Alternatywy WordPress

wordpress-alternatywy


WordPress to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych CMS, który pozwala tworzyć wysokiej jakości, profesjonalne i funkcjonalne strony internetowe. Jednak system nie jest tak łatwy w użyciu, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś uruchomić stronę internetową za pomocą tej platformy, to wiesz z pierwszej ręki, jak trudny i czasochłonny jest ten proces.

Podczas gdy doświadczeni programiści internetowi już nauczyli się całkiem dobrze radzić sobie z wyzwaniami WordPress, początkujący mają wiele nieoczekiwanych problemów. W rezultacie wpływa to na jakość i wydajność ich stron internetowych. Nie wspominając o stracie czasu i wysiłku, który można poświęcić na rozwój i promocję strony internetowej.

Aby uniknąć tych trudności, warto zastosować proste platformy, które łatwiej opanować i zapewnić przyzwoity wynik.

Najlepsze alternatywy dla WordPress

Podczas gdy WordPress jest początkowo blogowym systemem zarządzania treścią, niedoświadczeni użytkownicy często stają w obliczu potrzeby szukania prostsze alternatywy tworzenia stron internetowych. Pod tym względem twórcy stron internetowych są najlepszym wyborem. Systemy te są celowo ukierunkowane na wymagania, umiejętności i budżety nowych użytkowników. Nie wymagają znajomości programowania, skomplikowanych niuansów programistycznych z wcześniejszych doświadczeń w projektowaniu stron internetowych.

Korzystając z wysokiej jakości wieloaspektowego narzędzia do tworzenia witryn, uruchamiamy teczka, za strona internetowa firmy, za wstęp a nawet sklep internetowy w ogóle nie będzie problemu. Oczekujesz, że zarejestrujesz się w wybranej usłudze, wybierzesz szablon i przejdziesz do pulpitu nawigacyjnego, aby wybrać wymagane narzędzia do dostosowywania projektu, aby przygotować witrynę do publikacji. Najwyższy czas zapoznać się z najlepszymi przedstawicielami niszowymi, aby wybrać platformy, z których będziesz mógł korzystać zamiast WordPressa.

1. Wix

Kreator stron Wix

Wix – jest najlepszą alternatywą dla WordPress oraz najpopularniejszym, łatwym w użyciu i niezawodnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które można znaleźć we współczesnej niszy do tworzenia witryn internetowych. System ten jest szeroko stosowany w ponad 190 krajach na świecie, oferuje ponad 17 lokalizacji językowych, a twórcy systemu dodają więcej z nich, aby zwiększyć jego popularność i wysoki poziom wydajności. Kreator stron ma nowoczesny wygląd i pozwala budować wszelkiego rodzaju projekty w oparciu o potrzeby i umiejętności użytkowników. Zestaw funkcji usługi jest wart osobnej uwagi i obecnie ma wiele do zaoferowania użytkownikom:

