CMS vs Kreator stron internetowych

cms vs kreator stron internetowych


Stworzenie strony internetowej od podstaw stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas gdy nowicjusze mogą wybrać prostego kreatora stron internetowych z intuicyjnym interfejsem i funkcją przeciągnij i upuść, aby tworzyć i wdrażać witryny dosłownie dowolnego typu bez umiejętności kodowania, bardziej doświadczeni programiści preferują CMS (systemy zarządzania treścią) z większą swobodą projektowania stron internetowych wdrożyć dowolny styl i skorzystać ze zwiększonej elastyczności. Wybór zależy głównie od celów użytkownika i zaplecza technicznego.

Szybka migawka:

CMSCMS – jest bardziej złożoną platformą, która zwykle występuje jako rozwiązanie typu open source. Oznacza to brak ograniczeń w zakresie projektowania i dostosowywania stron internetowych. Dobra znajomość HTML i CSS pozwoli ci stworzyć dosłownie każdą stronę internetową z własnymi elementami i blokami, aby Twoja strona wyróżniała się na tle konkurencji. Aby osiągnąć swoje cele, musisz mieć dobre doświadczenie w programowaniu i zaplecze techniczne. Bluehost.com

Kreator strony internetowejKreator strony internetowej – jest dobrą alternatywą dla nie-techników i początkujących, którzy nie chcą się uczyć. Takie platformy zwykle są wyposażone w elementy do majsterkowania oraz funkcję przeciągnij i upuść, aby proces budowy był prosty, szybki i bezpośredni. Oprogramowanie zapewnia gotowe szablony i układy z wbudowanymi funkcjami, aplikacjami i dodatkami, a integracja z innymi firmami może być nadal dostępna. Wix.com

Więc jaka jest najlepsza opcja pod względem funkcjonalności, ceny, elastyczności i innych kluczowych czynników? CMS vs Website Builder ma na celu podkreślenie głównych trafień i braków obu platform, określając tę, która najbardziej spełni Twoje konkretne cele.

1. Łatwość użycia

 • CMS. Systemy tej klasy to programy, na których należy zainstalować hosting (serwer zdalny, czyli dysk na specjalnym komputerze podłączonym do Internetu). To jest oprogramowanie – tak jak każde z tych, z których korzystasz na komputerze. Jedyną różnicą jest to, że to oprogramowanie powinno być zainstalowane na komputerze, który jest dostępny przez całą dobę i ma określony sprzęt i ustawienia. Jest to wymagane, aby strony internetowe utworzone za pomocą systemu były dostępne w sieci globalnej. Jest to serwer, który można kupić od dowolnego dostawcy hostingu.

  Edytor WordPress

  Proces korzystania z CMS jest następujący: pobieranie, instalacja i podstawowa konfiguracja systemu (musisz utworzyć i skonfigurować bazę danych, w której będą przechowywane treści Twojej witryny). Następnie musisz skonfigurować hosting w celu zaspokojenia potrzeb określonego systemu (różnice mogą się różnić).

  Po wykonaniu tej czynności możesz rozpocząć pracę z witryną. Oznacza to, że nie przejdziesz w ogóle bez żadnych przygotowań. Tak, są hostingi z ustawieniami, które pozwolą wprowadzić popularny CMS (WordPress lub Opencart, na przykład). W rezultacie otrzymujesz pulpit nawigacyjny witryny, panel kontrolny hosta i konto rejestru domeny (czasami możesz kupić nazwę domeny od dostawcy hostingu). W ten sposób otrzymujesz 2-3 pary logowania, hasła i interfejsy potrzebne do prawidłowego działania witryny. To za dużo i jest niewygodne.

