde o úpravy a přizpůsobení. Pokud toužíte po maximální funkčnosti, budou placené plány tou nejlepší volbou v závislosti na typu webových stránek, obchodních cílech atd. Společnost Wix má své sady pro vytváření webových stránek pro jakýkoli účel.

Kolik stojí vytvoření webu s Wix a WP?

Porovnáme a porovnáme náklady na výstavbu webu pro malé firmy a digitální obchod pomocí Wix a WP, abychom zjistili, která možnost je levnější. Vezměte prosím na vědomí, že budeme porovnávat hlavně provozní náklady, ale nikoli celkovou funkčnost.

Náklady na výstavbu webu pro malé firmy

Samotný WordPress je zdarma. Musíte však starejte se o svoji doménu samostatně. Nejprve musíte najít službu registrace domén. Pak budete muset vyhledat dostupné jméno a koupit ho. Cena bude záviset na různých faktorech (zóna domény, délka, speciální symboly atd.). Nicméně cena je někde kolem 10 – 20 $, pokud toužíte po opravdu jedinečném jménu. Nezapomeňte, že budete muset svou doménu každoročně prodlužovat, zatímco v budoucnu by cena mohla být o něco vyšší.

Mít doménu nestačí. Soubory webu budete také muset někde hostit. Druhou fází je zvolit vhodné serverové řešení s dostatečnou šířkou pásma, diskovým úložištěm a některými základními funkcemi, jako je SSL zdarma. Někteří poskytovatelé hostingu nabízejí řešení hostování optimalizované pro WordPress. Například doporučeno WP Bluehost Choice Plus plán s neomezeným úložištěm SSD pro neomezený počet webů vás bude stát jen 5,45 $ měsíčně. Zní to jako skutečná smlouva, že??

Ceny WordPress Náklady na hosting WordPress

K nastavení kontaktních formulářů a propagaci obsahu budete možná potřebovat některé základní doplňky zdarma. Bezplatné služby by byly alespoň na začátku víc než dost. Výsledkem je, že máte připravenou webovou stránku pro malé firmy WordPress, která stojí 7 až 10 $ měsíčně. Cena se může změnit, protože v budoucnu budete možná potřebovat další služby a doplňky.

Přečtěte si také: Jak získat doménové jméno zdarma.

Wix dodává hotové balíčky pro vytváření webových stránek pro různé potřeby. Systém se stará o všechny manipulace, které jste museli udělat s WordPress. Vyberete pouze plán, upravíte šablonu a zveřejníte. Plán Combo v ceně 13 $ měsíčně přichází s 2 GB úložného prostoru a 3 GB šířky pásma. Je více než dost, aby průměrný web reprezentoval vaši společnost online. Pokud ne, můžete za neomezený plán zaplatit další 4 $ s neomezenou šířkou pásma a úložištěm.

Ceny webových stránek Wix Ceny webových stránek Wix

V důsledku toho vás bude malý web na Wixu stát 13–17 $ měsíčně, což je o něco dražší. Za tyto peníze však získáte plně funkční platformu se všemi potřebnými nástroji v balení, aniž byste museli později hledat rozšíření.

Náklady na vybudování internetového obchodu

Situace v digitálních obchodech je o něco složitější. Projekty eCommerce jsou složitější z hlediska struktury webových stránek a technické funkčnosti. Vyžadují větší flexibilitu, dodatečné marketingové a propagační nástroje atd. Z tohoto důvodu stojí ve srovnání s jednoduššími weby dražší.

Opět platí, že s WordPress nemusíte platit za samotný tvůrce webových stránek. Je to zdarma. Stále však musíte podniknout kroky popsané dříve. Potřebujete doménu a vhodný hosting, který vyhovuje vašim potřebám elektronického obchodu.

To je kde Bluehost se může hodit také s jeho hostitelskou nabídkou WooCommerce. Skvělé řešení pro ty, kteří chtějí prodávat online a získat plně přizpůsobitelný obchod. Plán stojí 6,29 $ měsíčně.

