Alternatywy Weebly

Alternatywy Weebly


Weebly – to kreator stron internetowych, który pozwala tworzyć wysokiej jakości blogi, sklepy internetowe i witryny biznesowe. Jest wyposażony w wiele profesjonalnych szablonów, wygodny edytor przeciągnij i upuść, dostosuj wytyczne krok po kroku i inne funkcje, które przyczyniają się do szybkiego i skutecznego procesu tworzenia stron internetowych.

Taka różnorodność narzędzi i opcji może jednak wydawać się nieco kłopotliwa dla użytkowników z niewielką lub żadną znajomością kodowania w ogóle. Eksploracja i opanowanie wszystkich funkcji systemu wymaga czasu. Jest to jeden z głównych powodów, dla których użytkownicy szukają prostszych alternatyw Weebly.

Najlepsze alternatywy dla Weebly

 1. WIX – najlepsza alternatywa dla Weebly
 2. WordPress – Self-Hosted Weebly Alternativ (CMS)
 3. Shopify – najlepsza alternatywa dla e-commerce
 4. uKit – najtańszy i najłatwiejszy kreator stron internetowych
 5. Webflow – responsywne narzędzie do projektowania stron internetowych i CMS
 6. Squarespace – wszechstronny kreator stron internetowych

WIX – najlepsza alternatywa dla Weebly

WIX - najlepsza alternatywa dla Weebly

Wix – to kreator stron internetowych, który spełnia różne potrzeby. Zapewnia wystarczającą elastyczność, aby tworzyć różne witryny bez umiejętności kodowania. Podczas gdy Weebly wciąż wymaga trochę wiedzy technicznej, Wix jest znacznie prostsze rozwiązanie dzięki edytorowi „przeciągnij i upuść” oraz funkcji opartej na sztucznej inteligencji. Wbudowana zaawansowana technologia tworzy strony internetowe dla użytkownika na podstawie jego oczekiwań.

Poza tym możesz skorzystać z dodatkowych funkcji:

 • Responsywne szablony – Wix ma prawdopodobnie największy zbiór responsywnych szablonów wśród innych twórców stron SaaS. Obecnie oferuje ponad 500 motywów dla każdej niszy biznesowej. Użytkownicy mogą wybierać spośród gotowych portfeli, makiet nieruchomości, witryn małych firm, sklepów cyfrowych itp. Wszystkie szablony odnoszą się do określonej kategorii. Co więcej, mogą swobodnie korzystać, edytować lub dostosowywać.
 • Wix App Market – pomimo faktu, że Weebly ma własne App Center, Wix oferuje szerszy wybór dodatków i widżetów. Od liczników, galerii i formularzy kontaktowych po analitykę i opcje płatności – użytkownicy mogą połączyć dowolną usługę jednym kliknięciem. Wymagana jest tylko niewielka ręczna konfiguracja. Po raz kolejny subskrybenci platformy mają bezpłatny dostęp do rynku aplikacji.
 • eCommerce – zbudowanie sklepu cyfrowego za pomocą Wix jest łatwe. Otrzymujesz pełny zestaw opcji, od gotowych szablonów sklepów internetowych ze zintegrowanymi funkcjami po niestandardowy pakiet promocyjny Wix. Edytor wyposażony jest w intuicyjny system zarządzania produktem, w którym można dodawać i edytować elementy, przesyłać zdjęcia, ustalać ceny, łączyć bramki płatnicze itp. Bez umiejętności technicznych.
 • Wix ADI – funkcja, dzięki której oprogramowanie jest jednym z najłatwiejszych kreatorów stron internetowych na rynku. Implementacja Sztuczna inteligencja umożliwiło tworzenie gotowych stron w mniej niż 10 minut. Użytkownik powinien podać tylko podstawowe informacje na temat przyszłej witryny i firmy, a system automatycznie wybierze układ i zestaw wbudowanych funkcji bez potrzeby dostosowywania witryny.

