Ecwid Alternatywy i konkurenci

Ecwid Alternatywy i konkurenci


Ecwid – to zróżnicowana platforma zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb sprzedawców. Występuje jako oprogramowanie internetowe, które oferuje dwie główne opcje. Przede wszystkim użytkownicy mogą w pełni korzystać z wbudowanego narzędzia do tworzenia witryn i rozwijać własne sklepy cyfrowe od podstaw. Po drugie, wtyczka Ecwid eCommerce umożliwia zintegrowanie w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego z istniejącą stroną internetową.

System oferuje szereg narzędzi sprzedaży i promocji. Używa edytor stron internetowych funkcja przeciągnij i upuść ułatwiając tworzenie projektu strony lub struktury bez umiejętności kodowania. Zła wiadomość jest taka, że ​​Ecwid jest dobry tylko dla małych i średnich kupców. Nie zapewnia wystarczającej liczby instrumentów eCommerce, aby zwiększyć sprzedaż i markę.

Użytkownicy będą musieli pogodzić się z ograniczonymi funkcjami dostosowywania, dość złożonym systemem zarządzania produktem i dość drogimi planami. Z tego powodu przeprowadziliśmy listę zaufane platformy zorientowane na eCommerce może to być lepsza alternatywa dla Ecwid z większą liczbą sposobów na rozwój firmy online.

Najlepsze alternatywy dla Ecwid:

 1. Shopify – kompleksowe rozwiązanie handlowe
 2. Wix – najlepszy kreator stron internetowych obsługujący eCommerce
 3. WooCommerce – eCommerce dla WordPress
 4. Squarespace – łatwa eCommerce alternatywa dla Ecwid
 5. Weebly – alternatywa Ecwid dla witryny eCommerce

Shopify – kompleksowe rozwiązanie handlowe

Shopify - kompleksowe rozwiązanie handlowe

Shopify – to popularne na świecie oprogramowanie eCommerce, które w ogóle nie wymaga prezentacji. Jak Ecwid, jest to specjalistyczna usługa, której głównym celem jest rozwój małych sklepów internetowych i zarządzanie nimi. Zawiera wszystko, czego może potrzebować sprzedawca, aby w pełni wykorzystać skuteczność sprzedaży witryny. Oto najważniejsze atrakcje platformy:

 • Responsywne szablony eCommerce. Początkowo zorientowane na rozwój sklepów internetowych, oprogramowanie oferuje bogatą galerię szablonów bezpłatnych i płatnych elastycznych motywów eCommerce, a także wszechstronne narzędzia do dostosowywania projektu.
 • Kup przycisk. Shopify pozwala zintegrować jego przycisk Kup z istniejącą witryną lub stronami na Facebooku, aby umożliwić klientom dokonywanie zakupów od Ciebie.
 • Oprogramowanie dla punktów sprzedaży. Usługa jest wyposażona w zaawansowaną funkcję POS, która pozwala przedsiębiorcom sprzedawać swoje produkty zarówno w trybie online, jak i offline, aby zmaksymalizować zysk.
 • Synchronizacja z Amazon Marketplace. Jeśli masz doświadczenie w handlu na Amazon, możesz zsynchronizować swoje konto z kontem na Shopify, aby skutecznie zwiększyć bazę klientów i zwiększyć wolumen sprzedaży.
 • Kody sklepowe. Dostępna za darmo w Shopify App Store, funkcja ułatwia zakupy mobilne dzięki wykorzystaniu kodów QR produktów, które dostarczają wyczerpujących informacji na ich temat.
 • Na żywo. Ta funkcja umożliwia wyświetlanie statystyk konta (współczynniki konwersji, wielkość sprzedaży, informacje i statusy zamówień, informacje o odwiedzających, liczba stron przeglądanych przez klientów itp.) w trybie czasu rzeczywistego, aby śledzić produktywność sklepu internetowego, trendy klientów i inne ważne aspekty marketingu i sprzedaży.
 • Odzyskiwanie porzuconego kasy. Shopify pomaga zwiększyć sprzedaż produktów, wysyłając automatyczne e-maile do klientów, którzy z jakiegoś powodu nie dokonali zakupów i porzucili koszyki.
 • Rozszerzona Rzeczywistość. Ta funkcja zwiększa skuteczność procesu zakupów online, nadając mu interaktywny charakter (Twoi klienci będą mogli oglądać zdjęcia produktów w trybie 3D, aby poznać ich szczegółowe cechy i zbadać je z różnych stron).