 • Kreator strony internetowej. Głównym wyróżnikiem tego typu systemów jest gotowy zestaw funkcji. Oznacza to, że jeśli oficjalna strona internetowa usługi wskazuje, że z systemu można na przykład tworzyć blogi i sklepy internetowe, otrzymasz wszystkie niezbędne elementy funkcjonalne do realizacji tych typów witryn. Nie trzeba szukać / kupować dodatkowych narzędzi. Hosting (który jest już skonfigurowany), możliwość zarejestrowania nazwy domeny i zestawu szablonów znajduje się w kompleksie. Jest to dostępne pod względem tego samego interfejsu i jest bardzo wygodne dla początkujących. Wystarczy zarejestrować się w systemie i zacząć z niego korzystać. Zajmuje tylko kilka minut od odwiedzenia strony głównej kreatora stron internetowych i do momentu, gdy zaczniesz z nią pracować. To jest wygodne.
 • Edytor kreatora stron internetowych

  Takie systemy były początkowo przeznaczone dla początkujących i zostały stworzone jako alternatywa dla skomplikowanego CMS i ręcznie napisanych kodów. Większość z nich nie potrzebuje żadnych umiejętności kodowania, projektowania i określonej struktury strony. Z reguły ich interfejsy zawierają bogaty zestaw porad, często zadawanych pytań, czat online itp. Najważniejsze jest to, że szablony zawierają treści demonstracyjne. Patrząc na to, nowicjusz lepiej zrozumie, jak należy zaprojektować stronę internetową i jakie treści powinny tam być dostępne.

  Funkcje oferowane przez wysokiej jakości twórców stron internetowych są więcej niż wystarczające do tworzenia zaawansowanych i atrakcyjnych wizualnie stron internetowych. Są łatwe w użyciu zarówno przez profesjonalistów w zakresie projektowania stron internetowych (w celu szybszego tworzenia standardowych projektów), jak i początkujących (jest to często jedyny sposób na stworzenie strony internetowej bez żadnych umiejętności).

CMS vs Kreator stron internetowych: jeśli pracujesz z CMS, ponosisz odpowiedzialność za dosłownie każdą czynność, od tworzenia menu witryny, stron, kategorii itp. po dodawanie i aktualizowanie wtyczek, rejestrację nazwy domeny, szukanie miejsca do hostowania przyszłej witryny i wiele innych. Kreator stron internetowych to kompleksowe rozwiązanie z darmowymi lub płatnymi szablonami, niestandardowymi widgetami do integracji, bezpłatną domeną i hostingiem. Chociaż może być nieco droższy, zaoszczędzisz więcej czasu potrzebnego na zbudowanie i wdrożenie witryny.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • CMS. Z reguły usługi tej klasy mają podstawowy zestaw funkcji. Wszystkie obsługują jednak instalację dodatkowych komponentów, takich jak moduły, wtyczki, aplikacje, skrypty (nazwy mogą się różnić, ale istota pozostaje ta sama), co doda funkcje, które nie będą dostępne w wersji podstawowej.

  Panel WordPress

  Każdy CMS ma własne moduły, które są niekompatybilne z innymi systemami. Oznacza to, że aby skutecznie korzystać z takiego narzędzia do budowania witryn, musisz zrozumieć ekosystem jego modułów i algorytmy ich instalacji / użytkowania w tym konkretnym przypadku. Obserwujemy tutaj fragmentację – użycie różnych modułów o zróżnicowanym poziomie jakości, koszcie i wygodzie użytkowania. Dlatego tak trudno jest zmienić CMS i eksperymentować z systemami, szukając najbardziej odpowiedniego rozwiązania.

  Wtyczki WordPress

  Większość CMS nie ma wyraźnej specjalizacji, oferując ramkę do instalacji modułów, kodowania i uzyskania wymaganych funkcji. Dostęp FTP do plików hostingowych na stronie umożliwia edycję dowolnych plików na stronie, jeśli masz takie doświadczenie. Z reguły, aby korzystać z CMS, musisz instalować aplikacje, aby otrzymywać płatności online, usługi społecznościowe, wszelkie narzędzia optymalizacji SEO (jest to potrzebne do rozwiązywania problemów ze zduplikowanymi stronami, pracy z przyjaznymi dla ludzi adresami URL itp.), Edytowania materiałów i wyglądu dla elementów potrzebnych do lepszego projektowania stron internetowych (suwaki, zakładki, dodatkowe skrypty, galerie itp.). Wszystkie zarejestrowane elementy są realizowane w standardowym zestawieniu albo na prymitywnym poziomie, albo wcale nie są realizowane.