Cena Wix: użytkownicy mogą korzystać z nieograniczonego bezpłatnego abonamentu bez ograniczeń czasowych. Nie zapewnia to jednak pełnego dostępu do wszystkich funkcji. Poza tym będziesz musiał kupić nazwę domeny osobno. To nie ma sensu, ponieważ Wix jest rozwiązaniem typu „wszystko w jednym”. Za jedyne 13 USD miesięcznie otrzymasz pełny zestaw opcji oprócz 1 rok darmowej domeny i hostingu. Osoby zajmujące się sklepami internetowymi mogą wymagać nieco więcej zasobów. System oferuje tanie plany eCommerce, które zaczynają się od 23 USD miesięcznie.

Wypróbuj Wix za darmo

WordPress – alternatywna wersja hostowana weebly (CMS)

WordPress - Self-Hosted Weebly Alternative (CMS)

WordPress – jest jednym z najdłużej działających CMS na rynku. Fakt, że został pierwotnie opracowany dla stron opartych na treści, czyni WP a lepsza alternatywa dla Weebly jeśli chodzi o tworzenie blogów, portali informacyjnych, czasopism internetowych itp. System zarządzania treścią typu open source oferuje nieograniczone możliwości dostosowywania. Co więcej, wydaje się być bardziej elastyczny pod względem planowania budżetu lub wyboru miejsca na hosting witryny.

Z jednej strony, system nie jest tak łatwy do opanowania dla początkujących od samego początku. Ale gdy już zorientujesz się, jak to działa, zyskujesz na zwiększonej elastyczności i następujących funkcjach:

 • Integracja & Wtyczki – witryna WordPress może mieć tyle wtyczek, ile potrzebujesz. Wybór dodatków jest przytłaczający. Tutaj mamy zarówno płatne wtyczki, jak i ich bezpłatne alternatywy. Niektóre są dostępne na zasadach subskrypcji, a inne za opłatą dożywotnią. Od formularzy kontaktowych, kalendarzy, skryptów i pól kodu źródłowego po eCommerce, marketing e-mailowy, kampanie reklamowe, efekty wizualne i analizy w czasie rzeczywistym – wystarczy wybrać ten i zainstalować go na pulpicie nawigacyjnym. Pamiętaj też, że większość wtyczek wymaga ręcznej konfiguracji i aktualizacji. Ale można to rozwiązać za pomocą hostingu zoptymalizowanego pod kątem WP (dowiedz się więcej w akapicie „Cena WordPress”).
 • Tysiące szablonów – kolejny powód, aby wybrać WordPress. Użytkownicy mogą wybierać spośród dosłownie tysięcy darmowych i płatnych szablonów. Większość motywów działa świetnie w przypadku witryn opartych na treści i innych typów. Chociaż niektóre wyglądają nieco podobnie, możesz je dostosować, edytując kod źródłowy lub za pomocą licznych wtyczek.
 • SEO i zarządzanie treścią – WordPress jest jedną z najbardziej elastycznych platform w zakresie promocji treści i optymalizacji SEO. Przede wszystkim system jest open source. Oznacza to, że możesz edytować kod i uczynić go bardziej przyjaznym dla wyszukiwarek. Będzie to wymagało pewnych umiejętności technicznych. Po drugie, różne wtyczki pomagają użytkownikom wymyślić odpowiednie formatowanie tekstu, dzięki czemu treść jest łatwiejsza do odczytania i bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarek. Wreszcie użytkownicy mogą edytować zaawansowane ustawienia SEO, w tym metadane, adresy URL, kluczowe słowa kluczowe itp. Niektóre usługi pomagają sprawdzić, czy treść jest czytelna i wystarczająco przyjazna dla SEO.

Cena WordPress: Będziesz mógł edytować i dostosowywać witrynę bez żadnych kosztów. Jednak, aby móc z nim żyć, potrzebujesz domeny i hostingu. Serwery zoptymalizowane pod kątem WP wydają się być niedrogie. Oferują bezproblemową integrację, automatyczne wtyczki i aktualizacje systemu, zaawansowane zabezpieczenia i lepszą wydajność. Bluehost jest jeszcze jednym z najlepszych i rekomendowanych przez WordPress dostawców hostingu z planami WP na koszt 2,95 USD miesięcznie.