Kupuj cenę: Shopify nie ma bezpłatnego abonamentu, oferując zamiast tego cztery płatne opcje. Koszt planów zaczyna się od 9 USD / mc za najtańszą subskrypcję i osiąga 299 USD / mc dla najbardziej kosztownego planu. Oprogramowanie nie pobiera żadnych opłat za transakcje dokonywane w systemie, ale ma stawki prowizji za płatności kartą kredytową.

Wypróbuj Shopify za darmo

Wix – najlepszy kreator stron internetowych obsługujący eCommerce

Wix - najlepszy kreator stron internetowych obsługujący eCommerce

Wix – jest najłatwiejszą alternatywą Ecwid, która jest wszechstronnym rozwiązaniem do tworzenia różnych rodzajów stron internetowych, w tym sklepów internetowych. Wix jest prosty, intuicyjny i wygodny dla wszystkich kategorii użytkowników, niezależnie od stopnia zaawansowania i umiejętności. Edytor wizualny umożliwia kontroluj wszystkie etapy procesu projektowania stron internetowych, podczas gdy funkcja przeciągania i upuszczania skraca czas programowania (patrz prawdziwe przykłady eCommerce Wix). Główne zalety narzędzia do tworzenia witryn wymieniono poniżej:

 • Wszechstronność gotowych szablonów eCommerce. Kreator stron internetowych ma imponujący wybór szablonów eCommerce i zestaw narzędzi dostosowywania, które zapewniają bezpieczny i wygodny proces tworzenia stron internetowych.
 • Proste zarządzanie sklepem internetowym. Niezależnie od tego, jaki sklep utworzysz za pomocą systemu, możesz go łatwo dostosować, śledzić szczegóły zamówienia i statusy, zarządzać listami zapasów, konfigurować parametry i cechy produktu, wskazując ich zapasy, wysyłając maile ShoutOut do klientów itp..
 • Bezpieczne opcje płatności. Wix zapewnia najwyższe bezpieczeństwo każdej dokonanej transakcji i umożliwia wybór między różnymi opcjami płatności, w tym PayPal, kartami kredytowymi i innymi. Od ciebie zależy ustalenie podatków, cen, warunków wysyłki i wytycznych, aby Twoi klienci czuli się bezpiecznie w sprawie swoich pieniędzy i poufnych informacji.
 • Galerie produktów. Dzięki Wix możesz zaprezentować swoje produkty i ich cechy, przesyłając ich zdjęcia i tworząc galerie zdjęć bezpośrednio na stronie internetowej.

Cena Wix: oprogramowanie ma nieograniczony bezpłatny plan, co jest dobre dla początkujących, którzy nie chcą płacić z góry bez zrozumienia, jak działa system. Jednak bezpłatna subskrypcja nie wystarczy nawet dla witryny opartej na treści, w której nie wspomniano o sklepie cyfrowym. Na szczęście Wix ma oddzielny zestaw dla kupców i właścicieli firm. Biznesowy abonament podstawowy to 23 USD miesięcznie z szansą na ustawienie płatności online i rozpoczęcie sprzedaży produktów. W miarę rozwoju sklepu możesz przejść na abonament Business Unlimited lub Business VIP, kosztujący odpowiednio 27 i 49 USD.

Wypróbuj Wix za darmo

WooCommerce – eCommerce dla WordPress

WooCommerce - eCommerce dla WordPress

WooCommerce – jest platformą eCommerce z otwartymi świerkami WordPress użytkownicy. Jest dostępny jako darmowa wtyczka, którą można łatwo ustawić i uruchomić. Dostarcza różne narzędzia do zarządzania produktami, wbudowane integracje i rozszerzenia premium, aby zwiększyć przychody, pozyskać użytkowników, poprawić konwersje itp. Chociaż nie pozwala to na stworzenie sklepu od zera, jest to lepsze rozwiązanie po sparowaniu z dowolnym motywem WordPress eCommerce.