 • Kreator strony internetowej. Ustawienia typowe dla tego systemu są wyraźnie określone przez jego specjalizację i mogą zostać rozszerzone za pomocą aplikacji systemu marki w niektórych przypadkach (na przykład w Wix). Oznacza to, że otrzymasz zestaw widżetów lub modułów wymaganych do rozwiązania konkretnego zadania. Z reguły usługi online oferują jeszcze więcej opcji, niż możesz potrzebować, ale nie ma tu nic więcej.

  Efekty kreatora stron internetowych

  Nadmierna funkcjonalność nieco komplikuje korzystanie z systemu. Tak więc albo go nie znajdziesz, albo zostanie udostępniony jako zestaw opcjonalnych aplikacji, które można zainstalować. Ciekawym niuansem jest to, że aplikacje są pisane przez twórców kreatora stron internetowych, którzy mogą również kontrolować ich jakość. To ostatecznie gwarantuje ich kompatybilność i poprawną pracę.

 • Wybierając Kreator stron internetowych eCommerce, na przykład z pewnością otrzymasz wygodne narzędzie do akceptowania płatności online, koszyk z ustawieniami, możliwość wyboru parametrów wysyłki, podatków, waluty, ustawień wyświetlania okna oraz ustawień konkretnego produktu, SEO i szablonów tematycznych. Jest to minimalny zestaw.

  Wix eCommerce Editor

  Wiele popularnych usług oferuje znacznie więcej opcji (dodatkowe pola dla produktów, konfiguracja formularzy, import / eksport produktów z plików CSV / XML, możliwość wystawienia faktury, zintegrowany CRM itp.). Dlatego określony zestaw opcji zależy od wybranego konstruktora witryny. Po prostu wybierz najlepsze niszowe rozwiązanie i uzyskaj wszystko, czego potrzebujesz. Jest to pewny sposób na dokonanie właściwego wyboru.

CMS vs Kreator stron internetowych: CMS wydaje się bardziej elastyczny na pierwszy rzut oka dzięki ogromnemu wyborowi wtyczek, aplikacji, dodatków i usług innych firm do integracji. Ponadto użytkownicy mogą uzyskać dostęp do większej liczby eCommerce, Analytics, pozyskiwania użytkowników i innych narzędzi, które mogą być bardzo przydatne. Jednak ich obsługa może być kłopotliwa dla użytkowników z niewielkim doświadczeniem w pracy z CMS. Jednocześnie wszystkie wtyczki są opracowywane przez programistów pobocznych, co może powodować błędy i złośliwe kody. Z tego punktu widzenia twórcy stron internetowych są prostsi, oferując widżety i dodatki w jednym pakiecie. Nie musisz przejmować się aktualizacjami ani płacić za wersje wtyczek premium.

3. Wzory

 • CMS. Z reguły użytkownik otrzymuje kilka standardowych szablonów (zazwyczaj 3-6 motywów, ale liczba ta może czasem wzrosnąć) po instalacji witryny na hostingu. Te szablony są uniwersalne. Mają bardzo prostą konstrukcję i dobrze sprawdzają się podczas ręcznego dostosowywania za pomocą edycji kodu. Jest to surowiec na przyszłą stronę internetową, która ma dobrze napisany kod. Prawie nikt i nigdy nie używa go w wersji podstawowej.

  Szablony CMS (WordPress)

  Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest zakup unikalnego projektu od programistów CMS lub dowolnego innego studia internetowego, które ma partnerskie stosunki z systemem. Możesz także stworzyć własny szablon, ale musisz wziąć pod uwagę specyfikę używanego kodu CMS. Ten wariant działa wyłącznie dla profesjonalistów.