Wypróbuj WordPress teraz

Shopify – najlepsza alternatywa dla e-commerce

Shopify - najlepsza alternatywa dla e-commerce

Shopify – to platforma zorientowana na eCommerce. Został opracowany, aby pomóc przedsiębiorcom i firmom sprzedawać produkty online. Udostępnia ulepszoną funkcjonalność nie tylko do tworzenia sklepów cyfrowych dowolnej wielkości, ale także do prowadzenia kampanii marketingowych, promocji, spersonalizowanych ofert i zwiększania sprzedaży. Platforma zapewnia zestaw dodatkowych korzyści, które spraw, by była lepszą alternatywą dla Weebly pod względem eCommerce.

 • Zaawansowany system zarządzania produktem – oprócz podstawowych zdjęć produktów, tytułów i opisów, Shopify oferuje szerszą gamę narzędzi do reprezentowania twoich towarów w najbardziej atrakcyjny sposób. Tutaj mamy niestandardowe galerie do zaznacz produkty w 3D, polecana funkcja przedmiotu, zintegrowane moduły katalogowe, narzędzia do ustalania rabatów lub sprzedaży, kupony i kody promocyjne itp.
 • Wiele bramek płatności – sprzedaż towarów w Shopify jest łatwa. Możesz zaoferować kupującemu elastyczne rozwiązania dla wielu metod płatności, które można zintegrować jednym kliknięciem. Oprócz tradycyjnych PayPal i Stripe, system obsługuje także Amazon Pay, Klarna, Worldpay i inne.
 • Widżety i aplikacje – platforma posiada własny App Store z narzędziami do zapobiegania porzucaniu koszyków, instrumentami promocyjnymi, odliczaniem, suwakami i galeriami produktów, wykresami biznesowymi itp..
 • Narzędzia analityczne – Projekty eCommerce wymagają ulepszonej analizy i to właśnie może zrobić Shopify. System ma niestandardowy pulpit nawigacyjny do śledzenia sprzedaży i klientów. Generuje zautomatyzowane raporty z najkorzystniejszymi i najlepiej sprzedającymi się produktami, w tym sesjami zakupowymi lub źródłami przychodów. Użytkownicy mogą również korzystać z reklam campingowych i informacji promocyjnych.
 • Integracja POS – Shopify pozwala zwiększyć wpływ sprzedaży i dystrybuować produkty nie tylko online, ale także na stronach internetowych. System można zintegrować z różnymi rozwiązaniami POS, takimi jak Square, w celu sprzedaży produktów merchandisingowych i fizycznych.

Kupuj cenę: dostępne są trzy patelnie Shopify w zależności od wielkości sklepu i ilości towarów, które zamierzasz sprzedać. Plany obejmują Basic, Shopify main i Advanced, kosztują odpowiednio 29 USD, 79 USD i 299 USD.

Wypróbuj Shopify za darmo

uKit – najtańszy i najłatwiejszy kreator stron internetowych

uKit - najtańszy i najłatwiejszy kreator stron internetowych

uKit – to prosta platforma, która pozwala użytkownikom tworzyć gotowe strony internetowe przy minimalnych kosztach i wysiłku. Nie wymaga żadnego zaplecza technicznego, a proces budowy nie zajmie więcej niż 30 minut. Co więcej, uKit to kompleksowe rozwiązanie. Oznacza to brak kłopotów przy poszukiwaniu chluby lub rejestracji nazwy domeny. Użytkownicy docenią kolekcję responsywnych szablonów z podstawowymi ustawieniami SEO i wbudowanymi funkcjami.