Zatímco samotný plugin WooCommerce je zdarma, v určitém okamžiku budete stále toužit po rozšířených funkcích, zejména pokud chcete rozšířit svůj eCommerce projekt. Pro WooCommerce jsou k dispozici některá skvělá rozšíření. Všechny jsou však placeny. Například:

 • TaxJar – daňová kalkulační služba stojí 17 USD měsíčně.
 • WooCommerce rezervace naplánování schůzky vás bude stát 249 USD za jeden web.

V důsledku toho se váš digitální obchod WordPress může zdát výzvou pro vaši peněženku, která stojí asi 100 – 300 $.

Wix nabízí nákladově efektivnější řešení pro digitální obchody dostupné ve 4 různých plánech. Jsou to následující:

 • Obchodní základní kalkulace 23 dolarů za měsíc získáte kromě integrace elektronického obchodu všechny funkce balíčku webových stránek.
 • Neomezené obchodní náklady 27 dolarů za měsíc získáte všechny funkce eCommerce kromě 10 hodin videa, profesionálního loga a loga sociálních médií.
 • Obchodní VIP kalkulace 49 dolarů za měsíc se všemi předchozími funkcemi plus VIP podpora a prioritní reakce.
 • Náklady na podnikání 500 $ za měsíc pro společnosti, které jeslí pěstují své podnikání a využívají výhod individuálního servisu.

Wix eCommerce Pricing Wix eCommerce Pricing

Jinými slovy, vybudování komplexního internetového obchodu se všemi potřebnými funkcemi na jednom místě a bez nutnosti manuální podpory a údržby vašeho webu bude stát několikanásobně levnější ve srovnání s WordPress, pokud se nerozhodnete pro Enterprise plán. Pro malé a střední obchody to nedává smysl.

Ostatní plány Wix jsou následující:

 • Pro náklady 22 $ za měsíc k vytvoření rozpoznatelné značky online. Vytvořte plně značkový web s vaším firemním logem, abyste vynikli.
 • VIP náklady 39 dolarů za měsíc se všemi předchozími funkcemi kromě podpory VIP, analýzy, prioritní reakce atd.

Když už mluvíme o ceně, WordPress přichází s určitou flexibilitou v případě, že chcete ušetřit trochu pomocí levnějšího hostingu nebo bezplatných pluginů. Taková taktika však nebude fungovat u složitých webů, protože za prémiové aplikace a služby budete muset platit více. Wix zároveň přináší všechny funkce, které potřebujete, do svých cenově dostupných balíčků.

Wix vs. WordPress: Vytváření jednoduchých webů s minimem stránek může být s WordPress o něco levnější. Jakmile však budete potřebovat něco více funkčního a interaktivního, bude Wix určitě cenově výhodnější variantou se všemi nezbytnými funkcemi ve svých plánech.

Závěr

WixWix – je mezinárodně uznávaná platforma pro vytváření webových stránek, která poskytuje prvotřídní nástroje a funkce pro vytváření stránek od nuly. Uživatelé bez technických dovedností jsou schopni vytvořit jakýkoli typ online projektu od jednoduchých rašelinišť a profesionálních portfolií po digitální obchody a webové stránky malých podniků. Klíčovou vlastností je skutečnost, že Wix je vlastně hotové řešení s předem navrženými šablonami a integrovanými funkcemi. Umožní vám vytvořit a nasadit váš web během několika minut. Wix.com

WordPressWordPress – je CMS s otevřeným zdrojovým kódem, který poskytuje více energie a flexibility než většina dnešních platforem pro vytváření webových stránek. Kromě toho je WP jedním z nejdéle fungujících systémů, které se v průběhu let vyvinuly. Původně byl spuštěn jako redakční systém pro webové stránky založené na obsahu a stal se škálovatelnou platformou s možností hostování, která umožňuje vytvářet, publikovat a propagovat weby jakéhokoli typu.. WordPress.org

Recenze představuje Wix jako komplexní řešení pro vytváření webových stránek bez nutnosti dalších opatření. Vyberete plán a začnete vytvářet web potřebného typu se všemi potřebnými nástroji, funkcemi a technickými možnostmi v jediné sadě. Používání Wix je snadnější od začátku. Platforma zajišťuje veškerou údržbu a podporu. Má také tým odborné podpory kromě svých eCommerce, marketingových a propagačních balíčků pro růst vašeho podnikání.