  Niektóre CMS mają obszerne kolekcje szablonów, ale nie ma ich wiele. Zasadniczo użytkownik musi zakupić unikalne szablony lub dostosować standardowe. Im bardziej popularny jest system, tym więcej szablonów projektuje dla niego studio internetowe. Możesz także znaleźć i pobrać darmowe szablony w globalnej sieci, ale w 99% przypadków takie próbki są zepsute przez zintegrowane zewnętrzne linki zwrotne. Lepiej jest kupić unikalny szablon jakości od zaufanego programisty. Używanie standardowych projektów bez odpowiedniego dostosowania nie ma sensu. Ogólnie rzecz biorąc, potrzebujesz pieniędzy lub zaawansowanych umiejętności projektowania stron internetowych, aby uzyskać ładny design CMS.

 • Kreator strony internetowej. Każdy system tego typu ma pewną liczbę szablonów (od kilkunastu do tysiąca). Ich jakość różni się znacznie na różnych platformach, ale wciąż jest na przyzwoitym poziomie. Szablony najlepszych usług robią wrażenie na wszystkich swoim urokiem i wszechstronnością rozwiązań projektowych. W większości przypadków projekty są sortowane, kupuj motywy, mają wygodną opcję podglądu i szybką zmianę w procesie projektowania strony internetowej. Z reguły szablon należy wybrać po rejestracji w systemie. Użytkownik od samego początku może zrozumieć, jak ostatecznie może wyglądać gotowa strona internetowa.

  Szablony Kreatora stron internetowych (Wix)

  Szablon zawiera tematyczną zawartość demo, która jest bardzo ważna dla użytkownika. Po zapoznaniu się z próbką nowicjusze mogą zrozumieć, w jaki sposób i z jaką treścią powinni oni4. Wypełnię go, aby uzyskać efekt wizualny. Narzędzia do dostosowywania projektu są dostępne w dowolnym kreatorze stron internetowych. Mogą się różnić między sobą w różnych systemach, ale na pewno będziesz mieć możliwość ustawienia ich czcionek, schematów kolorów i tła.

  Opcje są bardziej zaawansowane w zaawansowanych edytorach i obejmują możliwość pozycjonowania elementów w dowolnej kolejności, ustawiania akapitów, przezroczystości, formy, rozmiarów itp. Najlepsi twórcy stron internetowych w chmurze mają bogaty zestaw szablonów jakości, które można dostosować, zaprojektowane z rysuj w edytorze lub pobieraj z sieci w obecnej postaci.

CMS vs Kreator stron internetowych: Wybór CMS oznacza dostęp do szerokiego wyboru szablonów. Możesz wybrać układ dla dowolnego typu strony internetowej, chociaż niektóre motywy są płatne. Twórcy stron internetowych oferują również zestaw gotowych szablonów. Jednak ich wybór jest czasami dość ograniczony, podczas gdy funkcjonalność CMS pozwala zmienić lub dostosować dowolny motyw w celu wdrożenia potrzebnego projektu, biorąc pod uwagę, że wiesz, jak kodować lub pracować z HTML / CSS. Obie opcje są dostarczane z szablonami dostosowanymi do urządzeń mobilnych.

Obsługa klienta

 • CMS. Płatne systemy tego typu mają zazwyczaj lepszą pomoc w zakresie obsługi klienta. Otrzymasz ograniczoną czasowo pomoc techniczną premium – tak jak ta, z której skorzystasz, otrzymując licencjonowane oprogramowanie. Okres ten na ogół stanowi jeden rok. W przypadku, gdy aktualizacja do następnej wersji produktu jest zasadniczo płatna, wsparcie techniczne również zostanie przedłużone. Sytuacje są jednak różne i mogą tu być różne opcje.

  Darmowy CMS nie ma czatów online, biur, skrzynek pocztowych, na których można znaleźć listy z pytaniami lub skargami. Takie systemy oparte są na społecznościach entuzjastów, wspierając blogi tematyczne i fora. Oczywiste jest, że jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas korzystania z tych źródeł informacji, nikt tego nie zrekompensuje. Co więcej, ustalenie, co dokładnie stało się z Twoją witryną i czy jest to wina dostawcy hostingu, użytkownika, platformy czy programisty modułu niskiej jakości, może być dość skomplikowane..