 • Idealne dla małych firm – uKit to najlepsza platforma do tworzenia profesjonalne portfele, strony docelowe, małe firmy lub witryny jednostronicowe. Ze względu na łatwość użycia nie można uzupełnić Weebly w zakresie dostosowywania, ale jest zdecydowanie tańszą i prostszą alternatywą dla początkujących, którzy chcą szybko zbudować reprezentację online.
 • Responsywne szablony – kolekcja szablonów jest dość szeroka. Zawiera około 400 motywów i każdy z nich wygląda stylowo. Działają dobrze na różnych urządzeniach i mają opcję mobilnego podglądu i edycji. W dostępnych kategoriach użytkownicy mogą znaleźć różne układy do tworzenia stron docelowych, portfeli, a nawet małych sklepów cyfrowych z już zintegrowanymi aplikacjami i dodatkami.
 • eCommerce – pomimo faktu, że sklepy cyfrowe nie są główną specjalizacją uKit, platforma nadal oferuje podstawową funkcjonalność eCommerce. Jest dobry dla przedsiębiorców, którzy chcą zacząć od niewielkiej liczby produktów sprzedawanych online. Uproszczona funkcjonalność jest dostarczana z intuicyjnymi narzędziami do zarządzania produktem, wbudowanymi bramkami płatności, instrumentami zarządzania koszykiem i innymi.

Cena uKit: każdy z 4 dostępnych planów jest objęty 14-dniowym bezpłatnym okresem próbnym. Jeśli potrzebujesz prostej witryny dla małych firm lub portfela, wystarczy plan minimalny kosztujący 5 USD miesięcznie. Podstawowy plan jest przeznaczony dla użytkowników, którzy wymagają zaawansowanych informacji i statystyk. Kosztuje 10 USD miesięcznie. Oddzielna subskrypcja eCommerce kosztuje 12 USD i abonament Pro za 15 USD z możliwością kodowania dla doświadczonych użytkowników.

Wypróbuj uKit za darmo

Webflow – responsywne narzędzie do projektowania stron internetowych i CMS

Webflow - responsywne narzędzie do projektowania stron internetowych i CMS

Webflow – to platforma opracowana dla doświadczonych profesjonalistów. Zarówno Webflow, jak i Weebly koncentrują się na dedykowanych programistach, ale w inny sposób. Kluczową różnicą jest to, że Webflow ma niestandardowy system zarządzania treścią, który ułatwia użytkownikom pracę z oprogramowaniem.

 • Zaawansowany CMS – system ma swój zwyczaj Narzędzie CMS do edycji treści na stronie i zarządzania nimi. Umożliwia dodawanie tekstów, treści multimedialnych, obrazów itp. Użytkownicy mogą tworzyć szablony układów i stosować je na różnych stronach, a także identyfikować typ zawartości za pomocą wstępnie zaprojektowanych pól niestandardowych. Dodatkowe możliwości CMS obejmują współpracę z innymi programistami i projektantami stron internetowych.
 • Niestandardowy projektant witryny – ta funkcja będzie przydatna dla programistów pracujących z HTML / CSS / JS. Jest to przyrząd do automatyzacji, który pomaga edytować kod źródłowy bez programowania. Wystarczy wybrać wymaganą funkcję i dostosować ją za pomocą Edytora witryny do dowolnego miejsca na stronie. Kiedy mówimy „funkcja”, mamy na myśli niektóre elementy, komponenty lub części układu witryny.
 • Animacja – Webflow zapewnia zaawansowane instrumenty interakcji od razu po wyjęciu z pudełka. Jednym z nich jest funkcja animacji. Chodzi o to, aby dosłownie ożywić każdy element strony. Funkcję można zastosować do dowolnego komponentu, od bloku menu do określonego fragmentu treści, dzięki czemu porusza się za każdym razem, gdy użytkownik wchodzi w interakcję.