WordPress je od začátku složitější. Uživatel se bude muset starat o další problémy, které vyžadují více času. Proces výstavby je o něco delší. Co by mohlo vypadat jako levnější varianta, povede v dlouhodobém horizontu k dodatečným nákladům, dalším rozšířením nebo poplatkům za prémiové předplatné pluginu. Na druhé straně poskytuje více svobody při navrhování webů a přizpůsobování lidem se solidním technickým zázemím.

Časté dotazy Wix a WordPress:

Otázka: Jaký je rozdíl mezi WordPress a Wix?

Odpovědět: WordPress je bezplatný CMS s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že k němu může kdokoli přistupovat a upravovat jej. Wix je vše v jednom drag-and-drop webový editor s pevnými plány, vlastní úpravou a systémem správy obsahu.

Otázka: Je Wix lepší platformou pro hostování blogu než WordPress?

Odpovědět: jako CMS založený na obsahu se WordPress jeví jako výkonnější platforma pro blogování, zatímco Wix nabízí svou funkci blogování jako zvláštní funkci. Avšak blogování WordPress vyžaduje trochu technických znalostí, zatímco Wix nevyžaduje další křivku učení.

Otázka: Jak snadné je přenést web Wix do WordPress a naopak?

Odpovědět: Přepínání mezi Wix a WordPress je super snadné. Můžete to udělat sami, postupujte podle Průvodce migrací na WordPress nebo vyhledejte důvěryhodnou službu migrace webových stránek a migrujte svůj projekt pouhým kliknutím.

Otázka: Který z nich je pro začátečníka lepší?

Odpovědět: Je zřejmé, že Wix je jednodušší volba pro začátečníky, protože má kromě své technologie Wix ADI intuitivní editor, který celý proces vytváření pro uživatele provede během několika minut. Systém má editor drag-and-drop, který umožňuje uživatelům přizpůsobit stránku bez kódování, zatímco WordPress může vyžadovat určité zkušenosti s programováním.

Otázka: Jaká je nejlepší platforma pro vytvoření nového webu?

Odpovědět: Záleží na typu webu. Pokud potřebujete jednoduchý blog, WordPress může být lepší volbou, zatímco Wix nabízí více z hlediska funkčnosti elektronického obchodování, marketingu a propagace. Přichází jako levnější a jednodušší platforma pro digitální obchody a weby pro malé firmy.

Otázka: Stojí Wix za použití pro profesionální webové stránky, nebo bych se měl držet WordPress?

Odpovědět: WordPress přináší více možností, pokud jde o web design a přizpůsobení. Uživatelé mohou implementovat jakoukoli novou funkci, upravovat web a upravovat návrhy stránek díky přístupu HTML / CSS. Je to určitě lepší volba, ale pouze v případě dostatečných technických znalostí. Jinak je Wix lepším řešením pro začátečníky.

Otázka: Pokud jde o SEO, což je lepší platforma WordPress nebo Wix?

Odpovědět: Wix má kromě svého SEO průvodce základní nastavení SEO. Oba fungují dobře pro webové stránky, které touží zvýšit pozice vyhledávačů. Na druhou stranu, WordPress umožňuje optimalizovat kód kromě pokročilých SEO pluginů, které pomáhají vytvářet a propagovat SEO přátelský obsah. Takové množství akcí učiní web atraktivnějším pro vyhledávače.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map