 • Kreator strony internetowej. Jeśli wszystkie komponenty takich systemów są w jednym zestawie (oprogramowanie, hosting, platforma), twórcom stron internetowych jest znacznie łatwiej kontrolować sposób działania ich produktów. Z reguły takie usługi są płatne. Dzięki tej funkcji często oferują wsparcie techniczne, takie jak czat na żywo, formularze e-mail z opiniami, możliwość skontaktowania się z menedżerem. Mają biura, licencje itp. Jeśli więc napotkasz jakiekolwiek problemy, możesz skontaktować się z nimi w razie potrzeby.

  O ile usługi online zapewniają obsługę klienta opartą na subskrypcji, jej czas trwania jest zasadniczo nieograniczony. Podczas korzystania z niego korzystasz ze wszystkich zalet systemu. Takie systemy często oferują usługi promocji strony, tworzenie stron na zamówienie itp. Profesjonalni twórcy stron internetowych wspierają fora, kanały YouTube z edukacyjnymi filmami, publikują szczegółowe FAQ, organizują blogi z wiadomościami itp..

CMS vs Kreator stron internetowych: Kreatorzy stron internetowych mają bardziej wyrafinowane i profesjonalne wsparcie. Dzięki CMS masz do czynienia z filmami i dyskusjami innych firm, które możesz spotkać w Internecie. Innymi słowy, nie ma dedykowanego wsparcia CMS, chyba że zdecydujesz się na płatne platformy. Twórcy stron internetowych oferują pełną pomoc, w tym czaty na żywo, telefony, systemy sprzedaży biletów, przewodniki wideo, niestandardowe blogi i społeczności lokalne.

5. Polityka cenowa

Koszt platform jest bardzo zróżnicowany. Prawie wszystkie kreatory stron internetowych w chmurze są oparte na subskrypcjach, co jest dość logiczne. Zapewniają hosting i często działają jako rejestry nazw domen (po prostu dają to jako bonus). Korzystając z bezpłatnego CMS, musisz również zapłacić za hosting zgodnie z warunkami subskrypcji.

 • Koszt licencji CMS jest również różny i może wynosić do 1000 USD i więcej. Najtańsze z nich mogą kosztować około 200–300 USD. Konieczne jest również rozważenie wydatków na dodatkowe wtyczki i szablony, jeśli są one dostępne. Zatem nawet najtańszy CMS może kosztować około 600 USD (platforma, hosting, nazwa domeny i szablon).

 • Koszt korzystania z kreatorów stron internetowych zaczyna się od 30-40 USD rocznie. Programiści często dokonują rabatów od 15% do 50%. Tak więc trudniej jest obliczyć dokładne wydatki. Standardowa witryna kosztuje około 100 USD rocznie. Jeśli jest to sklep internetowy, koszt będzie około 2-4 razy wyższy.

Zasadniczo koszt budowy strony internetowej z CMS może być wyższy lub niższy w porównaniu z usługami online. Istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę. Możesz kupić moduły / wtyczki, usługi programistyczne, szablony, standardowe lub Hostingi VPS. Różni się także koszt platform. Łatwiej jest płacić za usługi w chmurze, ponieważ ich koszt jest bardziej przewidywalny i znajduje odzwierciedlenie w planach. Co więcej, działania są podejmowane w ramach jednego konta. Kupujesz plan i dostajesz wszystko, czego potrzebujesz (platforma, hosting, nazwa domeny). Jest to prostsze, wygodniejsze i często tańsze.

CMS vs Kreator stron internetowych: mylisz się sądząc, że CMS pozwoli Ci zbudować stronę internetową za zerową cenę. Powinieneś rozważyć plany hostingowe, płatne szablony, wersje wtyczek premium. Rejestracja domeny i niektóre inne koszty wymagane do przejścia do trybu online. Złe jest to, że musisz obsługiwać każdy proces osobno. Kreator stron internetowych to kompleksowe rozwiązanie. Płacisz tylko raz i otrzymujesz darmowy hosting szablonów, domenę, SSS lub inne funkcje w zależności od planu. W rezultacie mamy narzędzie do tworzenia stron internetowych jako jeszcze bardziej opłacalne rozwiązanie.

Czytaj także:
Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej.
Jak uzyskać nazwę domeny za darmo.