 • Platforma blogowa. Podczas gdy WordPress początkowo był zaprojektowany jako platforma blogowa, Wix oferuje teraz własny zintegrowany silnik blogowy. Umożliwia dodanie do witryny wielofunkcyjnego bloga w celu dodawania i planowania postów, dostosowywania i modyfikowania ustawień bloga, dodawania sekcji wyróżnionych postów i chmury tagów, wybierania szablonów blogów, przełączania komentarzy na Facebooku, tworzenia niestandardowych kanałów i więcej.
 • Kolekcja szablonów. Kolekcja szablonów Wix przekracza obecnie 550 wysokiej jakości motywów gotowych na urządzenia mobilne. Są w 100% konfigurowalne, podzielone na tematy tematyczne i dostępne zarówno za darmo, jak i za dodatkową opłatą.
 • Zaawansowane opcje dostosowywania projektu. Kreator stron internetowych ma unikalne funkcje, które mogą znacząco wpłynąć na atrakcyjność wizualną strony. Narzędzia i opcje dostępne na desce rozdzielczej obejmują integrację pokazu slajdów, kinografie, elementy graficzne, ustawienia projektu, integrację przycisków sieci społecznościowych, wstawianie plików multimedialnych itp..
 • Wix ADI. Kreator stron internetowych oferuje zaawansowane Narzędzie Wix ADI który automatycznie tworzy dowolny typ strony internetowej przy użyciu dostarczonej treści. Eliminuje to potrzebę doskonalenia umiejętności kodowania (nawet jeśli takie posiadasz), aby uzyskać oczekiwany efekt.
 • Edytory standardowe i mobilne. Jeśli z jakiegoś powodu nie planujesz używać Wix ADI, twórca witryny zapewnia możliwość ręcznego zaprojektowania wybranego szablonu witryny, a także jej wersji mobilnej. Zmiany wprowadzone w trybie mobilnym nie są wyświetlane w wersji na komputery, natomiast zmiany wprowadzone w standardowym edytorze są natychmiast prezentowane w standardowym trybie strony internetowej.
 • Sklep z aplikacjami. Podczas gdy WordPress jest znany z opcji integracji wtyczek, Wix pozwala wybierać i integrować setki darmowych i płatnych widżetów, rozszerzeń i dodatków. Ich wybór jest dość obszerny, a opcja filtrowania wyszukiwania pomaga znaleźć widżety idealnie pasujące do specjalizacji witryny.
 • Pakiet „wszystko w jednym”. Niezależnie od tego, jaką subskrypcję płatną wybierzesz, otrzymasz hosting, domenę, szablony i inne funkcje (wiele z nich jest bezpłatnych) oprócz bezpieczeństwa SSL, nieograniczonej przepustowości i przestrzeni dyskowej w zależności od planu.

Koszt: Wix ma korzystny nieograniczony bezpłatny plan dla początkujących użytkowników systemu, którzy chcą przetestować jego funkcje i ćwiczyć swoje umiejętności. Kreator stron internetowych oferuje dodatkowo płatne plany dla tych użytkowników, którzy planują z nim współpracować w przyszłości. W sumie jest tu pięć płatnych subskrypcji, których koszt waha się między 4,50 a 24,50 USD miesięcznie na podstawie zawartych warunków i intencji użytkowników.

Wypróbuj Wix za darmo

2. Shopify

Oprogramowanie Shopify eCommerce

Shopify – to znane na całym świecie oprogramowanie eCommerce, dzięki czemu jest świetną alternatywą dla użytkowników WordPress, którzy chcą rozpocząć działalność eCommerce. Korzystając z systemu, możesz tworzyć, zarządzać, aktualizować i rozwijać różne rodzaje sklepów internetowych – od małych po duże. Usługa działa świetnie dla użytkowników, którzy zamierzają sprzedawać swoje produkty i usługi w Internecie, bez względu na niszę, na której się koncentrują. System z powodzeniem współpracuje ze znanymi znakami towarowymi i markami, co jest jednym z głównych dowodów jego wiarygodności i profesjonalizmu. Główne zalety oprogramowania są następujące:

 • Oprogramowanie dla punktów sprzedaży. Oprogramowanie POS to jedna z najważniejszych cech systemu, która pozwala przedsiębiorcom sprzedawać swoje produkty zarówno w trybie online, jak i offline, zarządzać kilkoma kontami pracowników i synchronizować z dostępnym oprogramowaniem księgowym.
 • Opcje integracji i synchronizacji. Shopify jest dumny ze swoich zaawansowanych opcji integracji i synchronizacji. Pozwalają one maksymalnie wykorzystać integrację konta Shopify z ważnymi systemami zewnętrznymi i popularnymi platformami handlowymi, takimi jak Amazon, Xero, Quickbooks i co nie.
 • Rozbudowane funkcje marketingowe. Dzięki Shopify możesz skutecznie zwiększyć statystyki swojej witryny. System wykorzystuje zestaw narzędzi marketingowych, które umożliwiają śledzenie, kontrolowanie, analizowanie i zmianę podejścia marketingowego do całego procesu wydajności witryny w celu zwiększenia jej statystyk, współczynnika zaangażowania klientów i rentowności (tryb podglądu na żywo, dostęp do profili klientów, porzucone odzyskiwanie kasy, współczynniki konwersji i czynniki, które mają na nie wpływ, wiele opcji płatności, parametry zakupów i zamówień, statystyki lokalizacji, aktywność użytkowników w zakresie zakupów itp.).
 • Środki ostrożności. System zwraca szczególną uwagę na aspekt bezpieczeństwa, ponieważ jest odpowiedzialny za utrzymywanie stworzonych za jego pośrednictwem witryn eCommerce zabezpieczonych i chronionych przed zabronionym dostępem do stron internetowych przez osoby trzecie. Z tego powodu oprogramowanie wprowadziło ostatnio funkcję ochrony przed oszustwami, certyfikację SSL, czytnik tagów i chipów, kody sklepowe itp..
 • Prezentacja produktu. Początkowo zorientowany na zwiększenie zaangażowania i satysfakcji użytkowników, Shopify wprowadza specjalne środki, aby zaprezentować produkty oferowane w sprzedaży w jak najbardziej korzystnym świetle. Użytkownicy mogą tworzyć atrakcyjne okna pokazów i zarządzać nimi, korzystać z Funkcja rzeczywistości rozszerzonej, czytaj szczegółowe recenzje produktów, przeglądaj kolekcje zdjęć i galerie itp.

Koszt: Shopify nie jest tanim oprogramowaniem eCommerce, ale jego koszt jest zdecydowanie wart inwestycji. System ma bezpłatny 14-dniowy okres próbny i oferuje cztery płatne subskrypcje. Koszt najtańszej opcji wynosi 9 USD miesięcznie, podczas gdy najdroższa opcja osiąga 299 USD miesięcznie. System nie pobiera dodatkowych opłat za dokonane w nim transakcje, ale oznacza to opłaty za transakcje kartą kredytową. Oprogramowanie często oferuje rabaty, które pozwalają zaoszczędzić do 8-10% początkowych kosztów planu.

Wypróbuj Shopify za darmo

3. uKit

Kreator stron internetowych uKit

uKit – to przyzwoity kreator stron internetowych, który może być doskonałym zamiennikiem WordPressa pod względem prostoty, wygody, przystępności cenowej i intuicyjnego charakteru tworzenia stron internetowych. Podobnie jak WordPress, uKit może być używany do uruchamiania witryn biznesowych. Jedyną zauważalną różnicą jest to, że uKit był początkowo nastawiony na ukończenie tych zadań. Główną specjalizacją serwisu jest tworzenie małych stron internetowych dla przedsiębiorców. Przyjrzyjmy się obszernemu zestawowi funkcji usługi:

 • Wyjątkowa łatwość użytkowania. uKit nie jest prosty dla wszystkich – jest wyjątkowo łatwy w użyciu, szczególnie dla osób, które nie mają pojęcia o tym, czym właściwie jest tworzenie stron internetowych. Wynika to częściowo z edytora stron WYSIWYG i funkcji przeciągania i upuszczania, które pozwalają z łatwością kontrolować wszystkie etapy procesu projektowania stron internetowych.
 • Kolekcja szablonów. uKit ma bogatą kolekcję responsywnych szablonów, które dzielą się na kategorie niszowe i są w 100% konfigurowalne, aby pasowały do ​​każdej niszy.
 • Ulepszona integracja systemu. Możesz zintegrować swoje konto uKit z kontem innych usług zewnętrznych lub CRM, aby zwiększyć sprzedaż, śledzić potencjalnych klientów, statystyki witryn, współczynniki konwersji i czynniki, które na nie wpływają. To dobry sposób na uzyskanie dodatkowego zysku i korzyści z opcji oferowanych przez rozszerzenia innych firm, z którymi masz do czynienia, takie jak odtwarzacze wideo i audio, analizy, aplikacje do przesyłania strumieniowego i inne.
 • Możliwości outsourcingu. Dostęp programisty uKit umożliwia właścicielom firm nawiązywanie relacji partnerskich z programistami, marketerami, menedżerami treści i innymi członkami, którzy mogą pracować na rzecz firmy.
 • Zintegrowane widżety biznesowe. Kreator stron internetowych ma zestaw widżetów i dodatków specyficznych dla firmy, których integracja zwiększy specjalizację witryny biznesowej. Należą do nich Kalkulator online (dobrze znany uCalc), Oś czasu, Kroki i wiele innych.
 • Tymczasowe prawa dostępu do zarządzania witryną. Jeśli zamierzasz pracować nad rozwojem swojej strony internetowej ze współpracującymi partnerami, możesz przypisać im wspólne prawa dostępu. Osoby te będą mogły dokonywać głównych zmian w witrynie, takich jak edycja / aktualizacja treści, dodawanie / usuwanie widżetów i stron, uzyskiwanie dostępu do formularzy Google Analytics, konfigurowanie parametrów SEO itp., Ale nie będą miały dostępu do informacji o płatnościach i rozliczeniach (tylko właściciel konta ma dostęp do tych danych). Co więcej, system automatycznie utworzy kopię zapasową witryny, gdy tylko włączysz tę funkcję.
 • Opcje eCommerce. Za pomocą uKit możesz uruchomić sklep internetowy na jeden z dwóch sposobów – integrując specjalny widget eCommerce ze stroną internetową lub synchronizując swoje konto uKit z kontem w Ecwid.