Kluczowe funkcje WooCommerce są następujące:

 • Intuicyjny panel sterowania – od momentu, gdy zaczniesz korzystać z wtyczki do edycji strony produktu, WooCommerce wygląda raczej prosto. Aby skonfigurować wtyczkę, postępuj zgodnie ze wstępnymi zaleceniami, twórz nowe strony, edytuj zawartość w ten sam sposób, co w innym artykule WordPress. Niektóre z wbudowanych funkcji, takich jak opcje płatności, są domyślnie aktywowane. Musisz tylko wybrać preferowany w ustawieniach wtyczki.
 • Wbudowane funkcje – wtyczka posiada obsługę różnych walut i bram płatniczych. Ponadto możesz swobodnie zarządzać stawkami i wymaganiami wysyłki, obliczaniem podatków i rudą.
 • Zarządzanie produktem – użytkownicy mogą edytować wszystkie główne pola na stronie produktu. Obejmują one nie tylko opisy przedmiotów, tytuły i zdjęcia, ale także metatagi SEO, kategorie produktów itd.
 • Rozszerzenia – podczas gdy masz używać WooCommerce z motywem WordPress, będziesz mieć dostęp do innych wtyczek, które obsługują eCommerce i inne potrzeby. Obejmują one usługi e-mail marketingu, widżety SEO, banery reklamowe, promocje itp. Poza tym WooCommerce zawiera zestaw niestandardowych rozszerzeń i integracji. Możesz połączyć PayPal lub Stripe, dodać funkcję rezerwacji WooCommerce, zapewnić członkostwo dostęp do innych członków zespołu, połączyć Amazon Pay, zainstalować dodatki do produktu i więcej. Niektóre rozszerzenia są bezpłatne, a niektóre są płatne.

Cena WooCommerce: podobnie jak wiele innych wtyczek WordPress, WooCommerce jest początkowo bezpłatny. Ale w wersji darmowej otrzymujesz tylko podstawową funkcjonalność, która obejmuje zarządzanie produktem i możliwość przyjmowania płatności online za pośrednictwem PayPal lub Stripe. Jeśli musisz rozwinąć swój sklep, płatne przedłużenie kosztuje od 40 do 300 USD i więcej, w zależności od usługi. Poza tym sama wtyczka nie będzie działać bez strony internetowej, hostingu i nazwy domeny. To gdzie Plany zoptymalizowane pod kątem WooCommerce przez Bluehost przyda się kosztuje od 6/95 USD do 12,95 USD miesięcznie.

Wypróbuj WooCommerce za darmo

Squarespace – łatwa eCommerce alternatywa dla Ecwid

Squarespace - łatwa eCommerce alternatywa dla Ecwid

Squarespace – to przyjemny zamiennik Ecwid, ponieważ pozwala zaprezentować produkty w najbardziej korzystnym świetle, korzystając z bogatego zestawu funkcji systemu. Sklepy internetowe opracowane przy użyciu platformy mają atrakcyjne wzornictwo i logiczną strukturę, która przyczynia się do ich wydajności. Najbardziej charakterystyczne cechy narzędzia do tworzenia stron internetowych są następujące:

 • Narzędzia zaangażowania klienta. Squarespace oferuje zestaw narzędzi, które mogą zwiększyć uwagę klientów, zachęcając użytkowników do eksploracji platformy i budowania za jej pomocą stron internetowych (osadzanie filmów i obrazów, tworzenie galerii produktów, publikowanie blogów, tworzenie wydarzeń i zarządzanie itp.).
 • Zintegrowane zbieranie statystyk. Jeśli chcesz śledzić wydajność swojego sklepu internetowego, możesz zintegrować Google Analytics lub użyć aplikacji Squarespace Metrics, aby móc analizować wyniki i wyciągać odpowiednie wnioski na czas.
 • Tematy eCommerce. Kreator stron internetowych nie może się pochwalić wieloma niszowymi szablonami, ale te, które są dostępne dla przedsiębiorców, mają charakter responsywny, wysoką jakość, elastyczność i możliwości dostosowania. Możesz zajrzeć na strony e-commerce Squarespace tutaj.
 • Formularz kontaktowy. Squarespace umożliwia korzystanie ze zintegrowanych formularzy kontaktowych lub tworzenie własnych za pomocą aplikacji Contact Form Builder.