Tworzenie stron internetowych DIY – Kreator stron internetowych lub CMS?

Podsumowując, rzućmy okiem na główne etapy procesu projektowania stron internetowych. Użyjemy Wix jako jeden z najpopularniejszych twórców stron internetowych ilustrujący tutaj proces tworzenia stron internetowych:

Tworzenie strony internetowej za pomocą Kreatora stron internetowych:

 1. Logować się za usługę lub za pośrednictwem konta e-mail lub kont społecznościowych.
 2. Wybór motywu strony internetowej z bogatej kolekcji nowoczesnych responsywnych szablonów. Każdy szablon zawiera wersję demonstracyjną, która oferuje podgląd strony na ekranach różnych urządzeń mobilnych.
 3. Konfiguracja projektu i treści strony internetowej w edytorze wizualnym. Nie jest wymagana znajomość programowania, widżety są przeciągane i rozmieszczane za pomocą myszy, strony można łatwo dodawać i usuwać.
 4. Wybór nazwy domeny. Domena okresu trzeciego jest używana w okresie próbnym. Po uaktualnieniu do planu premium możesz wybrać domenę drugiego poziomu dla swojej witryny.
 5. Wypełnianie ustawień SEO stron internetowych do skutecznej promocji online, publikowanie strony internetowej.
 6. Projektowanie stron internetowych i edycja treści, publikowanie strony internetowej i zapisywanie zmian.

Nie musisz uczyć się języków programowania ani mieć specjalnego doświadczenia, aby wykonać te 7 kroków. Każdy użytkownik może stworzyć stronę internetową za pomocą uKit w mniej niż jeden dzień.

Czytaj także:
Jak stworzyć stronę internetową za pomocą Kreatora stron internetowych.

Koszt. Ostateczny koszt strony internetowej będzie obejmować koszt domeny drugiego poziomu (około 11 USD rocznie) i kosztu planu premium (36 USD rocznie z kodem promocyjnym). Ogólny koszt korzystania z narzędzia do tworzenia witryn będzie wynosić 47 USD rocznie.

Tworzenie strony internetowej za pomocą CMS:

Rzućmy okiem na etapy budowy strony internetowej za pomocą WordPess CMS teraz.

 1. Kupowanie nazwy domeny – na początku powinieneś znaleźć dobrego i godnego zaufania rejestratora.
 2. Wybór hostingu – powinieneś wybrać spośród tysięcy dostawców hostingu i dziesiątek planów hostingowych.
 3. Instalowanie CMS (ręczny lub automatyczny w zależności od funkcji hostingu).
 4. Tworzenie i podłączanie bazy danych.
 5. Wybór i instalacja motywu.
 6. Konfigurowanie motywu na pulpicie nawigacyjnym, w tym tło, tytuły, czcionki, menu, widżety.
 7. Konfigurowanie CMS. Obejmuje to wypełnienie nazwy i opisu witryny, zmianę zwykłego typu linku, instalację wtyczki w celu dodania ustawień SEO, tworzenie kopii zapasowych, ochronę przed nieautoryzowanym dostępem, funkcje antyspamowe i inne ważne funkcje.
 8. Tworzenie stron internetowych.
 9. Publikowanie treści.

Konfiguracja CMS zajmuje więcej czasu, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Musisz obejrzeć samouczek, przeczytać instrukcje i fora, aby zrozumieć, jak tworzyć atrakcyjne posty lub dynamiczną stronę główną. Nie możesz po prostu zmieniać pozycji bloków na stronie internetowej. Masz szablon i możesz dodawać widżety na pasku bocznym, tworzyć menu na pulpicie nawigacyjnym, ale musisz edytować kod w edytorze CSS, aby zmienić formularz komentarzy lub wykonać dowolną inną prostą operację.

Czytaj także:
Jak stworzyć stronę internetową z CMS.

Koszt. Koszt utworzenia strony internetowej z CMS obejmuje nazwę domeny (11 USD rocznie), hosting (jakość hostingu kosztuje około 60 USD rocznie), motyw strony internetowej (50 USD), zestaw wtyczek (50-150 USD). Tak więc ogólny koszt prostej witryny WordPress stanowi około 170-250 USD, o ile sam ją opracujesz.