Koszt: uKit jest jednym z najtańszych dostępnych na rynku narzędzi do tworzenia małych firm. Ma bezpłatny okres próbny, który obejmuje 14 dni, oraz cztery płatne subskrypcje. Koszt płatnych planów rozciąga się od 4 USD / m za najbardziej przystępny plan Premium i rośnie do 12 USD / m za najdroższy plan Pro. Dlatego ceny są bardziej niż rozsądne, biorąc pod uwagę ukierunkowanie biznesowe platformy. Ponadto twórca witryny regularnie oferuje rabaty i oferty specjalne, aby obniżyć koszty rozwoju witryny dla zwykłych użytkowników i początkujących.

Wypróbuj uKit za darmo

4. Joomla

Joomla CMS

Joomla to najlepsza darmowa alternatywa dla WordPress, jeśli zdecydujesz się stworzyć stronę internetową z CMS. Wprowadzony na rynek w 2005 roku, zyskał popularność wśród użytkowników mających na celu rozwój w pełni funkcjonalnych projektów. Jednak Joomla jest bardziej skomplikowana niż WordPress pod względem użyteczności, łatwości użytkowania i wygody. Jednocześnie oferuje mniej zintegrowane motywy i wtyczki niż WordPress. Wśród najbardziej oczywistych zalet usługi warto wspomnieć o następujących kwestiach:

 • Łatwa i szybka instalacja. Instalacja oprogramowania nie wymaga wiele wysiłku i czasu. Nie są również wymagane żadne umiejętności kodowania. Wszystko jest proste i intuicyjne – wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami i monitami generowanymi przez system, aby skutecznie poprowadzić Cię przez wszystkie etapy procesu projektowania stron internetowych.
 • Zwiększona funkcjonalność. Podczas gdy WordPress wymaga wtyczek do każdej funkcji strony internetowej, Joomla ma zestaw zintegrowanych widżetów, rozszerzeń, dodatków i funkcji dostarczanych po wyjęciu z pudełka. Nie oznacza to jednak, że nie masz możliwości zintegrowania wtyczek i widżetów innych firm z Internetu – jest ich wiele i decyzja o tym, czy są one potrzebne, zależy od Ciebie..
 • Intuicyjny pulpit nawigacyjny. CMS ma przyjazny dla użytkownika i intuicyjny pulpit, który zawiera zestaw zintegrowanych narzędzi potrzebnych do uproszczenia procesu projektowania stron internetowych dla wszystkich kategorii użytkowników. Opanowanie deski rozdzielczej zajmuje więcej czasu niż WordPress, ale gdy tylko to zrobisz, zrozumiesz, jak wygodne i łatwe jest dodawanie i aktualizowanie nowych modułów, sekcji, kategorii i innych typów treści.
 • Potrzeba umiejętności w zakresie baz danych PHP i SQL. Aby w pełni wykorzystać możliwości pracy z systemem, Joomla wymaga znajomości podstaw PHP i SQL.