Cena Squarespace: Squarespace nie oferuje bezpłatnego abonamentu, jednak można przetestować usługę przez 14 dni bez żadnych opłat. Jeśli masz zamiar zaprojektować pełnoprawną stronę eCommerce, możesz otrzymać płatną subskrypcję. Koszt opłaconych planów zaczyna się od 12 USD / miesiąc i wzrasta do 40 USD / miesiąc na podstawie implikowanych warunków i funkcji.

Wypróbuj Squarespace za darmo

Weebly – alternatywa Ecwid dla witryny eCommerce

Weebly - alternatywa Ecwid dla witryny eCommerce

Weebly – to narzędzie do tworzenia stron internetowych, które zostało stworzone z myślą o eCommerce. W kwietniu 2018 r. System ogłosił połączenie z Square, co ma pozytywny wpływ na rozwój sklepów internetowych. Platforma jest wyposażona w edytor „przeciągnij i upuść” oraz strukturę modelu pudełka, która upraszcza proces tworzenia stron internetowych i jest wygodniejsza dla początkujących. Doświadczeni projektanci stron internetowych mogą wykorzystać swoją wiedzę CSS / HTML, aby uruchamiać najlepsze strony internetowe o unikalnym wyglądzie (spójrz na na żywo sklepy internetowe zasilane przez Weebly). Przyjrzyjmy się teraz głównym zaletom narzędzia do tworzenia witryn:

 • Projekty eCommerce. Weebly oferuje godną kolekcję motywów o wysokiej jakości, responsywnym charakterze, które można łatwo dostosować do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych.
 • Import / eksport pliku CSV. Jeśli zdecydujesz się na migrację z / do Weebly, możesz to łatwo zrobić, importując / eksportując pliki produktów w formacie CSV.
 • Marketing e-mailowy. Możesz wysyłać klientom powiadomienia e-mail, aby informować ich o najnowszych aktualizacjach, nowościach w sklepie internetowym i ofertach specjalnych.
 • Weebly Promuj narzędzie. Korzystając z tego narzędzia, możesz przedstawić swoje produkty na korzyść, przyczyniając się tym samym do ich lepszej promocji.
 • Wyszukaj filtr. Użytkownicy mogą wyszukiwać produkty, którymi są zainteresowani, korzystając z filtra wyszukiwania, który umożliwia sortowanie produktów według ich głównych cech (rodzaj, rozmiar, koszt, wymiary, kolor itp.)

Cena Weebly: Weebly oferuje plany cenowe dla projektów eCommerce. Koszt planów zaczyna się od 6 USD / mc i osiąga 26 USD / mc. Oprócz bezpłatnego abonamentu użytkownicy mogą wybrać opcję Osobiste (od 6 $), Professional (od 9 $) i plan wydajności (od 26 $). Poza tym możesz skorzystać z ekskluzywnego planu wydajności, który jest doskonałym wyborem dla detalistów, którzy mają długoterminowe cele. Koszt abonamentu wynosi 38 USD miesięcznie dla tych użytkowników, którzy decydują się na zakup rocznej subskrypcji jednocześnie.

Wypróbuj Weebly za darmo

Wniosek

Ecwid – to dobra opcja dla małych i średnich sklepów internetowych. Kupcy skorzystają z różnych podejść do tworzenia sklepu cyfrowego. Oprogramowanie będzie odpowiadało ich potrzebom albo mają działającą stronę internetową, ale nie mają sklepu, lub chcą zbudować nowy projekt eCommerce od podstaw. Prosta edycja, wiele widgetów do zintegrowania, funkcja przeciągania i upuszczania, bezpłatny plan i inne opcje sprawiają, że jest to godne narzędzie.

Ale jeśli chodzi o rozwijający się i skalowalny biznes online, Ecwid może nie działać z powodu braku funkcji dostosowywania i złożoności, jeśli chodzi o zarządzanie wieloma typami i kategoriami produktów. Na szczęście lista sprawdzonych opcji zawiera bardziej elastyczne rozwiązania eCommerce pod względem nie tylko dostarczanych instrumentów, ale także cen.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map