Plusy i minusy CMS i kreatora stron internetowych

Usługa:Kreator strony internetowejCMS
Zalety: &# x2714; Łatwość użycia.
&# x2714; Szybkość tworzenia strony internetowej w edytorze wizualnym (od kilku godzin do kilku dni).
&# x2714; Wsparcie techniczne zapewniane przez twórców stron internetowych.
&# x2714; Szerokie możliwości tworzenia różnych rodzajów stron internetowych, od blogów po sklepy internetowe.
&# x2714; Bogaty wybór rozszerzeń dla zaawansowanych funkcji.
&# x2714; Edytor strony dostępny w reżimach wizualnych i HTML, który pozwala użytkownikom uczyć się podstaw HTML.
Niedogodności ✘ Poważne ograniczenia w edytowaniu struktury kodu strony.
✘ Niewystarczająca wielofunkcyjność (w porównaniu z CMS).
✘ Brak możliwości przeniesienia strony internetowej do innego hosta lub narzędzia do tworzenia witryn.
✘ Konieczność nauki języków programowania do interakcji z systemem, w tym zmiana szablonów, dodanie nowych widżetów itp.
✘ To użytkownik jest odpowiedzialny za stan systemu, jego bezpieczeństwo i aktualizacje.

Wniosek

Zarówno CMS, jak i twórcy stron internetowych mogą być dobre uruchomienie strony od zera. Musisz jednak jasno zrozumieć cele swojej witryny i cele, które powinna ona spełniać. Musisz przemyśleć z wyprzedzeniem sposób, w jaki chcesz wchodzić w interakcje z publicznością i narzędzia, których możesz potrzebować. W takim przypadku będzie oczywiste, która platforma jest lepszą opcją i dlaczego.

CMSCMS jest lepszą alternatywą dla doświadczonych projektantów stron internetowych i programistów, którzy nie boją się złożoności i muszą stworzyć unikalny projekt internetowy z niestandardowym projektem. Jest świetny dla tych, którzy są w stanie obsłużyć różne procesy osobno, nie wymagają gotowego rozwiązania i pragną maksymalnej swobody w zakresie elastyczności, integracji lub projektowania stron internetowych. Bluehost.com

Kreator strony internetowejKreator strony internetowej jest prostszym, szybszym i tańszym sposobem dla początkujących do wdrażania nowych projektów internetowych. Jest bardzo łatwy w użyciu. Zapewnia wszystkie niezbędne funkcje i funkcje od razu po wyjęciu z pudełka, w zależności od typu witryny. Płacisz tylko raz i dostajesz gotowe do użycia narzędzie, bez potrzeby dbania o aktualizacje, domenę lub hosting. Wix.com

Podsumowując, twórcy stron internetowych szturmują arenę cyfrową, oferując coraz więcej początkujących niesamowitych narzędzi do budowania, aby opracować projekt gotowy do publikacji w minimalnym czasie. CMS jest nadal dość popularny, choć nowy Na bazie AI a inne instrumenty do budowania stron internetowych spychają oprogramowanie z powrotem do pełnej wersji.

Przegląd Tabela porównawcza

Oprogramowanie:Kreator strony internetowejCMS
Najlepszy dla:Mały biznes, portfele, lokalne sklepy internetoweDuże projekty, portale, hipermarkety online
ŁatwośćNajlepsze dla nietechnicznychUcz się, ucz się i ucz się ponownie – zbyt trudne dla początkujących
Szablony stron internetowych:Wstępnie zaprojektowane bezpłatne szablony, które można łatwo dostosowaćWiele szablonów, ale powinieneś wybrać go ostrożnie – niektóre z nich są niskiej jakości
Pomoc techniczna:Silny zespół wsparciaDarmowy CMS nie ma żadnego oficjalnego wsparcia oprócz społeczności użytkowników
Opcje SEO:Potężne narzędzia SEOMusisz zainstalować zewnętrzne wtyczki, aby odpowiednio zarządzać SEO strony

Wypróbuj Kreator stron już teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map