Koszt: Joomla to darmowy system zarządzania treścią. Nie wymaga żadnych opłat rejestracyjnych ani użytkowania. Pod tym względem jest nieco podobny do WordPressa. Podobnie można spotkać płatne szablony i wtyczki dostępne w Internecie. Wiele uwagi należy poświęcić selekcji hostingu. Najbardziej preferowanym rozwiązaniem podczas korzystania z Joomla jest Bluehost. Ten dostawca hostingu znajduje się obecnie na szczycie listy w swojej niszy. Wynika to z faktu, że usługa ta jest oficjalnym dostawcą hostingu WordPress znanym z wysokiej wydajności, szybkiego ładowania strony, zaawansowanych opcji obsługi klienta, elastyczności, bezpieczeństwa i niedrogich planów. Koszt korzystania z Bluehost zaczyna się od 2,95 USD / m i osiąga 5,45 USD / m na podstawie usług i warunków zawartych w każdym pakiecie.

Wypróbuj Joomla za darmo

5. Drupal

Drupal CMS

Drupal – to Open Source Content Management System, który zyskał uznanie społeczności jako przyzwoita alternatywa dla WordPress dla rozwoju sklepu internetowego. Jest to platforma, która umożliwia organizowanie, a następnie uruchamianie sklepów internetowych i zarządzanie nimi – od małych sklepów po poważne hipermarkety. Eksperci często podkreślają, że funkcje Drupal sprawiają, że jest to znacznie więcej niż zwykły system CMS typu open source. Platforma jest wyposażona w platformę programistyczną, dobrze ustrukturyzowane podejście do projektowania stron internetowych i rozbudowane opcje edycji kodu. Oto krótki przegląd głównych funkcji Drupala:

 • Zaawansowane menu i zarządzanie użytkownikami. Oprogramowanie zawiera zestaw funkcji, które ułatwiają użytkownikom tworzenie prostych, ale w pełni funkcjonalnych stron internetowych, portfeli, blogów, opcji sieci społecznościowych itp..
 • Zarządzanie zawartością. Dzięki Drupal użytkownicy mogą tworzyć i zarządzać wieloma typami treści, w tym ankietami, tekstami, filmami i obrazami, blogami itp.
 • Możliwość dostosowania. CMS jest wysoce konfigurowalny, co oznacza, że ​​można edytować utworzone w nim strony internetowe, integrując i wdrażając nowe funkcje i opcje. Drupal jest jednym z liderów niszowych, jeśli chodzi o niezawodność, skalowalność, bezpieczeństwo, dostępność zasobów, łatwość zarządzania i inne aspekty, które mają duże znaczenie.
 • System taksonomii Drupala. CMS ma potężną systematykę, która pomaga organizować i oznaczać zawartość. System upraszcza kierowanie na wymagane słowa kluczowe, ponieważ jest przeznaczony głównie do projektów opartych na społeczności.
 • Wtyczki i projekty. Możesz wybierać między wbudowanymi i zintegrowanymi wtyczkami i projektami Drupal, w zależności od specjalizacji witryny i celów biznesowych.

Koszt: Drupal to darmowa platforma typu open source. Pobieranie i instalowanie systemu jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich. Reszta wydatków będzie zależeć głównie od skali funkcjonalności i ustalonego celu. Jeśli chcesz, aby Twój projekt był w pełni funkcjonalny, możesz dodatkowo zintegrować dodatkowe wtyczki, szablony, widżety, dodatki i inne rozszerzenia. Istnieje wiele z nich dostępnych w Internecie i są one dostępne zarówno za darmo, jak i za dodatkową opłatą.