Cena przepływu w sieci: platforma oferuje elastyczne opcje cenowe, które są podzielone na dwie główne kategorie: strony internetowe i plany kont. Plany witryn internetowych są dostępne w trzech głównych opcjach kosztujących 12, 16 i 36 USD miesięcznie. Istnieje również osobny pakiet na potrzeby eCommerce. Plany kont obejmują Starter, Lite i Pro, które kosztują 0 USD, 16 USD i 35 USD miesięcznie. Użytkownicy mogą wypróbować każdy pakiet za darmo.

Wypróbuj Webflow teraz

Squarespace – wszechstronny kreator stron internetowych

Squarespace - wszechstronny kreator stron internetowych

Squarespace – to narzędzie do tworzenia witryn, które zapewnia wysoce elastyczne szablony, które można zmieniać i edytować, aby stworzyć naprawdę unikalny układ dla przyszłej witryny. Proces budowy jest o wiele łatwiej niż z Weebly, nie wymaga umiejętności technicznych, a responsywne motywy wyglądają bardzo stylowo i nowocześnie. Kreator stron internetowych może spełniać wiele potrzeb. Jest to również dobre dla eCommerce.

 • Stylowy szablon – kolekcja motywów ma ponad 90 różnych układów. Wyglądają doskonale i są w 100% responsywne. Większość makiet odnosi się głównie do blogów i witryn małych firm. Jednak sekcja eCommerce ma również kilka dobrze wyglądających szablonów sklepów internetowych. Wszystkie motywy można łatwo modyfikować. Użytkownicy mogą edytować każdy element, zmieniać układ komponentów, zmieniać styl itp.
 • Kreator stron tytułowych – świetny instrument do tworzenia profesjonalnych stron docelowych w locie. Zawiera około 30 wstępnie zaprojektowanych szablonów z dostępem do HTML / CSS. Funkcja dostosowywania kodu jest dostępna tylko z planami Premium.
 • eCommerce – jeśli chcesz sprzedawać online, platforma oferuje intuicyjny system zarządzania produktami z możliwością integracji PayPal, Stripe lub Apple Pay. Użytkownicy mogą sortować produkty według kategorii, edytować ceny, ustawiać obrazy, opisy i dodatkowe informacje. Istnieje wbudowany system ostrzegania, który śledzi ilość zapasów jonów produktów i powiadamia, gdy skończy się jakiś przedmiot.
 • Narzędzia promocyjne – aby zwiększyć ruch i zwiększyć satysfakcję użytkowników, Squarespace oferuje opcje marketingowe, w tym bezpłatne kupony wysyłkowe, wyskakujące okienka reklamowe, spersonalizowane oferty, nadchodzące ogłoszenia sprzedaży i więcej.

Cena Squarespace: cztery dostępne plany Squarespace obejmują Personal kosztują 12 USD miesięcznie (dwa razy wyższy w porównaniu do planu Weebly Starter), Biznes (18 USD miesięcznie), Basic eCommerce (26 USD miesięcznie) i Advanced eCommerce (40 USD miesięcznie). Ceny podane są w przypadku fakturowania rocznego. Za tę samą cenę.

Wypróbuj Squarespace za darmo

Wniosek

Weebly to dobry kreator stron internetowych, za pomocą którego można tworzyć wysokiej jakości strony docelowe, witryny firmowe i sklepy internetowe oraz zarządzać nimi. System ma wiele do zaoferowania użytkownikom, a jego zestaw funkcji stale się rozwija. Jednak nie jest to wcale wygodne i łatwe w użyciu dla początkujących. Trochę brakuje mu opcji przeciągania i upuszczania i opanowanie wymaga czasu.

Użytkownicy, którzy zawsze nie mają czasu i wysiłku na eksplorację Weebly, mogą wybierać spośród sprawdzonych platform, które są warte alternatywy dla twórcy witryny z wieloma zaletami i określonymi parametrami do zaoferowania. Bez względu na jakąkolwiek alternatywę Weebly wybierzesz, nie pożałujesz. Usługi te są liderami na liście najlepszych twórców stron internetowych. Na pewno warto je wykorzystać!

Utwórz stronę internetową ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map