Ponadto powinieneś zadbać o hosting, który nie jest domyślnie zapewniany w systemie. Jednym z najbardziej odpowiednich i rozsądnych rozwiązań dla Drupala jest SiteGround. Jest to niezależna firma hostingowa, która ma swoje serwery na całym świecie. System cechuje się elastycznością, dobrym aspektem dostępności, rozszerzonym zestawem funkcji, rozszerzoną obsługą klienta 24/7 itp. Najbardziej opłacalny plan startowy kosztuje 3,95 USD / mc, a najdroższe rozwiązanie GoGeek kosztuje 11,95 USD / mc.

Wypróbuj Drupal za darmo

Dolna linia

WordPress zawsze był i pozostaje jednym z najlepszych CMS-ów, co umożliwia tworzyć wysokiej jakości strony internetowe z doskonałą funkcjonalnością. Są jednak użytkownicy, którzy nie są w pełni zadowoleni z zakresu usług świadczonych przez CMS. System może wydawać się zbyt skomplikowany dla początkujących ze względu na konieczność opanowania wielu funkcji jednocześnie. Pozwalają jednak tworzyć różne typy projektów w oparciu o specjalne potrzeby użytkowników.

TOP alternatywy WordPress:

WixWix to wszechstronny kreator stron internetowych, który jest najpopularniejszą alternatywą dla WordPressa ze względu na niesamowity zestaw funkcji, rozbudowane opcje projektowania stron internetowych, możliwość dostosowania, prostotę i przystępność cenową. System pomaga w wykonywaniu różnorodnych zadań związanych z projektowaniem stron internetowych, praktycznie bez kłopotów i strat czasu. Wix.com

ShopifyShopify to największe i najpotężniejsze oprogramowanie eCommerce na świecie, które pozwala budować małe i duże sklepy internetowe i oferuje szeroki zakres funkcji potrzebnych do realizacji tych zadań. Kreator stron internetowych działa świetnie dla odpowiedzialnych przedsiębiorców, którzy są zorientowani na klienta i mają zamiar rozwijać startupy eCommerce z maksymalną skutecznością. Shopify.com

ZestawuKit to najłatwiejszy kreator stron internetowych skoncentrowany na niszy eCommerce. Zestaw funkcji, narzędzia do dostosowywania projektu, SEO i opcje marketingowe oraz inne elementy są ukierunkowane na rozwój małych i średnich firm. Kreator stron robi wrażenie na wszystkich dzięki swojej zaawansowanej polityce cenowej, która jest więcej niż dostępna dla współczesnych właścicieli firm. uKit.com

JoomlaJoomla to znany CMS, który zajmuje drugie miejsce po WordPress pod względem popularności zakresu oferowanych usług, cech konstrukcyjnych, zestawu funkcji i opcji integracji. System jest jednym z najstarszych systemów zarządzania treścią, który doskonale nadaje się do opracowywania w pełni funkcjonalnych projektów, chociaż opanowanie go jest bardziej skomplikowane niż w przypadku WordPressa. joomla.org

DrupalDrupal jest eCommerce CMS, wskaźnik popularności jest nieco mniejszy w porównaniu do WordPress, a nawet Joomla. Usługa jest dość trudna do opanowania, szczególnie dla początkujących użytkowników. Wymaga integracji zewnętrznych wtyczek i motywów potrzebnych do uruchomienia i zarządzania małymi i dużymi sklepami internetowymi. drupal.org

WordPress to pełnoprawny CMS typu open source, który cieszy się popularnością na całym świecie i jest powszechnie rozpoznawalny we współczesnej niszy projektowania stron internetowych. Jeśli przyzwyczaiłeś się do pracy z oprogramowaniem i stoisz przed koniecznością znalezienia lepszej alternatywy dla niego, znalezienie najlepszej alternatywy dla WordPress może zająć trochę czasu i wysiłku..

Jeśli masz taki problem, poświęć trochę czasu na zbadanie i przetestowanie twórców stron internetowych i CMS sprawdzonych w poście. Systemy te są tworzone specjalnie z myślą o potrzebach i umiejętnościach różnych kategorii użytkowników, a na pewno znajdziesz wśród nich najlepszy zamiennik WordPress. Po prostu daj temu szansę!

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map